Volksmuziek uit Zuid-Amerika Traditie korenfestival Leusden wordt voortgezet Nieuwe uitgeverij Leusder Krant CLMFOm Unie van Vrijwilligers Jeugdtheater 't Vooronder Cursus zelfverdediging Inrijverbod Bromfiets gestolen I Lijst van I deelnemers I Afsluiting Culturade: Woensdag 1 september 1993 Pagina 6 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Cultureel Leusden presenteert zich tijdens Culturade IIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH^ LEUSDEN - Op zaterdag 4 september 1993 organiseert de Culturele Raad Leusden na een onderbreking van een jaar opnieuw haar Culturade, de culturele manifestatie voor Leusdenaren door Leusdense verenigingen, groepen en indi viduen die gedurende de ge hele dag hun nieuwe (cultu rele) winterprogramma pre senteren en met tal van Leus dense kunstbeoefenaars die hun produkten tentoonstel len, te koop aanbieden of ter plaatse hun kunst creëren. Verder met demonstraties, veel informatie en een geva rieerd podiumprogramma met optredens van o.m. mu ziekkorps Lisiduna, Impala, Boemerang, Sport 2000, Leus den Wereldwijd en ballet school Ilonka Bakker. Naast de activiteiten in de Korf zal er ook een festival voor straatmuzikanten wor den georganiseerd, die in het winkelcentrum de Hamershof ruim baan krijgen voor hun optreden. Deelname is voor straatmuzikanten gratis De Culturade wordt dit jaar 's avonds muzikaal afgesloten LEUSDEN - De kers verse Stichting Leusden Wereldwijd, het platform voor mondiaal overleg waarin verschillende Leusdense verenigingen samenwerken dje zich be zig houden met vrede en veiligheid, milieu, men senrechten en ontwikke lingssamenwerking, brengt tijdens de Cultu rade op 4 september een uitgebreid programma dat zal worden verzorgd door de stichting "Victor Jara". Het programma be vat onder meer volksmu ziek en volkskunst uit La tijns-Amerikaanse lan den. En dat er veel Latijns- Amerikaanse klanken te horen zullen zijn tijdens de Culturade lijdt geen twijfel: Victor Jara neemt' maar liefst meer dan 120 muziekinstrumenten mee naar Leusden en die zullen zeker worden gebruikt. Bijvoorbeeld tijdens de workshops die tijdens de Culturade worden gehou den. Van 13.30 uur tot 14.30 uur voor de kinderen en van 15.00 uur tot 16.00 uur voor volwassenen. Maar ook tijdens het po dium-programma van de Culturade zal Victor Jara optredens verzorgen. Centraal staat de Latijns- Amerikaanse cultuur en er wordt iets verteld over de geschiedenis. Door middel van deze work shops krijgt men meer in zicht in de wijze waarop andere volkeren leven. Wanneer men de muzikale aspiraties van .een ander volk beter begrijpt, zo is het uitgangspunt, en er meer waardering voor krijgt, dan moet dit wel resulteren in meer waar dering en respect voor dat andere volk. Tijdens de Culturade krijgt men volop de gelegenheid ken nis te maken met de mu ziek en volkskunst uit de Latijns-Amerikaanse lan den. Verder zullen er ook muzickinstrumentjes te koop worden aangeboden. Leusden Wereldwijd is een samenwerkingsver band van de Wereldwin kel Leusden, de Z.W.O.- groep van de Hervormde Gemeente en Gerefor meerde Kerk, De Verre Naasten (DVN), de MOV- groep van de RK Parochie St. Jozef, de Salesianen van Don Bosco, Leusden Para Tarrafal, Amnesty International, Werkgroep Vrede voor het conciliair proces. Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) Leus den, Vrouwen voor Vrede en het Comité Milieuzorg Leusden. Voor meer informatie over de stichting Lcusden Wereldwijd: mevrouw P.E. van den Berg, Vlist- wijk 18, 3831 MZ Leusden, telefoon 945036. LEUSDEN - Vrouwenont moetingscentrum t Vooronder organiseert een cursus zelfver dediging voor vrouwen, die dinsdag 28 september van start gaat. De cursus beslaat 10 les sen en is bedoeld om vrouwen weerbaarder en zelfverzeker der te maken. De kosten beda- gen 50,- per deelnemer en belangstellenden kunnen zich aanmelden op dinsdagochtend tussen 10.00 uur en 11.30 uur in 't Vooronder (kelder van het gemeentehuis) of bij Irmgard Dienaar (telefoon: 946627) en José Aben (941998Geïnteres seerden kunnen bij laatstge noemden ook voor nadere in formatie terecht De NSG helpl bij hef vin den von oplossingen voor alle vormen van MCf"* geluidoverlasl INoLU NEDERLANDSE STICHTING GELUIDHINDER Postbus 381, 2600 AJ Delfl LEUSDEN - Bij een verkeers controle heeft de politie woensdagochtend tussen 8 00 uur en 9.15 uur 18 automobi listen bekeurd, die het inrijver bod van de Lockhorsterweg negeerden. Op de Lockhorster weg is sinds enige tijd afgeslo ten voor gemotoriseerd ver keer Tot nu toe trad de politie slechts waarschuwend op. Deze week zijn de eerste be keuringen uitgedeeld; tot nu toe liepen 27 weggebruikers te gen een bon van 50.- op met de tweede editie van het Leusdens Korenfestival in de Koningshof, waaraan de meeste Leusdense koren deel zullen nemen. Veel deelnemers De Culturade werd voor het laatst in 1991 door de stichting Culturele Raad Leusden geor ganiseerd. Mede omdat toen bleek dat er bij de deelnemers sprake was van een zekere "Culturade-moeheid" werd besloten om de Culturade voor een jaar over te slaan In tussen kon het bestuur van de Culturele Raad zich beraden over een mogelijk vernieuwde opzet. De editie 1993 heeft enkele nieuwe impulsen gekregen. Veel meer dan in het verleden zal worden getracht het cultu rele element te vergroten en verder wordt extra aandacht gegeven aan de Léusdenaren die één of ander kunstgenre of (semi-)professioneel een cul- tuurgericht ambacht beoefe nen. Er hebben zich meer dan 50 deelnemers voor de cultu rele markt gemeld. A. Galjaard, poppen;' Se- E rafina de Maar, zeefdruk- E ken; Hanny van Witsen, E E schilderen op stoffen; Elta E tekenclub, tekenen en schilderen; Schildersclub E Loysden, tekenen en schil- E deren; Ons Schilders- clubje, schilderen; De E E Vrije Kwasten, tekenen en E E schilderen; Fotoclub 'E Zoom In. fotografie; De E Buytenplaats, cursussen; E E De Boemerang, jeugdthea- E terschool; Culturele Raad Leusden, kunst en cul- E E tuur; R. Oostra-v.d. Burg, E keramiek; D. Pot, aqua- rel; mevr. Vpperman-v.d. E Torre, keramiek, poppen; E Muziekvereniging Lisi- E duna, muziek; Ballet- school Ilona Bakker, bal- E E let; Uitgeverij In Liefd' Bloeiend, uitgeverij; E L.H.G. Valk, sculpturen. E E olieverf; Hennie Vons, ke- E rumiek. Verenigingen: E Alliance Frangaise, E Amnesty International; E Blijhof; Franciscaner E milieuprojekt; Histori- E sche Kring Leusden; E Latent Talent, Werk- E groep Milieu Educatie; E Postzegelver. Lisiduna; E Postzegelver. De Lou- E pe; Scouting Manitoba, E E Wereldwinkel Leusden; E UW; Stichting Vrou- E wenraad, VOC 't Voor- E onder; Geref. Zangver- E eniging' Leusden; De E Zonnebloem; Stichting E Leusden Wereldwijd; E CML en milieugroep E Raad van Kerken; Ou- E derenbond; Schaak ver- E eniging Leusden; Sale- E sianen Don Bosco; E Speel-o-theek Hamer- E E tje; Sportschool 