.Leusder Krant Slappe instelling doet Roda-zat de das om LHV houdt huis tegen BSV Hoe staan we er voor? Bridgers Van Schaik Leusdens kampioen Afsluiting Lockhorsterweg moet veiliger Receptie van De Puupenkoppen Roda-zaterdag lijdt eerste nederlaag tegen Beursbengels •W JU Pupillen SVA E-l in nieuwe outfit Raad dwingt De Jongh tot riskante toezegging ud) LEUSDEN - „Alle ploegen zijn aan elkaar gewaagd in deze klasse. Het blijft tot de laatste wedstrijd span nend". zei Roda-trainer Nico Romeijn over de der de klasse B. Afgelopen weekend bleek dat hij groot gelijk heeft. Na drie ronden staan er zes elftallen op vier punten en zes ploegen op twee punten. Er doet zich een opmerkelijk feit voor. Er zijn nu in deze klasse achttien wedstrijden ge speeld. Zeventien wed strijden eindigden in een overwinning van de thuis club. Een keer won de uit spelende club. dat was Roda in de wedstrijd tegen Middenmeer. Als deze ontwikkeling zich voortzet staat Roda na de thuiswedstrijd tegen NSC weer met twee punten voorsprong eerste. Een leuk aspect van de kraker tegen de Nijkerkse ploeg van zaterdagmiddag op het Buiningpark. Woensdag 22 september 1993 LEUSDEN - Roda trad aan in Amsterdam tegen Zonder Olaf Meeweld die met de Ma riniers in Denemarken ver blijft maar op de rechtsback- plek nam Klaas de Vries de opengevallen plek in. De wedstrijd begon met een sterk Roda, maar de eerste kans kwam in de zesde mi nuut van Beursbengels maar werd uitstekend gestopt door Hans van Bekkum In de daarop volgende aanval ging Jeroen van Gaal alleen het strafschopgebied in maar de keeper bracht redding met zijn voeten. In de eerste fase van de wed strijd lag er ontzettend veel ruimte op het middenveld. In de elfde minuut ging Jeroen van Gaal weer alleen het straf schopgebied in legde de bal breed op Frail Vissas en die liet 1-0 aantekenen Hierna volgde een periode waar al duidelijk in werd dat Roda vandaag niet in hun beste vorm verkeerde. Heel lang zaamaan kreeg Beursbengels meer greep op de wedstrijd en dat zag men in het aantal kan sen die ze kregen. In de dertig ste minuut werd de spits van Beursbengels diep gestuurd en liet met een droge knal de 1- 1 aantekenen. Roda bleef in de eerste helft een grotere achter stand door een aantal schitte rende reddingen van Van Bek kum die vrije trap uit de krui sing ranselde. Het grote manco was dat het collectief bij Roda volledig faalde. De tweede helft startte in de zelfde formatie. In de negen- enveertigste minuut ging laat ste man Edwin van Ginkel al leen op de keeper af maar speelde de bal iets te ver voor zich uit en de keeper kon in grijpen. Hij bracht de bal ge lijk naar voren en door slap dekken kwam de spits van Beursbengels alleen op Hans van Bekkum af en schoot links in een benedenhoek 2-1 binnen Roda liet de kans lig gen op een voorsprong maar werd genadeloos afgetroefd in de volgende aanval. Rond de vijfenvijftigste mi nuut kwam John Jansen Je roen van Gaal vervangen. Roda probeerde meer druk op het doel van Beursbengels te leggen maar miste de bezie ling En via een doorgekopte bal dwars door het centrum werd het in de vijfenzestigste minuut 3-1 voor Beursbengels. Vanaf dat moment schoof Ed win van Ginkel door naar het middenveld maar dit leidde ook niet tot het gewenste re sultaat. Wederom een fout in de verdediging leidde in de ze ventigste minuut tot 4-1 voor Beursbengels In de vijfenzeventigste mi nuut kreeg Gert Lokhorst nog een aardige kans maar wist deze niet te verzilveren Beurs bengels liet in de tachtigste minuut 5-1 aanteken. Na we derom een collectief falen in de Roda defensie Pagina 12 In de tweeëntachtigste minuut stopte Klaas de Vries een bal met zijn hand in het straf schopgebied, dit koste hem een rode kaart en een penalty tegen een debacle tekende zich af voor Roda. De penalty ge nomen op de Cruyff/Olseva- riant werd gemist. In de vierentachtigste minuut bracht Rene Tiemessen de ach terstand terug tot 5-2. De wor steling duurde gelukkig niet lang meer voor de trouwe