Tour de Junior gaat verder op succesvolle weg Parcours van de Tour de Junior INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD onde van chterveld imbi-ogen Wielerevenement gaat dit jaar met recordaantal deelnemers van start vervolg op pagina 10 Zondag 11 juli: Ronde van Achterveld Parcours: Jan van Arkel weg, Pater Stormstraat en Hessenweg (1150 m) 13.00 uur voorwedstrijden 14.00 uur Amateurs-B/Ve teranen 70 km 60 ron den. Maandag 12 juli: Internationaal jeugdwie- lerfestijn Tour de Junior 10.00 uur Aankomst van de renners(sters) in 't ren nerskwartier 14.00 uur Ploegenvoorstel- ling en ploegfoto-opname 18.45 uur Kriterium, Par cours: Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat en Hes- senwegOLlSO m) 1213-jarigen 15 km 13 ronden. 14-jarigen 23 km 20 ron den. nieuwelingen/jun-dames 40 km 35 ronden. Dinsdag 13 juli: 10.00 uur Bergtijdrit bij skicentra (1000 m) aergzicht 18.45 uur Wegwedstrijden, Parcours: Jan van Arkel weg, Hessenweg en Klet- tersteeg (3760 m) 12- - 13-jarigen 4 ronden. 14-jarigen 5 ronden nieuwelingen jun-dames 8 ronden. Woensdag 14 juli: 10.00 uur Minitour voor Achterveldse kinderen van 4-11 jaar. Parcours: van Oldenbarnevelt- straat, D. van Weede- straat en W. van A'foort- straat. 18.00 uur Wegwedstrijden, Parcours: Jan van Arkel weg, Hessenweg en Klet- tersteeg (3760 m) 12- - 13-jarigen 3 ronden. 14-jarigen 4 ronden, nieuwelingen/jun-dames 6 ronden. Donderdag 15 juli: 10.00 uur Tour-koffie- uurtje in "d'Oude Peer- destal" voor de tourgast- gezinmoeders. 14.30 uur Ploegentijdrit (2750 m). Start: industrie terrein de Fliert. Finish: Jan van Arkelweg. 18.45 uur Kriterium, Par cours: Jan van Arkelweg, Pater Stormstraat en W. van Amersfoortstraat (800 m) 12- - 13-jarigen 15 km 19 ronden. 14-jarigen 24 km 30 ron den. nieuwelingen/jun-dames 40 km 50 ronden. Vrijdag 16 juli: 09.30 uur Persoonlijke tijdritten (1500 m), Par cours: Jan van Arkelweg, Eemelaarseweg, 't Jan- nendorp, Jan van Arkel weg. 12-13 jr., 14 jr. en nwl./jun- dames 18.45 uur Wegwedstrijden over 4, 5 en 8 ronden. Zaterdag 17 juli: 12.30 uur Slotkriterium, Parcours: Jan van Arkel weg, Pater Stormstraat en W. van Amersfoortstraat (800 m) 12- - 13-jarigen 15 km 19 ronden. 14-jarigen 24 km 30 ron den. nieuwelingep/jun-dames 40 km 50 ronden. 20.00 uur Grote feestelijke prijsuitreiking in het ren nerskwartier 'Ons Ge bouw'. 22.00 uur Einde prijsuit reiking. Woensdag 7 juli 1993 Pagina 9 In de amateurwedslrijd werd vorig jaar hevig afgezien (foto Hans Verhorst) HTERVELD - De Tour Junior beleeft op zijn stelijke start met de 1 nde van Achterveld. Om '1 .00 uur start de promi- n otenkoers. Dit is een g jegenachtervolging S iaraan prominenten uit I usden mee kunnen doen. r kunnen zich nog ploe- 3 n van vier personen op- ven bij Johan Ossendrij- H r (03425-1742). Ossen- ijver nam vorig jaar zelf J el aan de wedstrijd. „Ik ebt dat ik het wel aan "1 u kunnen, maar het tek dat ik toch wat te inig getraind had. Ik ig supersnel weg en apte naar één ronde in taar." Na deze ludiek koers I lgt de wedstrijd voor nateurs-B en veteranen i 14.00 uur. Er hebben :h honderd wielrenners geven. Uit Leusden doen n van den Berg, Ed Dijk- izen, Paul Ossendrijver Henk van 't Klooster ie. De Achterveldse in- eng wordt gevormd door n Dijkhof, Jos Kerkhof Hein sendrijver. Eerste reserve leEngelsen genoten dit oprecht van het mooie rr tijdens Wimbledon, ir uiteindelijk hielden zij toch niet droog. Na de jerende vrouwenfinale J uaardde de verliezende ia Novotna met een blik in diepe melancholieke nbi-ogen waarin stond te en dat zij niet zou gaan ilen de lange tocht naar de login van Kent, die de ijzen uit moest reiken. No- tna had zo goed als van een sin meisje in een