Slagers laten motoren brullen ervoerder Kleinveld: „Dan breekt mijn lomp en komt er stoom uit m'n oren" 7 13 8B Corri Verduin stopt c Roda krijgt noodverlichting 1NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN euwe vervoersregeling schoolkinderen kost vijf man hun baan Laatste nieuws Fusie De Klimrakker en Kinderland van de baan BDU Leusder Krant s ERVA VOLVO MOLENAAR CITROEN r: Broemcursus Schijnwerper Slachtoffer bankoverval Culturade EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT 0PGAVEB0N Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - Meer dan 100 Keurslagers kropen zondag op de motor voor een toertocht, die door de overkoepelende organisatie was georganiseerd. In de omgeving van het kantoor in De Biezenkamp gonsde en ronkte het van de tourmotoren, choppers en sportmotoren, die warm draaiden voor de tocht in de omgeving van Leusden. Vorig jaar werd de tocht voor de eerste keer georganiseerd. Dat waszo'n succes, dat zondag meer dan 100 slagers acte de présence gaven. Herhaling ligt voor de hand en ziet er dus naar uit dat Leusden er een traditie bijkrijgt. (foto: Hans Roggen). LEUSDEN - Wethouder Corri Verduin beëindigt haar poli tieke loopbaan. Dat heeft de bewindsvrouwe, met onder meer milieu, sociale zaken en huisvesting in haar porte feuille, dinsdagochtend in het college van b&w meegedeeld. Verduin stopt na afloop van de huidige raadsperiode, bij de verkiezingen volgend jaar. Corri Verduin heeft sinds 1976 deel uitgemaakt van de Leusdense gemeenteraad, waarin ze sinds 1987 het wet houderschap bekleedt ,,Ik vind dat het na 18 jaar mooi is geweest", zegt Verduin over de reden waarom ze ermee op houdt. ,,Ik kijk met plezier te rug op de achter mij liggende periode. En ik ben ook best een beetje trots op bepaalde zaken die ik als wethouder heb ge realiseerd Maar het is ook een veeleisende tijd geweest, die veel van je vraagt Ik vind het welletjes." Verduin zegt er niet bang voor te zijn dat de Partij van de Arbeid in haar bi] gemeente raadsverkiezingen volgend jaar een belangrijk stemmen- trekker of lijsttrekker verliest Verduin: ,,De PvdA in Leusden is mans genoeg om ook zonder mij sterke raadskandidaten of potentiële wethouders naar voren te schuiven Daar ben ik geen moment bang voor." Verduin is daarmee het tweede prominente PvdA- raadslid, dat in korte tijd van het Leusdense politieke toneel verdwijnt. Enige weken gele den werd bekend dat het raadslid Gert de Weerdt na elf jaar voortijdig zijn raadslid maatschap opgeeft. De Weerdt treedt eind september, onder druk van het afdelingsbestuur van zijn partij, terug. De Weerdt vertrekt 'onderdruk' Het afdelingsbestuur van de PvdA erkent dat raadslid Gert de Weerdt onder druk van het bestuur uit de raad is terugge treden. Dat blijkt uit een pers bericht dat deze week naar de media is gestuurd Daarin staat dat De Weerdt afscheid neemt als raadslid omdat ,,het afdelingsbestuur van de PvdA hem dat dringend heeft ge vraagd, teneinde de verkiezin gen met een frisse ploeg in te gaan Eerder had het bestuur van de PvdA laten weten dat het ontslag van De Weerdt te maken had met 'gezondheids problemen'. In zijn ontslag brief aan de burgemeester liet De Weerdt zelf echter door schemeren dat er andere rede nen aan zijn ontslag ten grond slag lagen PvdA-bestuurslid Ago Sal- verda erkent dat het bestuur niet zorgvuldig heeft gerea geerd op het bekend worden van het terugtreden van De Weerdt. ,,Dat hadden we an ders moeten doen", aldus Sal- verda. Salverda voegt daaraan toe dat de het terugtreden van De Weerdt gezien moet worden in de context van het aftreden van Corri Verduin. ,,Het zal nu duidelijk zijn dat de partij dringend behoefte heeft om nieuwe mensen in te werken", aldus Salverda. Gert de Weerdt wordt in de raad opge- volg door Cees de Kruyff, die al enige tijd deel uitmaakt van de steunfractie van de partij. 