Wij gaan dit jaar het veld in om te winnei hoofdklasse is doel SVA Roda verder op ingeslagen weg .Leusder Krant Nieuwe Roda-zondag trainer Fillie Kraak heeft vertrouwen in zijn elftal an Drost streeft naar kampioenschap U HP ardi J tni< Programma Roda'46 zaterdag Derde klasse B 4 september Middenmeer- Roda'46 11 september Roda'46- Eemdijk 18 september Beursbengels- Roda'46 25 september Roda'46- NSC 2 oktober DESTO- Roda'46 16 oktober Roda'46- Advendo 23 oktober Roda- CSW 30 oktober Amstelveen- Roda'46 6 november Roda'46- Stroe 20 november Horst- Roda'46 27 november Roda'46- Scherpenzeel Programma Roda'46 zondag Hoofdklassse 5 september Roda'46- SVF 12 september Limvio- Roda'46 19 september Roda'46- Vreeswijk 26 september SV Zeist- Roda'46 3 oktober Roda'46- MSV 10 oktober Roda-Sporting 17 oktober Celeritudo- Roda'46 24 oktober Roda'46- BFC 31 oktober Ultrajectum- Roda'46 7 november EMM- Roda'46 21 november Roda'46- 's Graveland 28 november Sporting- Roda'46 5 december SVF- Roda'46 12 december Roda'46- Limvio oensdag 1 september 1993 Pagina 3 LEUSDEN - Het advies- en administratieburo Verhoe ve is sinds twee jaar de hoofdsponsor van de voet balvereniging Roda'46. De man, die het merendeel van de contacten met Roda voor zijn rekening neemt, Jan Verhoeve was op vakantie. Maar zijn zoon Ron, die mede-eigenaar van het buro is, was bereid over de relatie Roda-AAV te vertellen. Wat bezielt een bedrijf om veel geld (lees: tienduizenden guldens) te steken in een plaatselijke sportvereni ging? Verhoeve: „Wij zijn Roda gaan sponsoren, omdat het hele gezin Verhoeve van voetballen houdt. Ik voet bal zelf bij Roda. Wij hoop ten als bedrijf meer naams bekendheid te krijgen en nieuwe klanten te werven. Dat valt tot nu toe tegen, maar wat niet is kan nog komen." „Wij waren de eerste echt grote sponsor van Roda'46 en dat bleek duidelijk uit de manier waarop wij het eer ste jaar benaderd werden. Wij willen absoluut geen in vloed op het beleid van de club. Maar wij willen wel als sponsors behandeld worden," zegt Ron Verhoe ve. Verhoeve voegt er meteen aan toe dat de relatie tussen Roda en het bedrijf het laat ste jaar duidelijk verbeterd is, omdat Roda steeds pro fessioneler gaat werken. AAV blijft nog een jaar als hoofdsponsor aan Roda verbonden. Verhoeve ver wacht dat zijn bedrijf na dit seizoen ook betrokken zal blijven bij de club, maar niet als hoofdsponsor. „Wij moeten nog met Roda om de tafel gaan zitten om te kij ken hoe we dat in het vat kunnen gieten", aldus Ver hoeve. Naast het het hoofdspon sorschap is AAV in samen werking met Roda begon nen met het fenomeen sub sponsors. Dat zijn op dit moment de Rabobank, res taurant Bavoort en verze keringsbedrijf Quint en Kole. AAV geeft ook geldelijke ondersteuning aan het Pud dingpop-festival en aan de karateka's Inge Boele en Gerjon van der Berg. Zij gaan later dit jaar naar Griekenland voor het we reldkampioenschap karate. AAV betaalt hun tickets en hun kleiding. „Puddingpop is gewoon een hobby van ons. Wij vinden het leuk om te helpen een groot evene ment in Leusden te behou den", aldus Verhoeve. rwa HTERVELD - De complete ectie van de voetbalvereni- ig Achterveld streeft samen it de begeleiding en de nieu- trainer Jan Drost naar de ogste plaats in de eerste isse A. „Achterveld sloot het rige seizoen succesvol ^af", ft elftalleider Hans van der ies. Dus ligt het in de lijn der rwachting dat nu de hoogste te behalen valt. De vorige ipetitie begom slecht en loor leidde de eindspurt niet naar promotie. Dit sei- n wordt met meer vuur en liratie begonnen. De complete selectie van vo- jaar staat er weer klaar or. Gerard van de Bremer, wegens een blessure twee ar was gestopt met voetbal- is weer terug in de A-se- e. Hij zal zeker een rustge- nde factor worden binnen de er jonge Achterveldse ploeg, blessure van Erik de Jong is danig hersteld dat