2000; ENFB. (Wijzigingen en aanvul- E E lingen voorbehouden) LEUSDEN - Als afsluiting van de Culturade 1993, de jaarlijks culturele manifesta tie van de stichting Culturele Raad Leusden, wordt 's avonds het tweede Leusdense Korenfestival gehouden, waaraan zes Leusdense koren zullen deelnemen. De Cultu rele Raad zet hiermee een tra ditie voort, die in 1991 voor het eerst in de Koningshof werd gestart in het kader van het CRL-winterprogramma op het thema "Ruimte". Dit festival werd een groot succes. Zowel bezoekers als deelne mers reageerden erg enthou siast. Op veler verzoek heeft het bestuur van de Culturele Raad Leusden daarom op nieuw het initiatief genomen en het resultaat is de tweede aflevering van het Korenfesti val, dit jaar ter afsluiting van de Culturade. Zo'n zes koren zullen zaterdagavond 4 sep tember in de Koningshof een drie uur durend gevarieerd zangprogramma brengen. De deelnemende Leusdense koren zijn- De Valleizangers, Gemengd Koor Leusden, Kunst Verdelt, het Konings hofkoor (de voormalige gos pelgroep Reformation), het Jongerenkoor Leusden en het Locaal Vocaal Ensemble. Het festival in de Koningshof be gint om 19.30 uur en er zal een toegangsprijs gevraagd wor den van 7,50, inclusief een kop koffie. Wie zeker wil zijn van een toe gangskaart voor het Korenfes tival, kan in de voorverkoop terecht bij de volgende adres sen: Boekhandel Hamershof (winkelcentrum De Hamers hof), Foto Muns en Tabakshop Verwoerd (Winkelcentrum De Biezenkamp). Indjen voorra dig zullen kaarten uiteraard ook in de stand van de Cultu rele Raad tijdens de Culturade worden verkocht. De Unie van Vrijwilligers (U.V.V.) zal op zaterdag 4 sep tember op de Culturade in Leusden opnieuw haar werk zaamheden onder de publieke aandacht brengen. De afdeling Leusden is werk zaam in het Ziekenhuis Eem- land, lokatie St. Elisabeth; Lr- sidunahof; de Senioren-socië teiten Buiningpark en Cen trum, Het Hamersveld; het zwembad Octopus en onder houdt sociale contacten in en kele kleinere projecten. De U V.V.-Leusden telt onge veer 210 medewerkers en kan altijd nieuwe medewerkers gebruiken. Belangstellenden kunnen zich laten informeren in de U.V.V.- stand op de Culturade of tele fonisch bij de kontaktpersoon, tel.nr. 946106. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LEUSDEN - Leerlingen van de Jeugdtheaterschool Boeme rang zullen tijdens de Cultu rade in het podiumpro- gramma alvast een spranke lend voorproefje geven van de verschillende activiteiten die de jeugdtheaterschool vol gend jaar in Leusden zal gaan ontplooien. Dan zullen name lijk aan het einde van het les- jaar Leusdense leerlingen van 5 tot 9 jaar de resultaten van him lessen in toneel, bewe gingsexpressie en stemvor- ming aan hun ouders kunnen tonen. Tijdens de Culturade neemt Boemerang een deel van het podiumprogramma voor haar rekening. Met hun aansteke lijk enthousiasme zingen kin deren tot 13 jaar een selectie van door hen (samen met hun docenten) bedachte liedjes. Ook zullen fragmenten uit de nieuwe grote theaterproduk- tie "Kinderen van Riool de Ja neiro" worden uitgevoerd Hierin spelen oudere leerlin gen uit alle afdelingen. Het verhaal gaat over straatkinde ren en zal het startsein gaan vormen van een landelijke reeks voorstellingen en acties. De van oorsprong Amers- foortse Jeugdtheaterschool Boemerang werd begin dit jaar opgericht en heeft nu reeds meer dan 70 leerlingen uit Leusden die aan het begin