Grootse sportmanifestatie trekt vooral commerciële sportscholen .Leusder Krant de schijnwerper „De yoga van de ondernemende mens Sportmanifestatie Programma op het Erf Nieuws uit de verenigingen Open dag Valleihorst Inloopuur Klimrakker Open dag ECA Bijeenkomst NCVB Sacred-dance Collecte ADRA-Sympatia Puupenkoppen Nieuws uit de verenigingen Activiteiten De Zuidzij Country-avond Open dag Jsbreker Dagje uit KPO Milieucentrum verhuisd :HBO-cursus Deelnemers clubs staan borg voor flitsend programma Pagina 5 LEUSDEN - De woongroep van ouderen "De Valleihorst' zal zaterdag 25 september een open dag houden Aangezien het woningengeheel nog niet is opgeleverd zal een gedeelte van deze opendag in 'De Kom' aan de Hamersveldseweg wor den gehouden Daar zal infor matie worden gegeven over het groepswonen van ouderen. De dag begint om 10.00 uur en is speciaal bedoeld voor mensen die overwegen in een groep te gaan wonen. Belangstellen den kunnen contact opnemen met J. Leeuwenkamp (tel.. 942010) of H. ter Haar (tel 951603) LEUSDEN - De katholieke bassisschool 'De Klimrakker' zal donderdag 16 september een inloopuur houden Dit uur is bedoeld voor ouders die overwegen hun kind op deze school te plaatsen. Uiteraard zijn de kinderen zelf ook van harte welkom. Gastouders zullen een rondleiding verzor gen en informatie geven, Be zoekers krijgen een informa tiepakket mee naar huis en voor de kinderen is er een klei ne attentie. Het inloopuur zal gehouden worden van 10 30 tot 11.30 uur. De 'Klimrakker' is te vinden op de Zonnedauw 1. LEUSDEN - Het Educatief Centrum Amersfoort houdt maandag een open dag voor de cursussen 'Opnieuw leren voor volwassenen' en 'Engels voor beginners'. De open dag duurt van 9 30 tot 11.00 uur in 'Het Vooronder', Burgemeester van de Postlaan 2. LEUSDEN - De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, af deling Leusden-Zuid, zal dins dag voor de eerste keer dit sei zoen bij elkaar komen Deze avond zal mevrouw Middleton uit Bilthoven vertellen over 'Joodse feesten en het joodse gezin'. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Belangstellen den kunnen contact opnemen met E. de Jong-Wijma (tel.. 941902). LEUSDEN - Marlies van der Spek en Agnes Janmaat zullen zaterdag 18 september een Sa cred dance middag houden. In sacred dance wordt gedanst op klassieke muziek en authentie ke volksmuziek uit diverse lan den. Het is een manier om dan send de levensweg bewust te maken. De middag is speciaal bedoeld voor belangstellenden die eens kennis willen maken met Sacred Dance en wordt ge houden in 'DeSchuur', Pachter 16. Voor nadere inlichtingen kunnen geïnteresseerden con tact opnemen met M. van der Spek (tel 942020) of A. Jan maat (tel 619433), LEUSDEN - De stichting ADRA-Sympatia houdt ko mende week een collecte. Deze stichting verleent eerste hulp bij grote rampen als aardbe vingen, overstromingen en hongersnoden. De opbrengsten van deze collecte zijn bestemd voor de derde wereld. Met het geld zullen vooral de medische zorg en het onderwijs verbe terd worden. ACHTERVELD - Carnavals vereniging 'De Puupenkoppen' is dringend op zoek naar actie ve leden die de functie van raadslid of reserveraadslid willen vervullen. Voor de vere niging is 1993 (naar carnavals- begrippen) een jubileumjaar vanwege het 22-jarig bestaan Tot nu toe is dit jaar succesvol verlopen op de bestaande va catures na. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Hans van der Goes (tel.: 03425-1686) of Gerard Horst (tel. 03425-2197). Demonstraties op het podium: 10.25 - 10.40 uur: Kinder-aerobic, sportschool Shapely 11.15 - 11.30 uur: Aerobic-steps, Sport 2000 11.40 - 11.55 uur; Karate, sportschool J.J Duyst 12.05 - 12.45 uur: Judo, jiu jitsu, karate en kickboksen, Theo Meyer Sport 13.00 - 13.30 uur: Aerobics, Sport 2000 13.30 - 13.45 uur: Stijldansen, dansschool Tacke 13.55 - 14.10 uur: Aerobic-steps, sportschool Lady Fit 14.45 - 15.00 uur: Aerobic-steps, Sport 2000 15.30 - 16.15 uur: Funk-aerobic, sportschool Lady Fit 16.25 - 16.40 uur: Stijldansen, dansschool Tacke 16.45 - 17.00 uur: Kinder aerobic, sportschool Shapely