'SDEN - Vijf chauffeurs ien hun ontslag aangezegd egen, als gevolg van de we vervoersregeling voor olkinderen. Sinds het be an het nieuwe schooljaar len de ongeveer 70 kinde- dic gebruik maken van het inder onderwijs in de rc- ïiet langer opgehaald door an de vijf busjes met vaste iffeur van garage Klein- De gemeente koos voor touringscars van Christ, ileinveld met R. de Vlugt uit Achterveld, de eigenaars van de busjes en de werkgevers van de chauffeurs, zagen daar mee een jarenlange activiteit stopgezet. Kleinveld heeft in middels, noodgedwongen, ont slag aangevraagd voor vijf chauffeurs. De meesten waren al jaren (tot dertig jaar) bij hem in dienst. Kleinveld was bijna dertig jaar verantwoordelijk voor het vervoer van schoolkinderen naar het bijzonder onderwijs. De manier waarop de gemeen te gemeend heeft het schoolkin deren vervoer te moeten veran deren, maakt Kleinveld en De Vlugt, razend „We kregen op 15 juni een brief van de ge meente waarin duidelijk werd dat het contract niet verlengd zou worden. Zonder opgaaf van redenen, slechts met de mededeling 'Zoals door me vrouw Shelly Nieboer uitge legd'. Deze uitleg moet een ver wijzing zijn naar het telefoon gesprek dat ik op 4 juni met deze voor vervoer verantwoor delijke ambtenaar voerde. Ik belde haar naar aanleiding van een probleempje met een kind, zoals wel vaker gebeurde. Na dat dit was opgelost infor meerde ik tussentijds of er al iets bekend was voor het vol gend jaar. We hadden zoals ie der jaar gebruikelijk een of ferte ingediend Mevrouw Nie boer zei toen daaarover niets te weten. Ik zou een brief krijgen. Waaraan ze toevoegde 'maar u bent wel te duur'. Vervolgens moet ik in de krant lezen dat de nieuwe regeling niet om finan ciële reden ingevoerd is. 'Fi- vervolg op pagina 3 MERSF00RT DEALER '>!erdamseweg 1 - lel. 033-63015-3 (advertentie) Nijverheidsweg Noord 61, Amersloorl Tel 033-630304 &dag koopavond Konijntje in de Wetering SLAGERS OP DE MOTOR: ,,Keur-korps"... LEUSDEN - De eerder aange kondigde fusie tussen de rooms-katholieke scholen De Klimrakker en Kinderland is van de baan. Het bestuur van beide scholen heeft dinsdag avond op grond van de nieuwe aanmeldingen voor De Klim rakker deze beslissing geno men. In januari van dit jaar kregen onderwijzend perso neel en de ouders van de scho len te horen dat De Klimrakker en Kinderland binnen twee jaar zouden moeten fuseren, omdat het aantal leerlingen van De Klimrakker minder dan 111 bedroeg. Dat is de norm die het ministerie van Onderwijs hanteert bij de be slissing of een school mag blij ven bestaan of niet. Een aantal ouders van De Klimrakker wenste echter geen genoegen te nemen met deze dreigendé opheffing, om dat zij enthousiast zijn over de kwaliteit van het on derwijs op de school. Een in derhaast opgerichte pr-com- missie wist de afgelopen maan den het aantal aanmeldingen voor de komende drie jaar tot een hoger niveau te brengen, waardoor de school buiten de 'gevarenzone' komt te liggen Bestuursvoorzitter Lamers: ,,In januari volgend jaar komt er een nieuwe wet, waarin de nieuwe normen worden ge hanteerd. Voor de Klimrakker geldt een leerlingenaantal van 111. Wij hebben tot augustus 1996 de tijd om dat aantal te halen. Door de acties van de ouders is dit nu bereikt. Voor de jaren 1994, 1995 