.Leusder Krant. Lockhorstweg niet met pyramide afsluiten Terzake Illegale bewoners moeten uit schuur Ergernis over troep bij zwembad Afscheid commissie van De Weerdt Achterveldse jeugd doet goede zaken L E U S D E N WD en CDA willen proeftijd van een jaar Introductie Max Havelaar koffie Blom breidt uit Rijverbod Vluchtauto teruggevonden Nieuws uit de verenigingen EHBO-cursus Bloedafname Bijeenkomst NCVB Open dag Verhalen wedstrijd Collecte ADRA-Sympatia Open huis Tacke Activiteiten De Zuidzij Sneeuwwitje in de Blijhof Jubileum De Puupenkoppen Auto's beschadigd Fietsen gestolen Woensdag 8 september 1993 Pagina* LEUSDEN - De plaatsing van ccn zogenaamde pyramide op de Lockhorsterweg om de af sluiting van deze route af te dwingen valt niet bij iedereen in de gemeenteraad in goede aarde. VVD-raadslid Ton Voortman vroeg zich donder dag bij de vergadering van de commissie Ruimtelijke Orde ning en Verkeer af of de maat regel niet op een eenvoudiger manier kan worden uitge voerd. Eén van de bewoners van de weg, die er ook zijn be drijf heeft, liet aan de commis sie weten dat in tegenstelling tot de indruk, die door het col lege gewekt zou zijn, de bewo ners niet betrokken waren in het overleg over de afsluiting van de weg. ,,Er was ons beloofd, dat wij een sleutel van de pyramide zouden krijgen, zodat wij niet om hoeven te rijden om bij ons huis of bedrijf te komen. Uit het voorstel, dat burgemeester cn wethouders nu presenteert, blijkt echter dat wij die sleutel met krijgen, omdat men denkt dat de kans dat wij de afslui ting open laten staan, te groot is." zei de heer Van Putten ver ontwaardigd. Hij was boos dat de gemeente op die manier a- sociaal gedrag van de bwewo- ners suggereerde Sinds de Lockhorsterweg voor het autoverkeer is afge sloten. heeft de gemeente nogal wat moeite de maatregel daad werkelijk af te dwingen. De af sluiting maakt deel uit van het verkeersplan dat vorig jaar oktober door de gemeenteraad is aangenomen Met de Stichting Utrechts Landschap, de eigenaar van het Lockhorsterbos is indertijd afgesproken, dat de gemeente naast de weg door het bos een fietspad mocht aanleggen ten behoeve van de Leusdense scholieren, die via deze route naar school in Amersfoort gaan Voorwaarde was wel het fietspad 'opgerooid' zou wor den als de aansluiting van Leusden op de A 28 gereali seerd zou zijn De weg, waar van tot nu toe het autoverkeer gebruikt maakt, zou dan uit sluitend voor fietsers toegan kelijk mogen zijn. Geen van de raadsleden be streed de noodzaak van deze afsluiting voor het autover keer. Ton Voortman hekelde echter de wijze waarop de maatregel was uitgevoerd en het voorstel om een pyramide te plaatsen waarvan alleen po litie, brandweer en ambulan cepersoneel de sleutel krijgt Dergelijke pyramides worden bijvoorbeeld in Amersfoort ge bruikt om De Hof autovrij te houden Voortman had echter gecon stateerd dat in Amersfoort deze pyramides bekrast wor den, waardoor het voor het pu bliek niet meer duidelijk is waar ze voor bestemd zijn Vol gens hem moet het mogelijk zijn met eenvoudiger middelen voor de automobilsit duidelijk te maken dat de Lockhorstweg afgesloten is. Hij kreeg bijval van Anton Berg (CDA), die vond dat de automobilist het wel uit zijn hoofd zou laten van de weg gebruik te maken, als bij door de politie bestraft was met enkele fikse boetes. Hij pleitte voor een proefperiode van een jaar, waarbij gekeken wordt of de maatregel daad werkelijk bij de automobilist aanslaat. De politie heeft ech ter eerder laten weten geen tijd te hebben voor dergelijke in tensieve controles. Berg kwam op voor de belan gen van de landbouwers, die in de buurt hun bedrijf hebben en door de afsluiting gedwongen zijn om te rijden. Een