Veelvraat Vis oppermachtig in Tour bij veertien-jarigen Winnaars aan het woord Buiten de Ronde INTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD Op het scorebord Hooglander Smink bij nieuwelingen in 't geel Jongen uit Wales Alles voor Vis Woensdag 14 juli 1993 PaginaS 2.Michael Heaven 52 4| 3 Jacco Helmink 52.5) 4.Erwin Pater 52 j; SFrankLeine 52 5| 6 Alexander Gc$ (DLD) 52 5! 7 Robin van der Kloor 52.jj 8 Ronald Schur 53.0) 9 Johnny Drooglever 53 0i 10 Rudv Vriend 53.07 Algemeen klassement 14 jarige: 1 Stefan Vis 1.08» 2. Vincent vanderKooij 1 085; 3.Kees Kipping i 4 Arthur Rutte 108.3 5 Raymond Barendse 1 08ü 6.Pim de Leeuw 1.08 4, 7 Lucas Kiene 1 08) 8 Michel Laursen (DK) i 9 Daniel Seller i 10 Vincent Spienngs 1.08 Algemeen klassement Nieuweli] gen 1. Julien Smink 1 u 42 09 2 Frank Zwaneveld op 1 sec 3 Hans Voorn op 4 sec 4. Raymond Cornelissen op 13 m 5. Frank van Rooijen op 17 sec 6 Rutger Ockhuizen op 19 sec. 7. Wim Bos op 20 sec. 8 Stefan Slager op 22 sec. 9. Jorn Moraal op 23 sec 10 Vincent van Rijn op 24 sec Puntenklassement Dagpuntenklassement maandag 12 en 13 jarigen 1.Erwin Pater 2.Dirk Marke (DLD) 3 Marcel Meijn 4.Ronald Schur ...Michael Heaven. ACHTERVELD - Michael Heaven is 13 jaar en komt uit het plaatsje Pontypool, nabij Cardiff in Wales. Hij is voor de eerste keer in Achterveld en heeft het zichtbaar naar zijn zin. Het fietsen heeft hij ge leerd van zijn vader en ook zijn broer doet aan wiel rennen. Bill, de oude nes tor en wederom luidruch tig aanwezig, zag Heaven een keer rijden en vroeg hem mee te komen naar Achterveld. Michael had daar wel oren naar. Hij is bevriend met Ja mes Taylor, die een aantal jaren prominent in de Tour aanwezig was. Hij logeert dan ook bij dezelfde fami lie als Taylor deed. Op de eerste dag greep Heaven direct de zege door de eindspurt gemakkelijk te winnen. Hij noemde het parcours van 15 kilometer zwaar, maar was uiteraard zeer content met de over winning. Zijn grote favoriet is Mi guel Indurain, die hij 's middags nog zag zegevie ren in de tijdrit van de Tour de France, 's Avonds kon ook Heaven het geel aantrekken. In Engeland wordt overigens veel min der aandacht aan de Tour de France geschonken. Elke avond een half uurtje. De inbreng van Engeland in de Tour blijft dan ook beperkt tot Sean Yates. Misschien dat we naam Heaven over een tiental jaar kunnen bijschrijven. Stefan Vis werd een maand geleden in Apel doorn Nederlands kam pioen bij de veertien-jari gen. „Het was een grote ronde, waardoor het moei lijk was weg te komen. Ze konden je steeds zien. In de eindspurt, die iets omhoog liep, kon ik nog net mijn wiel als eerste over de fi nish drukken. Ik had geluk dat de sterksten achter in het peloton zaten opgeslo ten." De trui van de Neder lands Kampioen mag hij in Achterveld niet dragen, omdat hij de trui van de sponsor aan moet. Vis vindt dat natuurlijk heel jammer. „Over twee weken mag het in Assen wel," zegt de renner, die afkomstig is uit Heerhugowaard en qua uiterlijk een beetje lijkt op Henk Lubherding. Deze vroegere meesterknecht, die bekend stond om zijn lange wapperende haren. Post zette vorig jaar een punt achter zijn carrière. Vis staat pas aan het be gin daarvan, maar lijkt ver te kunnen komen. In de eerste wedstrijd zette hij zijn zinnen op de groene trui. „Ik was daardoor voor de eindzege uitgeteld. Maar ik proberen de gele trui via de hergtijdrit te veroveren. Zwaar? Ik weet het niet; ik heb er wel op getraind." Hij beklaagde zich na de wedstrijd dat zijn collega's niet wilden werken. „Er was iemand