Haaien presteren goed .Leusder Krant. oda maakt korte metten met Middenmeer LHV-vrouwen kansloos Senioren-schakers beginnen goed Toppers in het dorp Lekker vliegen in 'De Meent' Minitoernooi bij LHV LTV tennistoernooi Bridgetoernooi vee goals van René Tiemessen bezorgen Roda-zaterdag de winst Middenmeer nsdag 8 september 1993 Pagina 9 SDEN - Roda'46 trad in ilerdam aan tegen een bekende: Middenmeer. ïaterdagelf trad aan zon de nog geschorste Harm sink en de geblesseerde Tie Kerssies die echter plaats nam op de reserve- Bij Roda'46 ontbrak te- John Jansen door droe- familieomstandigheden. stuurde trainer Romeijn de volgende elf het veld in. Doel: Hans van Bekkum; ach ter: Klaas de Vries. Edwin van Ginkel, Mark-Jan Gieben en Wim van de Biezen; midden: René Tiemessen, Pedro Pas tor, Frank Vissers en Gert Lokhorst; voor: Jeroen v. Gaal en Peter Mooibroek. Dus ten opzichte van vorig jaar met drie nieuwe gezichten in de ba sis. LEUSDEN - Het komende weekeind worden er een aantal spannende toppers Leusden gespeeld. Roda-zaterdag bindt za terdagmiddag om 14.30 uur de strijd aan met Eem- dijk dat verrassend Advendo'57 versloeg op de eerste wedstrijd dag in de derde klasse KNVB. Roda hoopt de succesvolle lijn, die ingezet werd tegen Middenmeer voort te zet- len. Ook op het Burgemees ter Buiningpark wordt een topper in de tweede klasse •an het Korfbal gespeeld. Antilopen moet van de mede-koploper met de in trigerende naam Twee maal Zes winnen om zo goede kansen op promotie te houden. Zondagmiddag is het Valleisportpark het toneel voor de bekerwedstrijd Leusden-Hattem. Leusden speelt dit seizoen voor de eerste maal in de over gangsklasse en moet het opnemen tegen een hoofd klasseteam, dat een grote reputatie te verliezen heeft. De bekerkraker be gint om half drie. Als voorstopper Mark-Jan Gieben, als rechtermiddenvel der René Tiemessen en als lin kermiddenvelder Gert Lok horst. De meegereisde suppor ters waren benieuwd wat voor resultaat deze gewijzigde for matie op de mat zou leggen. De eerste helft begon van beide kanten met aftasten waarin de Roda-achterhoede zijn handen vol had aan de' snelle en behendige spitsen van Middenmeer, maar de achterhoede hield prima stand tegen deze speldeprikken. De beste kansen waren toch voor Roda'46 maar Midden meer bleef gevaarlijk op de counter loeren. Door goed po sitiespel wist Roda vrij mak kelijk stand te houden. Door het veelvuldig vroeg opstoren van laatste man Edwin van Ginkel werd de gevaarlijke lange bal eruitgehaald bij Middenmeer. Ontstond er toch gevaar was de uitstekend kee pende Hans van Bekkum ter plaatse om het te bezweren. Opstoren Roda kreeg in het begin een paar kleine kansen via Peter Mooibroek en Jeroen van Gaal. Maar de toeschouwers moesten tot de veertigste mi nuut wachten voordat het eer ste doelpunt viel. De achter hoede van Middenmeer kwam in balbezit maar door het doorjagen van Gert Lokhorst op de man met de bal kwam Jeroen van Gaal in balbezit die met een leep crossballetje de meeopgelopen René Tie messen in stelling bracht en deze liet op een nonchalante maar doeltreffende wijze 1-0 aantekenen. Na de aftrap verhoogde Mid denmeer de druk op het Roda- doel en dit leidde in de vieren veertigste min. tot het niet goed wegwerken van een bal die door een speler van Mid denmeer met een schitterende lob van twintig meter over Hans van Bekkum in het doel verdween. Dus de stand was vrij snel weer op gelijke