Zaterdagafdeling stevig aan de leiding Felbevochten zege Roda-zondag SVA pakt schamel punt Agenda Vrouwenvoetballers krijgen klop Nachtmerrie Herfsttoernooi Hakhorst Eemdijk heeft weinig in te brengen tegen vlotspelend Roda Eerste reserve RODA '46 - VREESWIJK Op het scorebord Sport Leusder Krant Woensdag 15 september 1993 LEUSDEN - Na twee wedstrij den is de stand van zaken in de derde klasse B van de KNVB zeer overzichtelijk. Midden- meer staat met nul punten on deraan. Daarboven staan tien verenigingen met twee uit twee. De koploper is Roda-za- terdag dat de volle buit bin nenhaalde. Trainer Nico Ro- meijn bleef zaterdag uiterst la coniek onder deze ontwikke ling. „Het zegt me niets dat wij na twee wedstrijden koploper zijn. Er moeten er nog twintig gespeeld worden. Vorig jaar waren Advendo en Lelystad duidelijk de sterkste teams, maar dit jaar zal de competitie tot de laatste wedstrijddag spannend blijven, omdat het kwaliteitsverschil klein is. Ik ben blij dat er vandaag goed gevoetbald is en dat de spelers zich niet van de wijs hebben laten brengen door de wijzi gingen in het elftal." Roda moest aantreden tegen Eemdijk, een elftal waarmee in het verleden veel spannende duels uitgevochten werden. De verwachting was dat dat dit jaar weer zou gebeuren, ook al omdat Eemdijk vorige week van Advendo gewonnen had. En Roda heeft Advendo nog nooit op de knieën gekregen. Op het veld was er een groot klasseverschil en won het vooral in de eerste helft goed spelende Roda gemakkelijk met 2-0 Eemdijk had in de derde mi nuut al alle geluk van de we reld, toen uitblinker Jeroen van Gaal zich door de verdedi ging van de Eemdijkers slin- De laatste maanden is de schaker Nigel Short de hoofdrolspeler in zijn eigen nachtmerrie geworden. En het moet gezegd worden dat hij zijn rol vol verve speelt. Short verwierf het recht om de wereldkampioen Gary Kasparov uit te dagen en vanaf dat moment ging het fout met Nigel. Hij scheidde zich samen met de louche we reldkampioen af van de we reldschaakbond en organi seerde een alternatieve twee kamp. Short liet zich in met allerlei dubieuze zakenlieden, die tot de vriendenkring van Kasparov behoren. Nigel werd door de schaakbond ge- royeerdfen kijkt tegenwoor dig of hij 's morgens plotse ling in Sarajevo wakker is geworden en de granaten naast hem in slaan. En dat is triest, want Short is eigenlijk best een aardige man. Jaren geleden gaf Nigel Short een simultaan in Amersfoort. Hij werd gecon fronteerd met een groep huis-tuin en keukenschakers uit de regio, die graag de een na beste schaker van de we reld aan stukken wilden scheuren. Zij hadden het voordeel dat de uiterst be leefde en vriendelijke Engels man door een heftige ver koudheid gekweld werd. Short drukte voortdurend een zakdoekje tegen zijn opstan dige neus en nieste keurig de andere kpnt op, zich uitput tend in verontschuldigingen. De man, die in de vooraf gaande week Karpov en Tim man kansloos had gelaten, verloor van onbekende scha kers als Middelbos en Van Doorn. Tegen mij speelde Short af wachtend. Op een gegeven moment speelde hij zonder plan of doel zijn paard tussen twee velden heen en weer. Ik keek de wereldtopper een paar keer verbaasd aan. Er kwam een radeloze blik in zijn ogen en hij mompelde: „Will you stop looking at me like that? You make me very nervous." Elke keer als Short passeerde draaide ik mijn hoofd om en hij bedankte mij daar hartelijk voor. Nigel heeft de laatste weken een paar forse deuken opgelopen.