Rommelmarkt DWS Kinderdag MHCL Leusder Krant „Niet kletsen maar poetsen" Onkruidbestrijding wielhandel Jan Jansen na ruim dertig jaar dicht bent een begrip geworden voor dorp en omgeving" Automobilisten bekeurd Aangebrande bonen Wethouder Joost de Jongh gastspreker Leen Boogaard, ridder in de Orde van Oranje Nassau I GEEN PANIEK! 4 f De Flint JÊ er niets voor om de bus toe stemming te geven om van de vluchtstrook gebruik te ma ken. Veilig Verkeer Nederland steunt de daarvoor aangevoer de argumenten. Het gebruik van de vlucht strook zou te gevaarlijk zijn. Door bruggen en andere over gangen en het gebruik van de strook waarvoor deze bedoeld is (pech en noodsituaties) zou een bus te vaak in moeten voe gen op de rijbaan. Daar kleven teveel bezwaren aan Het ver voersbedrijf blijft pleiten voor het gebruik van de vlucht strook en dringt aan op verder onderzoek. Om de file toch te kunnen mag de chauffeur uitwijken naar de Amersfoortse Straat weg. Wanneer bij het verlaten van de laatste carpoolplaats, duidelijk is dat de rijksweg op onthoud zal gevenj kan de chauffeur na overleg met de centrale, besluiten via de Stichtse Rotonde door Soester- berg heen te rijden. 06-9292 Dit najaar zal men opnieuw actie voeren om het gebruik van de spitsbus te stimuleren. Zowel de huidige passagiers als het vervoersbedrijf denken dat de mogelijkheden van de spitsbus nog niet bij alle po- tiëntele gebruikers bekend zijn. ,,Ln Leusden hebben we 11 opstapplaatsen. Bijna nie mand moet langer dan vijf mi nuten lopen De route begint bij Bavoort in Leusden-Zuid, voert langs Buiningpark en Groene Zoom om bij de Ros senberglaan 'Leusden in te gaan via Geertrudishof en Bohemen, langs Middenweg het Ruige Veld in, via de car poolplaats de A28 op. De eerste bus is in 25 minuten zonder file in de Uithof. De tweede doet daar gemiddeld 35 minuten over. Met eigen auto is men gemid deld slechts 10 minuten korter onderweg, na een minder comfortable en milieu-vrien delijke rit. Voor wie zich af vraagt of deze spitsbus aan sluit op een bus naar de werk plek in Utrecht, bestaat een speciaal 06 nummer, 06-9292 Door straat en tijd van vertrek en bestemming, of postcode van deze straten, op te geven, krijgt men informatie over de snelste en/of voordeligste openbaar vervoersmogelijkhe den. Marianne de Valck LEUSDEN - De bedrijven- avond op donderdag 23 sep tember van de Mixed Hockey Club Leusden heeft een extra spreker op het programma: wethouder Joost de Jongh. De Jongh zal de bedrijven onder houden over creatief onderne men in Leusden en de rol die de gemeente daarin kan spelen. Op woensdag 22 september be gint het lustrum van de hoc keyclub met een kindermiddag met veel attracties. De kindermiddag op woens dag 22 september is niet alleen voor de kinderen die lid zijn van de hockeyclub. Alle jeugdleden mogen een vriendje of vriendinnetje meenemen. Op het programma staan een zeskamp, een maaltijd en een disco, die tot half tien zal du ren De leiding is in handen van Marjan Bronkhorst, die de middag organiseerde met Bert Vis, een Leusdenaar, die een expert in het organiseren van dit soort evenementen. Boven dien zal de EHBO aanwezig zijn Op de middag kunnen de kinderen fietsen op een gekke fiets, koeien melken (de zoge naamde Boerenrace), skiën en als klap op de vuurpijl van een zeephelling afglijden. Boven dien moeten de kinderen een reuze-puzzel oplossen. De spelletjes worden in circuit- vorm gespeeld. De kaartver koop begint woensdag 1 sep tember om 16.00 uur de hal van het clubhuis. De kaarten kosten 15,-. vervolg van pagina 1 schrikkelijk slecht werk lever den De discussie kwam op gang na berichten in de pers over vermeend illegaal gebruik van chemische onkruidbestrij dingsmiddelen Wethouder Corri Verduin verweet de com missie wel heel erg kort van memorie te