voetbal- op eerste klasse niveau 'er mogelijk is. ïrainer Jan Drost is een euwkomer in Achterveld, ar zeker geen onbekende, ost heeft tijdens zijn actieve itballoopbaan menig doel- Qt gescoord voor zijn toen- vereniging Roda uit osden. De trainer Jan Drost eft leiding gegeven aan Nij- ikerveen, Veensche Boys en laatste drie jaar aan WB uit me veld. 5e selectie heeft er veel zjn en belooft de fout van vorig T. veel punten in het begin 'bezen, niet te maken. Elf leider Van der Goes zegt: Ie selectie is uiterst gemoti- ;rd en gaat voor het hoogste, omotie is beslist een reële 'gelijkheid." Trainer Jan ost ondersteunt de woorden zijn elftalleider van harte, lobbie de Vette ziet de nieu- competitie met vertrouwen iemoet. „De werkwijze van nieuwe trainer staat mij 1 De sfeer van de selectie is goed en wij hebben kwali- genoeg in huis." ttathon Harrie van Dalen, de stu- Jde kracht in het elftal van Jterveld, is de eerste paar sen van de competitie niet ^ikbaar voor het eerste to. Van Dalen is al jaren van nieuwe selectie van Roda-zondag vlak voor het vertrek naar het trainingskamp in Vierhouten, ainer Fillie Kraak staat derde van rechts verscholen achter René de Leeuw. Helemaal rechts staat talleider Eef van Dongen, (foto: Hans Verhorst ballen: „Wij moeten veel drei gend voor de goal komen Ik leg iedereen een taak op ei) die moeten zij uitvoeren Roda- zondag wil hogerop en ik ook. In de gesprekken met het be stuur is dat duidelijk gebleken. Er zijn met iedereen duidelijke afspraken gemaakt, die moe ten dan ook uitgevoerd wor den." Fillie Kraak heeft vorig sei zoen veel wedstrijden van zijn nieuwe plbeg bekeken. Hij heeft zich een idee gevormd van de mogelijkheden van zijn elftal. „Ik vind dat mijn spelers vreselijk enthousiast zijn, maar zij gaan soms te ver in hun enthousiasme. Zij nemen soms te veel hooi op hun vork. Dan maken zij fouten, die niet gemaakt mogen worden Dat moeten we eruit slijpen. Tegen doelpunten uit goede combi naties kun je niets doen. Goals uit persoonlijke fouten mogen niet vallen, maar dat overkomt ons nog te vaak." „Als er fouten gemaakt wor den, kan ik spelers vreselijk op hun kop geven. Dat is niet per soonlijk bedoeld, het gaat puur om hun falen als voetballer. Ik houd mijn voetballers voor dat wij niet voetballen om blun ders te maken. Wij trainen vier keer week en dat betekent dat er op zondag gepresteerd moet worden. Ik geef vertrouwen aan de spelers. Zij moeten die verantwoordelijkheid oppak ken.". Kraak heeft de eerste weken de zweep over de selectiegroep gelegd „Ik vond het elftal vo rig jaar conditioneel met zo sterk. Soms waren ze het laat ste half uur zo vermoeid dat zij over grassprietjes struikelden. Dat mag dit jaar niet meer voorkomen De spelers moeten nu het gras opvreten. Dat kan alleen als zij blijven lopen." Deuk Fillie Kraak benadrukt dat hij met deze woorden geen kri tiek op zijn voorganger Loek de Boer wil leveren. „Loek heeft het goed gedaan. Hij werd aangesteld om het team in de hoofdklasse te houden en haalde zelfs de nacompetitie „Ik vind dat er discipline rond een elftal moet heersen. Wij maken afspraken. Ik houd me aan de afspraken en ik eis dat ook van mijn spelers. Als zij te laat komen voor een wed strijd staan zij wissel. Ik heb bij het voorgesprek gezegd: 'Voetbal is jullie hobby. Je bent hier op basis van vrijwillig heid Dat betekent dat als je zegt dat je mee wil doen, je het op mijn voorwaarden moet doen'. De spelers hebben dat goed opgepakt. Ik merk dat de beleving groter geworden is", aldus Kraak. „Ik denk dat het goed is als voetballers elkaar op hun ver antwoordelijkheden wijzen. Zij moeten elkaar er op aan spreken als iemana niet komt trainen. Zij moeten elkaar op zwepen. Zij moeten zorgen dat wij gezamenlijk beter wor den". zegt Fillie Kraak. „En ik merk dat de groep het prettig vindt dat wij nu fanatieker werken." Over