Demonstraties op het plein: 10.50 - 11.05 uur: Handbal, LHV, Volleybal, Dupaco/LEOS, Badminton, Badmintonclub Leusden 14.20 - 14.35 uur: Trampolinespringen, Impala Volleybal, Dupaco/LEOS Badminton, Badmintonclub Leusden 15.10 - 15.25 uur: Handbal, LHV Trampolinespringen, Impala l/oensdag 15 september 1993 LEUSDEN - Stichting De Zuidzij zal maandag 20 sep- :ember een bijeenkomst over brandpreventie houden. Oud brandweercommandant Up- perman zal bij deze gelegen heid een lezing houden. De bij eenkomst is bedoeld voor 55- plussers en zal om 13 30 uur jeginnen in de Woelige Hoek jan de prinses Irenelaan. ^interesseerden kunnen voor iadere inlichtingen contact jpnemen met L. van Kalkert tel.: 945628). ACHTERVELD - In de 'Ros- ;am' zal vrijdag 24 september en country muziek dans ivond gehouden worden. Op leze avond zullen tevens de ueuwe cd's van 'The Lucky 1€ ,lan Emma' en 'Chuck Bar- n inger' aan het publiek gepre- ;enteerd worden. De zaal gaat om 20.00 uur ;e ipen, waarna de avond om !e 21.00 uur zal beginnen De en- u tree bedraagt 10,-. De 'Ros- ei kam' is te vinden op de Hessen- Id weg 212. m LEUSDEN - Zaterdag 18 sep tember zal het nieuwe jonge rencentrum 'De IJsbreker' voor het publiek te bezichtigen zijn. Er zullen demonstraties gegeven worden van de diverse faciliteiten die het gebouw te bieden heeft Op de eerste eta ge is er een overzichtstentoon stelling over het jongerenwerk m Leusden in de periode 1981-1993. De open dag duurt van 10.00 tot 16 30 uur ËEUSDEN - De Katholieke 'lattelandsvrouwen Organi- atie zal dinsdag 21 september en dagje uit gaan naar Prin- enbeek in Noord-Brabant Er al een 'art-gallery' bezocht vorden die gevestigd is in een ude boerderij. Hier zijn voor namelijk voorwerpen uit Israël e bezichtigen. Hierna zal het zijde- en ;antmuseum in Wouw bezocht vorden. Na een diner en bingo n Rijsbergen zullen de deelne mers om ongeveer 21.30 uur /eer terug zijn bij De Kom aan :e Hamersveldseweg. Hier- andaan zal ook om 8.45 uur ertrokken worden. De kosten ■edragen 60,- per persoon, .'oor inlichtingen kunnen be angstellenden terecht bij An loersen (tel.: 944531). LEUSDEN - Het Comité Mi lieuzorg Leusden (CML) is ver huisd naar een lokaal in basis school 'De Klimrakker'. Het CML is een groep vrijwilligers die zich bezighoudt met mi lieu-educatie, ruimtelijke or dening en milieubeheer. Voor al met het verzorgen van en het assisteren bij natuurlessen op basisscholen is deze vereniging actief. De verhuizing van de vorige lokatie in 'De Wegwijzer' naar ,y de nieuwe betekent voor het CML echter geen vooruitgang - omdat de ruimte in 'De Klim rakker' alleen als vergader- en opslagruimte kan worden ge bruikt. Hierdoor zal het CML zich het eerstkomende jaar alleen kun- aen bezighouden met het geven iran de natuurlessen op basis scholen Hiervoor zoekt het co- ruté overigens nog vrijwilli gers Want momenteel kan slechts de helft van het aantal lanvragen worden gehono- ■eerd. Belangstellenden kunnen contact opnemen met 'De Klimrakker' (tel. 945496) of ■toiemarie Flipse (tel.: 947126). 'EUSDEN - Donderdag kun- 'en cursisten zich laten in drijven voor de nieuwe cur- us basisdiploma EHBO'. De ursus zelf start donderdag 30 sptember Inschrijving is mogelijk tus- on 19 00 en 20 00 uur in basis- chool 'De Heerd' aan de Ber- dwijk. Voor informatie kun- belangstellenden contact 'Pnemen met F. Gerrits (tel. 44115) of A. Esko (tel 40069). De showgroep aero-jazz van Martine Silvana geeft zaterdag demonstraties op 't Erf. (foto: Martine Silvana) LEUSDEN - ,,ln Leusden zijn er zeker veertig sportvereni gingen en als je dan ziet hoe veel daarvan positief op onze uitnodiging hebben gerea geerd om hier te komen, valt me dat tegen", aldus Joris Kniep, één van de organisato ren van de sportmanifestatie die zaterdag 18 september op de Hamershof wordt gehou den. „Alleen de commerciële sportscholen zijn massaal ver tegenwoordigd, waar ik overi gens zeer tevreden over ben." Tijdens deze sportinforma- tiemarkt zullen verschillende sportverenigingen aanwezig zijn. Zij staan hier met een pro- motiekraam waarin zij infor matie over hun