Veurink op limietenjacht .Leusder Krant. Red Caps en Quick delen de punten Agenda Zomerschaak Achterveldse sprinter goed in vorm tijdens Papendal Games I 'l >port I'na Woensdag 14 juli 1993 ACHTERVELD - De Achter- eldse sprinter Hans Veurink liep anderhalve week geleden het Oostenrijkse Giesingen voor het eerst een tweehonderd meter onder de 21 seconden. Hij liep de snelste seizoentijd door een Nederlander gelopen naderde de limiet om naar het wereldkampioenschap in Stuttgart uitgezonden te wor den. Veurink liep in Oostenrijk ook een Nederlands record met de Nederlandse vier keer hon derd meter estafetteploeg. Hij boudt overigens ook het Ne derlands record op de vier keer twee honderd meter estafette. Zaterdag nam Hans Veurink deel aan de Papendal Games in de buurt van Arnhem. Hij liep 100 meter, de 200 meter en vier keer honderd meter es tafette. De 28-jarige Achter- velder is in vorm en dus was de kans groot dat hij een limiet zou lopen. ens ,vam gekf it mn appe ijk ine inisti crati 1989 ie rej n def ?leid is es' or maki ?verg< >pl0S£ het G nu *ense iordf Ivies dmoe iet nog Pagina 7 Papendal is het nationale iportcentrum en bedoeld om de topsport in Nederland te sti muleren. Het is een ideale plek een tramigskamp op te laan, Veel sporters komen daar om te revalideren na in grijpende blessures. Er wordt Papendal ook veel onder dek gedaan. De Grassmaster, iet wondergras van Roda, is laar voor een deel ontwikkeld op deugdelijkheid neproefd. Papendal heeft uiteraard ook een atletiekbaan en daar erden de Papendal Games »ehouden. Dat zijn ïnternatio- ale atletiekwedstrijden met «en behoorlijke uitstraling. n rijdens deze wedstrijden was Hans Veurink een van de grote xekpleisters. De baan ligt nooi in een kom, zodat de lo- jers in theorie weinig last van wind zouden moeten heb- ien Veurink beklaagde zich er erder dit jaar over dat hij als moest lopen altijcf tegen vind had. Hij voegde er toen lan toe.,,Als ik een keer mazzel ïeb, loop ik die limiet dit jaar." D< Sjokken Iet eerste onderdeel waarop Achtervelder zijn snelheid oonde was de honderd meter, lij liep in de eerste serie en coorde 10 80. De honderd neter werd uiteindelijk door Australiër Damien Marsh £oe<Je\vonnen met 10.35. Na afloop baalde Hans Veu- 8 voor iet >ort ook idere ?rspr .vord !e goef ^oon iers^' ink vreselijk. ,,Ik was in de verkeerde serie ingedeeld. Normaal verspreidt de organi satie de snelle lopers over de series omdat er nog een finale komt. Zo werd er nu ook inge deeld, terwijl dat niet de af spraak was Maar die indeling klopte niet, want er komt hele maal geen finale. Ik kwam in de eerste tragere serie terecht Ik had nauwelijks tegenstand, maar wel tegenwind. Ik had in de snelle groep moeten lopen. Ik was voor de start kwaad. Als je goede tegenstanders hebt loop je sneller." Er was nog een andere reden waarom Veurink baalde dat hij in de eerste serie liep. ..Wij padden twee meter per seconde tegenwind De tweede serie had twee meter per seconde rugwind Dat scheelt tienden van seconden De wind is hier vanavond volstrekt onvoor- speelbaar. Dat merkte de polsstokhoogspringers ook Door de draaiende wind kwam geen enkele atleet goed uit. De springers beoefden een hele andere tak van atletiek; het aan de polsstok sitsen van ca meramensen Maar Hans Veurink was toch wel tevreden over zijn tijd. ,,Het gaat me vandaag om de tweehonderd meter. Daar moet het gebeuren." Veurink ging zich warmlopen voor dat num mer. Hij noemt dat zelf 'sjok ken'. Atletiek is een sport waarbij het op details aankomt. Atle ten die zich niet