zijn, omdat een raadsbreed geaccepteerde nota over de onkruidbestrijding, die eind jaren tachtig de basis vormde voor het nieuwe beleid, klip en klaar was over de wijze waarop dat zou geschieden. ,,Daar is het gebruik van het middel Finale al in genoemd. We hebben daarvoor gekozen, omdat dat op dat moment door de landbouwhogeschool in Wageningen werd aangepre zen als 'onschadelijk voor mens en dier' en 'afbreekbaar in het milieu' Ik heb nog niet vernomen dat die conclusie in middels is achterhaald en daar ga ik dus ook niet vanuit." Ver duin wees er verder op dat ver dergaande onkruidbestrijding best mogelijk is, maar dat dat consequenties heeft voor het milieu (meer gebruik van che mische middelen) of meer geld gaat kosten (extra veeg- en borstelbeurten). CD A-er Rikus Rentink vroeg de wethouder of er niet meer aan voorlichting gedaan zou kunnen worden, als er dan toch gespoten werd. „Je maakt mij niet wijs dat welke chemische onkruidbestrijding dan ook goed is voor een mens. De planten gaan er in ieder geval van dood. Als van tevoren be kend is waar men spuit, kun nen ouders bijvoorbeeld in overweging nemen kleine kin deren een tijdje binnen te hou den" De CD A-er meende zelfs te weten dat het verantwoor delijke bedrijf, BFI, zou werken met ondeugdelijk ma teriaal. Volgend Rentink werkt BFI met onvakkundig gemon teerde sproei-installaties op de borstelmachines, die bijvoor beeld niet automatisch afslaan op het moment dat de machine stilstaat Daardoor zou er in bepaalde gevallen veel meer chemische middelen op straat terecht komen, dan de bedoe ling is Verduin kende die proble men niet en zegde de commis sie toe dat uit te zullen zoeken. De discussie over het ongewen ste openbaar groen zal vermoe delijk donderdag worden voortgezet in de commissie van wethouder Joost de Jongh, die verantwoordelijk is voor de uitvoer van de onkruidbestrij ding. ,;daq 1 september 1993 Pagina 3 de Junior was het soms een gekkenhuis." Die werd toen overigens nog op gewone fiet sen verreden waar dan voor deze gelegenheid de spatbor den werden afgehaald In 1970 verhuisde de fietsen- zaak van Jansen naar een gro ter pand aan de Hessenweg. Vanaf die tijd nam ook de ver koop van bromfietsen sterk toe. Doordat hij veel Yamaha- bromfietsen verkocht kreeg hij van deze firma een zakenreis naar Japan aangeboden om daar de fabrieken te mogen be kijken. Dit noemt Jansen nog steeds de reis van zijn leven. In 1978 is Jansen om gezond heidsredenen gestopt met de verkoop en reparatie van bromfietsen en zich vooral gaan toeleggen op racefietsen. Hij deed toen veel zaken met zijn bijna naamgenoot, de wielrenner Jan Janssen die een eigen merk racefiets fabriceer de. Dat mensen hem vaak ver warden met de bekende wiel renner had voor Jansen zowel positieve als negatieve kanten ,,De naam Jan Janssen wekte vertrouwen, waardoor ik zeker meer fietsen heb verkocht dan wanneer ik anders zou heten, ook al omdat veel mensen dachten dat ik de wielrenner was. Bovendien was ik de enige dealer van dit merk in de om geving waardoor ik ze altijd zo kwijt was. Maar het nadeel was dat wanneer er iets aan éën van de Jan Janssen-fietsen mar keerde, de mensen dachten dat het dan wel een Jansen-fiets zou zijn; mijn eigen merk dus. Over hoe snel hij zijn fietsen in die tijd kwijt kon heeft hij nog de volgende anekdote: „Op een keer haalde ik een vrachtje Jan Janssen-fietsen bij de fa briek op terwijl het heel hard sneeuwde Jan Janssen ver klaarde me voor gek omdat hij dacht dat ik ze met dit weer toch nooit kwijt zou kunnen. Ik had bij wijze van spreken nog net tijd om ze af te laden, maar ik had ze zo verkocht. Zodat ik vlak erna weer een nieuw vrachtje,op kon halen." In de loop van de jaren tach tig loopt de verkoop van race fietsen terug en komt de All Terrain Bike ervoor