„Kunstveld eind oktober klaar" Sportschool Theo Meijer il naar de Raardenmaat HOOGVLOT-WËEKVÖÖRDEEL i 5 7 SB Aanbieding! GRATIS! I M HOOGVLIET S Deze week BDU Leusder Krant OPGAVEBON ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN K Auto in greppel SERVA VOLVO Potente dief Fietser ernstig gewond 3 flessen Pepsi 1.5 liter naar keuie, een driepak Twix y Bewezen de goedkoopste! 8.98 8.98 1.49 Inrijverbod overtreden Autokraak Dierenasiel Red Caps EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT :1 Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD Roda na spoedoverleg optimistisch gestemd LEUSDEN - „Als alles verder volgens de planning verloopt, is het 'kunstgrasveld' van Roda eind oktober zover gereed, dat de voetbalvereniging er ge bruik van kan maken. Tot die tijd zorgt de gemeente voor een noodoplossing." Dat zijn de belangrijkste uitkomsten van spoedoverleg tussen gemeente, Roda en de firma Desso, die op het Buiningsportpark een kunstgrasveld aanlegt voor de club. /\anieiding voor het overleg, dat maandagmiddag plaats vond, was vertraging die op trad bij de aanleg van het veld. Met name de machines die de kunstvezels moeten inplanten werden dusdanig geplaagd door technische storingen dat de oorspronkelijke opleverda- tum van 1 oktober ernstig m het gedrang kwam. De voet balvereniging dreigde daar door eveneens zwaar m de pro blemen te komen. Met name het trainingsprogramma zou flinke averij oplopen als de club niet op 1 oktober de be schikking zou hebben over het veld. Het bewuste veld is één van de twee velden, die verlicht kunnen worden. Als alles verder volgens de planning verloopt, moet het in planten van de kunstvezels volgende week worden afge rond. De week daarop zal het gras worden ingezaaid, waar na het veld onder normale om standigheden nog tien weken nodig heeft om sterk genoeg te worden. De afdeling groen van de gemeente en de Nederlandse Sportfederatie (NSF) zullen uiteindelijk hun goedkeuring aan het veld moeten geven. De gemeente heeft Roda in middels toegezegd dat voor de maand oktober naar alterna tieven zal worden gezocht om het trainingsprogramma vol gens schema te kunnen afwer ken. Hoewel de gemeente niet wilde zeggen welke alternatie ven worden onderzocht, is vol gens een woordvoerder van Roda het plaatsen van een tij delijke lichtinstallatie op één van de overige velden een voor de hand liggende oplossing. Roda is na het gesprek, dat maandag in allerijl was belegd, optimistisch gestemd. Secreta ris Rob de Leeuw van het hoofdbestuur van Roda- „We hebben een langdurig, maar opbouwend gesprek gehad met de betrokken partijen. De zaak laat zich momenteel minder ernstig aanzien dan een week geleden. Bovendien hebben we van de gemeente de keiharde toezegging dat er een oplossing voor ons probleem komt Op welke wijze de gemeente ons de helpende hand zal reiken is nog niet helemaal duidelijk, maar één van de mogelijkheden die in het gesprek de revue pas seerden is het plaatsen van noodverlichting op één van de andere velden Daar zouden wij ons goed m kunnen vinden Het lijkt erop dat de voorberei dingen op het nieuwe seizoen volgens planning kunnen wor den afgewerkt. En dat is het belangrijkste." Woorvoerder Hans Hermans van de gemeente toonde zich eveneens tevreden met de uit komsten van het gesprek. Her mans: „Desso heeft ons verze kerd dat het veld eind oktober speelklaar kan worden opgele verd, ernstige calamiteiten daargelaten. Omdat die ter mijn voor Roda toch te lang is, hebben wij Roda de garantie gegeven dat er ëen oplossmg komt voor het probleem. Daar zullen wij ons nu over buigen en op korte termijn zullen we Roda laten weten hoe we één en ander gaan aanpakken." opjudoka Theo Meijer heeft zijn oog laten vallen op een pand op het bedrijventerrein De Paarden- laat. De Amersfoortse bronzen medaillewinnaar van de Olympische Spelen in Barcelona wil in het and onder meer een budo-school vestigen. Volgende week spreekt