helemaal ge ven tijdens de trainingen en de wedstrijden zetten nooit resu- laten neer. Dat betekent wel dat de spieren zwaar belast worden. Op de tribune zaten daarom veel geblesserde spor ters hun ploeggenoten aan te moedigen. Hans Veurink had de laatste twee jaar veel last van zijn achillespezen, maar dit seizoen maakt hij een geslaagde come-back. Hij kan weer aan wedstrijden meedoen en loopt goede tijden. ,,Toch heb ik nog last van mijn achillespezen, maar het is niet zo erg dat ik rust moet houden. Het gaat lekker dit seizoen." Op de tribune zat Eddie Hendriks, een Leusdense fy siotherapeut die Veurink re gelmatig behandeld heeft. Hendriks heeft een verklaring voor het goede lopen van de Achtervelder. „Hans liep vroe ger vooral op kracht. Hij had wat moeite zijn kracht in snel- enma (onderdag 15 juli 9.00 uur - 10.30 uur: SSD - n iportinstuif, De Korf, (zij-in- lang) 3.30 uur - 14.30 uur: SSD - "rimmen, start boerderij Ooie- raarshorst/Treekerweg. 11.30 uur: Tour de Junior, 'loegentijdrit, start op ïndus- Lneterrein 'De Fliert', finish op le Van Arkelweg, 45: Tour de Junior, Knte- um, parcours Achterveld. 10.00 uur - 21.30 uur: SSD - eugdsportinstuif, gymnas- ieklokaal Lijsterbeslaan rijdag 16 juli 9.30 uur: Tour de Junior, ■ersoonlijke tijdrit, Jan van irkelweg. 9.30 uur - 11.00 uur: SSD - ennis, LTV Eemelaar, Ach- ïrveld. 13.00 - 14.00 uur: SSD - Ten- LTV Lockhorst. 330 en 14.30 uur: SSD - In- öorbowls, De Korf, (zij-in- ang) I.30 uur - 15.15 uur: SSD - hemmen, zwembad Octopus. II.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete- ®g, Valleilaan 8.45 uur: Tour de Junior, 'egwedstrijden, parcours m ichterveld. 11-00 uur - 22.00 uur: SSD - heid om te zetten. Veurink gaat het laatste jaar wat voorzichti ger met zijn lijf om en loopt meer op soepelheid. Daar ko men de goede tijden volgens mij vandaan." Tijdens de 1500 meter voor vrouwen baarde een deelneem ster opzien. Er deden veel loop sters mee die zich bonkig voortbewogen. Deze deel neemster liep heel sierlijk en met een grijns op haar gezicht van: „Ik loop lekker ontspan nen Zij ontwikkelde helemaal geen snelheid en lag al gauw meer dan honderd meter ach ter maar zij liet zich niet gek maken. Zij keurde de rest van het deelnemersveld geen blik waardig en liep vrolijk haar eigen race en hield het pro gramma op Na de wedstrijd liep zij nog meer dan een uur uit. Toen ging zij een stuk har der. Ontspannen Veurink had tijdens de 200 meter baan vijf geloot Hij kwam uit in de snelste serie met Damien Marsh en Regillio van der Vloot. Veurink startte niet al te snel en na de bocht lag hij op een vierde plek. Het laat ste rechte stuk liep hij zeer snel en ontspannen. Marsh won de wedstrijd in 20.66 en Hans Veurink eindig de vlak achter hem op een tweede plek. Het leek erop dat hij de Australiër Marsh op zijn hielen zat. Na twintig minuten werd bekend dat de Achtervel der 21.02 gerealiseerd had. Die tijd lag minder dan eentiende boven zijn persoonlijk record. Het was geen limiet, maar Veu rink was tevreden. „Het ging lekker vanavond. Ik had het gevoel dat ik net boven de eenentwintig secon den zat en dat klopte dus. Ik voel dat de limiet er aan zit te komen. Ik moet nog maar een paar wedstrijden lopen en dan komt het best goed Ik ga denk ik aanstaand weekend naar Essen waar een goede wed strijd is Over veertien dagen loop ik het Nederlands kam pioenschap in Amsterdam Ik kan wel gokken dat ik daar die limiet loop, maar als ik tegen wind heb kan ik het wel verge ten." Voor de vier keer honderd meter estafetteploeg was het de