Leusden is niet geïnteresseerd in topsport" Ook voor mensen mèt een uitkering efalautie Trekkerwedstrijden bij Achten/eldse KPJ Roda oefent eusdens handbaltoernooi wordt dit jaar niet georganiseerd Gemeentelijke Kredietbank Amersfoort een speciale, 'gewone' bank y 1 ?r~ M '.M Open dag bij SVA Zomerschaak Snelle duiven Leusder Krant Woensdag 18 augustus 1993 .EUSDEN - „Je merkt het tel- weer," zegt Daan Bleucl, voorzitter van de Leusder landbal Vereniging (LHV). Het Leusdense publiek is niet einteresseerd in kijken naar opsport." De handbalvereni- ing organiseerde de laatste ja- een internationaal hand- altoernooi in 'De Korf' in het >rste weekend van september, laar dit jaar gaat het niet „Het was één van de be- handbaltoernooien van lederland, dat bovendien op goed moment gehouden erd. De ploegen belden op om vragen of ze mee mochten omdat ons evenement jed in hun voorbereiding iste. Maar de toeloop van het ibliek was matig." De toer- )oicommissie had bovendien loeite sponsors te vinden. IVij hebben kennelijk nooit de ede toon gevonden om geld- hieters te vinden," zucht de orzitter teleurgesteld. De eerste versie van het in- jmationale toernooi was on- irdeel van een jubileum van handbalclub. „Dat was een oot succes," vertelt Daan leuel. „Er kwamen veel men- kijken en wij maakten zelfs kleine winst. Toen zijn we iorgegaan." En het toernooi ierd een traditie en een begrip handballend Nederland, laar vreemd genoeg niet in ;usden. ,Wij draaiden met een kleine groting, meer dan vijfdui- nd gulden was het eigenlijk wit. Maar voor dat geld haal- wij de Nederlands kam- oen Emmen en Omstreken, Nederlands team onder de lentwintig, en de Limburgse pclubs naar Leusden. Vaak 'amen er dan ook nog teams België en Duitsland. Wij hadden echt een toptoernooi," aldus Bleuel. Toch was het altijd een pro bleem om de bergoting rond te krijgen Daan Bleuel begrijpt dat niet. „Vijfduizend gulden voor zo'n evenement is na tuurlijk een schijntje, maar wij hebben nooit een grote sponsor kunnen vinden. Ik vind dat on begrijpelijk, want het toernooi had veel uitstraling. Maar ja, handbal is niet zo'n populaire sport en dan stappen bedrijven toch minder snel in de organi satie." Verkeerde datum Het had veel geholpen als het toernooi op televisie te zien was geweest. „Wij hebben een aantal keren contact met Stu dio Sport gehad," vertelt Bleuel,Evert ten Napel is nog een keer onze speaker geweest, maar wij hebben nooit de beeldbuis gehaald Wij speel den in het weekend van het we reldkampioenschap wielren nen en de eerste zondag van de voetbalcompetitie. Die con currentie heeft ons van de buis gehouden." „Maar dit jaar was er een goede kans geweest dat wij in het programma van Tros en Veronica gekomen waren. Dat zondagochtendprogramma doet veel aan zaalsporten en wij hadden een bijzonder aan trekkelijk vriendschappelijk toernooi." De toernooicommissie be sloot dit jaar dat de begroting rond moest zijn voor de organi satie teams uitnodigde. Nor maal zette de organisatie door en probeerde op het laatste moment sponsors te werven. „Je kreeg er echt de zenuwen van," herinnert Daan Bleuel zich. „Eerxpaar weken voor het toernooi zaten wij nog met ga ten-in de begroting „Dan zochten wij stad en land af naar mensen die ons wilden helpen. Dit soort toe standen wUden we niet meer meemaken. Wij wilden ook het voortbestaan van de club niet in gevaar brengen. Wij kunnen niet een groot financieel verlies dragen, omdat wij maar een kleine club zijn," vertelt Bleuel. In januari zag het er nog niet naaruit dat er een sponsor ge vonden zou worden. Daarom werd de aflevering van het toernooi van dit jaar afgebla zen, tot groot verdriet van de commissie. De Leusder Hand balvereniging is teleurgesteld in de houding van het Leus dense publiek en de