de kansen van Roda kan Kraak weinig zeggen. „Ik vond dat de ploegen vorig jaar elkaar met veel ontliepen. Dat is leuk want dat betekent dat je bovenin mee kan draaien, maar dat wil ook zeggen dat je elke wedstrijd een deuk kan oplopen. Wij moeten het veld ingaan met de instelling dat wij minstens een punt gaan pakken. Wij willen dit jaar winnen. Er wordt hard ge werkt in de voorbereiding en dat mag niet voor niets zijn." „Het gaat mij er om de bele ving van de spelers te vergro ten", aldus Kraak. „Iedereen moet dinsdag al met de volgen- Roda-zondag trainer Fillie Kraak ziet het nieuwe seizoen met vertrouwen tegemoet. „Ik merk dat de spelers mijn aanpak waar deren." (foto: Hans Verhorst de wedstrijd bezig zijn. Ieder een begrijpt dat als je op zater dagavond dronken wordt, je 's zondags minder goed voetbalt. Ik ga niet controleren of ieder een op tijd naar bed gaat. Wie te laat komt of slecht presteert wordt gewisseld." Kraak is niet bang om inval lers te gebruiken. „Je ziet vaak dat spelers, als ze in het eerste komen en vertrouwen krijgen, goed voldoen. Je ziet de spelers met de week groeien en ieder een is verbaasd dat zij zo goed presteren. Het is belangrijk dat er concurrentie komt Wij heb ben scherpte nodig. Elke wed strijd is in het komend seizoen een finale en met die instelling moet er gespeeld worden. Ik heb er het volste vertrouwen in dat het gaat lukken." Spelers voorlopige a-selektie 1993/1994 Arjan Brander, Marcel van de Brink, Sander van Dongen. Ed win van Dorst, Cor den Daas, Mike Gressie, Mustafa Ha- murcu, Remco Kempers, Sander Schimmel. Dylan Staneke, Ed win Veenendaal, René de Leeuw, Renso Pronk. Onno Schneiders, Gerard Stikvoort, Rolf Stikvoort, Paul Boom, Taco Struijk, Richard van de Brink, Huib van Maanen, Ed win Boog, Peter Knijf, Edwin van de Tweel, Henk Weishaupt, Oscar Vuijk, Casper Vuij, Je roen Zaal, Sander Zaal, Harold Houtveen, Steffen Chang, Marc Boog, Jeroen Burgwal, Sander Verzuu, Rik Buunk, Tom de Boer, Ferry Houtveen, Michel Tiggellaven, Hennie Houtveen, Harry-Jan Peters. plan een keer de marathon van Amsterdam te lopen. Hij traint hier heel serieus voor. Van Da len heeft met de leiding van Achterveld afgesproken dat hij pas gaat voetballen als zijn grote wens in vervulling is ge gaan. ren werd met maar liefst 4-0 van het veld gespeeld en tegen Hooglanderveen ,werd in een erg goede wedstrijd onnodig verloren. Achterveld is er klaar voor en kan er op aangespro ken worden als de resultaten uitblijven. Hans van Bekkum is de enige keeper in de selectie van Roda-zaterdag. (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Het seizoen 1992-1993 was voor Roda'46- zaterdag succesvol. Na een matig begin, de eerste drie wedstrijden werden verloren, klom de zaterdag-elf naar de vierde plek op de ranglijst en plaatste zich voor de nacom petitie. Niet alleen de resulta ten stemden tot tevredenheid, het vertoonde spel dwong veel respect af bij de tegenstanders. Het is dan ook niet verwonder lijk dat Roda-zaterdag in het nieuwe seizoen gewoon op de ingeslagen weg verder gaat. De geciteerde trainer en spelers van Roda'46 deden hun uitspraken vlak na de beker wedstrijd Roda-Quick, die door de Leusdenaren met 4-1 verloren werd Dat was pas de tweede nederlaag van Roda in de voorbereiding, die verder oogstrelend voetbal liet zien. Deze wedstrijd temperde het optimisme voor het komende seizoen toch wel een beetje, want Quick had enkele zwakke plekken van het elftal bloot gelegd. Trainer Nico Romeijn waagt zich uit principe niet aan voor spellingen. „Wij hebben maar één doelstelling: elke wedstrijd goed voetballen en er presta- tief gezien uithalen wat er in zit. Dat deden wij vorig seizoen en dat zullen we ook dit jaar doen." „Als ik nu zeg dat wij ons moeten handhaven en wij heb ben een hoeveelheid punten dat genoeg is voor handhaving dan verslapt de ploeg. Ik