het college zich uit over het feit de plannen van Meijer passen in het bestemmingsplan, (foto: Jan Pit) LEUSDEN - Een 20-jarige Woudenbergse automobilist is zaterdagmiddag met de schrik vrijgekomen, toen hij op de Arnhemseweg, ter hoogte van De Mof, de macht over het stuur kwijtraakte. De man j schrok naar eigen zeggen van iemand die in de berm gras stond te maaien. De Wouden berger raakte bij een uitwijk manoeuvre de controle over zijn auto kwijt en belandde aan de overzijde van de weg in een greppel Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en de materiële schade viel mee. AMERSFOORT DEALER Amsletilsmseweg 7 - te! 033-630154 LEUSDEN - Een onbekend ge bleven inbreker had zondag ochtend in alle vroegte slechts oog voor wel zeer merkwaardi ge buit. Nadat de dader (ver moedelijk een man) met behulp van een ijzeren staaf een ruit in had geslagen van een winkel aan de Brouwerij, maakte hij zich uit de voeten met een rek condooms. EUSDEN - Het college van beslist volgende week of de lannen van judoka Theo Meij- rin Leusden te realiseren zijn. owel voor de judoka als de cmeente staat daarbij veel op etspel. De vraag is of Leusden eer een echte judo-sport- thool krijgt, onder leiding van én van de beste judoka's die os land gekend heeft. Amers- wrter Theo Meijer heeft op et industrieterrein de Paar- enmaat een geschikt pand ge- LEUSDEN - Een 31-jarige Leusdenaar is zondagmor gen omstreeks kwart over vijf ernstig gewond ge raakt bij een verkeerson geval op de Heiligenber- gerweg in Amersfoort. Volgens getuigen fietste de Leusdenaar slingerend over de weg en werd daar frontaal aangereden door een 30-jarige Amersfoort se bestuurder van een taxi. Het slachtoffer rook naar drank, maar er kon nog riet worden vastgesteld of de man inderdaad teveel bad gedronken. De fietser is met hersenletsel, een ge broken rug, en schouder-, knie- en voetfracturen overgebracht naar het AZU in Utrecht. De man verkeert in levensgevaar. vond om zijn toekomstwensen gestalte te geven. In het pand van 'Auto Leusden', wil Meyer sport- en fitnessapparatuur aan sportscholen gaan verko pen. De showroom zal daarbij tevens te gebruiken moeten zijn door de leden. Hiervoor is echter waarschijnlijk een wij ziging van het bestemmings plan nodig. Theo Meijer, bronzen me daille winnaar bij de Olympi sche Spelen in Barcelona vorig jaar, wil in Leusden zijn toe komst opbouwen. Probleem is dat hij daarvoor een plek heeft uigezocht, bestemd voor be drijven. Volgens hem zijn er al eerder wijzigingen in het bestem mingsplan voor de Paarden- maat goedgekeurd waarmee particulieren op dit bedrij venterrein terecht kunnen. De doe-het-zelf markt van Van Galen is daarvan volgens Meij er een duidelijk voorbeeld. Verantwoordelijk wethouder Joost de Jongh heeft Meijer toegezegd zijn plan voor te leg gen aan de rest van het college. Volgende week komt één en ander op de agenda. Als alles volgens plan ver loopt kan de verhuizing naar de Paardenmaat kan binnen een paar maanden plaatsvin den. al zal de school van Meijer bij de start van het nieuwe sei zoen nog zijn aangewezen op de gymzaal aan de Lijsterbes- laan. Als de gemeente niet zal willen meewerken aan Meijers plannen, vreest de judoka in Leusden vast te lopen. Meijer: ,,Het pand is te groot en te duur om daarin slechts een deel van mijn plannen te realiseren. Les blijven geven in een gymzaal is onpraktisch." Zonder andere mogelijkhe den hier, zal hij naar elders uit moeten wijken Daarmee loopt Leusden de kans mis op een kwalitatief goede en veelzijdige sport school, opgezet en geleid door een meervoudig Nederlands, Bij aankoop van De aanbieding is geldig van 02/8 t/m 07/8/1993 Drumsticks 1 kilogram Gemarineerde karbonade 1 kilogram Nektarines of perziken S00 gram Europees en Olympisch kam pioen Succes Sinds januari van dit jaar geeft Meijer judolessen in de gymzaal aan de Lijsterbeslaan. Het verdwijnen van Ju Sei Do heeft hij met lede ogen aange zien. Een