vertegen woordiger van de landbouwor ganisaties confronteerde de commissie vanaf de publiek tribune met dit probleem. Wethouder De Jongh was echter niet onder de indruk van dit argument. Volgens hem had dit probleem zich al jaren eer der voorgedaan bij de afslui ting van de Burgemeester de Beau fort weg De bedrijven in de buurt hadden volgens hem exact dezelfde argumenten ge bruikt, maar na een gewen ningsperiode werden er geen klachten meer gehoord. De Jongh gaat ervan uit dat dit ook bij de Lockhorsterweg zal gebeuren. LEUSDEN - De vier bewoners van een schuur van een pand aan de Hagenouwselaan moe ten de bewoning daarvan vóór 1 januari volgend jaar hebben beëindigd. De eigenaar van de schuur moet ervoor zorgen dat het gebouw voor 1 maart vol gend jaar zijn agrarische be stemming weer terugheeft. Dat hebben burgemeester en wet houders deze weck besloten. Het gebouw ligt volgens het college in een gebied waar het aantal woningen niet mag groeien. Al eerder werd in het buitengebied door de gemeente opgetreden tegen illegale be woning. Eén van dc bewoners had tegen een eerder besluit van B&W om de bewoning voor 1 augustus van dit jaar te beëindigen be zwaar gemaakt. Volgen haar werd de schuur al vanaf 1983 LEUSDEN - Bij de C-1000 Voordeelmarkt zal deze week de nieuwe Max Havelaarkoffie 'Care Forestal' geïntroduceerd wor den. De koffie is afkomstig uit Costa Rica en wordt geleverd door zeven kleinere koffiecoöperaties. Voor ieder pak koffie dat verkocht wordt gaat f 0r90 naar het ecologisch fonds in Costa Rica. Van dit geld zullen het herstel van de tropische regenwouden, milieuvoorlichting en -opvoeding en de bescherming van de natuur gesteund worden. Bovendien is de verpakking milieu-ontlastend De nieuwe soort koffie wordt in Leusden exclusief door C-1000 op de markt gebracht. bewoond en was er dus sprake van overgangsrecht. Volgens de gemeente blijkt echter uit onderzoek dat het aantal be woners dat op het adres staat ingeschreven, pas sinds 1989 is toegenomen. Daaruit zou blij ken dat de vier kamers in dat jaar zijn gebouwd en niet m 1983. Een ander bezwaar is dat de gemeente de bewoners bij in schrijving in het bevolkingsre gister niet verteld zou hebben dat de bewoning van de schuur illegaal is. Dc bewoners zou den de afdeling huisvesting echter niet verteld hebben dat het ging om een schuur Verder is het niet de taak van de afde ling om zich met illegale huis vesting bezig te houden De eigenaar van de schuur voert aan dat hij het geld van de huur nodig heeft om de in vesteringen die hij in het ge bouwtje heeft gedaan terug te verdienen Ook heeft hij het geld nodig voor zijn bedrijf Hij vraagt daarom om een over gangsperiode van vijf jaar B& W vinden echter dat de eige naar met het toestaan van de illegale bewoning bewust een financieel risico heeft geno men Verder zijn de hoge lasten voor de uitvoering van een agrarisch bedrijf geen reden voor het toestaan van illegale activiteiten. De bewoners willen voordat zij het pand verlaten eerst pas sende woonruimte van de ge meente. Volgens het college is het echter niet de taak van de gemeente voor woonruimte te zorgen voor personen die ille gaal wonen Daarbij komt dat enkele van hen geen economi sche of sociale binding in Leus den hebben en dus niet in aan merking komen voor inschrij ving bij huisvesting Een van hen is eerder een passende wo ning aangeboden, maar zij heeft dat geweigerd. Bewoning van de schuur door mensen is beter voor het milieu dan het houden van var kens voert dc indienster van het bezwaarschrift aan. Dat neemt volgens B&W niet weg dat deze oplossing in strijd is met het bestemmingsplan LEUSDEN - „Het zwembad is het visitekaartje van de gemeente Leusden, dan