meegereisde Roda supporters. Wat wel duidelijk is dat je in deze poule elke wedstrijd bij de les moet zijn anders loop je tegen gevoelige klappen op. Hopelijk zijn ze zaterdag in de thuiswedstrijd weer bij de les. Opstelling Roda Doel: Hans van Bekkum Achter. Klaas de Vries, Mark- Jan Fiekes, 75e min. René Tiemessen, Edwin van Ginkel, Wim van de Biezen Midden Pedro Paster, Gert Lohhorst, Harm Wassill, Frank Vissers Voor: Peter Mooibroek, Jeroen van Gaal (50e mi. John Jansen) 3x Geel Beursbengels lx Rood Klaas de Vries (Roda'46) LEUSDEN - Het echtpaar Van Schaik is afgelopen zondag tijdens de plaatselijke bridgekampioene< schappen kampioen van Leusden geworden. Het echtpaar, aangesloten bij de Bridgeclub Leusden. J* toonde zich in De Klaveet de sterkste in de hoogste categorie, de A-lijn In totaal kwamen 85 parer. van vier lokale verenigingen aan de start in het toernooi Al naar gelang de sterkte van de spelen1 werden de bridgers ingedeeld in de a-, b-, c- en d-hjn. Het duo Heij! Schregardus, uitkomend in de B-lijn, werd beloond met de eerste prijs, omdat ze van alle deelnemers het hoogste percentagt ai scoorden. Het kampioenschap van Leusden wordt georganiseerd door de vier plaatselijke verent- nv ging, te weten: Bridgeclub Leusden, Bridgeclub'80, Bridgeclub Achterveld en Bridgeclub De Deel sv (foto: Jan Pit) n e v ACHTERVELD - Vorig seizoen was ik op uitnodiging van Peter Bokkers eens te gast bij een wedstrijd van zijn team, de F1 pupillen van Achterveld Van dit bezoekje heb ik toen een klein verslagje in deze krant gezet. Afgelopen zaterdag ben ik ze weer eens op gaan zoeken op het Achterveldse Kerstenssportpark om te zien hoe het verder met hun gegaan is. Zijn team is nu hoger gaan spelen en gaan nu de competitie door als het pupillenteam E-l. Nagenoeg dezelfde groep als vorig seizoen liep er deze zater dag op het veld tegen APWC uit Amersfoort. De wedstrijd verliep eerst gelijk opgaand en door een fraai doelpunt van Karei kwam Achterveld op voorsprong. In de pauze ging ik en bakje koffie drinken in de kantine en toen ik na een kleine tien minuten terug kwam bleek Achterveld middels drie doelpunten van de Achter veldse Romario, Willem genaamd, een 4-0 voorspong te hebben genomen. De wedstrijd was gelopen en ook het traditionele pe- naltyschieten aan het einde van de wedstnjd werd door de Ach- tervelders beter gedaan dan door APWC. Na afloop kwam Peter weer bij mij en vroeg of ik ook op zondag wilde komen kijken. Zijn team zou dan een voorwedstrijd bij het eerste team spelen, tegen de pupillen van Amsvorde, ook de tegenstander van het eerste. Bij deze gelegenheid zouden de Achterveldse E-l pupillen van sponsor Koops van de Nissan-garage uit Bunschoten een geheel nieuwe outfit krijgen aangeboden. De meeste spelers had den de nacht ërvoot slecht geslapen en toen bleek dat vanwege het mooie zomers weer het publiek in groten getale naar het Achterveldse sportpark was gekomen wisten de jonge vedetten van Achterveld zich geen raad. Na eerst de shirts, broeken, sok ken een sporttas en een trainingspak van directeur Willen Huur- deman te hebben gekregen, werden ook de beide leiders middels een trainingspak en een heus coach-jack in de watten gelegd. De moeders van de E-l pupillen die altijd klaagden over het slechte weerkregen van Koops een paraplu zodat men nu verplicht werd vaker de wedstrijden van hun kinderen te bezoeken. O ja, de wedstrijd tegen Amsvorde werd met 0-7 verloren. Maar ja wat wil je ook Een nieuwe outfit, veel, publiek en slecht geslapen. Mag het dan ook eens wat minder gaan. Peter, Joost, Willem, Danny, Arjan, Theo, Stefan, Jorn, Karei Andreas. John, Menno en Pieter treurden daar niet om Samen met de sponsor werd er na hun wedstrijd nog wat nagefeest op het terras van de kantine LEUSDEN - De vrouwen van de Leusder Handbalvereniging hebben zondag verloren van Fortissimo uit Cothen. De thuisploeg kon lang bij de te genstander in de buurt blijven, maar verloor uiteindelijk door een aantal