])e sfeer op de club is belangrijk" ritilopen slecht op schot Hattem profiteert dankbaar van fouten in Leusdense verdediging Lustrumboek MHCL Karate-kampioenen naar Athene L staat op de drempel van het vierde lustrum inistoernooi De Inslag Hockeysters strooien met punten Isdag 15 september 1993 Pagina 13 LEUSDEN - Gerjon van der Berg en Inge Boele zullen Ne derland vertegenwoordigen bij de Wereldkampioenschap pen karate. Die worden vanaf 20 september 1993 in Athene gehouden. De twee Neder landse kampioenen reizen per vliegtuig. Daartoe in staat ge steld door Advies- en Admini- stratieburo Verhoeve (AAV) in Leusden. Topsport in Leusden. Niet al ledaags. Dat zijn ze dan ook niet, onze Leusdense kampioe nen Sinds vier jaar zijn ze be zig met deze Japanse vecht sport. In die tijd boekten ze al lebei al heel wat successen. Zo werden Inge Boels en Gerjon v.d Berg derde in hun ge wichtsklasse tijdens de Euro pese kampioenschappen in Genua. Karate beheerst hun leven. Ze trainen allebei bij de de sport school van Duyst aan de La- rikslaan. Daarnaast trainen ze nog bij een sportschool in Nij- kerk. Omdat ze zijn opgeno^ men in het Nederlands team zijn ze tussendoor ook nog eens in Beverwijk en Elburg te vinden. Bij elkaar dus zo'n keer of zes per week. En dat blijkt nodig om hoog te ein digen. Gerjon geeft naast zijn eigen trainingsarbeid nog twee keer per week les in de sportschool van Theo Meijer. Naast zijn MTS-opleiding neemt sport dus een zeer grote plaats in. Toch beoefent Gerjon zijn sport pas sinds vier jaar. We mogen dan ook spreken van een groot talent. Dat moet ook automobielbe drijf Pon gedacht hebben toen zij besloot onze twintigjarige topsporter een officiële Olym pische auto ter beschikking te stellen. Het laat zich raden dat Gerjon in de wolken was toen hij het bericht hoorde. LEUSDEN - Ter gelegenheid van het vierde lustrum van de Mixed Hockey Club Leusden zal er een jubileumboek uitge geven worden onder redactie van Yteke Köllner, Marjan Bronkhorst en Mariëtte Jor- dans. Het boek zal 56 pagina's redactionele tekst en foto's be vatten. Bovendien zal er een flink aantal advertenties opge nomen worden, omdat de hoc keyclub veel bedrijven bereid gevonden heeft het boek te sponsoren. De redacteuren zijn zeer enthousiast over hun pro ject en verwachten dat het veel bewondering zal oogsten. Het boek heeft een oplage van ze venhonderdvijftig exempla- ,,Het boek concentreert zich hoofdzakelijk op de laatste vijf jaar van de hockeyclub", zegt Mariette Jordans. „Wij dach ten dat een algemene geschie denis van de hockeyclub wel bij het vijfentwintig-jarig be staan aan de beurt zou ko men." Het lustrumcomité heeft het ook al druk genoeg Marjan Bronkhorst verkoopt kaarten voor het grote lustrum-feest dat op zaterdag 25 september gehouden zal worden op een geheime locatie. Op de hockey club gaat hardnekkig het ge rucht dat het in 'De Octopus' plaats zal vinden. Maar orga nisator Mariëtte Jordans ont kent dat Yteke Köllner prijst de foto serie, die Marjan Bronkhorst gemaakt heeft Tim Schreuder heeft dienst gedaan als foto model en heeft op speelse wijze de verschillende commissie binnen MHCL verbeeld Köll ner zegt. ,,Dat zijn prachtige foto's geworden, die veel over het clubleven vertellen." Jor dans is enthousiast over de lijst met baby's, die de laatste vijf jaar geboren van wie de ouders allebei lid zijn van MHCL „De laatste