Red Caps pakt belangrijk punt Mer Schimmel schiet Roda langs SVM Boys naHim Open dag SVA druk bezocht Gratis bowlen Zwemtraining Beyer verliest verrassend ien Zomerstop heeft slagkracht goed gedaan Muziek op schoot UtAOfltBKU: ick verslaat Roda-zaterdag met 4-1 Reünie VOETBAL LEUSDEN - Afgelopen za terdag stonden de honkballers voor het eerst na de zomerstop weer aan de slag. Tegenstan der was het derde team van HCAW uit Bussum. Voor de zomerstop had dit team in de tussenstand een goede derde positie ingenomen. De Leuse naars daarentegen moesten te vreden zijn met een zevende plaats. Aangezien een eerder treffen slechts met 5-4 was verloren, werd deze wedstrijd gezien als een test hoe de honkballers uit de zomerstop waren gekomen. Het bleek goed uit te pakken. Verdedigend zat het weer uit stekend in elkaar. Het veld van 'The Red Caps' was dit maal verantwoordelijk voor twee fraaie dubbelspelen en slechts drie misgrepen. Daarnaast wist werper Eli Blom acht HCAW-ers met drie slag naar de Dug-out te sturen. De negen honkslagen vielen dermate verspreid over de zes gespeelde innings dat HCAW in geen enkele inning meer dan één punt wist te scoren De uiteindelijke produktie van HCAW bleef op vijf pun ten staan. De aanval is het hele seizoen al een groot probleem voor de Leusdenaren Tijdens de zo merstop is in de training veel aandacht besteed aan het slaan, dit leverde nu resultaat op. Gelijk in de eerste slag beurt werd de HCAW werper op drie honkslagen en evenzo veel punten getracteerd. Tweehonkslag Met name de verre twee-honk- slag van Andre Hakvoort moet hard aangekomen zijn. Ronald Knopf zou de bal twee innings later even ver weg slaan. De out-field tik van Ge Koelink was echter het meest effectief. Hierop kon Brian Barends het vijfde punt sco ren. Hoewel er voldoende winst kansen voor The Red Caps zijn geweest, heerste een tevreden stemming met de 5-5 uitslag. Door dit gelijk spel zijn de Leusdenaren weer één punt "los" van de nummer acht in het klassement Quick 3 te Amersfoort. Bovendien is de gradatie nog uitsluitend theo retisch mogelijk. Het is echter niet te verwachten dat het puntloze Soester team The Knickerbockers de laatste vier wedstrijden op rij zal winnen. Zondag 29 augustus spelen de Leusdenaren een uit wedstrijd tegen de lastige Wombats uit Utrecht. Thuis werd er met 7-5 van verloren. Indien The Red Caps aan slag deze lijn weet vast te houden, dan moeten er weer kansen zijn Resterende wedstrijden: 5-9 14.30 uur RC - Maxfielders (Ede) 12-9 14.30 uur Knickerbockers (Soest) - RC. LEUSDEN - De vorig jaar ge starte cursus "muziek op schoot" krijgt, vanwege de en thousiaste reacties en grote belangstelling een vervolg. Deze cursus wordt gegeven in het gebouw van Blijhof aan de Lisidunalaan en is bedoeld voor kinderen van 9 tot 30 maanden. Het max. aantal kinderen per groep dat kan deelnemen is 10. Er worden 4 groepen gemaakt. 2 van 9 t/m 15 mnd en 2 van IV2 tot 2 V2 jr De cursusdagen zijn maandag en vrijdag De cursustijden zijn van 09.00 tot 10.00 uur en van 10.00 tot 11.00 uur op beide dagen. De cursus die op maandag begint omvat 10 les sen (6, 13, 20 en 27 sept, 4.11,25 okt, 1, 8 en 15 nov.) en kost 75.