febobank sluit bijkantoren Biezenkamp en Zuid Jaarrekening '92: Meevaller van 700.000,- 4.98 7 SB Sutade lappen Hollandse sperziebonen Yoghospread BDU OPGAVEBON n ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR1 DE GEMEENTE LEUSDEN (ideo-dieven achtervolgd Kippeëout HOOGVLIET* Aanrijding SERVA VOLVO Dorstige dieven r: Schijnwerper Lockhorsterweg dicht Tophandbaltoernooi is niet meer EN... Leusder Krant IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD 1 rtist-impression van de complete nieuwbouw van de hoofdvestiging van de Rabobank aan de Hamersveldseweg. De linkervleugel zal half oktober in gebruik worden genomen. Dan zullen ook de :erkzaamheden aan het rechterdeel van de nieuwbouw starten. J5USDEN - De Rabobank aat de bijkantoren op de Bie- enkamp en Leusden-Zuid met igang van 13 september slui- n. Op beide plaatsen zal wel en geldautomaat worden ge- laatst, waar klanten van de ank zeven dagen per week te- echt kunnen. Eén en ander is en rechtstreeks gevolg van de irbouwing van het hoofd- antoor aan de Hamersvcldse- reg. Het eerste deel van de ieuwbouw zal 18 oktober in ibruik worden genomen. De itale nieuwbouw moet medio olgend jaar worden afgerond, liënten van de bank zijn in- liddels van de veranderingen p de hoogte gesteld. De ope- itie zal geen arbeidsplaatsen osten. Directeur Leliveld van de abobank in Leusden ziet aan sluiting van de beide bij- antoren zowel voor- als na den. Leliveld: „De dienst erlening bij de banken is de latste jaren steeds complexer en meer specialistisch gewor den. Aan die voorwaarden kun je m een klein bijkantoor on mogelijk voldoen. Er was al een trend zichtbaar, dat men sen voor bepaalde zaken toch al naar de hoofdvestiging kwa men, waar alle know-how ge concentreerd is. Natuurlijk is het voor een klanten in de buurt van Leusden-Zuid of De Biezenkamp een verlies, als het om bepaalde zaken gaat. Daar staat echter tegenover dat de klanten op die plaatsen straks 24 uur per dag en 7 dagen per week terecht kunnen voor contant geld, via de geldauto maat. Dat is een duidelijke ver betering ten opzichte van de bestaande situatie." De sluiting van de bijkanto ren, half september, gaat voor af aan de opening van de eerste nieuwbouwvleugel aan de Ha mersveldseweg. Die zal 18 ok tober in gebruik worden geno men Naar verwachting over -EUSDEN - De politie is er in e nacht van zaterdag op zon- lag, ondanks een wilde achter- olging, niet in geslaagd twee nbrekers te pakken. De dieven iadden eerder die avond bij en woning op de Bouwdriest ngebroken en een video- ecorder buitgemaakt. De po- itie kreeg de dieven, die zich auto uit de voeten maak- en, in het vizier en zette de achtervolging in. Dat leidde naar de Amersfoortse wijk Schuilenburg, waar de daders op het Fideliopad uit de nog rijdende auto sprongen. De vluchtauto schampte een ge parkeerde auto en kwam daar na tegen de pui van een flat tot stilstand. De dieven ontkwa men te voet De videorecorder werd teruggevonden. ongeveer een jaar zal ook de rest van de nieuwbouw gereed zijn. Tot die tijd zal een aantal functies binnen het gebouw nog geen definitieve plaats hebben Groei De nieuwbouwplannen aan de Hamersveldseweg zijn het rechtstreekse gevolg van de groei die de bank in Leusden de afgelopen tien jaar door maakte. Directeur Leliveld. ,,De omzet is de laatste zes jaar verdubbeld. En ten oopzichte van 1982, toen het 'oude' ge bouw geopend werd, zelfs ver drievoudigd. Om de groeiende stroom klanten op te vangen, is het gebouw de afgelopen jaren door middel van kunstgrepen steeds aangepast. Zo langza merhand