Wat vooraf ging ,.ii.V''fa IINTERNATIONAAL JEUGDWIELERFESTIJN ACHTERVELD errassing De Heerser De Leusdenaar Tourleider Gezellige drukte op koffieuurtje Prijzenfestival tijdens slotfeest Woensdag 21 juli 1993 Pagina9 OUR DE JUNIOR li II d TERVELD - De Tour de kreeg in het weckend sensationele ontknoping de Nieuwelingen en de |f- en dertienjarigen. Het de laatste twee dagen ge- ig niet zulk slecht weer als isdag en donderdag toen ie regenbui door de andere breuk gevolgd werd. De (rijden waren deson- spannend die dagen, onder staat een samen- van de wedstrijden van lagen: het schermutselin- oor de beslissing. In het iachtige Achterveld iten de gele truidragers isdagavond duidelijk dat iet voor niets het klasse- aanvoeren Bij de twaalf- irtienjarigen won de Duit- )irk Marke de eindsprint lvraat Vis won de etappe veertienjarigen De nieu- igen besloten hun wed- ook met een massasprint. Ockhuizen haalde de binnen. De Achterveldse Versteeg is de beste •enster bij de twaalf- en njangen. was veel publiek bij de itnjden ondanks het Ie weer in de middag en de lende hemel tijdens de De toeschouwers ver- dden zich over het par en de braderie wielrenners hadden er in en zorgden voor een en nerveuze wedstrijd, waliteiten van leider Dirk werd een aantal keren vluchters op de proef ge- maar geen enkele groep het bolwerken tegen het on onder leiding van de rmachtige Duitser. Dirk nam een voorsprong Ine seconden in het alge klassement op de Wel- i Michael Heaven en elf iden Jacco Helmink ifan Vistoonde bij de ien jarigen dat hij een klasse apart is. Hij won woens dag zijn tweede etappe en be reidde zijn voorsprong in het algemeen klassement uit tot negen tellen voorsprong op Kees Kipping, die de tweede plek in het algemeen klasse ment bezet Bij de nieuwelingen is er nog geen duidelijke favoriet voor de eindoverwinning De Leus- dense tijdrijder Vincent van Rijn heeft met een achterstand van vierentwintig seconden op de leider Julien Smink uit Hoogland nog een kans op de eindoverwinning. Woensdag avond eindigde de etappe in een felle massasprint, die door Ockhuizen gewonnen werd. Donderdag Donderdag was een zware dag voor de coureurs aan de Tour de Junior 's Middags werd er in de regen een ploegentijdrit verreden, 's avonds was er een criterium. De in slecht weer verreden wedstrijden zorgden voor schifting in het klasse ment s Middags won de ploeg van Café "De Hessenkar 'de ploe gentijdrit. Stefan Vis rijdt in deze ploeg, die van te voren getipt werd voor de overwin ning, omdat daar de meeste goede renners in zitten. Vis was na afloop van die koers niet erg tevreden. ,.Wij hadden bij de start niets afgesproken. De nieuwe lingen zetten zich op kop en raasden door. Het was onmo gelijk om over te nemen. De veertien en dertienjarigen moesten echt op hun tanden bijten om de ouderen coureurs bij te houden. Ik vond het niks zo'n tijdrit met mensen die je nauwelijks kent De overwinning kan Stefan Vis nauwelijks meer ontgaan. ..Ik hoop alleen dat ik geen lek ke band krijg de laatste dagen, want dan is al mijn moeite voor niets geweest. Vrijdagavond rijden we voor de laatste keer de grote ronde Dat is de ge vaarlijkste wedstrijd, want als je daar op het verste punt van het parcours een lek rijdt, kun het wel vergeten," vertelde Vis Het team van Piet van Heugt en werd tweede, voor Fiets-Inn Dick Meerveld. Het was opvallend dat tijdens de ploegentijdrit meerdere teams met alle nieuwelingen, de oud ste renners van de ploeg bin nenkwamen. De veertienjari gen konden nog net