is pas geboren. Ze was een paar weken te vroeg, maar dat kwam goed uit omdat wij nu een elftal vol hebben. Wij nemen bovendien een lijst op van hockeyende gezinnen, va der, moeder en minstens twee kinderen. Dat zijn er ook pre cies elf." Yteke Köllner vertelt dat de hockeyclub een uitwisselings programma met de Engelse kostschool uit Barrowhills heeft. ,,Het ene jaar gaat onze jeugd naar Engeland. Het an dere jaar komen die veertien en vijftien-jarige jongens naar Leusden. Daar hebben we een leuk artikel over Bovendien onthullen we wie er achter de pseudoniemen: Juf. Mata Hari, Henk van der Meijden schuil gaan. Deze senbenten hebben jarenlang ons clubblad opge fleurd met vrolijke verhalen." ,,Wij hebben ook een lijst ge maakt met de hoogte- en diep tepunten. Eigenlijk vooral de hoogtepunten Er zijn maar weinig dieptepunten geweest", vertelt Mariëtte Jordans. ,,Het eerste team van de mannen en vrouwen leveren ook een ver haal in Wij hebben een voor woord van de voorzitter van MHCL, Pim Goldsmann, van de voorzitter van de lustrum commissie, Tjaard Horlings, van burgemeester Panis en van de secretaris en de penning meester, die vertellen hoe wij er financieël en kwa leden aantal voorstaan. Verder kun nen we er nog niet al te veel over vertellen, want dan is de verrassing eraf." na )EN - Het eerste team Badminton Club Lcus- omoveerde aan het einde rig seizoen naar de over- lasse, de hoogste klasse t district Utrecht. Maar ezier heeft de club, die rtintig jaar bestaat, niet ie heuglijke promotie De heren uit het team i hun heil bij ploegen, een nog hoger niveau Er was op dit moment issende vervanging bin- club te vinden. BCL aarom aan de badmin- d gevraagd of zij dit eer in de eerste klasse mogen spelen. Dit be- overigens niet dat de st van de oudste Leus- 24 ladmintonvereniging er uit ziet. BCL heeft de e en talentrijkste jeugd- van de regio. Het heeft log even tijd nodig voor talenten tot volle was- men. Een interview aan ■avond van het nieuwe Kappers en Jack ir zijn ervan overtuigd 4 X een goede toekomst >et gaat. Kappers is de .ter van de technische ssie van de badminton- jing, Jack Adelaar ver- ie public relations. Zij DEN - In de tweede .meting van dit seizoen üitflopen met 8-9 het on- t gedolven tegen Twee- Zes (TZ) uit Maartens- )e Leusdense korfballers n in deze spannende top- Dte moeite om tot score te en verloren daarom te- van het ook al niet erg ardige TZ, dat eveneens ia kans verpruste. Het eerste team van BCL dat knokken, (fotoHans Verhorst) vertellen over de structuur van de vereniging. ,,Wij hebben een sterke jeugdafdeling met veel spelers die door de bond uitgenodigd worden om aan regionale trai ningen deel te nemen. Wij trai nen veel met de jeugd", vertelt Kappers. ,,Wij trainen op dins dag en donderdag en spelen in het weekend Bovendien krijgt de jeugd op zaterdagmorgen een stevige training van Swe- der Hormann." ,,Sweder Hormann heeft na dit jaar voor lijfsbehoud moet afgelopen seizoen een andere club opgezocht om op een ho ger niveau zijn kwaliteiten te testen, maar wij hebben hem gelukkig bereid gevonden onze jeugd de kneepjes van de sport bij te brengen", zegt Adelaar. „Het is belangrijk dat je op jonge leeftijd de tactiek van badminton leert kennen. Ik heb zelf jaren gevoetbald en zal dus nooit in het eerste van BCL spelen. Ik badminton nu al ja ren fanatiek bij de recreanten en merk dat ik nog