slordigheden met 6-11. De mannen waren duidelijk een maatje te groot voor BSV uit Blaricum. Via een 13-3 ruststand werd het uiteindelijk 22-7 voor de Leusdense for matie. Dat het eerste vrouwenteam van LHV in de tweede klasse een moeilijk seizoen tegemoet zal gaan was vooraf wel duide lijk Het behoud van een plaats in deze klasse was vooraf het belangrijkste doel van de ploeg van Rainer Rutschek en To Schoenmakers. Dat deze doel stelling haalbaar moet zijn bleek afgelopen zondag tegen Fortissimo. Nadat LHV de eerste wed strijd van dit seizoen met ruim verschil had verloren, was zij nu gelijkwaardig aan de tegen stander En was het verschil in doelpunten wat geflatteerd. Bij LHV ontbraken Elly de Jager en keepster Caroline van de Wel. De laatste werd ver vangen door juniorenkeepster Jolanda Hovenkamp die kan terugzien op een goede wed strijd In de beginfase van de wedstrijd leek Fortissimo te sterk voor LHV. Eerst opende zij de score en nadat To Schoenmakers uit een straf- worp de gelijkmaker had laten aantekenen bouwden zij een 1-3 voorsprong op. De hoekspeelsters van LHV, Corina Schothorst en Monique Hovenkamp, zorgden er echter voor dat hun ploeg weer langs zij kon komen. En nadat de gasten de stand op 3-4 in hun voordeel brachten was het op nieuw Monique Hovenkamp die haar ploeg langszij schoot. Hierna was het Ivonna van Haaster die vanaf de cirkel doeltreffend uithaalde en haar ploeg voor het eerst in de wed strijd op voorsprong bracht. Vlak voor de rust was Fortissi mo nog tweemaal succesvol en zorgde voor een 5-6 ruststand in haar eigen voordeel In de tweede helft ging het een stuk minder goed met LHV. Nadat Fortissimo haar voorsprong had vergroot, mis tte de thuisploeg een straf- worp. Balverlies in de LHV- aanval zorgde voor snelle aan vallen van de tegenstander die zij goed benutten waardoor LHV binnen de kortste keren tegen een 5-10 achterstand aankeek. Hierbij moet boven dien worden opgemerkt dat zij ook een tweede strafworp niet benutte. Bij de stand van 5-10 was het To Schoenmakers die een toe gekende strafworp wel benut te. Fortissimo herstelde tot slot de marge weer tot vijf doel punten en bepaalde de eind stand op 6-11 Voor LHV was dit verlies een tegenvaller, ze ker omdat er voor de thuis ploeg meer ingezeten had als men minder slordig was ge weest. En ook als de meeste speelsters in de aanval wat meer initiatief hadden durven tonen. Attractief De mannen van LHV hebben in een voor het publiek zeer at tractieve wedstrijd hun tegen stander BSV met duidelijke cijfers teruggewezen. De Leus dense thuisploeg, waarbij nieuweling Patrick Prinsen de buteerde, kwam op het Burge meester Buiningpark geen mo ment in gevaar en kon in de tweede helft zelfs gas terugne men zonder dat de overwin ning in gevaar kwam. Daan Bleuel, die de laatste wedstrijden goed op schot is, opende voor zijn vereniging de score. Hij nam ook het tweede LHV-doelpunt voor zijn reke ning. Hierna kon BSV de kee per van LHV, Henk van de Maas, voor de eerste keer pas seren. Dit was tevens voorlopig voor de laatste keer want hier na was het woord geheel aan LHV. Eerst was het Matthijs Jant- »zen die tweemaal scoorde (waarvan één keer uit een strafworp), gevolgd door Edo Steenbeek, Gerard Voskuilen, opnieuw Matthijs Jantzen uit een strafworp en Edo Steen beek en Gerard Voskuilen die ieder hun tweede treffer achter de doelman van BSV plaatsten. Hierna kon de tegenstander nog een keer scoren voordat Gert-Jan Smal, Daan Bleuel en Matthijs Jantzen de stand op 10-2 brachten en de wedstrijd feitelijk al beslisten. BSV had voor de rust het laatste woord en bepaalde de ruststand op 10-3. In de tweede helft ging LHV aanvankelijk op dezelfde voet verder als voor de rust. Via Gert-Jan Smal scoorde zij het eerste doelpunt. BSV kwam hierna tot het vierde doelpunt, wat door LHV echter beant woord werd met vier treffers op rij. Hier tekenden achter eenvolgens Edo Steenbeek. Gerard Voskuilen, Matthijs Jantzen en Daan Bleuel voor. Op dit moment viel één