in de plaats. Jansen wijt dit aan het feit dat mensen eens wat an ders willen, ,,de mensen heb ben op hun racefietsen alles al gezien en zijn overal al geweest en willen nu iets anders." Maar Jansen verwacht dat de inte resse voor lichtere en duurdere sportfietsen sterk toe zal ne men omdat mensen hiermee overal kunnen komen. Maar daarover hoeft hij zich, als rijwielhandelaar althans, geen zorgen meer te maken. Want na ruim veertig jaar in het vak te hebben gezeten vindt hij het genoeg:,Ik ben nu zevenenvijftig en ik wil nu het nog kan van het leven gaan ge meten. Ik kan wel tot mijn vijf enzestigste blijven werken, maar misschien heb ik dan geen zin meer of ben ik niet meer in staat de dingen te doen die ik nu wil.' Eén van de dingen die Jansen wil doen is samen met zijn vrouw met de caravan door Europa te trekken. Daarbij fietst en tuiniert hij graag. Zo dat hij niet bang is dat hij zich snel zal vervelen Christine Schut ACHTERVELD - De rommel markt, die ieder jaar wordt georganiseerd door de Achter- veldse muziekvereniging Door Wilskracht Sterk heeft dit jaar alle bestaande records gebro ken. Zowel in oppervlakte van het marktterrein als in aantal len toeschouwers als in de op brengst werden de records van de jaren hieraan voorafgaand flink overschreden. Afgelopen week was het weer eens raak in Achterveld. Rond de klok van negen uur liep het al aardig vol voor de toegangshekken van de Ach- terveldse rommelmarkt. De dagen voorafgaande aan deze zaterdag waren de leden van DWS druk in de weer met het opzetten van de kramen, stel lages en het afbakenen van de LEUSDEN - De politie heeft dinsdagochtend tussen kwart over tien en kwart voor elf ne gen automobilisten op de Lockhorsterweg bekeurd. De betrokken bestuurders negeer den het innjverbod, dat daar sinds enige tijd van kracht is. Tot nu toe volstond de politie met het uitdelen van waar schuwingen. Overtreders kun nen nu rekenen op een bon van ƒ50,-. terreinen waar. de jaarlijkse rommelmarkt gehouden zou gaan worden. Hiervoor werd het terrein rond De Moespot uitgebreid met het grasveld aan de Rentinckstraat in totaal een kleine 10.000 vierkante meter. Vlak voordat de rom melmarkt zou beginnen zei in een intervieuw met radio Utrecht medeorganisator John Steenbeek. „Het is geen rom melmarkt, maar een tweede handsverkoop. Zo goed is de kwaliteit van de aangeboden artikelen." In ieder geval werd deze rommelmarkt ruim en overzichterlijk opgezet. Tegen tien uur werd het drukker en drukker en de koopjesjagers verdrongen zich voor de toe gangshekken. Een laatste kans op brood met koffie voor de verkopers en vrijwilligers, zo'n kleine honderd in getal. Nadat iedereen er klaar voor is gaat men naar zijn kraam, klaar voor de dingen die komen gaan. En als dan de speaker zegt dat men gaat beginnen, worden de hekken openge gooid en rent men naar de kra men om maar zoveel als men kan dragen voor zo weinig mo gelijk kan bemachtigen. Als de speaker zijn zin afmaakt met de woorden .„Als de klok tien slaat" lopen de eerste honderd personen al rond de kramen. Er werd gekocht, geboden, afgepingeld weggelopen en later toch weer gekocht. Bin nen no-time waren de vooral grote artikelen zoals de TV's, de stereo's, de koelkasten, als mede de fornuizen en de vries kisten grif van de hand gegaan. De studenten of hun ouders de den goede zaken met hun spullen die men nodig had voor hun nieuw in te richten kamer in Enschede, Amsterdam of Zwolle. Een moeder die een fraaie lederen stoel kocht vond deze in eerste instantie goed genoeg voor haar dochter, echter bij nader inzien zou hij misschien ook wel staan in haar woning. Op een fiets werd het pas verworven kleinood en en fraai oud ogend tafeltje huiswaarts gesjouwd, waarbij vader puffend de fiets met de zware last moest voortbewe gen. Een oud