l Bavoort' WSL n 't Vliet .Leusder Krant HEMA7 VLAAIEN Braderie druk bezocht Misverstanden LIESHOUT INTERMEUBEL Fotowedstrijd Auto uit de bocht Video-set gestolen Nieuws uit de verenigingen Motorrijder onderuit Inrijverbod genegeerd Cowboy-agenten vervolg van pagina 1 LEUSDEN - Het bestuur van de Woning Stichting Lcusden is niet erg spraak zaam over de problemen, die de instelling heeft met haar directeur. Vragen over de affaire werden stelselmatig beantwoord met 'Geen commentaar'. Het perscommuniqué naar aanleiding van de uit spraak van de kanton rechter. waardoor de in stelling geen toestemming kreeg voor het ontslag van haar directeur, is daarom op z'n minst opmerkelijk. De woningcoöperatie, die in Leusden de belang rijkste organisatie is op het gebied van de sociale wo ningbouw. is naar buiten toe nooit erg open geweest. Zij geeft dit ook zelf toe. Uit het perscommuniqué het volgende citaat: „Zoals u weet is het nooit de stijl van de Woningstichting geweest om via de publieke tribune met anderen van gedachten te wisselen. Dit beleid zal onverkort wor den voortgezet." Het persbericht en het daarop volgende onge vraagde telefoontje van bestuurslid Bosma, waarin hij een mondelinge toe lichting geeft op de schrif telijke verklaring, zou wellicht kunnen duiden op de eerste tekenen van 'glasnost' bij de WSL. Penningmeester Bosma is er vooral op uit om de volgens hem gerezen mis verstanden in de bericht geving in de plaatselijke pers uit de weg te ruimen. Er zou volgens hem ge schreven zijn dat de WSL gedwongen zou zijn de ontslagen directeur Bak ker weer in dienst te ne men. „Er was echter hele maal geen sprake van ont- slag, want de kantonrech ter gaf ons daarvoor geen toestemming." nuanceert hij de berichtgeving hier over. De rechter besliste volgens hem dat er nog vol doende basis was voor een werkbare situatie. Ook de veronderstelling dat Bakker in dienst geno men zou zijn om van de WSL een professionele or ganisatie te maken, klopt volgens Bosma niet. „Voordat de heer Bakker bij ons in dienst kwam, be schikte de WSL al over een professioneel apparaat van medewerkers. Het al gemeen bestuur heeft ech ter besloten dat de organi satie verder geprofessio- nalisseerd moet worden en daarvoor hebben wij de di recteur in dienst geno men." De penningmeester wil ook nog een ander misver stand voor zijn. „Uit het vonnis van de kanton rechter zou kunnen blijken dat er een verschil van in zicht is tussen het algeme ne bestuur, dat verant woordelijk is voor het be leid en het dagelijkse be- stuur, dat met de uitvoe ring daarvan belast is. Dat is niet het geval," laat hij weten. Die uitleg zou vol gens hem gegeven kunnen worden aan de uitspraak van de rechter, dat het al gemeen bestuur zich teveel op de achtergrond zou hebben gehouden bij de af handeling van het conflict met Bakker. Inmiddels heeft de WSL aan de NCIV, de overkoe pelende organisatie van de woningcoöperaties in Ne derland, gevraagd een on derzoek te verrichten naar de problemen bij de Leus- dense woningstichting. Dat onderzoek zal worden gedaan door drs W. Ha mers. Een bekende naam, want Hamers was ook in terim-manager in de pe riode dat Bakker op non- actief was gesteld. Dat hoeft volgens Bosma niet ten koste te gaan van de onafhankelijkheid van het onderzoek. „Hamers werd bij ons interim-ma nager, nadat Bakker op non-actief werd gesteld. Hij is dus op geen enkele wijze bij het conflict be trokken. Verder is Hamers in dienst van de NCIV, en maakt deel uit van de af deling. die gespecialiseerd is in organisatie. Hij is dus deskundige op dat ge bied." Directeur Bakker is in afwachting van de resul taten van het onderzoek, weer op zijn werk versche nen. Wat het bestuur be treft is dit niet helemaal van harte gegaan. Men had liever nog enkele weken gewacht, omdat een deel van het bestuur op vakan tie is en er bij het bestuur kennelijk nog behoefte be stond aan een. 