Spitsbus bestaat één jaar tot io\\e tevredenheid 3 5 7 lan Jansen hangt racefiets aan de wilgen MHCL wil derde kunstgrasveld Raadsbrede frustratie over onkruidbestrijding Nieuw seizoen in de startblokken BDU Leusder Krant OPGAVEBON ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN I r: Jan Jansen houdt ermee op Schijnwerper De Brink 30 jaar Sportkrant EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERS00NUJK RAAKT SERVA V0LV0 Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD H ga ACHTERVELD - De Achterveldse rijwielhandelaar Jan Jansen houdt het voor gezien. Jansen, die zich de laatste jaren voorname lijk specialiseerde op de verkoop van racefietsen en all-terrain bikes, stapt op 57-jarige leeftijd uit de branche waarin hij ruim dertig jaar werkzaam was. In die tijd bouwde Jansen, onder meer als dealer van de kwaliteitsfietsen van zijn bijna naamgenoot en Tourwinnaar Jan Janssen, in de wijde omgeving aan een goede naarn. Nu vindt Jansen de tijd gekomen om ermee op te houden. ,,Ik ga nu dingen doen waar ik nooit tijd voor had. De gezondheid laat dat nu nog toe. Wie weet hoe dat over een paar jaar is." Op pagina 3 een interview met de fietsende Achtervelder. (foto: Hans Verhorst) EUSDEN - De passagiers van vroegste spitsbus zijn zo te len over hun vervoer naar [recht dat ze niet na kunnen Iten, bang te zijn. Want bij lie vreugde over de comforta- ile ochtendrit waarmee ze in iguit 35 minuten in de Uit- if arriveren, beseffen zij dat gemiddeld zo'n veertien me ipassagiers hebben. Een dure xe. 'Kan dit blijven', vragen jzich af. De angst is onnodig, ervoersbedrijf Centraal Ne- irland is niet ontevreden over ibelangstelling voor de spits- is Leusden -Utrecht. Ze heeft sloten de ritten voort te zet- n. De buschauffeur Wim Vos eeg van zijn vroege passa- ers een taart met bloemen, dankbaarheid voor het da- lijks genoegen en met de ens nog lang van 'zijn' bus bruik te mogen maken. Even voor half acht 's mor- nj stond Geiske Hibma, met lart en bloemen bij 'haar' ïlte op.de Ruige Velddreef. spitsbus rijdt sinds 24 au- ïstus 1992 en begon een eer reclame-campagne waarin ensen de kans kregen, een eek gratis de route uit te mo- n proberen. Op dit moment laakt 50% van de mensen die *n belangstelling toonde, steeds gebruik van deze irm van openbaar vervoer Volgens Marijke Veenstra, e spreekt namens het verant- oordelijk vervoersbedrijf sntraal Nederland, een ac- ptabel percentage. ,,De eind stemming van de bus, de ithof, is de werkplek voor «1 part-timers en studenten, et verloop onder deze groep door verhuizing en verande- igvan werkkring of werktij- n, bijzonder groot." Vooral ^-poolers' bleken belang- elling te hebben. Voor ïnci- totele gebruikers is de spits- geen uitkomst Men is wel iel bij het Academisch Zie- fohuis Utrecht voor bijvoor- fcld een bezoek aan het zie- aihuis, de terugweg zonder tttsbus is een langdurige on- (advertentie) derneming met bus, trein en bus. Derde bus De eerste bus heeft een ge middelde bezetting van zo'n vijftien passagiers. Hoewel het in de afgelopen vakantieperio de regelmatig voorkwam dat er slechts vier passagiers meere den. De tweede bus zit voller. Deze vertrekt om 7 uur 48 bij Bavoort en komt om 8 uur 18 bij het AZU aan, om 8.23 bi] eindbestemming in Rijsweerd. Het gemiddelde passagiers- aantal in de tweede bus is 32. De hoogste score bedraagt 38, omdat er 41 zitplaatsen in de bus zitten, heeft iedereen altijd een stoel vrij gevonden. Het grotere gebruik van de tweede bus is vooral te verklaren uit de werkgelegenheid in de Uithof. Veel kantoren, het ziekenhuis en de Universiteitsgebouwen beginnen om half negen. Het vervoersbedrijf over weegt eerder om een derde bus te laten rijden dan een van de twee nu rijdende bus te laten vervallen. Het aantal mensen waarvan nu bekend is dat ze zouden willen kiezen voor een gelegenheid waarmee ze even voor negen uur in de Uithof kunnen zijn, is nog te klein om hiervoor een bus te laten rij den. Wanneer echter een grote re behoefte gepeild wordt, zal Centraal Nederland dit zeker in overweging nemen. De ervaringen van de bus passagiers zijn positief. De spitsbus, in tegenstelling tot de 'shuttlebus', valt onder de voorwaarde voor 'normaal openbaar' vervoer is de rit bij zonder comfortable. 