mag je toch verwachten dat men er alles aan doet om het terrein er netjes uit te laten zien."De heer Van der Linden ergert zich kapot aan de rommelige entree van het zwembad De Octopus. „En het lijkt wel of het steeds erger wordt", aldus Van der Linden. „En volgens mij ben ik niet de enige die er zo over denkt!" In de struiken bij de fietsenstallingen ligt allerlei afval dat bezoekers er hebben achtergelaten. En ook onkruid kan er onge hinderd groeien. Op sommige plekken worden de fietsenstallin gen overwoekerd door het onkruid. Tussen de struiken staat het onkruid zo hoog dat papier en blikjes er gemakkelijk tussen blijven liggen. Ook het onkruid tussen stoeptegels en langs het fietspad tiert welig De ergernis over de troep op het terrein van het zwembad beperkt zich niet alleen tot de bezoekers Een medewerkster van het zwembad doet eveneens een duit in het zakje Carla Klomp merkt op dat de gemeente, aan wie het terrein behoort, mets doet om de rommel op te ruimen. Alleen het stoepje voor de deur hoort bij het zwembad, de rest van de grond is eigendom van de gemeente en die moet dat ook schoonhouden. Bovendien staan er op de parkeerplaats twee lantaarns die nooit gerepareerd worden omdat niemand weet van wie ze zijn. Navraag bij het zwembad leert de gemeente alle lantaarns komt repareren als ze kapot zijn, alleen deze met omdat ze volgens de gemeente niet van haar zijn." Bij de gemeente zijn er volgens woordvoerder Marcel Pelli- kaan, nooit klachten binnengekomen over de toestand van de groenvoorzieningen bij het zwembad. „Ik vind het vreemd dat mensen eerst' de krant bellen in plaats van de gemeente die verantwoordelijk is voor dit terrein." Hij heeft beloofd de zaak te laten uitzoeken. LEUSDEN - Het PvdA-raads- lid Gert de Weerdt nam don derdagavond afscheid als lid van dc commissie OREV. waar hij jarenlang deel van heeft uitgemaakt. De Weerdt stopt met zijn werk als gemeente raadslid en maakte donder dagavond daarom voor dc laat ste keer de vergadering van de commissie mee. Dat was voor wethouder de Jongh (VVD) LEUSDEN - Rijwielhandel Blom aan de Zwarteweg is begonnen aan een grootscheepse verbouwing. Door groei van het bedrijf is de huidige ruimte te klein geworden. Er zal een totaal nieuwe moderne werkplaats worden gebouivd, waardoor het huidige pand vrijwel geheel als showroom dienst zal kunnen gaan doen Door de verbouwing zal het bruikbare oppervlak bijna verdub beld worden. Dit komt vooral doordat de nieuwe iverkplaats een eerste verdieping zfal krijgen die voornamelijk als reserve-show ruimte zal gaan dienen. Klanten zullen van deze verbouwing wel wat gaan merken omdat de parkeerruimte bij de rijwielhandel gedurende de ver bouwing zal verdwijnen. Hiervoor heeft Qlom afspraken gemaakt met omliggende bedrijven Zodat er in ieder geval wel parkeer gelegenheid in de omgeving van de zaak zal zijn De rijwielhandel zal gedurende de verbouwing gewoon openblijven De belangrijkste verbeteringen zullen volgens eigenaar Gerrit Blom zijn dat door een moderne werkplaats het werk lichter zal worden. Vooral door het gebruik van liften Ook zal vanaf de opening al het afval gescheiden gaan worden. Hiervoor zal er speciaal een ruimte gecreëerd worden in de nieuwe werkplaats. Bovendien zal er een nieuwe informatiebalie komen waardoor Blom weer beter bereikbaar zal zijn. De opening staat gepland voor half maart van het volgend jaar. (foto's: Hans Verhorst) LEUSDEN - De politie heeft donderdagmiddag aan een 49-jarige Leusdense automo biliste een rijverbod van negen uur opgelegd De vrouw reed op de Berkenlaan en trok door haar rijgedrag de aandacht Bij haar aanhouding bleek zij on der invloed van alcohol te ver keren. Tegen de vrouw werd