)uders niet gelukkig met wijziging n busregeling bijzonder onderwijs 3 5 7 10 „Mag ik jouw noppen effe zien?" Leusden pakt 'Gemeentedag' groots aan MHC Leusden viert 20-jarig bestaan BDU Leusder Krant OPGAVEBON ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN h j MOLENAAR CITROEN Eerlijke vinder Stomobiel Schijnwerper Hockey-lustrum Fietsen met Aat EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERS00NUJK RAAKT n Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD Jfo ACHTERVELD - Als je voor het eerst op een 'echte' voetbalclub komt, is het natuurlijk interessant om te weten of je wel de juiste uitrusting hebt aangeschaft. Met name de hoeveelheid noppen onder je schoenen kan van levensbelang zijn om in een bepaalde groep te worden opgenomen. Hoe minder, hoe beter. Afschroefbaar? Nog fraaier! Of deze exemplaren uiteindelijk de toets der kritiek konden doorstaan vermeld de historie niet. Fotograaf Hans Verhorst legde dit vertederende tafereel vast op de voetbalvel den van SV Achterveld, waar afgelopen weekeinde een open dag voor de jeugd werd gehouden. Meer daarover op de sportpagina's in deze krant, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Leusden zal dit jaar voor de eerste keer deelne men aan de landelijke Ge meentedag. Onder leiding van een speciale stuurgroep is een ambitieus programma in el kaar gezet, dat belangstellen den in staat moet stellen uitge breid kennis te maken met het werk van de gemeente en de plaatselijke politiek. Eén en ander gaat zaterdag 25 sep tember plaatsvinden. „Leusden wil de Gemeente dag gebruiken om iets te laten zien van datgene wat hier alle maal gebeurt", licht gemeente secretaris Van Elteren, voor zitter van de Stuurgroep Ge meentedag, de doelstelling toe. Dat zal onder meer op een speelse, ludieke manier gebeu ren. Zo kunnen belangstellen den 'voor de gein' met elkaar in het huwelijk treden. Dat levert in ieder geval een 'echte' trouwfoto en een document op. Verder zullen er demonstraties verzorgd worden met stemma- chines, die Leusden tijdens de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar voor het eerst zal gaan gebruiken. Ook is er aan de dag een prijsvraag verbon den, waarbij de deelnemers op hun kennis van Leusden zullen worden getest. Volgens inge wijden zijn de vragen dermate pittig, dat de echte kenners automatisch komen bovendrij ven. Over drijven gesproken, twee winnaars kunnen als be loning een ballonvaart boven Leusden tegenmoet zien. Om de Leusdenaar met alle facetten van het gemeentelijke werk in aanraking te kunnen laten komen, zullen alle ge meentelijke en aanverwante diensten zaterdag 25 septem ber open huis houden. Zo zijn bijvoorbeeld de gemeentewerf en de brandweerkazerne die dag voor het publiek te be zichtigen. Ook het pas geopen de jongerencentrum De IJsbre ker zal in het kader van de Ge meentedag te bezichtigen zijn. Om de bereikbaarheid te ver groten, zullen speciale bussen de gehele dag de gemeente doorkruisen om belangstellen den gratis van lokatie naar lo- katie te vervoeren. Om de feestvreugde in de bussen ver der te verhogen, zullen wet houders op gezette tijden als een veredeld soort conducteurs fungeren. Solidariteit Ook de politiek zal zich tij dens de Gemeentedag niet on betuigd laten. Zo zal een caba retesk optreden van de voltal lige gemeenteraad met het 'ge meenteraadslied' één van de hoogtepunten van de dag moeten worden. De partijen vervolg op pagina 3 iEUSDEN - Wouter Aleman rerd vroeger voor de deur op- ehaald. Sinds het nieuwe :hooljaar moet hij de Noor- ïrinslag en de Torenakker- eg oversteken om de opstap- laats aan de Noorderinslag, "ehting Hamershof. te berei- en. Daar moet hij wachten op e grote bus. Zijn ouders zijn liet gelukkig met de nieuwe fgeling. Behalve dat ze hem Q iedere morgen en middag loeten wegbrengen en halen, inden ze de opstapplaats on- eilig en onbeschut. De zesjarige jongen bezoekt Amersfoort de IOBK, de :hool voor 'in ontwikkeling I—»edreigde kleuters' Wouter leman is net als de ongeveer iventig andere kinderen die i Leusden wonen, maar in mersfoort op het speciaal on- aivijs zitten, aangewezen op usvervoer. Wettelijk is de ge- .eente Leusden