'Normaal' openbaar vervoer, houdt in dat de gebruikelijke betalings voorwaarden gelden. Een rit kost het volgens algemeen ta rief vastgestelde strippen of men maakt gebruik van week, maand of jaarabonnementen. Het éénjarig bestaan van de spitsbus is vorige week gevierd met vlaggenvertoon, gevolgd op vrijdag met taart en bloe men door de passagiers. Passa giers zoals mevrouw Mione Brandse. Ze is invalkracht op een advocatenkantoor in de Uithof. „Om een minuut voor half acht, stap ik in de bus. Om vijf voor acht zit ik achter mijn bureau", stelt zij tevreden vast. Haar zoon Reinoud heeft een handicap waardoor het ge bruik van het openbaar ver voer lastig voor hem is. De spit- bus levert echter geen.proble- men op. Hij maakt daar regel matig gebruik van om recht streeks uit Utrecht naar Leus den en omgekeerd te gaan Paul Beaumont is al even te vreden al zou volgens hem het geluid van de ventilatie zach ter kunnen. Deze bus geeft de passagiers de rust om nog even te slapen of de gelegenheid om papieren door te nemen. Geen ander vervoermiddel is zo snel, zo rustig en zo confortable. Meesmuilend kijken ze neer op de automobilisten die op het verkeer moeten letten en zitten te jakkeren Gnuivend sommen ze de nadelen van de trein op. Tochtige perrons, overvolle treinen in de ochtendspits vol luchtjes, herrie, storingen en staanplaatsen. Bij Simon van Dijke is sinds de invoering van de spitsbus de auto alleen goed voor de weke lijkse boodschappen en de vervolg op pagina 3 LEUSDEN - De onkruidbe strijding op straten en pleinen heeft dinsdagavond in de com missie voor milieu stof tot langdurige discussie opgele verd. Hoewel het punt niet op de agenda stond, zat de fru stratie de raadsleden kennelijk net zo hoog, als de Spiesmelde en het Harig Wilgeroosje op bepaalde plekken, her en der in de gemeente tussen de straat tegels hemelwaarts wijzen. Het 'groeizame weer' zoals de overvloedige regenval m dé afgelopen zomermaanden door verstokte optimisten wordt ge noemd, heeft de effecten van het gewijzigde onkruidbestrij- dingsbeleid pas goed merkbaar gemaakt. Waar vroeger de spuit met zware herbiciden met verve werd gehanteerd om elke vorm van ongewenst groen tegen te gaan, wordt sinds een paar jaar een veel mildere vorm van chemische onkruidbestrijding toegepast (het middel 'Finale'). Dit in combinatie met borstelmachi nes, die het gedode onkruid definitief moeten opruimen. De schoonmaakmethode deed tot nu toe weinig stof op waaien, omdat de warme, dro ge zomers van de laatste jaren hun steentje aan de onkruidbe strijding bijdroegen. Dit jaar schijnt de ongewenste flora zelfs op de meest onherbergza me plekken op wegen en plei nen nog een rijke voedingsbo dem te vinden. De verontwaardiging over het verloederende straatbeeld was in de commissie dan ook groot. PvdA-raadslid Gert de Weerdt verhaalde van roddels over de schutting, waarin buurtbewoners de woorden 'jungle' en 'asociale buurt' in de mond namen als het ging om de schande over het te hoog opgeschoten onkruid kenbaar te maken. VVD-er Dries Knop- pien kwam zelfs met eigenge maakte polaroids op de prop pen om te laten zien dat de on kruidbestrijding op bepaalde plekken in de gemeente wel heel erg het béoogde doel had gemist. Ook Leusden'90 raadslid Tiny Bontje wist te vertellen dat de verantwoor delijken voor de onkruidbe strijding in Achterveld „ver- vervolg op pagina 3 Geiske Hibma overhandigt namens de dankbare gebruikers van de spitsbus een taart aan de chauffeur, die dagelijks forensende Leusdenaren over de dichtslibbende A-28 naar Utrecht ver voert (foto: Tijs Rolle) LEUSDEN - Een nieuw sportseizoen staat in de startblokken. Overal in Leusden bereiden de teams zich consensus voor op de dingen, die komen gaan. Bij de 'Leusder Krant' zit deze week een bijlage waarin de nieuwe ploegen zich presenteren aan het Leusdense publiek. In de sportbijlage is rui me plek ingeruimd voor de hockeyers, die komend sei zoen in de op een hoogste hockey-klasse uitkomen. Roda-zondag trainer Fillie Kraak vertelt over zijn vi sie op het voetballen. Achterveld-trainer Jan Drost wil met zijn elftal promoveren. Het hart van de krant staat in het teken van de binnensporten. Rinke van den Brink schrijft over de kwaliteiten van zijn vol- leybalsters. De gymvereni gingen Avanti en Impala hebben weer zin in het nieuwe jaar. De tafelten nisvereniging heeft een succesvol jaar achter de rug en hoopt op een hoger niveau zich te handhaven. In het hart van de krant ook uitgebreid aandacht voor de zwem- en ploclub 'De Haaien', dat afgelopen seizoen ver succesvol ope reerde en hoopt het ko mende seizoen nog beter te presteren. Coaches Ron Baars, Cornelia Schoon- aard en Ronald Bast heb ben er alle vertrouwen in. Verder aandacht voor het korfbalteam van de toekomst en de hockeys- ters die dit jaar de sprong omhoog gaan maken. De