üemeente en Roda onaangenaam verrast joor vertraging bij aanleg kunstgrasveld .4 5 7 SB 5 Leusdenaren promoten korfbal op World Games Verbouwing 'clubgebouw Eurowoningen te duur BDU Leusder Krant iNAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Bestuur beraadt zich plevering voor begin van het seizoen lijkt niet langer haalbaar Bommelding Asielzoekerscentrum SERVA VOLVO MOLENAAR CITROEN - mi r: FIETSTOCHT WOONGROEP ANTILOPEN EN DE WORLD GAMES EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT 0PGAVEB0N n Leusder Krant 9 UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD EUSDEN - De leden van de Leusdense korfbalclub 'Antilopen' dragen hun sport een warm hart toe. Zij bewezen dat de Igelopen week tijdens de 'World Games' georganiseerd door het IOC in Den Haag. Het Koninklijke Nederlandse Korfbal erbond richtte een korfbal promotieteam op, dat zich een week lang het vuur uit de sloffen liep om de bezoekers aan dit grote tenement enthousiast te maken voor korfbal. De Leusdense korfballers leverden vijf deelnemers, Chris Fokker, Maaike Geutjes, ené Verweij, Cees van Buren en Eddy Hendriks, aan het team en vormden daarmee de ruggegraat. Op de foto staan van links naar chts: Chris Fokker, Jack den Heijer, Irene Veenendaal en Maaike Geutjes. Irene en Jack spelen overigens ook bij Antilopen. In de ant uitgebreid aandacht voor de belevenissen van de Leusdenaren op de 'World Games' en het succes van het team. (foto: Eddy RINiendriks) UXO irlani Of afg ewe' LEUSDEN - Het ontwerp voor de aanpassing van de bad meesterruimte bij het zwem bad van de Eurowoningen tot een gebouw, dat voor meerdere doeleinden gebruikt kan wor den, is aanzienlijk duurder dan gepland was. Het bestuur van de Groenstichting, die een aantal voorzieningen in het complex beheert, heeft een be drag van 80.000,-- ter be schikking. Secretaris Liesbeth van Putten-Cleveringa ant woordt op vragen hierover dat uitvoering van het ontwerp, zoals dat door de aangetrokken architect is gemaakt, bij bena dering twee maal zo duur uit valt. ,,Wi] zullen de begroting, zoals die door de bewoners eerder is vastgesteld, niet overschrij den," zegt van Putten-Cleve ringa. Het ontwerp zal daarom opnieuw worden gemaakt. ,,Wie dat gaat doen is nog niet bekend, maar wij hebben hier in de wijk voldoende mensen, die dat voor ons zouden kun nen doen," zegt de secretaris. Het is de bedoeling dat m september de aanbesteding zal plaatsvinden. Eerder leidden de plannen voor de bouw van een aparte bestuursruimte tot felle krtiiek van aantal bewo ners, die een dergelijke voor ziening te duur vonden en niet overtuigd waren van de nood zaak van een dergelijke ruimte. Volgens het toenmalige be stuur was een aparte ruimte echter nodig voor de opslag van archieven en om te kunnen vergaderen. De controverse hierover liep zo hoog op, dat er een nieuw bestuur moest aan treden om uit de problemen te komen De oplossing werd gevonden door te kiezen voor de verbou wing van de bestaande bad meesterruimte tot een zoge naamd multifunctioneel ge bouw, dat voor meerdere doel einden geschikt is. Aanpassing van de badmeesterruimte is echter minder eenvoudig dan aanvankelijk leek. Gekozen werd voor een verhoging van het dak, maar het geldende be stemmingsplan staat een der gelijke verhoging, niet toe Dat zou het unieke karakter van de bebouwing in de wijk kunnen aantasten. Daarom zal de vloer nu ver laagd worden. De vormgeving, waarvoor de architect gekozen heeft en een aantal extra wen sen, die eerst niet duurder le ken, maar dat wel blijken te zijn, zorgen voor de overschrij ding van het budget. Ook de eisen, die de brandweer aan het gebouw stelt, werken kosten verhogend. Toch denkt het bestuur, dat een ontwerp mogelijk is dat binnen de grenzen van het budget blijft. In een bestuurs vergadering op 17 augustus moet daarover