Het is wel even wennen" m .Leusder Krant u Waterschappen tekenen intentieverklaring 19.50 29.90 29.90 jVËENENDAAL Drankzuchtige Driebergenaar veroordeeld bliotheek 'Nieuw Langebeek' viert opening met veel activiteiten Langesteeg en Heiligenbergerweg tijdelijk afgesloten voor verkeer Diefstallen uit auto's Diefstal uit winkel Controle politie Auto gestolen Auto's beklad Voorlezende opa's en oma's gezocht UNIEKE BOEKENAKTIE Boekhandel jensdag 15 september 1993 Pagina 3 ISDEN - Het personeel en rijwilligers van de openba- libliotheek 'Nieuw Lange- k' waren op een middag vol kte voorbereid toen afgelo- maandagmiddag de bi- itheek officieus geopend d. Na de brand van decem- 1991 waren de eerste dagen vreselijk druk. Maar door ievige regenval van maan- middag was het in het be niet zo druk als verwacht, kwam goed uit want nu den de bibliothecaressen en vrijwilligers de tijd om vra gen over de nieuwe indeling te beantwoorden. De nieuwe bibliotheek is groot en ruim geworden. De officiële opening zal op zater dag 13 november door wethou der Bram Vroon verricht'wor den. Voor die dag staan veel activiteiten gepland zoals de opening van de 'Artotheek' en kunstenaars, die aan het werk zijn. De bibliotheek zal de ko mende maanden veel activi teiten ontplooien om met name de kinderen en de ouderen aan zich te binden. Het is even wennen, die nieu we indeling van de bibliotheek. De eerste klanten liepen nog" wat onwennig tussen de schap pen rond. Waar staan nu toch de boeken van de schrijvers, van wie de achternaam met een M beginnen, vraagt iemand zich af. Maar de vrijwilligers, die vorige week woensdagmor gen uitgebreid rond hebben kunnen kijken in het nieuwe iubliek kwam nog niet massaal op de heropende bibliotheek af. (foto: Hans Verhorst) isdag 15 september uur-18.00 Inleveren pakketten Polen, W. van Amers- sestraat 24, Achterveld. uur: Thema-avond echtscheiding in 't Voor- Burgemeester van de aan 2. uur: Thema-avond iheiding, 't Vooronder, meester van de Postlaan erdag 16 september uur: Bezoek aan wasse- Hoop met De Zuidzij, de ige Hoek, prinses Irene- •20.00 uur: Inschrijven EHBO, basisschool De Berkelwijk. uur: Kaartavond in de de Hamersveldseweg 17 september uur: Vergadering com- overleg en voorlichting milieu vliegbasis Soes- Bilthoven. dag 18 september uur: Open dag jonge- itrum De IJsbreker, Ba- «weg 25. uur: Sportmanifestatie ikelcentrum Hamershof 13.30 uur: Film witje in de Blijhof, Li- alaan 2 uur: Sacred Dancemid- 'e Schuur, Pachter 16 18.30 uur: Receptie i'alsveremging De Puu- ppen in De Roskam, iweg 212 in Achterveld, uur: Optreden Bob Co- IJsbreker. Bavoortsewg g 19 september uur: Start jeugdweek ff kerken in de Marcus- lag 20 september 30 uur: Start cursus iw leren voor volwasse- wr Educatief Centrum loort in Vrouwenont- ;gscentrum 't Vooron- Burgemeester van de an 2. uur: Inleiding over ïeventie bij De Zuidzij Woelige Hoek aan de Irenelaan. ^21 september rc Dagje uit Katholie- ^ttelandsjongeren, De famersveldseweg 51 *ur: Start nieuwe sei- i'jtoclub 'Zoom-in', De !*r. Bavoortseweg 25. tag 22 september uur: Scholierencafé, breker, Bavoortseweg aur. Inloopavond. De !u\ Bavoortseweg 25. LEUSDEN - Tussen 20' sep tember en 22 oktober zal de Langesteeg afgesloten zijn voor alle verkeer (in dit geval aanwonenden en vergunning houders). Het gaat om het ge deelte tussen de Hamersveld seweg en het Valleikanaal. De gemeente zal met aanwonen den overleggen over de bereik baarheid van hun woningen. Tussen 27 september en 8 oktober zal de Heiligenberger weg op werkdagen tussen 7.00 en 18.00 uur afgesloten zijn voor gemotoriseerd verkeer. Het gaat om het gedeelte van deze weg tussen de Groene Zoom en de Driftakkerweg Autobussen mogen mogen het