aanklap- pen en de jongste renners van de ploegen zwoegden eenzaam en verlaten over het parcours. Bij de veertienjarigen won Stefan Vis de avondetappe niet. Bas Knijnenberg versloeg Stefan Vis in de sprint. Maar Stefan breidde zijn voorsprong wel uit op de achtervolgers. Hij heeft twintig seconden voor sprong op Raymond Barendse van de Leusder Krant-BDU ploeg. Bij de nieuwelingen sloeg Frank Zwaneveld zijn slag tij dens het criterium. Hij ont vluchtte het peleton samen met gele truidrager Julien Smink. Beide vluchters kwamen acht seconden voor het grote pact binnen en staan nu exact gelijk m het algemeen klassement. Frank Zwaneveld heeft de gele trui overgenomen. Hij heeft al twee etappes gewonnen Marcel Meijn won de eind sprint van de twaalf- en der tienjarigen voor Michael Hea ven en Dirk Marke. De supre matie van Marke is toch niet zo groot als in eerste instantie verwacht werd. Julien Smink uit Hoogland deed vrijdag in de tijdrit van de Tour de Junior goede zaken. Hij zette de snelste tijd neer en heroverde de gele trui bij de Nieuwelingen. Smink raakte donderdagavond zijn trui kwijt aan Frank Zwaneveld. Beide coureurs deelden de eer ste plaats in het klassement maar Zwaneveld had twee etappes gewonnen en kreeg het geel. In de tijdrit was Smink vier seconden sneller Jacco Helminfr zorgde voor een geweldige prestatie bij de twaalf- en dertienjarigen Hij bezette de gedeelde vierde en vijfde plek, waarbij aangete kend moet worden dat Hel mink een jaar jonger is dan het meerendeel van de deelnemers aan die competitie Hij is lang, groot en sterk en heeft duide lijk talent De Duitse gele truidrager Dirk Marke won de tijdrit en vergrootte zijn voorsprong op Michael Heaven met twee se conden Marke heeft nu vier seconden voorsprong op de Welshman en dat is te weinig om met een gerust hart aan de laatste koers te beginnen. Stefan Vis uit Hellevoets- sluis won niet bij de veertienja rigen. Hij moest Vincent van der Kooij voor laten gaan. Toch deed Vis goede zaken. Van der Kooij staat niet hoog in het klassement en de directe te genstanders van Vis werden op een behoorlijke achterstand gereden. Bij de Nieuwelingen Frank Zwaneveld en Julien Smink vechten op leven en dood, de strijd uit wie de Tour de Junior dit jaar gaat winnen. Smink won de tijdrit en heeft vier se conden voorsprong, maar Zwaneveld is de snellere sprinter. Zij moeten oppassen voor outsiders die met de winst kunnen gaan strijken HTERVELD - „Ik wil- punten halen voor het ntenklassement," ver- de Erwin Pater uit Wou- iberg. „Ik dacht als ik oruit kan blijven, win ik etappe en dat is een >oie afsluiting van deze ke week. Ik heb geen ment aan het geel ge- cht." Hij kon er na afloop nog et over uit. „Ik hoorde it Dirk Marke en Michael eaven niet wilden rijden lor elkahr. Ik begrijp er ks van. Ik lag tien secon- ïn voor en dacht dat ik teruggepakt zou wor- ACHTERVELD - Het jaarlijk se koffieuurtje, georganiseerd door de leiding van de Tour de Junior en bestemd voor de 'pleegmoeders' van de gastren- ners, werd druk bezocht. De opzet van dit uurtje is om de gastgezinnen eens bij elkaar te brengen en met en aan elkaar ervaringen en leuke dingen te vertellen of te vragen. Onder het genot van koffie, gebak en een drankje kwam menige er varing en vraag over de tafel. Er waren pleegouders die dit jaar voor het eerst een 'tour kind' in huis kregen en die luisterden dan vol bewonde ring naar een pleegouder die er drie of zelfs vier kinderen in huis hadden genomen deze week. Een pleegmoeder die