van de BSV-spelers geblesserd uit waardoor zij met een man min der kwamen te spelen. Hier door nam LHV gas terug zodat de wedstrijd in de slotfase ge lijk op ging. Er werd vanaf dit moment, bij een stand van 18- 4, om en om gescoord. De LHV-doelpunten werden gemaakt door Matthijs Jant zen, Gert-Jan Smal, Edo Steenbeek en Gerard Voskui len. Hierdoor kwam de 22-7 einduitslag op het scorebord. Een domper was het uitvallen van Maurice Boon met een blessure LEUSDEN - Deze foto van de Leusdense Fiona Holtjer is tijdens de Culturade bekroond met de publieksprijs. De foto is gemaakt tijdens de manifestatie 'Kunst in het bos', die onder supervisie van de Culturele Raad Leusden eerder dit jaar werd georganiseerd De maker van de foto krijgt een rugzak als prijs. Foto's van andere prijswinnaars zijn op dit moment tentoongesteld in de etalages van Foto Muns in De Biezenkamp en Foto Jan Verhoeff in winkelcentrum De Hamershof. (foto: Culturele Raad Leusden) LEUSDEN - Alleen met de harde toezegging dat hij zou zorgen voor een veiliger en dui delijker oplossing voor de af sluiting van de Lockhorster weg dan hij donderdagavond voorstelde, kon wethouder De Jongh de gemeenteraad over de streep krijgen. Hij moest daar bij zelfs zover gaan het idee van de plaatsing van een zoge naamde piramide bij de brug te laten varen, als dat nodig mocht blijken. Met de afsluiting op zich had de raad, met uitzondering van Leusden '90, geen probleem. De meeste fracties vreesden echter dat in het voorstel van het college geen rekening ge houden was met de veiligheid van de fietsers Ton Geijsberts van D 66 ver woordde de bezwaren van de raad het duidelijkst. Volgens hem zal het voor het verkeer, dat komt uit de richting van het kruispunt De Hertekop, niet duidelijk zijn dat de Lock horsterweg is afgesloten voor auto's. Wanneer de automobilist bij de brug geconfronteerd wordt met de piramide, zal hij gaan draaien en daarbij tegen het fietsverkeer, dat wel op de weg is toegestaan, inrijden. Dat leidt tot gevaarlijke situaties voor de fietsers. Sinds juni is het de automo bilist niet meer toegestaan de Lockhorsterweg als doorgaan de route te gebruiken. Al vrij snel na de invoering van deze maatregel, bleek dat het au toverkeer er zich weinig van aantrok De politie liet weten tijd te hebben de maatregel af te dwingen door middel van regelmatige controles. Volgens de raad merken veel automobilisten ook te laat op dat zij niet van de weg gebruik mogen maken. De Jongh mag daarom van de raad alleen met de uitvoering van de plannen beginnen, als hij voor dat pro bleem met een goede oplossing komt. Hij mag daarbij het bud get van ruim 233.000,— niet overschrijden. Met zijn toezegging neemt de wethouder een groot risico. Af sluiting van de weg door mid del van een piramide is de goedkoopste oplossing. Of hij met een andere oplossing bin nen het budget blijft, was don derdagavond uiteraard nog met duidelijk. Partijgenoot Ton Voortman (WD) deed in dat verband de veelbetekende uitspraak dat 'alles dan maar weer moest worden afgebro ken'. In dat geval komt dan wel de subsidie van het rijk in gevaar, want voorwaarde daarvoor is dat met de uitvoering van het plan voor december begonnen moet zijn. Dat was ook de reden dat De Jongh de raad tot spoed maan de en ertegen was dat zijn voorstel opnieuw in oktober in gewijzigde vorm behandeld zou worden De meerderheid van de raad liet zich door de wethouder overtuigen Nico Klerk (PvdA) stemde tegen, omdat hij vond dat De Jongh zijn financiële toezegging niet had mogen doen. Het is name lijk voor hem onduidelijk of deze waargemaakt kan wor den. Leusden '90 stemde tegen, omdat zij voorstander is voor het openhouden van de weg en voor het instellen van éénrich tingsverkeer. Volgens de partij maken de dagelijkse files op de A 28 deze oplossing noodzake lijk. Het verkeer heeft namelijk volgens woordvoerder Joop Kool kruispunt De Hertekop nodig om op de snelweg te ko men. De afsluiting is een onder deel van het verkeersplan, dat