-. De cursus die op vrijdag be gint omvat 6 lessen (3, 10 en 24 sept, 8 okt en 5 en 19 nov.) en kost f 45,-. Voor directe in schrijving en of nadere infor matie kunt u bellen: 944034. Op zaterdag 4 september 1993 staan de deuren van De Korf open voor ieder een die wil kennismaken met de bowlingsport. Tus sen 10.00 en 16.30 uur wor den de acht ultramoderne banen gratis ter beschik king gesteld aan geïnteres seerde Leusdenaren. De bowlingbanen van De Korf zijn ultramodern. Niet alleen voldoen ze aan de allerhoogste eisen, ze zijn voorzien van haast futuristische snufjes. Zo is tellen overbodig geworden omdat een computer dat voor de speler doet. Boven dien geeft het electromsch systeem aanwijzingen voor het behalen van een opti maal resultaat. Leusden kan zich geluk kig prijzen met zo'n acco modate als bowlingcen trum De Korf. Maar ook met een actieve bowling vereniging met dezelfde naam. Op dit moment heeft die vereniging meer dan 165 leden. Desondanks zijn nieuwe leden welkom. Op zaterdag 4 september aanstaande zullen er vol doende deskundigen in De Korf aanwezig zijn om be langstellenden terzijde te staan. Meer informatie over de 'open dag' of over de bowlingvereniging 'De Korf' is verkrijgbaar bij mw. T Brosky, telefoon 943 008. LEUSDEN - Woensdag 25 augustus zijn de train- gen van de LZ&PC De Haaien weer van start ge gaan. In vergelijking met het vorige seizoen zijn de tijden voor de groep jong ste kinderen gewijzigd. Elke woensdagmiddag van 17.40 tot 18.20 uur en elke zaterdagochtend van 09.00 tot 10.00 uur zwemt de groep kinderen van plm 6 jaar tot 10 jaar. Heeft Uw zoon of dochter het A- of B-diploma be haald? Bij De Haaien wordt ruimschoots gele genheid geboden de zwemslagen verder te ont wikkelen, nieuwe slagen aan te leren en in een leuke sfeer met elkaar een gezonde sport te bedrij- Op woensdagavond van 19.15 tot 20.00 uur traint de R Onder deskundige leiding zwemmen in deze groep volwassenen die hun conditie op peil wil len houden, zwemslagen willen aanleren en verbe teren, enz. Geïnteres seerd? Voor alle informa tie kunt U terecht bij Bep Knoppers (tel. 942421). Veel belangstelling voor de open dag van SV, (foto: Hans Ver horst) een training voor de aanwezi gen. De trainingen werden vooral door de zeer jeugdigen erg serieus genomen. Na de broodmaaltjd werden er een aantal trainingspartij tjes gespeeld. Als laatste deze dag werd er geschoten op een bord met gaten. Dat dit niet mee viel, werd de meesten wel duidelijk toen zelfs de A-se- lectiespelers ook niet altijd raak schoten. Moegestreden en met een fraaie sticker van de s v. Achterveld als toegift ver liet de toekomst van het Ach- terveldse voetbal het sport park richting huis. Ook bij de jeugdleiders van Achterveld was men het erover eens dat deze dag zeer geslaagd te noe men was en voor herhaling vat baar is. Kinderen die geinte- resseeerd zijn in voetbal bij Achterveld, kan men contact opnemen met de voorzittter van de jeugd, Hans van der Goes, telefooonnummer: 03425 - 1686. LEUSDEN - In de elfde en voorlaatste ronde van de zomercompetitie kon Berry Beyer zijn ongesla gen status niet handha ven. In een bizarre partij tegen Jan Nijhof waarbij de blunders elkaar in hoog tempo maar wel gelij kelijk opvolgden, wist Jan uiteindelijk aan het langste eind te trekken en zo met 5 uit 7 zijn serie te beeindigen. Vincent van de Bilt gaf de uitbener pur sang Johan Gerrits geen enkele kans. Dik Meylof won, maar hoe, van Gerrit Nijhof en hetzelfde lukte Theo El- schot tegen Jos Agterberg In een demonstratiepartij in het rook-vrije gedeelte van de schaakarena wist André Rietveld het punt te delen tegen en met Ca-, rel Vos. Dit was niet zo zeer de verdienste van Ca- rel, maar het gebrek aan theoretische kennis van André, die in het eindspel glad gewonnen stond, maar kennelijk nog nooit van oppositie van de ko ning had gehoord, en zo in remise moest berusten, de uitslagen: Gerrits Van de Bilt 0-1 Beyer Nijhof 0-1 Agterberg Elschot 0-1 Meylof Nijhof 1-0 De stand aan