beslist worden. De aanbesteding kan dan in september plaatsvinden. In april volgend jaar moet het ge bouw klaar zijn. ISDEN - De tijdige opleve- van het 'kunstgrasveld' Roda'46 op het Burge ter Buiningpark is door nische problemen ernstig iet gedrang gekomen. De erstand op de oorspronke- planning is inmiddels zo dat het op dit moment latschijnlijk lijkt dat a voor de winterstop de be kking zal kunnen hebben het veld. Eén en ander dt door de verantwoorde- firma, Desso, bevestigd. ;ens de contracten zou het op 1 oktober speelklaar ten worden opgeleverd. en de gemeente hebben tèld gereageerd op de ver ing, die pas nu bekend is orden. ELÖ ini lila. i met; 1K0 en bqf too'i 60 cn H prob emen worden ver- aakt door slecht functio nele machines, die de tTSI bezels moeten inplanten moeilijkheden kunnen s worden verklaard door feit. dat de uitvoerende fir- nog weinig ervaring heeft de aanleg van een 'kunst- veld' volgens het zoge- mde 'Grass Master'-princi- Het gaat. daarbij om een 'lutionair procédé, dat spe- EGEl j voor het voetbal is ont worpen In principe komt het procédé erop neer dat een nor maal grasveld wordt versterkt met kunstgrasvezels (98% om 2%). Het veld behoudt daar door de eigenschappen van een 'normaal' grasveld, maar de le vensduur ervan wordt aan zienlijk verlengd Daardoor kan een 'Grass Master'-veld intensiever worden bespeeld dan een normaal voetbalveld. Desso heeft hoge verwachtin gen van het concept en ver wacht ook buiten de lands grenzen een groot afzetgebied te kunnen bereiken. Desso heeft tot nu toe in Nederland nog maar één Grass Master- veld aangelegd In Den Bosch bij stadion 'De Vliert' ligt het eerste exemplaar. (Dat wordt overigens ook nog niet be speeld.) Leusden is het tweede project. Met de aanleg van het Grass Master-veld is een bedrag van vier ton gemoeid. Daarvoor legt Desso een compleet veld en een keepershoek aan. Roda draagt 20.000,- uit eigen zak bij (exclusief de huur) Problemen De dreigende vertraging in de oplevering stelt Roda voor aanzienlijke problemen. Het betrokken veld is het enige veld op het park dat van een verlichtingsinstallatie is voor zien en daardoor ook in de avonduren gebruikt kan wor den. Met name het trainings programma van de club, waar van het hoogste team uitkomt in de derde klasse van de KNVB, dreigt daardoor ernstig in het gedrang te komen. Rob de Leeuw, de secretaris van het algemeen bestuur van Roda'46, schrikt van het nieuws. De Leeuw: „Dit is voor ons volstrekt onbespreekbaar Dit is onaanvaardbaar, want dan hebben wij geen enkel trainingsveld met licht. De ge meente heeft schriftelijk be loofd dat wij er per 1 oktober op kunnen. Dat kan een beetje uitlopen vanwege het slechte weer, maar wij hebben in okto ber dat veld hard nodig." De heer Van Tets van Desso is echter heel beslist. ,,Ik denk niet dat het veld voor de win terstop bespeelbaar zal zijn. Het is zelfs mogelijk dat het maart 1994 wordt als er een zware winter komt. Maar dat weet men in Leusden ook. Op 15 oktober wordt het veld op geleverd. Dat betekent dat de vezels in de grond zitten. Dan moet het gras nog ingezaaid worden." Gemeentevoorlichter Hans Hermans is onaangenaam ver rast door het nieuws- ,,De ge meente zal een brief naar Des so sturen dat wij onaangenaam getroffen zijn door de hele gang van zaken en dat Desso zich niet aan de leveringsvoor waarden houdt." ,,Wij zullen begin volgende week volgende week een ge sprek organiseren tussen de gemeente, Desso en Roda'46. Het is duidelijk dat het ge schort heeft aan de onderlinge communicatie tussen de ver schillende partijen Dat komt gedeeltelijk omdat de ambte naar van sportzaken, Frank Roggenkamp, naar een andere gemeente verhuisd is. Het doel van het gesprek is de proble men en de gevolgen daarvan te inventariseren en te bekijken hoe en door wie die opgelost moeten