Een dagje naar het strand Agenda /lodderpoel 'Eemelaar open' viert derde lustrum Koplopers winnen ■let korfbalpromotieteam aan het werk in Scheveningen tijdens De 'World Games' Eerste reserve Sport Leusder Krant /oensdag 28 juli 1993 t leden van het korfbal-promotieteam delen folders uil op de boulevard in Scheveningen. Chris Fokker wacht ten midden van ploeggenoten op het moment om het veld in te gaan tijdens de oefeninterland tegen Taiwan. ■USDEN - „In de loop van de heeft korfbal een nega- if imago gekregen," vertelt enk-Jan Geelen. „Het is heel erkwaardig dat de korfbal- rs erg enthousiast zijn over in sport, maar dat de buiten- ereld er weinig in ziet. De irfbalwereld heeft altijd de- nsief op de kritiek gerea- erd. Ik ben van huis uit geen irfballer en werk op het mdsbureau van de Konink je Nederlands Korfbal Ver- ind. Ik vind dat wij de korf- n van de meest fascincren- verschijnselen in de sport heet moment dat de dingen et zo gaan zoals ze moeten an. De oud-PSVer Jurric uolhof kapte een aantal ja- in geleden de keeper van Go head Eagles uit en depo- >erde de bal laconiek in het ►el. Ten minste dat dacht j.Koolhof liep juichend eg en wachtte op de felici ties van zijn ploeggenoten, is toen hij niemand op zich zag stormen wierp Koolhof inblik naar het doel. De bal nbbcrdc twee meter voor de jn in een modderpoel. De ik in de ogen van Koolhof ►ondc puur en onversneden ►geloof. Voor PSV maakte !t weinig uit, want zij was ►ch te sterk voor de Eagles. Zulke momenten zijn zeld- lam, maar de afgelopen we en was zo'n blik vol ver- jstering een paar keer op eigezicht van de Achtcr- eldse sprinter Hans VeurinJ* zien. Op 20 juni was hij de latste loper van de 4 x 100 leter estafetteploeg mannen an Nederland. Het viertal ilalenteerde hardlopers pro eerde de limiettijd voor het K in Stuttgart te lopen. Er ebeurde het volgende: de teede loper Franklin storm- top een recht stuk op de erde loper af. Deze derde lo- Erwas zo gespitst op het ►pen van een snelle tijd dat ij te vroeg startte en niet ►eer door zijn ploeggenoot ►gehaald kon worden. De eren verloren het estafettc- okje waarna zij ruziema- end wegliepen. Veurink ge- ►ofde zijn ogen niet. Later ledag kregen ze een her- ansing en liepen zij een Ne- erlands record, maar de li- uet bleef buiten bereik. In Arnhem legden de man- tn dezelfde prestatie op de aan. Alleen moest Franklin fcn het stokje aan de Ach- ■rvelder geven en misten zijn ten de coördinatie. Veurink [ageerde daar toen lacho- 'fk op. Hij was in vorm en &ude limiet op de tweehon- ftd meter nog wel lopen, kar Hans raakte in de week de Papendal Games ge- taseerd en kon hij weinig ainen. Zondag deed Veurink idens het Nederlands Kam- joenschap een moedig po ogde limiet te lopen, maar 'jkwam snelheid te kort en Jd een sterke wind tegen, lij kwam niet verder dan een «rde plaats. De vraag blijft Idie wissels Hans het WK iStutgart gekost hebben. Koen Koster ballers hu imago moeten ver beteren. Wij moeten gewoon laten zien hoe leuk korfbal is en ons niet verontschuldigen voor onze sport." In Den Haag werden de World Games door het Internationale Olympische Comité georganiseerd. De World Games zijn de Olympi sche Spelen voor sporten, die nog niet tot Olympische hoogte bevorderd zijn. De KNKV richtte voor deze gelegenheid het Korfbalpromotieteam op. Dat bestaat uit 35 mensen, waarvan er vijf in Leusden wo nen: Cces van Buren, Eddy Hendriks, Chris Fokker, Maai ke Geutjes en René Verwcij. Om half elf 's morgens op vrijdag 23 juli draait een busje de taxistandplaats bi] het Centraal Station in Den Haag op. Een gedeelte van de ramen zijn geblindeerd met posters die vertellen dat het korfbal- promotieteam passeert. Eddy Hendriks is de bestuurder. Achter hem zitten twee rijen korfballers, die een hele week vrije tijd in dit initiatief ste ken. Onder een honkbalpetje met de tekst 'Korfbal, voel je thuis in je sport' zit Chris Fok ker wakker te worden. Naast Eddy heeft Eric plaatsgeno men. Ene komt uit Den Haag en combineert twee functies: gids en gangmaker. Eric zal ons naar het winkel centrum 'In de Boogaard' in Rijswijk loodsen. Wij rijden over de snelweg en ineens