portmanifestatie in De Hamershof Fouten breken Roda'46 op Wombats slaat hard van zich af Marcel Rutte de beste trekkerchauffeur sdicijnman Record aantal inschrijvingen LTV Lockhorst toernooi nkelcentrum in teken nieuw sportseizoen ierste reserve ODA '46 - SVF Roda-zondag geeft winst in bekertreffen uit handen tegen DEV Veld van 'The Red Caps' stapelt fout op fout Leusder Krant Ivo 'e nsdag 1 september 1993 DEN - „Dit moet de culaire opening van het ieizoen in Leusden wor- zegt Joris Kniep, die sa- iet René Roof namens de liersvereniging Hamcrs- 18 september de grote nanifestatie in de Ha- iof organiseren. Het gaat net de inschrijvinge voor ig vertelt Roof: „Wij zet- n groot podium neer op IrfDaar worden van half t half vijf grote demon es door sportclubs in len gehouden. Het po- is al bijna helemaal vol- kt. In het winkelcentrum allerlei kraampjes neer- worden waar clubs infor- over hun sport en hun ging kunnen geven." 1 de demonstraties op het im beloven spectaculair rden. Er wordt al weken elke dag voor de shows end. laatste week loopt de in ving voor de sportmani- ïe op De Hamershof ge- d. Het programma zit vol, maar er is nog wel voor verenigingen, die npjes op de 'Hamershof' huren. Kniep zegt: „Wij de kraampjes en zorgen edereen de faciliteiten die hij nodig heeft. Het le verenigingen helemaal at zweemt naar hard n, draven, snel zwem- bar slecht voor ons m. Topsporters sterven schrijft Maarten 't n zijn verhaal 'Sporten: gevaarlijk'. Om deze ig te bewijzen verwijst ar de evolutie. Ons lijf laakt om handen te Iden of vruchten te en, niet om 'zulke sheden als tafeltennis of nnen of zaalhandbal' te jven, aldus de bioloog. iar heeft Maarten na- ijk groot gelijk in. In de lereiding op dit seizoen ook weer veel slacht- gevallen, die te veel op rand gelegen en te wei- traind hebben. En im met onwillige spieren ifronteerd worden na de zware inspanningen, sportjournalist voelt ia elke wedstrijd een :r die na een veldslag indgang langs de verse gsinvaliden maakt om iade op te nemen. Hij elke week weer nieuwe en en aandoeningen ken- n leeft mee met het leed escheurde spieren, an hij het bestaan niet oedde. Door sporters I onnoemelijk veel gele- nhun behoefte aan is onverzadigbaar, goed met sporters te en praten en er dus ook over te kunnen schrijven medicijnen en psycho- gestudcerd moeten heb- Maar aan de andere kant e in de loopgraven het ten kent het menselijk am en de menselijke voor de sportjournalist uw geen geheimen meer. om open ik binnenkort ïedische praktijk waarin mis als geheel bc- uwd wordt en de gene- van het lichaam via de bewerkstelligd zal wor- Umoet beslist gaan en, dan zien wij elkaar inkort in mijn spreekka- locn Koster, medicijnman (advertentie) A.s. zondag 14.30 uur !e wedstrijdbal voor wordt aangeboden door Assurantiekantoor Hamersveld niets." Kniep en Roof zijn heel enthousiast over de shows die gegeven zullen worden op het grote podium op 'Het Erf'. De dansschool Tacke heeft een boeidende voorstelling in elkaar gezet. Roof: „Het bij zondere van hun show wordt dat de heren in jacquet en de dames in avondkelding komen. Zij zullen een overwicht van alle stijldansen gegeven Het zal er smaakvol uitzien Jan-Jacob Duyst heeft ook een plekje geclaimd voor zijn karate-school, die tegenover de Inslag in de dependance van Sport 2000 op maandagavond traint. Duyst zegt: „Wij zijn al een paar weken elke dag bezig om het programma voor de sportmanifestatie door te ne men. Wij willen daar goed voor de dag komen." In de maand september geeft Duyst gratis karate-lessen. Renamed De motorclub 'Renamed' heeft zich ook opgegeven en zal in het winkelcentrum een grote hoeveelheid motors tentoon stellen. Kleine