proces-verbaal opgemaakt Tevens werd haar rijbewijs in genomen. aanleiding om tijdens dc rond vraag het vertrekkende raads lid toe te spreken. De Jongh herinnerde aan de jarenlange contacten die hij met De Weerdt heeft gehad. Hij omschreef De Weerdt als ie mand die tijdens de commis sie- en raadsvergaderingen zijn mening duidelijk en vier kant liet weten. ,,Een kritisch raadslid die er niet voor schroomde zijn mening te laten horen. Uw kritiek was echter nooit onder de gordel en het ging altijd om de zaak en niet om de persoon," prees de Tibe- raal De Jongh het werk van de socialist Dde Weerdt Ondanks die kritische hou ding had de wethouder het raadslid in de wandelgangen altijd meegemaakt als een ont zettend aardig persoon, die al tijd bereid was mee te denken over de problemen die opgelost moesten worden. Hij dacht met weemoed aan de vele bezoeken die De Weerdt aan De Jongh had gebracht, zowel bij hem thuis als op zijn kamer in het gemeentehuis. Hij spoorde hem aan die gewoonte niet te laten vallen. Volgens de wethouder verte genwoordigt De Weerdt een groep mensen in Leusden, die er belang bij hebben dat hij zijn stem blijft laten horen in het gemeentehuis, ook al doet hij dat niet meer als gemeente raadslid. ,,U kunt praten na mens een groep, die misschien anders niet meer gehoord zou worden De Weerdt had al eerder in de wandelgangen laten weten dat hij met zijn werk als raads lid wilde stoppen, maar is het niet eens met het tijdstip waar op. Het was de bedoeling dat hij zijn huidige raadsperiode, die volgend jaar maart afloopt, zou uitzitten. Onder druk van zijn partijgenoten neeemt hij echter deze maand al afscheid. Gezondheidsproblemen - De Weerdt kampt al enige tijd met rugklachten - zouden zijn werk in de weg staan Het raadslid had echter graag tot de verkie zingen volgend jaar deel willen uitmaken van de raad en neemt daarom met tegenzin afscheid. Hij ging in zijn antwoord op de toespraak van De Jongh niet in op dit conflict. Tijdens zijn periode als raadslid ging zijn belangstelling vooral uit naar alle problemen die samenhin gen met de Wet Ruimtelijke Ordening (WRO). Volgens hem betekende dat in Leusden dat deze term enige tijd geleden anders geformuleerd moest worden. ,,Het ging in Leusden een tijdlang om Ruimtelijke Wanorde," vond hij Sinds het aantreden van het college waar wethouder De Jongh deel vanuit maakt, wa ren de zaken echter weer rede lijk verlopen. „Ik heb u een keer een gele kaart moeten ge ven Dat was bij de gang van zaken rondom de bouw van en kele flatjes in het Ruige Veld." De Jongh had toen verzuimd de raad volledig in te lichten over de procedure rondom het ver lenen van de bouwvergunning. „Twee keer een gele kaart is een rode, heb ik toen gezegd," zei De Weerdt donderdag avond over deze affaire.,Het is daar nooit meer van gekomen, maar ik heb dat niet jammer gevonden." LEUSDEN - Vrijdagmid dag heeft dc politie dc auto teruggevonden die vorige week woensdag gebruikt is bij de overval op het post kantoor. Een vrouw meld de dat de auto sinds woensdag op de parkeer plaats bij bassisschool 'De Heerd' aan de Berkelwijk geparkeerd stond. De identiteit van de eigenaar is bij de politie bekend. De zaak wordt verder onder zocht. Van de daders ont breekt nog ieder spoor. ACHTERVELD - Afgelopen zaterdagmorgen was het rond- om De Moespot in Achterveld I weer erg druk en erg gezellig. De kleine Achtervelders mochten deze dag hun overtol lige speelgoed en wat niet meer, te koop aanbieden. De leiding van cultureel centrum De Moespot had daartoe de Achterveldse jeugd opgeroepen om op deze fraaie nazomerse zaterdag tussen 10.00 uur en 14.00 uur met al lerlei oude en nieuwe spullen te komen en deze te koop aan te