inwoonster van Achterveld komt samen met haar vriend vanuit Harderwijk LEUSDEN - De brandweer heeft gisteren dankzij een snel optreden kunnen voorkomen dat een woning aan de Brink horst in vlammen opging. Bu ren waarschuwden de brand weer dat de woning volstond met rook. Onderzoek wees uit dat de bewoner 's morgens een pannetje bruine bonen op het vuur had gezet en vergeten was het gas uit te doen toen hij de woning verliet De woning liep slechts rookschade op. Onderhandelen over een goede prisj op de rommelmarkt van DWS. (foto: Jan Pit) £RVELD - De rijwiel- |van Jan Jansen (57) aan j>enweg in Achterveld j30 september na bijna dertig jaar dicht. Begon- 1961 als kleine speciaal- luor fietsen, bromfietsen ^wat daarmee te maken i> de zaak daarna uitge- lot een aanzienlijke iDszaak met een goede1 towel binnen als buiten po. Of zoals Jansen het ^t: „Je bent een begrip den voor het dorp en de dng." Jansen is zijn zaak in jonnen nadat zijn baas -neveld besloot de zaak !en. Na eerst zeer snel de igde diploma's te hebben ld, kon Jansen voor een üentjes een klein pand .«an de Hessenweg. Daar J ht en repareerde hij fiet- bromfietsen en verkocht rat daar bij hoorde zoals, ijg, leren handschoenen. -.1970 was het een bij- drukke tijd omdat de i bij wijze van spreken, I (ïetsband liever eerst g keer lieten plakken al zij een nieuwe koch- zegt Jansen, terwijl hij iimlach om zijn mond In die tijd werd hij ove- nog geholpen door per- .Vanwege de drukte het vaak voor dat we 's as om vier uur al begon- aarna we soms zelfs tot ir s nachts doorgingen. !in de week voor de Tour naar de rommelmarkt en koopt voor haar net gekochte oude woning in het hartje van Har derwijk een fraai glas in lood deur, die volgens haar exact in haar woninkje past. In het laatste uur, van half vier tot vier uur konden de liefhebbers van koopjes aan bod. Complete stereo's en TV's, al of niet kapot werden naar de uitgang gesjouwd. Om precies vier uur deze middag hield de muziek het voorgezien en werd in zeer korte tijd het gehele ter rein ontruimd en zonder een spoor van vervuiling achter te laten. Slechts een tweetal con tainers met daarin wat oud ij zer en in elkaar gestampte spullen staan te wachten tot komende maandag de trans port onderneming ze weg komt halen. Na de eerste tellingen blijkt dat de omzet van vorig jaar is overtroffen en dat roept bij mensen die nog aanwezig zijn een geweldig gevoel van voldaanheid op. Het doel veel geld voor nieuwe instrumenten is weer bereikt. Met een extra rondje van het bestuur wordt de rommelmarkt 1993 afge sloten. De Jongh, een jaar geleden bij de introductie van de (foto. Hans Roggen) se vakantie. Hij ge- zijn reistijd voor het men van de krant, leratuur of studie. Albert vers is vooral enthou- over de overstapmoge- len bij het Academisch ihuis Utrecht en het pro huis. Als PTT-er wordt gelmatig overgeplaatst steeds heeft hij van- Academisch Ziekenhuis it aansluiting gevonden. :n een paar minuten! luitingen mensen die de spitsbus ;bruiken, komt de wens !t» rechtstreekse verbin- laar het Centraal Station recht. Volgens Marijke Ira, van Centraal Ne- id, is het niet nodig de te veranderen. De stop en in de LTithof geven ge- nogelijkheden om binnen rnuten tot een kwartier estappen. Op alle grote alekken' zijn dienstrege- aanwezig. af de stopplaats bij het misch Ziekenhuis ht gaan maar liefst 12 in het uur naar het aal Station. Zeven van 5 van lijn 11Zowel bij ipplaats bij het Acade- Ziekenhuis Utrecht als stemming Rijnsweerd, iciehuis zijn 30 overstap- ijkheden. Mogelijk zal ntal in de komende jaren oenemen. Ma 1 januan zal Centraal Nederland tërd zijn met de VAD, ongetwijfeld wijzigingen ïït zullen komen, zigmgen waarmee hoop at voor de mensen die fthtstreekse verbinding et station in Amersfoort Tot nu toe kon Cen- ^'ederland