hebben we echter wel een grens bereikt. We hebben eerst gekeken of het bestaande gebouw, door middel van bouwkundige aanpassingen, zo zou kunnen worden uitge breid, dat het weer zou vol doen. Dat bleek, door de bouw kundige eigenschappen van het pand, echter niet te doen. Daarom is de knoop doorge hakt en de beslissing genomen een heel nieuw gebouw neer te zetten, dat helemaal is toege sneden op de eisen van deze tijd." Het nieuwe pand is ontwor pen door het Leusdense archi- tecenbureau 'Architra' en de hoofdaannemer is de combi natie Heilijgers/Bloemendal De nieuwbouw van de Rabobank aan de Hamersveldseweg is inmiddels voor een deel gerealiseerd. (foto: Hans Verhorst) uit Amersfoort en Leusdên. In het nieuwe gebouw krijgt de bank ruim 3.000m2 vloerop pervlak tot haar beschikking (nu ruim 1.000 m2). Daarvan zal het bedrijf er zelf 2.200 m2 m gebruik gaan nemen. Ruim 200 m2 zal gebruikt gaan wor den voor een showroom van loodgietersbedrijf Herder, ter wijl de resterende 600 m2 als kantoorruimte aan derden zal worden verhuurd. Daarnaast zal in de directe omgeving van het nieuwe gebouw ruimte ont staan voor de aanleg van 15 extra parkeerplaatsen Directeur Leliveld: ,,We willen in het nieuwe gebouw het zakelijke en het particulie re verkeer gaan scheiden. Bei den stellen geheel eigen eisen, die niet altijd geheel parallel lopen In het nieuwe gebouw ontstaat ook de ruimte om die twee zaken te scheiden. De kwaliteit van de dienstverle ning zal daardoor naar onze stellige overtuiging alleen maar verhoogd worden ■EUSDEN. - De gemeente eusden heeft in 1992 ruim ÏOO.OOO,- minder uitgegeven i begroot. De meevaller zal *n goede komen aan de reser- t'incidenteel', waaruit nieuw eleid kan worden gefinan- ierd. Wethouder Vroon van fi- anciën maakte één en ander insdag bekend bij de presen tie van de jaarrekening over 992. De totale gemeentelijke «groting beloopt ruim 53 üljoen. De meevallende kosten van et inzamelen van huisvuil le- rouwelijke dominee CHTERVELD/DE GLIND - e gereformeerde kerk De ünd/Achterveld heeft medio ctober weer een eigen predi kt. In de vacature, die dit torjaar was ontstaan door het wek van dominee Procee tar het Friese Hardegarijp is 'd voorzien en zal worden frvuld door een vrouwelijke tedikant. De opvolger van tocee wordt drs. C A. Beeuw- ^s-van Ede die nu nog predi kte is in Hellevoetsluis, haar Tste gemeente. Na de loskop- "ing van de functie van ?telijk verzorger van Jgddorp De Glind is het pre laatschap in De Glind een •h-time functie. verden een belangrijke bijdra ge aan het positieve saldo In totaal kostte het ophalen van tumvuil, huis- en grof vuil ruim 170.000,- minder dan begroot Volgens Vroon kwam dat niet alleen doordat er in Leusden minder vuil aan de straat werd gezet dan waar op was gerekend, maar ook door meevallende verbrandings- kosten van de afvalverbran ding in Rijnmond. Het gescheiden inzamelen van met name oud papier daar entegen viel 17.000,- hoger uit dan begroot. Eén en ander is volgens Vroon vooral het ge volg van de beroerde situatie op de markt voor oud papier. Een andere meevaller waren de legesinkomsten op de se cretarie-afdeling, die ruim 60.000,- hoger uitvielen dan begroot. Dat is vooral het ge volg van een eenmalige actie om buitenlandse rijbewijzen te vervangen door Nederlandse. De legesinkomsten voor het verlenen van hinderwetver- (advertentie) Diverse smaken Pot 180 gram 79 Uw foto's 2x afgedrukt op formaat M ffc 10x15. HU Nu slechts 4# W 1 alle aanbied/gen i geldig van lST/M21/8'93 l Kilogram 1 Kilogram 500 Gram Bewezen de t gunningen vielen