- Diezelfde radeloze blik zie ik weer in Nigel's ogen. En ik kijk niet meer. Ik kan het niet meer aanzien. Koen Koster gerde en de bal buiten bereik van de keeper op de paal depo neerde. Het leek er even op dat de bal alsnog binnen zou bot sen, maar uiteindelijk kwam het leer toch weer terug het veld in. Vanaf dat moment bleef het onrustig m de Eemdijkse ver dediging Overal wdar Van Gaal ging sloeg de paniek in de benen van zijn tegenstanders De kleine aanvaller werd uit stekend ondersteund door de onvoorspelbare Harm Wassink en de overal opduikende Pedro Pastor. Bovendien kon Van Gaal terugvallen op Frank Vis sers. Slopertje Trainer Lex Grotenhuis van Eemdijk herkende in de Leus- dense aanvoerder de bron van alle ellende voor zijn elftal Eerst maande hij zijn verdedi ger Vissers strakker te dekken, maar dat leverde geen enkel resultaat op. Daarna liet hij één man twintig meter achter de defensie spelen om de passes van Vissers op te vangen. Dat zette ook al geen zoden aan de dijk Halverwege de eerste helft haalde Vissers van grote af stand uit en raakte de paal. De keeper stond nog verdwaasd te kijken, toen de bal voor de voeten van Peter Mooibroek stuiterde. De lange spits joeg de bal hoog over het doel, hoe wel hij bijna op de doellijn stond. En omdat er altijd iets om te zeuren over moet blijven, melden wij even dat dat de ze vende goede kans was, die Roda in de eerste helft om zeep hielp. De Leusdenaren hadden veel meer afstand moeten ne men. Jeroen van Gaal raakte in de eerste helft ook nog een keer de paal, dus mocht de zater dag-elf zich ook beroepen op veel botte pech. Grotenhuis begreep dat er maatregelen genomen moesten worden. Hij liet een slopertje warmlopen die het gevaar Vis sers moest indammen, maar voor de man binnen de lijnen stond, had Roda alsnog afstand genomen. Frank Vissers passte naar de ook al voortreffelijk spelende Edwin van Ginkel. die Harm Wassmk vrij zag staan. Wassink zette de bal voor en gaf een moeilijke kans aan Mooibroek. Mooibroek blijft een onberekenbare spits en joeg de bal dus langs keeper Jan Ruizendaal. Voor rust kre gen Van Gaal, Mooibroek, Wassink en Pastor nog kansen, maar Ruizendaal wist het ge vaar te bezweren. Eemdijk was nog niet in het stuk voorgekomen en was na rust aanzienlijk gevaarlijker. Maar de verdediging van Roda bleek erg solide Ook keeper Hans van Bekkum excelleerde op de momenten dat hij in moest grijpen. Van Bekkum speelde een geweldige en rusti ge wedstrijd. Trainer Nico Romeijn was na afloop zeer te spreken over het spel van Mark-Jan Gieben en Olav Meerveld. „Mark-Jan zit al langer bij de selectie, maar dit was de tweede wedstrijd dat hij in de basis stond Vorig jaar kon je tijdens de trainin gen zien dat hij er aan kwam Hij heeft zich fantastisch inge voegd. Olav Meerveld heeft meer dan een half jaar niet in het eerste kunnen spelen, maar Peter Mooibroek (rechts) probeert de bal te controleren in de wedstrijd tegen Eemdijk. (foto. Hans Verhorst) dat zal niemand die hem van middag heeft zien spelen opge vallen zijn." Uitblinker Jeroen van Gaal vond in de zeventigste minuut dat het de hoogste tijd was om de wedstrijd te beslissen. Hij werd door Vissers wegge stuurd, zette een paar spelers in de wind en schoot 2-0 tegen de touwen. Daarna kreeg de snelle spits een schop en ging door zijn enkel. Roda kreeg daarna nog een paar kansen op 3-0. En Eemdijk raakte in een moment van inspiratie nog de paal. Gijs Bos kopte de terug springende bal in, maar Van Bekkum redde met een kat achtige actie Vlak voor tijd deed zich nog een aardig moment voor toen Gieben in zijn eigen verdedi ging met de bal ging lopen Nico Romeijn, voor de gelegen heid met een modieus brilletje op de neus, verliet zijn dug-out en riep: „Mark, ram die bal maar gewoon naar de kantine. Nooit met de bal lopen. Schiet de bal gewoon naar de helft van Eemdijk." Alles bij elkaar heeft Roda- zaterdag zich overtuigend tij dens de eerste thuiswedstrijd van het seizoen aan het Leus- dense publiek gepresenteerd. Gezien het spel moet het mo gelijk zijn, dat de zaterdag-elf ook dit jaar weer aan de kop van de ranglijst mee kan draai en. Nico Romeijn en assis tent-trainer Dick Goossens wacht de komende weken een schone taak- een