steeds voor uit ga. Ik nader langzaam maar le ïlopen heeft een merk- Lige karaktertrek: in bij- e wedstrijd zit een perio- ann de korfballers met jnogelijkheid kunnen sco- ïc| leestal duurt deze inzin- ongeveer een kwartier, it tijdelijke onvermogen >ren nog curieuzer maakt het team ook altijd een te heeft dat er aan de lo band gescoord wordt, pieken en dalen leveren nog wel een aardig ge lde op, maar een gelijk- er verdeling van de doel- n over de wedstrijd zou n zeker effectiever zijn. dopen had tegen TZ pre- stien minuten nodig om :elijke nul kwijt te raken. Osnabrugge verkleinde de achterstand tot 2-1. Z was wankelend uit de lokken geschoten. De tien minuten waren bel iegen druk bezig eikaars te bestoken zondèr dat astbare resultaten ople- Uiteindelijk was er een orp, toegekend na een eding van Jeroen Buis- voor nodig om de score te breken. eerste aanvalsvak van ipen had tegen Tweemaal 'paald hun middag niet r, Van Dongen, Veenen- en Den Heijer liepen het uit hun schoenen, maar Petra van Dongen trof >rf Zij nam het tweede, en zevende doelpunt van rekening en verliet het als topscorer van Antilo- het tweede aanvalsvak en de viziers van Corine )ijk en René Verweij ook uiver, zodat daar de last et scoren op de schouders van Joyce Osnabrugge en Je roen Buisman kwam te liggen. Zij liet beiden twee treffers aantekenen. Nancy Lahey kwam halverwege de tweede helft Van Dijk vervangen en vierde haar rentree in de Leus dense hoofdmacht direct een doelpunt Maar alles bij elkaar was dat toch te weinig om de Maartendijkers van de winst af te houden. Ook Koos Meinsma maakte nog zijn opwachting in de Leusdense formatie, maar in de korte tijd die hem gegund waren als vervanger van Ver weij kon hij het tij ook niet meer keren. In de eerste twintig minuten had Antilopen, ondanks de ge brekkige afwerking, het betere van het spel. Maar de Maarten- dijkers kozen daarna voor een ander spelconcept. Zij voerden simpele, lange aanvallen uit waar de Leusdenaren zich on voldoende tegen konden ver weren. Gedurende de hele wedstrijd had TZ een kleine voorsprong. Elke keer als An tilopen scoorde, sloegen de Maartensdijkers terug. Tweemaal Zes, een naam die refereert aan de bezetting van een korfbalteam voor de spel regelwijziging die het midden vak afschafte, had in de tweede helft vele kansen om hun voor sprong uit te breiden, maar slaagde er op de meest wonder baarlijke wijze telkens in de bal niet in de korf te krijgen. De aanhangers van TZ, die de reservebank bezet hielden, kregen de zenuwen van alle ge miste kansen en vroegen zich hardop af of er soms een boete op het benutten van kansen stond. Bij de 5-6 mochten de Maar tendijkers een strafworp ne men en aangezien'er toen nog maar tien minuten te spelen was, zou dat de definitieve be slissing betekend hebben. Maar de Maartensdijker miste ook deze opgelegde kans. De laatste minuten werden in de regen gespeeld, tot grote vreugde van Joyce Osnabrugge die niet graag in zonneschijn speelt, en brachten de beslis sing. TZ bracht 8-9 op het sco rebord en kon de verdiende winst mee naar huis nemen. De komende weken zullen meer spelers van Antilopen moeten gaan scoren, wil het team een rol van betekenis in de tweede klasse gaan spelen. zeker de wedstrijdspelers. Maar het is een nadeel als je laat met de sport begint." Jeugdbeleidsplan Wij hebben een aantal jaren geleden het jeugdbeleidsplan opgezet. Daar