wegdek wel berijden. Buiten de werkuren en in de weekein den is de weg wel open Beide wegen zijn in verband met werkzaamheden aan het wegdek niet toegankelijk. LEUSDEN - In het weekend zijn er op diverse plaatsen in braken in auto's gepleegd. In de nacht van donderdag op vrijdag werd er uit de auto van een 38-jarige Eindhovenaar de radio/cassetterecorder gesto len. De auto stond geparkeerd op de Salamander. In de nacht van vrijdag op zaterdag werden twee auto's slachtoffer van inbrekers. Uit een auto die geparkeerd stond op de Van Eijdenhof werd een radio/cd speler ontvreemd. De auto is eigendom van een 35- jarige Leusdenaar. Uit een auto die op de Leeu wenburg geparkeerd stond werden in dezelfde nacht het voorfront van de radio/cd spe ler, enkele cd's en een zonne bril gestolen. De auto is van een 35-jarge Leusdenaar. In de nacht van zaterdag op zondag werd de Van Eijdenhof voor de tweede maal bezocht door auto-inbrekers. Nu werd de radio van een 35-jarige Leusdenaar gestolen. In de nacht van zondag op maandag werden bij een auto-inbraak op de Berkelwijk een radio/cassetterecorder en een zonnebril met een gezame- lijke waarde van 1000,- ge stolen LEUSDEN - In de nacht van donderdag op vrijdag is van een winkel op de Biezenkamp door inbrekers de voordeur geforceerd. Er werd door een 19-jarige Leusdenaar een be drag van 700,- vermist. LEUSDEN - Bij een controle op de Hamershof heeft de poli tie vrijdagavond één persoon bekeurd wegens fietsen in dit winkelcentrum. LEUSDEN - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een zwarte Opel Calibra gestolen. De auto, een sportmodel met het kenteken DS-ZN-94, stond geparkeerd op de oprit naast een huis op de Zadel. De auto is eigendom van een 27-jarige Leusdenaar. LEUSDEN - Op de Walstro zijn donderdagavond tussen 22.00 en 22 20 uur vier perso nenauto's door onbekenden met blauwe verf beklad. Later deze avond, rond mid dernacht, zijn twee figuren in lichtgroene legerkleding in de omgeving van de Walstro ge signaleerd. Zij zouden moge lijk de auto's beklad kunnen hebben Toen de politie arri veerde waren zij verdwenen. pand en massaal geholpen heb ben de boeken te verhuizen, weten waar alle boeken geble ven zijn. Terwijl de rijen voor de ter minals aangroeien roept bi bliothecaresse Liesbeth Ram om wat er veranderd is. ,,De romans en de kinderboeken staan nu beneden. De studie boeken en de cd's boven." Even later blijkt dat het ook voor het personeel wennen is want Liesbeth roept het nog een keer om. Verkeerd, maar ze verbe tert zich direct. De afgelopen jaren hebben ervoor gezorgd dat elke medewerker automa tisch zegt dat de romans boven staan. In de loop van de middag is die opmerking nog een paar keer te horen, gevolgd door de verontschuldiging dat klopt niet. Alles is nu verhuisd In de boerderij zijn de laatste mannen nog bezig de laatste klussen af te maken. Er worden nog dingen schoongemaakt. In de boerderij staan de naslag werken en komt de 'Arto theek'. Het is daar ruim en rustig. En wat veel Leusdena- ren zal verheugen: Er zijn drie mooie toiletten aangebracht. Alle klanten hebben zich op de schaarse romans en kinderboe ken gestort. De weken voor de verhuizing is er twee keer zo veel uitgeleend als normaal. De karren waren in de ingeleverde boeken worden uitgestald worden omstuwd door drom men klanten. Maandag is de bibliotheek officieus weer in gebruik genomen, (foto: Hans Verhorst) Op de eerste verdieping is het rustiger geworden nu de kinderboeken en de romans daar verdwenen zijn. In slagor de wacht de zware kost, de stu dieboeken, op de lezers die naar kennis dorsten. De cd's staan op de plek waar vroeger de werkplek van het personeel was. Wie de trap neemt komt terecht bij