weggespron gen en ik ging er achter aan. Maar er was niemand die wilde overpakken. Dat is dom. vind ik. Daar red je het straks ook niet mee." Het ploegenspel. bekend van de profs, in bij de Tour de Junior uit den boze. Ie dereen rijdt voor zijn eigen kansen. Vis is na de wedstrijd bijna onherkenbaar. Het strakke wielrennerstenue is geruild voor een spijker broek met een rood hou thakkersoverhemd. Hij loopt richting de camping, waar hij met zijn vader in de caravan slaapt. „Ik heb een lekker warme slaapzak bij me, dus ik heb het niet koud." Op weg naar huis analy seren drie renners de wed strijd. „Ik kreeg last van mijn rug. En als ik ergens last van krijg ben ik er af." „Meestal heb ik wel ergens last van, maar vandaag had ik nergens last van." Frits Schoenmaker ACHTERVELD - Het internationale tintje van Tour de Junior kwam dinsdag vooral tot uit drukking bij de jongsten: de 12 en 13-jarigen. Dra ger van de gele trui Mi chael Heaven verloor de trui aan de Duitser Dirk Marke, die de sprint van het peloton won. Dinsdagavond was het tijd voor de wegwedstrijden, die om te kijken nogal saai zijn. De renners komen te weinig in beeld. Het parcours van gisteren ging over 3760 meter: de Jan van Arkelweg, de Hessenweg en de Klettersteeg. Het leuke daarvan is dat de renners dan ook een stukje door de provin cie Gelderland mogen rijden en dat de gemeente Barneveld ook nog een stukje in het parcours ligt. De jongsten moesten vier rondjes rijden, de 14-jarigen vijf en nieuwelingen acht rondjes. Het nadeel daarvan is dat je als toe schouwer weinig te zien krijgt. Je ziet een aantal keren langs zoeven en dat is het. Achter op het parcours, ver weg van het publiek, deden de jongens en meisjes het dan ook rustig aan Alleseter Bij de 14-jarigen was Stefan Vis de sterkste; hij versterkte zijn positie zowel in het alge meen als het puntenklasse ment. Na de zege 's morgens in de bergtijdrit won hij ook vrij wel alle tussensprints voor de groene trui. Ook de eindzege werd een vrij eenvoudige over winning van de Nederlands kampioen Hij versloeg in de sprint Kees Kipping en Vin cent van der Kooij. Vis is nu in het bezit van de gele trui. de groene trui en de bolletjestrui. De 'alleseter' liet na afloop de prijsuitreiking bijna aan zich voorbijgaan, omdat hij even een slokje moest drinken. Dat werd dooi de jury niet zo gewaardeerd en volgens de speaker zou hij het misschien nu al hoog in de bol hebben. Wat bij de jongsten niet luk te. gebeurde bij de nieuwelin gen wel ontsnappingen. De eerste die het probeerde was Stefan Slager, hij kon niet al leen wegblijven Later pakte Remco Lok uit Barendrecht zo n twintig seconden voor sprong, maar ook hij werd weer door het peloton bijge haald. Het was duidelijk dat er in groepsverband uitgerukt diende te worden De Hooglan der Julien Smink begreep dat toen hij er met de Hilversum mer Hans Voorn tussen uit kneep. Zij kregen gezelschap van Frank Zwaneveld en Ray mond Cornelissen Door goede samenwerking bouwden zij een voorprong op, die op de streep 16 seconden bedroeg. Zwaneveld uit Flui tenberg (bij Hoogeveen in Drente) won de sprint voor Voorn, Smink en Cornelissen uit Mijdrecht De Fluitenber- ger was op het laatste moment ingevallen voor Jeroen van der Gouw uit Hoogeveen. Smink mocht later de gele trui in ont vangst nemen Frank van Rooijen, drager van de gele trui na de bergtijdrit, kwam er met aan te pas. De groene trui bleef Het team van 'De Roskam' verlangt naar de finish tijdens prominentenkoers. (foto: Hans Verhorst) om de schouders van Wim Bos Gele trui De