Een nieuw seizoen in de startblokken IVij moeten beter gaan hockeyen" ockeyers MHCL debuteren in de overgangsklasse Programma seizoen 93/94 Succes of sportmansverdriet; wat ligt er in het verschiet? - De gemeente Leusden is er trots op dat de sportaccommodaties in Leusden in vergelijking met andere ilaatsen in Nederland van zulke goede kwaliteit zijn. Het laatste jaar stonden de Leusdense sportvelden nadrukke- ijk in het nieuws. Veel sportclubs werden bezocht door vandalen, die veel schade aanrichtten. Er was ook positief nieuws zoals het ;unstgrasveld van Roda'46 dat duidelijk in een behoefte zal voorzien, al verliep de aanleg van dat kunststukje dan vat trager dan verwacht werd. Verder werd er veel over uitbreiding van de accommodaties gesproken. De hockeyclub kondigde aan dat het luidige complex aangepast moet worden aan het niveau. Ook de voetbalclub Roda'46 in samenwerking met de .eusder handbalvereniging heeft grote plannen. Zij willen een nieuwe kantine en nieuwe kleedkamers bouwen. De Leusder Krant informeerde bij de sportclubs of zij tevreden met hun behuizing zijn en wat hun wensen zijn. Dat everde boeiende leesstof op. In deze sportkrant uitgebreid aandacht voor de sportaccomodaties in Leusden en Lchterveld. Er staat een spannend sportseizoen voor de deur. Afgelopen seizoen is een aantal Leusdense sportploegen gepromoveerd. Veel andere teams draaiden mee aan de kop van de ranglijst mee, maar konden de promotie net niet ifdwingen. De grote vraag van de komende maanden is: kunnen de hockeyers van de Mixed Hockey Club Leusden, de caterpoloërs van 'De Haaien' en de tafeltennissers van TTCL hun kwaliteiten tonen op het hogere niveau dat zij nu «reikt hebben. Trainers Sjaak Dorresteijn van MCHL en Ronald Bast van 'De Haaien' laten hun licht schijnen over Ie kansen van hun ploegen in de nieuwe klasse. De voetbalelftallen kunnen alle drie terugkijken op een geslaagd seizoen. Roda-zaterdag en zondag draaiden mee an de kop van de ranglijst en haalden de nacompetitie. Maar beide elftallen kwamen net te kort om de felbegeerde iromotie af te dwingen. SV Achterveld miste op een haartje na het toetje van de competitie. Achterveld en Roda-zondag hebben nieuwe trainers gekregen. Beide coaches stellen zich in dit katern voor. Roda- aterdag gaat met een versterkte aanval de competitie, zodat een verbetering van de knappe vierde plaats in de derde B lasse KNVB mogelijk moet zijn. De zwemmers van 'De Haaien' zetten vorig jaar met nieuw elan aan de nieuwe opzet van hun trainigsopbouw. Inder leiding van de vernieuwde zwemcommissie en de nieuwe coördinator Ron Baars werden goede resultaten eboekt. Ron Baars en jeugdtrainster Cornelia Schoonaard vertellen over de frisse wind binnen de zwemclub. SDe volleybalsters van Dupaco/Leos presenteerden vorig jaar een ambitieus plan om naar de hoogste klasse door te oten. Er werd een nieuw team geformeerd, waar de volleybalclub nog jaren mee vooruit kan. Maar dat betekende el dat de resultaten het eerste jaar een beetje tegenvielen, omdat de speelster nog niet ingespeeld waren. Trainer S'linke van de Brink vertelt over de versterking van zijn team. De korfballers van Antilopen probeerden vorig seizoen de schade, die ontstaan was door de degradatie een jaar «rder door de degradatie in de vcldcompetitie ontstaan, ongedaan te maken. In de laatste wedstrijd gaf het team de romotie uit handen. In de zomer werd er aan een nieuw en verjongd team gewerkt, dat komend seizoen hoge ogen loet gaan gooien. I De hockeysters van Mixed Hockey Club Leusden slaagden er evenmin in het verloren terrein in een seizoen goed te maken. Het jonge team deed vorig seizoen veel ervaring op en eindigde op een knappe vierde plek. Komend jaar maken zij kans op promotie. Verder komen de turnverenigingen van