leusder Krant. Versterkt Dupaco/Leos hoopvol gestemd TTCL; klein maar fijn Avanti op veel terreinen actief Leos TTCL Impala Volleybalsters verwachten veel van seizoen Dupaco Woensdag 1 september 1993 Paginal LEUSDEN - De trainer van Dupaco/Leos, Rinke van den Brink, toonde zich eerder dit jaar heel tevre den over 'De Meent'. „Het is daar altijd gezellig druk en het is een mooie zaal." Toch zitten er wel wat haken en ogen aan 'De Meent'. „Als wij promove ren moeten wij van de bond in een grote zaal spe len. Misschien kunnen we dispensatie krijgen", aldus Van den Brink. „In Leus den zou alleen 'De Korf' voor ons geschikt zijn. Daar zouden wij ook meer publiek kunnen trekken." Maar op zaterdag spelen de korfballers in 'De Korf' en die blijven daar ook spelen, omdat zij van de korfbalbond ook in een grote zaal moeten spelen. Als Leos de stap naar de top van Nederland zou ma ken en dat is het streven van van Leos, komt de club in de problemen met de speelruimte. Van den Brink zei: „Ik zou ook graag meer gaan trainen met mijn team, maar dat kan niet want wij kunnen de zaal niet in. Ik zou het ideaal vinden als de club een zaal kocht. An ders zouden we met andere clubs een geschikte, grote en moderne zaal moeten gaan bespelen." LEUSDEN - De tafelten nisclub Leusden, beter be kend als TTCL, heeft een eigen home op het Burge meester Buiningpark. „Daai zijn wij erg blij mee", zegt wedstrijdse cretaris Hennie van Dijk. „Voor hetzelfde geld zit je op de zolder van een be drijf en moet je elke avond de tafels opzetten en weer opbergen. Daar slijten ze alleen maar van. Het is klein, maar wij hebben het in erfpacht. Op zich zitten wij daar wel goed." De club speelt op maan dag-, dinsdag- en donder dagavond. De jeugd speelt aan het begin van de avond en de hele zaterdag. „Wij maken gebruik van het draaihek, dat ook de toe gang van de korfbal- en de handbalclub is. Als er een belangrijke wedstrijd ge speeld wordt, sluit Roda op zaterdag dat hek af. Dan kunnen wij dus niet meer bij ons clubhuis komen. Dat is lastig want wij krij gen ook spelers van andere ploegen en toeschouwers, maar die kunnen ons niet bereiken. Gelukkig heb ben wij goede afspraken met de voetbalclub ge maakt, zodat het in de toe komst beter zal gaan", zegt van Dijk. De tafeltennisvereni ging is niet zo tevreden met de ingang. Van Dijk zet het op een rijtje: „Er staat geen bordje dat aangeeft dat wij in het clubhuis zitten en bovendien is het gevaar lijk. Als je het draaihek doorloopt kom je op de weg naar het zwembad en de voetbalkantine. Daar wordt hard gereden, zeker in de winter als het donker is. Het is een wonder dat daar nog nooit ongelukken gebeurd zijn." De vereniging krijgt geen steun van de ge meente. „Wij onderhouden het gebouw zelf en betalen onze eigen stookkosten. Het stoken slokt de helft van de contributie op. Ik begrijp niet waarom de voetballers en hockeyers alle subsidie krijgen en wij niets." „Vroeger hing er een net tussen het aangrenzende voetbalveld en onze kanti ne. Dat net was versleten en is verdwenen. De ge meente heeft niet voor pas sende vervanging gezorgd. Wij schrikken ons rot als er weer eens een bal tegen de muren vliegt. Wij redden het omdat wij inventief zijn, maar als wij wat steun krijgen was het allemaal veel gemakkelijker en kon den wij onze sport in Leus den beter uitdragen", ver zucht