Door en rond de groeistad i ibliotheek onder dak Met Aat Daale weer op de pedalen f LIESHOUT .Leusder Krant. Jongetje weggelopen Autoradio's gestolen DE KWALITEIT IS HOOG DE PRIJZEN ZIJN LAAG TIJDENS DE OPRUIMING BIJ: Routebeschrijving: 1. Vanuit de stad via de Stadsring naar de Amsterdamseweg en bij het tuincentrum rechtsaf over de Ra- diumweg naar de brug over de Eem. 2. Na de brug na de stoplichten klein stukje rechts het fietspad van de Bun schoterstraat volgen en meteen daarna schuin rechtsaf de Boetsclaarlaan op. 3. Na Boetsclaarlaan even naar rechts over de Hamsevveg en met een naar links de Schothorsterlaan op. 4. Na de sportvelden linksaf over de Dui- vensteeg en linksaf via het Enkeertpad en daarna rechtsaf over de Molenweg naar het pad links langs het Bastion. 5. Tussen de betonnen paaltjes het Bastion met ouderencentrum (Isolotto) op en aan de linkerzijde Bastion verlaten. 6. Daarna rechtsaf over de Bruggensingel Zuid, deze geheel uit rijden en dan linksaf bij vijver en winkel centrum Emiclaer over Het Masker. 7. Meteen daarna links af op Het Masker de Laan der Hoven hele maal uitrijden. 8. Aan het einde van de Laan der Hoven linksaf de Afrikaring op maar bij eerstvol gende weg rechts (nog niet goed bestraat) richting kerk Hoog land en via gravelpad langs ouderencen trum naar de Oude Kerklaan in Hoog land. 9. Aldaar weg volgen naar de Zevenhuizer- straat in Hoogland en bij de brug rechtuit blijven rijden over ge noemde straat. 10. Eerste weg rechts (Calvecnselaan) pas seren en bij de vol gende weg rechts, de Nieuwlandseweg (straatbord niet aan wezig, maar herken baar aan wit ge bouwtje met bruine dakpannen links op de hoek) inrijden, langs de Al blijven rijden en na een kilo meter Reiniertunnel onder de Al onder door. 11. Na tunnel meteen rechtsaf (straatbord verwijderd) over de Calveenseweg en deze geheel uitrijden (niet naar links bij kruis punt met de Roevoe- terstraat) tot aan de Veenweg (linksaf bij kruispunt met spie gel). 12. Veenweg helemaal uitrijden en via Ver bindingsweg naar centrum Hooglander veen. 13. De Heideweg linksaf en via de spoorweg overgang over de Van Tuyllstraat naar kruispunt bij kerk en bejaardencentrum en aldaar rechtsaf bij Brink en later Bren- ninkmeijerlaan. 14. Langs de spoorlijn te rug naar Amersfoort. UERSFOORT - Ook deze ler bieden wij onze lezers een aantal fietstochten i, in het besef dat onze stad ;l nieuwe bewoners telt die liverse routes in onze omgc- nog niet goed kennen. )r oud-gedienden vervallen onwillekeurig in een her- ling, wat na zo'n tien jaar de pedalen" natuurlijk tl verwonderlijk is. Net als rig jaar beginnen we met een icheiden route met de na- ik op onze groeistad, met ie Kattenbroek. Van daar- rijden we in een landelijke >g om dit nieuwe gebied ?n om na niet al te lange tijd ?r in onze eigen stad terug te ren. lik jaar opnieuw willen wij ik de gebruikelijke advie- geven. Zorg voor een goede Is met zo mogelijk nieuwe 't te goedkope) banden, stap te veel af en probeer u aan iopgegeven route te houden. geeft altijd een bepaalde (doening als u een tocht he iaal volgens de aanwijzin- volbrengt. Dus niet halver- je ergens afbreken omdat u ichien een beetje moe be- un 'flt te worden. Deze eerste |ht zal niet veel inspanning Jgen omdat er maar een be- Z1F Jeiden aantal kilometers be- ift te worden gereden en de altijd zichtbaar blijft