leusder Krant. Bezuinigingen treffen vooral de muziekschool Leusden de schijnwerper „Het geeft je het gevoel dat je echt nodig bent" Voorwaardelijke celstraf voor ontuchtige zwemmer Judoka's vechten goed Nieuws uit de verenigingen tecordopbrengst ;ollecte Wegwijs lonovatie portvelden L E U S D E N Directeur van WSL Motorrijder ten val Octopus mikpunt gauwdieven Politie-agent als inbreker Fietsers aangereden Kledingcontainer in brand Auto-inbraken Beco Dronken automobilist Popgroep van het jaar Nieuws uit de verenigingen Statistisch jaarboek Bejaardenreisje Woensdag 7 juli 1993 Pagina 5 XUSDEN - De AVO-collecte, ai behoeve van de gehandi- apte medemens, heeft in r:usden en Achter\'eld 15 635,75 opgebracht. Dat is '452,20 meer dan vorig jaar. De Leusdense collectanten :iorganisatoren Lievaart, No- el, Wassink, Gijsbertsen en loebée werden door de orga- jsatie gehuldigd voor hun m- etde afgelopen jaren In Leus- en draagt het Gemeentedia- »naat verantwoordelijkheid tor de organisatie van de iVO-collecte. De collecte is in de week van 3tot en met 19 juni gehouden. !ensen die nog een bedrag aan organisatie willen overma- en, kunnen daartoe gebruik :aken van rekeningnummer 5.26.56.498 (ING-bank) De collecte ten behoeve van e nationale epilepsie-bestrij- üg heeft in Leusden 7.419,40 EUSDEN In de eerste eek van juli wordt in de ge- eente Leusden de gemeente wegwijs 93-94 huis aan nis bezorgd. Dat doet de ge- ieente niet zelf, ze heeft daar- oor een bezorgbedrijf inge- chakeld. Indanks alle voorzorgen kan et voorkomen dat men niets otvangt. Dat kan komen oor onzorgvuldigheden bij et verspreiden. Maar ook oordat er een sticker op de rievenbus is geplakt, die aan- eeft dat men geen onge- dresseerd (reclame) druk- erk wenst te ontvangen, ie Wegwijs niet in de brie- ibus aantreft, kan contact pnemen met bureau Voor- chting van de gemeente eusden. Telefoon 961 659. EUSDEN - Tijdens de zo- ermaanden mogen de sport- elden in Leusden niet wor- en gebruikt in verband met oderhoud. Tot en met half Djpistus worden ze opnieuw gezaaid. Sommige velden orden zelfs geheel gereno- eerd. et onderhoud is noodzake- om de velden in een opti- lale conditie voor het vol- ;nd seizoen te brengen. De uitensportverenigingen zijn an deze rustperiode al in ken- is gesteld. De gemeente heeft econstateerd dat de velden og regelmatig bezocht wor- en door jeugdige voetballers, etscrossers en mensen die er un hond uitlaten. Dit heeft 't gevolg dat de speelvelden in het eind van de rustpe- ode niet volledig groen zijn. ïerdoor zal de kwaliteit van velden tijdens het sportsei- ën sneller verminderen. De ïmeente doet daarom op ie- ?reen een beroep de sportvel- m tot half augustus niet te etreden. LEUSDEN - De muziekschool lijkt één van de belangrijkste slachtoffers te worden van de vervolg van pagina 1 uit het feit dat het westen als woningbouwlokatie uit het huidige stuk ook verdwenen is „Wij hebben onmiddelijk ge zegd dat woningbouw op die plek niet reeel is. Het is finan cieel niet haalbaar en veel te ingrijpend. Onze gegevens zijn bij de provincie doorgerekend en hoewel het nergens in het concept-streekplan staat, is men tot de conclusie gekomen dat het niet kan." De wethouder denkt omde- zelfde reden dat de provincie uiteindelijk over de woning bouw in 't Vliet dezelfde aan tallen zal gaan hanteren als de gemeente. „Het streekplan gaat uit van 400 woningen. Dat plan is echter nog niet uitge gaan van ons stedebouwkun dig ontwerp. Als de provincie daarmee gaat rekenen, zal zij vanzelf zien dat die 700 wonin gen in het gebied passen. Er wordt in het streekplan ge zegd, dat het Anemonenbosje een waardevol natuurgebied is, dat behouden moet worden in de huidige staat Maar of je er nu 400 of 700 huizen bouwt, het bosje is in beide gevallen niet in de huidige