hoogte. Roda liet zich door deze snelle gelijkmaker niet uit het veld slaan en ging gelijk weer rich ting doel Middenmeer, en via snel opstoren kwam Jeroen van Gaal in balbezit die we derom René Tiemessen in stel ling bracht en deze liet in de zevenenveertigste min. 1-2 voor Roda aantekenen. Kort na deze treffer floot de scheidsrechter voor de rust. In de tweede helft had Roda dui delijk de betere kansen met onder andere in de zeventigste minuut een schitterende boog- bal van Jeroen van Gaal die maar net overging. In de vijf enzeventigste min. werd René Tiemessen voor de derde maal weggestuurd richting doel Middenmeer maar ditmaal voorkwam de voet van de doelman erger, maar de re bound werd ook nog eens van de lijn gehaald. Kort daarop ging een schot van Frank Vissers net voor langs. Middenmeer moest het in deze fase van de strijd het vooral hebben van dode spel momenten zols corners en vrije trappen, maar zonder re sultaat. Roda kreeg in de slotfase nog enkele mooie kansen maar deze werden niet verzilverd. Roda hield twee punten over aan redelijk gespeelde wed strijd en dat is 100 procent meer dan de start van vorig jaar. Maar aankomende zater dag volgt de zware thuiswed strijd tegen Eemdijk ook een oude bekende voor Roda'46 deze ploeg versloeg verras send kampioenskandidaat Advendo. Dus hopelijk spek takel aanstaande zaterdag op het Buiningpark en hopelijk met een bevredigend eindre sultaat voor de zaterdagelf. LEUSDEN - De wedstrijd tegen Middenmeer was voor Roda-zatcrdag de moeilijkste van het jaar. Aan het einde van het sei zoen '91-'92 won Roda de na-competitie in de vierde klasse en moest een pro motiewedstrijd tegen Mid denmeer spelen voor een plaats in de derde klasse KNVB. Middenmeer nam vroeg in die wedstrijd een voorsprong en won met 3- 2. Roda protesteerde bij de KNVB, omdat de Amster dammers een geschorste speler opgesteld zouden hebben. De KNVB nam de klacht in behandeling en besloot uiteindelijk dat de wedstrijd overgespeeld moest worden. Roda was toen te sterk voor Midden meer en dwong met de 2-1 overwinning promotie af. De kans was groot dat er bij de Amsterdammers nog revanche gevoelens zou den leven, maar daar was geen sprake van. Er was weinig publiek op het spektakel afgekomen en op het veld verliep alles in gode harmonie. Roda won de uitwedstrijd met 2-1 en maakte een veel betere start in de derde klasse dan vorig seizoen, toen de eer ste drie wedstrijden verlo ren gingen. USDEN - Gymnastiekvereniging 'Impala' is vanaf begin september een nieuwe afdeling gestart nog wel een heel spectaculaire: trampoline-springen. Op dinsdagmiddag wordt de Leusdense $d de kans geboden het luchtruim te kiezen, (foto: Hans Verhorst) USDEN - Zaterdag heeft de usdcr Handbalvereniging baar eigen veld op het Bur- neester Buiningpark een cesvol verlopen minitoer- gehopden. De mini's zijn jongste leden van deze vere- ing in de leeftijd van vijf tot met zeven jaar. De Leusden- aini's moesten hun meerde- m de concurrentie erkennen, ar leerden wel veel. LHV is ds kort met deze lecftijds- ep gestart en men is er zeer bousiast over. te vereniging hield een ge lde sponsorloop, waaraan kinderen deelnamen, om d bij elkaar te krijgen voor lanschaf van speciale doel- voor deze leeftijdsgroep, ie doeltjes werden zaterdag jebruik genomen, te kinderen spelen rtiet elke week, maar werken hun com petitiewedstrijden m toernooi- vorm af. Hierdoor spelen zij ongeveer