politiek. „Het is onbegrijpelijk dat er maar zo weinig mensen kwa men kijken. De Nederlandse top speelde in Leusden en op de tribune zaten honderd mensen. Eerst dachten we nog dat het aan ons lag, maar de volleyba linterland trok ook maar twee honderd kijkers. Het is een groot risico om in Leusden zo'n evenement te organiseren," concludeert de teleurgestelde handbal- voorzitter „Wij kregen ook weinig steun van de gemeente. Je zou toch denken dat de afdeling sportzaken het leuk zou vinden dat zo'n toernooi in Leusden georganiseerd werd, maar wij daar hebben wij niets van mo gen merken. De gemeente heeft een keer een beker beschikbaar gesteld, maar dat zet natuur lijk weinig zoden aan de dijk," zegt Daan Bleuel. „Wij hebben geen subsidie gekregen en konden zelfs niet een dag gratis in 'De Korf'. John Visser, de beheerder van 'De Korf', heeft ons gelukkig De teleurgestelde voorzitter van Leusder Handbalvereniging Daan Bleuel begrijpt niet waarom er zo weinig.publiek bij het Leusder top-handbaltoernooi kwamen kijken. Leusdenaren zijn niet geïnteresseerd in topsport," zucht hij teleurgesteld, (foto: Hans Verhorst) goed geholpen, anders had het initiatief al veel eerder schip breuk geleden." De toernooicommissie gaat binnenkort nog een keer met Visser om de tafel zitten. Er bestaat nog hoop dat zij samen een manier zullen vinden om de voortgang van het toernooi zeker te stellen. „John Visser vond het vreselijk jammer dat het toernooi niet doorging. Hij is erbij gebaat dat er veel eve nementen met nationale uit straling in 'De Korf' gehouden worden. Wij willen toch nog één keer proberen het toernooi nieuw leven in te blazen." De voorzitter heeft de moed nog., niet helemaal opgegeven. Het voortbestaan van het Leusder Handbaltoernooi zou in handballend Nederland ook met gejuich ontvangen wor den. „De ploegen speelden graag in Leusden. Het was een gezellig toernooi dat perfect georganiseerd was. Het paste perfect in de voorbereiding op' de competitie. Iedereen wilde graag komen," zegt Daan Bleuel trots. De voorzitter is ambivalent over de kansen van het top sportevenement „Het zou jammer zijn als dit het defini tieve einde van het toernooi zou zijn. Wij hebben nu de goe de contacten. Wij weten nu welke mensen wij moeten be naderen om ze goedkoop naar Leusden te krijgen. Wij hebben een goed draaiboek. Maar wij hebben geen geld en zonder geld houdt alles op." Het zou te overwegen zijn om samen met de Amersfoortse handbalvereniging het toer nooi te dragen „Dan zouden er ook wedstrijden in Schuilen- brug of een andere willekeuri ge Amersfoortse sporthal ge speeld kunnen worden. Finan cieel zou dat aantrekkelijk zijn. Maar je weet nooit hoe het toernooi zich dan in de toe komst zou ontwikkelen Gerhard te Winkel oorbereiding voor het ieuwe seizoen is in 'volle mg. Je hoeft een willekeuri- trainer maar naar de kan van zijn ploeg voor dit lizoen te vragen en de cli- lés vliegen je om de oren. )eze groep zal lang voor het impioenschap meedoen, ant het team is alleen maar erker geworden.' En als de :omotie vorig jaar al een feit worden is, zal de ploeg zich iker handhaven. 'Er wordt ituurlijk hard gewerkt en dereen is goed bezig.' De zies van vorig jaar zijn ver ten. Elk team is tot de eer- nederlaag een vrienden- oeg. Nee, dit is niet de tijd het jaar dat de boeiende lortverhalen geboren wor- i. De meeste sportpagina's ;en óp samenvattingen van clubbladen, waarvan de dacteuren zelfs na een 23-1 derlaag nog wel een licht- mtje zien. 