Van Dijk. „En een eenmalige subsidie voor nieuwe tafels zouden wij erg goed kunnen gebrui ken." Binnen LEUSDEN - Aan het begin van vorig seizoen presenteerde de volleybalvereniging Leos haar nieuwe sponsor Dupaco en een ambitieus plan om in een ge ring aantal jaren de top van het Nederlandse volleybal te be reiken. De nieuwe trainer Rin ke van den Brink ging bouwen aan een jong team dt de sprong naar boven zou moeten maken. Afgelopen seizoen begonnen de Leusdense volleybalsters slecht, maar in de tweede helft van het seizoen volgde een krachtig herstel. Rinke van den Brink verklaarde in mei in de Leusder Krant dat zijn team dit seizoen kampioen zou wor den als er drie versterkingen bij zouden komen. In het vol gende verhaal laat Rinke van den Brink zijn licht schijnen over het nieuwe team van Du paco/Leos. De verwachtingen voor het nieuwe seizoen zijn hoogge spannen. Ik verwacht dat de vrouwen van Dupaco/Leos de stijgende van de tweede helft van vorig seizoen door zal kun nen trekken. Het vorige jaar hebben wij vooral gewerkt aan de opbouw van een nieuw team. Wij willen dit jaar de vruchten van onze noeste ar beid plukken. Wij hopen dat wij ook in het komende seizoen door ons fanatieke thuispu bliek gesteund zullen worden. Dupaco/Leos traint al een paar weken als voorbereiding op het nieuwe volleybalsei zoen Leos was eerst ingedeeld in de tweede divisie B, wat be tekende dat er mooie derby's LEUSDEN - „Het leuke van tafeltennis is dat iedereen het kan doen, vindt wedstrijdlei der Hennie van Dijk van de tafeltennisclub Leusden (TTCL). „Mannen en vrouwen kunnen tot op hoge leeftijd spelen." De vereniging mag zich beroemen op zestig leden, die de avonden trouw bezoe ken. „Dat zouden er best een paar meer mogen zijn", zegt Van Dijk. Op 31 oktober be staat TTCL dertig jaar. Er wordt een feest georganiseerd. Overal in Leusden staan ste nen tafeltennistafels, die drif tig gebruikt worden De men sen, die vaak een balletje slaan, blijken de weg naar de club maar moeilijk te vinden. „Wij zijn ook niet zo blij met die tafels", zucht Van Dijk. „De meeste mensen leren zich zelf een verkeerde slag aan. Zij houden hun batje verkeerd vast en kunnen daardoor maar moeilijk een backhand slaan, omdat hun vingers in de weg zitten. Dat betekent dat wij de nieuwe leden direct dingen moeten gaan afleren. Het is niet leuk om nieuwelingen di rect te betuttelen." De nieuwe leden kunnen kie zen of zij intern willen spelen of ook tegen teams van andere verenigingen. TTCL heeft zes seniorenteams. Het laagste speelt m de recreantenklasse./ Het eerste in de hoogste regio nale afdeling, waar het vorig seizoen naar promoveerde. Het eerste drietal bestaat uit de spelers Snoek, Hartman en De Boer. Van Dijk heeft goede hoop dat het eerste niet direct weer zal degraderen „Het drietal heeft vorig jaar honderd wed strijden gespeeld en er drieën zeventig gewonnen. Dat bete kent dat zij met overmacht kampioen geworden zijn. Zij zullen zich dus gemakkelijk kunnen handhaven." Het hoogste jeugdteam heeft landelijk gespeeld, maar kon dat niveau niet vasthouden. „Wij leiden jammer genoeg voor andere clubs op", ver klaart Van Dijk.