kinderen mogen op het mooiste exemplaar van het stel plaats nemen en wor den gefotografeerd op het snel heidsmonster. De volleybalvereniging Du- paco/Leos zal op het plein voor het grote podium een voorstel ling geven, waarin alle facetten van de volleybalsport te zien zijn en de tactische foefjes uit de doeken worden gedaan. Zij hadden dat ook wel op het po dium willen doen, maar daar was de ruimte net te beperkt voor. Sportschool Theo Meijer zal Joris Kniep en René Roof, de organisatoren van de sportmanifestatie op 18 september. ,,Dit wordt dé opening van het sportseizoen in Leusden(Foto: Hans Verhorst) met een voorstelling waarin alle kanten van judo en vecht sporten belicht worden over het podium voortrazen. De or ganisatoren Kniep en Roof zijn bijzonder ingenomen met de deelname van Meijer aan hun sportfeest Meijer is een suc cesvol judoka, die in Barcelona op de Olympische Spelen een bronzen medaille op het onder deel judo behandelde. De Schaakvereniging Leus den bezet op 18 september een kraampje op de 'Hamershof'. Roof en Kniep hebben geen idee welke atttractie de scha kers mee zullen nemen. Maar zij vermoeden Wel iets: „De schakers hebben om stroom gevraagd. Zij zullen dus waar schijnlijk een schaakcomputer meenemen." Martine Silvana zal ook een wervelende voorstelling opjiet 'Erf' neerleggen. Bovendien zal de Nederlandse kampioen Ae robic dansen acte de présence geven Ook Sport 2000 heeft zich ingeschreven en smeedt in het diepste geheim plannen voor een oogverblindend spektakel. Roof verwacht ook veel van de deelname van gymnastiek vereniging Impala, die onder andere hun nieuwe discipline, trampoline springen, aan het grote publiek komen voorstel len. „Zij komen met een grote en een kleine trampoline Ik denk dat het een fantastisch spektakel zal worden", aldus Roof. Sinds kort heeft Leusden twee Jeu-de-Boule-clubs. Amicale de Pétanque is de jongste van de twee en zal aan wezig zijn tijdens de manifsta- tie. Maar ook Jeu de Boule club 'De Hakhorst' laat met verstek gaan op het sportfeest in 'De Hamershof'. De Leusder Handbal vereni ging mag niet ontbreken op deze bijeenkomst van sport vrienden, maar weet nog met precies wat zij zullen gaan doen. Ook de squash-vereni- ging SRGL zal die dag van zich doen spreken, net als de bad mintonclub Leusden. Ondanks de overstelpende hoeveelheid clubs die al meedoen, ont breekt toch nog een gedeelte van de Leusdense verenigin gen. „Wij hebben ook uitnodigin gen naar Achterveld gestuurd, maar die clubs reageerde met een dat zij geen belangstelling hadden om mee te doen. Dat vinden wij toch wel een beetje jammer, want wij hadden de Achtervelders er graag bij ge had", akdus Kniep. Roof vraagt zich af waarom bijvoorbeeld de voetbalclubs en hockeyclub nog niets van zich hebben laten horen „Je zou toch zeggen dat dit een uit gelezen kans is om je aan een nog groter publiek te tonen. Wij hopen dat zij toch nog zich aanmelden." Joris Kniep heeft zin in de achttiende september. „Dit wordt de spectaculaire ope ning van het sportseizoen in Leusden. Wij hebben een aan trekkelijk programma samen kunnen stellen Wij hopen dat de 'Hamershof' zwart ziet van de mensen." LEUSDEN - Roda-zondag kan zich na dinsdagavond net als Roda-zaterdag volledig op de competitie concentreren. Het Doornse DEV, dat weinig in druk achterliet, verliet het Buiningpark met 3-1 overwin ning. Zeker in de tweede helft was Roda de betere ploeg, maar DEV benutte de schaarse kansen, die het kreeg, voor beeldig. DEV kreeg de doel punten in de schoot geworpen door fouten in de Leusdense defensie. Door onoplettend heid gaf Roda-zondag de winst uit handen. DEV was met naar Leusden gekomen om er