van het schoolseizoen lessen zullen gaan volgen in de IJs breker. iiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiliiliiiiliiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LEUSDEN - Bij sporthal de rijwiel daar om kwart voor ne- Korf aan de Smidse is vrijdag- gen gestald. Toen hij om kwart avond een bromfiets gestolen, voor twaalf weer wilde ver- De eigenaar, een 17-jarige in- trekken bleek de zwarte woner van Achterveld, had zijn bromfiets verdwenen. LEUSDEN - "In Liefde Bloeiende" is een uitgeve rij die iedereen die schrij ven leuk vindt wil helpen bij het uitgeven van eigen werk. Tegen betaling en dat is iets anders dan de gemiddelde uitgeverij in Nederland die de manu scripten van zijn schrij vers en dichters pleegt te honereren. Maar uitgeve rij "In Liefde Bloeiende" van Leusdenaar Brugt Warnar beschouwt zich dan ook meer als een boekverzorger in op dracht. Op die manier, zo is het uitgangspunt, kan iedereen die het wil eigen werk het licht doen zien, wordt wegwijs gemaakt in de doolhof van moge lijkheden. Daarbij behoren ook re dactionele begeleiding en het Gaten) maken van bij voorbeeld illustraties bij het geschrevene. Brugt Warnar, die zijn uit geverij startte op 19 juni naar aanleiding van zijn 25-jarig huwelijksfeest, brengt de doelstelling van de uitgeverij zelf in de praktijk met zijn boekje "Vrienden", een bundel korte verhalen met illu straties van Hans Jansen en "Ongeloofwaardig doch waar", een verhalen- prijsvraag waarbij de le zer moet raden welk ver haal waar is gebeurd en welke niet. De uitslag is in gesloten couvert bijge voegd. Beide uitgaven zul len in de stand van de uit geverij tijdens de Cultu rade tegen een vrienden prijsje te koop worden aangeboden. Wie een eigen verhaal niet goed zelf kan uitwerken, kan dit laten doen door Brugt Warnar. Tijdens de Culturade is daarvoor de gelegenheid. Eveneens te gen een verlaagd honora rium van 15, - per ver haal. Brugt Warnar heeft goede contacten in de voorma lige Oostblok-landen. Zo is zijn boekje "Vrienden" in Tsjechië gedrukt en ver schijnt binnenkort een les brief over Polen in op dracht van de Provincie Gelderland. Deze lesbrief zal door een Poolse druk ker worden vervaardigd. De contacten, zo lezen we in een begeleidend schrij ven van de uitgeverij, worden uiteraard ook be nut voor het op zo'n goed koop mogelijke manier la ten drukken van de toe komstige uitgaven die "In Liefde Bloeiend" in op dracht van derden zal gaan realiseren. Info: Brugt Warnar, Azu- riet 12, 3831 VW Leusden, tel. 033-942183. Het Vrouwenontmoetings centrum 't Vooronder is ook weer present op de Culturade van 4 sept a.s. Ons nieuwe programma voor de komende maanden ligt dan klaar en fol ders voor diegenen die nog niet weten wat er in 't Vooron der allemaal gedaan wordt. De leeskring zoekt nog vrou wen die het leuk vinden om eenmaal in de zes weken bij elkaar te komen om een goed boek te bespreken o.l.v een neerlandica. Als u wilt meewerken als vrij willigster kunnen wij u goed gebruiken, bij b.v. de werk groep activiteiten - die de thema's verzorgt - of de gast vrouwen, die op de open dins dagochtend en de thema-och tenden en -avonden voor de koffie zorgen. Het Vooronder zelf is zaterdag ook geopend van 10 - 16 uur, zodat u daar ook even een kijkje kunt nemen onder het genot van een gratis kopje koffie of thee. Mannen zijn deze dag ook wel- kom

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6