Leusder: i Leusden Opgovebon regelrubriek kinderen gaan weer naar school y commissies vergaderer paspoort soms niet direct mee! actuele folder GEMEENTE |BDU| te -§c- WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1993 LEUSDER KRANT 3n Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 173 d.d. 1 september 1993 Acties om voor de schoolgaande jeugd de verkeersveiligheid te bevorderen hebben succes. Gelukkig maar want dit betekent dat er minder kinderen in het verkeer gewond raken of verongelukken. Daarom is er alle reden om ook dit jaar weer de actie '\V(j gaan weer naar school' te voeren. Zo'n twee en een half miljoen schoolkinde ren van 4 tot 17 jaar zgn minstens twee keer per dag onderweg tussen huis en school. De actie probeert alle verkeersdeelnemers te bewegen om ervoor te zorgen dat de schoolroutes zo veilig mogelijk worden. fraude maakt ander aanpak noodzakelijk Steeds vaker komt het voor dat mensen zich als een ander voordoen en op die manier in het bezit komen van een origi neel paspoort of rijbewijs. Dat gaat als volgt. Je leert de per soonsgegevens van een ander uit het hoofd, doet aangifte bij de politie van vermissing. Ver volgens ga je met het proces verbaal naar de gemeente, le vert je eigen pasfoto in, betaalt en krijgt een nieuw paspoort of rijbewijs. Natuurlijk is deze handelswijze strafbaar. Maar alleen straffen helpt niet. We moeten ook pro beren dit soort misbruik te voorkomen, daarom zal er voortaan een andere procedure worden gevolgd als u bij de balie van burgerzaken komt met de mededeling dat uw do cument zoek is of gestolen. Zo zal een vervangend document pas worden uitgereikt als de gegevens van de actuele aan vraag vergeleken zijn met de vorige aanvraag. Als er twijfel bestaat over de identiteit van de aanvrager zal de politie wor den ingeschakeld en wordt en natuurlijk geen vervangend do cument uitgereikt. U zult begrijpen dat deze werk wijze betekent dat de gemeen te de 'klaar terwijl u wacht' service m dit soort gevallen niet meerman hanteren. Hoe lang het duurt voordat u het nieuwe document in uw bezit hebt, is moeilijk te zegen. Dat is afhan kelijk van de duur van het on derzoek. Die duur is bijvoor beeld afhankelijk van de in stantie die het oude reisdocu ment heeft afgegeven. Uit cijfers van het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijkt dat er vong jaar 2.496 kinderen door verkeersongelukken in ziekenhuizen belandden. In 1991 waren dat er nog 2.572. Het aantal dodelijke slachtof fers daalde van 178 naar 150. Deze daling is mede het gevolg van de actie. brugklassers In de eerste weken na de schoolvakantie ligt het aantal ongevallen met schoolgaande kinderen hoger dan in andere perioden, de jeugd moet weer wennen aan de dagelijkse gang van zaken. Brugklassers, de groep van 12 tot 14 jaar, heb ben het extra zwaar. Zij heb ben te maken met extra school routes. Automobilisten moeten even als andere verkeersdeelnemers weer wennen aan een druk ver keersbeeld met onverwachte situaties. risico's Fietsende kinderen in de leef tijd gedragen zich vaak onvoor spelbaar en houden te weinig rekening met andere verkeers deelnemers. Enkele van de meest voorkomende overtre dingen. Ze verlenen geen voorrang en rijden dcJor rood licht. Ze ver anderen van koers zonder rich ting aan te geven en goed op te letten. Ze slingeren en rijden met losse handen. Ze laten zich soms trekken door bromfiet sers. Ze fietsen in groepen en vaak met z'n drieën naast el kaar remweg Kinderen moeten dus meer en beter opletten. Maar automo bilisten die veel schoolgaande kinderen ontmoeten kunnen hun rijgedrag natuurlijk het beste aanpassen. Zeker wan neer je ziet hoe lang het duurt voordat een auto tot stilstand is gekomen. Kijkt u maar: snelheid remweg 30 km 15 meter 50 km 33 meter 80 km 60 meter 100 km 90 meter 120 km 120 meter acties Tijdens de actieperiode die dit jaar loopt tot en met 4 oktober houdt de politie extra toezicht op de schoolroutes. Er wordt dan aandacht besteed aan schoolgaande kinderen op fiet sen en brommers maar ook aan chauffeurs van auto's en vrachtwagens. U kunt rekenen op fiets- en bromfietscontroles, snelheidscontroles en toezicht op het verkeersgedrag van alle weggebruikers. woensdag 1 september commissie welzijn en onderwys De leden moeten onder andere de gedachten latenl over de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gel capten. Deze wet regelt de overgang van veel njksl op het gebied van gehandicapten naar de gemeent* Hierna wordt een aantal onderwijsstukken besproke moet worden gedacht over de bestrating van het sc plein van Loysder Hoek, de vervanging van het meu in de directiekamer