Moby Dick met kapitein Biglo opent bouwdorp ïroei Kinderdagverblijven zet stevig door 5 7 Gert de Weerdt uit gemeenteraad BDU Leusder Krant OPGAVEBON ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Jeugdige schaker verdronken laschoolse opvang in de Wegwijzer SERVA VOLVO MOLENAAR CITROEN r: Leusden verzuipt in onkruid Eemelaar Open EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT n i Leusder Krant UITGAVE SDU BV - TELEFOON 03420-94811 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - „We willen hout zien" klonk het, lang voordat de hekken open gingen. Op dinsdagmorgen begonnen 360 kinderen aan de bouw van hun eskimohut. Zestig meer dan waar op gerekend was. Maandagmorgen om acht uur zaten de eerste klanten te nachten op de start van de kaartverkoop van tien uur. Wie even na negen kwam, bofte dat hij nog een kaartje kreeg. Dinsdagmorgen kwam vanachter het eiland een spuitend walvisje aangezwommen. Daarin bleek kapitein Biglo, te zitten. Hij bereikte, tegen de verwachting in, veilig de wal om het vakantiefeest te openen. De 360 kinderen waaronder 20 asielzoekertjes met eigen leiding, konden beginnen. Binnen een uur verrezen de eerste bouwsels, als iglo nog nauwelijks herkenbaar. De Somali- sche, Iraanse en Iraakse kinderen maakten hun eigen versie, waarbij de Iraniërs met tafels en stoelen begonnen. Merith's vader had thuis al vast, witte panelen in de goede vorm gezaagd. Tim die voor het eerst kwam, moest het doen met een Hamertje tik gereedschap, maar werd geholpen door de zo als altijd stoere leiding met groot hart. Nieuw zijn dit jaar de 'bezoekuren' voor ouders. In de middag zaten de meeste daken erop en was schuilen voor de regen mogelijk. Om twee uur kwam iemand van Van Gend en Loos 'toevallig' langs om de pallets ophalen die sinds minstens drie maanden voor de IJsbreker lagen, als restant van de bouw. Statiegeld 80 gulden per pallet. Hij kon er twee redelijk onverzaagd mee nemen en schonk de rest. Het bouwdorp duurt tot en met vrijdag en is dit jaar de enige vakantie-activiteit in Leusden. De Til tn dc Blijhof haakten af. (foto; Hans Roggen) LEUSDEN - Als gevolg van een intern conflict in de afdeling van zijn partij stapt PvdA-er Gert de Weerdt per 1 oktober uit de gemeenteraad. In zijn ont slagbrief aan burgemees ter Panis schrijft De Weerdt dat hij meent „aan het dringend verzoek van het afdelingsbestuur van mijn partij om de verkie zingen in te gaan met een frisse ploeg geen weer stand te moeten bieden." De Weerdt schrijft verder dat het hem spijt de huidi ge raadsperiode niet vol te kunnen maken. In oktober maakt De Weerdt elf jaar deel uit van de Leusdense gemeenteraad. Onder nor male omstandigheden zou De Weerdt na afloop van de huidige raadsperiode, volgend jaar, zijn positie ter beschikking stellen. Dc Weerdt weigert op dit moment dieper in te gaan op de aard van 'het con flict', zoals hij dat noemt. De Weerdt: „Het is zelfs zo dat er sprake is van een conflict, zonder dat ik pre cies weet wat de aard van het conflict is." Afdelingsvoorzitter Geiske Hibma ontkent dat er überhaupt sprake is van een conflict tussen De Weerdt en het bestuur of andere prominente PvdA- ers. Zij schrijft het ontslag van De Weerdt uitsluitend toe aan gezondheidspro blemen. Hibma: „De Weerdt kampt al jaren met rugproblemen en heeft ook al meermalen aangegeven met het raadswerk te zul len stoppen. Het afgelopen jaar heeft De Weerdt bij voorbeeld een paar keer verstek moeten laten gaan in de raad, vanwege zijn gezondheidsproblemen. Het bestuur heeft daarover een paar keer met De Weerdt gesproken. Het initiatief voor die gesprek ken kwam echter van de kant van De Weerdt. Ik be grijp dan ook niet waarom hij het nu over een conflict heeft." Hibma: „Ik heb de in druk dat hij nu vindt dat de tijd om te gaan is gekomen. Er is ook absoluut geen sprake van dat De Weerdt in de ogen van het bestuur niet goed zou functione