en 1996 hebben wij respectievelijk 120, 121 en 116 aanmeldingen bin nen. De verwachting is dat dit de komende jaren nog zal groeien Daarom konden wij besluiten de eerder aangekon digde fusie af te blazen." Dat de Klimrakker het afge lopen jaar in de problemen kwam, is volgens voorzitter Lamers te wijten aan een aan tal oorzaken. Een ervan was volgens hem de wisselingen in het onderwijsteam in de afge lopen jaren. ,,Er staat nu weer een een jonge enthousiaste ploeg. Dat was alleen nog niet bekend bij veel ouders. Daar heeft de pr-commissie de af gelopen maanden hard aange werkt met dit als resultaat." Een deel van het personeel van Kleinveld De Achterveldse vervoerder moet door een wijziging in de vervoersregeling voor Leusdense schoolkinderen vijf man op straat zetten, (foto Hans Roggen) LEUSDEN - De gemeente is momenteel in onderhandeling met de firma Dcsso over de ver deling van de kosten van de aanleg van een noodverlich tingsinstallatie op het Burge meester Buiningpark. Dat deelde wethouder Bram Vroon woensdagavond mee in de raadscommissie welzijn en on derwijs, waar sportzaken deel van uitmaakt. De noodverlichting is nood zakelijk geworden omdat de aanleg van een semi-kunst- grasveld ten behoeve van de voetbalclub zodanig is ver traagd, dat Roda er niet op tijd gebruik van kan maken Het plan van de noodverlichting is het resultaat van overleg tus sen Roda, gemeente en Desso, naar aanleiding van de vertra ging De gemeente en Desso onderhandelen momenteel over de verdeling van de kosten van de aanleg van een verlich tingsinstallatie. ,,Die installa tie komt er gewoon En zo vlug mogelijk, maar we streven er naar in ieder geval voor 1 okto ber", aldus Vroon. Met de aan leg van de verlichtingsinstal- latie is een bedrag van circa 15 000,- gemoeid. Tevens wordt rekening gehouden met een bedrag van 10.000,- om de extra slijtage van de betrok ken velden op te vangen. WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 De Leusder Kranl is een onalhankeli|k nieuwsblad, behorende lol de BDU- Krantenkombinalie Midden Nederland Kantoor Asschatlerweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO 19 INHOUD Om de rijvaardigheid van ouderen top peil te houden, start de WOL binnenkort met een zogenaamde Broemcursus. Het is de bedoeling de rijvaardigheid van de vaak geroutineerde verkeersdeelnemers aan te scherpen en zodoende eventueel het weggebruik door ouderen te verlen gen. De Schijnwerper richt de sportlight deze week op manege Nieuw Hagenouwe. El len Marleen Vlieland en Anet van Bem- mel doen een beroep op de burgemeester om de manege voor sluiting te behoeden. De afgelopen maanden is het Immer zo rustig ogende Leusden een paar keer op geschrikt door bankovervallen. Een 33- jarige Leusdense was daarvan vorig jaar november ongewild getuige. Geëmotio neerd vertelt zij hoe die vier minuten haat- leven ingrijpend veranderde. „Die man nen hebben mijn hele leven overhoop ge gooid Een intwerview Cultureel Leusden presenteerde zich in De Korf. Honderden belangstellenden namen kennis van het nieuwe aanbod op cultureel gebied. Natuurlijk ook deze week weer een nuninatuurtje, het weel' ui Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Eon eigen krant die u op de hoogte houdt over alios wat er r uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, cn dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opqavebon in' ;~i JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart. Naam Adres: Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 laar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1