de kop: 1 Vos en Boemaars 6>/2 uit 7 3 Van de Bilt 5 uit 6 4 Nijhof 5 uit 7 5 Beyer 4'/2 uit 6 6 Halkes en Rietveld 4 uit 7 25 augustus 1993 Pagina 9 Krant daar goed gebruik van en com bineerden perfect." ,,Wij probeerden in de twee de helft de lange bal uit hun spel te halen en dat is duidelijk met gelukt. De samenwerking tussen de linies was bepaald met perfekt en daar zullen we de komende weken aan gaan werken. Ik heb aan verliezen een hekel, maar misschien kwam deze overwinning wel op een goed moment. Wij staan nu weer met beide benen op de grond", aldus Nico Romeijn. Roda speelde in een andere opstelling dan vorig jaar. Hans van Bekkum keepte en toonde dat hij een goede keeper is Hij had één ongelukkig moment, toen hij een bal oppakte die volgens de scheidsrechter van een medespeler kwam. Uit de indirecte vrije trap die volgde werd 4-1 gescoord. Verder had Van Bekkum een paar goede reddingen. In de Roda-verdediging stonden Klaas de Vries, Edwin van Ginkel, Wim van de Biezen en Pedro Pastor. Door de over macht op het middenveld van Quick vyerden ze gedwongen één tegen één te spelen. Dat was gevaarlijk, want Quick wist hun spitsen goed in stel ling te brengen, zodat de ver dedigers vaak persoonlijke duels aan moesten met veel ruimte in hun rug. De 3-1 ont stond toen Van de Biezen een bal verkeerd op zijn hoofd kreeg. Een Quick-spits pikte de bal op en kapte Van Bekkum bekwaam uit. Op het middenveld speelden Gert Lockhorst, John Jansen, Frank Vissers en Peter Mooi- broek. Jansen viel in de eerste helft op door een aantal goede combinaties en de voorzet te geven waaruit Lockhorst 1-0 inkopte. Lockhorst, die van nature een spits is, speelde een puike partij als linkshalf. In de spits liepen André Boele en Re- né Tiemensen. Zij kregen wei nig goede bespeelbare ballen en liepen er daarom verloren bij. Alles bij elkaar was Quick dinsdagavond te sterk voor Roda, maar viel de uitslag te hoog uit. LEUSDEN - Op vrijdag 3 september bestaat christelijke basisschool De Brink 30 jaar. Ter gelegenheid hiervan zal er een receptie zijn. Plaats: De Brink, Lijsterbeslaan 54, Leusden. Tijd- 19.30 - 21.30 uur. Ook oud-leerlingen zijn welkom. De NSG helpt bij het vin den van oplossingen voor alle vormen van MC/"* geluidoverlast INukJI NEDERLANDSE STICHTING GELUIDHINDER Postbus 3812600 AJ Delft iterdagafdeling van Roda'46 leed dinsdagavond in het bekertoernooi op eigen terrein een Doelman Hans van Bekkum probeert de eigen defensie te organiseren. Hij kon niet voorkomen dat 'ige 4-1 nederlaag tegen Quick uit Amersfoort, (foto: Hans Verhorst) Roda vier treffers moest incasseren, (fotoHans Verhorst) iDEN - Roda-zaterdag en speelden dinsdag met wisselend succes de beker van het district Roda-zondag haalde in tensdijk een knappe 2-0 inning tegen SVM Boys. zondag doet mee aan de l-beker en speelt dus te- Iftallen, die minstens een hoger spelen. Dat maakt 'dinkende zege nog ver- ider. Dit is het eerste suc- nder de nieuwe trainer Kraak. Voor Rodai-zater- het bekeravontuur al- fgelopen na een 4-1 ne- tegen het Amersfoort- ick. Roda-zondag behaalde tegen SVM Boys een prachtige over winning in een goede wed strijd, waarin voorstopper Mike Gressie de uitblinker was Sander Schimmel besliste de wedstrijd met twee doel punten in de achtste en de achttiende minuut uit voor zetten van Edwin Boog en San- der van Dongen. Roda-zondag speelde tech nisch een goede wedstrijd en creërde veel kansen. Het elftal was vrijwel voortdurend op de helft van de fysiek spelende Maartensdijkers te vinden. In de eerste helft raakte SVM Boys, dat er verder nauwelijks aan