laatste kans om de limiet te lopen. De ploeg bestaat uit vijf man waarvan de snelste vier lopen. Het was vervelend dat Perry en Snoek geblesseerd waren, zodat Van der Vloot in moest vallen. De estafette vormde het slotstuk van de Pa pendal Games. De verwachtin gen waren hooggespannen, omdat zij de laatste weken drie keer het Nederlands record verbeterd had. Gio McBean, de eerste loper ging niet erg snel weg en gaf stokje aan Paul Franklin. Franklin liep heel snel en Hans Veurink de derde loper startte. Franklin gaf het stokje niet aan Veurink De Achtervelder hield even in en Franklin gaf het stokje niet aan Veurink Hans maakte een teleurgesteld gebaar en het team lag uit de wedstrijd. Nabespreking „Wij namen vanavond bewust een risico," vertelde Veurink later „Normaal gesproken sta ik tweeëndertig voetjes in het wisselvak. Nu stond ik op vie rendertig, de tijd om te wisse len was dus veel korter. Ik zag Franklin komen en ik ging weg Ik voelde twee keer heel even dat stokje, maar ik had niet het gevoel dat Paul vlak achter me zat. Ik was bijna uit het vak, dus hield ik in. Het ging toen helemaal mis." „Jammer, maar ik geloof niet dat wij een snelle tijd gemaakt hadden vanavond Gio startte te traag. Hij haalde de tegen standers nauwelijks in. Het is vervelend dat wij de goede tij den in het buitenland gelopen hebben De wedstrijden in Ne derland leveren veel meer pu bliciteit op Dit was al onze tweede verkeerde wissel in drie weken tijd in eigen land Bij de Adnaan Paulen Memorial ging het ook fout. Dat levert ook een hoop pers op, maar het is toch niet helemaal hetzelfde De estafetteploeg trok zich daarna voor een nabespreking terug op het middenterrein. Er viel kennelijk veel boeiends te bepraten, want de ploeg ging meer dan een half uur in con claaf. Veurink vertelde waar het gesprek over ging. „Wij hebben het nauwelijks over de wedstrijd gehad. Paau- we zei dat wij dit jaar sneller gegaan waren dan iedereen verwacht had. Ik denk dat wij met deze ploeg als iedereen ten minste fit is de halve finale op het Wereldkampioenschap kunnen halen Het was van daag een nadeel dat de esta fette het sluitstuk was. Ieder een loopt eerst zijn individuele wedstrijd en daarna de esta fette. Wij hebben ons nauwe lijks samen kunnen voorberei den." „Uiteindelijk kwamen wij drietiende tekort om de limiet voor Stuttgart te lopen De KNAU moet nu maar beslis sen. Er hebben zich nog niet zoveel atleten gekwalificeerd, dus denk ik dat wij een aardige kans hebben om uitgezonden te worden." Het zou natuurlijk ook helpen als een van de leden van de ploeg een limiet op een individueel nummer liep. Hans Veurink heeft daar de komen de weken nog een aantal kan sen voor Gerhard te Winkel Hans Veurink liep 21 02 tijdens de Papendal Games, (foto: BDU-archief) Eerste reserve Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 17 juli 12.30 uur: Tour de Junior, slotkritenum, Parcours in Achterveld 20.00 uur: Grote feestelijke prijsuitreiking van Tour de Ju nior in 'Ons Gebouw'. Maandag 19 juli 09.00 uur: SSD - Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus 09.15 uur - 10.15 uur: SSD - Grondgumnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton, De Korf, (zij-in gang). Dinsdag 20 juli 09.00 uur - 18.00 uur: SSD - Midgetgolf, zwembad Octo pus 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf, (zij-in- gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf, (zij-in gang). Woensdag 21 juli 10.00 uur - 11.