Gemengde gevoelens omtrent versmalling Asschatterweg Leusder Krant Aansluiting Waterloo op CAI-net kostbare zaak Toneel in De Til wordt te duur Leusdense jongen aan dood ontsnapt Gemeentedag Auto uit bocht Voetballer breekt arm nsdag 22 september 1993 Pagina 3 ;DEN - Medio augustus is le Asschatterweg, ter e van de Hondsdraf een rsmalling aangebracht, ren van de basisscholen limrakker', 'de Bongerd' 'Vallei' maken veelvuldig leze oversteekplaats ge en voor deze groep is de ersmalling dan ook be- Aan elke vernieuwing in vorm dan ook kleven en nadelen en daar is aanpassing geen uitzon- g op. De Asschatterweg I niet alleen door scholie- ibruikt, ook veel automo- ;n passeren dagelijks weg. Werd vorig jaar het punt Middenweg/As- terweg al rigoreus aange- bij de oversteekplaats iptterweg/Hondsdraf zijn ik veiligheidsmaatregelen ffen. nleiding voor de aanpas- kwam indirect van de leid die in een landelijke rdening stelde dat de overs verplicht werden egemoet komende verkeer te kijken. Voor de school- was deze verordening eden om met de gemeente ■an praten over de moge eden om de oversteek- ts veiliger te maken, recteur van 'De Vallei' in Vredeveld legt desge- gd de tot standkoming uit «preekt ook namens de gerd' en 'De Klimrakker', ezien alle drie de scholen terdege bewust waren van inveilige karakter van dit Vredeveld: ,,De regeling klaar-overs naar het ver moesten kijken gaf de no- probiemen want het is een orlijke opgave om telkens vaders of moeders te vin- We wilden ons niet aan de ntwoordelijkheden ont- cen maar vonden dat de msdag 22 september uur: Inloopavond, De reker, Bavoortseweg 25. iderdag 23 september 1-15.00 uur: Start cursus els, door het Educatief trum Amersfoort in Vrou- ontmoetingscentrum 't ronder, Burgemeester van "•ostlaan 2 10 uur: Inloop- en spel- dag De Zuidzij, Woelige Prinses Irenelaan. louur: Scholierencafé in Jsbreker, Bavoortseweg 25. uur: Start nieuw kaart oen werkgroep Juliana, ilige Hoek, Prinses Irene- DO Jubileumbijeenkomst met Mient Jan Faber in De m, Hamersveldseweg 51 10 uur: Inloopavond IJs- ker, Bavoortseweg 25. jdag 24 september 1-11.00 uur: Start cursus <els Niveau 2 door het Edu- ief Centrum Amersfoort in uwenontmoetingscentrum Vooronder, Burgemeester de Postlaan 2. 15 uur: Scholierencafé in breker, Bavoortseweg 25. 90 uur: Inloopavond IJs- ker, Bavoortseweg 25. 00 uur: Country muziek- ïnsavond in De Roskam, ssenweg 212, Achterveld. lerdag 25 september 00 uur: Open dag 'De Val- borst' in de Kom aan de Ha- rsveldseweg. 00-13.00 uur: Start rfstkleurenwandeltocht mesty International, Sport- 'De Korf, De Smidse 1. 00-16.30 uur: Open dag IJsbreker, Bavoortseweg ■00 uur: Dansavond voor eenstaanden in De Mof, nhemseweg 95. 00 uur: Disco in De IJs- eker, Bavoortseweg 25. ■00 uur: Live-muziek in Wish aan de Zwarteweg indag 26 september •30 uur: Jazzconcert in Staurant De Mof aan de Arn- foseweg. mandag 27 september 1-30 uur: Inloop- en spel- -ddag bij de Zuidzij, Woelige oek, Prinses Irenelaan '30 uur: Klaverjasavond, staurant Bos en Heide, tanseweg 29. Jisdag 28 september '00 uur: Cursus zelfverde- voor vrouwen in Vrou- ■nontmoetingscentrum 't Eronder, Burgemeester van Postlaan 2 öensdag 29 september 15 uur: Scholierencafé in IJsbreker, Bavoortseweg 25. j '00 uur: Inloopavond IJs- •eker, Bavoortseweg 25. '■30 uur: Triviantavond, 't Eronder, Burgemeester van 'Postlaan 2. gemeente daarin ook een ver plichting had In april vond een gesprek plaats met de direc teuren van de desbetreffende scholen en de gemeente waar bij diverse disciplines aanwe zig waren, waaronder de poli tie De voorgestelde aanpas singen bleken echter financieel niet haalbaar Met de toezeg ging van de gemeente dat ge zocht zou worden naar goede mogelijkheden hebben wij af gewacht. Na de schoolvakantie was de wegversmalling dan ook een grote verrassing. Een prettige verrassing, dat wel. Na anderhalve maand is het ons een prima oplossing geble ken." Minder blij Er zijn echter ook mensen beduidend minder blij met de