worden. Het is onze be doeling dat Roda'46 gewoon door kan gaan met voetballen. Wij zullen naar middelen zoe ken om Roda niet de dupe te laten worden." Hermans: ,,In de oorspronke lijke planning zijn wij ervan uitgegaan dat het veld op 1 oktober bespeelbaar zou zijn Later zei Desso dat het wel 15 oktober zou worden. Wij heb ben dat misschien onvoldoen de duidelijk gemaakt aan Roda Half juli werd ons ge meld dat er een week achter stand'in de aanleg was Nu blijkt dat de achterstand veel groter is. We zijn er onaange naam door verrast dat wij daarvan niet op de hoogte zijn gesteld. Wij verkeerden eigen lijk in de veronderstelling dat het veld inmiddels bijna geheel ingeweven zou zijn", aldus Hermans. De gemeente heeft na het be kend worden van de dreigende vertraging onmiddellijk met Desso contact opgenomen. Hermans ,,Wij hebben rugge spraak gehouden met Desso en nu blijkt dat er nog maar drie banen op het veld zijn ingewe ven. De firma heeft tegenover ons echter verklaard dat als er verder geen tegenslag meer komt het veld half oktober misschien voorzichtig bespeel baar zal zijn." Er is een complicatie ,,Er zijn nu weer problemen met de machines. Zo gauw er weer problemen met de plantmachi- vervolg op pagina 3 Konijntje in de Wetering LEUSDEN - Het Asielzoe kerscentrum aan de Doornsevvcg werd dinsdag omstreeks 16.30 uur opge schrikt door een bommel ding. De politie ontruimde daarop het centrum en bracht de 300 bewoners en 20 personeelsleden naar de tankwerkplaats aan de Kolonel van Royenweg. Daarna werden een aantal openbare ruimtes onder zocht, zoals de kantoren, de keuken en de kleding winkel. Het had volgens de politie geen zin de cara vans op het centrum te on derzoeken, omdat de be woners vanwege de regen de hele dag binnen waren gebleven. Even na 18.00 uur werd het centrum door de politic weer vrij gege ven. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsl*"(larfiseADg 7 - ie. 033-630154 Nijverheidsweg Noord 61, Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond *L-; De 'Grass Master is een gecompliceerd apparaat, dat de kunststofvezels inplant. Het apparaat is experimenteel en heeft te kamven met kinderziektev (foto- Hnnc Verhorst WOENSDAG 28 JULI 1993 De Leusder Krant is een onalhankeli|k nieuwsblad, behorende tol de 8DU- Krantenkombinatie Midden Nederland Kanloor: Asschalterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 13 INHOUD Ook deze zomer trekt de Leusder Krant er per fiets op uit om de directe omgeving te verkennen. Onder leiding van Aat Daale gaat het deze week 'de paden op, de lanen 'De Valleihorst', een nieuwbouwcomplex ten behoeve van een woongroep van ou deren, nadert in 't Ruige Veld de voltooi ing. En dat na jaren van plannenmakerij en politiek gelobby. Annelies Heuvelink maakte een tussenbalans op. Korfbal is een sport, die nationaal en internationaal smacht naar erkenning. Het afgelopen weekeinde opende de bond in Den Haag, tijdens de World Games (een soort Olympiade voor niet-olym- pisch erkende sporten) een publicitair offensief. Leden van de Leus dense korfbalvereniging Antilopen lieten zich daarbij niet onbetuigd en vormden een 'promotie-team'. Gerhard te Winkel volgde de verrichtingen van de Leusde naren op de voet. Natuurlijk ook deze week weer een nuninatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeentè en nieuws uit de verenigingen 8 Eon eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren 2onodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| mot oen overheerlijke laari van uw plaatselijke bakker Vul dus snol de onderstaande opgavebön in1 JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres Postcode: Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half |aar 27,40 jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar: BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1