sport en vereni ging aan het publiek zullen verstrekken Ook zullen er op het Erf door de verenigingen demonstraties worden gege ven. Deze zullen om 10.25 uur beginnen en om' 17 00 uur ein digen. De promotiekramen staan verspreid over de Ha mershof opgesteld. De dag zal muzikaal omlijst worden door 'The Hammerfield Stompers' die al wandelend traditionele jazzmuziek zullen spelen. Sportschool Lady Fit zal zichzelf presenteren op het po dium op het Erf met een Aero-jazz demonstratie. Sport 2000 zal met de Nederlands kampioenen Aerobics een de monstratie verzorgen. Allerlei vormen van de aerobics zullen hierbij aan bod komen. De sportschool zal ook aanwezig zijn met cardio-apparatuur waarmee het publiek kasteloos kan laten testen hoe het met de conditie gesteld is. Dansschool Tacke zal een stijldansdemonstratie geven waarin een overzicht van alle stijldansen gegeven zal wor den. Sportschool J J Duyst zal met het Nederlands jeugdka- rateteam een demonstratie verzorgen Hierbij zal ook de Nederlands jeugdkampioen karate Gerjon van de Berg uit Leusden aanwezig zijn. Volleybalvereniging Dupa- co/Leos zal op het plein voor het grote podium een voorstel ling geven waarin alle facetten van de volleybalsport aan de orde zullen komen. Zij zal on der andere een volleybalveld aanleggen waar het publiek ook een balletje kan meeslaan Sportschool Theo Meijer zal in een demonstratie op het po dium alle facetten vap judo en vechtsporten belichten. De Schaakvereniging Leusden zal ook aanwezig zijn op de sport manifestatie. Hun programma is echter nog niet bekend Gymnastiekvereniging Im pala zal op het plein onder an dere een demonstratie tram polinespringen geven, Ook de beide jeu de boulesclubs die Leusden sinds kort rijk is zul len aanwezig zijn 'Amicale de Pétanque' en 'De Hakhorst' zullen beiden met een jeu de boulesbaan aanwezig zijn op het Erf. Ook squashvereniging SRGL en Badmintonclub Leusden zullen acte de présen- ce geven. Hun programma is echter nog niet bekend De Leusder Handbal Vereni ging (LHV) zal zich deze dag vooral op de jeugd richten En kele jeugdteams van deze vere niging zullen op het plein bij het podium onder leiding van hun trainers demonstraties verzorgen. Daarnaast zal de vereniging bij haar kraam een handbaldoel neerzetten waar op kinderen kunnen schieten Bovendien zal men een ballon nenwedstrijd houden waaraan alle kinderen kunnen mee doen Nieuw is dat ook de Mi xed Hockeyclub aanwezig zal zijn De club zal geen demon straties verzorgen, maar met een informatiestand het 20-ja- ng bestaan onder de aandacht brengen Motorclub 'Renamed' heeft op het laatste moment afge haakt. Over de reden is Joris Kniep niet te spreken: „Deze vereniging had een leuk pro gramma waarbij er motoren zouden worden geshowd en kinderen konden zich op één van deze motoren laten foto graferen. Zij wilden echter ook een biertap bij hun stand. De organisatie had daar zijn be denkingen tegen omdat wij vinden dat sport en alcohol niet samen gaan Voor deze tap zijn ook vergunningen nodig en die kon 'Renamed' niet voor elkaar knjgen. Zonder een tap wilden zij niet op deze markt aanwezig zijn, dus haakten zij af. Dat vind ik heel jammer, met name ook omdat het voor deze vereniging een ideale mo gelijkheid was om aan het pu bliek te tonen wat zij doet." Ondanks het feit dat veel sportverenigingen uit Leusden en Achterveld niet meedoen aan deze sportmanifestatie belooft het toch een interes sante dag te worden. naar Leusden Lamot:In Belgiëwaar ik oorspron kelijk vandaan kom. heb ik in het verleden in het yogacentrum honderden docenten opgeleid en daar reis ik nog regelma tig naar toe. In Utrecht geef ik momenteel een ChiKang docenten oplei ding. Een en ander was voor mij reden om wat meer in het midden van Nederland te gaan wo nen. De woning bleek snel gevonden, dit in tegen stelling tot een geschiktt accomodatie voor de les sen. Uiteindelijk werd een plek verkregen in de gymzaal aan de asschat- terweg. Guido:Dat viel niet mee. Ik ontdekte di rect dat de Leusdense be volking ongelooflijk actief blijkt te zijn want alle be schikbare ruimten