staat te be houden. Ons plan voorziet er wel in om het zo goed mogelijk in de wijk in te passen." Het provinciale streekplan gaat uit van de zogenaamde 'compacte stadsgedachte'. Dat houdt in dat voorzieningen als wegen, bedrijventerreinen, winkels en scholen zoveel mo gelijk op het grondgebeid van Amersfoort geconcentreerd zou moeten worden. Daarom zijn in het provinciale plan de 700 woningen, die Leusden in de Pondriehoek gepland heeft, 'overgeheveld' naar Hooglan derveen. Per saldo maakt dat voor het gewest Eemland dus niets uit. Voor Leusden zou het echter veel ingrijpender zijn, als de provincie blijft bij de huidige visie. De Jongh: „Wij hadden be sloten om te bouwen voor eigen behoefte. Als de provincie vast houdt aan het huidige stand punt, dan betekent het, dat Leusden binnen enkele jaren 'vol' is. Stilstand in de woning bouw betekent uiteindelijk te ruggang van het aantal inwo ners, omdat het aantal bewo ners per woning steeds verder afneemt Minder inwoners be tekent ook dat Leusden minder geld krijgt uit Den Haag. Dat heeft consequenties voor de voorzieningen in Leusden." bezuinigingsoperatie van de gemeente Leusden. In plaats van een uitbreiding van het budget met 27.000,-, waarom de school had gevraagd om de wachtlijst weg te werken, zal de school de komende jaren 50.000,- moeten inleveren. Dat zal betekenen dat het per soneelsbestand zal worden in gekrompen. De bezuiniging zal met ingang van 1995 van kracht worden. Wethouder Vroon sluit niet uit dat er na die tijd nog verder op het mu ziekonderwijs zal worden be zuinigd. Eén en ander blijkt uit het welzi jnsprogrammadat vrijdag is gepresenteerd. Een ander slachtoffer van de bezuinigingen is de Oranjever eniging, die haar subsidie het komende jaar praktisch gehal veerd ziet (van ruim 8.000,- naar ruim 4.000,-). Volgens Vroon is dat mogelijk omdat de Oranjevereniging over een buiten proportioneel grote re serve van enkele tienduizende guldens beschikt „Als de acti viteiten van de Oranjevereni ging in gevaar zouden komen, kan de club gewoon weer bij ons aankloppen", aldus Vroon. Leusden gaat de komende jaren fors meer geld uittrekken voor het op peil brengen en houden van het aantal kinder dagverblijven in de gemeente. LEUSDEN/AMERSFOORT - Omdat hij in het Leusdense zwembad Octopus drie meisjes van 10, 11 en 12 jaar ontuchtig had betast, is een 40-jarige Amersfoorter dinsdag door de vervolg van pagina 1 Een voorbeeld van het eigen machtig optreden was volgens het Dagelijks Bestuur onder meer het uit de school klappen over een opdracht aan een ar chitect Het bestuur had dat 'nieuwtje' nog geheim willen houden. Ook zou Bakker zijn bevoegdheden hebben over schreden, doordat hij contac ten had gelegd met een advies bureau over een offerte inzake een project in het kader van sociale vernieuwing. Het was volgens het bestuur de taak van Bakker eerst de interne organisatie van de WSL op orde te krijgen, voor dat hij de bevoegdheid zou krijgen naar buiten op te tre den. Dat moment is volgens het bestuur pas twee jaar na het begin van het dienstverband van Bakker aangebroken. Bakker vindt dat hij met meer dan 'beleidsvoorberei- dend' te werk is gegaan. Het is volgens hem niet mogelijk op een andere manier te werken om het proces van professio nalisering en privatisering tot stand te brengen. Hij zegt na de uitspraak van de rechter een open gesprek met het bestuur te willen aangaan Het conflict tussen hem en het bestuur is wat hem betreft met van dien aard geweest, dat er niet meer te werken zou zijn. Tijdens de zitting deed Bak ker de suggestie een onafhan kelijke derde te laten bemid delen in het conflict. Na de uit spraak van de rechter wil hij niet zeggen of hij vasthoudt aan dit voorstel. „Ik wil het overleg met het bestuur zo open mogelijk houden," is het