grote, ze wereld verwacht mag rden van zich afgeslagen de finale. Zij tennist I estal als iemand die weet thet leven lijden is, maar cDzij zaterdagmiddag met I iljante ballen de leiding n, glimlachte zij sereen. I oa greep naar de winst en thaar hele wereld in vijf mes uit haar handen val- Uit haar ogen, die eerst ten kalme zomerlucht le- j 8, begonnen striemende I kemslagen te schichten. I la was boos, op zichzelf en datstommeracket.dat ét langer deed wat zij wil- Graf. die de hele middag Ride met de air van een Be huisvrouw die bij haar I asje sherry en haar bou- treeksboekje was wegge- kt.om een sport tebedrij- fwaarvan zij de essentie t begreep, profiteerde ikbaar van deze tragedie, ffi stortte Novotna in een idiepe, diepe put. Toen jfotna de lange vreselijke 8gnaar de hertogin toch gvolbracht had, kreeg zij Bdodelijke portie konink- ke lof en medelijden te ver ben. Hare Majesteit zei [I Jana verdiend had te inen en dat had Hare Ma- kit nu niet moeten doen. Regenbui, die al een tijdje "ter Jana's ogen prikte, telde in alle hevigheid naar iten. Het bleef geen regen- i.het werd een wolkbreuk, tffi zocht de bescherming n haar gelukkig grote bad- nddoek op toen zij zag Ik leed zij veroorzaakt 8- De hertogin liet Jana haar schouder en op haar uwe mantelpakje uithui- waarop de doorgelopen t'iner van Novotna prach- tnieuwe accenten zette. In ooghoeken van Hare Ma- kit aarzelde een motre- 'tjevan verdriet. Jana kg de raad mee eens lek- ruit te huilen. Samen met ir huilende tegenspeelster dween zij in de catacom- 1 De speelsters keken of een belangrijke taak gin- volvoeren; even lekker Ihuilen. Koen Koster en stnjdlustig deelnemersveld rekenen. Vrienden door heel Europa Ossendrijver werd een paar weken voor de Tour door een Ierse ploeg benaderd, die dol graag aan de wedstrijd mee wilde doen Dat was helaas niet meer mogelijk, maar vol gend jaar krijgen zij zeker een uitnodiging. Johan Ossendrij ver is heel enthousiast over deze Ierse deelname ,,Er zijn hier ook al een aan tal keren Denen geweest. In de vakantie kwamen wij in Dene marken en toen hebben wij de ploegleiders en de wielrenners thuis opgezocht. Overal wer den wij met open armen ont vangen. In Engeland hoef ik mij nooit zorgen te maken over slaapplaatsen. Ik ga altijd naar mensen die hier in Achterveld geweest zijn en die echte vrien den geworden zijn Johan Ossendrijver ging ook vaak met een ploeg talentvolle jongens naar etappewedstrij den in Engeland waar hij voor uitgenodigd werd. „Wij maakten dan een selectie van de meest talentvolle jongens, dié bij ons gereden hadden en daar staken wij het kanaal mee over Enk Dekker is ook nog weieens meegeweest." „Dat was altijd gezellig en er werden ook nog prestaties neergelegd. Maar de KNWU heeft deze opzet verboden. Wij mogen niet meer met een se lectie met talentvolle renners van verschillende verenigin gen samenstellen Ik begrijp niet wat het probleem is van de bond. Het is voor die jongens een prima training en daar hebben zij later alleen maar voordeel van." De Tour heeft een goede en grote naam in de wielerwereld. ..Normaal gesproken komt bij wedstrijden tien procent van de mensen die zich opgegeven hebben niet opdagen. Ik heb het nog nooit meegemaakt dat wij zo'n percentage haalden Misschien laten twee of drie verstek gaan, maar meer zeker niet." Wij hebben nog een reserve lijst met jongens, die graag willen invallen als iemand an ders niet verschijnt. Het is echt ongelofelijk. Die jongens spre ken de hele week geen andere wedstrijden af Op maandag morgen zitten zij naast de te lefoon en zo gauw zij een bel letje krijgen springen zij in de auto en scheuren naar Achter veld." Die goede naam betekent ook dat de organisatie