con stateert Eric gelaten: „Teer- ring, wij hadden op het viaduct moeten rijden." Eric heeft een heel aparte manier om het woord tering uit te spreken, waar wij nog vaak getuige mo gen zijn in de bus. Ene fietst veel door zijn wooplaats en volgt dan routes die met een busje verboden zijn Dunkkorf Maar wij hoeven niet te wan hopen nu wij de afslag gemist hebben, want Eric weet de weg. Hij leidt ons met vaste hand door Delft, over ver keersdrempels en langs ge vaarlijke punten „Teerring, wij zijn Marijke kwijt," meldt Eric ineens, Er blijkt ons een busje te volgen, ook tot de nok gevuld met korfballers. Maar de bestuurster kon de escapa des van Eric niet volgen en heeft ons moeten laten gaan. Wij wachten vijf minuten en daar verschijnt het busje. Wij rijden nu echt naar het winkel centrum. Er kan niet geparkeerd wor den bij het plein, waar de de monstratie gegeven zal wor den. De leden van het promo tieteam slepen moedig met de zware voeten en onhandige palen langs de winkels en zet ten de spullen klaar. Er is een kleine korf voor de kinderen. Een voorbijganger herkent hem meteen: „Shit, man. dat is een dunkkorf!" Er zijn twee gewone korven, een voor de de monstratie en een voor de voorbijgangers. De leden van het team zijn allemaal gekleed in een blauwe broek, daaronder een korte grijze broek, met de tekst: 'Korfbal, Vakwerk'. Zij heb ben een grijze sweater en een wit t-shirt waar een gestileerde korfballer op staat. Het is een schitterend complet. De voor bijgangers willen de kleren graag kopen. Het korfbalver- bond heeft met deze ontwik keling geen rekening gehou den De collectie kleren is ui terst beperkt. Er kan geen shirt gemist worden Zuiver Eddy neemt een megafoon en voorziet de demonstratie van tekst en uitleg Een groepje sporters verspreidt zich over het centrum om földers uit te delen en mensen mee te nemen naar het plein om te korfbal len. Jim uit Rotterdam, die in Vak-S bij Feijenoord niet zou misstaan, neemt gemakkelijk mensen mee Desiree uit Eind hoven zegt dat zij af en toe uit gelachen wordt. De demonstratie trekt veel belangstelling. Het personeel, van de winkels die op het plein uitkijken, loert door de gordij nen en vindt het leuk dat er voor hun deur leven in de brou werij komt. Bij de kmderkorf heeft zich een grote kring met razend enthousiaste kinderen gevormd. Elke keer als zij de korf treffen krijgen zij de raad op korfbal te gaan Daar heb ben de kleintjes wel oren naar. Eddy geeft de megafoon aan Lucy uit Drachten, die het eng vindt om het gebeuren van commentaar te voorzien, maar uiteindelijk een spraakwater val over het winkelende pu bliek uitstort. Eddy en Chris hebben een Amerikaan gevan gen, die wil weten of korfbal een variant van basketbal is. De Amerikaan wil niet gelo ven dat het een hele andere sport is. Hij neemt een paar schoten op de korf en consta teert dat het erg moeilijk is doel te treffen. Hij mist het basketbal-bord. Hij mist het dribbelen en stuiteren met de bal als voorbereiding op het schot. De Amerikaan raakt slecht lucht. Als hij hoort hoe de tactiek van korfbal in elkaar zit, geeft hij toe dat het niet op basketbal lijkt en loopt blij weg Hij heeft met een leuke sport kennis gemaakt Ananne was goed op schot. .Ik was zuiver, zag je dat. Dat komt omdat Eddy me vanmor gen gemasseerd heeft Ik heb last van mijn kuiten." Desirée heeft ook al een beroep op de fysiotherapeutische kwalitei ten van Eddy gedaan. Zij heeft last van haar schouders. „Eddy vroeg tijdens de massage direct of er iemand buiten de groep dreigde te vallen en of hij extra aandacht aan iemand moest besteden. Hij is een echte orga nisator." Het is tijd om naar het strand van Scheveningen te gaan. Dus wordt de boel weer opgebro ken en sleept het promotieteam de zware spullen weer naar het busje Passanten krijgen fol ders, ballonnen, pennen en programma's in hun handen geduwd. De kinderen zijn blij met de ballonnen Niemand gooit de folders weg. Eend Eric wijst de weg en geeft on dertussen commentaar op de stad. „Daar heb ik nog op de kleuterschool gezeten, als ik daar aan terug denk, krijg ik tranen in mijn ogen. Daar zit ik op Ju-jü-tsi. Teerring, Eddy, je