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. LEUSDEN - The Red Caps traden aan tegen het Amers- foortse Quick UI. Het is een belangrijke wedstrijd omdat het verschil tussen beide ploe gen in de competitie slechts twee punten is, en bij winst zouden de ploegen dus gelijk komen op de voorlaatste plaats in de competitie. De vo rige wedstrijd werd door Quick gewonnen mede door dat de slagploeg de geworpen boogballen van de Quick wer per absoluut niet weg konden krijgen. The Red Caps hadden dus ex tra gemotiveerd moeten zijn om deze blamage weg te wer ken. Dit was echter niet het geval, zoals de laatste weken gebruikelijk begon Eli Blom als pitcher. Dit bleek echter voor deze wedstrijd geen goede zet. De eerste twee man aan slag trakteerde hem meteen op een paar zeer fraaie honkslagen. Geholpen door een strafpo- ging die werd veredeld door een aangooi van catcher Nick van Vulpen naar tweede honk- man Brain Barends betekende in deze moeilijke beginfase de eerste nul. Later volgde nog een vier wijd en een honkslag, wat de Quick ploeg twee punten opleverde. The Red Caps diende wat te rug te doen maar begon zeer slapjes waardoor er slechts een punt binnen kwam. De tweede inning begon wederom slecht een vier wijd en twee honkslagen leverde wederom twee punten op voor de Amersfoorters. Reliever The Red Caps ploeg was nu eindelijk wakker geschut en wist in deze inning, mede ge holpen door de nodige fouten en een aantal malen 4 wijd met slechts twee honkslagen toch vier punten te scoren en de voorsprong in de wedstrijd te nemen. In de derde inning wisten beide ploegen wederom één punt te scoren. In deze inning kwam bij Quick de kwelgeest van de vorige wedstrijd op de heuvel. Dit betekende dat er helemaal niets meer van de knuppel kwam van The Red Caps slagploeg. Slechts één man was in de resterende in nings in staat een honkslag te produceren. (Nick van Vul pen). Ook The Red Caps hadden na 3 innings hun pitcher gewis seld. Eli Blom moest plaats maken voor Jacques Knopf die zijn taak als reliever zeer goed oppakte. Bij Eli Blom werden er in 3 innings 6 honk slagen geslagen, Jacques Knopf hoefde er in een gelijk aantal innings slechts drie toe te staan. Eén daarvan was cruciaal in deze wedstrijd met reeds twee man uit en twee nullen, met een stand van 6-5 in het voor deel van The Red Caps werd er een twee honkslag geslagen door Quick waardoor de stand op 6-7 in het voordeel van Quick kwam. Zou het dan we derom gebeuren dat The Red Caps wordt afgetroefd door het laag geplaatste Quick. Nee, er was nog een redder voor The Red Caps. De zeer snelle Berto Eelsingh kwam op één door en 4 wijd stal ver volgens het 2e en derde honk en bij deze laatste poging gooide de catcher de bal over het derde honk waardoor Berto Eelsingh over de thuis plaat kon komen en de gelijke stand op het scorebord bracht. Arnold Schwarzenegger kwam ontevreden thuis. Hij had die dag alweer een be spreking gehad over Termi nator III. De mensen van de filmstudio's stelden vooreen nieuwe en dreigende tegen stander te introduceren, maar konden geen goede vorm voor het monster verzinnen. De stylisten zochten naar een originele robotuiterlijk en deze dingen moesten zich op futuristische onherkenbare vervoersmiddelen voorbewc- gen. De Hollywoodjongens waren al maanden aan het brainstormen, maar hun beste idee was tot nu toe een va riatie op een duikersuitrus ting. Die pakken stonden stijf van de slangen, waarmee de robot goedbedoelende mensen zou kunnen wurgen en de acteurs zouden onherkenbaar zijn. Maar Schwarzenegger vond het niets en met enkele welgekozen vloeken had hij dat aan zijn vormgevers dui delijk gemaakt. De