Leusden Leusden SCOORT L<& RACE WAGEN OF BENEN WAGEN? J. W. KNIEP zelf composteren simpele zaak brandmelders ook thuis van levensbelang actuele folder rechtshulp storingsnummers milieu-expositie GEMEENTE Uw DA-drogist heeft van alles in huis om te presteren, zonder blesseren, zoals bijvoorbeeld: kniestukken enkelstukken bandages van loenen hoveniers h ~~fIrdi vugts j trappen handgemaakt dakkapellen keukens r verbouw en renovatie WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden Bij brand is het van levensbelang dat u en overige bewoners snel de woning uit zijn. Zeker als u op een etage of verdieping woont. Een brandmelder kan van onschatbare waarde zijn om u tijdig te alarmeren Ons huisvuil bestaat voor meer dan de helft uit groente-, fruit- en tuinafval. Dat spul is prima geschikt om zelf compost te maken. Op eenvoudige en goedkope wijze krijgt u daarmee de beschikking over een uitstekende grondverbeteraar voor uw tuin èn u werkt mee aan de zo dringend noodza kelijke beperking van de afvalstroom. Rook en warmte verspreiden zich razendsnel naar boven. Als eerste staan vaak open gedeelten zoals trappen en liften onder de rook. Hoe sneller u weet dat er rook in die ruimte is hoe meer kans u heeft om ongeschonden te ontvluchten Maak over het ontvluchten onder linge afspraken met bijvoorbeeld uw medebewoners en buren. Het is ook van groot belang dat u op an dere manieren uw huis veilig kunt verlaten vijftig piek Iets kan in brand staan voordat u er zich van bewust bent Als u slaapt bijvoorbeeld kan het een sluipende dood zijn. Een brandmelder is een praktisch hulpmiddel om op tijd vuur en rook te ontdekken Voor nog geen vijftig piek koopt u een grote mate van veiligheid in huis. Met zo'n melder is de kans heel klein dat u verrast wordt door vuur of rook, zodat u veilig naar buiten kunt vluchten Ontdekt u brand, waarschuw dan onmiddellijk de brandweer door 06 11 te draaien vluchten Om uw vluchtmogelijkheden zo goed mogelijk zeker te stellen is het belangrijk dat juist die trappen en liften gesloten blijven. In huis bete kent dit dat u 's avonds voor het slapen de deuren van de keuken en huiskamer sluit zodat de hal en de trap gescheiden is van deze ruim ten. Volgens de statistieken ont staan in de keuken en huiskamer de meeste branden in de nachtelijke uren. gedrag Uiteraard staat en valt uw veilig heid met uw eigen gedrag. Zorg ervoor dat de elektrische appara ten uit zijn voordat u gaat slapen en er geen open vuur meer is (kaarsen en open haard). Ook het weggooi en van peuken vraagt zorgvuldig gedrag. hoekje Het hoeft niet fout te gaan, maar een ongelukje zit in een klein hoek je. Door bewuster om te gaan met mogelijke brandoorzaken, het vei ligstellen van uw vluchtweg en het installeren van een huisbrandmel- der. verhoogd u aanzienlijk uw veiligheid. meer weten Bij voorlichting van de gemeente en bij de brandweer kunt u meer informatie krijgen o.a. over ver koopadressen van de huisbrand melders. De gemakkelijkste manier van composteren gaat door middel van een compostcontainer. Deze is kant en klaar voor 80,- op de gemeentewerf te koop. Een beetje handige doe-het-zelver kan hem echter ook zelf maken. U kunt een een ronde vuilnisbak zonder bo dem nemen, luchtgaten in de zij wand boren, het geheel op een stukje gaas zetten, waaronder van bakstenen een muurtje is gemaakt en na verloop van tijd rolt uw com post er klaar voor gebruik onder uit i hoop Een andere mogelijkheid is het ma ken van een composthoop tussen vier paaltjes, waaromheen gaas is gespannen. Dit gaas voorkomt het wegzakken van de compost aan de zijkanten, waardoor u een hogere hoop kunt maken. Deze manier van composteren vraagt om één maal per jaar keren van de hoop. Wanneer u het gaas zo vastmaakt dat u het gemakkelijk weer aan twee kanten kunt losmaken, gaat het keren met schop of riek veel handiger. wat kunnen we composteren? 1. Theebladeren, koffiedik, eier schalen, groente-afval, fruitaf val en uitgebloeide bloemen; 2. Grasmaaisel, blad en ander klein tuinafval; 3. As (zowel kool- als houtas), boomschors en houtzaagsel; 4 Mest van huisdieren, zoals van konijnen, kippen en duiven Deze mest moet wel vermengd worden met turfmolm of stro. Kattebakstrooisel kan niet op de composthoop, want dat bestaat uit een staaensoort en vergaat niet. waarop letten? Nat en droog afval moeten min of meer worden vermengd. Het mag niet te nat of te droog zijn! De compdst mag niet aangestampt worden, omdat er dan niet vol doende zuurstof bij komt. Er mo gen niet te grote stukken op ge gooid worden, maximaal 10 cm2. Bij open composthopen moet u geen groente- of fruitafval weg gooien, omdat dit ongedierte kan aantrekken. Bij een dichte compostbak moet uaf en toe wat tuinaarde toevoegen om een betere vertering tot stand te brengen. Compostmaker, verkrijg baar bij tuin- en diercentra, ver snelt het proces. Let wel: de compostbak of -hoop is geen vuilnisbak Dus zorg ervoor dat er geen plastic of ander onver teerbaar afval in terecht komt. In het dagelijks leven kan iedereen problemen krijgen op het gebied ven het recht. Bijvoorbeeld: een door u gekocht artikel voldoet niet en de leverancier weigert de door hem gegeven garantie na te komen Of u bent betrokken bij een ver keersongeval en u krijgt de schade niet vergoed. Of u hebt problemen met de buren over de erfafschei- ding Kortom: u hebt behoefte aan juridisch advies, maar