ropische verrassing Misra afgetroefd loor Nederlandse nuchterheid Bosboom oeman Roda speelt tegen Quick voor beker erde lustrum van de LTV De Eemelaar groot succes Sportiviteit, fraai spel en veel gezelligheid Lustrumtoernooi 'De Eemelaar' trekt recordaantal bezoekers Fietsers gewond Overlijden Modiri treft schakers hard Leusder Krant iensdag 11 augustus 1993 HTERVELD - Afgelopen en dagen was het op en d de gravelbanen van de it'ervelse tennisvereniging Eemelaar een enorme kte. In deze periode werd ïelijk voor de vijftiende het 'Open Eemelaar' ten- ournooi georganiseerd. Er den in diverse klassetl zo'n honderd partijen afge- kt. Het weer werkte deze k voortreffelijk mee en al- op de laatste dag wist Plu- vius de wedstrijdleiding nog ietwat te laten twijfelen. Terwijl de finalepartijen wa ren begonnen kwam het he melwater met bakken naar be neden. Een klem regenbuitje gaat goed in Achterveld. Een flinke bui kunnen de banen ook nog wel hebben, echter een complete wolkbreuk was te veel. Vlak nadat het droog was geworden ging de wedstrijdlei ding in eendrachtige sammen- werking met de ballenjongens druk in de weer de banen te drogen met behulp van enorme sponzen Het leverde weer speelbare banen op en het tournooi kon gewoon veder gaan Na de veelheid van par tijen kan de balans worden op gemaakt. Het hoogtepunt van deze slotdag was de finale van de klasse heren enkel B Deze party moest tot twee maal toe vanwege de regen worden on derbroken. De beide spelers Indiër Aku Misra in actie, (foto: Jan Pit) van deze finale waren de Leus- denaar Hans Bosboom en de Indiër Akzhat Misra maakfe er een fraaie wedstrijd van. Bos boom was in de finale gekomen door in de halve finale de Nij- kerker Taco Koelewijn op overtuigende wijze te verslaan. Misra, door iedereen Akkoe ge noemd, was de ontdekking van dit sterke tournooi. De tien we ken in Nederland verblijvende Indiër wist de als eerste ge plaatste Jeroen Schuur naar huis te sturen en werd op slag de lieveling van het publiek. Als Misra moest spelen om zoomden opvallend veel men sen het centrecourt van het Kerstenssportpark. Met enor me harde en snelle slagenwis selingen wist Akkoe Misra de tegenstanders zijn wil op te leggen. Ook in de finale trok Misra snel van leer en zette Bosboom, die hier in Achter veld inmiddels al aan zijn der de finale toe was, onder druk. Bosboom zocht naarstig naar een goed wapen tegen de Indiër en dankte Pluvius op zijn blote knieën dat het tot een regen stop kwam Na deze wolk breuk kwam Bosboom als her boren de baan op en wist Misra met enorm veel slice-ballen de fouten te laten maken. De In diër kon zich geen vuist maken en liep achter de feiten aan. Na nog een korte regenstop wist Bosboom zijn derde optreden in het derde lustrum van de Open Eemelaar tot een succes te maken. Met 6-2 en 6-1 pakte Hans Bosboom de volle winst. „Drie keer is scheepsrecht", was zijn commentaar na de twee verloren finales m de vo rige edities. ,,Na twee keer door mijn trainingsmaat Wibo Plijnaar te zijn verslagen wist ik dat hij er dit jaar niet bij zou zijn omdat hij nu in Hongarije is om te tennissen. Ik keek wel vreemd op dat ik nu niet als eerste geplaatst werd, maar dat bleek achteraf een extra stimulans te zijn om alles uit de kast te halen wat er in zat Ik had Akkoe afgelopen week te gen Jeroen Schuur zien tennis sen en gezien dat de als eerste geplaatste Jeroen meeging in de slagenwisseling maar ook verloor. Ik wist dat als ik tegen Akkoe in de finale zou spelen ik deze fout niet mocht ma ken", aldus Bosboom. Misra zat na zijn verloren wedstrijd wat in een hoekje verslagen naast zijn pleegpouders van deze tien weken de familie Wij- nands uit Hilversum. Hij kreeg als troost van Bosboom een glaasje fris. Echter de bitter lemon vond hij net als zijn ver- liespartij niet te pruimen. ,,Dit is nu al de vierde keer dat ik als tweede eindig. Als ik vanavond mijn vader bel in India moet ik helaas weer zeggen: ,,Pa, ik heb wel de finale gehaald, maar ben weer verslagen." Damesfinale Bij de