Achterveld en Leusden aan het woord over de talrijke activiteiten die zij ook in het nieuwe seizoen zullen ondernemen, want de turnvereni gingen bruisen van het leven. Bovendien laat handbal-voorzitter Daan Bleuel zijn lieht schijnen over de ontwikkelin gen binnen de Leusdcr handbalvereniging. !SDEN - Het mannenelftal Mixed Hockey Club Leus- (MCHL) promoveerde af- pen seizoen naar de over- [sklasse. Door dit resultaat de hockeyers het parade- rdje van de Leusdense twereld; zij zijn het hoogst ende team. Het is voor de te keer in de geschiedenis de hockeyclub dat zij zo {speelt. De grote vraag is iet Leusdense elftal zich {handhaven in deze klasse, liner van het team Sjaak iteijn, die na dit jaar gaat verlaten, heeft ;de hoop op. Maar het lelangrijkste vindt Dor- ijn dat het elftal beter hockeyen. houd niet van voorspel- i. Ik wil wel vooruitblik- denk dat wij een goede maken in de over- iklasse te blijven." Dor- ijn zet de factoren, die be- of een team zich kan handhaven, op een rijtje. „Maar hoe het seizoen zich ontwikkelt is voor een groot deel afhankelijk van vier fac toren. Hoe komen we de begin periode door? Krijgen we te maken met blessures? Hebben we geluk in de wedstrijden en hoe zit het met de speldiscipli- ne?" Dorresteijn weet dat het las tig is in een nieuwe klasse te spelen. „De eerste vijf wed strijden streep ik gewoon weg. Wij moeten aan het tempo en de snelheid van de over gangsklasse wennen. Daar wil ik niet mee zeggen dat wij die vijf partijen moeten verliezen, maar dat je nog geen zinnig voorspelling kunt doen over je sterkte na vijf wedstrijden. Upward is weieens met vier overwinning in de over gangsklasse begonnen. Zij de gradeerden uiteindelijk met acht punten." „Ik vind het belangrijker te zien hoe de resultaten tot stand komen Je kunt goed spelen, veel kansen missen en toch on gelukkig verliezen. Je kunt slecht spelen en punten pak ken Daarom is het belangrijk dat wij beter gaan spelen. Met goed spel kun je je handhaven in de overgangsklasse", zegt Sjaak Dorresteijn. Alles mag „Als wij veel blessures krij gen, komen wij in de proble men". weet de trainer. „Leus den heeft niet zo'n grote selec tie. Bart van Dalen en Sander Greve zijn gestopt en wij zullen hen missen. Michel van Vuuren is teruggekomen van de Gro ninger Studenten. Hij is ge wend op overgangsklasse-ni veau te spelen. Er lopen nog een paar talentvolle spelers rond. Het is jammer dat er niet meer concurrentie is, want dat zou de scherpte van de spelers ten goede komen. En wij zullen to/Ze werd het mannenteam van MHC Leusden vorig seizoen kampioen. het het komende seizoen van de scherpte moeten hebben." Het geluk in de wedstrijd is ook een bepalende factor vol gens Sjaak Dorresteijn. „Je kan goed spelen en de bal voortdurend tegen de paal en de lat pushen. Dat kan fnui kend voor het zelfvertrouwen zijn. De spelers kunnen dan gaan denken dat zij toch niet goed genoeg zijn. Aan dit soort dingen kun je niets doen, alleen de ballen de goal in rammen." Dorresteijn stuurt zijn spe lers altijd met een opdracht het veld in. „Iedereen moet zijn taak uitvoeren. Wij hebben af spraken gemaakt en als ze zich daar niet aanhouden zal ik ze moeten wisselen." „Het is wat ergens heel sim pel. Als wij voortdurend zware nederlagen moeten slikken doe ik iets verkeerd. Dan heb ik of het verkeerde tactische plan of stel ik de verkeerde spelers op of trainen wij verkeerd. Dat zullen we dan moeten verande ren, maar ik geloof niet dat wij kwaliteit tekort komen. Wij zullen de schade bij nederlagen beperkt houden." „Ik ben een gemakkelijke coach. Sommige trainers ver bieden hun spelers bepaalde acties te maken. Ik roep altijd: 'Alles mag zolang je de bal maar met kwijtraakt', Hockey is een sport waarin creativiteit belangrijk is. Ik vind dat de spelers