.Leusder Krant. Mj willen kunnen föhnen in de kleedkamer" )nge korfballers op goede weg SVL groeit als kool Haaien goed in vorm Lustrumweek Mixed Hockey Club Leusden Eén punt voor MHCL ouwenafdeling van Roda'46 gaat vierde seizoen in sselvallig Antilopen wint terecht van ODIK nsdag 22 september 1993 Pagina 15 IDEN - „Wij spelen soms elftallen, waarvan ik 'Zijn dat vrouwen? Dat gens aan te zien. Het lijkt zij zwembanden vet om >n.' Ik kan me voorstellen nannen vrouwen voetbal onesthetisch vinden. Als jn elftal zie voetballen alleen maar zeggen dat looie meiden zijn en dat uk is om naar hun spel te zegt Hilde Thomas, de er van het enige vrouwen alteam van Roda'46. Zij geflankeerd door voor- Jolanda Vecnendaal, rijdsecretaris Monique 'eski en penningmeester Voorburg. Gezamenlijk we naar een training et vrouwenteam. Volgens estuur is het een echte lenploeg. Het verloop Ie avond bevestigt deze »g- speelsters worden afge- n door hun trainers Fred en leveren strijd met de nten, want het is een Hollandse zomeravond: ireuken worden afgewis- loor momenten dat het gaat regenen. Al dat heeft het voetbalveld «beroerd gelaten, diepe n liggen naast modder- De voetbalsters zakken in enkels weg en glibbe- er het gras, maar dat al- leurt wel zeer sierlijk. En een doorwaadbare plek starten zij een rush. lendaal, Van Peski en urg speelden tot voor :lf nog in dit elftal. „Wij n niet meer voetballen, ebben we samen het be- gevormd", zegt Veenen- die last van haar knie „Wij laten de meiden i de steek", vindt Van die te druk met haar s. Zij verdedigde het doel vrouwen, maar dat le- te vaak blessures aan ingers en polsen op en laar \verk moet zij kun- De selectie van de vrouwenafdeling van Roda. Uiterst links voorzitter Jolanda Veenendaal en leidster Hilde Thomas, (foto: Hans Verhorst) nen tillen. „Misschien ga ik binnenkort wel weer voetbal len", vult Voorburg aan. Zij is pas moeder geworden. Hilde Thomas had nooit kunnen den ken dat zij nog eens leidster van een voetbalelftal zou wor den. „Ik heb helemaal geen verstand van voetballen, maar mijn dochter vindt het prach tig. Zij speelt al een paar jaar in het elftal en ik kwam iedere week kijken. Toen de vorige leider stopte, zeiden de mei den: 'je bent er toch altijd Je moet leider worden.' Nu sta ik dus elke zondag langs de lijn. Ik geef weinig aanwijzingen. Ik roep soms: 'Kom op, meiden'. En als ze achterstaan zeg ik dat zij er hard tegenaan moeten gaan, maar dat is niet echt no dig. Zij doen hun best en weten zelf wel wat zij moeten veran deren. Fanatiek De voetbalsters hebben net de looptraining afgesloten en gaan afwerken op goal. De ballen vliegen Fred, die als keeper fungeert om, de oren. Hij heeft de mazzel dat een aantal ballen in de modder smoort. Won, de jongste van het team, baart opzien door ze ven keer achter elkaar de paal te raken. Fred vindt het al gauw niet leuk meer om als schietschijf te fungeren. Hij besluit dat er een partijtje ge speeld zal worden. De speel sters doen dat zoals zij de hele training afwerken: enthousiast en fanatiek. Jolanda Veenendaal is tevre den met de inzet. „Wij hebben nu een jong en enthousiast team. Maar wij hebben maar veertien speelsters en zouden best nog een paar speelsters kunnen gebruiken." Monique van Peski voegt daar aan toe: „Eigenlijk zouden we een tweede elftal willen starten, want dan kun je nieuwe voet balsters in het tweede opleiden en de goede speelsters in het eerste laten spelen." Hilde Thomas vindt het lastig dat zij met zo'n kleine groep op stap moet. „Soms raakt een meid geblesseerd en zie ik dat ze loopt te hinken, maar hebben we geen reserves. Dat is niet goed." „Wij hebben een beetje pech gehad met speelsters, die