dames enkel B ging de finale tussen Nienke Ebbens en Manon Kolber. Dit was een herhaling van vorig jaar met dit verschil dat niet Ebbens deze wedstrijd won maar Kol ber Manon was deze dag on grijpbaar voor Nienke. Met 7-5 en 6-4 wist de Amersfoortse Kolber de hoogste eer te grij pen Nienke wist te vertellen dat Manon's forehand erg hard was en dat haar backhand erg vertraagde. ,,Ik had daar geen passend antwoord op" aldus Ebbens. In het gemengd dub bel B wist Nienke samen met haar partner Erik-Jan Tolhoek wel de hoogste eer te behalen Met twee keer 6-1 werden Sas- kia Krens en Kees Oskamp op gerold. Bij de dames dubbel B werd een halve competitie af gewerkt. Als winnaars kwa men de Leusdense dames Bri gitte en Madeion Schoemaker uit de bus. Van de Leusdense deelnemers vielen er in de C en D categorie nog diverse tennis sers in de prijzen Zo wisten oud Eemelaar lid Petra Duits en de Achterveldse Sonja van Vemden de hoofdprijs te be machtigen bij de dames dubbel D. In het gemend dubbel D ging de strijd tussen Ria Paeh- lig en Gert Drieenhuizen tegen Henk Paehlig en Paulien Drieënhuizen Dit echt dubbel gemengd dubbel wist er een fraaie partij van te maken. Ria en Gert versloegen hun echtge noten Henk en Paulien met de cijfers 7-5 en 6-4, waarbij de verliezende man zich liet ont vallen dat hij het met zijn vrouw in het dagelijks leven goed kan vinden, maar dat hij het verlies op de baan hoog op neemt en onacceptabel vond. Bij de dames dubbel B wist de Leusdense Maduro met haar partner Gankema het duo Eb- belaar en Tondeur met 6-2 en 6-3 naar huis te sturen. Bij de heren dubbel B wisten Hans Bosboom uit Leusden en de Achtervelder Arthur Scher- penzeel hun tegenstanders Krens en Oskam in drie sets terug te wijzen zodat Bosboom een dubbele overwinning be haalde. In de heren dubbel C was Misra zo aangeslagen door zijn verloren finalepartij in het Arthur Scherpenzeel slaat op tijdens een partij in het heren-dub bel B. Samen met partner Hans Bosboom (vaag op de voorgrond) won Scherpenzeel het dubbel. Bosboom won tevens het enkelspel in zijn categorie, (foto: Jan Pit) enkelspel dat hij samen met zijn partner Pimmetje Wij- nands van LTC Rapid uit Hil versum de overwinning moest laten aan Van Twillert en Lie- vaart: 6-1 en 6-3. Uitslagen Dames dubbel B Schoemaker/Schoemaker - Ele- veld/Van Ede 6-0,6-0 Dames enkel B Kolber - Ebbens 7-5, 6-4 Dames dubbel C Van Vemde/Duits - Miltenburg/ Schneiders 6-4,6-2 Dames dubbel D Maduro/Gankema - Ebbelaar/ Tondeur 6-2,6-3 Heren dubbel D Rijnders/Van de Boom - Kuiter/ Hols 0-6,6-2,6-4 Heren enkel B Bosboom - Misra 6-2,6-1 Gemengd dubbel D Paehlig/Drieënhuizen - Drieën- huizen/Paehlig 7-5.6-4 Gemengd dubbel C Van Ede/Grotenhuis - De Boer/ Van Dasier 6-46-3 Dames dubbel B Schoemaker/Schoemaker - Vijn/ Van Leyenhorst 6-2,6-3 Heren dubbel B Bosboom/Scherpenzeel - Vijn/Van Wely 6-3,1-6,6-2 Gemengd dubbel B Ebbens/Tolhoek - Krens/ Oskamp 6-1,6-1 Heren dubbel C Lievaart/Van Twillert - Wij- nands/Misra 6-1,6-3 Eerste reserve oetbalclub Lokeren de- deerde vorig seizoen uit de ste klasse in het Belgische tbal. Deze onverwachte igtocht verliep bpaald niet aisloos. De vijfde colonne rde zich hevig en wees met beschuldigende vinger irde Lokerse spelersgroep, een gebrek aan inzet en Dogeniteit verweten werd. sponsors beperkten zich ttot mopperen, ij huurden de oud-judoka tert Vanderwalle in. Deze pierde boeman moest er de spelers een beetje een den mentaliteit inschop- Vanderwalle, die in de ed dat hij nog vocht veel jzen binnenhaalde, was agbereid voor de camera's ide BRT te tonen hoe hij oetballers afkneep en met Ike psychologische trucs de mannen mentaal hard- )espelers verklaarden dat dol op Robert waren -de iner stond meestal drei- dop de achtergrond mee oisteren- en begonnen op veld zelfs punten te pak- De wankelmoedige voet- Iers hadden zelfvertrou- gekregen, maar hun gi- itische achterstand op de 'glijst liepen zij niet meer En de judoka stuurde >evig voor zich uit op de laten tribune. FC Twente irde, toen het