de 600 en de 900 boeken, de hobby- en geschie denisboeken, die het meest uit geleend worden. De stroom klanten voor de balie's is aan gegroeid en bezoekers wijzen mensen, die later binnen geko men zijn de weg. Het begint echt gezellig te worden. In de Kinderboekenweek, dat dit jaar het motto: 'vriend jes, maatjes, kameraadjes' heeft, zal de lievelingsschrijver van de kinderjury Paul van Loon op 14 oktober naar de bieb komen. Hij zal van half vier tot half vijf voor de aller kleinsten spreken. Van half vijf tot half zes zal hij vragen van de tienjarige en oudere kinde ren beantwoorden. Een dag eerder is het de bedoeling dat de kleuters de hele middag voorgelezen worden door opa's en oma's. In het kader van het jaar van de ouderen organi seert de bibliotheek ook mor- gen's waarop ouderen wordt uitgelegd waar welke boeken te vinden zijn Deze maand is er voor kinde ren een vertelwedstrijd. Een onafgemaakt verhaal is in de bibliotheek te kijgen. De kin deren worden uitgedaagd om het verhaal af te maken. De beste inzenders in de provincie krijgen een prijs. De bezoekers worden op deze actie attent ge maakt door een grote pop bij de ïnleverbalie. De klanten zullen de komende week de kans krij gen rustig van de pop te geme ten, want het zal erg druk wor den. Maar het is de bdoeling dat iedereen zo weinig moge lijk hoeft te wachten. UTRECHT - De Utrechtse waterscahppen en de provin cie Utrecht hebben vrijdag een overeenkomst getekend, waarin zij de wens uitspreken om samen de overdracht van het waterkwaliteitsbeheer van de provincie naar de schappen te realiseren. De on dertekening moet leiden tot de oprichting van drie water schappen, die zowel het water kwaliteitsbeheer als het wa- terkwantiteitsbeheer in hun gebied uitvoeren. Zo ontstaan nieuwe organisa ties die de problemen in het waterkwaliteitsbeheer in de toekomst effectief en efficiënt kunnen oplossen. In de yer- klaring staan de hoofdlijnen voor de reorganisatie van het waterbeheer in Utrecht. Zo staat erin dat de schappen en de provincie gezamenlijk ver antwoordelijk zijn voor het personeel, dat bij de vorming van de drie all-in schappen be trokken is. Deze verantwoor delijkheid strekt zich uit tot 1 juni 1997. Een en ander zal in een gezamenlijk sociaal sta tuur worden vastgelegd De provincie Utrecht is sinds 1972 belast met het waterkwa liteitsbeheer. Het gaat om on der andere het zuiveren van afvalwater op rioolwaterzui veringen, onderzoek en con trole van de waterkwaliteit, het treffen van maatregelen om de waterkwaliteit te ver beteren en ook het heffen van de zogeheten zuiveringshef fing In alle andere provincies, met uitzondering van Gronin gen, is de zorg voor de water kwaliteit een taak van water schappen of zuiveringschap pen. GedejDuteerde Staten van Utrecht, het dagelijks bestuur van de provincie, willen ook het waterbeheer in deze pro vincie bij zogeheten all-in wa terschappen onderbrengen. Zij hebben in 1991 al de wens uitgesproken om het water kwaliteitsbeheer nog deze zit tingsperiode (tot voorjaar 1995) te delegeren. Provinciale Staten hebben dit voornemen vorig jaar bij de vaststelling van het Waterhuishoudings plan voor de provincie Utrecht bekrachtigd. Volgend jaar zijn er drie grote interprovinciale waterschap pen in de provincie Utrecht. Dat zijn de drie zuidelijke wa terschappen samengevoegd tot het Hoogheemraadschap, die groot genoeg zijn om ook het kwaliteitsbeheer ter hand te nemen. In zijn toespraak wees gedeputeerde voor water en milieu, de heer P.R Smink, erop dat er bij deze operatie nog veel meer organisaties be trokken zijn Een volgende stap is dan ook het starten van het overleg met de waterbe heerders in de buurtprovin- cies. Tot slot stellen de drie