druk ker werk kregen of zwanger raakten en dus met voetbal moesten stoppen", zucht Es ther Voorburg. „Gelukkig heb ben we nu een jong team, dat is lekker rustig. Zij hebben nog niet druk werk en zullen voor lopig nog niet in verwachting raken", zegt Hilde Thomas, die daarmee veel hilariteit veroor zaakt. Föhn „Wij verwachten veel van het gemengde voetbal", gaat Jolanda verder. „Dan kunnen jonge meisjes met jongens voetballen. Dat verhoogt hun tactisch inzicht en hun tech niek „Maar dan moeten er wel velden en kleedkamers bij komen", vult Esther aan. „Want er komt natuurlijk een moment dat de meisjes zich niet langer samen met de jon gens willen omkleden." Deze opmerking is de inlei ding om een aantal anekdotes op te dissen over voetballers die vergeten waren dat er vrou- wen in de gangen van de kleedlokalen liepen en de deur van de kleedkamers open lie ten staan terwijl zij onder de douche stonden. „Wij hebben een eigen kleedkamer aan het einde van de gang. Wij wilden graag een stopcontact waar een föhn-stekker in paste, maar dat was te gevaarlijk", zegt Jolanda Veenendaal. „Na de wedstrijd staan we ons altijd voor de spiegels in de gang op te maken en dan ko men net de spelers van het eer ste binnen. Wij baren dan nog al wat opzien", vertelt Moni que van Peski, die haar vriend Hans van Bekkum tijdens de keeperstrainingen heeft leren kennen. Het gesprek wordt regelma tig overstemd door de kreten van het veld. Enkele speelsters verliezen hun evenwicht en belanden languit in de modder. De gelegenheidskeepster Bon nie wordt een aantal keren met venijnige schoten op de proef gesteld en zit van top tot teen onder de modder. Voor zover het veld het toelaat wordt er goed en ingenieus gecombi neerd en er worden mooie goals gemaakt. Het is eindelijk droog geworden Het veld dampt en omgeeft de spelers met wasem. Dat levert een schitterend tafe reel op. Hilde zucht: „Alle meiden komen om te voetballen. Nie mand wil keepen. Ninke en Marleen staan nu per toerbeurt tussen de palen. Maar dat is jammer, want dat zijn ook goe de voetbalsters. Wij hebben weer een goede keepster no dig." Zij kijkt eens vragend naar Monique, maar die heeft het te druk met haar werk. Fred en Job leggen af en toe de partij stil om op tactisch details te wijzen. Jolanda is vol lof over de trainers. „Zij pak ken het goed aan Je moet er maar tegen kunnen om iets uit te leggen, terwijl de voetballers grappen staan te maken Fred en Job treffen de juiste toon. Wij hebben ook weieens trai ners gehad, die werden onge duldig en waren zo weer ver dwenen." „Herinner je je onze eerste leider nog, vier jaar geleden?", vraagt Monique. „Die man was zo bloedfanatiek en kon niet tegen zijn verlies. Hij werd ra zend als wij verloren. Daar wa ren we toen nog niet aan toe, misschien zou het nu wel werken." De training is afgelopen en de laatste voetbalsters, die nog niet onder de modder zitten, worden nog even door hun vriendinnen besmeurd. Daar na verdwijnen ze met zijn allen in de kleedkamer, druk pra tend over de volgende wed strijd, want het gaat niet alleen om het plezier, maar zeker ook om de punten. Gerhard te Winkel DEN - „Door niet de edstrijd bij de les te zijn nog bijna de boot in", deert Joyce Osnabrugge de wedstrijd van Anti legen Odik. In Barne- haalde de Leusdense terecht met 8-11 zijn overwinning van dit nge seizoen en nestelt hter het nog ongeslagen op een voorlopige plaats. )en heeft zich qua re- goed hersteld van de ïinlijke nederlaag van eek. Odik uit Barne- Eeft in feite geen kans in een door Antilopen isselvallig gespeelde ijd. Dat Odik lang bij *en in de buurt kon blij- nkten ze volledig aan flense ploeg, die over erioden in een