'goed' ge sprek alvorens men de di recteur weer aan de slag had willen laten gaan. Het vertrouwen tussen de in ongenade gevallen directeur en het bestuur lijkt echter zodanig ver stoord, dat Bakker niet zolang wilde wachten. Hij zou volgens Bosma onder dreiging van een kort ge ding zijn snelle terugkeer op het kantoor aan de Landweg hebben afge dwongen. De directeur zit met de me dedeling van Bosma over het kort geding behoorlijk in zijn maag. Als hij ermee geconfronteerd wordt, heeft hij moeite een ant woord te formuleren. Dat hij met een kort geding ge dreigd heeft, kan hij niet ontkennen. Niet zo slim van Bosma om hierover te gen de pers te beginnen, vindt hij. „Ik vond de vier maanden dat ik non-actief stond lang genoeg en wilde daarom zou snel mogelijk beginnen," is het enige dat hij erover kwit wil. Bakker heeft er belang bij dat de werkverhoudin gen tussen hem en het be stuur zo snel mogelijk ge normaliseerd zijn. „Ik rea liseer me dat ik de komen de tijd bezig moet zijn de verstoorde relaties weer op te bouwen," zegt hij. Op de vraag of hij zijn tijdelijke plaatsvervanger accepteert als bemiddelaar bij de oplossing van het conflict, reageert hij in eerste instantie ook aarze lend. „Ik heb bij de zitting voor de kantonrechter zelf om bemiddeling gevraagd. De keuze voor de heer Ha mers is daarna in goed overleg tussen mij en het bestuur gedaan. Ik heb er dan ook vertrouwen in, dat het onderzoek onafhanke lijk zal zijn. Tijdens de zit ting heb ik gezegd dat ie mand de WSL een spiegel moet voorhouden. Daarbij heb ik mijzelf niet uitge sloten." Het is het laatste wat Bakker over de zaak wil zeggen. „Het bestuur zal als woordvoerder van de WSL optreden, hebben wij afgesproken." LEUSDEN - Els Janssen-Jon- geling is de winnaar geworden van de fotowedstrijd, die de Culturele Raad rond de mani festatie 'Kunst in het bos' had uitegschreven. Annie van der Zande en Bert van Blaricum werden respectievelijk tweede en derde. De prijzen worden 4 september uitgereikt De uitslag is: 1 Els Janssen-Jongeling, Landweg 239, Leusden. 2. Annie van der Zande, Finn- mark 7, Leusden 3. Bert van Blaricum. Fazan tenstraat 5. Amersfoort. Kinderwedstrijd 1 Engelien Blom, Wederik 17, Leusden 2. Sander van de Heuvel, Landjonker 65, Leusden. 3 Laureen Veder, Waterjuffer 4. Leusden. AL 30 JAAR HET ADRES VOOR AL UW BINNEN- EN BUITENZONWERING INTEIM^EUBEL LIESHOUT handen genomen. Planten zover niet gered, werden nieuw aangeschaft dan wel aangebo den door buren en trouwe gas ten. Op de plaats van de oude patio kwam een bar, waarvan het tijdelijk karakter snel te vergeten is. Onder een dak van zeildoek is de noodvoorziening aangekleed compleet met ko peren pannen, oude foto's en gravures en glinsterend glas werk Het meest indrukwekkend, is de grote tent waarin een compleet restaurant De groe ne vloerbedekking, lichtgroene kleedjes past bij de donker groene foullards voor de ra men. De eiken tafels en stoelen bevestigen een bijna Engelse sfeer van een gardenparty Dat blijkt te kloppen. De le- vrancier van de tent, het Alk- maarse bedrijf de Boer, is ge specialiseerd in de verhuur van tenten die in Engeland graag en veel gebruikt worden bij evenementen van enige stan ding Zij zijn de marktleiders van Europa op dit gebied. Administratief medewerk- Het