één keer in de twee weken op zaterdagmiddag een aantal wedstrijden tegen ver schillende tegenstanders Voor de eerste wedstrijden van dit seizoen fungeerde LHV als gastheer. Aan het toernooi deden naast LHV, ook Houten en Omega uit Vianen mee. Over publieke belangstelling had den de spelers en speelsters niet te klagen. En het weer gooide gelukkig ook geen roet in het eten. Om 1300 uur begon de eerste van in totaal zes wedstrijden LHV mocht hierin meteen aantreden tegen Omega. Aan dit team was te merken dat zij al langer handballen. Zij sta ken met kop en schouders bo ven hun tegenstanders uit. LHV deed haar uiterste best maar moest duidelijk haar meerdere erkennen in de te genstander. De tweede wedstrijd van LHV, ditmaal tegen Houten, verliep zeer spannend Mede door goed werk van de keep- ster van LHV, Karin, werd het uiteindelijk 3-2 voor Houten Hierna speelden alle teams nogmaals tegen elkaar waarna Omega winnaar werd van het toernooi, Houten werd tweede en LHV derde. LHV verloor al haar wedstrijden maar daar werd na afloop niet over ge treurd. De mini's trainen één keer in de week op vrijdagmiddag van 16.00 tot 17 00 uur op het LHV-veld op het Burgemeester Buiningpark onder leiding van twee enthousiaste leden van deze vereniging. LEUSDEN - In het Leus dense zwembad 'Octopus' werd door de A-jeugdselectie van de LZ&PC De Haaien de eerste wedstrijd gezwommen in het kader van de Speedo Jaargang. In deze limietwed strijd is het de bedoeling door het zwemmen binnen de ge stelde limieten plaatsen af te dwingen voor de Speedo jaar gang over twee weken in Vee- nendaal. De prestaties mochten er zijn, zeker gezien het feit dat de se lectie sinds de zomervakantie nog maar twee weken in trai ning is. Petra Knoppers, Stella Brou wer, Ewoud Taminga en Wou ter van Kampen maakten bij de A-selectie een uitstekend debuut. Petra behaalde met een de limiet op de 100 meter vrije slag in een tijd van 1.28.0. Wouter van Kampen maakte een zeer goede indruk door twee limieten te behalen, op de 100 meter rugslag (1.36.0) en op de 100 meter schoolslag (1.48.3). De 50 meter vlinder slag, die hij voor het eerst zwom, legde hij af in 51.5 se conden. Ewoud Tamminga zwom een tijd van 1.51.0 op de 100 meter schoolslag en 1.39.9 op de 100 meter rugslag. Stella Brouwer debuteerde op de 100 meter vrije slag met een tijd van 1.33.3 en op de 100 meter rugslag (1.46.7). Van de overige leden van de A-jeugdselectie toonde Kir- stin Reiling een behoorlijke progressie. Zij verbeterde haar tijd op de 100 meter schoolslag met bijna twee se conden (1.51.6), terwijl zij op de 100 meter vrije slag met 1.25.5 zowel de limiet haalde als een nieuw persoonlijk re cord zwom. Haike van Stralen en Annemieke van der Werf gaven hun concurrenten op de 200 meter wisselslag geen schijn van kans. Met een zeer ruime voorsprong finishten zij in resp. 3.09.7 en 3.07 8. Bastiaan Tamminga verbe terde zijn persoonlijk record op de 400 meter vrije slag met vier seconden tot 5.27.6, ter wijl Lammert Beens in een jongere jaargang deze afstand in 5.37.1 aflegde. Lammert be- ihaalde de limiet op de 100 me ter schoolslag (1.39.3) De tij den van de overige deelne mers waren: Michel Rekveld 100 meter vrije slag in 1.24.4 en 100 me ter rugslag in 1.44.4; Robin Hoendervangers 200 meter wisselslag in 3.21.0; Mathijs Lugthart 200 meter wisselslag in 3.20.5 Nederlands kampioenschap Elwine Hermans, Sandra van Wegen en Werner