tactiek verzinnen om sterk ver dedigende tegenstanders ka pot te spelen, want dat andere ploegen zich in gaan graven staat als een paal boven water, na de pikstart die Roda kent. (advertentie) ACHTERVELD - Achterveld begon de eerste uitwedstrijd van het seizoen gehavend doordat Alex Boersen die avond daarvoor geblesseerd raakte. Op het slechte veld van de gastheren was weinig combinatievoetbal te ver wachten. Beide elftallen ga ven de 'lange bal' de voorkeur. Het eerste kwart van de wed strijd gaf dan ook weinig hoogtepunten. Achterveld verzuimde snelheid te maken; dit in tegenstelling wat was afgesproken. In de 16e minuut werd Peter van Ruitenbeek binnen de 16- meter onregelmatig neerge legd en iedereen verwachtte een penalty, maar de scheids rechter wuifde het op onbe grijpelijke wijze weg Achterbeld creëerde hierna een licht veldoverwicht. maar echt uitgespeelde kansen wa ren er niet. Na ongeveer 35 min kreeg PVC zijn eerste kans na een snelle ingooi maar het schot ging hoog over. Vlak voor rust kreeg Peter van Rui tenbeek nog een kans, maar zijn schot belandde in het zij net. Achterveld zette zijn te genstander de laatste 5 minu ten van de eerste helft goed vast, maar kansen leverde dit niet op. zodat de ruststand 0-0 bleef. In de rust werd de licht gebles seerde Peter v. Middelaar ver vangen door Hans v.d. Kooy. Achterveld kreeg in de 5e mi nuut een goede kans na een kopbal van Hans v.d Kooy, maar trof net geen doel. Hierna kreeg PVC twee goede kansen, maar beide kansen werden door Erik de Jong en Gerard van den Breemer van de lijn gered, zodat Achter veld goed weg kwam. In de 20e minuut was er op rechts een corner van Rob de Vette Deze werd goed inge schoten door Erik Hak maar de bal werd van de lijn ge haald Achterveld werd ster ker maar het doelpunt bleef vooralsnog uit. Toch moesten de centrum-verdedigers Corno Kok en F red van de Pol oppas sen voor de razend snelle spits van PVC. Jeroen Tolboom had A.s. zondag 14.30 uur. De wedstrijdbal voor wordt aangeboden door Autorijschool J. en M. van Daatselaar LEUSDEN - Een sterk combi nerend Roda-zondag heeft zondagmiddag de gedeelde tweede plek in de hoofdklasse verdiend. In Baarn wonnen de Leusdenaren terecht 2-1 van het zwakkere Limvio, dat ge luk had dat de zondag-elf en kele goede kansen onbenut liet. Jeroen Zaal en Mike Grcssie tekenden voor de doelpunten in de achtentwintigste en ecn- dertigste minuut. Limvio bracht de achterstand voor de rust nog terug tot een doelpunt, maar kon in de tweede helft geen bres meer slaan in de Roda-verdediging. Roda ging voortvarend van start in Baarn. Met vlotte com binaties werd Limvio vanaf het begin onder druk gezet. De Leusdenaren krijgen enkele goede kansen, maar slaagden er niet in de Baarnse keeper te verschalken. In de beginfase had Roda de pech dat de slecht leidende scheidsrechter geen penalty gaf, toen Sander van Dongen in het Baarnse straf schopgebied neergelegd werd. René de Leeuw probeerde tien minuten later de score open te breken met een slimme lob, maar de keeper van Lim vio had het doorzien en stopte de bal bekwaam. Keeper Ed win van de Tweel moest een keer handelend optreden toen Limvio bij een van de schaarse aanvallen ineens verrassend op doel schoot Van de Tweel rea geerde adequaat en voorkwam zo dat Limvio onterecht de lei ding zou nemen Wereldgoal Halverwege de eerste helft nam Roda de leiding door een schoonheid van een doelpunt. René de Leeuw rondde een prachtige actie af met een goe de voorzet. Jeroen Zaal joeg de bal met een schitterende volley hard het dak van het doel in Drie minuten later was het al weer prijs. Voorstopper Mike Gressie waagde zich mee naar voren en stond tijdens een scrimmage op de goede plek om het tweede Leusdense doel punt aan te laten tekenen. De Baarnse ploeg, die vonge week een prachtige overwin ning behaald had, liet dit