verkeersmaatregel. Buurtbe woner Hans van Breukelen bij voorbeeld, wil wel enkele kanttekeningen plaatsen: ,,Laat ik voorop stellen dat ik het een goed initiatief vind om dit drukke punt veiliger te ma ken. Waar ik als weggebruiker wel moeite mee heb is de geko zen oplossing in de vorm van deze wegversmalling. Heel concreet gesteld vind ik de hoogte waarop de versmalling zich bevindt verkeerd. Direct na de versmalling ligt de afslag naar de Hondsdraf. Het vergt voor een automobilist nogal wat stuurmanskunst om de bocht goed te nemen. Aange zien je midden op de weg staat door de versmalling kom je te veel aan de linkerkant van de weg uit. Als dan ook een tegen ligger te ver door rijdt wordt vrij makkelijk de Hondsdraf geblokkeerd. Chaos troef, want de auto moet achteruit maar inmiddels heeft zich achter de automobilist een rij auto's geschaard die dus ook allemaal achteruit moeten. De weggebruiker maakt een fout maar het is wel een stukje rea liteit waar ik dagelijks mee ge confronteerd word." Echtgenote Henriëtte valt bij dat als je lopend wil over steken het uitzicht ernstig be lemmerd wordt, waardoor je verplicht wordt vanaf het fietspad de situatie te gaan overzien. ,,Op zich is het een uitstekende manier om een veilige overgang voor de kin deren te garanderen maar mijns inziens was het beter ge weest als de wegversmalling iets meer van de afslag Honds draf richting kruispunt was geplaatst." Een ander probleem is reeds geconstateerd voor vrachtwa gens en bussen. De schoolbus kan met geen mogelijkheid de bocht nemen om bij 'de Klim rakker' te komen Óm toch de kinderen op een veilige manier in de bus te laten stappen stopt de bus nu midden op de weg versmalling. Henriëtte schets een situatie die volgens haar regelmatig voorkomt. ,,Als ik vanaf het kruispunt naar de Hondsdraf wil heb ik in princi pe voorrang. Ik sta dan midden op de Asschatterweg, klaar om af te slaan maar doorgaand verkeer heeft voorrang. Ik wacht en met mij dus een hele rits auto's achter me die /wel voorrang hebben maar er niet langs kunnen. Het verkeer dat richting kruispunt wil pro beert door te rijden maar wordt geblokkeerd door de rij die muurvast achter me staat. Een fikse opstopping is dan een feit." Dat de wegversmalling zijn naam eer aan doet is duidelijk zichtbaar, het vrij frequente weggebruik door tractoren heeft de aan weerszijde ge plaatste paaltjes een ander aangezicht bezorgt. De banden blijken te breed waardoor de bestuurder genoodzaakt is een stoeprandje mee te nemen, met als resultaat aangetikte paal tjes. Voor mensen die de wijk achter de Hondsdraf willen verlaten is er tijdens de spitsu ren geen doorkomen aan aldus van Breukelen. Van Breukelen: ,,Het is wel een eind om maar ik neem de sluiproute via de Wal- stro langs de tennisclub. Ik vermoed dat meer mensen van deze omweg gebruik zullen gaan maken, denk alleen al aan de verhuisauto's, die zullen wel moeten." De eerste bijna-botsing lijkt gezien de strepen een feit; dik ke zwarte remsporen zijn dui delijk zichtbaar, op het zebra pad wel te verstaan. André Hemen maakt dagelijks gebruik van deze weg en hij constateert een tegengesteld rijgedrag. „De onduidelijkheid onstaat door het aangeven van slechts één bord vlak voor de wegversmalling. Met name tij dens de spitsuren is het een zeer onoverzichtelijk geheel geworden, lange rijen wach tende automobilisten die vol gens mij geen van allen precies weten wie nou eerst mag. Als automobilist gaat de aandacht dan vooral uit naar de tege moetkomende auto's waardoor de kinderen, waar het juist om gaat, over het hoofd worden gezien. Ik zie echt automobi listen gas geven, om nog net door te kunnen. Deze aanpas sing schiet voor mijn gevoel zijn doel ruimschoots voorbij, een stoplicht was waarschijn lijk een betere oplossing ge weest. Ik vind dat de positie van de voetganger er absoluut niet op vooruit is gegaan. Voor het openbaar vervoer lijken de veranderingen niet van toepas sing, meerdere malen zag ik een bus gewoon doorrijden, ongeacht de