eerste elftal en dalletje raakte, ook al 'oud-judoka in; René van 'jen. iSvente had meer suc- Hct speelt komend sei- nEuropees. )eoud-judoka Theo Meij- net een erelijst, die een ve pagina zou vullen en 'oeg zelfvertrouwen om elftallen vol vertrouwen veld in te sturen, wil in asden een sportschool ope- Trainers en bestuurders 'sportclubs in Leusden, ^elniet langer. Speelt u lankmoedig? Hapert de heid? Schort het aan de ntaliteit? Stuur de spelers irTheo Meijer! En het is modieus ook. Koen Koster ACHTERVELD - Vijftien jaar 'Eemelaar Open' kan eigenlijk in enkele woorden worden sa mengevat. Veel, heel veel, ten- nispartijen, een zeer sterk deel- nemei'sveld, vaak mooi weer en vooral veel gezellig heid. Deze gezelligheid vond je zowel op de baan als langs de baan. Veel partijen zijn er dit jubileumjaar weer gespeeld. Zo'n kleine tweehonderd keer moest men de baan op. Elk jaar staat de toernooi- commissie weer voor een enor me klus een dergelijk toernooi in te plannen. Veel avonden is men op voorhand al druk de plaatsingen te verzorgen, de partijen in te roosteren, im mers alle deelnemers kunnen aangeven wanner zij het liefst wel en absoluut niet kunnen spelen. Als het toernooi gestart is komen er ineens weer muta ties en is de commissie meestal wel genegen gehoor te geven aan deze omzettingen. Slechts in een enkel geval is verande ring niet meer mogelijk en moet men wel eens streng zijn, aldus wedstrijdleider Nol Wes- sels, die inmiddels al weer der tien jaar in de wedstrijdcom missie zit, waarvan de laatste vier jaar als wedstrijdleider Met Nol kan veel geregeld wor den, echter niet gespot, is zijn slogan. De public relationsman van D? finalisten van het Eemelaar Open verenigd, (foto: Jan Pit) de Achterveldse 'Eemlaar Open' Gerard Wijntjes stelde zelfs dat zowel de spelers als het publiek uiterst tevreden is over de gehele entourage rond om het toernooi De inschrij vingen voor het B toernooi wa ren dit jaar wel bijzonder groot en er moest dus worden afge wezen. Wijntjes. ,,Een zeer sterk bezet tournooi was het Een B-speler uit Amersfoort LEUSDEN - Roda zater dag begint het voetbalsei zoen spectaculair met een bekerwedstrijd tegen Quick uit Amersfoort. De wedstrijd wordt gespeeld voor de beker West I op dinsdag 24 augustus om 18.30 uur op het Burge meester Buiningpark. Roda zondag speelt op dezelfde avond voor de zelfde beker tegen SVM uit Maartensdijk. Roda zon dag dankt de deelname aan de beker aan het feit dat zij vorig seizoen periodekam pioen geworden is. Deze wedstrijd in Maartensdijk is de eerste officiële met de nieuwe trainer Filli Kraak. gaf aan d§t hij twee toernooien absoluut niet wilde missen De ene was Baarn en de andere was Achterveld. Want dit toer nooi is één van de sterkst be zette tournooien van midden Nederland Ieder jaar is er ook wel een verrassing te noteren in een tennistournooi. Dit jaar was het de onbekende Indiër Akz hat Misra. Deze 18-jarige jon geman is op uitnodiging van een langenoot van hem, Asif Ismael, die zelf in Hilversum woont en tennist, voor tien we ken in Nederland. Hij is daar om lid geworden van de Hil- versumse vereniging Rapid en mag dus in Nederland uitko men in toernooien als deze. In deze tien weken is de zoon van een bioscoopeigenaar en on roerend goedhandelaar uit In dia uitgeweken naar Holland omdat nu in India de regentijd is aangebroken en tennissen daar op en enkele overdekte baan na geheel onmogelijk is. Bovendien kan Misra zich dan ook eens meten met de beste B-spelers van Nederland. Zo'n welkome verrassing was dit jaar dus Misra, aldus Nol Wes- sels en hij het in de tweede ron de presteerde de nummer één geplaatste speler Jeroen Schuur te elimineren. Door deze prestatie werd hij de lie veling van het kijkende pu bliek, aldus Wijntjes Naast de jaren terugkomen de spelers zijn er ook ieder jaar weer een aantal nieuwe bij en waarvan er nu al een groep heeft gezegd zeker weer terug te willen komen in Achterveld. De Groningse Nienke Ebbens is hiervan een voorbeeld. Al ja ren doet zij in