^,,Jeugdspelers blijven vaak niet in Leusden wonen en als ze verhuizen ben je ze meestal kwijt." Erwin de Boer is een uitzon dering op die regel. Hij woont in Utrecht en traint de jeugd. Van Dijk is verguld met De Boer „Wij kunnen hem jam mer genoeg niet veel betalen, maar hij leidt de trainingen toch uit liefde voor de sport. Erwin speelt ook in het eerste van TTCL. Wij hebben het met hem erg getroffen." De jeugd krijgt door de week altijd be geleiding van oudere leden, die de spelers zoveel mogelijk pro beren te leren Kleur Veel tafeltennisverenigingen hebben te kampen met een te rugloop in ledental. Dat komt volgens Van Dijk omdat tafel tennis bepaald geen publiek- ssport is. „Tennis is veel ge makkelijker te volgen. Het speelveld en de bal zijn gro ter." „Als je bij tafeltennis een eindje van de tafel afzit ont gaan je de finesses van deze boeiende sport. Daardoor is het voor ons moeilijker in de publiciteit te komen. De Ta- feltennisbond wil nu dat wij met gekleurde en grotere bal len gaan spelen. Dat lijkt mij een verbetering al moeten we natuurlijk oppassen dat het niet teveel op tennis gaat lij ken." Van Dijk roemt de sfeer op de club. „Het is altijd hartstik ke gezellig. Wij hebben veel onderlinge contacten. Het is ook leuk dat je met mensen van verschillende leeftijden samen sport bedrijft. Ik heb weieens van een oude man, die een atta que gehad had, verloren. Die man ging achter de tafel staan en bewoog niet of nauwelijks. De ballen waar hij bij kon sloeg hij terug en de rest liet hij lo pen. Die man was zo vast als een huis. Zo zie je maar ieder een kan tafeltennissen. Er wor den nauwelijks fysieke eisen aan je conditie gesteld." Programma TTCL I Eerste klasse district Utrecht 13 september TTVN - TTCL 21 september TTCL - CJC 28 september TTCL - PTTC 5 oktober VTV 3 - TTCL 14 oktober De Schans - TTCL 26 oktober TTCL - TTVN 5 november CJC - TTCL 8 november PTTC - TTCL 16 november TTCL - VTV 3 23 november TTCL - De Schans tegen Vollkei uit Amersfoort en Cito uit Zeist gespeeld zou den kunnen worden. Later werd Dupaco/Leos overge plaatst naar de A-divisie, waar veel teams uit Groningen en Drenthe spelen Maar op het laatste moment werden de Leusdenaren toch weer in de tweede divisie B geplaatst. Leos zal nu met name de Noord-Hollandse dreven af struinen en begint op 2 oktober met de derby tegen Vollkei. Het vrouwenteam van Leos heeft een aantal veranderingen ondergaan Liesbeth Deene kamp en Marja de Wild stopten met volleybal en verlieten Leos. Daar staat tegenover dat Astrid van Dijk weer terug is in het eerste. Zij viel vorig seizoen een aantal keren in en is een oud-gediende in Leos I. Op de transfermarkt deed Leos goede zaken. Ellen van Bentum ver liet het Zeister Cito om haar geluk te beproeven in Leusden. Albertine de Haan kwam van het Harderwijkse VVH en Inez Heeling van Sleen uit de gelijk namige plaats in Drenthe In de eerste trainingweken hebben de vrouwen van Dupa co/Leos behoorlijk afgezien en goede resultaten op toernooien neergezet Vooral de toernooi en in Nijmegen waren een groot succes. Komend week end vertrekt het hele team en de begeleiders naar de Achter hoek om daar aan de combina ties en de teamgeest te schaven Op 11 en 18 september zal Leos in Achterveld een drie- kamp afwerken. De wedstrij den beginnen om 13.00 uur Op 11 september zullen de tweede divisie-teams Riva/Rijswijk en SVC/Den Haag de tegenstan ders vormen van de Leusdense formatie. Op 18 september zullen de vrouwen van Dupa co/Leos de degens kruisen met ATC/Hengelo en