'De auto van Piet artte ondanks de hevige re- nval in één keer en de bank eft bewezen zich moeite- aan het niveau van het rste aan te passen.' In Rodactueel, het clubblad nde voetballers, stond een dje geleden een boeiend en rfrissend verhaal. De scri- nt was Eef van Dongen, de araleider vaji Roda-zondag. t heette 'Evaluatie leider- hap le elftal'. Van Dongen brijft: „Wel is mij opgeval dat er selectiespelers zijn er te weinig voor over bben. Als selectiespeler zit een bevoorrechte positie, hoeft alleen maar twéé rte trainen, en zondag's presteren, de rest doen de nsen er om heen. Besef dat eens. Verder wil ik alvast &ruit blikken dat iedereen zettend gemotiveerd aan nieuwe seizoen zal begin- Aan de begleiding zal niet liggen. Wij hebben er voorover. Nou jullie en daar heb ik het volste Irouwen in. Dan moet het theen keer lukken, de fel- eerde promotie naar de ■VB." Na deze wijze woor- ikan het niet missen, da-zondag trainer Fillie 'ak zegt volgend jaar tij - Jïde voorbereiding: „Mijn "ilis alleen maar sterker 'orden en ik weet dat wij zullen handhaven in de VB." 'n Koster AMERSFOORT - De Gemeen telijke Kredietbank Amers foort is verhuisd. De oude be huizing aan de Eemstraat-Oost is verruild voor een gemoder niseerd pand aan de Helle straat. Door de ligging aan het busstation wordt de bank veel beter bereikbaar en zij hoopt haar cliënten nog meer service te kunnen geven. „We kunnen de mensen prettiger ontvan gen. We hebben de spreekka mers vergroot en de entree is nu veel duidelijker," aldus H.J. van Riemsdijk, plaatsvervan gend hoofd van de bank. Hij wil graag van het misverstand af dat de Kredietbank er alleen is voor cliënten met een uitke ring of met financiële proble men. „De sociale onstandighe- den geven bij de verstrekking van een krediet wel vaak de doorslag, maar wij zijn verge lijkbaar met een gewone bank. We gaan zelfs nog een stapje verder. We bieden mensen 'fi nanciële dienstverlening' aan." „Dè Gemeentelijke Krediet bank Amersfoort (GKA) is op het gebied van lo^edi et verle ning vergelijkbaar met andere banken of de Postbank Wij verstrekken leningen aan ie dereen en voor ieder doel. Ie dereen die een inkomen heeft kan terecht bij de GKA voor een persoonlijke lening of een doorlopend krediet," zegt H.J. van Riemsdijk van het Bureau Financiële Dienstverlening van de pas verhuisde bank. Het misverstand dat alleen cliënten met financiële proble men of met een uitkering bij de GKA terecht kunnen is zeer hardnekkig. „Nu is het wel zo dat bij veel mensen de sociale omstandigheden een rol spe len. Natuurlijk is het zo dat mensen door de Sociale Dienst en het maatschappelijk werk naar ons worden doorverwe zen. We zullen deze mensen natuurlijk blijven helpen. Dat doen we al bijna veertig jaar. Ik denk dat we ze nu nog beter kunnen helpen." „Voorheen kreeg de krediet bank het verzoek te zorgen voor een financiële regeling bij schulden en verder niets. Nu kunnen veel meer met de oor zaken aan het werk." Vorig jaar besloot de gemeenteraad dat de gehele 'schuldhulpver lening' ondergebracht moest worden bij de GKA. Dat kwam mede door de reorganisatie van het maatschappelijk werk dat m de Thuiszorg Noordoost Utrecht moet integreren. Ook wilde men de financiële hulp verlening binnen één instelling onderbrengen. „De kredietbank deed voor heen alleen het financieel- technische gedeelte van de schuldhulpverlening. De be geleiding en de voorlichting werd gedaan door het maat schappelijk werk.' Die drie za ken worden nu door ons ge daan en dat heeft als grote voordeel dat het hele verhaal in één hand komt Door de uit breiding van het takenpakket is het personeelsbestand uitge breid met drie personen, waar onder een maatschappelijk werker, naar vijftien. Preventief De GKA is uitgebreid met een Bureau Fiananciële Dienstverlening en is nu in staat uitgebreide hulp te geven bij schuldsituaties. Deze dienstverlening geldt alleen voor inwoners van Amersfoort. Het bureau kent twee hoofdta ken. de preventieve schuld hulpverlening (het voorkomen van schulden) en de curatieve schuldhulpverlening (het