had hier links moeten voor sorteren Eddy overtreedt en kele verkeersregels en slaat links af. Marijke zit midden in de drukte en heeft grotere pro blemen. Drie kwartier te laat arrive ren wij in Scheveningen waar de groep die 's morgens een de monstratie op de boulevard ge geven heeft in de striemende wind huiverend zit te lunchen. René en Maaike hebben het naar hun zin. Zij zijn trots dat zij deel mogen nemen aan deze operatie. De leden van het team zijn niet alleen geselec teerd op leeftijd, maar vooral op korfbalkwaliteiten Er lo pen veel spelers uit de hoofd en overgangsklasse rond. De Antilopen-spelers misstaan geenszins in dit klasserijke ge zelschap. Tijdens de lunch danst een aantal jongens over de boule vard ep denkbeeldige muziek. Nancy uit Arnhem en Lucy zingen een droevig lied: „Word nooit verliefd op een eend/ want een eend is toch iemand zijn moeder/ Zij zwom in een sloot of een plas/ of in iets an ders dat nat was/ Nu denkt u misschien, dit is het einde/ Dat klopt, dit is het einde." Chris zingt het lied vrolijk. Maar dat zegt weinig, want Chris is al tijd vrolijk. De groep van René en Maai ke gaat de binnenstad in om daar zielen te winnen. Cees van Buren vergadert met de Inter nationale Korfbal Federatie Eddy gaat problemen oplossen en de groep gaat weer aan de slag. De spullen worden uitge laden en een halve kilometer over de boulevard gezeuld De demonstratieopstelling wordt neergezet en trekt meer bekijks dan 's morgens. Het is rustig in de stad De World Games leven nog met. En de vakantiegangers zijn de boulevard af geregend. De korfballers proberen er het beste van te maken, maar wor den erg gehinderd door de storm, die goed mikken moei lijk zo met onmogelijk maakt Zendelingen Chris gaat folders en ballonnen uitdelen. Hij maakt veel kinde ren blij met de felgekleurde dingen. Chris blaast ze zelfs op als de kleintjes dat zelf met kunnen. Hij heeft echt een ra dar voor Amerikanen. Iedereen die Chris aanspreekt komt uit dat land. De mensen zijn geïn teresseerd, maar kunnen de folders niet lezen Op de trappen van het Kur- haus heeft een grote groep kin deren plaatsgenomen. Er staat veel apparatuur bij die door een hardhorende technicus be diend worden. Er spoelt mu ziek over de boulevard en de groep stort zich in een spon taan dansje. Zij zingen de lof van de Heer. Een man grijpt een micro foon en vertelt dat deze klein tjes een jaar gespaard hebben om door Europa te kunnen rei zen en overal de lof van Jezus te zingen. „Wij zijn vaak egoïs tisch bezig en houden te weinig rekening met anderen. Maar als je in Jezus gelooft is dat anders." Daar merken de korf ballers weinig van. De zende lingen staan vlakbij hen en verstoren de demonstratie De technicus trekt alle bezoekers aan met de herrie die hij maakt. De groep neemt hun last op en wandelt naar een andere plek op de boulevard. 'De walk of Fame', waar de voetstappen van beroemde artiesten in ce ment vereeuwigd zijn, wordt geconfisceerd De korf wordt op de voeten van Candy Dulfer gezet en de demonstratie be gint weer van voren af aan. Na dertig minuten verschijnt de nationale korfbalploeg van Taiwan, die een oefenmterland Beachkorfbal wil spelen. De spelers worden begeleid door de ouders van Desirée. „Het zijn aardige mensen, maar het communiceren gaat lastig, want zij spreken geen woord Engels. Dit is het zesde jaar dat wij met ze op stap zijn en wij hebben een goede geba rentaal ontwikkeld." Interland Voor de wedstrijd begint wordt er eerst een statiefoto gemaakt. De Taiwanese vlag wappert trots in de storm. De Aziaten zijn stomverbaasd dat het pro motieteam geen Nederlandse vlag bij zich heeft De reden voor dit verzuim kan niet met gebaren uitgelegd worden. Daar is het te subtiel voor. De Nederlanders pakken de zware spullen op. Zij worstelen zich De leiding van het promotieteam bij elkaar Op de achterste rij Cees van Buren (met pet). Eddy Hendriks (met bul) schuilt onder de paraplu. tegen de storm en de vloedlijn naar een egale zandbank, waar de match plaats zal vinden. De Taiwanezen nemen de wedstrijd zeer serieus en gooi en allemaal een balletje mee. Een meisje dat 's morgens