te laag speelden en daarbij individuele fouten „We moeten als ploeg erken om constanter in aties te worden", zegt )snabrugge. „Ik denk, een van de belangrijk heden is, waar deze loeg aan moet werken, noeg talent in de ploeg, concentratie is er niet k kan me voorstellen dat de coach dan ook in de rust van de wedstrijd ongelooflijk kwaad is geworden. We waren gewoon niet bij de les na die gemakkelijke 3-0 voorsprong na tien minuten. Als we ge woon doordrukken gooienwe er gewoon een stuk of tien in voor de rust. Nu komen ze te rug op 4-4 met de rust." Inderdaad begon Antilopen in zijn vertrouwde basisopstel ling met Fokker, Den Heyer, Veenendaal en Van Dongen in de eerste aanval en Osna brugge, Buisman, Van Dijk en Verwey in de eerste verdedi ging. Bert Brandsen had de opdracht gegeven om Odik met scherp voorverdedigen het aanvallen moeilijk te ma ken en dat bleek het juiste wa pen te zijn. De met veel inzet spelende Barneveldse ploeg kwam eigenlijk technisch en tactisch te veel te kort om hier iets tegenover te stellen. Bin nen zes minuten hadden Irene Veenendaal en Chris Fokker de stand op 0-2 gebracht. Het andere vak ving dit goed op en in de achtste minuut liet Co- Hne van Dijk met een afstand schot 0-3 aantekenen. „Corine begint het goed op te pak ken", stelt Joyce tevreden vast. „Ik heb echt het gevoel dat ze er goed mee bezig is en we begrijpen elkaar goed. Toch al de derde wedstrijd dat ze een redelijk constante pres tatie neerzet.", In de tiende minuut komt Odik op 1-3, maar het is Petra van Dongen die van achter de korf met een afstandschot 1-4 laat aantekenen. In dezelfde minuut komt Odik echter te rug op 2-4. Dan breekt er een periode aan waarin de Leus dense ploeg een tandje terug schakelt en zo denkt de wed strijd met minimale inspan ning te winnen. Het tempo omlaag, het onnodig balver lies omhoog en Odik mag zich met veel inzet terugspelen in de wedstrijd. Voor zichzelf Gedurende de rest van de eer ste helft blijkt Antilopen niet in staat te zijn om tot scoren te komen, doordat de samen hang uit de aanvallen ver dwijnt en iedereen voor zich zelf gaat spelen. Odik stelt hier in feite niet eens zo veel tegenover. Maar natuurlijk vallen er 2 doelpunten voor de rust en is de wedstrijd weer open. Na de rust komt er toch een andere ploeg in het veld. Het baltempo gaat omhoog en de concentratie is er weer. Odik kan nog een kwartier bijblij ven, maar dan is het gebeurd. In de eerste minuut scoort Jack den Heyer 4-5, maar Odik brengt met twee doel punten de stand op 6-5. „Dit is echt de periode, waarin Je roen Buisman dat laat zien waar hij goed in is. Vanuit veel balbezit de lijnen in het vak uitzetten en daarnaast on verwacht scoren. Ik wilde dat hij de hele wedstrijd zo speelde. Nu heb ik hem te wei nig gezien", oordeelt Jocye over haar vakgenoot. „Hij is soms zo onvoorspelbaar.Je roen Buisman brengt met een afstandschot de stand op 6-6, echter Odik countert nog een keer terug en tekent 7-6 aan. Antilopen gooit het tempo nog verder omhoog en binnen 4 minuten is de wedstrijd be slist. Eerst tekent met zijn tweede doelpunt Jack den Heyer de gelijkmaker aan, daarna brengen Jeroen Buis man en René Verwey van af stand de stand op 7-9. Joyce is blij dat haar vaste trainings maatje ook tot scoren komt. „Tijdens de voorbereiding op het seizoen was René goed be zig en scoorde ook in alle wed strijden. In de eerste twee wedstrijden heeft hij zich een beetje verstopt. Deze wed strijd was hij er weer. Ik vond het jammer voor hem dat de coach hem de laatste 10 minu ten wisselde. Hij speelde een goede wedstrijd. Maar ook hij zal er aan moeten wennen dat er meer van hem gevraagd wordt. Een zwaluw maakt nog geen