een goede wed strijd van te maken of om een sympathieke indruk achter te laten De verdedigers ramden de ballen het liefst zo hard mo gelijk over de kleedkamers heen en de middenvelders loer den op kansen om Roda-spe- lers te blesseren. Oscar Vuyck had een tegenstander, die voortdurend liep te schoppen Roda schiep zich in de eerste twintig minuten een aantal kansen door goede passes van Sander van Dongen, die door Jeroen Zaal niet verzilverd werden. In de eerste helft liet Roda grote gaten op het veld vallen, omdat de spelers te dicht op elkaar liepen. In de tweede helft was de veldbezet- ting beter geregeld en speelde Roda de ploeg uit Doorn weg Maar ook in de tweede helft toonde de zondagelf zich wei nig slagvaardig voor het vijan dige doel. Dat is een manco, waar het elftal vorig jaar ook regelmatig last van had. Net toen het er halverwege de eerste helft op leek dat DEV de middenlijn helemaal niet meer zou passeren werd de spits Lelie weggestuurd. Hij speelde Steffen CHang uit en werd tegen de grond getrok ken. Aangezien Chang een doorgebroken speler vasthield mocht hij niet klagen dat hij niet van het veld gestuurd werd. De toegekende vrije trap raakte het hout. Twee minuten later liep Cas per Vuyck onder een bal door. Chang was net te laat om Lelie de doorgang te verhinderen en de spits liet 1-0 aantekenen. Twee minuten later was alweer raak toen Anton van de Hurk in het strafschopgebied hele maal vrijgelaten werd. Hij wist daar wel raad mee en passeer de Edwin van de Tweel, die wederom geen schijn van kans had. Zelfs de Doornse suppor ters vonden dat het niet terecht was, maar de goals telden wel. Vlaggenist In het restant van de eerste helft bleek dat Roda-zondag aangeslagen was door de rampspoed die het door slecht verdedigen zelf over zich had afgeroepen Casper Vuyck nam een domme gele kaart in ont vangst en het elftal zakte ver weg. Na rust maakten Sander Zaal en Edwin Veenendaal hun opwachting in de Roda-elf, die dinsdagavond uit Van de Tweel. Knijf, Weishaupt, Gres- sie, Chang, Oscar en Casper Vuyck, Boog, De Leeuw, van Dongen en Jeroen Zaal, be stond. Zij kwamen René de Leeuw en Steffen Chang ver vangen In de tweede helft draaide Roda een stuk beter. Casper Vuyck strooide met goede pas ses en zette Edwin Veenendaal, die goed inviel, aan het werk. Ook Edwin Boog had er zin in en toverde enkele van zijn on voorspelbare acties te voor schijn. Halverwege de tweede helft omspeelde Casper Vuyck een aantal tegenstanders en liet een hard schot los, dat de Doorse keeper te machtig was. Roda had weer aansluiting ge vonden en viel aan. De gelijkmaker hing in de lucht, maar Jeroen Zaal en Sander van Dongen misten een aantal kansen Roda had bo vendien de pech dat zij de paal verscheidene keren raakte. Een extra handicap was dat de grensrechter van DEV voort durend vlagde, onder het mot to: als ik bij elke aanval vlag, komt er een moment dat ik ge lijk heb en er inderdaad ie mand buitenspel staat. Hij vlagde ook toen Edwin Veenendaal de verdiende ge lijkmaker binnentikte uit een voorzet van Oscar Vuyck, die even zijn schoppende tegen stander kwijt was en van die gelegenheid gebruik maakte een goede pass te geven. De scheidsrechter keurde het doelpunt wegens buitenspel af. Veenendaal stond zeker niet buitenspel, maar de scheids rechter wees Sander van Don gen als de boosdoener aan, en dat was zeer twijfelachtig. In de directe tegenaanval zorgde Mike Gerrits voor de geflatteerde 3-1 eindstand In de eerste thuiswedstrijd van het seizoen bleek dat Roda conditioneel en positioneel duidelijk sterker is geworden. Ze zouden alleen het doel van Edwin van de Tweel dicht moeten timmeren, want van de tegengoals