vier tourkinderen in huis had genomen heeft met hun afge sproken dat zij deze week ge zamenlijk minstens 12 bossen bloemen binnen brengen Dit moest volgens de renners een makkie zijn De aanbieding van ee pleeg moeder volgend jaar twee kin deren in huis te nemen werd door tourleider Johan Ossen drijver in dank genoteerd In het gezin van de familie De Jong aan de Pater Stormstraat is het traditie dat er ieder jaar minstens één tourkind komt. Ook hun kinderen en de schoonfamilie hebbèn inmid dels al vele kinderen gehuis vest. Bij de familie De Jong is het in en rond de tourweek dan extra druk, want ook de oud- tourkinderen komen dan nog steeds even langs om hun pleegouders van toen nog even gedag te zeggen. De meeste kinderen komen toch uit de stad en vinden de week Achterveld erg gezellig Het landelijke, de ongewon- genheid en de in hun ogen aar dige mensen in en rond Achter veld dragen bij aan deze prachtige week. Na een verlo ting van een aantal fraaie ka- do's onder deze tourmoeders, gingen de meeste weer voldaan naar huis en gaven de Tourlei- der te kennen komend jaar weer garant te zullen staan voor een tourkind of zelfs voor od dat Ie Nederlands Kampioen te veertienjarigen Stefan jijn lange haren heeft ver- echter zijn snelheid met. tn Tour de Junior mede- ter die tegen zijn mede werkers een bekend hand- r maakte onmiddellijk a/f werd. W hij zich omdraaide om *te lopen hij pardoes met neus vol tegen een ver- ïtord liep.(bord scheef, blauw.) ondanks het slechte weer, !?en en het gladde wegdek gelukkig slechts weinig "tijen hebben voorge- w team\ van de Leuder de laatste jaren in de on- regionen van het alge- klassement heeft gebiva- Jook dit jaar weer zó was, dat zij onder leiding van Ktod Barendse aan het te- >"ien zijn hndnk de Jong en zijn vanwege het veelvuldig lende parcours per dag :eren de wegafzetting, de ding en omleidingsroutes hitsen zij dit naar volle tevreden heid en nagenoeg zonder foutjes doen. Sid Rooker, de Engelse coach nog steeds bekendheid geniet vanwege zijn nogal luid ruchtige vocale aanmoedigin gen op en rond het parcours. diezelfde Sid na al die jaren in Nederland te komen nog steeds geen woord Nederlands praat, maar hij inmiddels al wel 'Sir Sid' wordt genoemd. *...op het mobilofoonnet van de aanwezige EHBO-begelei- dingsauto het volgende bericht werd gehoord. er moeten nog twee WONDJES gereden worden voor wij klaar zijn. (niet be kend is of de man in kwestie De V.) de R niet kon zeggen of dat het bericht ludiek was be doeld.) De Achterveldse Laura Ver steeg, rijdend in de rose trui net als vorig jaar weer gevallen en zelfs uitgevallen is en de rose trui daardoot miste. de winnaars van de gele tuien in de klasse der dertien en in de klasse der veertienjari ge beiden de bloemen van de overwinning bij Laura hebben afgegeven als blijk van medele ven en waardering. Hoe be doel je sportief) ACHTERVELD - Stefan Vis was de hele week onge naakbaar bij de veertien jarigen. Hij baarde niet alleen opzien door de pro gressie die hij het laatste jaar gemaakt had, maar ook door de manier waar op hij zich presenteerde. Vis droeg een helm, die hij zelf zwart geverfd had en daar had hij met witte letters 'Unsponsored' op gespoten. Óp zijn fiets stond de kreten 'Echt wel' en 'Echt niet'. Zij waren zo aangebracht dat de cou reurs achter hem het kon den lezen. Vis ging er niet van uit dat anderen harder zouden rijden. De eerste avond was Stefan boos op de andere renners. „Zij wilden niet overnemen aan de kop. Dat vind ik dom, want