enige dat hij kwijt wil. LEUSDEN - Op de Arnhemse- weg is donderdag in de voor avond een Scherpenzeelse be stuurder van een motorfiets zwaar gewond geraakt bij een aanrijding. De 36-jarige man zag een voorgesorteerd staan de automobiliste uit Amers foort over het hoofd Bij een poging zijn motor tot stilstand te brengen, verloor de motor rijder de controle over zijn voertuig en viel De motor bot ste daarna alsnog op de auto. De motorrijder is met diverse breuken, inwendige bloedin gen en ander letsel opgenomen in het ziekenhuis, maar ver keert niet in levensgevaar De motor is total-loss, de auto raakte beschadigd. De 37-jan- ge Amersfoortse kwam met de schrik vrij. Utrechtse politierechter ver oordeeld tot twee maanden voorwaardelijk celstraf en dui zend gulden boete. Er was vijf honderd gulden boete meer geëist. De verdachte is steeds blijven ontkennen. Het gebeurde zou zich vorig jaar augustus hebben voorge daan. De verdachte was in het zwembad met zijn twee zoon tjes, die daar twee meisjes had den leren kennen De man speelde met de vier kinderen in het water. Daarbij zou hij her haaldelijk de meisjes hebben geknuffeld en in het kruis heb ben gegrepen Een derde meis je was al eerder die dag door de man onzedelijk betast. Twee zweminstructrices verklaarden tegenover de po litie dat het gedrag van de man hun was opgevallen. Volgens één van hen drukte de man de meisjes stevig tegen zich aan en had zij gedacht „óf het is "hun vader, óf het zit niet goed De Amersfoorter werd nog in het zwembad aangehouden nadat het derde meisje haar tante had verteld wat haar was overko men. De verdacht zocht de verkla ring voor de aangiften in een mogelijke persoonsverwisse ling „Ik heb wel met ze ge speeld. maar verder kan ik er geen zinnig woord over zeg gen Rechter mr. H Gorter wees hem erop dat hij waar schijnlijk voor een zelfde delict in 1968 onder toezicht van Pro Juventute was gesteld Daar van kon de verdachte zich echter niets herinneren. Officier van justitie mr J van Zijll achtte de feiten bewe zen op grond van de verklarin gen van de slachtoffertjes. Hij wees erop dat de twee vrien dinnen nog aan de zoontjes van de verdachte hadden gevraagd hoe hun vader heette. Het ver weer van raadsman mr G. Mi- let de St Aubin dat de verkla ringen deels tegenstrijdig wa ren en dat dus vrijspraak moest volgen werd verworpen. LEUSDEN - Verschillende be zoekers van het zwembad Oc topus aan de Bavoortseweg hebben bij de politie aangifte gedaan van het feit dat ze be stolen zijn. Een jongetje ver miste een paar dure sport schoenen, die uit een kle- dingkluisje zijn weggenomen Liefst vier bezoekers van het zwembad waren na afloop hun fiets kwijt. De diefstallen moeten tussen 11 00 uur en 17.00 uur zijn gepleegd. LEUSDEN - Een Leus dense agent van politie ontpopte zich maandag tot de held van twee oudere dames, die de sleutel van hun woning kwijt waren. De vrouwen houden in een huis aan de Kalverkamp vakantie en passen op twee huizen. Bij het verlaten van de woning namen de vrouwen de verkeerde huissleutel mee, maar kwamen daar pas achter toen de woning hermetisch afgesloten was. De te hulp geroepen politie klom op atletische wijze het huis binnen, waarna het pro bleem uit de wereld was. LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde zijn twee fietsers op verschillende plaatsen in Leusden van de sokken gere den. Een 65-jarige inwoonster van Leusden keek bij het over steken van de Randweg, ter hoogte van de Zwarteweg, niet goed uit en werd aangereden door een 24-jarige automobi list uit Amersfoort. De vrouw klaagde over een pijn lijke pols, maar bleef verder onge deerd. Een 27-jarige Leusdense automobilist verleende op de kruising Van der Postlaan/ Clarenburg geen voorrang aan LEUSDEN - De brandweer heeft in de nacht van woensdag