talrijke publiek genoot met volle teugen van de attracties, (foto Hans Verhorst) IWoensdag 21 juli 1993 (advertentie) ren Twee dagen na de brand, 'eloofde directeur Huub Din- lemans, half juli open te gaan {ij haalde het op twee dagen Personeel met vrienden heb- ien met man en macht moeten verken. Nieuwe vloerbedek king werd in de turnzaal en de ''jk ïut gelegd De doorgang naar iet voorlopig onbruikbare ge 3d leelte, de voorzaal en de jacht- aal. is afgesloten met een eimproviseerd opgetrokken ■itte muur waarvoor grote ijnrekken decoratief en raktisch staan opgesteld. Alle meubelen werden door eimgingsbedrijven onder waren ook oude ambachten te zien tijdens de braderie ACHTERVELD - Na een dag van zware regenval was het woensdagavond gelukkig droog tijdens de braderie in Achterveld. Al pakten de wol ken zich soms dreigend samen, er stortte geen waterdruppeltje over de grote schare bezoekers. Een enkele standhouder liet zich door de overvloedige regenval overdag weerhouden naar Achter veld te komen En de thuisblijvers hadden ongelijk, want het was ge zellig druk en er werd een goede omzet gedraaid. De vele duizenden bezoekers Oil ortfcel is ról vettojgboai in onze veshgmgen in A.*d. Bes!, Blodel. Doidiethl Steoenbwg, Diiebagen. Geldrop, Gemert. Horsl, Kootshetrrel, tOonenoreen, Tegelen, Ulft, Utrecht Hoog Colhonjne. Vnezerr.-een en Wassewoi LEUSDEN - Bij een bedrijf aan de Olmenlaan hebben on bekenden een video-set ter waarde van 4 300,- weggeno men. De diefstal moet al begin juli hebben plaatsgevonden De eigenaar deed deze week aangifte LEUSDEN - Een 36-jarige motorrijder uit Soest, die een imitatie van Kevin Schwantz ten beste wilde geven, heeft in een bocht in de Maanweg zijn kunnen enigszins overschat. De man gleed onderuit en kwam in een berm tot stil stand. De man bleef onge deerd, zijn motor raakte be schadigd. oon /Paile WSL zou aan die voorwaar- e niet of onvoldoende vol- oen. De gemeente gaat vol- ens De Jongh uit van een antal criteria waaraan een rofessionel organisatie zou loeten voldoen- „Er moet een eintegreerde aanpak zijn van erscl e woningbouw met de woon- -hriti mgeving, de organisatie moet aldoende praktijkervaring ebben, moet in staat zijn uurzaam te bouwen en moet de nazorg van het project m aat zijn voldoende dienst- ïrlening te geven," vat hij de jormaanste eisen samen. Volgens hem is de WSL voor thuis in de sociale woning- iuw en zal haar rol tot dat Qr(X ;el beperkt moeten blijven, n het communiqué van de SL wordt gesuggereerd dat e sociale woningbouw in 't iet belangrijk is geworden ir de aandrang van de WSL. it is niet zo, want in het colle- fprogramma, dat na de ver dingen is opgesteld, wordt gesproken over het belang de sociale woningbouw in iusden Wij zorgen in 't Vliet ir een 'inhaalslag' op dat ge- Overigens zullen alle vor- van woningbouw daar aan moeten kunnen komen, mder vrije sectorwoningen is in sociale woningbouw mo- lijk," stelt hij. "ie Jongh wenst niet in te in op de mededelingen van WSL dat directeur Bakker irmet zijn werk is begonnen dat er een onderzoek naar jt functioneren van de orga- itie zal worden gedaan, lat is een interne zaak van de SL," vindt hij ster G. van- Lierop verhaalt enthousiast van gasten die dit weekend de voorkeur gaven aan een tafel in de tent, boven die van de turnzaal Tot nu toe werkt de zomer mee om het gemis aan terras niet al te zeer te doen voelen Overigens is naast de tent nog plaats voor zo'n zeven tafels waaraan ongeveer 30 mensen een plaatsje op het resterende ter ras kunnen vinden. Al met al biedt de noodaccomodatie van ongeveer 65 vierkante