zomer." In het laatste kwartier is Anti lopen heer en meester in het veld. Na een gemiste straf- worp brengt Chris Fokker als nog de stand op 7-10 Odik geeft zich over. Het heeft geen wapens meer om nog een echte vuist te maken. Via een straf- worp wordt het nog wel 8-10, maar het is Koos Meinsma die op de plaats van René Verwey van de stip de eindstand 8-11 bepaalt. Joyce is tevreden over de uitslag. Het is de eer ste wedstrijd dat ze niet scoort en ze ergert zich daar een beetje aan „Dit jaar sta ik er voor mijn scorend vermogen. Als een van de ervaren spelers moet ik constant spelen en de rest meetrekken. Ik voel me prettig in die rol. Vooral als de jonge spelers iets van je over nemen. In mijn vak gaat het de goede kant op. Jeroen kan zijn leidersrol in ons vak aan, met Rene en Corine heb ik goed contact. Nu verder wer ken aan de concentratie en aan de constante prestaties, want daar gaat het om." Bij de vraag hoe het haar be valt zonder de aanvoerders band is ze heel duidelijk. „Irene moet groeien in haar rol als leider. Tot op dit mo ment doet ze het goed, maar ze mag zich best nog meer laten gelden. Ik weet dat het eisen aan je stelt en dat je voorop moet lopen. In dat leerproces zit Irene en daarbij krijgt ze van mij en de rest van de ploeg alle steun. Het is een goede zaak dat ook hier binnen de groep aandacht aan besteed wordt." Volgende week komt een be kende tegenstander van vorig jaar op bezoek. Revival heeft thuis TZ met 10-6 verslagen en mag zeker niet onderschat worden. Toch is de verwach ting dat Antilopen deze wed strijd in winst kan omzetten. Wfenendaal, die tegen de zon inkijkt, speelt de bal af naar een medespeler. Antilopen won de "njd tegen het Barneveldse ODIK verdiend met 8-11. (foto: Jan Pit) LEUSDEN - Tijdens de eer ste Speedojaargangwed- strijden, waaraan wordt deel genomen door jongens en meisjes onder twaalf jaar die aan limieteisen hebben vol daan, heeft de Haaienjeugd af gelopen zaterdag in IJssel- stein met een ploeg van tien kinderen goed gepresteerd. Opvallend waren de presta ties van Petra Knoppers, Ar- jasn van Duijn en Bastiaan Tamminga. Petra, nog maar net bij de jeugdselectie, verbe terde haar persoonlijk record op de 100 meter vrije slag met 5 seconden tot 1.23.0. Het zelfde deden Arjan van Duijn en Bastiaan Tamminga *op de 400 meter vrije slag. Arjan van Duijn zwom een tijd van 5.48.6 (ruim 18 seconden sneller), ter wijl Bastiaan Tamminga de zilveren medaille won in 5.16.4, een verbetering van zijn persoonlijk record met ruim 11 seconden' Op de 100 meter rugslag won hij brons in een tijd van 1.21.3, terwijl Arjan van Duijn in 1 24.8 aantikte. Wouter van Kampen, eveneens een nieuw komer, deed het goed op de 100 meter rugslag (1.34.9). Kir- stin Reiling zette op de 100 me ter schoolslag een tijd neer van 1.52.4, Lammert Beens legde bij de jongens deze af stand af in 1.39.1. Haike van Stralen en Annemieke van der Werf gingen beiden met me dailles naar huis. Haike won zilver op de 100 meter vrije slag (1.15.1) en eveneens zilver op de 100 meter vlinderslag (1.39.4). De tijd van Anne mieke op de 100 meter vrije slag (1.16.0) was goed voor brons, terwijl zij op de 100 me ter vlinderslag goud ver overde (1 34.7). Op de 100 me ter vrije slag voor jongens ge boren van 1983 werd Matthijs Lugthart tweede (1.18.3) en Robin Hoendervangers derde (1.20.2). De 100 meter vlinder slag legden zij af in respectie velijk 1.38.9 en 1.51.1. In het Valleibad te Vee nendaal verbeterde Ewout Paulusma zijn persoonlijk re cord op de 200 meter rugslag met ruim 4 seconden tot 2.50.9. Dit is 100 meter schoolslag werd hij tweede in 1.20.5. Si- mone Sybrandy viel ook op met een evenaring van