moet kloppen, maar daar maakt Os sendrijver zich geen zorgen over. „Wij hebben een perfect draaiboek De organisatoren weten dat zij op elkaar kunnen vertrouwen. Wij hebben het voordeel dat het dorp Achter veld helemaal achter de Tour de Junior staat. Anders was het onmogelijk zo'n evenement te rond te krijgen." Meer dan honderd gezinnen krijgen de komende week be zoek van een aankomende top per van het wegwielrennen. Jo han Ossendrijver vertelt dat het geen enkel probleem is die jongens onder te brengen „Wij sturen briefjes rond in het dorp en per kerende post krijgen we ze ingevuld terug. Als we nog plaatsen te kort komen vragen we de mensen persoonlijk en dan is dat snel geregeld. Zoveel medewewerking van de bevol king is eigenlijk heel bijzonder en daar zijn wij dan ook erg blij mee." Er wordt volgens Ossendrij ver ook nooit geklaagd als de wegen in het dorp afgezet zijn. „De mensen accepteren het en nemen gewoon een andere route. Vorig jaar hebben we op een cruciaal punt onze vrijwil liger uit IJmuiden neergezet om de mensen duidelijk te ma ken dat zij er echt met door konden. Als er een Achtervel- der gestaan had, hadden de mensen misschien nog wel ge- ACHTERVELD - Er is dit jaar weinig veranderd aan de opzet van de Tour de Junior in Ach terveld. Dat was niet nodig, omdat de ronde de laatste jaren met veel succes draaide. De Tour krijgt in ieder geval een nieuwe winnaar. Vorig jaar werd de Tsjech Josef Doutmac gelauwerd, maar de Tsjechi sche ploeg kan dit jaar wegens problemen met de reiskosten niet naar Achterveld komen. De Tourdirecteur Johan Os sendrijver weet nog twee ver anderingen te melden. „Wij hebben dit jaar mooiere shir tjes. De vorige waren van die gebreide dingen, dat was lastig als het geregend had. Deze zijn veel mooier. En de ploeg die door de organisatie gesponso- red werd is gelukkig verdwe nen. Dat betekent dat wij meer sponsors dan vorig jaar heb ben." De wielerwedstrijden beginnen op 11 juli met een wedstrijd voor prominenten uit Lcusden. Daar kunnen zich nog deelnemers voor opgeven (tel. 03425-1742). Op maandag 12 juli begint de Tour en op zaterdag 17 juli worden de pe dalen voor de laatste keer rondgedraaid. Het interview wordt een paar uur na de finish van het Nederlands kampioenschap wielrennen voor amateurs ge houden. John den Braber heeft die wedstrijd met een flitsende sprint gewonnen. De eerste vraag is dan ook of de nieuwe kampioen ooit tot het deelne mersveld in Achterveld heeft behoord. Ossendrijver duikt in zijn papieren. Hij vermoedt dat Den Braber in 1985 deelgeno men moet hebben, maar hoe wij ook zoeken zijn naam is nergens te vinden. De rest van de kopgroep van die middag reed in dat jaar trouwens wel sendrijver had kennelijk wei nig moeite het tempo te volgen. Leontien van Moorsel Dit jaar doen er twee talent volle plaatsgenoten mee. Vin cent van Rijn uit Leusden en Laura Versteeg van Achter veld. Ossendrijver geeft hoog op van hun kwaliteiten. Vin cent van Rijn is vijftien jaar en districtskampioen tijdrijden Laura is jonger en moet ook in staat geacht worden uitslagen te rijden. Laura Versteeg is dertien jaar en dit is de eerste keer dat zij aan de Tour de Junior in haar eigen dorp meedoet „Ik vind het hartstikke spannend om mee te rijden. Het is na tuurlijk voor mij een heel bij zonder gevoel dat de wedstrijd in Achterveld verreden wordt. Ik verheug me er erg op." Laura is een jaar geleden be gonnen met wielrennen, omdat zij dat een leuke sport vindt. Ik vroeg haar of zij een idool in het vrouwenwielrennen had en liet de naam Leontien van Moorsel vallen. Laura maakte snel duidelijk dat zij geen favo rieten had en Leontien al hele maal niet. Het deelnemersveld van dit jaar stemt