bieden De eerste kleedjes wer den al ruim voor tienen uitge spreid. terwijl er op een enkel kleedje, reeds verzekerd van een fraai plaatsje, een papier tje-met de tekst 'Wij zijn om streeks 10.30 uur open. want we zijn eerst voetballen' was te lezen. Reel gewapend met een grote portefeuille deed samen met zijn zusje goede zaken en mocht van zijn vader niet eer der terug komen dan dat deze portefeuille aardig vol moest zitfen Terwijl Peter, die deze dag zijn vriend Michiel hielp, dcor een wesp werd gestoken deed Stem en zijn broer en zusje onverstoorbaar zaken met kopers en medeverkopers. De markt georganiseerd voor de kinderen mochten zich ver heugen in de aanwezigheid van enkele honderden kopers, kij kers en ouders, die op de ach tergrond meededen de waar aan te prijzen en te verkopen. Henk en Bart kwamen ge motoriseerd naar De Moespot en probeerden luidkeels hun waar aan de man te brengen. Op deze dag waren er zo n 30 tot 40 matjes uitgespreid waar men zijn waar op had uitge stald Blijkens de tevreden ge zichten bij de klanten en de handelaren mag men er van uitgaan dat de handel erg goed was op deze zonnige dag. De leiding van De Moespot is van zins deze kinderrommelmarkt jaarlijks te blijven houden daar de jeugd het prachtig vindt om hun tweede hands spullen eens aan de man te brengen LEUSDEN - Op donderdag 30 september zal de nieuwe cur sus basisdiploma EHBO van start gaan. Deelnemers kunnen zich hiervoor inschrijven op donderdag 16 september van 19 00 tot 20.00 uur. Voor nade re inlichtingen kunnen geïnte resseerden zich wenden tot F. Gerrits (tel.: 944115) of A Esko (tel 940069). ACHTERVELD - De EHBO- afdeling Achterveld zal op dinsdag 14 september weer een donor bloedafnameavond hou den Tussen 18.45 en 21.00 uur kunnen donoren in Ons Ge bouw aan de Hessenweg 214 hun bloed komen geven. Vorig jaar kwamen twee honderdvijfentwintig mensen hun bloed geven wat een re cord betekende voor Achter veld. LEUSDEN - De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond af deling Leusden-Zuid zal op dinsdag 14 september haar eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen houden. Me vrouw Middleton uit Bilthoven zal deze avond vertellen over 'Joodse feesten en het joodse gezin'. De bijeenkomst zal ge houden worden Het Trefpunt naast de Dorpskerk aan de Arnhemseweg en zal om 19.45 uur beginnen. Voor inlichtingen kunnen geïnteresseerden terecht bij E de Jong-Wijma (tel.: 941902 of tel.. 942644). LEUSDEN - Het Educatief Centrum Amersfoort zal op maandag 13 september een open dag houden. Tijdens deze open dag kunnen geïnteres seerden informatie verkrijgen over de cursussen 'Opnieuw le ren voor volwassenen' en 'En gels voor beginners'. De open dag zal van 9.30 tot 11.00 uur in 't Vooronder. Burgemeester van de Postlaan 2, gehouden worden. LEUSDEN - Radio Utrecht or ganiseert in samenwerking met de bibliotheken en biblio bussen in de provincie Utrecht een verhalenwedstrijd. Deze wedstrijd wordt gehouden in het kader van de kinderboe kenweek. Rond het thema van deze week 'Vriendjes, maatjes, kameraadjes' heeft kinderboe kenschrijfster Ellen Tijsinger een kort verhaal met een open einde geschreven. Alle kinde ren tussen de 8 en 12 jaar mo gen hier een vervolg op schrij ven. Deelnameformulieren zijn vanaf 6 september af te halen bij de bibliotheek Daar is ook het verhaal te lezen. Uiterlijk 2 oktober dient het vervolg hier op bij de bibliotheek ingele verd te worden Bij radio LTtrecht zullen er regelmatig spotjes over deze wedstrijd te horen zijn. EUSDEN - De stichting ADRA-Sympatia zal van maandag 13 tot en met zater dag 18 september haar jaar lijkse collecte houden. Deze stichting verleent hulp bij grote rampen zoals aardbevin