haar enkel heeft gekneusd wil per sé het veld in, maar mag met van haar coach. Zij wordt behan deld door Eddy, die een tas met verzorgingsspullen bij zich heeft. De wolken spoelen gril lig door de lucht De wind voelt aan als een natte spons, die ie dereen afboent.De Nederlan ders winnen nipt van Taiwan Beachkorfbal ziet er specta culair uit, vooral als het hard waait. De reddingsbrigade scheurt het hele strand over om het van dichtbij te kunnen be kijken. Chris scoort nog een keer en is tevreden over zijn spel. „Dit was mijn eerste in ternationale wedstrijd. Al heb ik weieens tegen Duitsers ge speeld, maar dit is toch an ders." Een man heeft een grote vlieger opgelaten en wordt door de storm in de richting van de pier geblazen. Het lijkt een andere demonstratie van de World Games; Beachskién. Om vier uur moet iedereen weer verzamelen bij de busjes. Arianne maakt een ontroost bare kleuter zielsgelukkig met twee ballonnen „Dat kind gaat later korfballen," con stateert zij. „Zeker weten." De tijd dringt, want het promo tieteam moet 's avonds de Houtrusthallen weer op zijn kop zetten tijdens de korfba- linterlands die daar verspeeld worden. De stoet zet in bewe ging naar Rijswijk, waar zij lo geren. Daar moet snel gedouched worden omdat de groep in een brasserie verwacht werd voor het avondeten. Chris en Desi rée hangen tevreden maar ver moeid op een bank. Korfbal promoten is een veeleisende bezigheid Zij nemen vlak voor vijf uur nog een douche. Chris komt te laat naar bui ten gehold. Onderweg consta teert hij dat hij zijn pet in de haast vergeten is. Hij veront schuldigt zich uitvoerig „Ik hoorde getoeter buiten en dacht zij vertrekken zonder mij Toen heb ik mijn pet op bed laten liggen. Het spijt mij De leden van het team moeten de pet altijd dragen. In de brasserie baart de groep veel opzien. Negenen dertig korfballers gaat het be vattingsvermogen van het per soneel van de zaak ver te bo ven. Vooral als halverwege de maaltijd de wave geoefend wordt onder leiding van Jeroen uit Arnhem Daarna moet ie dereen snel de busjes in. De Houtrust wacht met smart op de komst van het promotie team. Cees van Buren, die de technische leiding van het pro motieteam op zich heeft geno men, is een tevreden man op de derde dag van de campagne. „Het lag voor de hand dat dit initiatief een succes zou wor den. Dit is een leuke, jonge en enthousiaste groep Zij willen graag de mensen op het be staan en de charme van de sport wijzen. Zij zien er goed uit, trekken veel aandacht en zijn een perfect visitekaartje. Het is alleen jammer dat de World Games zo gezapig en tam verlopen. Maar dat ligt niet aan ons." Het bleef die avond nog lang onrustig in de Houtrusthallen. Gerhard te Winkel Pagina 7 ACHTERVELD - Voor de vijftiende keer wordt bij Ten nisvereniging de Eemelaar in Achterveld het „Eemelaar Open" georganiseerd. Een toernooi dat in de loop der vijftien jaar bij veel tennissers uit de regio een vast plekje op hun toernooikalender heeft ge kregen. Het veelal mooie weer, de gezellige sfeer en het B- toernooi trekken veel tennis spelers in de eerste week van augustus naar Achterveld. 31 juli tot en met 8 augustus staan bij de Eemelaar in het teken van tweehonderd tennis- partijen, veel toeschouwers en vooral veel gezelligheid. Al we ken van te voren zijn een aantal leden van de Eemelaar druk bezig om de hele organisatie van het Toernooi randgebeu- ren in kannen en kruiken te krijgen. Zo'n vierhonderd inschrij vingen ontvmg de wedstrijd leiding van de Eemelaar dit jaar en dit betekende dat een aantal inschrijvers teleurge steld moest worden „Een lu xeprobleem, maar we laten natuurlijk het liefst iedereen meedoen," aldus wedstrijdlei der Nol Wessels. „Maar we zijn nu eenmaal aan een maximum aarttal te spelen partijen ge bonden. Het uitloten van spe lers geschiedt echter op een zeer eerlijke wijze en we pro beren een ieder die inschrijft aan minimaal 1 onderdeel te lata^ meedoen.' Er wordt tijdens het Eeme- laar-toernooi in drie speel- sterkstes gespeeld: D, C en B. In de D-categone spelen de wat sterkere recreatiespelers. In de C-categorie wordt het ni veau al weer een stukje hoger In