op lossen van bestaande schulden. „Doordat de drie sectoren, fi- nancieel-technisch, voorlich ting en begeleiding, in één bu reau samenwerken, zijn de lij nen korter. Daardoor komt al les beter en sneller uit de verf Bij de preventieve schuld hulpverlening kan men terecht voor 'advisering van huishou dens op het terrein van budget- en consumenten aangelegen heden'. „We denken hier bij aan vragen als zal ik sparen of lenen?, welke verzekeringen heb ik nodig?, hoeveel zakgeld geef ik mijn kinderen? of hoe kom ik rond met mijn huis houdgeld7 Ook vragen over kinderen die de deur uitgaan of studenten die een voorbeeld willen hebben om rond te kun nen komen met hun geld." Bij 'budgetadvisering' wor den adviezen gegeven aan mensen die binnen afzienbare tijd een terugval in inkomsten (pesionering, wachtgeld of ontslag) verwachten. Het doel is uit te komen met het nieuwe mkomen om zo te voorkomen dat er schulden ontstaan Men sen, die zoveel schulden heb ben, dat ze er zelf niet meer uitkomen, kunnen bij ons te recht voor hulp bij het zoeken naar oplossingen Bovendien leert men plannen op de lange re termijn om herhaling m de toekomst te voorkomen. Naast persoonlijke adviezen kan men ook een korte cursus of een the mabijeenkomst volgen Naast het voorkomen van fi nanciële problemen' is het ook mogelijk om curatieve schuld- De Gemeentelijke Kredietbank Amerfoort in haar nieuwe onder komen aan de Hellestraat (foto Hans Roggen hulpverlening te ontvangen. „Het accent ligt daar op het oplossen van de bestaande schuldsituatie in combinatie met begeleiding door een des- kunidge op dit gebied. Deze hulpverlening vindt plaats na verwijzing door de krediet bank of het maatschappelijk werk Uitgangspunt bij de be geleiding is een sterke per soonlijke betrokkenheid en verantwoordelijkheid van de cliënt zelf. Men moet gemoti veerd zijn om uit de financiële problemen te willen komen Afwijzing Een schuldsanering (het ver strekken van krediet) kan wor den afgewezen. „Dat is moge lijk Dat kan onder andere zijn omdat de cliënt in herhalingen valt. Bijvoorbeeld wanneer ie mand door ons van een huur schuld is afgeholpen en een tijd later weer bij ons aanklopt met hetzelfde probleem. Ook kan er sprake zijn van een slechte BKR Het Bureau Kredietregi stratie is daarvoor onze be langrijkste bron van informa tie. Daarin kunnen we goed zien hoe een cliënt in het verle den heeft gehandeld. Boven dien werkt het preventief, want we kunnen zien of u nog iets heeft lopen." Het Bureau, dat gevestigd is in Tiel, registreert alle kredie ten die aan personen zijn ver leend. Ook de verschillende winkelpasjes worden daar ge registreerd. Dat kan volgens Van Riemsdijk wel eens verve lende gevolgen hebben als men een dergelijk pasje vergeet af te melden. „Ook al heeft men al les betaald, dus geen schulden meer, toch geeft de BKR aan dat men bijvoorbeeld nog steeds een winkelpasje met een besteedbaar bedrag van 2000,— heeft lopen Probeer dat cliënten maar eens uit te leggen." Als de kredietbank een sane ring op financieel-technische gronden afwijst, kan de bege leiding vinden dat zij een cliënt op sociale gronden toch wil helpen. „Als de begeleiding met goede argumenten komt, bijvoorbeeld door extra bege leiding of een groter eisenpak ket, kan de bank alsnog be sluiten een krediet te verlenen. We moeten wel voldoende ze kerheid hebben. Maar het be tekent wel dat je als bank iets meer voor je cliënten kunt doen." In vergelijking met gewone banken zegt de kredietbank dat de behandeltijd van aan vragen korter is, terwijl de ta rieven veelal aanzienlijk lager zijn dan elders „In de tarief stelling zijn we vaak goedko per. Een voorbeeld: voor een vordering van pakweg 1600,— bij een postorderbe drijf betaalt men momenteel al gauw 25 procent, bij de kre dietbank