Avero/Olym- pus 2 uit Sneek, die beiden een divise hoger spelen. Daarna moet het team klaar zijn voor de eerste derby van het seizoen tegen Vollkei uit Amersfoort. Dat is de oude club van de trai ner van Leos, Rinke van den Brink, waarmee dat duel een extra dimensie krijgt Selectie Dupaco/Leos Speelsters. Ellen van Bentum, Ka rin Deen, Astrid van Dijk, Nelleke Grobben, Kristel Haalbom, Alber tine de Haan, Inez Heeling, Yvonne Pot. Charlotte van Pijkeren, Hester Teune, Anita Visser. Trainers:Rinke van den Brink. Er win Bakker. Manager: Peter Ey- sink. Competitie programma tweede di visie B 2 oktober Vollkei - Dupaco/Leos 9 oktober Volendam - Dupaco/Leos 16 oktober Dupaco/Leos - Madjoe 23 oktober Cito - Dupaco/Leos 6 november Dupaco/Leos - Vezenó/ Zaanstad 2 13 november Tic-Tac/Vif - Dupaco/Leos 20 november Dupaco/Leos - Amsterdam 27 november VCC - Dupaco/Leos 11 december Dupaco/Leos - Piet Zoomers/Dy- mano 2 18 december Dinto - Dupaco/Leos 8 januari Dupaco/Leos - OVRA 13 januari Dupaco/Leos - Volendam 22 januari Madjoe - Dupaco/Leos 29 januari Dupaco/Leos - Cito 5 februari Vezeno/Zaanstad 2 - Dupaco/Leos 19 februari Dupaco/Leos - Tic-Tac/Vif 26 februari Amsterdam - Dupaco/Leos 12 maart Dupaco/Leos - VCC 19 maart Piet Zoomers/Dynamo co/Leos 26 maart Dupaco/Leos - Dinto 9 april Ovra - Dupaco/Leos 16 april Dupaco/Leos - Vollkei -Dupa- De selectie van Leos. (foto: Jan Pit) Hennie van Dijk van Tafeltennis Club Leusden: Iedereen kan tafeltennissen. Dat is het leuke van de sport." (foto: Hans Ver- ACHTERVELD - De sportver eniging Avanti uit Achterveld is een omnivereniging. Een vijftal kleine, min of meer on afhankelijke takken van sport komen uit onder de naam SV Avanti. De vijf secties zijn: gymnastiek, badminton, vol leybal, tafeltennis en judo. Het bestuur van Avanti wordt ge vormd door een dagelijks be stuur van drie leden. Iedere sectie heeft een eigen bestuur. De afwikkeling van de beslui ten van het hoofdbestuur wordt met de afgevaardigden van de secties besproken. Piet Kok is voorzitter van Avanti. Deze sportman in hart en nieren vormt samen met Erik van Hamersveld en de penningmeester -die functie is overigens nog vacant- het da gelijks bestuur Zij houden zich samen met vertegenwoor digers van de vijf secties bezig met de beslommeringen van de omnivereniging. Avanti is een echte dorpsver eniging. Het is een gezellig- heidsvereniging bij uitstek. „Sportief gedrag staat bij Avanti hoog in het'vaandel". zegt Erik van Hamersveld „Maar het competitie-element wordt bij ons niet verwaar loosd." Avanti heeft als thuisbasis een schitterende nieuwe sport zaal op de Prms Doerakplaats aan de Walter van Amersfoort- straat in Achterveld. Een sportzaal waar de leden en het bestuur terecht trots op zijn. De leden worden door een ei- het wel en wee in de vereniging op de hoogte gehouden. Gymnastiek Deze sectie van Avanti telt ongeveer 120 leden. Het heeft verschillende onderdelen van de gymnastiek in zich verza meld. Zoals daar zijn de moe der en peuter gymnastiek, tur nen, jazz-gym en gymnastiek in diverse leeftijdscategorieën Veel van deze takken worden recreatief beoefend, wat in Achterveld bijzonder goed aanslaat. De turn-, gym- en jazz-dans groepen doen in den lande mee aan wedstrijden en demon straties. Zij boeken dan vaak schitterende resultaten. Jaar lijks wordt er in de Achterveld- se