Het leelt ook heel veel als u met een groepje rijdt. De tijd gaat dan veel vlugger voorbij en de afstand lijkt daardoor ogen schijnlijk veel korter. We gaan dus naar Katten broek. U start in de stad en rijdt via de Stadsrmg naar de Amsterdamseweg richting Soest Zover rijden we niet. want het is de bedoeling dat u rechtsaf gaat over de Radium- weg om over de brug over de Eem noordwaarts te gaan. De Radiumweg ligt in het Indus triekwartier waar op de hoek het tuincentrum gelegen is. Vanuit het Soesterkwartier be reikt u de Radiumweg via de Twentseweg U rijdt dan een stukje evenwijdig aan de auto weg, moet wellicht even wachten op groen bij een enkel kruispunt om dan vervolgens wellicht enigszins moeizaam de klim over de Eem (mooi uit zicht!) te maken. Het dalen over de Bunschoterstraat is dan wel weer plezierig Er vol gen weer verkeerslichten en dan is het een kwestie van zo'n honderd meter verder rijden over de Bunschoterstraat (rechts). U belandt dan bij een hoek punt met een scherp terugbui gend landelijk laantje. Dat is de Boetzelaarlaan, met een on miskenbare herinnering aan vroegere tijden toen stadsmen sen nog niet naar landelijk ge legen bungalows waren uitge zwermd Het laantje komt met Kattenbroek gezien vanaf de Molenweg (foto Hans Verhorst) De brug bij de Zevenhuizerstraat (foto: Hans Verhorst) De Duivensteeg (foto: Hans Verhorst) De Calveenseweg (foto: Hans Verhorst) een boog uit op de Hamseweg in Hoogland. Daar dient u de weg over te steken om vervol gens even naar rechts te gaan. Bij het oversteken even voor zichtig zijn want chauffeurs willen daar nog wel eens de limiet overschrijden. Niet veel verderop begint de eens zo stille Schothorsterlaan waar de twee hekken aan het begin van de weg nog herinneren aan de tijd dat adellijke personen hier nog de boventoon voerden. Nu staat er zo langzamerhand al heel wat nieuwbouw en ze ker het atletiekcircuit, alsmede de korfbalvelden en het body builders-home hebben niets meer heel gelaten van het adellijk verleden. Toch is het daar wel leuk fietsen op de Schothorsterlaan. Op het verderop gelegen hoek punt begint een heel aardig weggetje aan de linkerkant met de naam Duivensteeg. Gaat u daar maar in. Het is er gemoedelijk peddelen. Weldra ziet u aan het eind de contou De d ?r speo a vet >lijft ;ter n sci wer! roorz een mot« lijn» JSDEN - Rietdekkers hebben onlangs de laatste hand gelegd aan het dak van de bibliotheek uiv-Langenbeek', die daarmee weer in oude glorie is hersteld Het dak is met behulp van een void procédé brandwerend gemaakt, zodat een herhaling van de gebeurtenissen in de kerstweek 1991 moet worden voorkomen. In augustus sluit de bibliotheek de deuren voor enige tijd, zodat het interieur van de bieb weer in volle glorie kan worden hersteld, (foto: Hans Verhorst) ren van Kattenbroek, waarbij vooral de hoogbouw opvalt De Duivensteeg verlaat u door naar links te gaan over het En keertpad. Hoewel die paden al een poosje bestaan is het toch wel een verrassing dat het er daar ter plaatse zo groen en sfeervol uitziet Weldra bereikt u de Molenweg die in Hoogland begint en via die Molenweg komt u tot vlak voor het Bas tion (links) in de nieuwe wijk Kattenbroek. Even naar links en dan door de ruimte waar een aantal paaltjes het autoverkeer in de weg staat. Fietsers kun nen gelukkig overal door U bent dan op het Bastion met zijn hoogbouw