ligt het percentage op 16,1 (hetzelfde niveau als de Postbank) De meeste commer ciële banken zitten daar weer iets boven. Daarna komen de bemiddelingsbureaus en de fi nancieringen via de garages." „Maar al deze instellingen beginnen pas geld te lenen bij een bedrag van 2000,—, ter wijl men bij ons al vanaf 500,— kan lenen. Dus door de bank genomen komen wij gun stiger uit. Er zullen vast nog wel goedkopere zijn Maar ik denk wat belangrijker is dat mensen goed uitkijken wat ze moeten betalen. Weeg die za ken zorgvuldig af en overhaast een beslissing niet," aldus Van Riemsdijk „Garages bijvoorbeeld zijn evenals andere kredietvers trekkers verplicht het percen tage van de lening te vermel den. Wat een lening daar voor al duurder maakt is het feit dat er provisie voor de bemidde ling betaald moet worden. Een verkoper heeft er ook nog eens belang bij dat de zaak gefinan cierd wordt Kortom: voor een lening ga je naar de krediet bank, omdat je daar meestal het voordeligst uit bent. Bo vendien krijg je geen lening aangesmeerd, die je draag kracht te boven gaat of gewoon niet nodig is." Ondanks de normale bank zaken op het gebied van finan cieringen blijft een ding als een paal boven water staan bij de kredietbank. „Wij kunnen meer doen voor mensen met een uitkering en ouderen. Dat zullen we ook blijven doen, want daar zijn we goed in Eén van onze doelstellingen is om mensen te helpen. We kunnen vaak wat meer doen en zijn daardoor wat soepeler. Want we weten heel goed wat voor ellende er kan ontstaan als het fout gaat." Frits Schoenmaker ACHTERVELD - De Achter- veldse afdeling van de katho lieke plattelandsjongeren or ganisatie KPJ houdt zaterdag 28 augustus voor de twaalfde keer in successie de zogenaam de trekkerbehendigheidswed- strijden. Vanaf 10.00 uur zul len de deelnemers strijden om de wisselbokaal. Eén en ander vindt plaats op het terrein van Van Burgsteden aan het Jan- nendorp 7 te Achterveld. Op verschillende onderdelen dienen de deelnemers hun vaardigheid in het besturen van landbouwnachines te to nen Ook vrouwen zullen zich in een afzonderlijke competitie m de strijd te mengen. Veelal is de grote trekkerstoelendans voor het publiek het aantrekkelijk ste onderdeel Het eiland in de voor deze gelegenheid aange legde vijver met daaromheen de rijdende trekkers vormen dan het hoogtepunt van deze dag. Na vele lachwekkende si- tiaties wordt dan de winnaar bekend. Deelnemers kunnen zich tot en met 20 augustus op geven bij de familie Vrijhoef onder telefoonnummer: 033- 941316 De deelnemers aan deze trekkerbehendigheids- wedstrijden dienen minimaal 16 jaar te zijn en of in het bezit van een trekkerrijbewijs of in het bezit van een normaal rij bewijs te zijn. Men dient zelf voor een trekker te zorgen Ook deze dag is er door de KPJ weer aan het publiek ge dacht. Diverse attracties staan er klaar voor de belangstellen den. Zoals een touwtrekspel, de reuze-sjoelbak en meer spellen waar men zich mee kan vermaken Voor de jeugd tot 14 jaar is er de mim-trekkerbehendig- heidswedstrijd. Op grote trap karren wordt dan ook een par cours afgelegd waar men di verse onderdelen op tijd moet afleggen. Ook hier kunnen de allersnelsten een fraaie prijs bemachtigen. In diverse leef tijdsklassen zal om de hoogste eer worden gestreden Op het wedstrijdterrein kunnen de deelnemers aan deze mini- wedstrijd zich opgeven bij de leiding. Gedurende deze dag zulen de dames van de KPJ klaar staan voor de verzorging van de inwendige mens In een snacktent kan men daar een natje en een droogje kopen. De aanvang van deze wedstrijden is omstreeks 10 00 uur en de laatste deelnemers worden rond de klok van 16.00 uur ver wacht klaar te zijn. In de avonduren zal er in de zaal van Buitenlust de prijsuitreiking plaats vinden. Deze avond zal