met deze instelling redden ze het ook later bij de profs ook niet." Vis liet er geen twij fel over bestaan wat zijn doel voor de toekomst was. "Morgen pak ik de gele trui in de klimtijdrit." En Stefan pakte die trui dus ook, want hij beloofde nooit meer dan hij waar kon maken. Hij bouwde al snel zijn voorsprong in het algemeen klassement uit en kwam geen moment in de problemen. „Ik win de Tour als ik geen lekke band krijg," vertelde Vis zelf verzekerd op donderdag middag. „Niemand kan mij bedreigen, maar als ik een lekke band kreeg is al mijn werk voor niets ge weest. Hij moest lachen om de opmerking dat win naars nooit lek rijden. Voor de start werd Ste fan door de andere cou reurs zenuwachtig ge maakt. „Wij gaan je laten lijden." „Je start achter aan en er wordt meteen gc- demareerd.",,Wij laten aanvallers gewoon rijden. Je moet ze allemaal zelf te rugpakken." De ploegentijdrit van donderdag was niet aan Stefan Vis besteed. „Ik kon de nieuwelingen niet bij houden. Ik vind het een rare koers. Je kunt zes tienjarigen toch niet sa men met twaalfjarigen in een ploeg laten rijden. Ik ben blij dat ik aan kon klampen." „Wij hadden niets met elkaar afgesproken. Ik ken mijn ploeggenoten hele maal niet. Maar gelukkig waren het goede rijders, zodat ik niet veel tijd ver loor." Zij wonnen de ploe gentijdrit. maar Stefan baalde dat hij daar geen constructieve bijdrage aan had kunnen leveren. Voor de start van de laatste etappe was Vis toch een beetje zenuwachtig. „Als ik maar geen lekke band krijg." Zijn ploegge noot Eric van Lcijen zei „Dan stap ik af en kreeg je mijn wiel." Vis lachte en moest direct in de koers een aanval pareren. De aanvaller was diezelfde Eric van Leijen. Vis reed op zijn autori taire wijze alle gaten dicht en viel zelf nog een paar koer hard aan. Hij maakte duidelijk dat hij de baas was en won de Tour bij de veertienjarigen, zoals ver wacht. Hij gaat een grote toekomst tegemoet. ACHTERVELD - „Ik ben uiteindelijk erg tevreden met mijn twaalfde plek in het algemeen klassement bij de nieuwelingen," ver telt Vincent van Rijn trots. De Leusdenaar hoopte voor de Tour de Junior op een plek bij de eerste vijf tien en kan dus op een ge slaagd debuut terugkijken. Halverwege de week stond Vincent nog tiende in het algemeen klasse ment, maar de persoonlij ke tijdrit van vrijdag wierp hij naar achteren in het klassement. „Ik ben dis trictskampioen tijdrijden, maar voor mij moet de af stand langer zijn. In Ach terveld was het maar vijf tienhonderd meter. Ik voel me meer op mijn gemak met langere afstanden." In de laatste etappe pro beerde Vincent zijn klasse ment nog te verbeteren door te demareren, maar gele truidrager Jorn Mo raal liet Vincent niet gaan. „Ik kan inderdaad goed alleen rijden en daar wa ren de anderen kennelijk bang voor. Dat die speaker riep dat ik een gevaarlijke renner ben, hielp natuur lijk ook niet." Het gaat snel met Vin cent want dit is zijn eerste seizoen als wielrenner. „Ik heb jarenlang bij Roda ge voetbald en ik was aan iets anders toe. Ik ben altijd gek van wielrennen ge weest en de zoon van de clubtrainer van Ren- en Toerclub Amersfoort is een vriend van mij. Daarom ben ik gaan wielrennen. Ik ga goed vooruit, dat komt ook omdat ik veel wed strijden rijd." Tourlcider Johan Ossen drijver vertelde tijdens een interview dat hij denkt dat Vincent talent heeft. „Hij kan goed tijdrijden en kan goed in de wielen rijden." Dat betekent dat Vincent niet snel gelost wordt uit het peloton en dat is heel bijzonder voor een eerste