de B-categorie spelen de re gionale toppers waarvan som migen uiteindelijk ook door stoten naar de nationale (sub- Kop Zo lijkt de winnaar van vorig jaar, Wibo Plijnaar, aardig op weg naar een plek bij de Natio nale top 50. De hoogst geklas seerde speler die ooit het Ee melaar Open speelde is Tom Kempers. Op dit moment staat hij in de top 15 genoteerd. In de B-categorie worden zo'n zestig partijen gespeeld In de heren enkel is Jeroen Schuur (ex A- speler) uit Harderwijk als eer ste geplaatst. Jeroen speelde in eerdere edities van het toernooi al in Achterveld maar werd te sterk en stootte door naar de A-lijst. Inmiddels doet hij het wat rus tiger aan en is hij weer speelge rechtigd in Achterveld. De sympathieke Schuur die enke le jaren als trainer bij de Ee melaar werkte zal bij vele Ee- melaarleden favoriet zijn. Tweede geplaatst is de Leus- dense Alta-speler Hans Bos boom Al vele jaren speelt Hans in Achterveld mee en ook dit jaar zal hij weer aantrekkelijk tennisspel laten zien. Ook van de Nijkerkse vechter Taco Koelewijn wordt weer het een en ander verwacht. Verder spelen in het B-toer nooi mee. Devlin Vijn, Vincent van Wely (beide Randen broek), Michiel van Beem (Bar- neveld). Wubbo de Lange (Ir- minloo), Enk Jan Tolhoek (Strokei) en Patnk Zondervan (t' Stort). Bij de dames verdedigt de Zuidlarense Nienke Ebbens haar titel. Nienke, een bekende B-speelster in het Groningse/ Drentse circuit komt al jaren naar Achterveld Een mogelij ke herhaling van de finale van vorig jaar tegen de als tweede geplaatste Manon Kolber (t' Stort) is zeker niet ondenk baar. Andere sterke speelsters in de B-categorie zijn Celleke Tolhoek (Strokei) en Corintha Wernsen uit Bunschoten. Ver der staan er in de B-categorie ook het nodige aan heren, da mes en gemengd dubbels ge pland. In de C- en D-categorie worden alleen dubbelpartijen gespeeld. Naast veel tennispartijen wordt er ook de nodige aan dacht aan het randgebeuren geschonken Het park wordt ejetra gezellig aangekleed ep ook zal er voor de inwendige mens goed gezorgd worden. Traditiegetrouw wordt op de maandag (2 augustus) het Achterveldse Avondje georga niseerd. Dan kunnen alle be zoekers van een glaasje „Bran- dewien met Suker" genieten. Zaterdag 31 juli beginnen de eerste partijen om 10.00 uur op het Kerstens Sportpark in Achterveld. LEUSDEN - De beide koplopers in de zomer competitie gaven ook in de 7e ronde geen krimp. Jos Boemaars won geflat- terd van Elzo van Kam pen, die kennelijk nog wat beduusd was van alle feli citaties met zijn her nieuwde vaderschap. Carel Vos had pittiger te genspel van Dik Meylof, die echter in het eindspel een paar pionnen te kort kwam. Gerrit Nijhof en Leen Boogaard speelden nu al voor Sinterklaas, met dank van Jos Agter- berg en Halkes, maar he ren dit kan echt nog enige maanden wachten hoor!! André Rietveld versloeg in ijl-tempo Wim van de Pol, die er net een zwaar internationaal tournooi op had zitten, zo gaf hij als excuus aan, waarvan acte. Beslist niet onvermeld mag blijven het eerste punt van Wim Hubert ten koste van Henk van Da len. Zo zie je maar Wim, de aanhouder wint zelfs bij schaken. Donderdag 29juli 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif. De Korf, (zij-in- gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 30 juli 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis. LTV Eemelaar. Ach terveld 13.00 - 14.00 uur: SSD - Ten nis, LTV Lockhorst. 13.30 en 14.30 uur: SSD - In- doorbowls, De Korf, (zij-in- gang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness. Sport 2000, Hamers- veldseweg. Maandag 2 augustus 09.00 uur: SSD - Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD - Grondgumnastiek, De Korf (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton. De Korf, (zij-in gang). Dinsdag 3 augustus 09.00 uur - 18.00 uur: SSD - Midgetgolf, zwembad Octo pus. 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf. (zij-in gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf, (zij-in- gang). Woensdag 4 augustus 10.00 uur - 11.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring. Valleilaan.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7