plukken we nu de vruchten van. Inge Verhoef en Michel van Dijk spelen dit seizoen in het eerste en komen rechtstreeks uit de jeugdoplei ding. Zij moeten nog veel leren, maar wij gaan de komende ja ren veel plezier aan hen bele ven Wij gooien ze nu echt voor de leeuwen en dat gaat me wel een beetje aan het hart", aldus Kappers. „Wij begeleiden de jeugd intensief, maar dat kost veel geld. Wij huren 'De Korf' meer dan vijfhonderd uur per jaar Aangezien een uur ons iets •meer dan zestig gulden kost, zijn we dus alleen aan zaalhuur meer dan dertigduizend gul den kwijt. Wij zouden wel meer of op andere uren willen trai nen, maar de zaal is vaak bezet en wij kunnen ook niet meer betalen", volgens Adelaar. „Vroeger speelden wij in 'De Meent', maar daar zijn wij uit gegroeid. In die zaal hadden we maar vier banen tot onze be schikking. In 'De Korf' maken we gebruik van negen banen en dan is het vaak nog passen en meten. Wij moeten ook reke ning houden met partijen, die uitlopen. Daarom plannen we ook wisselbanen m, waar wed strijden, die uitlopen op ge speeld kunnen worden", zegt Arthur Kappers. Gezelligheid Jack Adelaar, die het leuk vindt dat badminton een ge mengde sport is omdat dat de sfeer ten goede veranderd, vertelt dat BCL de laatste jaren met een licht teruglopend le denaantal geconfronteerd is. „Dat is vervelend, maar het is nog steeds goed vol in de zaal In heel Nederland gaan minder mensen badmintonnen. Maar wij hebben nog altijd meer dan 200 leden. En de andere Leus dense badmintonvereniging BVO'79 floreert ook nog steeds. De terugloop betekent dat wij geen ledenstop meer hebben Arthur Kappers herinnert zich nog dat BVO zich van BCL afscheidde „Het was altijd erg vol in 'De Meent' en het toen malige bestuur was niet erg ambitieus. Zij hadden geen grote plannen om de top van het land of de regio te halen. Toen heeft een aantal mensen een tweede badmintonvereni ging opgericht. Dat is prima. Wij bijten elkaar niet en wij maken nu ook plannen om op een hoger niveau te gaan spe len." Ondanks al het gepraat over prestaties benadrukken beide mannen dat de club dolblij is met de grote groep recreanten, die 'op donderdagavond een shuttletje komt slaan. „Het is lekker om te badmintonnen. Je kunt je helemaal uitleven Wij bieden de recreanten alle faci liteiten om op hun manier te sporten Ze kunnen trainen. Ze kunnen een wedstrijdje spelen. En na afloop gezellig napraten. Gezelligheid is belangrijk voor een badmintonvereniging", vertelt Adelaar. In oktober bestaat BCL twintig jaar. Voor de leden wordt dan een groot feest gege ven. Adelaar is daar tevreden over „Dat is belangrijk. Op die manier versterk je de band tus sen de leden. En het bestuur is er ten slotte om het de leden naar de zin te maken Wij eva lueren met nieuwe leden hoe zij het op de club vinden. Boven dien vragen wij aan mensen, die bedankt hebben wat de reden is. Als het onze fout is, en dat gebeurt ge lukkig niet zo vaak, bekijken we hoe wij de klachten kunnen verhelpen. Je moet de leden se rieus nemen." Gerhard te Winkel Jack Adelaar en Arthur Kappers: ,,Wij plukken nu de vruchten van ons jeugdbeleidplan. (foto: Hans Verhorst) een week met zeer wissel- weer, is de organisatie De Inslag-Leusden erin igd om deze dubbel-club- Jioenschappen als een s af te ronden. Alle deei- Js waren verzekerd van inste twee wedstrijden, it er >.oor een poulesys- was gekozen. De