jaarscoureur. „Ik vind het nog lastig om te sturen in het pelo ton." zegt Vincent, „maar het gaat steeds beter." Vin cent's kracht ligt in het al leen rijden. Tijdens de klimtijdrit in de Tour de Junior werd Vincent ver dienstelijk vijfde, tussen zijn gelouterde leeftijdsge noten. En dat was een goed teken want in die tijdrit hadden de renners veel macht en souplesse nodig. „Ik hoop dat ik later bc- roepsrenner kan worden, want dat lijkt me niet ver keerd," vertelt Vincent. En hij maakt een goede kans, want tijdrijders, die ook nog aardig klimmen kun nen goede klassementen rijden en zijn dus veel geld waard. De Tour de Junior is Vin cent goed bevallen. „Ik heb veel geleerd an het waren spannende wedstrijden." Maar volgend jaar zal Vin cent niet aan de start ver schijnen. „Ik ben volgend jaar junior en mag dan niet meer meerijden. Dat is jammer, want ik had graag nog een keer mee willen doen. Misschien kan ik aan een meerdaagse wedstrijd in Assen meedoen. Maar dat is toch niet hetzelfde." Algemeen klassement Algemeen klassement 12 en 13 jarigen 1 Erwin Pater 2.30.48' 2 Michael Heaven 28.sec 3.Dirk Marke 30 sec 4 Jacco Helmink 50 sec 5 Frank Leine 51 sec b Alexander Gogoll 56 sec 7 Marcel Meijn z.t 8 Robin van der Klooi 102 9 Ronald Schur 1 08' 10 Rudv Vriend 1 09' 11 Matthijs Loohuis 111 12 Natasja Berkhout 1.16' 13 Maarten de Jager 1.17' 14.Marcha Schuiling 1.22' 15 EwoudvanderKooij 1.24' Laura Versteeg werd dertigste Zij is een paar keer hard gevallen. Algemeen klassement 14 jarigen 1.Stefan Vis 3.21.05' 2 Bas Knijnenberg 17 sec 3 Raymond Barendse 19 sec. 4. Arthur Rutte 53 sec 5KeesKipping 55 sec 6 Pim de Leeuw 59 sec 7 Vincent Spicnngs 106 8 Lucas Kiene 1 07 9 Michel Laursen (DK) 1 09' 10 Daniel Seller 1 10' 11 Freek van der Valk 1 13' 12 Lasse Rysgard 1.21' 13 FulcovanGulik 128' 14 Daniel van der Baard 1.33' 15 Vincent vanderKooij 2.06' Algemeen klassement Nieuwelingen 17 juli 1.Jorn Moraal 2. Julien Smink 3 Frank Zwaneveld 4 Hans Voorn 5 Ruiger Ockhuizen 6 WimBos 7 Raymond Cornelissen 8 Frank van Rooijen 9 Ron Hoogendijk 10 GuidovanGucht 11 Bern* van der Ham 12 Vincent van Rijn 13 Richard Kors 14 Jeroen Scngers 15 Bastiaan Berkhout 5.00.38' 10 sec. 16 sec 27 sec 34 sec 37 sec. 38 sec. 42 sec. 50 sec. 52 sec 52 sec 53 sec 59 sec 1 min 1 min Algemeen plocgenklassemcnl 1 Winkeliersvereniging Achter veld (Moraal, Van de Hoef, K leine, W van Rijn, Rutte. N Berkhout) 2 Centrale Volksbank (Sengers, Klijzing, Bus Van Gulik. Schuiling, Hannewijk) 3.Schoonmaakbedrijf Valkenburg (Van der Gouw. M Berkhout. Boontjes, Bokkers, Laursen. Mar ke) 4 Cafetaria de Arkel (Brouwer. Cornelissen. De Rover. Van den Baard. Meijn, Van den Brink) 5 2-Wielerhuis, Barncveld (Van der Ham. Sanders. Wieser. Spicnngs, Seller. Groot) ACHTERVELD - In een uit verkocht Ons Gebouw werd af gelopen zaterdagavond de prijsuitreiking gehouden van de zesendertigste Tour De Ju nior in Achterveld. Na eerst de ploegenvoorstelling te hebben gehouden en de daaraan ver bonden prijzen van de snelste ploegen tijdens de tijdrit, im mers eerste werd hier De Hes- senkar, werden de vele prijzen aan de renners en rensters uit gereikt. Het podium stond overvol met de vele tientallen prijzen en de fraaie gele-, groene-, rosé-, witte- en bolletjes- truien. In een gezellig samenzijn werden door speaker en tourleider de diverse mensen geprezen en geeerd, zoals de mannen in de rode overalls, de KNWU, de tijdverwerkers, de EHBO de tourgastgezinnen, de VAD. de mensen uit Achterveld die toch wel