water schappen en het provinciebe stuur dat voorkomen moet worden dat de burger door deze overdracht van provincie naar waterschappen een ho gere prijs moet gaan betalen voor het zuiveren van afval water. Op initiatief van het Samen werkingsverband van de drie zuidelijk waterschappen is in de verklaring vastgelegd dat het Hoogheemraadschap de Stichtse Rijnlanden niet hoeft te worden opgeheven als voor de medewerkers van alle be trokken partijen een gelijke uitgangspositie is gegaran deerd. Bovendien moet de pro vincie Zuid-Holland instem men met het niet opheffen van deze organisatie, maar met het wijzigen van het re glement. (advertentie) LEUSDEN - In het kader van de jaarlijkse kinderboeken week, dat dit jaar het thema 'vriendjes, maatjes, kame raadjes' heeft meegkregen, or ganiseert bibliotheek Nieuw Langenbeek twee voorlees- nnddagen. die op 13 en 27 ok tober zullen worden gehouden. Omdat 1993 tevens het jaar van de ouderen is, leek het de lei ding van de bibliotheek een aardige gedachte de voorlees- middagen te laten verzorgen door ouderen, onder het motto 'Opa's en oma's lezen voor! Om één en ander van de grond te krijgen is de biblio theek nog op zoek naar oude ren (die zelf niet persé opa of oma hoeven te zijn) die bereid zijn verhaaltjes voor te lezen. Het gaat om kinderen van 3 en 4 jaar en kinderen van 5, 6 en 7 jaar. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Els Steggerda van de bibliotheek. T-: IW 11 Mickey Mouse: Movie Stories Verhalen behorende bij de beroemde tekenfilm van Mickey Mouse. Engelse tekst. Van 39.90 voor Ted de Jong: De strukturele samenhang van Architektuurbegrippen Dit boek belicht de achtergronden en onderzoekt bovendien de samenhang ervan op basis van vaste uitgangspunten. Van 31.90 voor 9.90 AKTIE LICHT BESCHADIGDE BOEKEN. Grote partij literaire (o.a. Claus, Mulisch, Toonder) en kinderboeken (Gouden Boekjes) voor zeer lage prijzen. OP =OP Simon Schama: Burgers Een kroniek van de Franse Revolutie. Gebonden uitg. Van 95.- voor De stenen droom Opstellen over bouwkunst t en monumentenzorg. I Uitgebreide gebonden uitgave. j Van 79.- voor D 1| I aai Dl STENEN DROOM Op onze bovenetage vindt u veel boeken in prijs verlaagd. Langestraat 33 Tel 613232 Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heelt u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. '...De zomer is weer voorbij, de vakanties zijn achter de rug. de scholen zijn weer begonnen en de activiteiten yan clubs en verenigingen zijn weer ge start. Dan kunnen wij met onze Sissssers natuurlijk niet achterblijven...' '...Na een reces van enkele weken beginnen wij weer met deze rubriek, waarin wij aandacht hebben voorde kleine gebeurtenissen, die desalniettemin de tongen los maken en het spraakwater opwekken...' '...Wij pakken de draad op van datgene waar wij enkele weken gelden mee gestopt zijn. Het top-less zwemmen in de wijk Rozendaal. De redactie van het wijkblad Journaal Rozendaal verbaast zich erover dat wij hun blad lezen...' '...Die verbazing lijkt ons onterecht, want een goed geïnformeerd medium als de Leusder Krant heeft zijn antennes natuurlijk in alle (uit)hoeken van Leusden uitstaan...' Verder merken wij in de laatste editie van Journaal Rozendaal enige ergenis op over het feit dat wij onze bron niet vermelden. Wij hebben dus even iets goed te maken. Voor de duidelijkheid: onze informatie over het top-less zwemmen komt rechtstreeks uit het Jour naal Rozendaal...' '...Nu de zaak zelf. Die komt er in het kort op neer dat er bewoners in de wijk zijn, die het topless zwemmen en zonnebaden als een vorm van overlast zien. Het zou dus verboden moeten worden... '...Daar kun je natuurlijk verschillend over denken, hoewel het om