voorzitter van de Leusder Handbal Vereniging Daan Bleuel laat zijn licht schij nen over zijn club. De gemeente Leusden laat zich er graag op voor staan dat de sportaccom modaties in Leusden bij zonder goed zijn en ver bo ven het landelijk gemid delde liggen. De 'Leusder Krant' vroeg de clubs naar hu bevinden en inventari seerde de wensen van de betrokkenen. Dat leverde veel verrassende gezichts punten op. LEUSDEN - De hockeyclub is met de gemeente in onderhan deling over de aanleg van een derde kunstgrasveld op het sportpark aan de Vallcilaan. Zowel de MHCL als de ge meente bevestigen dat daar over in oriënterende zin is ge sproken. Volgens de vereniging is een derde veld noodzaak. De gemeente acht de haalbaarheid van een dergelijke voorziening op korte termijn echter niet groot. Hockey wordt op kunst grasveld gespeeld", zegt de voorzitter van MHCL Pim Goldsmann. ,,Het is nostal gisch om op geurig gras te spe len, maar in de toekomst zal elke wedstrijd op kunstgras- velden gespeeld worden. Daar om moet de jeugd op zulke vel den spelen. Eigenlijk hebben we een derde kunstgrasveld nodig, langs het Valleikanaal." Volgens Goldsmann zijn daarover gesprekken met de gemeente gevoerd. ,,Wij heb ben twee kunstgrasvelden lig gen Die zijn voor het grootste gedeelte door de leden betaald Als wij geld tekort komen, moeten we naar de bank stap pen om geld te lenen. Wij beta len rente en lossen af en reser veren geld om een nieuw veld te kopen. Dat kost onze leden veel geld." ,,Er staan de club enkele grote uitgaven te wachten om de accommodatie op peil te houden. Nog dit jaar zullen we waarschijnlijk één van de kunstgrasvelden van een nieu we toplaag moeten laten voor zien, omdat bij een recentelijk uitgevoerde keuring gebleken is dat de negen kaar oude top laag niet meer aan de gestelde eisen voldoet Dat kost de club meer dan tweeënhalf ton", al dus Goldsmann. Goldsmann legt uit: ,,Dat kunstgrasveld is eigendom van de stichting Vallei, dat is de club. Wij hebben wel geld gere serveerd voor de renovatie van het veld, maar zullen toch weer geld moeten lenen. En wij heb ben echt dat derde kunstgras veld nodig. Ik vind dat de ge meente nu eens iets voor de club moet doen. Wij kunnen niet nog een veld van vijf ton betalen." Gemeente-voorlichter Mar cel Pellikaan noemt het uiter mate onwaarschijnlijk dat er een derde kustgrasveld op het Valleisportpark aangelegd zal worden. ,,De aanleg van het tweede veld werd onderbouwd met het feit dat er meer ge speeld kan worden op zo'n veld. Dat betekent dat dat ver haal niet meer opgaat De hoc keyclub heeft al twee velden. Dat is een luxe, al moet ik toe geven dat er wel over een derde kunstgrasveld gepraat is. Maar dat was informeel en polsend." WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 De Leusder Krant Is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombmatie Midden Nederland. Kantoor: Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 18 SB INHOUD Wielerspecialist Jan Jansen uit Achter veld houdt het voor gezien. Op 57-jarige leeftijd vindt de (bijna)naamgenoot van oud-Tourwinnaar jan Janssen het wel letjes. Jansen hangt de luxe sportkar- retjes aan de wilgen en gaat van het leven genieten. In de Schijnwerper deze week de spot lights op de Claeverenbladstraat, waar een aantal bewoners druk bezig is een buurtfeest op touw te zetten. Eén en an der is het gevolg van het feit dat de straat in het RTL 4-programma Let's have a party een prijs won. Basisschool De Brink bestaat dit jaar 30 jaar En dat moet gevierd worden Niet alleen om het zesde lustrum luister bij te zetten, maar ook om Leusden duidelijk te maken dat De Brink weliswaar een klei ne, maar een goede school is Als extraatje deze week een bijlage als voorproefje op het nieuwe seizoen. Acht pagina's boordevol nieuws over sportver enigingen die het komende weekeinde hun kunsten op de sportvelden weer gaan vertonen. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Een eigen kranl die u op de hoogte lioudt over alles wat ere uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet ledem week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Ünzc nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plnatseli|ke bakker Vul dus 'snel de onderstaande opgavebon in1 JA, ikwil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 laar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar: BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld AMERSFOORT DEALER ;"'erdamseweg 7 - lei 033-63015J

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1