met op het ter- an de VAD opereren en VAD geen kans aan deze tegemoet te komen. itrook tweede bus rijdt even acht uur, dikwijls in de de A28 Veel buspassa- zouden de bus graag ge zien 'maken van de Strook of een speciaal in te richten bus- Voorlopig is daar geen Rijksvvaterstaat voelt LEUSDEN - „Niet kletsen maar poetsen", kregen de me dewerkers van Leen Boogaard 35 jaar lang te horen. De amb tenaar vervulde vele functies in het gemeentehuis. Op 15 september 1953 als leerling ambtenaar begonnen in Oost- kapelle, klom hij op tot Hoofd sector Publieke Werken en loco-secretaris van de ge meente Leusden. Na 40 jaar overheidsdienst en bij het be reiken van de VUT-gerechtig- de leeftijd, kwam op donder dag 26 augustus het officiële afscheid. Tijdens de receptie in de ontruimde raadzaal van het gemeentehuis, werden Boog aard benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Bur gemeester Panis nam de cere moniële plechtigheden voor zijn rekening. Uit de dankwoorden van zijn collega's, werd duidelijk dat men afscheid nam van een man met gevoel voor eer voor het ambtenaar zijn. Zelf verklaar de hij zijn bestaan als ge meenteambtenaar altijd als een roeping beschouwd te heb ben. Dienstbaar zijn aan de plaatselijke gemeente, om op de achtergrond de taken zo goed mogelijk te vervullen. „Wethouders en raad moeten geen last van ons hebben", zei hij in zijn afscheidswoord. Panis bekeek het van de an dere kant. „Bestuurders ko men en gaan; ambtenaren blij ven De invloed van mensen als Boogaard op de uitvoering van het gemeentelijke beleid is 35 jaar lang in Leusden groot geweest, maar voor de inwo ners niet direct als zodanig herkenbaar. Leen Boogaard werkte op vele afdelingen. Hij kwam in 1958 als adjunct commies op de afdeling financien van de ge meentesecretarie Tijdens de hectische jaren van opbouw was hij chef van de hoofdafde ling welzijnszaken, sport en onderwijs De onderwijzers voor de nieuwe openbare scholen in Leusden groeikern, solliciteerden bij hem De af wikkelingen rond bouw en in richting van Korf en sportac commodaties gingen via zijn bureau (advertentie) weest van Leen Boogaard Een blad voor de mond heeft hij nooit gehad. Wie in zijn ogen de kantjes er van af liep, kon op commentaar rekenen. Maar wie 'zijn' ambtenaren van buitenaf aanviel, trof in hem een muur van onverzettelijjk- heid. Hij liet zich niet uit het veld slaan en bleef zijn stan daard hoog houden met inzet en hoge normen Kleurenkennis behoorde niet zijn sterkste kant Zijn zwart/wit benadering ver klaarde hij zelf. „Ik ben ge wend rood, rood te noemen en groen groen. Met mengkleuren heb ik moeite. De kleur van het huidi ge college is daar een voorbeeld van. Ik kan niet uitleggen wat dat nou precies voor een kleur is maar moet toegeven dat er waarachtig redelijke resulta ten uit voortkomen." Leen Boogaard mag dan nu pas tot ridder benoemd zijn, uit de commentaren bij zijn ver trek, viel op te maken dat hij zich al jaren als een ridder voor vorst en gemeentehuis waarge maakt heeft. Leen Boogaard ontvangt de felicitaties van burgemeester Panis, die de vertrekkende ambtenaar zojuist heeft geëerd met een ridderorde, (foto: Hans Verhorst) Tijdens de roerige tijden rond het college, tussen 1980 en 1987, hield hij stand op de afdeling financiële en econo mische Zaken. Na het afge dwongen vertrek van de ge meentesecretaris vervulde Leen Boogaard deze functie tijdelijk tot de nieuwe man was aangesteld. Boogaard werd daarop bemoemd tot hoofd sector publieke werken. Liever werken dan vergaderen, liever aanpakken dan consoli datie. Kritische en recht op de man af Dat zijn de motto's ge- j De Flint heeft nog een nieuw programma- boekje voor u klaarliggen. i tIMeem snel een abonnement. k Bel: 033-751184 M

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3