haar toptijd op de 400 meter vrije slag, 4.48.1 De overige uitsla gen in Veenendaal waren: Elwine Hermans: 200 meter rug 2.49.5 (2e), 100 meter vlin derslag 1.13.3 (2e); Sandra van Wegen: 200 meter vrije slag 2.30.6 (3e), 100 meter school slag 1.32.3; Werner van den Berg: 200 meter vlinderslag 2.32.4 (2e nieuw persoonlijk record). Vrijwel de gehele selectie trad zondag in Amersfoort aan bij de wedstrijdreeks ondertop pers A. Het is nog vroeg in het seizoen, maar de selectie heeft de vorm al goed te pakken. De meest in het oog springende prestaties kwamen op naam van Sarah Lugthart (100 meter rugslag in 1.28.1), Bastiaan Overvest (100 meter rugslag in 1.31.5, met 1.16.6 op de lOO-me- ter vrije slag zwom hij een nieuw persoonlijk record) en Marjolein van der Werf (nieuw persoonlijk record op de 100 meter vrije slag in 1.14.4). Vin cent Oosterbroek deed het zeer goed op de 100 meter rug slag voor heren. Hij verbe terde zijn persoonlijk beste tijd tot 1.06.4. Nog meer persoonlijke re cords waren er voor: Arjan van den Berg (100 meter rug 1.24.0 en 100 meter vlin derslag 1.23.1); Christiaan Mannaart 100 meter vrij 1.08.7, 100 meter vlinderslag 1.23.7, een uitstekende verbe tering met 7 sec.); Ewout Pau lusma (100 meter vlinderslag 1.18.8); TOGETHER VIERDE LUSTRUM MHC LEUSDEN LEUSDEN - Vandaag, woensdag 22 september, begint de lustrumweek van de Mixed Hockey Club Leusden, die georgani seerd wordt om het twin tig-jarig bestaan van de hockeyclub te vieren. Op woensdagmiddag is er een middag voor de jeugdige hockeyers, waar bij ze een zeskamp en een disco afwerken. Donder dagavond is er in Euroase een bedrij vena vond, waar kenners over het Leusden se bedrijfsleven gaan pra ten. Vrijdag is de dag waarop de hockeyclub veel bezoek van de Leusdense bevolking verwacht. Alle leden van de club doen ge zamenlijk een poging het wereldduurrecord hockey te verbeteren op het Vallei- sportpark. De poging be gint om 16.00 uur en ein digt 's nachts om een uur of twee. Er zullen veel stand jes opgesteld zijn. Zater dag is de recpetie en het grote feest en zondag wordt het lustrum afge sloten met een concert en een brunch. LEUSDEN - De tweede wed strijd van de vrouwen van de Mixed Hockey Club Leusden tegen Bennebroek leverde een gelijkspel op. De mannen slo ten de eerste helft van de be kercompetitie af met een 6-1 nederlaag tegen GHHC uit Groningen. Over veertien da gen begint de competitie in de overgangsklasse. Het lijkt erop dat de vorm nog niet helemaal is wat het moet wezen. De mannen hebben in de beker nog geen punt gepakt. De wedstrijd Bennebroek - Leusden begon later, omdat de vrouwen van Bennebroek en Leusden dezelfde kleur rokjes en sokken droegen. De scheids rechters vonden dat deze over eenstemmende kledij voor ver warring kon zorgen. De speel sters uit Leusden plakten tape op hun sokken, zodat het dui delijk was wie bij wie hoorde. Bennebroek had de eerste twintig minuten weinig in te brengen. Leusden wervelde over het veld. De aanvalsters op de vleugels waren te sterk voor hun verdedigsters. En Leusden kreeg kans op kans. Leusden miste kans op kans en dat was niet de eerste keer dit seizoen. Judith Janssen van Gellicum kwam in kansrijke positie voor de Benneboekse keepster. Zij pushte de bal in en scoorde. Leusden kreeg een groot aantal strafcorners, zonder dat het verder tastbare resultaten opleverde. Na twintig minuten kreeg Bennebroek meer grip op de wedstrijd en stelde de Leus dense Fluer Portheine herhaal delijk op de proef. Maar Por theine was bijna onpasseer- baar. Vlak voor rust werd een lan ge corner had voor het Leus dense doel gebracht. De bal werd van richting veranderd, zodat de verdedigsters op