schieten je spon taan de tranen in de ogen. LEUSDEN - Deze weck stond de ontmoeting tegen 'The Wombats' op het programma. De vorige ontmoeting was geëindigd in een 7-5 nederlaag. Met als aantekening dat de Utrechters toen van de twee pitchers dertien maal een vier wijd kregen. Op dit punt was er afgelopen zondag een groot verschil nu werden slechts drie vrije lopen weg gegeven. Hiermee is ook het enig be sproken wat er afgelopen zon dag goed is gegaan Het veld werk, de verdediging van dit jaar, was aanzienlijk beter als vorig jaar terwijl toen in een lagere klasse werd gespeeld maar na afgelopen zondag staan de statistieken hierover weer in evenwicht met vorig jaar. Maar liefst veertien fou ten konden er genoteerd wor den en de zes gespeelde in nings. Ook aan slag stonden 'The Red Caps' zoals wel eerder dit jaar weer te knoeien. Het enige wat hierbij mee viel is dat er slechts drie keer een drie slag werd genoteerd. Hiermee is reeds het interessantste ge schreven over deze wedstrijd die in een 10-3 stand eindigde voor de Wombats. Reeds in de eerste inning bleek dat het moeilijk zou wor den voor 'The Red Caps' mid dels drie fouten en niet echt .sterk pitcheft van openings werper Eli Blom was de stand 2-0 Blunders In de tweede inning wisten 'The Red Caps' ook een puntje op het scorebord te brengen. De Wombats deden hetzelfde in een inning waar 'slechts' één fout was te bespeuren aan Red Caps zijde. In de derde inning sloegen de Wombats pas echt toe Ze wer den echter een flink handje ge holpen door The Red Caps die in deze innings zoveel veld- fouten wisten te produceren dat de Wombats slechts één keer honk slag hoefde te slaan om vier punten over de thuis plaat te brengen In de volgende inning (de vijfde) wisten ze nog drie pun ten te produceren ditmaal vooral door vier door gescho ten ballen In deze inning wis ten The Red Caps ook nog twee punten te produceren en de eindstand op 10-3 te zetten. Volgende week wacht de ontmoeting tegen de moorfiel- ders die over een zeer sterke pitcher beschikken en er dus veel moet veranderen willen The Red Caps gaan winnen LEUSDEN - De tennis- weer meewerkt - al bij vereniging Lockhorst heeft voor het open toer nooi een ongekend groot aantal inschrijvingen ver werkt. Tot spijt van de or ganisatoren zullen zelfs enkele tientallen aanmel ders uitgeloot worden. Wanneer iedere aanmel ding zou zijn gehonoreerd, had men het toernooi niet in de gestelde tijd kunnen afwerken Het open toernooi van de LTV Lockhorst, dat wordt gesponsord door Pon Dea ler, begint op zaterdag 4 september. De finales staan gepland op zondag 12 september. In totaal staan zo'n 280 wedstrijden gepland in de klassen C tot en met E. Het toernooi zal worden verspeeld op het park van LTV Lock horst in het Burgemeester Buining Sportpark (naast zwembad Octopus). Volgens Bram Pruis, wed strijdleider van het toer nooi kan er - mits het voorbaat van een geslaagd toernooi worden gespro ken: "In de C-klasse heb ben we zowel bij de dames als bij de heren een groot aantal inschrijvingen. Dat geeft op voorhand al bijna de garantie dat er elke dag wedstrijden van goed ni veau zullen worden ver speeld. Verder hechten wij bij Lockhorst veel waarde aan gezelligheid Daarom hebben we de in schrijving ook openge steld voor de lagere klas sen Die deelnemers ten nissen misschien iets min der goed, maar de wed strijden zijn vaak reuze leuk. En na afloop zorgen deze deelnemers altijd voor een gezellige am biance." De recreatiecommissie heeft er alles aan gedaan om het de deelnemers en de toeschouwers zoveel mogelijk naar de zin te maken. In het finale- weekend is er bijvoor beeld een koud buffet. Singels ACHTERVELD - De ruiters