verplicht er oor te zorgen dat deze kinde- (advertentie) Nijverheidsweg Noord 61. Amersfoort Tel 033-630304 koopavond ren in de basisschoolleeftijd, hun school veilig en op tijd weten te bereiken Tot dit schooljaar werd dit gedaan door kleine busjes en grote ta xi's van verschillende bedrij ven. Deze reden ieder zo'n acht kinderen van voordeur naar voordeur In het totaal betreft het ongeveer 70 kinderen, die naar acht (LOM) scholen in Amersfoort gaan. Daarbij ko men nog eens twintig kinderen die verder weg moeten, zoals naar de Trappenberg in Hui zen, de blindenschool in Zeist en zelfs het doveninstituut in Voorburg. Voor deze laatste groep, en de kinderen die naar de school voor zeer moeilijk le rende kinderen garm is niets veranderd. Volgens de gemeente moet busvervoer voor kinderen die naar de LOM-scholen gaan mogelijk zijn. Woordvoerster Shelly Nieboer „Ervaringen in andere steden hebben ons doen besluiten voor een tou ringcar te kiezen. Dit maakt het creëren van opstapplaatsen noodzakelijk. Het is aan de ou ders om te zorgen dat hun kin deren, op tijd en veilig bij de bus komen. Wij zorgen dat ze veilig en op tijd de school be reiken." De veranderingen zijn vol gens de gemeente het gevolg van een doelmatig beleid. Nie boer: „Tot dit schooljaar reden er ongeveer acht busjes en een grote taxi. Zij haalden de kin deren bij hun voordeur op. Het aantal kinderen dat op deze LEUSDEN - Een bank- cliënt kreeg zaterdag om streeks 19.45 uur bij een geldautomaat aan de Kooikersgracht het idee dat hij de jack-pot had ge wonnen. De man wilde 100,- halen, maar kreeg niet minder dan 600,- uitbetaald. Het bonnetje gaf evenwel aan dat de man niet meer dan de ge vraagde 100,- zou heb ben gekregen. De eerlijke Leusdenaar deed van het voorval aangifte bij de po litie. Die zorgde ervoor dat de automaat ogenblikke lijk aan een nadere in spectie werd onderwor pen. Als alles volgens plan is verlopen, heeft de Leus denaar de ongevraagde 500,- maandag terugge bracht naar de bank. LEUSDEN - De Mixed Hockey Club Leusden hert eind september haar twintigjarig bestaan. Van af eind november kwam het jubileum-comité ie dere week bij elkaar om een gevarieerde en spectu- ealaire feestweek te orga niseren van 22 tot en met 26 september. Het hart van de week wordt gevormd door de be- drijvenavond op donder dag 23 september én het wereldduurrecord hoc keyen op vrijdag de vie- fentwintigste, wanneer teams van de hockeyclub in samenwerking met vriendcnelftallen meer dan twaalf uur achter el kaar zullen hockeyen. Op woensdag 22 septem ber wordt er een groot feest voor de kinderen georgani seerd, met als speciale trekpleister een zeephel- ling. Op zaterdag is de grote receptie van de hoc keyclub gevolgd door een groot feest op een nog on bekende locatie. Zondag wordt het feest stijlvol af gesloten met een brunch. Bovendien wordt er een schitterend verzorgd jubi leumboek uitgegeven, waarin de geschiedenis van de hockeyclub in de laatste vijf jaar wordt be schreven. Het jubileumcomité vindt dat het lustrum een feest voor alle Lcusdena- ren moet worden. Het feest heeft daarom het motto 'Let's Stick Together' ge kregen. In de krant veel aandacht voor het jubi leum van de Mixed Hockey- Club Leusden. Ook de ko mende weken zal de 'Leus der Krant' veelvuldig te rugkomen op het lustrum van de hockeyclub. manier naar school gebracht wordt, stijgt. Bovendien maakten de regelmatige wis selingen van scholen het moei lijk om een efficiënte indeling te maken. Aanleiding om de wijze van vervoer te wijzigen was het gebrek aan zitplaat sen. Het vervoersbedrijf, waar van we al jaren gebruik maak ten bleek niet in staat, voor meer busjes te zorgen. Hun ma nier van vervoeren was erg duur. Dit was voor ons aanlei ding om te kiezen voor twee grote tourmgcars. Deze rijden ieder hun eigen route." Vol gens de gemeente maakt het financieel weinig uit. De nu ge kozen manier is vooral effi ciënter en veiliger. Nieboer: „Ook wanneer we gebruik zouden blijven maken van de kleine busjes, zouden we met opstap plaatsen zijn gaan werken. In de busjes was geen begeleiding aanwezig. Dit zou voor acht wagens te duur zijn. In de touringcars is wel begeleidmg