een verschijnsel gaat dat al sinds jaar en dag in Nederland is ingeburgerd. Wij kunnen ons daarom ergenis daarover moeilijk voorstellen...' '...Ons commentaar op de 'affaire' was - wij geven het toe - wat flauw: soms mag bet halfnaakt vertoeven in het Rozendaalse bad toegestaan worden, in andere gevallen weer niet... '...De redactie van het Journaal vraagt zich in het laatste nummer daarom af. welke criteria wij daar voor hanteren. Ons antwoord is: geen enkele, dat laten wij volledig over aan de fantasie van degene die de vraag stelt...' '...En nu even serieus. Wij kunnen als redactie na tuurlijk nooit bepalen wat een wijk als overlast moet beschouwen en wat niet. Als er mensen zijn die zich ergens aan storen - of bet nu om top-less zwemmen gaat of om burengerucht - is er volgens ons sprake van overlast...' '...Hoe daarmee moet worden omgegaan, kunnen wij natuurlijk niet zeggen. Wij zijn er echter van over tuigd dat de wijk er zelf wel uit zal komen...' '...Een eigenaardige briefje viel deze week bij ons in de bus. Onder de naam van de afzender stond de oproep: Stop er mee. Volgens de adressering op de envelop was het briefje gericht aan de Leusder Krand. De foutieve spelling is hier letterlijk overgenomen... '...Wij pijnigen nu al enkele dagen onze hersenen over de betekenis van deze boodschap. Gaat het over een opzegging van een abonnenement of is het misschien een dringend advies gericht aan de redactie? Of wil de afzender zelf stoppen met een voor ons nog onbekende activiteit?... '...Het lukt ons nog niet om achter de werkelijke betekenis van de boodschap te komen, omdat de in zender ervan geen adres op de envelop geschreven heeft. Ook zijn (of haar) naam is niet erg duidelijk... '...Daarom: wil de schrijver van het briefje ons even laten weten wat de bedoeling van de boodschap is. Opheldering van dit mysterie komt de gemoedsrust van de redactie ten goede...' '...Klantvriendelijkheid is een begrip dat op het kan toor van De Leusder Krant hoog in het vaandel staat geschreven. Geen verzoek is ons te gek en wij kijken altijd boe wij behulpzaam kunnen zijn...' '...Het verzoek dat wij deze week kregen, konden wij echter met geen mogelijkheid inwilligen. Een me vrouw belde ons dat zij die dag haar Algemeen Dag blad niet in de bus had gekregen. Of wij voor nabezor- ging konden zorgen...' LEUSDEN - Een boet van 1.300 gulden, een voorwaarde lijke rijontzegging van zes maanden en een voorwaarde lijke celstraf van twee weken. Daartoe werd een 21-jarige in woner van Driebergen woens dag door de Utrechtse politic- rechter veroordeeld. De ver dachte moest voor drie delicten terechtstaan, waaronder rij den onder invloed. Op 20 februari vorig jaar zat de man met een borrel teveel op achter het stuur. Op de Arn- hemseweg werd hij door de politie aangehouden. Uit de ademtest bleek dat hij een al coholgehalte had van 560 mi crogram, terwijl maximaal 220 microgram is toegestaan. Ook bij de twee andere feiten was alcohol in het spel. In ja nuari vorig jaar weigerde hij een restaurant in een zwembad in zijn woonplaats te verlaten, nadat de eigenaar daarom had gevraagd De verdachte had er samen met een vriend zitten pimpelen, werd luidruchtig en viel andere bezoekers lastig. Toen de politie in juli vorig jaar in Driebergen een vriend van de verdachte wilde arresteren, belemmerde hij dat, Volgens de verdachte ging hij alleen tus sen de agenten en de vriend instaan, maar een getuige en een agent verklaarden dat er sprake was van een worsteling. De politierechter tilde vooral zwaar aan het laatste feit. Zij legde de voorwaardelijke ge vangenisstraf op om de ver dachte een stok achter de deur te geven.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3