sportzaal een groot onder ling toernooi georganiseerd, waar de clubkampioenen be kend worden. De gymnastiek afdeling is de grootste groep van Avanti. Badminton Een snel groeiende tak van sport die ook bij Avanti onder dak vindt. De badmintonsectie doet bij de senioren met drie teams mee in competitiever band, terwijl ook de jeugd zich op een dergelijk niveau eta leert. Deze afdeling is één der ac tiefste als het gaat om de orga nisatie van onderlinge tour- nooien. Bij één van deze toer nooien is het Avanti-clubkam- pioenschap te behalen. Met maar liefst zes velden is het altijd mogelijk om op de trai ningsavonden en zonder wachttijd de partijen te k,un- 11 sie die de sectie doormaakt, is er geen wachtlijst. Volleybal De sectie volleybal speelt zo wel recreatief als in competi tieverband. In competitiever band spelen zowel vrouwen als mannenteams. Het eerste mannenzestal van Avanti speelt komende competitie in de tweede klasse D. De vrou wen gaan ook met twee teams deelnemen aan de komende competitie en zullen daarin ze ker van zich laten horen. Ook een jeugdteam zal ko mend jaar de blauw-witte kleuren van Avanti op compe titieniveau gaan hooghouden. Daarnaast is volleybal bijzon der geschikt om op recreatief niveau te beoefenen. De re creanten doen diverse keren per jaar mee aan kleine tour- nooitjes samen met recreatie- teams uit omliggende dorpen. Naast het snert- en oliebol- lentoernooi organiseert deze sectie jaarlijks het dorpsvol leybaltoernooi van Achterveld. Een gezellig toernooitje, waar mensen kennis kunnen maken met de volleybalsectie van Avanti, is inmiddels uitge groeid tot een gerenommeerd evenement. Afgelopen ja&r de den maar liefst 24 teams mee aan dit open Achtervelds kam pioenschap. Tafeltennis De tafeltennis-sectie is met zijn 20 25 leden al jaren de kleinste afdeling van Avanti Deze sectie zou er het liefst een aantal recreanten en wed strijd-tafeltennissers bij wil len krijgen. In de vijfde klasse wordt er met slechts één team op com- Middels een aantal onderlinge toernooien, waaronder het clubkampioenschap, wordt het enthousiasme er bij de leden goed ingehouden. Ondanks de niet zo grote sectie is er op de trainingsavonden altijd vol doend animo de tafels te be mannen. De jeugd speelt ook hier dapper zijn partijen mee. Enige uitbreiding van deze sectie zou volgens secretaris Van Hamersveld bijzonder welkom zijn. Nieuw bloed zou het enthousiasme op een nog hoger peil brengen. Judo Judo ïs^de Benjamin van de Avanti-familie. Deze sectie telde de afgelopen jaren 30 40 leden. Het is een jeugdsectie, waarin de senioren nog geen ingang hebben gevonden. De judolessen worden geleid door een bevoegd, gediplomeerd ju doleraar. Er wordt bij deze sectie nog niet in competitieverband uit gekomen. Bij voldoende aan was is dit m de toekomst zeker een mogelijkheid. Wel zijn er jaarlijks vele tournooien met andére sportscholen uit de wij de omgeving waar de judoka's kun geleerde worpen en grepen in praktijk kunnen brengen. Enkele keren per jaar worden er soort van examens afgelegd en kan men een hogere gra duatie verdienen Eens per jaar wordt er in de Achterveldse sportzaal, naast het clubkampioenschap, een erg groot judotoernooi georga niseerd, waar maar liefst 120 judoka's uit Amersfoort, Hoogland, Hooglanderveen, Baarn, Hoevelaken, Wouden berg, Leusden en natuurlijk LEUSDEN - Eric Monnik hof, één van de directeuren van het Leusdense auto matiseringsbedrijf Dupa co, is tevreden over de re sultaten van één seizoen sponsoring van de volley balclub Leos. „Wij wilden bekender in Leusden en de regio worden en dat is uit stekend gelukt. Bijna ie dereen kent onze naam nu. Wij zijn een Leusdense be drijf dat aan vijfendertig mensen werk biedt. Wij willen graag contact met de Leusense gemeenschap houden en dat is ons op deze manier gelukt." Leos riep aan het begin van het vorig seizoen dat zij wilden promoveren en dat is niet gelukt. Toch is Monnikhof te spreken over de resultaten van afgelo pen jaar. „Zij hebben mooi in de middenmoot ge draaid en op de toernooien haalden zij goede klasse ringen weg. Wij zijn de sponsor, maar leggen geen druk op het team. Het stichtingbestuur wil graag promoveren. Dupaco maakt het weinig uit." De relatie tussen Dupa co en Leos is uitstekend. „De mensen zijn zo en thousiast. Zij doen er alles aan om onze naam goed naar buiten te brengen. Zij houden ons van alles op de hoogte, zelfs als dat eigen lijk niet hoeft. Wij vinden het een groot succes", al dus Monnikhof. „Er is dat jaar in Leusden een volley bal-interland georgani seerd. Er waren schitte rende toernooien. Dupa- co-Leos heeft goed aan de weg getimmerd." De keuze voor volleybal was toevallig. „Wij hadden net zo goed een voetbal club kunnen kiezen, maar het stichtingbestuur kwam bij ons met leuke, goed uit gewerkte plannen en toen hebben wij besloten in de sponsoring te stappen. Ik ben zelf van huis uit geen volleyballer. Ik heb het op school gedaan en de laatste keer dat ik me kan herin neren was op vakantie. Toen heb ik een been ge broken. Maar door het en thousiasme van Leos denk ik er over in een gelegen heidsteam te gaan spelen." LEUSDEN - „Wij zijn in feite-heel tevreden over de faciliteiten waar wij de be schikking over hebben", zegt Impala-voorzitter Henk Bunnik. „Het onder houd wordt de laatste ja ren ook goed bijgehou den." „De Korf en De Meent zijn zalen die voor ons heel geschikt zijn. Maar 'De Korf' is eigenlijk te duur voor ons, die kunnen wij niet langere tijd achter el kaar huren. En in 'De Meent' kunnen we vaak niet terecht, omdat daar andere clubs zitten", aldus de voorzitter. Veel uren van Impala worden noodgedwongen in de zaal aan de Lijsterbes- laan gegeven. „Ik begrijp niet waarom die zaal nog altijd niet afgekeurd is. Het is een stinkhol en vol doet niet meer aan de eisen van deze tijd", huivert Bunnik. Impala zou graag vaker gebruik maken van 'De Meent'. „Wij hebben uitge breid gesproken met Leos over het gebruik van 'De Meent' op zaterdag, maar zij hebben de zaal en wil len die niet afstaan." „Daar hebben de volley ballers op zich wel gelijk in, want als je in Leusden eenmaal afstaat, ben je die uren voorgoed kwijt. Het toewijzingsbeleid zorgt er voor dat wij niet vaker in de zalen kunnen trainen", zucht Bunnik. „Impala heeft visie om in de toekomst te groeien, maar wordt gehinderd door te weinig zaaluren. En dat is vreselijke fru strerend. Er moet in Leus den gewoon een grote en moderne zaal bijkomen. Elke zaal is zo vreselijk be zet", zegt Bunnik. „In elke gemeente wordt er subsi die op zaalhuur gegeven. Leusden houdt vol dat dat ook in dit dorp gebeurt, maar geen ambtenaar kan me vertellen hoeveel dat

Leusder Krant | 1993 | | pagina 16