van den Berg (A-selectie) deden een po ging inschrijflimieten te beha len voor de Nederlandse sprintkampioenschappen, die over enkele maanden in Em- men worden gehouden. El wine Hermans behaalde de li miet op de 50 meter vrije slag (29.2) en op de 50 meter vlin derslag (32.5). Op de 50 meter vlinderslag was Sandra van Wegen ook succesvol (33.4). Op de 50 meter vrije slag miste Werner van den Berg zijn li miet op één tiende van een se conde (met 26.1 een nieuw per soonlijk record). Op de 50 me ter vlinderslag zwom hij 29.6, weliswaar geen Nederlands kampioenschap-limiet maar wel een nieuw persoonlijk èn clubrecord. LEUSDEN - De vrouwen van LHV hebben hun eerste com petitiewedstrijd van het nieu we seizoen verloren. Hierin wachtte hen gelijk een zware tegenstander. Het Utrechtse UDSV gaf de thuisclub weinig kans en won uiteindelijk met 19 - 8. De mannen van LHV waren dit weekend onbedoeld vrij. Doordat de scheidsrechter niet op kwam dagen kon de geplan de wedstrijd tegen HVN/Attila niet doorgaan. Het mannen- team is nog wel ongeslagen. Bij LHV is iedereen er van overtuigd dat de vrouwen een moeilijk seizoen tegemoet gaan. Vorig jaar eindigde het team op de derde plaats in de derde klasse van de afdeling Utrecht. Door inkrimping van alle klassen bleek deze eind klassering recht te geven op promotie waardoor de ploeg nu in de tweede klasse uitkomt. In de personele bezetting is in vergelijking met het einde van het vorige seizoen niet veel veranderd. To Schoenmakers blijft het team trainen, zij het dat zij nu Wil Dake, die vanwe ge blessures met handbal heeft moeten stoppen als assis- tent-trainster bij de groep heeft gehaald Rainer Rut- schek zal ook dit seizoen als coach blijven optreden. De spelersgroep bleef vrij wel intact, alleen keepster Christine Schut heeft LHV verlaten óm bij het Amers- foortse ASC'91 te gaan spelen Daar staat tegenover dat Hilde Steenbeek naar verwachting binnenkort weer terug zal ke ren bij de selectie. Elly de Jager zal voorlopig nog ontbreken vanwege gescheurde enkel banden. kampioenskandidaat LHV had pech met de eerste tegenstander want dat was kampioenskandidaat UDSV. Toch startte LHV de wedstrijd fanatiek en kon het daardoor een tijd bij de tegenstander in de buurt blijven. UDSV open de weliswaar de score maar To Schoenmakers zorgde snel voor de gelijkmaker. Hierna scoorden de bezoekers op nieuw, maar wederom was het To Schoenmakers die een ant woord klaar had 2-2. Hierna was het Wil van de Burgwal die haar ploeg voor het eerst in deze wedstrijd aan de leiding bracht. Dit was voorlopig het laatste wapenfeit van LHV Tot aan de rust scoorde alleen UDSV nog. Via onder meer twee strafworpen, liep de Utrechtse formatie weg van haar tegenstander. Keep ster Caroline van de Wel stopte nog wel een strafworp maar dit kon niet verhinderen dat er een 7-3 ruststand in het nadeel van LHV op het scorebord kwam te staan. In de tweede helft kreeg LHV meteen een strafworp tegen waardoor de gasten de voor sprong konden vergroten. Dit deden zij nog een keer zodat LHV tegen een 9-3 achter stand aankeek voordat het zelf weer aan scoren toe kwam. Dit deed Wil van de Burg wal, zodat haar team weer wat dichterbij kon komen. Het was echter niet voor lang, want UDSV scoorde opnieuw twee maal zodat de achterstand voor de thuisploeg al snel on overbrugbaar werd Bij een stand van 11-4 mocht To Schoenmakers een strafworp nemen, die zij be nutte. UDSV