u weet niet goed hoe u dat moet aanpakken. In de brochure U wilt rechtshulp wordt uitgelegd welke wegen en mogelijkheden er zijn en met wel ke kosten u te maken kunt krijgen. De brochure is gratis verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting. Een van de mogelijkheden is dat u zich wendt tot een bureau voor rechtshulp. In Amersfoort is zo'n bureau gevestigd. Nadere informa tie is te vinden in een door dat bureau uitgegeven folder, die eveneens gratis is af te halen bij het bureau Voorlichting in het ge meentehuis. Straatverlichting defect? U kunt meewerken aan een snelle repara tie door de storing te melden bij de afdeling Gemeentewerken. Een medewerker staat u uitsluitend tij dens kantooruren tussen 8.30 en 17.00 uur. Wanneer u een storings nummer doorgeeft, vermeldt dan vooral het nummer dat op de lan taarnpaal staat. Voor het melden van ernstige overlast door verstopping van he openbaar riool, wegverzakkingen omgevallen bomen en dergelijke kan dag en nacht de afdeling ge meentewerken worden gebeld, te lefoon 961 710. Buiten kantooru ren wordt u verbonden met ee; telefoonbeantwoorder. Vermeld w uw naam, adres en telefoonnum mer en beschrijf kort en duideliji de aard van de storing. U word dan teruggebeld tot 25 september in hal gemeente huis Tot 25 september aanstaande kunt u in de hal van het gemeentehuis een bescheiden expositie komen bekij ken. Die gaat o>er afval en geeft een aardig beeld over de ontwikkelin gen daarin. De expo maakt aan de hand van materiaal op een twaalftal schotten duidelijk dat we met door kunnen gaan met het scheppen van nieuwe afvalbergen Ook door gebruik te maken van interactief materiaal wordt duidelijk welke ontwikkelin gen er een rol hebben gespeeld en nog steeds spelen bij de problemen die we vandaag de dag hebben op het gebied van het verwerken van afval. BEKENDMAKINGEN GEMEENTE bouwaanvragen de volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen. plaatsen tuinhuisje Hessenweg 44 plaatsen dakkapel Vicanshove 5 plaatsen dakkapellen Rentinckstraat 7 uitbreiden woing Ruige Velddreef 6 uitbreiden woning Schoolsteeg 2 plaatsen dakkapel Vogelwikke 25 plaatsen tuinhuisje Beerzewijk 26 plaatsen dakkapel Maten 99 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) de volgende aanvraag om (bouw-)vergunning ligt ter inzage: plaatsen dakopbouw Rietspinner 2 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 16 september 1993 tot en met woensdag 29 september 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12,30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeente huis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. ontwerp-beschikking Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 6 april 1993 een verzoek voor een nieu we, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer ontvan gen van G. Voskuilen voor het houden van kippen, schapen en konijnen op het perceel Kerkdijk 24 te Achterveld. Het verzoek, de ontwerp-beschikking en de bij lagen ligggen van 15 september 1993 tot 15 okto ber 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leus den, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woning toezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mo gelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961759 Tot 15 oktober 1993 kan op verzoek een hoorzit ting worden gehouden, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemoti veerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur (adres: Gemeente Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden). In dien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. verleende vergunning Wet Milieubeheer Op 3 september 1993 is aan Nuvema uitvaartver zorging b.v. een vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor het oprichten en in werking hebben van een aula t.b.v. uit vaartverzorging op het perceel Valleilaan (te genover de tennisvereniging) te Leusden. De vergunning en de bijlagen liggen van 15 september 1993 tot 15 oktober 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen de ont werp-beschikking; d enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet m staat is geweest bezwaren in te^dienen tegen de ontwerp-be schikking De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. verleende vergunningen diverse vergunningen Bestuur N.V.B.M.B.: Ledenvergadering en ruilbeurs 17, 18, en 19 september 1993; Amnesty International afd. Leusden: plaatsen aankondigingsborden; Jeu de Boulesclub 'De Hakhorst': gebruik zand?grint bij demonstratie; Jeu de Boulesclub 'Amicale de Pétanque': ge bruik zand/grint bij demonstratie. Mevrouw L. Buis: pleinfeest Henegouwen; Hot Air Balloons: ballon-opstijging; Rien Jurg Promotions: ballon-opstijging. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 729 DROGISTERIJPARFUMERIE WINKELCENTRUM HAMERSHOF T ERF 2. TEL. 033-941462 - LEUSDEN-CENTRUV TUINADVIES - ONTWERP - AANLEG - ONDERHOUD Clarenburg 36 3834 BG Leusden 033-947483 INTERIEURBEPLANTING GROENVOORZIENINGEN - BESTRATINGEN Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur v. ZANDBRINK IINSTALLATIEWERK Wilgenlaan 23a 3831 XT Leusden Tel 033-941346 verwarming - konvektorputten 'rendementsmetingen - sanitair - keukens - badkamers - dakbedekking - zinkwerk - gas- en waterleidingen - onderhoudswerkzaamheden - 24-uurs service ïei 'ai m - iaj :ec »i Q in 14'

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4