bloeiende school met 700 leden smolt in vijf jaar tijd weg tot een clubje van 50. Het vertrouwde pand aan de Beaufortlaan kreeg een andere huurder Theo Meijer, die de oprichter en stimulator van Ju Sei Do, Jan Dotinga, goed kent, Kon in januari de activiteiten overnemen. In de gymzaal aan de Lijsterbeslaan probeerde hij de 'echte Budo-geest', weer op te roepen. En met succes In vijf maanden tijd vervijfvou digde het ledenaantal tot ruim 250. Vanaf januari heeft Meijer, in samenwerking met de afde ling sportzaken van de ge meente, intensief gezocht naar betere en permanente ruimte Zonder resultaat. Nu hij een geschikt pand heeft gevonden, kunnen alleen gemeentelijke bezwaren hem nog stoppen. Op de Paardenmaat wil hij een voor Nederland unieke combinatie op zetten Hij heeft de verkooprechten verworven van Matsuru-pro- dukten, een merk voor sport - kledmg, sport en fitnessappa ratuur van hoge kwaliteit De voormalige autoshowrodm biedt ruimte voor de uitstalling van deze artikelen. Meijer stelt zich voor zijn leden in de show room te laten sporten, zodat deze constant m gebruik is. Het 'torentje' m het pand, waarin tot voor kort een tand- technicus zat, biedt ruimte aan een fysiotherapeut. Deze kan, met gebruik van alle aanwezi ge middelen van de sport school, revalidatie van sport blessures begeleiden, preven tie- en verzekeringsonderzoe- ken doen en testen uitvoeren. Volgens Meijer is een dergelij ke combinatie van verkoop, ge bruik en begeleiding, 'redelijk uniek' in Nederland maar past de opzet heel goed in de huidi ge manier van denken. Op meer plaatsen, wil men op dergelijke manier aan de slag. Wat Theo Meijer voor ogen staat heeft alles te maken met de belevingswijze waarmee hij de Budo-sporten beoefent. 'Budo' is de verzamelterm voor een aantal varianten op Judo. vervolg op pagina 3 LEUSDEN - Bij een routine controle op de Lockhorster- weg, die de politie vrijdag avond tussen 19.00 uur en 19.30 uur hield, zijn circa 40 bestuurders van motorvoertui gen gewaarschuwd. De Lock- horsterweg is al enige tijd afge sloten voor gemotoriseerd ver keer. Tot nu toe is de politie nog niet verbaliserend opge treden LEUSDEN - Autokrakers heb ben in de nacht van maandag op dinsdag bij een woning op de Kleinhorst omstreeks half vijf een aantal cd's buitge maakt. De dieven werden bij de uitvoering van hun duistere activiteiten gestoord door een buurvrouw, die gewekt werd en vanuit een raam pools hoogte ging nemen. Daarbij zag ze nog juist 'twee paar be nen' zich rennend van de plek des onheils verwijderen WOENSDAG 4 AUGUSTUS 1993 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Krantenkombinalre Midden Nederland Kantoor Asschatlerweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. leleloon 033-941495 25e JAARGANG NO. 14 INHOUD r: Bijna traditioneel staan de dierenasiels in de vakantietijd meer dan gemiddeld in de belangstelling. Het is de tijd van zwer vende katten, ontheemde honden en an der dierenleed, dat de asiels mogen oplos sen. Marianne de Valck nam een kijkje in Amersfoort. Het eerste (en enige) seniorenhonkbal team van The Red Caps heeft na een ge wenningsperiode in de eerste klasse de draai gevonden. Gerhard te Winkel maakte van de zomerstop gebruik om een tussenbalans op te maken van een vrien denteam Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje. het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen 8 Een eigen krant die u op de hoogte houd! ovor alles wat er r uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrasseri wi| met een overheerli|ke taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in' JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam- Adres: Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per Z kwartaal 13,95 halt jaar 27,40 |aar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop "opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld I

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1