op donderdag omstreeks 2.00 uur een brand in een kleding container op De Biezenkamp geblust. Het nablussen heeft nog geruime tijd in beslag ge nomen. LEUSDEN - Op de Grondel hebben onbekenden de auto van een 39-jarige Leusdenaar opengebroken door een por tierraam in te slaan. Daarbij werd de radio/cassetterecor der uit de slede gelicht. Ook een zonnebril verdween. De in braak moet in de nacht van donderdag op vrijdag zijn ge pleegd. Een 31-jarige bewoner van een huis aan de Asschatterweg betrapte donderdagnacht om streeks 3.00 uur een drietal in brekers, die het op zijn auto hadden gemunt, op heterdaad. De man had zijn auto enkele minuten eerder op de bewuste plek geparkeerd, toen hij gea larmeerd werd door stemmen en glasgerinkel. Toen de man poolshoogte ging nemen, zag hij drie mannen zich uit de voeten maken. De schade bleef beperkt tot een ingeslagen ruitje. De daders ontkwamen een 45-jarige Leusdense fiet ser. De veroorzaker verklaarde verblind te zijn geweest. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. - Op de kruising Burgemeester Van der Post- laan/Cohenpad is woensdag middag omstreeks 17.40 uur een 9-jarige fietser aangereden door een 30-jarige automobi list. Het jongetje negeerde bij het oversteken waarschijnlijk een rood verkeerslicht. Het slachtoffer liep een hoofdwond op die in het ziekenhuis moest worden gehecht. De fiets en de auto liepen schade op. LEUSDEN - De Coöp. In- en Verkoopvereniging Beco B.A. te Leusden en de Detail Mana gement Groep B V. te Culem- borg, gaan mogelijkheden on derzoeken voor een samenwer king. Beco is met haar 350 aange sloten leden de grootste gespe cialiseerde inkoopcombinatie op het gebied van de woningin richting. D.M.G B V is met haar 180 leden de grootste franchisege ver in Nederland in de verf- en behangbranche, met o.a. haar formules Verf Wand en Deco Home. Gedacht wordt aan een sa menwerking op het gebied van inkoop, assortiment en dien sten. Culemborg Leusden, 29 juni 1993. Vanaf 1995 zal structureel 100.000,- per jaar voor dat doel worden gereserveerd. Het is echter nog niet precies dui delijk, hoeveel geld één en an der echt zal gaan kosten. Het college is van plan de voorma lige basisschool De Wegwijzer voor dat doel geschikt te ma ken. Tot die tijd is de school in gebruik voor het onderwijs aan kinderen van het asielzoekers centrum. Als alles volgens de plannen verloopt, zal dat cen trum rond die tijd uit Leusden vertrekken. Daarna komt de Wegwijzer leeg om voor andere doeleinden te worden ge bruikt. LEUSDEN - De politie heeft in de nacht van zondag op maan dag een 22-jarige Leusdense automobilist aangehouden, die teveel bleek te hebben gedron ken. De man vestigde de aan dacht van surveillerende agenten op zich, door de wijze van rijden. De ademtest wees uit dat de man teveel had ge dronken Hij kreeg een boete van 400,- en een rijverbod van drie uur. LEUSDEN - De stichting Culturele Raad Leusden is van plan om - bij voldoende deel name - eind oktober het Leus der Popfestival 1993 te hou den. Een festival, waarin Leus dense (pop-)groepen zullen gaan spelen om de titel „Leus der popgroep van het jaar". Uiteraard zal een deskundige j jury het muzikaal talent gaan i beoordelen Voordat de Culturele Raad het popfestival definitief vorm gaat geven, wil zij graag weten hoeveel groepen er in Leusden zijn en welke groepen belang stelling hebben om mee te doen Voor de goede orde; mi nimaal één van de leden van de groep moet in Leusden wonen. Belangstelling om in eigen woonplaats aan de muzikale weg te timmeren? Stuur dan zo snel mogelijk een brief met ge gevens over de groep, zoals naam, adres, telefoonnummer, samenstelling en bezetting, naar de coördinator van het popfestival Jan Kok, Arden nen 13, 3831 EW Lcusden. U krijgt dan binnen korte tijd na dere