en de wat typi sche rotonde Isolotto voor ou dere bewoners. Met uitzonde ring van het weekend is het er doodstil. Met je fietsbel zou je zelfs de rust verstoren Links van de ouderenwoningen kunt u op het punt komen waar de twee Bruggensingels rechts begin nen. Veel van de grote huizen over het water zijn intussen be woond maar er dient toch nog het een en ander te gebeuren voordat het woord ..voltooid' van toepassing is. U rijdt de Bruggensingel Zuid (de onder ste dus) helemaal af en komt dan vanzelf op Het Masker met zijn kleurrijke nieuwbouw en rechts die frappant grote vijver Emiclaer U gaat linksaf dus het Mas ker op en zult wel vaststellen dat het fietsen daar nog niet veilig is. Er wordt immers nog volop gebouwd Rechts ziet u de winkels van het nieuwe centrum, maar een bezoek daaraan moet u wat ons betreft maar voor een andere keer be waren Nu nog heel even door rijden tot het nabijgelegen hoekpunt waar u linksaf dient te gaan over de Laan der Ho ven, ook al weer zo'n poëtisch klinkende naam De Laan der Hoven is evenwel een gewone rechttoe-rechtaan-weg als middellijn van de grote ring van wegen die naar wereldde len zijn genoemd. Aan het ein de van de middellijn gaat u naar links over de Afrikaring. Het is zaak die Afrikaring maar een klein stukje op te gaan Als u maar in de gaten houdt dat achter de huizen de toren van Hoogland op onze route ligt Onbestraat Dat betekent even een nog onbestrate weg, een gravelpad langs het bejaardencentrum met de nieuwe woningen van Leo's Oord Dan bent u via de Oude Kerklaan (naar rechts!) weer in Hoogland op de hoofd straat van het dorp. de Zeven huizerstraat Alles is in wezen een eenvoudige zaak. Verdwa len kunt u eigenlijk niet Bij de brug over de vaart met links de Pastoor Pieckweg en rechts de eens zo rustige Heideweg (nu vol voortjagende auto's) staat een grote ANWB-paal met het cijfer 8041. De weg rechtuit staat er niet op vermeld maar het is wel de bedoeling dat u rechtuit gaat (tussen ..rijst"' en ..ijzerwaren Het blijft daar de Zevenhui zerstraat heten maar u zult al gauw bemerken dat de stad heeft plaatsgemaakt voor lan delijke taferelen Hier en daar is het nog wel rommelig maar voor het merendeel hebt u daar toch uitzicht op velden met schaapjes en koeien Katten broek met zijn bruine daken blijft weliswaar nog wel zicht baar en een grote wagen met de aanduiding asbest verwijde ring' wijst ook op het jaartal 1993 maar dat stoort met U passeert rechts een doodlo pend weggetje met de naam Calveenselaan U blijft recht uit rijden en moet wel de vol gende weg rechts in Dat is de Nieuwlandseweg. Het gebied daar wordt straks ook volge bouwd Links staat er wel een bord maar rechts hebben grapjassen het bord met de naam van de weg verwijderd Voor auto's is die weg niet geschikt, vandaar het teken van de doodlopende weg. Links op de hoek ziet u een wit gebouwtje met bruine pannen. In de verte ziet u al huizen staan ten teken dat er hier sprake is van een echte woon straat. Het geluid van de Al is er zeer hoorbaar Geen won der. want u fietst al gauw pa rallel aan de Al Nog zo'n kilo metertje rijden en dan ziet u links een tunnel na het passe ren van de Rciniersteeg. Het tunneltje is voor auto's zicht baar afgesloten. U als fietser kunt gewoon verder en als u na de tunnel linksaf gaat wordt u zeker dat veld vol schaapjes gewaar Wat een sfeer! Verka- de's