num- één en twee moesten el- bestnjden in een afval- Dit leverde van het be- faan al wedstrijden op die finale waard zouden zijn «t. Helaas zijn finale- maar voor een be te groep weggelegd zodat "idag 12 september, met terend weer in 9 catego- om het clubkampioen- P werd gestreden. Mede het mooie weer waren de 3ten zeker van een bom- ftas en als dank daarvoor ;t*rde zij het publiek op mooie en spannende wed- ,1 Uitslagen Henk Rijnders en Henk life Boom - Fred Kuiter en Marco de Haan 4-6/7-6/6-4; HDB Ad Verschure en Jorgen Putman - Aalt v.d Brink en Paul v.d Brink 6-3/6-2; HDC Frank Steenmeyer en Martin Gouwerok - Enk van Gelder en Paul van Seumeren 6-4/7-5; Kees Sant en Geerhard Schuurman (poulewinnaar) - Frank Schonagen en Vincent van Doornik; DDA. Majorie Maduro en An- nemane de Jong Trudy Styeylen en Jeanne Minken 5-7/è-4/7-6; DDC: Ene Koomen en Monica v.d Brink - Wilma Roest en Annette van Blokland 6-4/7-5; GDA Rita Boom en Rob Klap - Marian Blom en Henk Boom 6-3/6-2; GDB: Astid Veldhuizen en Wim Klap - Addy Meuldijk en Aalt v.d Brink 7-5/3-6/6-1; GDC: Saskia Steenland en Enk van Gelder - Coby Steen meyer en Martin Gouwerok 7- 5/6-3. LEUSDEN - Grote consterna- tie ontstond iets voor half drie vlak voor het begin van de be kerwedstrijd Leusden-Hattem op het Valleisportpark. De vrouwen van de Mixed Hockey Club Leusden hadden de eerste seizoenswedstrijd van Room burg met 1-0 verloren. Maar coach Hans van der Linde voelde zich benadeeld door een scheidsrechterlijke beslissing. Hij tekende protest aan en zo kregen de vrouwen van MHCL alsnog de strafbal waar zij recht op hadden. Jolanda Koopman pushte de bal naast de goal. De mannen van Leus den werden met 3-1 geklopt door de hoofdklasser Hattem. „Ik baal hier vreselijk van", verzuchtte een speelster van Leusden, nadat Leusden de seizoensoverture tegen Room burg verloren had. „Wij zijn zo vaak de betere ploegen en creë ren massa's kansen, maar ver liezen dan nog door een misse lijke counter. Ik ben het zat. Ik stop met hockeyen, ik ga dam men." Het onfortuinlijke verlies te gen Roomburg had de hoc keysters hevig aangegrepen. Zij lieten de tegenstander alle hoeken van het veld zien, maar slaagden er maar niet in de Roomburgse keepster te ver schalken. De Leusdenaren hadden de pech dat de scheids rechters geen strafbal gaven toen een verdedigster de bal op de lijn met de voet stopte. Er werd een strafcorner gegeven in strijd met het spelregel boekje. Trainer Hans van der Linden greep naar datzelfde boekje en constateerde dat hij protest in moest dienen. Volgens de re gels moet de strafbal dan geno men worden, waarna de bond zich over de zaak zou buigen. Leusden had een goede kans gemaakt dat het protest toege wezen zou worden, aangezien de scheidsrechters er over eens waren dat de bal met de voet gestopt was. Roomburg was niet gelukkig met het protest van de Leus dense oefenmeester en startte een discussiegroep op het veld, waar de Hattem-spelers al aan de warming-up begonnen wa ren. Ook enkele Leusdense speelsters bekeken de conster natie met gemengde gevoelens. Sommige speelsters waren diep teleurgesteld toen de strafbal naast de paal ver dween. Een andere hockeyster riep. „Gerechtigheid." Toen de bal niet tussen de palen ver dween. Zij holde direct naar Koopman om haar te troosten. Leusden gaf uiteindelijk twee punten weg. Terwijl iedereen nog druk aan het napraten