Leusden tel! gemeentedag 1993 sport in Leusden hamershof in beweging Opgavebon r TOERKOOP Reisburo Holiday Feeling GRATIS! - FREE! - FOR NOTHING! AUTO-MOTORRIJSCHOOL F. V.O. HEIJDEN Fietsie foetsi e... lBDU:| WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 174 d.d. 8 september 1993 stand van zaken augustus 1993 dit jaar doet ook Leusden mee Op 25 september aanstaande vindt voor de derde achtereenvolgen de keer de zogenaamde gemeenledag plaats. Op die dag laten veel van de ongeveer 650 gemeenten in ons land zich van hun beste zijde zien. Ook Leusden doet dot jaar mee. Alle gemeentelijke gebouwen openen die dag hun deuren. Er is van alles te doen. Het belooft een gezellige dag te worden. De gemeentedag begint om half tien en eindigt om half vijf Gedurende de dag vinden er allerlei leuke activiteiten plaats. Zo kunt u deelnemen aan een rondleiding die elk heel uur van start gaat en twin tig minuten duurt. Vakbekwa me rondleiders laten u het ge meentehuis zien op een manier die u niet elke dag meemaakt. Nieuwe inwoners van de ge meente. dat wil zeggen mensen die tussen 1 januari 1992 en 1 juli 1993 in Leusden zijn ko men wonen, krijgen een 'spe ciale behandeling'. Zij zijn in middels uitgenodigd tussen twaalf en twee uur deel te ne men aan een speciale oni vangst, waarbij de diapresenta tie 'van Lisiduna tot Leusden' wordt vertoond. Een redelijk unieke activiteit is de vergadering van de jonge ren-gemeenteraad. De ge meenteraad van jongeren ver gadert vanaf 10.30 uur in een openbare zitting. Deze ge meenteraad is samengesteld uit Leusdense jongeren. Het is een eenmalige bijeenkomst. De raad behandelt een raadsvoor stel waarin een aantal voor stellen wordt gedaan voor het subsidi-ren van projecten voor ouderen. We zijn heel be nieuwd of de jongeren het be ter doen dan hun 'normale' collega's uit de raad. 's Middags vindt er op het Erf een ballonnenwedstrijd plaats Daarna zal de gemeenteraad een speciaal geschreven lied ten gehore brengen, dit zal ge beuren om ongeveer drie uur Om half vier tenslotte houden we in ))n van de vergaderka mers van het gemeentehuis een politiek caf). In een wisselende samenstelling discussi-ren plaatselijke politici en verte genwoordigers van plaatselijke instellingen en organisaties over actuele lokale onderwer pen. Maar niet alleen in het gemeen tehuis organiseren wij activiteit ten. Bij de brandweer, op de gemeentewerf, in jongerencen trum de IJsbreker en op het afvalstation bent u ook van har te welkom. U kunt natuurlijk gebruik ma ken van de speciaal voor deze dag ingestelde busdienst 's Morgens zullen burgemeester en wethouders conducteur zijn op die bussen. U ziet het: er is op de 25ste van alles te doen. Trouwens er is nog veel meer te doen dan wat we hierboven hebben gemeld. U kunt zich in de nep-echt laten verbinden, u kunt meedoen aan een quiz, u bent welkom voor een hapje en een drankje, kortom te veel om op te noe men. Als u meer wilt weten over de gemeentedag kunt u bellen met bureau Voorlichting Telefoon 961 618. Ben je tussen de zestien en vijf entwintig jaar en wil je kennis maken met het politieke vak. Kortom wil je als raadslid zit ting hebben in de jongeren-ge meenteraad? Meld je dan aan bij Frits Ringers van de IJsbre ker. Telefoon 945691. GEME3KTEDAG OOK WIJ HOUDEN OPEN HUIS In het boekje 'sport in Leusden' vindt u alle gegevens van de sportverenigingen in Leusden. Niet alleen namen en adressen. Maar ook de hoogte van de contributie, bijkomende kosten, het aantal leden, de wachtlijst en nog veel meer vindt u in de gids terug. Onlangs verscheen een geheel vernieuwde uitgave van dit boekje dat u gratis kunt afhalen bij bureau Voorlichting. Het vorige boekje