aanwezig." Niet gelukkig De ouders van Wouter Ale man zijn niet gelukkig met de wijzigingen. Ze vinden dat veel ouders erg laat geinformeerd werden. De belasting de kinde ren naar de opstapplaatsen te moeten brengen, komt niet ie dereen even goed uit en is slechts medegedeeld, zonder voorafgaand overleg Hun zoon moest opstappen 'bij de voormalige bushalte aan de vijver', volgens de brief met kennisgeving. Het kostte een paar telefoontjes om te achter halen waar die bushalte was. De touringcar volgt de hoofdwegen. Hoewel de route zo gekozen is dat de kinderen zo min mogelijk moeten over steken, is dit niet overal te voorkomen. Volgens de ge meente is door busbedrijf Christ al voorgesteld de route hier en daar te wijziging Men spreekt van aanloop-proble men, die met een beetje erva ring en goede wil tot een oplos sing zullen komen. In de eerste week was de bege leiding, volgens John Aleman, niet altijd aanwezig, niet steeds dezelfde en niet altijd even alert. In een bus met der tig kinderen, vindt hij deskun dige begeleiding noodzakelijk. Het touringcarbedrijf Christ heeft begeleiding toegezegd maar heeft hiermee nog geen ervaring. Wouter kwam tot grote schrik van zijn ouders op een van de eerste dagen, alleen naar huis. Te vroeg uitgestapt. W^t niet helemaal onverstan dig is. De bus rijdt de terug route in omgekeerde volgorde als de heenweg. Wie als eerste instapt op de heenweg, stapt als laatste uit op de terugweg. Dit betekent dat Wouter zijn huis practisch voorbijrijdt, maar nog twintig minuten in de bus moet zitten voor hij uit mag stappen. Het joch doet er sinds de nieu we regeling van kracht werd, ruim vijf kwartier over om thuis te komen De 'onderbouw' en 'kleuter- afdeling' in het speciaal onder wijs, gaan om drie uur 's mid dags uit, terwijl de andere klassen een half uur later ein digen. De bus komt om half vier. Tot die tijd worden de kleuters op school opgevangen door leerkrachten die hiervoor langer moeten blijven. Ook dit hoort volgens de ge meente tot de aanloopproble men, waarvoor nog een oplos sing gezocht moet worden Het streven is dat men pro beer*, de kinderen binnen een uur, na schooltijd af te zetten Wouter is tegenwoordig om kwart over vier thuis. Een lan- vervolg op pagina 3 Een Leusdense leerling van het bijzonder onderwijs stapt uit de touringcar, die het vervoer verzorgt, (foto: Hans Vedrhorst) 25e JAARGANG NO. 17 0e Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombinalie Midden Nederland Kantoor. Asschallerweg 19, Poslbus 11 3830 AA Leusden. leletoon 033-941495 SB WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1993 INHOUD r: Leusdenaar Cees Vermeulen staat terecht te boek als een echte knutselaar. Het re sultaat van een uit de hand gelopen hob by is een fraaie replica van een oude, Engelse Stanley stoomauto. Momenteel legt Vermeulen de laatste hand aan het voertuig dat, straks echt moet gaan rij den. In de Schijnwerper deze week de spot lights op Mike van Mosel, leerling van basisschool De Vallei, die dezer dagen in Hennie Huisman's Surprise-show te zien zal zijn. De Mixed Hockey Club Leusden bestaat dezer dagen twintig jaar. Het bereiken van die mijlpaal wil de club niet onge merkt voorbij laten gaan. Een speciale lustrumcommissie heeft een ambiteus programma in elkaar gezet, dat de con tacten tussen Leusden en de vereniging moet vergroten. Als alles meezit, houdt de gemeenschap er straks zelfs een heus beeld aan over. In de jaarlijkse serie 'Met Aat Daale op de pedalen' gaat het deze week de Utrechtse Heuvelrug op. Inclusief de bekendste kuitenkraker uit deze regio, de Amerong- se Berg. Een must voor de liefhebber. Natuurlijk ook deze week weer een numnatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Tk' Wesw».t-> btjt! J •«flops iOfF-rJ-g Eon eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenli|k met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerli|ke taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel dc onderstaande opgavebon in' JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon. Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half |aar 27,40 jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1