te pas kwam, de lat. In de tweede helft overkwam Roda-zondag hetzelfde. De sterk van een blessure terugge keerde Steffen Chang miste vijf minuten voor tijd nog een penalty. Roda-zondag bekert volgende week dinsdag verder tegen DEV Er wordt dan op het Burgemeester Buinigpark gespeeld. In de opstelling was de hand van de nieuwe trainer al zicht baar. Edwin van de Tweel ver dedigde nog steeds het doel. Steffen Chang, Mike Gressie en Peter Knijf waren net als vorig seizoen weer van de par tij. Henk Wijshaupt was de nieuwe libero van de zonda gelf. Op het middenveld zette Casper Vuyck vorig seizoen de lijnen uit. Hij heeft dit seizoen ondersteuning van zijn broer Oscar gekregen. Het midden veld werd gecompleteerd door Edwin Boog, die vorig jaar in de aanval en de verdediging opgesteld werd. De aanval werd gevormd door Sander van Dongen, Sander Schimmel en René de Leeuw. In de twee de helft kwam Huib van Maan- en René de Leeuw en Jeroen Zaal Sander Schimmel vrvan- gen. Roda-zaterdag Roda-zaterdag heeft een erg goede oefencampagne achter de rug, waarin het elftal goede resultaten paarde aan goed voetbal. De verwachting was dat die lijn regen Quick door getrokken zou kunnen worden, maar dat bleek niet het geval te zijn. Roda-trainer Nico Romeijn vatte de wedstrijd als volgt sa men: ,,Wij liepen nog met ons hoofd in de wolken na de voor bereiding. Wij waren niet agressief genoeg en gaven daardoor Quick teveel ruimte De Amersfoorters maakten erste reserve spirit is een schone zaak dt de mensheid veel lak. Bij de softbalsters ïkballcrs is deze deugd ntwikkeld, omdat de ^tijdens de vele dode nten in het spel aan- igingen kunnen roepen, tbalsters van 'The Red hebben een heel reper- litgcvverkt. „Kom op, e, gooi de bal maar in ïdschoen. Doe het meisje, je kunt het." lis overigens de pitcher, sn aan slag worden aan- ord met „Carolien laat fat zien." En als het end wordt schreeuwt en „Nou, meis, rustig Een tegenstandster iteerde tijdens een wed- inadat zij naar het eer- ok was gewankeld: (ordt een gouwe pot, ïjezo." De eerste >peelster stimuleerde ntcher voortdurend aar elke wijdbal te roe- Dat was een kantje je. Ik had het er voor n." deze sporten bestaat in ingenieus systeem Hterijen.Ikhcb een kleine honkballers van een liedje horen zingen «vijandelijke pitcher szijn er dagen dat er nllukken, je staat de agal te krukken." On- deze charmante woor dveld de kleine ballcn- een vaste hand. Soft- R kunnen ook zo vrien- «ildehoek komen. «nsen Wrden begroet bar komt een nul fin na elke bal wordt er Kn dat de slagvrouw *ag wil doen en dat de felke bal kan gooien, '«nstander maait toch «rde bal heen. Maar deze pret komt een kde speeltijd voorbij hx>rde de coach van Caps' pas zeggen, keidsrechter heeft er Unieer in. Hij zegt dat ^ten gaan lijnen." 5d ik geen correcte ^van zo'n man. Zo dik Speelsters niet. Koen Koster ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag was het druk op en rond de velden aan het Kerst- ensssportpark te Achterveld. Vanaf 11.00 uur verzamelden zich vele tientallen jongens en ook opvallend veel meisjes rondom de kantine om deze eerste open dag van de voetbal vereniging SVA bij te wonen. Opvallend veel leden en as pirant-leden wilden wel eens zien en meemaken wat de open dag in zou houden. Deze dag was door de jeugdafdeling van Achterveld vooral georgani seerd om nieuwe jeugdleden te interesseren voor het voetbal. Hoofdtrainer Jan Drost ver telde de jeugd wat over voet balsport. Samen met enkele A-selectiespelers en de A-ju- nioren verzorgde hij daarna

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9