stamt uit 1991 en was inmiddels verou derd. Want ook bij (de bestu ren van) sportverenigingen verandert er nog weieens wat. In het nieuwe boekje zijn ze allemaal keurig gerangschikt: van atletiek- tot zwemclub, van voetbalveld tot tennishal. Sporten in Leusden mag zich in een grote populariteit verheu gen. En dan hebben we het niet alleen over het sporten in club verband. Ook de activiteiten van de commissie Stimulering Sportdeelname trekken steeds meer belangstellenden Blijk baar spreekt het steeds meer mensen aan om eens zonder verdere verplichtingen een uurtje te gaan sporten en daar voor per keer te betalen. Over sport in Leusden kunt u bellen met een van de mede werkers van de afdeling Wel zijn Sport en Onderwijs. Tele foon 961 692. Deze maand weer een rapportage over de stand van zaken nieuw bouw Hamershof. Zoals u kunt zien is er volop werk aan de winkel. Niet alleen de uitbreiding van de Hamershof eist veel gemeentelijke aandacht op. Ook de opknapbeurt (revitalisering) van Hamershof 'oud' is momenteel aan de orde. Een kort overzicht. De parkeerdekken zijn klaar. Er is nu even sprake van een riante parkeersituatie: de par keerplaatsen, die bij de Noor derinslag liggen en die gaan vervallen zijn nog niet opge broken, de 264 woningen die in Hamershof worden gebouwd zijn nog niet bewoond en het politiebureau moet nog wor den gebouwd. Daarom zijn de twee parkeerdekken, waar plaats is voor ca. 400 auto's meestal voor het grootste deel leeg. Maar daar zal na de vol tooiing van de Hamershofbe- bouwing wel verandering in ko men. woningbouw en woningtoewij zing Drie van de vier woningblok ken met huurwoningen zijn in aanbouw. Het heiwerk is klaar. Over ongeveer een jaar kun nen de nieuwe bewoners van deze 111 woningen hun woning betrekken. De eigenaar/op drachtgever van deze wonin gen, de Woningstichting Leus den, is al bezig met het treffen van voorbereidingen voor de verhuurcampagne. Er zijn in middels al advertenties in de plaatselijke pers gezet waarin wordt aangekondigd dat in schrijving mogelijk is. De gemeente heeft een aantal categorie-n bepaald van perso nen die als woningzoekende mogen worden ingeschreven. De Woningstichting Leusden opent de mogelijkheid van in schrijving gedurende een be paalde termijn. Zij die inschrij ven worden in de vastgestelde categorie-n ingedeeld. Daarna volgt de loting per categorie. De toewijzing geschiedt in de volgorde van de loting. Dit sys teem wordt toegepast voor alle ongesubsidieerde huurwonin gen in het plan. Alleen voor het blok met 31 sociale huurwonin gen wordt nog de wachtlijst ge hanteerd. De toewijzing in deze categorie gebeurt door de bestaande toewijzingscommis sie. terrasappartementen De eerste 33 woniqgen zijn vrijwel allemaal verkocht. Ook de verkoop van het tweede deel met 22 woningen verloopt naar wens. De ronding van de naar de Bur gemeester Van der Postlaan gekeerde buitengevel met zijn kleurrijke uiterlijk is al duide lijk zichtbaar. De ontruiming van de door Van de Berg ge huurde schuur is nog steeds niet rond. Het overleg over de hoogte van de schadevergoe ding wordt voortgezet. inrichtingsplan Het inrichtingsplan voor H2 en het gebied aan de noordzijde van Hamershof is gereed. De kosten van het plan zijn bere kend en die blijven binnen het beschikbare budget. Het plan is in de hal van het gemeente huis te zien. groenplan In het inrichtingsplan voor H2 zijn de groenvoorzieningen niet opgenomen. Daarvoor wordt een afzonderlijk plan ge maakt. Het maken van het ont werp is uitbesteed aan een ex tern bureau. Het groenplan is intussen gereed gekomen. Ook dit plan past binnen het be schikbare budget. Het bleek zelfs mogelijk nog wat extra's te