meter aan bijna evenveel gasten ruimte als restaurant Bavoort voorheen te bieden had. Over schade, oorzaak en op bouw is nog weinig bekend. De verzekering moet haar oordeel uitspreken voordat de direc teur over de herbouw kan be slissen. Dingemans en zijn compagnon Klerks hopen op een snelle afwikkeling waar door het mogelijk rqoet zijn om met de kerst van dit jaar in een hersteld Bavoort de feestdagen te vieren Marianne de Valck tkppelkruimel-, abrikozenraster- ^95 of kersenrastervlaai, 028cm 9.95 11U kwamen uil de wijde omgeving op deze reuze gezellige braderie af De grote trekpleister voor de jeugd was de ronddraaiende lift, waar van de gondel een vijftal meter bo ven de grond uitsteeg Het gaf een mooi bovenaanzicht op de standjes en de ronddrentelende bezoekers Het was ook gezellig druk op de terrassen van de Achterveldse ca- fé's waar moegeworden mensen naar de voorbijtrekkende stoet kooplustigen zaten te kijken onder het genot van een comspumtie Het feestcomité zeggen dat er meer dan 14.000 mensen geweest zijn. (fo to's: Hans Verhorst) De braderie dreigde even te verregen. LEUSDEN - Bij een routine controle op de Lockhorster- weg, die de politie donderdag middag tussen 16.10 uur en 16 30 uur hield, zijn 25 be stuurders van motorvoertui gen tegen een waarschuwing opgelopen De bestuurders ne geerden het inrijverbod, dat sinds enige tijd op de Lockhor- sterweg van kracht is Sissscrs is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. *...Hoe doen egeltjes het? Héééél voorzichtig! Fout. De politie en een echtpaar, dat aan de Stijgbeugel woont, weten sinds dit weekeinde beter...* *...Het echtpaar hoorde 's a vonds gerommel in de tuin en rare geluiden. Er werd direct gedacht aan inbre kers, die het huis probeerden binnen te komen. De politie werd daarom gebeld en in angstige spanning werd afgewacht welke indringers zich in de tuin op- bielden... *...De gearriveerde agenten gingen op hun hoede en met hun zaklampen in de aanslag op onderzoek uit. Het leek erop of de boeven het hazepad hadden geko zen, want er werd niets gevonden... '...Totdat een van de agenten in bet schijnsel van zijn zaklamp plotseling iets ontwaarde. Pa en ma egel werd gestoord in hun erotische activiteiten. Zij maakten daarbij nogal wat lawaai...* *...Of dat geluiden van genoegen waren, of dat pa met zijn stekels wat onvoorzichtig te werk was gegaan, werd niet duidelijk. Sinds dit weekeinde is er echter een variant op het egelmopje...* *...De Leusdense dierenwereld hield deze week trou wens oom agent aardig aan het werk. Op de Burge meester de Beaufortweg waren wat schapen aan de wandel gegaan. De kudde was door een openstaand hek naar buiten gelopen. De politie moest in ieder gev&l in actie komen om de loslopende schapen weer in het gareel te krijgen... Het publiek blijkt de tent wel te kunnen waarderen, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Patrouillerende agenten hebben zondagoch tend als volleerde cowboys moeten optreden, toen bleek dat op de Groene Zoom/Burge meester de Beaufortweg een koppel schapen op straat liep De dieren waren uit een aan palend weiland ontsnapt om dat onbekenden het hek ver nielden. De agenten dreven de dieren de wei weer in en her stelden het hek. LEUSDEN - Een 23-jarige Amersfoortse automobilist is donderdagavond omsreeks 23.30 uur met de schrik vrij gekomen, nadat hij op de Maanweg uit de bocht was ge vlogen. De Amersfoorter lette niet goed op omdat hij bezig was een cassettebandje te ver wisselen. De auto raakte flink beschadigd (advertentie)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3