Johan Ossendrijver tot grote tevredenheid. In de eerste plaats schrijven er dit jaar een recordaantal wielren ners in. Er komen honderd- vijftig racelustigen naar Ach terveld Niet alleen kwantiteit stemt tot tevredenheid, de kwaliteit van de deelnemers zal voor spannende wedstrijden zor gen. Dit jaar doen er ook weer Duitsers, Denen en Engelsen, maar moet Achterveld het zon der de Tsjechen stellen. De Ronde van Achterveld kan op zondag ook op een uitgebreid mee in de Tour. Ossendrijver wijst op de naam van de win naar van dat jaar Erik Dekker uit Hoogeveen Dekker won vorig jaar tijdens de Olympi sche Spelen in Barcelona zilver in de wegwedstrijd voor ama teurs. Afzien De Tour is dit jaar aan zijn zesendertigste editie toe en m die jaren hebben er veel ren ners meegedaan die later goede en succesvolle wegrenners werden. „Dit jaar hebben we weer een aantal talenten in huis. Het is alleen moeilijk te voorspellen wie een grote wordt", zegt Ossendrijver. „Sommige jongens zijn eer der uitgegroeid dan anderen. Zij zijn dus een stuk sterker en kunnen wedstrijden winnen in de*categorie tot 16 jaar Maar als zij later bij de A-amateurs komen worden zij geconfron teerd met allemaal volwassen en volgroeide tegenstanders. Dan gaan om andere factoren zoals strijdlust, wilkracht en kunnen afzien meetellen." „Die kleine mannetjes heb ben in hun jeugd vaak moeite in de groep te blijven en moe ten echt vechten voor een plekje. Als die later volwassen zijn, hebben zij een groot voor deel. Zij weten hoe zij moeten afzien," aldus de tourdirec teur, die zich zo'n klein man netje herinnert. „Hennie Kuiper heeft ook aan de Tour de Junior meege daan Het was toen nog maar een klein jochie. Hij kon het nauwelijks bijbenen, maar -kreeg wel de prijs voor de meest vechtlustige renner Later is die strijdlust Kuiper nog ten goede gekomen. Ossendrijver is zelf ook een aantal keren uitgekomen in 'zijn' Tour In de hal van zijn huis hangt een njkgevulde pnjzenkast, die de Achtervel- der in zijn wielercarrière bij elkaar reed. De gele trui, die hij in zijn eigen dorp won en de medaille, die hij daarvoor van Prins Bernhard kreeg, namen m die kast een ereplaats in. Os- De Tour-directeur Johan Ossendrijver en de deelneemster Laura Versteeg verheugen zich op de komende Tour de Junior (foto- Hans Roggen) Donderdag 8 juli 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf. (zij-in- gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas- tieldokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 9 juli 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 13.00- 14.00 uur: SSD - Ten nis, LTV Lockhorst. 13.30 en 14.30 uur: SSD - In- doorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg Zaterdag 10 juli Zondag 11 juli 13.00 uur: Ronde van Achter veld, Parcours in Achterveld. 14.30 uur: The Red Caps- Quick 3, Valleisportpark. Maandag 12 juli 09.00 uur: SSD - Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD - Grondgumnastiek. De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton, De Korf, (zij-m- gang). 18.45 uur: Kriterium Tour de Junior, Parcours in Achter veld.' Dinsdag 13 juli 09.00 uur - 18.00 uur: SSD - Midgetgolf, zwembad Octo pus. 10.00 uur: Klimtijdrit Tour de Junior, Skicentrum Berg- zicht. 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf, (zij-in- gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf, (zij-in gang). 18.45 uur: Wegwedstrijden Tour de Junior, parcours in Achterveld. Woensdag 14 juli 10.00 uur - 11.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan 10.00 uur: Minitour Achter veldse Kinderen, Parcours in Achterveld. 18.00 uur: Wegwedstrijden, Parcours m Achterveld.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9