de zomer Achter veld aan en is nu niet meer weg te denken uit het deelnemers veld. De commissie weet zich al jaren verzekerd van mooi tot redelijk weer Dit jaar tarte men Pluvius door achter op hun overhemden de tekst 'Weertje he?' te laten drukken. Toen de toernooicommissiele- den op de laatste dag de over hemden niet meer droegen was het ook wat minder met het weer. „Het weer heeft ons be hoorlijk meegezeten", aldus Wessels. „We hebben enkele keren knap gezwijnd, want als de partijen uitgespeeld waren kwam er een enkel regen buitje." De gezelligheid staat voorop in Achterveld. Dit is een voort vloeisel uit de succesformule die in Achterveld wordt ge hanteerd. Immers als de orga nisatie perfect is en het deelne mersveld van grote klasse en als dan het weer ook nog eerns meezit, komt de gezelligheid vanzelf aldus Jaques van Wie- ringen, gezelligheidsmens bij uitstek. Het randgebeuren wordt ook in goede banen ge leid rond het Achterveldse ten nispark. Naast een grote ver loting is er ook iederdag wat bijzonders. Er kan worden ge geten bij maitre Diederik en zijn meesterassistent Leo. De brandwijn met suiker avond en de muziekavond dragen ook bij tot de gezelligheid rondom dit tennisevenement en zijn bij tennissers en publiek geliefd. Per dag zijn er gemiddeld zo tussen de tweehonderd vijf tig en driehonderd mensen ge weest om te kijken naar de wedstrijden De laatste dag is het in ieder geval veel drukker en is het er meestal stampvol. Nol Wesssels memoreerde deze week dat er zo'n tweehonderd tennispartijen werden afge werkt. „Dat zijn ongeveer hon derdduizend slagen. Er waren driehonderdvijftig deelnemers in diverse categorieën, twintig sponsors en vijftig leverwor sten voor de verliezende fina listen." LEUSDEN - Een 25-jarige fietser uit Leusden heeft zater dag omstreeks 21.15 uur op de parallelweg van de Doornse- weg schouderletsel opgelopen bij een aanrijding. De man wil de linksaf slaan, maar werd juist op dat moment ingehaald dooreen 19-jarige Amersfoort se bestuurder van een perso nenauto. Op de Treekerweg kwam een 28-jarige vrouwelijke fietser uit Amsterdam om nog onop gehelderde redenen ten val. Volgens verklaringen van haar vriend heeft de vrouw daarbij vermoedelijk enige tijd het be wustzijn verloren. De fietser is voor onderzoek naar het zie kenhuis overgebracht. LEUSDEN - De negende ronde van de zomerschaakcompetitie van de SVL werd overscha duwd door het vreselijke be richt van het overlijden van Kambiz Modiri. Het jeugdige lid van de Leusdense schaak vereniging verongelukte op de laatste dag van zijn vakantie in Tsjechie Slechts 22 jaar mocht hij worden. Woorden schieten tekort, zoals voorzitter Leen Boogaard dat in zijn kort in memoriam stelde. „Een groot verlies voor zijn ouders en fa milie en ook voor de schaak vereniging. Een sympathieke knul is ons ontvallen, dat hij moge rusten in vrede Uitslagen zomercompetitie D.Willigenburg-J. Wijnbelt 1-0 W. Hubert-J. Gernst 0-1 C.Veenendaal-A. Rietveld 0-1 G. Nijhof - P Wygertze 0-1 Th. Elschot-B. Beijer 0-1 J. Agterberg - J Zaal De stand aan kop 1. (kampioen) C Boemaars 3. A. Rietveld 4. E Halkes 5 B.Beijer 6. E van Rampen 7. J. de Jager sr. - V vandeBilt 0,5-0,5 en J 6,5 uit 7 4 uit 6 4 uit 7 3,5 uit 4 3,5 uit 7 3 uit 4 3 uit 4 Seat sponsort Nationale Loopdag LEUSDEN - Op het kantoor van Pon Carbv, de importeur van het Spaanse automerk SEAT, Is vorige week vrijdag een tweetal Seat's ter beschikking gesteld aan de organisatie van de Avro Nationale Loopdag, die zaterdag 25 september op tal van plaat sen in Nederland zal worden gehouden Pon Car bv sponsort op deze wijze de organisatie van het sportieve evenenemt, die in handen is van BDU en de Avro. De Avro zal van het evenement in Barneveld opnamen maken en uitzenden. Op de foto (v.l.n.r.) Fred Wilkers en Dick de Rooy (afdeling marketing van Seat), Gert Ansink (p.r.-manager van de BDU) en Milco Schaeffer, voorzitter van de stichting Nationale Loopdag. (foto: Janus Visser)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7