waren al verhuurd. Gelukkig kan ik n u in de gymzaal terecht Eerlijk gezegd is de ruimte wat te groot, we verdrinken er in. Eerst maar eens afwachten hoe veel mensen erop de in troductielessen afkomen. Guido Lamot start met Tai Chi-lessen. (fotoHans Verhorst) Zelf verwacht ik toch wel een redelijk aantal want ik proef hier in Leus den een vrolijkheid, gezond verstand en activiteit. De onduidelijkheden rondom deze sport zijn enorm, mensen denken of aan een gevechtssport of ver wachten allerlei zweveri ge toestanden. Het is ech ter absoluut geen softe bezigheid maar juist iets heel concreets en tast baars. Dat zullen de men sen ook direct merken. Onderdeel van de Chi Kung zijn de conditietrai ningen, waarbij door mid del van strek- en loopoe feningen het lichaam wordt opgeladen. Niet zo als bij bijvoorbeel hardlo pen maar toch zeker heel intensief. Elke les wordt beëin digd met een bezinnings- oefening, terug te vinden in de Tao bewegingsprin cipes. Aan de hand van korte voordrachten en na beschouwing van de les krijgen de deelnemers een beter beeld over de wijze van toepassing in het da gelijks leven. Lamot: „Ik ben al gelukkig als een deel van de lessen wordt opgepikt. Ik vergelijk het een beetje met bood schappen doen, je koopt alleen de artikelen waar je wat aan hebt, de rest laat je liggen. De introductielessen zijn op 15 en 22septem ber in de gymzaal aan de asschatterweg. De kosten voor de anderhalfuur du rende les zijn f15,- Vanaf 19.30 uur worden belang stellenden welkom gehe ten door Guido Lamot. tel. 940604. Annelies Heuvelink LEUSDEN- Op 15 en 22 september kunnen Leusdenaren kennis ma ken met een cursus geba seerd op de traditionele Chinese bewegingsleer. De gegeven lessen beh ei sen de onderdelen Tai- Chi, Chi Kung en Tao. De introductielessen zijn voor iedere volwassene toegankelijk en worden gegeven door Guido La mot In de lessen zal aan dacht worden besteed aan Chinese gezondheidsoefe ningen, het verzamelen van de innerlijke energie en de bezinning Lamot wil voorop stellen dat het een plezierige en gezellige sport is waarbij het doel is het lichaam in de hand te krijgen. Lamot: „Lichaam, ademhaling en concentra tie, daar draait het om, en dat wil ik de mensen aanbieden. Door de Chi- n ese ge zon dh e ids oefen in - gen zullen de mensen tn staat zijn op een goede manier sterker in het le ven te staan. Tai Chi is een oud Chi neessysteem van oefenin gen en is terug te voeren op de taoislischefilosofie, die zo 'n 4000jaar geleden ontstond. Het maakt ei genlijk deel uit van de krijgskunst maar wordt gebruikt om een goede balans te vinden tussen lichaam en geest. In feite zijn het een ononderbro ken serie bewegingen waardoor lichaam, adem haling en bewustzijn een geheel worden. Bij Tai Chi wordt veel nadruk gelegd op een correcte houding. Tweede onderdeel van de les is Ch i Kung. Hier bij wordt getracht een in nerlijke energie te ont wikkelen door middel van ontspanning, rust, be wustzijn en beweging. Lamot:„Dekunst is, en daar gaat het ook om, om met de samengepakte energie een link naar het dagelijkse leven te leggen. Dus hoe je de innerlijke kracht kunt gebruiken, bijvoorbeeld in drukke si- tuatie's zoals een werksi tuatie Het zelfvertrou wen neemt toe, de hou ding en bloedcirculatie wordt verbeterd, je leert in feite beter met jezelf om te gaan. Deze chmese be wegingsleer lijkt sterk op yoga, alleen gaan we hier van de Chineseprin- cipe'suit. We begeleiden op verzoek ook mensen in bedrijven omdat de oefe ningen duidelijk een krachtig effect op de deel nemersblijken te hebben. Wat dan weerin het werk tot uiting wordt gebracht. Deze vorm van bewe gingsleer wordt dan ook wel de yoga van de on dernemende mens ge noemd. Guido Lamot maakt deel uit van de organisa tie Rides, een overkoepe lende naam voor alles wat met deze bewegings leer te maken heeft. Twaalfjaarlang was La mot verbonden aan het Tao centrum voor Fysieke en Mentale Training in Drente. Om wat meer centraal te zitten is dit Tao-centrum verhuisd Vlaming Guido Lamot start Tai Chi-cursus

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5