ga ook niet roepen dat wij kampioen worden want dan leg ik alleen maar extra druk op het elftal Wij hebben een goed team en wij zullen wel zien waar we uitkomen", aldus Romeijn. Versterkingen In de zomer kreeg het elftal versterking van vier spitsen. Gert Lockhorst, John Jansen, André Boele en René Tiemen- sen. Daar stond tegenover dat de middenvelders André Sie- gerink en de keepers Berry Buunk en Peter de Beer niet meer tot de selectie behoren. Vorig seizoen had Roda-za terdag te weinig spitsen. Coen van Dijk was een groot ge deelte van het jaar geblesseerd, zodat Peter Mooibroek en Je roen van Gaal er alleen voor stonden aan het front. Midden velder Harm Wassink speelde soms noodgedwongen in de spits. In de voorbereiding heeft Nico Romeijn een paar spitsen op het middenveld geprobeerd. Tegen Quick speelden de spit sen Lockhorst, Mooibroek en Jansen vanaf het middenveld. Aan het socrend vermogen van het elftal zal het dit jaar in ie der geval niet schorten. In de spelersgroep van Roda'46-zaterdag speelt nog maar één keeper Hans van Bekkum. Van Bekkum is een zeer betrouwbare doelman, maar grijpt soms onbesuisd in. Hoe moet dat nu als Van Bek kum geblesseerd raakt of ge schorst wordt? Romeijn maakt zich daar geen zorgen over: „Buunk is keeperstrainer bij Roda. Hij staat nog gewoon op het doel tijdens partijtjes op de training. Als wij Berry nodig hebben, staat hij er gewoon." „Ik denk dat de eerste vier wedstrijden bepalend zijn voor het verloop van het seizoen. Als het dan loopt gaan we een goed jaar draaien, maar het zegt niets, want wij begonnen vorig met drie nederlagen en werden nog vierde. Maar als je zo be gint haal je de koplopers nooit meer in." Nico Romeijn besluit toch nog met een voorspelling. „Wij gaan beter van start dan volgend jaar." „Het is moeilijk een voor spelling te doen, omdat er zes nieuwe ploegen in de klasse spelen", vindt voorstopper Harrie Kerssies. Eén van die nieuwkomers is een oude be kende van Roda; Middenmeer. Middenmeer speelde in juni 1992 twee keer tegen Roda. De inzet van de wedstrijd was pro motie naar de derde klasse. De eerste beslissingswedstrijd werd door Middenmeer ge wonnen, maar Roda tekende protest aan, omdat er bij de tegenpartij een geschorste voetballer meedeed. De wed strijd werd overgespeeld en Roda promoveerde. Roda be gint het nieuwe seizoen met een uitwedstrijd tegen Mid denmeer. De voetballers zijn wel te vreden met deze openingswed strijd. „Toen die beslissings wedstrijd overgespeeld moest worden, verwachtten wij dat Middenmeer boos zou zijn", herinnert Pedro Pastor zich. „Maar dat was niet het geval. Zij namen het allemaal nog al laconiek op. Het is waar schijnlijk een voordeel om snel uit tegen Middenmeer te spe len. Zij moeten nu nog wennen aan het niveau van de derde klasse. Later in het seizoen wordt het veel moeilijker daar punten te pakken Gaat Roda een goed seizoen draaien? „Ik denk dat wij een periodetitel pakken Wij heb ben een goede ploeg en met die nieuwe spitsen erbij, zijn we in de breedte sterker geworden", denkt Klaas de Vries. Pedro Pastor ziet Roda wel bij de bovenste vier eindigen, maar Kerssies houdt nog een paar slagen om de arm. „Je weet niet hoe goed die zes nieu we ploegen zijn. Daar kunnen wel een paar wereldelftallen tussen zitten." Aanvoerder Frank Vissers is vol vertrouwen. „Wij hebben een goed elftal, al was dat te gen Quick niet echt te zien. Wij moeten bovenin mee kunnen draaien, maar wij moeten af wachten hoe hoog wij kunnen komen." Selectie Roda'46-zaterdag: Hans van Bekkum, Pèdro Pastor, Wim van de Biezen, Edwin van Ginkel, Klaas de Vries, John Jan sen, Peter Mooibroek, Frank Vis sers, Gert Lockhorst, René Tie- mensen, André Boele, Harrie Kers sies, Harm Wassink, Jeroen van Gaal, Coen van Dijk, Mark-Jan Gieben, Fred Hollander, Harry Epskamp, Jeroen van de Berk- mortel, André van Ooijen, Olav