van de ruiter- en ponyvereni ging De Singels uit Achterveld hielden him derde onderlinge wedstrijden. Dit is een wed strijd die meetelt voor het clubkampioenschap. De wed strijden werden gehouden in de bak van de Singels zelf op het industrieterrein De Fliert te Achterveld Er werd in twee klassen en in twee onderdelen gereden. Zowel bij de pony's als bij de paarden moest men zowel een springparcours als een dressuurparcours afleg gen. Bij de pony's was het de Achterveldse Marloes Meul- man die het springen won, ter wijl zij ook bij de dressuur met 139 punten de concurrentie ruim voor bleef. In beide on derdelen werden Diana Gee- renstein tweede met 126 pun ten en Bas van Roomen derde met 124 punten. Bij de paarden was de strijd afwisselender Bij de dressuur wist Astrid van Dijk met 139 punten de winst te grijpen, voor Evelien de Greef 134 punten en Angeli- que Gerritsen met 132 punten De laatste wedstrijd in deze se rie wordt verreden op 2 okto ber en dan zal blijken wie zich de clubkampioenen van dit sei zoen mogen noemen. ACHTERVELD - De Achter veldse boerenzoon Marcel Rutte wist voor de tweede keer in succesie de trekkerbehen digheid- wedstrijd van de KPJ te winnen. Reeds een aantal ja ren strijd hij met vele anderen op zeer hoog niveau om de eer. Marcel Rutte is zeer blij met de winst van deze dag. Op het wedstnjdterrein van de familie Van Burgsteden aan het Jannendorp te Achterveld werden afgelopen zaterdag de jaarlijkse trekkerbehendig heids wedstrijden door de Ka tholieke Plattelands Jongeren uit Achterveld georganiseerd. Onder fraaie weersomstan digheden en in aanwezigheid van veel publieke belangstel ling werden de deelnemers naar hun opdrachten begeleid door een soort van scheids rechter die de tijd en de be haalde strafpunten noteerde De opdrachten waren deze keer onder andere het ballon- nenprikken met de tracktor, ballen laten rollen in de toren van Pisa, een remspel en een wip voor tractoren en nog veel meer spellen waar uiterste be hendigheid bij nodig is. Deze dag namen zo'n 35 mannen en vrouwen deel aan deze wedstrijden. Aan het ein de van zijn wedstrijd bleek de winnaar van vorig jaar Marcel Rutte ook dit jaar weer een snele tijd te heben neergezet De concurrentie kon deze snelle tijd niet evenaren. Twee de werd Jan Voskuilen en der de André van de Grooteveen Bij de dames was Angelique Gerritsen ietsje beter dan Gon- ny Steenbeek. De traditionele stoelendans was weer een groot succes. Om de vijver waarin een eiland is aangebracht reden de tracto ren geduldig hun rondes. Op het moment dat de 'vlag' viel moesten de bestuurders hun voertuig tot stilstqnd brengen en pas daarna zo snel mogelijk door het water een op het ei land aanwezige appel ophalen. De laatste viel steeds weer af Winnaar van deze stoelendans werd John Verdam Terwijl de grote boerenzoons en dochters met de tractoren in de weer zijn, kunnen de kleine re deze dag middels trapkarren ook hun kunnen tonen. In en parcours waar ook de behen digheid wordt getest mogen zijn dan onderling uitmaken wie de beste en de snelste is in zijn of haar leeftijdsklasse. Bij de 4 en 5 jangén won Tjeerd van Middelaar voor Olaf Kerk hof en Jurgen Lorist. Bij de 6 en 7 jarige won Jan Willem Lager- weij voor Frederik van Midde laar en Alex van Zandbnnk. Bij de 8 en 9 jarigen was Mark Groen de beste voor Erna Vos kuilen en Jos Hak, terwijl bij de 10 jarigen Enk Hak won voor Ronald van de Hoven en Bas Rommen. Bij de catagone 11 jaar en ouder won Edwin van de Lagemaat voor Elly Hak en Maartje Porte. Alle hiervoor genoemde deelnemers werden door het KPJ-bestuur verrast met een fraaie prijs.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9