moeten kunnen doen wat hen invalt", aldus Dorres teijn. Zeurpiet „Maar ik ben ook een ver schrikkelijke zeurpiet", be kent de trainer. „Ik zie altijd precies wat er fout gaat en praat daar uitgebreid met de mensen over. Zij vinden dat niet altijd leuk, maar vaak weten zij in hun hart wel dat zij fouten gemaakt hebben. Ik ben per slot van rekening aange trokken om hun spel te verbe teren. Ik weet dat ik de kennis en het inzicht heb om met dit elftal in de overgangsklasse te blijven. Maar dat betekent ook dat ik moet zeuren over dingen die verkeerd gaan." Dorresteijn zegt dat hij wei nig complimentjes geeft aan de spelers. „Sommige spelers zijn erg gauw tevreden, die hoef ik dus niet te prijzen. Het is heel belangrijk dat de hockeyers weten dat je in hen gelooft. Maar dat laat ik niet merken met woorden. Ik stel ze elke week op en dat is ook een teken van vertrouwen." Dorresteijn heeft vertrou wen in het spelers-potentieel binnen de club. „Als er een speler van een andere club af komt, zeg ik altijd 'Bewijs je eerst maar eens in het tweede'. Als hij daar geen zin in heeft hoef ik hem ook niet bij de se lectie te hebben. Eerst karak ter tonen en daarna bij de se lectie komen." „Ik werk het liefste met men sen die ik ken. Daarom geef ik ook de voorkeur aan spelers binnen de vereniging. Dat is goed voor de club en goed voor de spelers. Michel van Vuuren heeft vroeger bij Leusden ge speeld en heeft dus dezelfde rechten als Leusdenaren", legt Dorresteijn uit. MCHL heeft een grote groep sponsors, die zich de vrienden van de hockeyclub noemen. En aantal zonen van die sponsors zitten bij de selectie van het team Heeft Dorresteijn ooit zich verplicht gevoeld om die spelers op te stellen? „Ik weet niet eens wie die vrienden zijn. Ik heb me daar nooit in ver diept en ben ook niet van plan dat te gaan doen. Ik stel de beste spelers op. Zitten er echt zonen van vrienden in de se lectie?" „Ik heb tot nu toe met veel plezier bij Leusden gewerkt. De sfeer is goed en wij zijn steeds beter gaan hockeyen. En dat vind ik het belangrijkste. Ik ben al twee keer met een team naar de overgangsklasse gepromoveerd en nog nooit ge degradeerd. En dat zal dit jaar ook niet gebeuren, daar ben ik van overtuigd", zegt Sjaak Dorresteijn. Selectie MCHL mannen: Flip van Dalen. Jeroen van de Flier, Joeri Gianotten, Gertjan van de Groep, Jeroen Heiligers, Han Hengeveld, Chris Hoogendoorn, Thijs Hoogenesch, Maarten Jon- ges, Ralf Kemps, Richard Knop- pien, Robert Kreikamp, Jons Pet ten, Olaf Reimus, Frank de Ruiter, Bartjan Sirre, Michel van Vuuren, Ralf Wessel, Robert Willemsen. Programma hockey mannen 12 december Beker Leusden - Alkmaar 5 september 19 december EHV - Leusden Leusden - EMHC 12 september Leusden - Hattem Hockey vrouwen 19 september Tweede klasse B Groningen - Leusden 12 september 13 februari Leusden - Roomburg Leusden - Nijmegen 19 september 20 februari Bennebroek - Leusden Kampong - Leusden 26 september Overgansklasse B Leusden - Weesp 3 oktober 3 oktober EMHC - Leusden Huizen - Leusden 10 oktober 10 oktober Leusden - Gooische Leusden - Overbos 17 oktober 17 oktober Hurley - Leusden Be Fair - Leusden 24 oktober 31 oktober Leusden - Push Leusden - AMVJ 31 oktober 7 november Forward - Leusden Hoorn - Leusden 7 november 14 november Leusden - Breda Leusden - Fit 14 november 21 november Leusden - Concordia Leusden - Leidse Studenten 21 november 28 november Nijmegen - Leusden Baarn - Leusden 28 november 5 december Leusden - Laren Roomburg - Leusden 5 december 12 december SCHC - Leusden Leusden - Bennebroek Het doel van het mannenelftal van de Mixed Hockey Club Leus den is handhaving in de overgangsklasse. Trainer Sjaak Dorres teijn gelooft dat dat mogelijk moet zijn. (foto: Hans Verhorst Leusder Krant

Leusder Krant | 1993 | | pagina 13