jongsten deden dinsdag aan stuivertje wisselen De winnaar van maandag Michael Heaven kwam er in de eind spurt niet aan te pas. De num mer twee van maandag, de Duitser Dirk Marke, was dit keer de snelste Door de vijf seconden bonificatie nam hij de gele trui over van de jongen uit Wales. Die heeft nu een achterstand van één tel heeft op Marke De oosterbuur bleef in de spurt Marcel Meijn en Karin Bekking voor De groene trui bleef in handen van Erwin Pa ter uit Woudenberg De Ach- terveldse Laura Versteeg blijft het goed doen in de Tour. In de bergtijdrit werd zij twaalfde met een achterstand van 16 se conden en in het algemeen klassement is zij het eerste meisje. Zij staat op een gedeel de dertiende plaats met 22 se conden achterstand op Marke. Vanavond beginnen de weg wedstrijden om 18.00 uur in verband de braderie Dagklassement Ploegenachtervolgmg: 1 Ex gele truidagers Jan Cozijn- zen, Hein Bokkers, Teus Valken burg en Johan Ossendrijver 2 Kallenbroek Leo en Hans de Jong. Mark Tolboom en Dick Kok 3.De Berken Martin en André de Jong, Jos van Laar en Hans Vér- steeg 4 Adoptievaders 5 De Hessenkar 6 De Roskam 3 7 Buitenlust 2 8.De Roskam 1 9.Buitenkist 1 10.De Roskam 2 Amateurs B/Veteranen 1 Maarten de Jong 2 Robert Hoffmann 3 Johnny Broers 4 Frank Rijkhof 5.Dirk Sassen 6 Marcel Klomp 7 Marcel Versteeg 8 John Tromp 9 Ton van Es 10 Hans van Eijk 11 Ton van Duijvenbode 12.Marcel Kamerling 13 Jan Vlastum 14 Kees Kosterman 15.Marco Kooijman 16 Klaas-Roei Koelewijn 17 Paul Ossendrijver 18 Jan Dijkhof 19 Jan Hamstra 20 Rob Tamerus Uitslagen Tour de Junior maandag 12 juli 12 en 13 jarigen 1 Micheal Heaven (GB) 2 Dirk Marke (DLD) 3 Marcel Meijn 4 Alexander (DLD) 5 Jacco Helmink 6 Peleton 25.11" 25.12" 25.13" Gogoll 25.14" 25 15" 25.16" De klimtijdrit bleek erg zwaar te ziin. Er werden grote verschillen genoteerd. (foto. Hans Verhorst) De terrassen van de café's in Achterveld zaten vol tijdens de wielerkoersen, (foto: Hans Verhorst ACHTERVELD - De klimtijd rit in de 'Tour dc Junior' heeft duidelijkheid gegeven over de krachtsverhoudingen binnen het peleton. Bij de dertienjari gen haalde Michael Heaven zijn tweede overwinning bin nen. Bij de veertienjarigen sloeg de groene trui-drager Stefan Vis toe en bij de nieu welingen was Frank van Rooij en dc sterkste. De heuvel bij Aart Jansen was dit jaar wederom een scherprechter in de Tour de Ju nior Veel renners verkeken zich op de zwaarte en vooral dc lengte van het parcours. Veel deelnemers kwamen total-loss over de meet. Het gemene van het parcours was volgens Diederik Bakker uit Achterberg dat de renners op een kwart het idee hebben dat zij al dik over dc helft wa ren en dan begonnen te sprin ten. Als zij dan eenmaal boven kwamen werden zij gecon fronteerd met een stukje vals plat en nog een klimmetje, die stevig in de kuiten beet De winnaars namen de heu vel als een machtsprint en dat zorgden op die manier voor grote verschillen. De renners, die voor in deze etappe eindig den, zijn duidelijk in vorm en zullen na alle waarschijnlijk heid onderling uitmaken wie er met de prijzen naar huis gaat. Jerry Rozenbrand uit Helle- voetssluis heeft ook veel macht in de gespierde benen. Hij trok in de beklimming zijn versnel lingsblad aan flarden en mocht opnieuw starten Hij schoot ook de tweede keer als een ra ket weg. 14 jarigen 1 Raymond Barendse 35.41" 2 Fulco VanGulik 35 42" 3 KeesKippmg 35.43" 4 Lucas Kiene 35 44" 5 Arthur Rutte 35 45" 6 Peleton 35 46" Nieuwelingen 1. Wim Bos 57 20" 2.Jorn Moraal 57.21" 3 Stefan Slager 57.22" 4 Ron Hoogendijk 57 