klerekast uit Oostenrijk zakte op zijn bank in Beverly Hills neer en schakelde zijn schotelantenne in. Hij zapte langs de kanalen en wat hij zag maakte hem niet vrolijk. Er waren geweldfilms, maar die boeiden Arnold niet, want hij zag al gauw dat hij dat beter kon. Er waren sexfilms en Arnold schakelde snel door. Die blote mannenlijven zonder spierbundels stonden hem niet aan. Op een zender maakte Eddie Murphy grap pen, maar het boeide Schwarzenegger niet. Hij had zorgen. Ineens schoof hij naar het puntje van zijn stoel. Eerst dacht hij dat hij naar Robocop III. The police on.... Ja, waar zaten die figuren ei genlijk op. Hij kon zo gauw niet zien of het mannen, vrouwen of Robots waren. Maar het zag er geweldig uit. Schwarzenegger besloot al gauw dat het niet Robocop III was, want er werd niet ge schoten in het programma. Hij hoorde een stem zeggen dat Breukink een goede tijd rit gereden had. En dat Indu- rain over de wegen snelde. Arnold begreep dat dit een tijdrit in de Tour de France was en hij werd gefascineerd door de helms, de pakken, de krankzinnige fietsen. De vol gende morgen belde Schwar zenegger blij naar de studio dat hij eindelijk wist hoe de film Terminator III eruit moest zien. De monsters moesten het uiterlijk van tijdrijdende wielrenners krij gen. Hij kuste zijn vrouw en bromde: „I'll be back." Koen Koster LEUSDEN - De vijfde ronde van de in totaal twaalf van de zomercom petitie bevatte weinig ver rassingen of het zou moe ten zijn, dat Henk Oosting in een glad gewonnen eindspel zo maar een toren weg gaf aan 'erelid' Cees Veenendaal. Om daar nu erelid voor te zijn, hoe het ook zij het punt telt Cees en daar gaat het toch maar om. Of dat Dik van Ooik en Elzo van Kampen in een voor beide kritieke tijd noodfase hun dames aan boden, inzetten, vergaten kortom alles deden wat niets met schaken te ma ken heeft en Dik een 0 en barstende hoofdpijn ople verde, wat een heerlijk spel toch dat schaken, of dat Andre Rietveld al na 20 minuten een simpel mat van Peter Weygertzen over het hoofd zag en hem deed verzuchten: was ik maar in Canada gebleven of dat, nou ja toch eigen lijk wel een boeiende avond. de uitslagen Bayat - Boemaars Vos - Nijhof Zaal - halkes Ooik - Kampen Modiri - de Jager Sr. Helmers - van Dalen Oosting - Veenendaa Weygertzen - Rietveld 1-0 Sharizadeh - Willigen- burg 1-0 Hubert - Boogaard 0-1 stand aan de kop na 5 ron den 1. Vos en Boemaars 3V2 uit 4 3. Van de Bilt 3 uit 4 0-1 4. Van Kampen 3 uit 5 1-0 5. Meylof 2V2 uit 3 V2-V2 6. De JagerSr. 2 uit 2 0-1 7. Bayat 2 uit 3 0-1 Nijhof 2 uit 3 1-0 Helmers 2 uit 3 1 0-1 Elschot 2 uit 3 The seaside Affair van Hans Kramer in volle actie Een zwaar opgevoerde 'pe de finishlijn. POWER VALLEY ektzich ACHTERVELD - Mede dank zij de inzet van vele jongeren uit Woudenberg, Scherpenzeel en directe omgeving organiseert Po wer Valley op zaterdag 7 augustus 1993 tussen 11 en 17 uur op de kleibaan De Klaveet de grote truc- en tractorpulling wedstrij den De vele duizenden paardenkrachten komen uit geheel Nederland waaronder de nationale kampioenen Michel Kooy uit Ermelo, de Eager Bever met 5 opgevoerde Chevro let motoren van de gebroe ders Jan en Wienink van Diest uit Putten en is aan het toch al goed bezette programma toegevoegd de demonstratries van enor me grote auto trucks op bouwen voor een nieuw in te stellen superklas Er zijn tribunes geplaatst voor drieduizend kijkers en bij goed weer zijn deze dan ook volledig bezet op za terdag'7 augustus De Kla veet Achterveld.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7