Album is hier weer werke lijkheid Even goed opletten want de weg voor u meteen naar rechts mist ook al weer een naam bord Het is de Calveenseweg Wat zullen we er verder van zeggen9 Daar kunt u zien hoe mooi het eens in het gebied van Kattenbroek en Zielhorst is ge weest De toren van Hoogland blijft zichtbaar, zoals dat altijd met hoge torens op afstand het geval blijkt te zijn. Ook de to ren van Nijkerk vertoont zich aan de horizon. Misschien stoort u zich aan die grote vuil- msberg links maar dat moet u maar niet doen Even terzake: nieuw Amersfoort blijft toch steeds zichtbaar. Er volgt een leuk kruispunt met rechts de smalle Koekoekerwcg en links de Hoge Steeg Heel wat anders dan de Stille Steeg in Katten broek, dachten wij zo. In ieder geval blijft u rechtdoor rijden over de Calveenseweg en ten slotte komt u dan uit op een kruispunt met een spiegel en een bord met de aanduiding dat u naar links verder kunt gaan over de Veenweg en naar rechts over de Duisterweg. Herhaling U neemt de Veenweg en dan moeten we qua sfeerbeschrij ving weer in herhaling vallen. Laten we gewoon zeggen: wat is het daar mooi! De Veenweg blijft u volgen, dus niet bij het volgende kruispunt de hnker- weg (Roevoeterstraat) inslaan De Veenweg komt uit in Hoog landerveen en via de Verbin dingsweg komt u in het dorp zelf bij de Heideweg U rijdt even parallel met de spoorbaan en misschien denkt u ook wel in deze tijd zouden ze zo'n kaarsrechte spoorbaan dwars door een dorp niet meer mogen aanleggen. Even ook nog een woord van waardering weer voor de mensen die de bunga low Oase bewonen. Schitte rend hoe deze mensen hun grasveld onderhouden. Op de Heideweg gaat u linksaf om vervolgens bij De Eemstroom de overweg te passeren en de Van Tuyllstraat in te rijden. Bij de kerk en het bejaardencen trum gaat u rechtsaf. U leest daar als straatbord ..Brink" maar in feite bent u daar al op de Brenninkmeijerlaan Het vervolg is eenvoudig. U blijft evenwijdig aan de spoorlijn rijden totdat u weer in Amers foort belandt Desgewenst kunt u rijden via het nog niet volgebouwde industriegebied De Hoef maar dat laten wij graag aan uzelf over. Veel ple zier en doet u het tochtje met mooi weer en als het kan in de vroege avonduren Dan is alles op z'n mooist Aat Daale LEUSDEN - Surveillerende agenten hebben donderdag op de Treekerweg een 10-jarig jongetje onderschept, die was weggelopen van een zomer kamp aan de Paradijsweg in Den Treek Het knaapje had het niet naar zijn zin. had zijn koffers gepakt en was op weg 'naar huis'. De 10-jarige is door de politie weei* afgeleverd op het kamp. hoewel de kleine daar niet echt blij mee was De ongeruste leiding van het kamp heeft zich echter liefde vol over het verloren schaap ontfermd LEUSDEN - Uit een auto. die geparkeerd stond op de Ag- nietenhove, hebben onbeken den in de nacht van donderdag op vrijdag een radio/c.d -spe ler weggenomen. De dieven sloegen een ruitje in om de auto binnen te komen. De radio vertegenwoordigde een waar de van naar schatting 1.000,-. Op de Waarden hebben on bekenden vrijdag een radio/ c d -speler uit een geparkeerde auto weggenomen De inbre kers sloegen een ruitje in om de auto binnen te komen (advertentie) INTEIM/IEUBEL Hp Hamersveldseweg 22, tel 033-941331 Leusden ONTELBARE WOONOPLOSSINGEN Voensdag 21 juli 1993 Pagina 5

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5