vorig jaar oktober door de raad werd aangenomen. Een van de redenen is de overeenkomst tussen de gemeente en de Stichting Ütrechts Landschap, die eigenaar is van cle grond waarop het fietspad van de Lockhorsterweg is aangelegd. De gemeente beloofde het fietspad 'op te rooien' als Leus den op de A 28 zou zijn aange sloten. Dat is al sinds enkele jaren het geval. De Lockhor sterweg is echter een belangrij ke doorgaande route voor het schoolgaande fietsverkeer, dat na de afsluiting gebruik mag gaan maken van de rijweg, die nu nog 'illegaal' door het au toverkeer wordt gebruikt. LEUSDEN - Een oplettende politie-agent heeft maandag avond drie maisdieven betrapt. Hij liep met zijn hond op de Maanweg toen hij twee man nen over een hek van een maïs veld zag klimmen Bij het hek stond een derde man te wach ten. Toen de agent zijn horn C liet blaffen kwamen de twe mannen tevoorschijn mei maïskolven in hun armen. Di mannen verklaarden dat het i4j] het land waar zij vandaaj kwamen toegestaan is dat mei s\ maïs van akkers haalt. Nada de agent hen erop gewezen ha< dat dit in Nederland niet ma| 1(j mochten zij weer gaan. ACHTERVELD - Afgelopen zaterdagmiddag hield de Ach terveldse carnavalsvereniging De Puupenkoppen in Ons Ge bouw een receptie vanwege het tweeëntwintig jarig bestaan, in carnavalsland een jubileum. Een receptie waarop de nood kreet om nieuwe mensen in de Raad van Elf centraal stond. Een noodkreet ook om nieuw, maar vooral ook jong, bloed in de leiding van de carnavalsver eniging. De Hofkapel luisterde de re ceptie op met vrolijke carna valsmuziek. De huidige voor zitter, Hans van der Goes, en de oud-voorzitters Cor de Vette, Willem Hilverts en Harrie Voltman vertelden daarna over 22 jaar De Puupenkoppen Zo wist Cor de Vette dat hij samen met Gijs Voskuilen en de in middels overleden Cees Blom de kar zijn gaan trekken Na samen een geldbedrag op tafel te hebben gelegd, werden De Puupenkoppen geboren Na twaalf jaar ruimde De Vette het veld voor Willem Hil verts. Deze man was in de ge hele vereniging inzetbaar Zo bekleede hij naast de functie van voorzitter ook de functies van penningmeester en lid van de raad van elf Daarnaast was hij drie keer Prins Carnaval en manusje-van-alles. Harrie Voltman maakte, als derde oud-voorziter, de affaire met de belastingdienst mee. Die prersenteerde de vereni ging een aantal jaar geleden een gepeperde naheffing, waardoor de club op het randje van het faillissement balan ceerde. Waar andere vereni- ffe- der: si ie pi gingen failliet gingen of hun en naam veranderden, wisten D$e, Puupenkoppen onder zijn lei ding en met veel eigen werk zaamheden en inventiviteit de en moeilijkheden het hoofd te bie den en de schulden te vereffe- nenen. De vierde en huidige voor zitter Hans van der Goes koth vertellen dat het financiëel van De Puupenkoppen voortreffe lijk gaat. Samen met de oud- voorzitters werden twee ledi van het eerste uur, Frans Sta pelbroek en Bertus de Vette door de voorzitter onderschei den voor hun inzet. Hierbi werd ook genoemd de naam van de inmiddels overleden Piet van Uhm. Een gewaar deerd man die als stuwendt kracht op de achtergrond di Puupenkoppen met raad daad ondersteunde. De voor zitter riep nogmaals de jonge ren van de onderlinge carna valclubs De Doe Maar Watjes De Losse Handjes, De Vrien denschaar en de Halve Zolen op ieder maar één man te leve ren voor de Raad van Elf on het geheel weer te completeren en zo de vereniging van jong bloed te voorzien en het voort bestaan voor jaren weer te randeren. Verder gaf voorzit ter Van der Goes te kennen da! hij het uitgenodigde Achter veldse verenigingsleven, als mede de zusterverenigingei uit de naaste omgeving en afvaardiging van de Leusden miste op deze recep tie. Met de afsluiting van een leuke dans van de eigen Dans mariekes werd deze niet al tj® drukke, maar wel erg receptie afgesloten. It ik S] T?l h€ el I De Raad van Elf wordt in het zonnetje gezet, (foto: Jan Pit)

Leusder Krant | 1993 | | pagina 12