gen, overstromingen en hon gersnoden De opbrengsten van deze collecte zijn bestemd voor de derde wereld. Met het geld zullen vooral de medische zorg en het onderwijs verbe terd worden LEUSDEN - Dansschool Tac ke zal op vrijdag 1 en zaterdag 2 oktober open huis houden m het nieuwe pand op De Biezen- kamp. Dit in tegenstelling tot de in deze krant eerder ge noemde datum van 10 oktober LEUSDEN - Stichting D* Zuidzij heeft voor de komend* week weer een aantal activ teiten op haar programma staan Op donderdag 6 septem ber zal er een inloop- en spel-lD middag worden gehouden Deze middag kan er gekaart ei gepraat worden. Maandagmiddag 13 septem ber zal er pergamano op he programma staan. Pergamani is een manier van werken me perkament uit Brazilië, waar li bij perkament met penner wordt bewerkt en daara; eventueel ingekleurd Zo kun nen er onder andere kaarterf). gemaakt worden Beide middagen beginne* om 13.30 uur in de Woelig* Hoek aan de Prinses Irenelaan Donderdag 16 september za er een bezoek gebracht worde: aan ^wasserij De Hoop waar d< oud-directeur een rondleidin) zal geven. Hiervoor zal er on 13.30 uur verzameld worden Deelnemers dienen zich voo deze excursie van te voren op ti geven. Deze activiteiten zijn spe ciaal bedoeld voor 55-plussen m Voor nadere inlichtingen kun nen geïnteresseerden contac opnemen met mevrouw L. vai Kalkert (tel.: 945628) P( d a éi li LEUSDEN - Speel- en recrea tieveremgmg De Blijhof zal oL* zaterdag 18 september twe< maal dc film 'Sneeuwwitje e 'n de zeven dwergen' vertoner Dit is een gespeelde versie var de bekende tekenfilm waaru n de hoofdrollen door kindere: re worden vertolkt De film is Ne io derlands gesproken en duur inclusief pauze ongeveer an derhalf uur. De film begint om 10.30 e: 13.30 uur. De toegangsprijs be draagt 2,50 voor leden 3,50 voor met-leden van d Blijhof. Dit is inclusief ee: aa consumptie in de pauze D film zal vertoond worden in D ai Blijhof, Lisidunalaan 2. Voor nadere ïnlichtinge; kunnen belangstellenden con tact opnemen met Eddie Joos ten (tel.: 950347) of Constant Lohuis (tel 941504). ACHTERVELD - In verbar met het 22-jarig bestaan, ee jubileum in carnavallant houdt de Achterveldse cama valsvereniging 'De Puuper. koppen' op zaterdag 18 sep tember een receptie. De recep tie zal van 16.00 tot 18.30 w gehouden worden in De Ro> kam. Hessenweg 212. Het jubileumjaar is tot toe zeer succesvol verlojx voor deze vereniging. Allee wordt zij nu in haar voortbe staan bedreigd door een gebrt aan raadsleden en reserve raadsleden Daarom roept lit bestuur van 'Dc Puupenkop pen' actieve leden op zich te melden voor één van dei functies. Voor nadere informatie kui nen geïnteresseerden contat opnemen met Hans van dt Goes (tel 03425-1686) of Ge rard Horst (tel.: 03425-2197 LEUSDEN - Bij een aanrijding op de Leeuwenburg hebben zondagmiddag om 15.30 uur twee auto's blikschade opgelo pen Een 27-jarige Leusdenaar nam met zijn auto de binnenbocht, waarin een 39-jarige Leusden se automobilist stilstond Bei de auto's raakten elkaar. In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de Wildenburg- straat een auto beschadigd. De achterlichten, ruitenwissers en buitenspiegels werden door onbekenden vernield. LEUSDEN - In het weeke: zijn er op verschillende plaat sen fietsen gestolen. Dondei dagmiddag werd bij zwemba Octopus aan de Bavoortsewe een fiets ontvreemd. Vrijda; middag werd tussen 15.30 e 16.30 uur een fiets gestolen o een sportcomplex aan de Ba voortseweg. In de nacht va zaterdag op zondag werd tus sen 1 00 en 2.15 uur een fid gestolen in de Lisidunalaai Zondagmiddag werd tussei 15.00 en 18.30 uur een fiets ge stolen in de Valleilaan

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6