Meerveld, Ronald de Haas, Lidus vaartjes. rug. De zondag-elf haalden on der leiding van de interim- coach Loek de Boer de na-com- petitie en miste op een onge lukkige manier de promotie. In het nieuwe seizoen wordt De Boer opgevolgd door Fillie Kraak. De nieuwe trainer van Roda-zondag was vroeger de aanvoerder SC Amersfoort. Kraak was een technische ver dediger met een goede trap- techniek en een uitstekend in zicht. Hij was niet snel, maar had wel veel flair en uitstraling in het veld. Fillie Kraak kwam zelden of nooit in de proble men. Hij was fanatiek met zijn sport bezig. Klare taal weet wat hij wil bereiken. Fil lie Kraak noemt zichzelf eer lijk en strikt. Hij is ambitieus en spreekt klare taal. De nieu we trainer heeft uitgesproken ideeën over de manier waarop zijn elftal moet gaan spelen. „Veel spelers waren tijdens de voorbereiding op vakantie. Dat kwam mij niet zo goed uit. Wij moeten nu eigenlijk nog beginnen met de opbouw van het team. Bovendien moesten we veel op zompige velden bij Pon en Lisudunahof trainen, terwijl er op het Buinmgpark negen velden ongebruikt lig gen", stelt Kraak zuchtend vast. „Ik heb begrepen dat dit volgend jaar gaat veranderen en dat is goed. Wij moeten prestatiegerichter gaan werken." Kraak wil aanvallend voet- Achterveld zoekt aan het be gin van deze competitie een nieuwe opbouwende speler, die Van Dalen voorlopig kan doen vergeten. Na de marathon zal Harrie in het tweede gaan spelen om, als hij zich daar be wezen heeft, zo snel mogelijk door te stromen naar het elite- Corps van Achterveld. Gezien zijn overwicht en klasse moet dit wel te verwezenlijken zijn. In de voorbereidingstijd van Achterveld heeft Drost in de vele oefenwedstrijden getracht de juiste eenheid en de balans binnen het team te vinden. Jan Drost zegt: „Er is mij veel dui delijk geworden tijdens de oe fenwedstrijden. Er is goed ge voetbald. Het was een leerza me oefencampagne Van de zaterdag eersteklas ser VVOG werd in een sportie ve en vooral goede wedstrijd toch wel met ruim verschil verloren. Maar tegen Amers- foortse Boys, een tegenstander die Achterveld in de reguliere competitie ook weer tegen komt, werd gewonnen. Het tweede team van Lunte- Vrouwen De vrouwen van Achterveld spelen komend seizoen in de hoofdklasse. In deze hoofd klasse kunnen de Achterveldse vrouwen partij in de top mee spelen. Ook hier zijn promotie kansen niet denkbeeldig. De speelsters zijn ervan overtuigd dat zij hun sponsor Jan van Luttikhuizen een feestje af kunnen troggelen kampioen te worden of te promoveren. Selectie SVA: Alex Boersen, Gerard van de Bree- mer, Kees van de Breemer, Harrie van Dalen, Erik Hak, Erik de Jong, Corno Kok, Peter van Middelaar, Fred van de Pol, Peter van Ruiten beek, Jeroen Tolboom, Robbie de Vette, Gerbrand van Zandbrink. De A-selectie wordt nog aangevuld met twee personen waarvan nu de namen nog niet bekend zijn. Trainer: Jan Drost Indeling eerste klasse A Achterveld, Amersfoortse Boys, Amsvorde, Aurora, Bunnik '73, BW '31, Hertha, Kamerik, KVVA, Laren, SC Nederhorst, PVC. De selectie van SV Achterveld, (foto: Jan Pil) ;USDEN - „Als de spelers ijn bedoelingen snel oppak- ,q spelen wij dit jaar een rol betekenis in de hoofdklas- I', zegt de nieuwe Roda-zon- g trainer Fillie Kraak. „Wij n prestatiegericht gaan trai- n. Ik eis dat de spelers ook estatiegericht gaan denken, •t doen en laten van de voet- llers moet gericht zijn op de estatie van zondagmiddag, it is een grote omschakeling or hen en heeft dus veel tijd dig. Maar ik ben overtuigd n de kwaliteiten van de spe- Er lopen echte kanjers isen, maar die zijn de laatste rea ondergesneeuwd. Het is ja taak hen beter te laten nctioneren." Roda-zondag heeft een be- )gen en uiteindelijk redelijk ccesvol seizoen achter de Kraak is nog weinig veran derd. Hij praat als een prof, die 1

Leusder Krant | 1993 | | pagina 15