23" 5 Rutger van Stappershoef 57 24" 6 Peleton 57 25" Uitslag Klimtijdrit op dinsdag 13 juli 12 en 13 jarigen 1 Micheal Heaven (GB) 2 16' 2.Jacco Helmink 2 17" 3 Dirk Marke (DLD) 2 19' 4 Erwin Pater 2 20' 5.FrankLeine 2 21' 14 jarigen 1.Stefan Vis 2.01" 2 Vincent vanderKooij 2.04" 3.Thomas Byskov 2 05" 4. Arthur Rutte 2 .06" 5PimdeLeeuw 2.07' Nieuwelingen 1 Frank van Rooijen 153" 2 Rutger Ockhuizen 1.55" 3 Boris Berkhout 1.56" 4 Julien Smink 157" 5. Vincent van Rijn 2 00 Uitslag van wegwedstrijd Tour de Junior 13 juli 12 en 13 jarigen 1 Dirk Marke (DLD) 2 Marcel Meijn 3.Kann Bekking 4 Ronald Schur 5.Mark van Wegen 6 Peloton 14 jarigen 1 Stefan Vis 2.Kees Kipping 3. Vincent van der Kooij 4 Raymond Barendse 5 LasseRysgard (DK) 6. Peloton Nieuwelingen 1 Frank Zwaneveld 2 Hans Voorn 3.Julien Smink 4 Raymond Cornelissen 5 Peloton op 16 seconden Algemeen klassement 25.16" 25.17" 25 18' 25.19" 25.20" 25.21" 30.43 30 44" 30 45' 30 46' 30.47" 30 48" I Algemeen klassement 12 en 13jari- Ren 1.Dirk Marke (DLD) 52 47 14-jarigen 1 Stefan Vis 2 Wouter Blanken - Vincent van der Kooi] 4 Raymond Bcrendse 5.Michel Laursen Nieuwelingen 1 Wim Bos 2 Ron Hoogendijk 3 Daniel Derksen 4 Hans Voorn - Frank van Rooijen -Jorn Moraal 12 en 13 jarigen 1 Dirk Marke (DLD) 2 Marcel Meijn 3 Erwin Pater 4 MatthijsLoohuis 5 Michael Heaven 14-jarigen 1 Stefan Vis 2 Thomas Byskov (DK) 3 Daniel Seller 4 Lasse Rysgard 5 Vincent van der Kooij Dagpuntenklassemcnt Nieuwet gen 1 Wim Bos 8 punten 2. Hans Voorn 6 punten 3. Frank zwaneveld 6 punten 4 Remco Lok 5 punten 5. Guido van Gucht 5 punten Algemeen puntenklassement Bij het begin van het vals plat stonden een aantal men sen de tijden te timen en die constateerden dat juist in dat laatste gedeelte de verschillen gemaakt werden. Zij hadden het over verliezen van tien tot vijftien seconden op het laatste heuveltje. Laura Versteeg uit Achter veld vond de klim zwaar en was niet tevreden over haar tijd Gele trui-drager bij de veertien-jarigen Raymond Ba rendse had erg geleden onder de beklimming en was niet te vreden. Hij raakte zijn gele trui kwijt, maar zal de komende dagen waarschijnlijk hard toe slaan. Hoewel dinsdagochtend niet een ideale ochtend voor een wielerwedstrijd is, was het druk langs het parcours Veel mensen maakten opnamen van de langsschichtende wielerta- lenten en passerende recrean ten, die zich veel trager over het parcours bewogen. De toe schouwers waren uit alle delen van het land gekomen om dit spektakel mee te maken Een keer werd de wedstrijd onder broken om een twee militaire vrachtwagens door te laten, die gedropte parachutisten moes ten ophalen Tour de Juniorleider Johan Ossendrijver toonde zich na afloop zeer tevreden over de klimtijdrit, die omdat hij ver van Achterveld gehouden wordt altijd extra organisatie kost. ,,Het was een spannende wedstrijd, net als maandag avond En de organisatie liep op rolletjes. Wij zijn tevreden over het begin van de Tour de Junior." Als de weergoden meewerken en niet teveel regen over het dorp uitstortten, wordt de zesendertigste Tour de Junior een groot succes. Algemeen Puntenklassement 12 en 13 jarigen 1 Erwin Pater 2 Dirk Marke 3.Marcel Meijn Algemeen puntenklassement U rigen 1.Stefan Vis 2 Vincent van der Kooij 3 Wouter Blanken Algemeen puntenklasse» Nieuwelingen 1 Wim Bos 23 punten 2 Hans Voorn 9 punten 3. Ron Hoogendijk 9 punten 4 Daniel Derksen 6 punten 5. Guido van Gucht 6 punten Grote concentratie voor de start van de klimtijdrit. (fotoHans Verhorst)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 8