doen, namelijk de aanleg van een 'zitplek' bij de vijver in het woongebied aan de zuidzij de. Ook het groenplan is te zien in de hal van het gemeentehuis. vertraging Tot nu toe is de voorbereiding en uitvoering van alle plannen voor het bouwrijp maken en van de winkel- en woningbouw keurig op tijd verlopen. De start van de woningbouw ligt zelfs voor op het schema. Aan de noordzijde lukt het nog niet helemaal. Daar moeten de werkzaamheden van drie par tijen op elkaar worden afge stemd. Allereerst moest het benzinestation worden afge broken en de verontreinigde grond worden afgegraven. Dat is nu uitgevoerd Vervolgens werd begin mei be gonnen met de sanering van het verontreinigde grondwater. Dat wordt opgepompt en gefil terd, waarna het schone water wordt geloosd op de riolering. Tijdens de sloopwerkzaamhe den bleek dat slechts één van de drie in de grond aanwezige tanks kon worden verwijderd. De overige twee lagen zo dicht bij de niet onderheide helling- baan naar de bovenwoningen dat instortingsgevaar dreigde. Daarom is met deze werkzaam heden gestopt tot de helling- baan is afgebroken. De helling- baan moet weg in verband met de uitbreiding van de winkels. De bouw daarvan start pas be gin volgend jaar. Voor het bouwrijp maken van het ter rein en de voltooiing van de grondwatersanering moet de hellingbaan echter al in ee vroeg stadium worden afgebri ken en vervangen door cc noodvoorziening. Momente, wordt dit werk uitgevoerd. revitalisering Op 13 juli nam de Verenigir van Eigenaren Hamersh. (WE) de beslissing om de r< He vitalisering door te laten gaat De nodige geldmiddelen zullejer beschikbaar komen. Eind januari al had de Raad principe ingestemd met hi verlenen van een bijdrage in d kosten. Er werden wel enkel voorwaarden gesteld over d relatie tussen de hoogte van d gemeentelijke- en de winkc L liersbijdrage in de plannen, rsi De WE neemt bouwkundig, voorzieningen voor haar rekc ning. Daaronder vallen onder meer het verwijderen van d lift, bruggen en trappen in hc openbaar gebied en een grot opknapbeurt van de Brouwen (de passage) De gemeente neemt het open baar gebied voor haar rekc ning. Daaronder valt, behah de winkelstraten, ook het Ert j, Er wordt gewerkt aan een plar ning om de werkzaamhedei van de WE en de gemeente cJoal elkaar af te stemmen. Er wordt naar gestreefd werkzaamheden gereed te heb ben v;;r de officiële openinj van de winkels in het nieuvti plandeel, begin septembc 1994. ue ui aa isc GEMEENTE dei BEKENDMAKINGEN Leusden GEMEENTE bou wvergunningen De volgende aanvraag om een bouwvergunning ligt ter inzage: uitbreiden woning Rozenhaag 2. De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 9 september 1993 tot en met woensdag 23 september 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeente huis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150. 3830 AD Leusden De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zyn ontvangen: bouw woning Kon. Julianaweg 8 plaatsen dakkapel Hilhorstpoort 9 en 11 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken Tele foon 961724. verleende vergunningen bouwvergunningen plaatsen dakkapel Claverenbladstraat 29 uitbreiden woning Waterhoen 25 plaatsen dakkapellen Kuperssingel 134 uitbreiding woning V d. Lagemaathof 3 kapvergunningen Haverland 2, een berk in de voortuin; Koolzaadland 4, een berk in de voortuin; Korenschoof 11, een naaldboom in de achter tuin, Pr. Mauritslaan 1, een blauwspann de voortuin; Oranjelaan 17, een esdoorn in de voortuin. diverse vergunningen M.H.C. Leusden: ontheffing sluitingsuur, mu- ziekvergunning, plaatsen tent, plaatsen kramen, in verband met een poging het werelduurre cord hockey te verbeteren, H.W. Koudenburg: straatfeest Landweg ge deeltelijk. Culturele Raad Leusden: plaatsen aankondi gingsborden. J A Brethouwer: straatfeest Melafier; J. Budding: ventvergunning; W.J. Resink buurtfeest Pirken, Nabbert en Bitterschoten; E.J. Zwart: pleinfeest Dordogne, P G R. Witzel: straatfeest Dinkelwijk. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapver gunningen bij de afdeling Groen, Hamersveld- seweg 105, telefoon 961 752. Echt weer iets van reisburo Holiday Feeling! WIN EEN KERSTREIS NAAR ENGELAND In samenwerking met North Sea Ferries geeft Toerkoop Holiday Feeling - exclusief voor Leusden - een gratis reis voor 2 personen weg aan de winnaars in Leusden van de Christmas Shopping Quiz 1993. Haal nu het wedstrijdformulier hij het grootste en meest complete reishuro in Leusden! F' De Komenij 6 - 3831 NC LEUSDEN-C. (Winkelcentrum „Hamershof") Telefoon: 033 -941 942 Telefax: 033-950 677 K£BAOV*S*imO Auto versnelde opleiding plm. 8 weken excl. examen 1450,- Theoriecursus 5 avonden 50,- Motor 8 lessen inel. examen 675,- Motor 2-daagse cursus incl. examen 1090,- ANWB erkend en gekontroleerd Vaste zeer bekwame instrukteurs/trices, ook niet-rokers' Voor kwaliteit!1 Geen scces zonder u Tel 033-942421 Fax 033-953259 Met een rubrieksadvertentie in de BDU-Krantenkombinatie raak je je spullen op de goede manier kwijt. Een kwartet uitgelezen mogelijkheden, regionaal ingedeeld, in bladen met een maximale trefkans. Voor alle informatie en het opgeven van rubrieksadvertenties: 03420-94888. RUBRIEKS ADVERTENTIE? Laat een belletje rinkelen: 03420- 94888, en bij u gaan de bellen vanzelf rinkelen. Rubrieksadvertenties in de BDU-bladen, zetten uw woorden om in klinkende daden. Aantal regels 1 I Regelrubnek 4,41 2 8,82 3 13,23 4 17,64 5 22,05 6 26,46 7 30,87 8 35,28 9 39,69 10 44,10 11 48,51 12 52,92 Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 3.- extra. Brieven onder nummer 3.- extra Bij niet kontante betaling wordt 3.- administratiekosten berekend. De BDU-Krantenkombinatie biedt een viertal optimale mogelijkheden tot het plaatsen van rubrieksadvertenties. Stuk voor stuk genereren de kranten die deel uitmaken van dit regio-kwartet veel response en directe reacties. Kortom, wanneer u een gerubriceerde advertentie plaatst in de editie(s) van de BDU-Krantenkombinatie. gaan er vanzelf talloze bellen rinkelen. Of u nu iets wilt verkopen, bekend wilt maken of woonruimte zoekt, maak dan gebruik van het hoge bereik dat de BDU-bladen ten opzichte van andere verschijnende kranten kenmerkt. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten), BDU BV, verkoop binnendienst Uitgeverij, Postbus 67, 3770 AB Barneveld, met de titel van de kombinatie. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Plaatsingsdatum: Rubriek: Handtekening: Let op- Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af per kombinatie Dc kosten zijn per kombinatie. Ik kies voor: 1 BDU-NOORD oplage 94.750 exemplaren (Dc Stad Amersfoort. Hoevelakens Nieuwsblad. Lcusdcr Krant. Dc Stad Nijkerk. Zccwolder Krant. Drontens Nieuwsblad en Barneveldsc Krant - wo.) 2 BDU-MIDDEN oplage 77.450 exemplaren (Dc Woudenberger, Schcrpcnzeelse Krant, Doomse Krant "De Kaap". Nieuwsblad Geldermalscn, Ede Stad - ma. cn Barncvcldse Krant - ma.) 3 BDU-ZUID oplage 67.950 exemplaren .(Ede Stad - wo., Hoog en Laag, Bcnnekoms Nieuwsblad cn Barneveldsc Krant - di.) 4 GROOT-BARNEVELD oplage 55.000 exemplaren (Barneveldsc Krant - do. (incl. Dc Barnevelder) vr en zat Uiterlijk inleveren/insturen zie rcgelrubnek colofon van deze krant. ;ei Ier Rnbrieksitdeerlenlies in tic li Dl '-hinden. zeilen me iroorden <tm in klinkende daden.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4