woren opgeluisterd door le vende muziek. LEUSDEN - Het nieuwe sei zoen is alweer enige weken in volle gang voor de selectie van de Roda-zaterdag. Naast de vele trainingen, hebben de Leusdenaren inmiddels di verse oefenduels afgewerkt als voorbereiding op het be kerduel van dinsdag 24/8 a.s. tegen Quick uit Amersfoort (aanvang 18.30 uur) en de start van de competitie op zaterdag 4 september met de uitwed strijd tegen Middenmeer in Amsterdam. Hoe dat voor Roda'46 allemaal zal gaan uit pakken komend seizoen, valt met geen zinnig woord te voorspellen, omdat hoofdtrai ner Nico Romeyn en zijn assis tent Dick Goossens na het ver trek van Marcel Koch (Quick), André Siegerink (gestopt), Bart Otto (gestopt), Olaf Meer- veld (militaire dienst), Hans Nieuwenhuis (lager elftal), een behoorlijk aantal nieuwe lingen moet inpassen. René Tiemenssen (IJsselmeervo- gels), André Boele (Zuidvo gels), Gert Lokhorst (Elspeet) en John Jansen (Roda zondag) lijken de voornaamste kandi daten voor de opengevallen plaatsen, terwijl de Roda- jeugd in de personen van An dré v. Ooyen, Jeroen van Berkmortel en Michael Besse- ling de zaterdag-selectie van nieuw jeugdig elan voorzien zodat er in de breedte volop mogelijkheden zijn voor de trainers. Tijdens de oefen duels werd dan ook in diverse formaties gespeeld en wisse lende resultaten neergezet. VRC1 - Roda 1 1-3 Otterlo2 - Roda 2 0-4 Houten 1 - Roda 1 4-3 Quick 2 - Roda 2 3-6 Elspeet 1 - Roda 1 0-3 Elspeet 2 - Roda 2 2-3 De 2e week doet Roda-zater dag mee aan het toernooi bij Hoogland. Donderdag a.s., aanvang 19.00 uur speelt Roda'46 tegen gastheer Hoog land en zaterdag tegen WZA uit Amersfoort. ACHTERVELD - De afdeling jeugdvoetbal van de Achter- veldse voetbalvereniging SVA, houdt zaterdag 21 augustus open dag voor de jeugd in de leeftijd van 6 tot en met 17 jaar, die kennis wil maken met de voetbalsport en de vereniging SVA Iedereen kan deze deelne men aan een echte voetbaltrai ning. Na deze training kan men in onderlinge teams een par tijtje voetballen. Iedereen is deze dag welkom. Plaats van handeling is het Kerstens- sportpark. Iedere deelnemer krijgt in de fraaie eigen kanti ne van de vereniging een broodje te eten en wat te drin ken. De dag begint om 11.00 uur. Deelnemers dienen wel sportkleding en sportschoenen of voetbalschoenen mee te ne men. Na afloop is er voldoende tijd en gelegenheid om te dou chen De dag is vrijblijvend en kosteloos. Inlichtingen bij Hans van der Goes van Achter veld, tel: 03425-1886 LEUSDEN - De tiende ronde van de zomerschaakcompetitie bracht Berry Beyer weer iets dichter bij een mogelijk gedeeld kampioenschap, al had hij ook dit keer tegen André Rietveld over geluk niet te klagen. Tot tweemaal toe deed de witspeler niet de juiste voortzetting, waardoor Beyer de verloren lo per uit het middenspel kon te rugwinnen en de partij zelfs een gunstige wending voor hem kreeg. Verrassend waren toch wel de overwinningen van Vin cent van de Bilt op Jos Agter- berg en van Johan Gerrits op Theo Elschot. Uitslagen: D. van Ooik - D. Willigenburg 0-1 A. Rietveld - B. Beyer 0-1 J Nijhof - D. Meylof 1-0 V. van de Bilt - J. Agterberg 1-0 Th. Elschot - J. Gerrits 0-1 J. Wijnbelt - J. Zaal 0-1 Stand aan de kop: 1. en kampioen C. Vos en J. Boe- maars 6V2 uit 7 3. B. Beyer 4V2 uit 5 4. V. van de Bilt 4 uit 5 5. J. Nijhof uit 6 6. A. Rietveld E. Halkes 4 uit 7 8. J. Gerrits 3V2 uit 6 LEUSDEN - Afgelopen zater dag was de wedvlucht vanuit Roye (Frankrijk). Peter Boen der van de postduivenver eniging P.V. Leusden had voor deze wedvlucht 28 duiven inge- korfd en behaalde de volgende plaatsen: 1-2-3-4-5-7-9-17-20-27-31-34-46-57- -75-87. De duiven dienden een afstand van 330 km af te leggen. Er werden 568 duiven gelost.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7