ren. Integendeel, de in breng van De Weerdt, met name op het gebied van ruimtelijke ordening, is altijd zeer deskundig ge weest." Cees de Kruijf zal De Weerdt in de raad opvol gen. Per 1 oktober zal de PvdA-fractie in de Leus dense gemeenteraad be staan uit fractievoorzitter Nico Klerk en Cees de Kruijf. LEUSDEN/PRAAG - De 22-jarige Iraanse schaker Kambiz Modiri, lid van de Leusdense Schaakvereni ging, is tijdens een 14- daags verblijf in Tsjechië vermoedelijk door ver drinking om het leven ge komen. Het ongeval ge beurde vrijdag een week geleden, op de laatste dag van de vakantie van de Ira niër, die in Amersfoort woonde. Modiri is maan dag op de begraafplaats Rusthof ter aarde besteld. Modiri was al enige jaren lid van de schaakvereni ging. Over de oorzaak van het ongeval is weinig bekend. Omdat één en ander in re latief ondiep water ge beurde, wordt het niet uit gesloten dat Modiri onwel is geworden en aan een hartstilstand is overleden. van ar USDEN - Bij alle gemeen- ijke bezuinigingen valt de oei van de subsidie voor kin- rdagverblijven op. In de ko- nde jaren zal veel geld, ruim miljoen gulden, nodig zijn or verbouwingen en uitbrei- ig. Dit najaar vindt de aan- ssing plaats van een gedeelte o de voormalig basisschool Wegwijzer tot ruimte voor schoolse opvang. Daarmee mt ruimte vrij in het gebouw de Lisidunahof dat na ver- uwing geschikt is voor de vang van een peutergroep. november wil Humanitas de gemeente Leusden plan- o indienen voor een heel uw gebouw in De Horst, iarschijnlijk bij de BECO iarin zal de naschoolse op- ng en de Pinkelotjesgroepje onen worden onderge- acht, plus een extra groep, thuis aan de Mariënhove en lokalen van de Wegwijzer men dan weer leeg. Ida Vaassen, directrice van Leusdense Kinderdagver- jven, kijkt uit naar de reali- uig van de plannen. De be- efte aan kinderopvang in usden is groot. Wanneer al- i Konijntje in de Wetering IGLO'S BIJ DE IJSBREKER: les volgens wens verloopt, ver wacht zi] dat in 1995 aan de vraag te kunnen beantwoor den. Op dit moment werki de or ganisatie verbrokkelfA over twee panden In de nabije toe komst zullen dit er drie zijn. Naast het 'hoofdgebouw' Kummeling op het terrein van het verpleegtehuis, zit een groep in de Mariënhove en komt er een groep in een ge deelte van de voormalige ba sisschool de Wegwijzer. On danks drie vestigingen binnen één gemeente probeert men een eenheid van werken te bewa ren onder een centrale leiding. Op dit moment zit in Pinke- lotje aan de Manënburg een groep met kinderen tussen de 0 en 4 jaar. In Kummeling zitten drie groepen, één voor babies, één voor peuters en één voor naschoolse opvang Lang niet alle kinderen kun nen geplaatst worden De ge middelde wachttijd bedraagt anderhalf tot twee jaar. Min stens een half jaar te lang, vindt Ida Vaassen. „Voor de babygroep is een wachttijd van maximaal een jaar acceptabel. Mensen geven hun kind vaak op zodra ze zwanger zijn. Ne gen maanden zwangerschap en bij elkaar zo'n drie maanden zwangerschapsverlof zijn daarmee goed te overbruggen. Maar daarna wil men weer aan het werk en moet er structurele opvang zijn." Onlangs is de wachtlijst ge splitst in een 'actief' en 'pas sief gedeelte. De kinderen van de 'actieve' wachtlijst kunnen zodra er plaats is, direct komen. Voor de kinderen van de passieve wachtlijst bestaat minder haast omdat er een tijdelijke regeling door de ouders is ge troffen In het totaal staan er 60 kinderen onder de vier jaar op de wachtlijst en 45 kleuters en schoolkinderen De naschoolse opvang lijkt daarmee op termijn de minste doorstroming te bieden. Deze kinderen worden aangemeld wanneer ze vier jaar zijn en komen tot hun twaalfde in principe voor de naschoolse opvang in aanmerking. Over het algemeen zijn hier nog wei nig kinderen vanaf tien jaar bij aanwezig, maar wanneer de naschoolse opvang raakt inge burgerd kan dit veranderen. De doorstromming bij de jon gere kinderen is groter