informatie. Aan de in schrijving zijn geen kosten ver bonden LEUSDEN - De Judo ka's van Theo Meijer Sport uit Leusden zijn zeer actief en succesvol op de Baarnse kampioenschappen ge weest. De Judoka's voch ten in Baarn bij Bosbad „De Vuursche" tegen deel nemers van tien sport scholen. In de klasse 28/35 kg, 8 jaar: Gerwin Heideman, Anke Boeschoten, Erica Blom de 4e plaats In de klasse 22/43 kg 5 t/m 14 jaar William Crayton. Lean Fnjters, Paul van der Sterren de 3e plaats. In de klasse 27 kg, 8 jaar: Elmer v.d Vlasakker Echter on geslagen kampioenen in de klasse 27/44 kg, 7 t/m 13 jaar Bas Meerveld en Pe ter Vogel uit Leusden. LEUSDEN - Met de uitgave van het Statistisch Jaarboek zet het college van burgemees ter en wethouders een traditie voort. Inmiddels verschijnt deze jaarlijkse uitgave alweer voor de elfde keer. Het statistisch jaarboek is een summiere weergave van sta tistisch materiaal. Er staan al lerlei wetenswaardigheden in Wist u bijvoorbeeld dat er in Leusden 448 mensen wonen per vierkante kilometer. In Krimpen aan de I Jssel zijn dat er 3.508, terwijl die gemeente evenveel inwoners heeft als Leusden. In de 9.872 woningen die in Leusden staan, wonen gemiddeld 2,8 mensen per wo ning. In totaal zijn er in Leusden in 1992 394 mensen geboren en 175 overleden. Maar omdat er 1.435 mensen zijn vertrokken en 1.248 mensen zich in Leus den hebben gevestigd, is de bevolking met 187 teruggelo pen. In 1992 zijn de meeste kinde ren geboren in 't Ruige Veld, gevolgd door Claverenblad- Wildenburg. Er zijn 978 mensen gescheiden, 3,5 procent van de bevolking. Landelijk ligt dat percentage hoger, ongeveer 4 procent. In 1992 kwamen er 134 woningen bij. Dat aantal is weieens ho ger geweest Zo kwamen er in 1983 bijna duizend woningen bij. Deze en vele andere gegevens leest u in het Statistisch Jaar boek dat u voor 15, kunt ko pen bij bureau Voorlichting. LEUSDEN - Het comité Ontspanning Bejaarden Leus den houdt dinsdag 31 augustus weer haar jaarlijkse bejaar- denreis. Het programma ziet er als volgt uit: Rond 8.15 uur wordt men van verschillende vaste punten af gehaald, waarna de bussen zich verzamelen bij de chauf feurscafé aan de Tweede Steeg, Om 9.00 uur rijden we naar Montfoort waar in restaurant „De Gouden Leeuw" koffie met gebak wordt aangeboden; Om 11 00 uur is er een bustocht door het groene hart %van Zuid-Holland; Tegen 12.00 uur zijn we weer terug in Montfoort, en wordt er gedineerd, wederom in restau rant ,,De Gouden Leeuw" Na het diner is er een boottocht over de Hollandsche IJssel naar Oudewater, hier krijgt u een uur de tijd om er wat rond te kijken Na deze boottochjt en bezoek aan Oudewater rij den we weer terug naar Leus den, en denken daar tegen 18.00 uur weer terug te zijn. De kosten bedragen 55,- p.p. Belangstellenden kunnen zich opgeven t/m 6 augustus bij onderstaande personen mw. L v Kalkert, R v Alder- wereltln Leusden tel 946027. J Tuin, Claverenbladstraat 78, Leusden. tel. 946027. mw. E. Geerts, v. Geinstraat 34, Achterveld, tel. 03425- 1650 mw. I Reinders, R Visser straat 23, Achterveld, tel. 03425-1238 IEUSDEN -.Moeders moe ien bij hun kinderen blijven, rond ik. Werken kon niet meer zodra ik mijn dochter iad. Want in een crèche wil de ik ze niet stoppen. Mis- ichien zijn mijn opvatt ingen ten beetje ouderwets, kan ii)n maar ik geloof er in. Des leverrassender was de ont dekking dat werken en kinde ren heel goed te combineren bleek "Aan het woord is Carla Renooy. Ze is moeder ran twee kinderen van nu 12 tnl4jaar. Voor het huwelijk eerkte ze als assistente op de afdeling fysiotherapie. Voluit ze medewerkster op de afdeling voor motorische ont wikkelingen in de zwakzinni genzorg. „Fijn werk", volgens Carta. Haar huisvrouwenbe staan als jonge moeder beviel "tinder. Ze verveelde zich De advertentie van een