niet op zich zitten en toog fanatiek ten aanval. Dat leidde in de achtendertigste minuut tot de verrassende tegentreffer. De hele Leusdense verdediging keek hoe de bal van grote af stand in het doel verdween. Na rust bleek dat Limvio moed ge put had uit het tegendoelpunt. Zij probeerden verbeten de ge lijkmaker op het bord te bren gen Hun inspanningen zorgden dat de wedstrijd grimmiger werd. De scheidsrechter rea geerde daar niet adequaat op. zodat de stemming in het veld geladen werd In de twintigste minuut volgde een opstootje tussen René de Leeuw en de Baarnse doelwachter. De scheidsrechter, die beide par tijen evenveel benadeelde, ver deelde nu zijn straf ook over beide kampen. Beide voetbal lers mochten met een gele kaart de match vervolgen Ook in de tweede helft bleef Limvio-Roda een levendige pot met kansen aan beide kan ten Sander van Dongen schoot een vrije trap net naast en vlak voor tijd had Jeroen Zaal de beslissing op zijn schoen. De doorgebroken spits kon kiezen tussen breedleggen op de vrij staande invaller Mustafa of zelf schieten. Hij koos voor de laatste optie en miste de kans. Desondanks verdiende Roda deze felbevochten zege. als rechtback zijn tegenstan der in zijn zak. Kees van den Breemer had op rechts nog een sterke aktie, maar zijn voorzet miste preci sie. Achterveld gaf het laatste kwart van de wedstrijd uit handen en kwam niet meer in de wedstrijd voor. Doelman Gerbrand van Zandbrink was na de wedstrijd terecht blij met "zijn nul" zodat de pupil len van trainer Jan Drost hun eerste punt in deze nog jonge kompetitie binnenhaalde. Opstelling: Gerbrand van Zandbrink, Je roen Tolboom, Corno Kok, Fred van de Pol, Erik Hak, Erik de Jong, Rob de Vette, Kees van den Breemer, Ge rard van de Rheemer, Peter van Middelaar (45e min. Hans van de Kooy) en Peter van Ruitenbeek, reserve Henk Voorburg LEUSDEN - Roda'46 kreeg Nederhorst op be zoek. Nederhorst won vo rige week met 3-0 van SIOS, terwijl Roda'46 de openingswedstrijd met 1-3 van Laren verloor De eerste tien minuten was Nederhorst bedui dend sterker dan Roda. Nederhorst - de ploeg die dit jaar wil proberen te promoveren naar de eer ste klas - kreeg een aan tal kansen, maar Roda wist dit nog af te weren. Toch konden ze niet voor komen dat Nederhorst na tien minuten op een 0-1 voorsprong kwam. Na dit doelpunt groeide Roda in de wedstrijd en werd er een stuk sterker gespeeld. Nederhorst werd teruggedrongen op de eigen helft en Roda wist een aantal mooie kansen te creëren, maar was niet gelukking in de afronding. Hierdoor kreeg Neder horst weer wat lucht en creëerde zelf ook weer een aantal kansen, maar Roda-keepster Ninke Vos kuilen redde fantastisch. Helaas kon ook zij niet voorkomen dat Neder horst na een snelle counter op 0-2 en zelfs vlak voor rust op een 0-3 voorsprong kwam. De tweede helft begon waar de eerste geëindigd was. Nederhorst was een stuk sterker dan Roda en scoorde vanuit een corner, nadat Roda-keepster Ninke Voskuilen bij de eerste paal in de fout ging: 04. Roda deelde nog een paar plaagstootjes uit maar kon voorin geen potten breken. Na twintig mi nuten viel er een speelster van Nederhorst uit, zodat ze met tien man verder moesten. Helaas kon Roda hier geen voordeel uit ha len en zag de achterstand oplopen tot 0-6. Opstelling: Doel Ninke Voskuilen; Achter: Daniëlle Heyde, Marleen Horst, Jose van Zandbrink en Marscha Tij mensen; Midden: Mariska Baar, Antoinette Wendel en Tiny Veldhuizen; Voor. Wou van Kalsbeek, Marije Vos en Bonnie Snoek Zaterdag, KNVB Derde klasse B DESTO-NSC 5-1 Advendo'57-Beursbengels 2-1 Roda'46-Eemdijk 2-0 Amstelveen - Middenmeer 1-0 Stroe - Scherpenzeel 2-0 CSW-FC Horst 1-0 Stand derde klasse B: Roda'46 DESTO FC Horst Scherpenzeel Advendo'57 De Beursbengels CSW Eemdijk Stroe NSC Amstelveen Middenmeer 2-4(4-1) 2-2(5-2) 2-2(3-1) 2-2(3-2) 2-2(4-4) 2-2(2-2) 2-2(3-4) 