omdat veel mensen bij het bereiken van de leerplichtige leeftijd werk verkiezen onze school tijd. Ida Vaassen is bang dat vooral de wachtlijst voor de naschool se opvang niet reëel is. „Men sen bellen op en horen dan dat de wachtlijst zo Lang is. Zij melden hun kinderen niet eens meer aan omdat ze niet zolang kunnen wachten. Zodra hier weer over geschreven wordt, stijgt het aantal opgaven weer." Stijgende behoefte Om aan de stijgende be hoefte te kunnen voldoen, moet de kinderopvang blijven uit breiden. In de komende jaren, hoopt men ieder jaar een groep erbij te kunnen formeren. Dit betekent zo'n 15 kindplaatsen. Over vier jaar denkt men op die manier een kleine honderd kinderen op te kunnen vangen Daarmee moet de vraag voor het grootste gedeelte zijn afge dekt, is de verwachting Die uitbreiding kost geld. Voor iedere nieuwe groep staat op het Meerjaren Activiteiten programma ruim 110.000 be rekend Met de nieuwbouw komt de gemeentelijke subsi die neer op 1.080.000,- In het jaarverslag over 1992 heeft Humanitas, de overkoe pelende organisatie van ook de Leusdense dagverblijven, al een aantal knelpunten naar de gemeente toe duidelijk ge maakt. Knelpunten vooral bij de opvang van babies en de schoolkinderen. De nu voorge stelde uitbreiding komt overi gens overeen met de planning zoals gemaakt na de overname van Humanitas van de Leus dense kinderdagverblijven in 1991. De uitbreiding maakt ver huizingen noodzakelijk Een daarmee het ongedaan maken van eerdere moeizaam verwor ven investeringen van de ge meente. Het pand aan de Ma riënhove is na zeer veel ge touwtrek uiteindelijk door de gemeente gekocht en aan de stichting kinderdagverblijven verhuurd. Wegwijzer Sinds 1 augustus is de mi lieuwinkel uit de voormalige basisschool de Wegwijzer. Het bestuur van basisschool De Klimrakker heeft de Leusden se milieuorganisaties een lo kaal aangeboden, om de win kel in voort te zetten. Op dit moment is nog niet bekend of men van dit aanbod gebruik gaat maken. Het vroegere speellokaal en een gedeelte van de gang van de voormalige basisschool zullen worden verbouwd voor naschoolse opvang. In een les lokaal komt ruimte voor de op vang van 0 tot 4 jarigen. In het vervolg op pagina 3 AMERSFOORT DEALER Amsie'damseweg - ie' 033-63Ü15J Nijverheidsweg Noord 61. Amersfoort Tel. 033-630304 Ida Vaassen, directrice Leusdense Kinderdagverblijven, (foto: Jan Pit) Donderdag koopavond WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1993 De Leusder Krant is een onalhankell|k nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranienkombinalie Midden Nederland Kantoor Asschatterweg 19, Poslbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 14 S3 INHOUD De keerzijde van het toenenemend mi lieubewustzijn is onder meer dat onkruid op veel plaatsen in de gemeente royaal de kan^ krijgt flink uit te groeien. Met de toename van de 'bio-massa' groeit her en der ook de ergernis daarover. De organisatoren van het vijftiende Open Eemelaar tennistoernooi mochten zich in de handen knijpen. De weergoden bleven de Achterveldse vereniging gunstig ge zind. Daardoor kon het massaal opgeko men publiek afgelopen weekeinde ge nieten van hoogstaande finalepartijen op het gezellige park. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met ïnfoimatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet. Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlgk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met oen overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel dc onderstaande opgavebon in JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart. Naam Adres Postcode: Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant kwartaal ƒ13,95 2 weken gratis, en betaal half jaar ƒ27,40 daarna per laar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice nn Antwoordnummer 213770 VB Barneveld HHyfl

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1