was over de belevenissen van de vrouwen begon de bekerwedstrijd Leus den-Hattem. De eerste twintig minuten boden de mannen weinig spektakel. Het een klas se hoger spelende Hattem had weliswaar het beste van het spel en bracht dat tot uiting door een aantal strafcorners af te dwingen. Deze kansen wer den knullig verprust. Leusden kon daar weinig te gen over zetten, omdat de counterkansen in de kiem gem soord werden. Het elftal had moeite om de verdedigende stellingen snel te verlaten. In plaats van snelle uitbraken werd de bal te lang rondge speeld, zodat Hattem de kans kreeg de verdediging te her groeperen Dit ergerde de goedspelende Robert Krei- kamp hoorbaar, maar ondanks zijn aanwijzingen bleef Leus den achterin hangen. In de twintigste minuut sprong de bal van de stick van Flip van Dalen. Hattem zette een man vrij voor de keeper. Toen was er zelfs voor de buit gewoon sterk keepende Gert- Jan van der Groep, de absolute uitblinker van de middag, geen houden meer aan. Hattem bleef tot de rust volharden in het tra ge, slordige spel en Leusden had ook al moeite om een vlotte Olav Reimus probeert de cirkel van Hattem binnen te stormen. Flip van Dalen kijkt op de achtergrond toe. (foto: Hans Verhorst) combinatie op het kunstgras te leggen. Frank de Ruiter kreeg een harde klap op zijn enkel en verdween naar de zijlijn. In de tweede helft bleek dat dit een gevoelig verlies was De verdedigers konden de bal he lemaal niet meer kwijt aan de voorwaartsen, zodat zij gingen lopen. Dat leverde balverlies en meestal ook goede kansen op Maar Van der Groep was en bleef een rots in de branding. Hij was nauwelijks te passe ren, maar de dertiende straf corner werd hem toch ook te machtig. Hij keerde de inzet maar de rebound verdween in het doel. Robert Kreikamp maande zijn medespelers voortdurend de aanval te zoeken. „Het maakt niet uit als wij met 10-0 verliezen nep hij, „als wij maar goed hockeyen Toen de steun uitbleef ondernam hij een mooie lange rush, die hij afsloot met een ziedend schot. De keeper van Hattem loste de bal en Richard Knoppien was ter plaatse om 1-2 m te tikken. De warrig leidende scheids rechters, die er in slaagden deze faire ontmoeting met een groot aantal groene en gele kaarten op te fleuren, gaven Hattem nog een strafbal, toen Gert-Jan van der Groep in zijn ijver een doorgebroken speler af te stoppen op de bal viel Van der Groep stopte de bal bijna, maar kon de bal onvoldoende tegenhouden. Trainer Sjaak Dorresteijn vond dat het jammer was dat Hattem zo gemakkelijk aan de eerste goal gekomen was. „An ders speel je langer op 0-0 en krijg je een andere wedstrijd Wij hebben in de beker veel geleerd en er is ons veel duide lijk geworden Het blijkt dat op een hoger niveau de hande lingssnelheid hoger ligt en de spelers fysieker zijn. Daar moeten we aan wennen, maar ik moet zeggen dat de mannen het goed oppakken. Toch zul len wij sneller uit de verdedi ging moeten komen." Naar aanleiding van zijn op merking in de sportkrant dat hij niet weet wie de zonen van de vrienden, de sponsors van de hockeyclub zijn, werd Dor resteijn regelmatig gevraagd of hij niet wist hoe de vrienden heten. „Ik bedoelde dat de beste spelers opgesteld wor den Natuurlijk weet ik best hoe de vrienden van de Mixed Hockey Club heten. Ik loop hier al lang rond en kijk elke week naar de reclameborden langs de lijn."

Leusder Krant | 1993 | | pagina 13