had hier echter ook een antwoord op zodat LHV niet dichterbij kwam. Ca- rin Nijhuis scoorde nog wel 12 - 6. En na nog een Utrechts tegendoelpunt rondde Conna Schothorst een break out doeltreffend af. De conditie werd nu echter aangesproken en LHV heeft op dit vlak nog heel wat werk te verrichten want UDSV kon vanaf dit moment de wedstrijd definitief beslissen. Zij scoorde vijf maal op rij zodat de thuis club tegen een 18-7 achter stand aankeek die men nooit meer in zou kunnen halen Monique Hovenkamp scoor de nog eenmaal voor haar ploeg, maar UDSV zorgde er voor dat zij het laatste woord had en bepaalde de eindstand op 19 - 8. Ondanks deze grote nederlaag was er bij LHV enig optimisme te bespeuren over het vertoon de spel. Waardoor de hoop op behoud van een plaats in de tweede klasse in ieder geval niet bij voorbaat is verloren Komend weekend zijn de vrou wen vrij, de mannen mogen op bezoek bij het Barneveldse Adrastea. LEUSDEN - Afgelopen don derdag ging bij de schaakver eniging de nieuwe huiscompe titie van start. Er wordt het komende seizoen gespeeld in vier groepen. Tussentijdse promotie of degradatie naar een andere groep behoort tot de mogelijkheden. De eerste avond, waarop zich zo'n dertig spelers aanmeld den, werd al duidelijk hoe de ambities bij sommige deelne mers liggen Het duidelijkst werd dit geëtaleerd door An- dré Rietveld in groep twee. Wie gedacht had dat hij nog wat vermoeid zou zijn van het vele werk rond het organise ren van de zomercompetitie, vergiste zich deerlijk. Op de hem bekende manier wist hij in de opening allerlei compli caties te verweven. Zijn oppo nent Berry Beijer, die waar achtig toch ook wel wat van schaken afweet, raakte volko men het spoor bijster. In min der dan een uur liet André als eerste een vol winstpunt aan tekenen. Het is zaak om in het vervolg van de competitie re kening met hem te houden. VUT Opvallend was ook de goede start van enkele senioren. Halkes in groep drie liet de in zijn ogen "jeugdige" Jan Nij- hof zien hoe je door een gede gen opzet een schaakpartij tot winst kunt voeren. Kees Veenendaal in groep vier bewees dat het klimmen der jaren geen enkel beletsel be hoeft te zijn om je partijtje in de huiscompetitie behoorlijk mee te blazen. Hij startte met een fraaie winstpartij op Henk van Dalen. De voorzitter van de ver eniging Leen Boogaard had herhaaldelijk aangekondigd dat hij zijn VUT-periode onder andere zou benutten om zijn schaakprestaties weer eens wat op te vijzelen Dat moest hij nu bewijzen tegen Henk Oosting, die hem zowel het vo rige seizoen als in de zomer competitie nog overtuigend verslagen had. Deze keer trok Leen evenwel aan het langste eind, hoewel Henk uitstekend tegenstand bood. Toen hij evenwel zijn strategisch be langrijke b-pion moest prijs geven was de strijd beslist Verheugend was dat good-old Henk van Egdom die vanwege zijn gezondheid enkele jaren geleden moest afhaken, weer in de gelederen van de ver eniging kon terugkeren. Er kon ook een nieuw lid wor den begroet in de persoon van Dick Fransen. Deze gaf direct zijn visitekaartje af door een fraaie winstpartij op Jeroen Wijnbelt. De complete uitslag van de eerste ronde huiscompetitie is: Snaroez - VanTuyll afgebroken De Rijke - H. Peperkamp V2-V2 Van Hoorn - Agterberg 0-1 Weygertze - Elschot 0-1 Van de Bilt - Van Kampen l/2-V2 Beijer - Rietveld 0-1 Van Ooik - G Nijhof 1-0 Halkes - J. Nijhof 1-0 Meijlof - Struiwig 1-0 Oosting - Boogaard 0-1 Veenendaal - Van Dalen 1-0 Zaal - Hubert 1-0 Wijnbelt - Fransen 0-1 LEUSDEN - Tennisver eniging L.T.V. Leusden organiseert van 11 tot en met 19 september weer een open C- en D-toernooi. Driehonderdzeventien deelnemers werken zich die week in het zweet voor winst in verschillende ca tegorieën. Er zullen twee honderdvijfendertig par tijen op het park aan de Valleilaan worden ge speeld. Vooral met de inschrij ving in de speelklasse C2 is de wedstrijdleiding erg tevreden. ,,De belangstelling voor deze categorie overtreft al onze verwachtingen. Het is dan ook een ambitie van ons om hét C2-toemooi van de regio te worden", zegt Stoffel van Almkerk, lid van de wedstrijdcom missie. Wedstrijdleider Joop van Loenen voegt hieraan toe: ,,De verdere inschrijving is ook uitstekend. We heb ben mooie schema's en er zullen vele spannende par tijen gespeeld worden." ,,Het is jammer dat er zich zo weinig dames aanmel den voor de damesenkels, uitgezonderd in C2", ver zucht Karin Horst, ook commissielid. ,,Het lijkt een algemeen verschijnsel te worden dat er vooral in de damesenkelcategorieën helemaal niet meer ge speeld wordt vanwege te weinig inschrijvingen Het is een speciaal D-toer- nooi waarvoor een leef tijdsgrens van 18 jaar wordt gesteld. Dit o.a. om de inschrijvingen te sti muleren van de vele da mes die toch een aardige bal kunnen slaan. Helaas, het blijkt niet te helpen." Joop van Loenen memo reert nog de vele sponsors. „Zonder bedrijven is de organisatie van een derge lijk toernooi haast niet meer mogelijk." De wedstrijdleiding streeft ernaar om op zater dag 11 en zondag 12 sep tember de meeste partijen te spelen. De halve finales en finales worden ge speeld op zaterdag 18 en zondag 19 september. LEUSDEN - De vier bridge- verenigingen uit Leusden, t.w. BC Leusden, BC'80, BC de Deel en BC Achterveld, heb ben ook dit jaar weer de draad opgepakt ter voorbereiding van het vierde Leusdens Kam pioenschap. Het enthousiasme is ook dit jaar weer groot, gezien het grote aantal verenigingen van paren ut de vier clubs. Niet minder dan tachtig paren strijden om de 'eer'. De indeling van de paren vindt plaats op basis van de behaalde resultaten in de on derlinge clubcompetities van de verenigingen van het afge lopen seizoen en iedereen wordt dan ook op 'sterkte' in gedeeld in vier lijnen en wel A. B, CenD. Dit jaar gaan we nog een stap verder; we willen ook degenen die in Leusden wonen en er niet in clubverband bridgen, de thuisbridgers, in de gele genheid stellen kennis te laten maken met clubbridge. Gezien de beperkte ruimte moeten we de deelname voor deze categorie echter beper ken tot maximaal 16 paren. Overigens dingen deze paren niet mee naar het kampioen schap. Speelt bridge op deze happe ning uiteraard een belangrijke rol, sfeer en gezelligheid doen hiervoor zeker niet onder. Er is ruimschoots gelegenheid voor sociale kontakten. Mede dankzij de sponsors zijn er ook dit jaar weer schitte rende prijzen te behalen en dit geldt niet alleen voor de beste uit de A-, B-, C- en D-lijnen Het geheel wordt omlijst door hapjes en drankjes. Tenslotte wordt dit unieke Leusdense evenement afgesloten met een voortreffelijk warm en koud buffet. Plaats: De Klaveet, Postweg, Achterveld. Datum: 19 sep tember 1993. Aanvang drive: 13.30 uur; telefooninformatie via P. van Beek, voorzitter BC'80, na 19.00 uur 942978.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 9