overlast van deze week van fietsen ondervinden, de ge meente de sponsors en niet te vergeten de politie De burgemeester van de ge meente Leusden reikte de prij zen uit voor de beste renners bij alle catagorieen. Bij de der tien jarigen was de eremedaille van de gemeente Leusden voor Erwin Pater. Bij de veertien jarigen was de eremedaille van de commissaris van de konin gin van de provincie Utrecht voor Stefan Vis en kreeg Jorn Moraal bij de nieuwelingen een eremedaille van Prins Bern- hard. Door Hans van de Hen gel. speaker en jurylid van de KNWU. reikte namens consul Cees Schouten de prijs uit die de KNWU beschikbaar stelde voor de meest strijdlustigste en veelbelovenste renner bij de veertien jarigen. De prijs was unaniem toegekend aan Kees Kipping. Er werden nog twee fietsen uitgereikt na te zijn verloot on der de tourpleegouders en ook een viertal renners kreeg nog een horloge als aandenken Waar winnaars zijn zijn ook verliezers De rode lantaarn dragers van deze week waren Karin Helmer. John Buisman, Rosemarie Schuring en David Rolfini Winnaar van het alge meen ploegenklassement werd de ploeg van de Achterveldse winkeliers vereniging. De prijs werd in ontvangst genomen door voorzitster Ria Voskuilen en secretaris Henn Schouten De fraaie wisseltroffe werd ge koesterd en secretaris Schou ten zei dat de Winkeliersver eniging nu al zesendertig jaar de Tour de Junior sponsort en dat dit tot in lengte van jaren door zal gaan. Als slot werden alle trui win naars op het podium gevraagd en kon men een veelheid van bloemen, truien en kleuren be wonderen om de trotse schou ders van de genoemde win naars. Een festiviteit om niet snel te vergeten. Waar een klein dorp als Achterveld groot in kan zijn Een week waar geen wanklank werd gehoord en waar renners, organisatie en betrokkenen samen een onver getelijke week hebben gehad De huldiging is aan de gang. De winnaars stralen van vreugde. (foto Hans Roggen) ACHTERVELD - De man die de meeste kilometers maakte tijdens de Tour de Junior was ongetwijfeld Tourleider Johan Ossen drijver. De Achtervelder bleek over een ongelofelij ke hoeveelheid energie te beschikken. Overal op het parcours, waar een probleempje dreigde te ontstaan, dook Ossendrijver op. En elke rimpeltje streek hij hij een voudig en vastberaden glad. Ossendrijver had alle touwtjes in handen, maar maakte niet de indruk dat hij de baas was. Alle vrij willigers vertelden dat zij onder zijn leiding een fan tastische week gehad had den, hoewel zij hard had den moeten werken. Een groter compliment bestaat er niet. Johan Ossendrijver deed werkelijk alles: hij ver plaatste dranghekken die mogelijk gevaar voor de coureurs op konden leve ren. Hij had de leiding bij de tijdritten, zorgde dat de tijden goed genoteerd wer den. dat de rijders in de goede volgorde vertrok ken. Tegelijkertijd praatte hij met de supporters langs de route en troostte hij ren ners die gevallen waren. En gaf hij interviews met journalisten. Bovendien handelde hij de protesten van de renners op goede wijze af. De Tour de Junior liep dit jaar dan ook op rol letjes. Er was maar een minpuntje. Woensdag en donderdag werd de Tour geteisterd door wolkbreu ken en hevige wind. „Wij organiseren de Tour ken nelijk altijd in week met het slechtste weer van het jaar," zuchtte Ossendrij ver. Hij zal voor volgend jaar ook voor dat probleem een oplossing zoeken, want voor de Tour de Junior is geen enkele moeite Johan Ossendrijver te veel.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9