het verkeerde been stonden. Ook Fleur Portheine bleef deze keer het antwoord schuldig. In de tweede helft werd Leusden langzaam weggedrukt, maar Portheine keepte geweldig De speelsters waren na afloop vooral tevreden over het feit dat er nu een keer gescoord werd. Nederlaag De mannen namen in Gro ningen snel een voorsprong door een goed ingeslagen starf- corner van Robert Kreikamp. Even gloorde de hoop in de Leusdense harten dat er pun ten meegenomen naar het Val leisportpark. Maar na zeventig minuten stond de 6-1 stand op het bord. Leusden werd na de ope ningstreffer langzaam maar zeker weggedrukt en kreeg een regen strafcorners te verduren. Keeper Gert-Jan van der Groep kon veel ballen keren, maar moest toch een aantal ke ren achter zich grijpen. Leus den claimde een strafbal, maar kreeg die niet zodat de hoopop- gelopen achterstand niet ver kleind. LEUSDEN - Ook afgelopen week weer een nieuw gezicht bij de schaakvereniging. De strijd in de voorronden van de bekercompetitie is buitenge woon spannend. Voor de huis competitie wordt veel inzet aan de dag gelegd. De schaakvereniging zit mo menteel duidelijk in de lift. Bijna iedere week verschijnt er iemand op de clubavond die blijk geeft de gelederen te wil len komen versterken. Dit was ook afgelopen donderdag het geval toen Mark Bekius uit Hoevelaken zich presen teerde. Na een leuke partij ge schaakt te hebben liet hij we ten dat er ook de volgende keer op hem gerekend mag worden De groei zit er echt weer in. De wedstrijden in de voorron den van de bekercompetitie zijn buitengewoon spannend. Dat is onder andere een gevolg van het systeem waarvoor ge kozen is. Degene die in- de voorronden sneuvelt kan niet langer meedoen in de strijd om die bokaal. Er moet na ie dere wedstrijd een winnaar te voorschijn komen. Bij remise wordt de strijd direct ver volgd door twee partijtjes waarbij elke speler vijftien minuten bedenktijd krijgt. Is de zaak dan nog in evenwicht dan moeten zogenaamde vlug gertjes van vijf minuten de winnaar opleveren. Dit alles kan de spanning tot ongekende hoogte opvoeren zoals met name bleek in de krachtmeting tussen Dick van Ooik en Leen Boogaard. De of ficiële partij eindigde in re mise. Van de twee daarop vol gende partijtjes wist elke spe ler er een te winnen. Maar ook het uitvluggeren daarna, dat door een groot aantal schakers met belangstelling werd ge volgd, leverde nog geen win naar op. Weliswaar viel de vlag van Leen het eerst, doch op dat moment had Dick al leen nog maar de koning op het bord. In zo'n situatie is het reglementair toch remise. Om dat inmiddels het midder nachtelijk uur was bereikt gaf de wedstrijdleider de beide se niores toestemming de voort zetting met een week te verda gen. Het zal nu wel afhangen van de factor geluk wie aan het langste eind zal trekken De huiscompetitie ging al weer de derde ronde in Echt grote verrassingen deden zich dit keer niet voor, zij het dat de overwinning van Jos Ag- terberg in zestien zetten op Naser Aghlani een huzaren stukje genoemd mag worden. Halkes herstelde zich keurig van de nederlaag van vorige week en dwong Gerrit Nijhof na een gedegen partij tot over gave. Erwin Verschuur gooide roet in het eten van Cees Vee nendaal en trakteerde deze op de eerste nederlaag. De complete uitslagen zijn: bekercompetitie Van Ooik - Boogaard xh-xh\ Rietveld - Gerrits 1-0 huiscompetitie Vos - Van Hoorn 1-0; Agterberg - Aghlani 1-0; Weygertze - Boemaars V2-V2, Elschot - Van de Bilt 0-1; Willigenburg - De Jager 1-0, Beijer - Van Kampen 1-0; G Nijhof - Halkes 0-1; Struiwig - J. Nijhof V2-V2; Ver schuur - Veenendaal 1-0, Wijn belt - Zaal 0-1.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 15