gelijksge- témde die op zoek was naar 'wmand om mee te praten Verhuis tuin en keuken za ten'was precies wat ze nodig bad Begin 1980 sloot Carla Renooy zich aan bij een 'kof- Reclubje'. Wekelijks ontmoette een tijftal vrouwen elkaar. Het tantal groeide en daarmee Wgroeide de groep de huis kamer. Evelien Blom zorgde Carla Renooy: van vrijwilligerswerk tot vaste baan voor een zaaltje. Via dit groepje raakte Carla betrok ken bij de voorbereidingen van het Vooronder. Het vrouwencafé hen ik wel eens bezocht maar dit trok mij niet Daarvoor ben ik waar schijnlijk niet geëmancipeerd genoeg Naast gezelligheid vond ze een zinvolle tijdsbe steding via de UW waar ze de ervaringen van haar vroe gere werk gebruikte bij het begeleiden van het zwemmen voor ouderen. Hierdoor werd ze vrijwilliger bij de Lisidu- nahof. De inmiddels geboren zoon kon mee. De veelal de mente bejaarden vonden dit leuk en zoonlief keek al snel niet gek meer op.We wer den ook bezoekouders van een zwakzinnige jongen, dus hij was wel wat gewend."Om meer te kunnen doen, volgde ze een cursus meer bewegen voorouderen. Daarvoor had ze niet de vereiste papieren maar door haar jarenlange gymnastiek en werkervarin gen kreeg ze dispensatie. Daarmee bleek ze de ontwik kelingen een stap vooruit. Na het behalen van het diploma kon ze regelmatig bij buurt huizen, cursussen geven. Voor het eerst sinds haar huwelijk, verdiende ze daarmee iets. „Maar het geld was leuk, geen voorwaarde Als ik er niets voor gekregen had, had ik het ook gedaan." Veel vrijwilligerswerk had ze voor het kunnen doen van de curssussen opgegeven, waaronder haar contact met de Lisidunahof. Een adver tentie van dit verpleeghuis vroeg twee jaar geleden pre cies wat zij kon bieden. Sinds die tijd heeft Carla Renooy een vaste baan voor twintig uur in de week. „Eerst zei ik nog nee. Ik wil de thuis zijn als de kinderen uit school kwamen. Maar tot mijn verrassing ontdekte ik dat er eigenlijk niet zoveel veranderde. Mijn man werkt dertig uur. Zijn uren thuis sluiten mooi aan op de mijne. Een echte taakverdeling heb ben we nooit gemaakt maar die is min of meer zo ge groeid. Hij blijft van alle werkzaamheden met kleren af, ik mijd de afwas. Natuur lijk moeten de kinderen iets meer doen Vaker dan je ver wacht doen ze tegenwoordig iets uit zich zelf, juist omdat we beiden werken. „Het gaat prima. De kinde ren komen bijna nooit thuis in een verlaten huis. Zelfs in de vakanties van de kinderen zijn er zoveel adv en vrije da tgen op te nemen dat het zon der veel moeite soepel ver loopt. Eerst was de werkduur van dert ig uur per week voor mijn man geen keuze, nu willen we het graag zo hou den. De uren dat ik werk la ten ruimte over voor mijn vele andere bezigheden, zoals ehbo lessen geven op scholen en gehandicapten helpen. Na tuurlijk zijn er dingen afge vallen. Voor't Vooronder was ik jarenlang gastvrouw was, maar daar heb ik nu geen tijd meer voor. Aan veel hobbies kom ik niet toe. Ik mis ze wel maar wil ze niet ruilen voor mijn werk. Het werk geeft grote bevrediging Achteraf besef ik'hoe ik de contacten gemist heb toen ik niet iverk- te. Je praat met collega's op een ander niveau dan tijdens koffievisitesBang dat ze om haar vrouw zijn aangewezen is op de zorgfuncties is ze niet. „De functie die ik nu vervul, heb ik overgenomen van een man. Het werk dat ik doe past bij mijn interesses. Geld is daarbij niet de eerste voorwaarde. "Maar toch na even nadenken „De betaling geeft wel meer voldoening. Het geeft je het gevoel datje echt nodig bent. Zo nodig, dat ze ervoor willen betalen datje komt." Daarmee raakt het niet alleen financiële waarde maar ook eigenwaar de, en daarmee is Carla Re nooy hoewel ze zich zelf nog steeds bestempeld als 'ouder wets'gelukkig.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5