van de Vallei en het vervange j< regelapparatuur in de Holm. Ook zal de commissie een advies geven over de goei itl ring van de jaarrekening van de stichting Soccle. ns st< al donderdag 2 september commissie O REV Op de agenda staat een groot aantal punten. Zo moe notitie wegmarkeringen worden behandeld en een ra dat studie verricht naar de rotondes in Leusden. Ook wordt een voorstel behandeld dat gaat over de a ting van de Lockhorsterweg en de Heiligenbergei^ Hiermee is 310.000,-- gemoeid. Burgemeester en wethouders stellen voor 50.000, tra beschikbaar te stellen voor achterstallig onder van de Liniedijk. Het is in sommige gevallen mogelijk om een bijdra krijgen in de aansluiting op het aardgasnet. Het gaa om oudere woningen, die nog niet waren aangeslote totaal gaat het om 24.000,- (1. bi: tes ,k€ lo< lts wat wel en niet chemisch afval is 'el Er zijn gelukkig nog maar wei nig mensen in Nederland die gedachteloos alles in de vuilnis bak gooien. De meeste mensen weten waarom afval geschei den moet worden. Veel afval, zoals glas, papier en groente- en fruitafval kan im mers worden hergebruikt. En daarmee zijn we op de goede weg. Ook chemisch afval wordt ge scheiden. Om te voorkomen dat schadelijke stoffen uitein delijk in de bodem, in het water of de lucht terecht komen. In de Nederlandse huisghou- dens ontstaat jaarlijks 37 1/2 miljoen kilo chemisch afval. Dat is meer dan honderddui zend kilo per dag ofwel ruim zeventig kilo per minuut. Per inwoner betekent dat 2 1/2 kilo per jaar. Van batterijen en verf weten we wel dat het afval is. Maar geldt dat ook van dat restje lippenstift of die spaar lamp of het uitgewerkte vlooi- enbandje van de kat? Echt hel der is het niet. Veel mensen nemen in dit soort gevallen het zekere voor het onzekere en bestempelen het allemaal als chemisch afval. Heel begrijpe lijk. Maar waar het echt op aankomt is dat we écht che misch afval apart houden. Van wege de kosten en vanwege de beperkte verwerkingsmoge lijkheden die we in Nederland hebben. Aan een produkt kunt u niet zonder meer zien of het tot het chemisch afval behoort. Op uw gevoel afgaan is m dit geval ook niet goed. Wat chemisch afval is wordt vooral bepaald door de hoeveelheid schadelijke stof fen in een produkt. Daarom zijn een heleboel verdachte ar tikelen onderzocht op hun sa menstelling. Dat heeft twee lijsten opgeleverd: een lijst van produkten die u apart moet houden en een lijst van produk ten die u bij het gewone huis vuil kunt doen. Deze lijsten 'welles' en 'nietes' maken een eind aan de twijfel. De lijst is opgenomen in een folder 'wat wel en niet che misch afval is'. U kunt deze folder gratis ophalen bij de bi bliotheek en bij het bureau Voorlichting. Bij het bureau Voorlichting vindt u overigens nog tal van ander foldermate riaal. Kom gerust eens neuzen! éS* t V WAT WEL EN NIET CHEMISCH AFVAL IS *U.'Ü maandag 6 september commissie ABZ Tijdens de vergadering van de commissie Algemen Bestuurlijke Zaken wordt gesproken over de kostei gemoeid zijn met het inrichten van een info-winkel hal van het gemneentehuis. De balie bij Voorlichting weg en zal worden vervangen door expositiekasten Voorts staat een voorstel op de agenda dat gaat ovie vervanging van computers in het gemeentehuis. Tenslotte staat de Groenstichting op de agenda. I eerste plaats worden de concept-statuten behandeld, ook zal aandacht worden besteed aan de jaarreke 1992. De vergaderingen van de commissies zijn openbaa beginnen om 20.00 uur. U kunt zich aan het begin va vergadering bij de voorzitter melden als u gebruik maken van het spreekrecht. ch [eL rc BEKENDMAKINGEN GEMEENTE bouwvergunningen De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zyn ontvangen: plaatsen dakkapel Platanenlaan 3 gedeeltelijke herbouw café/restaurant Bavoort Treckerweg 28 bouw berging Landjonker 50 uitbreiding berging Houtvester 10 verbouw/uitbreiding woning tbv tandartsen praktijk Kwintlaan 18 plaatsen dakkapel uitbreiding woning Vil- troos 16 bouw schuur Hessenweg 187 plaatsen dakkapel Reggewijk 8 uitbreiding woning Rozenhaag 2 plaatsen dakopbouw Waterhoen 6 8 plaatsen dakkapel V.d. Lagemaathof 35 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken Tele foon 961724 De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: realisering showroom/werkplaats aan de Zuide rinslag (in verband met overschrijding bebou- wingsgrens) uitbreiding woning Tiendvrij 21 vergroten entree Snoekbaars 10 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 2 september tot en met woensdag 15 septem ber 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. wet Milieubeheer ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben de volgende verzoeken voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer ontvangen: op 7 apnl 1993 van Firma Van Eeken voor machinale houtbewerking en het vervaardigen en repareren van biljartkeus op het perceel Ha- mersveldseweg 139 te Leusden; op 29 juni 1993 van Herder B. V. voor een lood- gietersbedrijf, alsmede verkoop van keukens en sanitair op het perceel Hamersveldseweg 76 te Leusden; op 1 juli 1993 van RAFA B V. voor een fabriek van scheepsramen, -deuren, -luiken, etc. t.b.v. de scheeps- en carrosseriebouw op het perceel Ambachtsweg 28 te Leusden. De verzoeken, de ontwerp-beschikkingen en de bijlagen ligggen van 1 september 1993 tot 1 oktober 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Tot 1 oktober 1993 kan op verzoek een hoorzit ting worden gehouden, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemoti veerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur (adres: Gemeente Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden) In dien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest verleende vergunningen Op 20 augustus 1993 is aan De Wit Milieu B.V een vergunning in het kader van de Wet Milieu beheer verleend voor het oprichten en in wer king hebben van een kantoor, een autowerk plaats en een stalling voor containers en rijdend materieel op het perceel Randweg (ten zuiden van de reinigingswerf) te Leusden, op 20 augustus 1993 is aan W A P. van Zand- brink een vergunning in het kader van de Hin derwet verleend voor het oprichten en in wer king hebben van een loodgieters- en gasverwer- kingsbedrijf op het perceel Wilgenlaan 23 te Leusden; op 24 augustus 1993 is aan Stichting Streek school Beroeps Begeleidend Onderwijs Midden Nederland een vergunning in het kader van de Hinderwet verleend voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor onder wijs aan cursisten voor partieel beroepsonder wijs op het perceel Clarenburg 1 te Leusden. De vergunningen en de bijlagen liggen van 1 september 1993 tot 1 oktober 1993 op elke werk dag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen de ontwerp-be schikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. verleende vergunningen bouwvergunningen plaatsen dakkapel Stekelbaars 1 plaatsen dakkapel Stekelbaars 3 bouw berging Dissel 1 plaatsen dakkapel Zonnedauwhof 19 uitbreiding woning Travertijn 13 bouw gasreduceerstation Zuiderinslag 2 verbouw uitbreiding woning Emelaarseweg 9A plaatsen dakkapel Ansfriduslaan 18 oprichten basisstation antennemast nabij Lockhorsterweg IA gedeeltelijke herbouw café/restaurant Bavoort Treekerweg 28 bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756. Aantal regels 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 de Regelrubne' ie 4,41 8,82 13,23 17,64 22,05 26,46 30,87 35,28 39,69 44,10 48,51 52,92 Dc kosten zijn per kombinatie Ik kies voor: Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 3.- extra. Brieven onder nummer 3.- extra Bij niet kontante betaling wordt 3,- administratiekosten berekend. De BDU-Krantenkombinatie biedt een viertal optimale mogelijkheden tot het plaatsen van rubrieksadvertenties. Stuk voor stuk genereren dc kranten die deel uitmaken van dit regio-kwartet veel response en directe reacties. Kortom, wanneer u een gerubriceerde advertentie plaatst in de editie(s) van de BDU-Krantenkombinatie. gaan er vanzelf talloze bellen rinkelen. Of u nu iets wilt verkopen, bekend wilt maken of woonruimte zoekt, maak dan gebruik van het hoge bereik dat de BDU-bladen ten opzichte van andere verschijnende kranten kenmerkt. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten), BDU BV, verkoop binnendienst Uitgeverij, Postbus 67, 3770 AB Barneveld, met de titel van de kombinatie Naam: Adres: Postcode: Plaats: Plaatsingsdalum: Rubriek: Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af per kombinatie. LI 1 BDU-NOORD oplage 94.750 exemplaren (Dc Stad Amersfoori, Hoevelakens Nieuwsblad. Leusder Krant. De Stad Nijkerk. Zccwoldcr Kranl. Drontens Nieuwsblad en Barnevcldsc Krant - wo 2 BDU-MIDDEN oplage 77.450 exemplaren (De Woudenberger, Scherpenzeelse Krant. Doornse Krant "De Kaap". Nieuwsblad Geldcrmalsen. Ede Stad - ma. en Barneveldse Krant - ma.) 3 BDU-ZUID oplage 67.950 exemplaren (Ede Stad - wo.. Hoog en Laag. Bcnnckoms Nieuwsblad en Barneveldse Krant - di.) 4 GROOT-BARNEVELD oplage 55.000 exemplaren (Barneveldse Krant - do. (incl. De Barnevelder) vr. en zat.) Uiterlijk inleveren/insturen zie regelrubriek colofon van dfcze krant. Riihrieksadrcrlenlies in tic HDl -bladen. zeilen me icottrden om in klinkende daden.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4