echter zwaar tegen 31.000,-) ten gevolge van het feit dat er beduidend minder vergunningen werden verleend, dan gepland. De hoge rentestand in het af gelopen jaar was eveneens voor een niet onbelangrijk deel de bet aan de financiële meevaller over 1992 Dat leverde een niet verwacht voordeel op van 330 000,- Een foutje van het ministerie van onderwijs daar entegen bezorgde de gemeente een tegenvaller van per saldo 400.000,-. Dat bedrag moest de gemeente terugstorten op de rekening van het ministerie Wat er met de meevaller gaat gebeuren is nog niet bekend, behalve dat het geld zal wor den toegevoegd aan de reserve 'incidenteel', waaruit nieuw beleid zal worden gefinan cierd. LEUSDEN - Blikschade was zaterdagavond rond half elf het gevolg van een aanrijding op de kruising De Hertenkop, nabij het Lockhorsterbos. Een 22-jarige automobilist uit Woudenberg verleende geen voorrang aan een 24-jarige be stuurder van een auto uit Put ten Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. (advertentie) AMERSFOORT DEALER -~5'?'32"~stA':g -033-63015- LEUSDEN - Slijterijen in De Biezenkamp en De Hamershof vormden het afgelopen week einde het mikpunt van dorstige inbrekers. In De Biezenkamp gooiden onbekenden zondagochtend omstreeks 5.30 uur een steen door een etalageruit, waarna men zich met enkele flessen drank uit de voeten maakte. In de nacht van zaterdag op zon dag forceerden inbrekers een deur van een winkel in De Ha mershof. Daar verdwenen vier flessen whiskey. Onbekenden hebben zondag bij een winkel aan de Brouwe rij een ruit ingegooid. De die ven namen daarna vier flessen jenever en een fles brandewijn WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1993 De Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Krantenkombinatie Midden Nederland Kantoor. Asschatterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 16 INHOUD In de Schijnwerper deze week de spot lights op directeur Crull van het Leus dense bedrijf Umefa, de grootste haring handelaar van Nederland. Tentharingen, wel te verstaan. Crull is dezer dagen veertig jaar aan het bedrijf verbonden. Ondanks het feit dat de Lockhorsterweg en Langesteeg al enige tijd gelden zijn afgesloten voor het verkeer, lijkt de auto mobilist die maatregelen nog steeds niet te hebben begrepen. Steekproeven wijzen uit dat de Lockhorsterweg nauwelijks minder druk is geworden na de afsluiting. Tot nu toe beperkte de politie zich, tot ergernis van de gemeente, tot het uitdelen van waarschuwingen. Marianne de Valck ging op zoek naar de achtergronden Zes jaar lang stond begin september in het teken van 'tophandbal'. De Leusder Handbalvereniging organiseerde in De Korf jaarlijks een toernooi, waar de lan delijke top, aangevuld met internationale teams, acte de presence gaf. Publiek en sponsors liepen niet echt warm voor het evenement, dat in handbalkringen in middels een uitstekende naam had opge bouwd. Het frustrerende jaarlijkse ge vecht voor 'een paar honderd piek' heeft ertoe geleid dat de organisatie het evene ment van de kalender heeft gehaald Een gesprek met LHV-voorzitter Daan Bleuel. Natuurlijk ook deze week weer een minmatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.. Eon eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er uw eigen woonplaats o( gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in1 i JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam Adres Postcode Plaats Telefoon Eerst ontvang ik de krant kwartaal ƒ13,95 2 weken gratis, en betaal half jaar ƒ27,40 daarna per jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1