2-2(3-4) 2-2(2-3) 2-2(5-7) 2-2(1-3) 2-0(1-3) Stand hoofdklasse: 's Gravenland Celentudo Zeist Roda'46 Sporting MSV Limvio SVF Vreeswijk EMM BFC Ultrajectum f is 2-i is' 2- ia Veldkorfbal Tweede klasse D Antilopen - Tweemaal Zes DWS - Revival ODIK-SKF Sparta - KOAG Zondag, Afdeling Utrecht Hoofdklasse Sporting - 's Gravenland 1-2 SVF-EMM 1-1 Limvio-Roda'46 1-2 Vreeswijk-BFC 3-2 Zeist-Celentudo 0-0 Ultrajectum-MSV 0-5 Stand tweede klasse D: KOAG Tweemaal Zes Antilopen DWS Revival SKF Sparta ODIK 2-4 2-4 2-2 2 1-0 1- 1 1-0 ie' ie LEUSDEN - De Leus dense jeu de boulesclub 'De Hakhorst' organi seerde het Herfsttoernooi, één van de grote doublet- ten-toernooien die deze vereniging op het pro gramma heeft staan. Na zes wedstrijden toonden Joost en Hans Jacobs aan, dat zij (beiden spelen op hoofdklasse-niveau in de nationale competitie) nog steeds Leusdens beste boulers zijn. De wedstrijden begonnen, ondanks alle sombere weersvooruitzichten, on der ideale omstandighe den De eerste regendrup pels vielen pas, nadat de laatste ballen in de finale geworpen waren. In de ochtenduren werden de voorrondes gehouden, waarna de acht beste dou bletten naar de finalegroe- pen overgingen. Er vielen toen al enkele verrassin gen te noteren, want het doorgaans zeer sterke duo Aalt en Joke van Veen kon zich, evenals het gele- genheidsdoublette Jan van den Mosselaar/Rob van der Werve, niet voor de finalegroep plaatsen. Joost en Hans Jacobs drongen door naar de halve finale, waarin zij Martin van Slingerland en 9t Ton Jacobs met 13-5 ve sloegen. In de ande halve finale lieten Wi van den Berg en Bep cobs zich gelden als de v rassing van de dag, zij w ren te sterk voor Kees v, den Heuvel en Wim der Laaken. In de fin; konden Wim van den Be en Bep Jacobs het fc proefde duo Jacobs alle jt in de beginfase bijhoude daarna liepen Joost Hans uit naar een 1! zege. In de tweede groep, dieclje de negende plaats stree kwamen Joseph en Plat' verrassend goed voor dag, zij werden negeni voor het duo Schregardi Toen de eerste regendru pels gingen vallen k< voorzitter Wim van d Laaken het slotwoo spreken. De Hakhorst k; weer terugzien op een n slaagd toernooi, waar op vriendschappelij! maar toch ook fana tie! ÈS, wijze voor de punten we; geknokt. De top-vijf ziet er als vol uit: 1. Joost en Hans Jacobs; Wim van den Berg en B Jacobs; 3 Martin van Sli gerland en Ton Jacobs, Kees van den Heuvel Wim van der Laaken; 5. E rend Bennink en Ben Vf terman Donderdag 16 september 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang). 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 17 september 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld 10.15 uur: SSD - Indoor Ten nis, LTV Eemelaar, Achterveld 13.00 - 14.00 uur: SSD - Ten nis, LTV Lockhorst 13.30 en 14.30 uur: SSD - In doorbowls, De Korf, (zij-in gang) 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg. Zaterdag 18 september 10.30 uur - 17.00 uur:Sportma- nifestatie op de Hamershof. 14.30 uur: Voetbal: De Beursbengels- Roda'46, Am sterdam 15.30 uur: Korfbal: ODIK- Antilopen, Barneveld. Zondag 19 september 12.15 uur: Hofals vrouwen: Bennebroek Leusden, Bennebroek 14.30 uur: Voetbal: Rod Vreeswijk, Burg. Burning 14.30 uur: Ho mannen: Groningen den, Groningen. 14.30 uur: Voetbal: A( veld - Amsvorde, Kei sportpark. Maandag 20 september 09.00 uur: SSD ruimte Kameleon, zwe Octopus 09.15 uur - 10.15 uur: Grondgumnastiek, De (zij-ingang) 13.30 uur - 15.00 uur: - Badminton, De Korf, (i gang). aa Dinsdag 21 september ;a 09.00 uur - 18.00 uur: S Midgetgolf, zwembad pus. [ie 13.30 uur - 14.30 uur: Indoorbowls, De Korf gang) 14.30 uur - 15.30 uur: Indoorbols, De Korf. gang) 19.00 uur: Tafeltennis:^ - CJC, Burg. Buiningparii Woensdag 22 september 10.00 uur - 11.00 uur: Squash, Squashhal De ring, Valleilaan. »r< h Ie I Pi :1c er ei Bt

Leusder Krant | 1993 | | pagina 12