voorrangsregel. Die rijden waarschijnlijk on der het motto, des te groter, des te voorrang." Tevreden Namens de klaarovers ver klaart Tonny Latour wel een tevreden gevoel te hebben. „De route over de weg is aanzien lijk verkleind en dat geeft een groter gevoel van veiligheid. Van de klaarovers heb ik alleen maar positieve geluiden ge hoord, het is zeker een verbete ring. Automobilisten worden tot afremmen gedwongen en dat is natuurlijk een goede zaak." Ook bij de gemeente zijn de reactie's alleen maar positief. Persvoorlichter Marcel Peli kaan deelt dit desgevraagd mee. „Op verzoek van de drie omliggende basisscholen is ge zocht naar een oplossing en deze is in de vorm van de weg versmalling gekomen. Er is geen enkele klacht binnen ge komen, maar wel positieve reactie's. Van problemen met de doorgang of van de bewo ners in desbetreffende wijk is hier niets bekend. Als mensen de Hondsdraf blokeren zijn ze m overtreding, zo simpel is dat, maar het is dus voor het eerst dat ik dat hoor. De kosten van deze maatregel zijn trouwens 5.000,- dat vroeg je wel niet maar dat vertel ik bij deze." Annelies Heuvelink Henriette van Breukelen: Verhorst) „We hebben mets teqen de versmalling op zich. Alleen de plek is heel ongunstig gekozen." (foto. Hans LEUSDEN/BLOKZIJL - Een 11-jarige Leusdense jongen is afgelopen week end met verschijnselen van koolmonoxidevergiftiging opgenomen in het zieken huis. Hij was er ernstig aan toe. De jongen was met een 13-jarig vriendje uit Nieuwleusen en diens ou ders gaan varen. Familie en vrienden van het gezin wilden bij hen op de boot, die in Blokzijl afgemeerd lag, op visite komen. Toen er niet werd opengedaan alarmeerden zij de politic. De man, 43-jarige inwo ner van Nieuwleusen, was inmiddels overleden, zijn vrouw en zoon en de jon gen uit Lcusden werden naar het ziekenhuis over gebracht. De 13-jarige jon gen is er nog slecht aan toe. de toestand van de vrouw en de Leusdenaar is inmid dels verbeterd. LEUSDEN - Een eigen toneel in het gebouw van jongeren centrum De Til is te duur. De gemeente had voor deze wens, die het centrum nu al jarenlang koestert, een bedrag van 25.000,-- gereserveerd. Het blijkt nu vier keer zo duur te zijn, namelijk 100.000,—. Hoewel het bestuur van De Til liever de investering had uitge steld, is er nu besloten de eer der gereserveerde subsidie van 25.000,— te gebruiken voor de verbetering van de geluids- en energie-isolatie van het ge bouw aan de Hamersveldse weg. Uitvoering van de plannen LEUSDEN - Aansluiting van het woongebied Waterloo (Dooornseweg en omgeving) op het Leusdense kabelnet is zeer kostbaar. Uit onderzoek blijkt dat het gaat om een bedrag van 165.000,—. In het gebied staan 33 woningen, zodat de aansluiting zou neerkomen op een bedrag van 4000,-- per woning. Elders in Leusden zijn de woningen aangesloten voor een bedrag van 750,-- per huis. Daarom spreekt de ge meente van een zeer onrenda bele aansluiting. Toch betekent dat niet dat de bewoners van de Doornseweg nu definitief een aansluiting op het kabelnet zouden moeten ontberen. Het college zal deze maand aan de gemeenteraad vragen hoe zij hierover denkt. Het is namelijk mogelijk op lange termijn een bedrag te re serveren, zodat het project in de toekomst uitgevoerd zou kunnen worden Er wordt ge dacht aan de periode na 1995. Bij de komst van het Asiel zoekerscentrum aan de Doornseweg kregen de bewo ners de toezegging dat er zou worden bekeken of zij op het kabelnet konden worden aan gesloten, als het centrum ook een dergelijke voorziening zou krijgen. Daar is echter nooit sprake van geweest. Dit jaar verkocht de ge meente het kabelnet aan het Utrechtse bedrijf NKM. Ge meenteraadslid Ep Oostra (D 66), die aan de Doornseweg woont, vroeg daarop of een deel van die winst gebruikt zou kunnen worden voor de aan sluiting van Waterloo op het net. De gemeenteraad zal nu moeten beslissen of zij dat geld er voor over heeft. kost echter 52.000,—. Er is dus een tekort van 27.000,—. De gemeente heeft een potje, reserve nieuwe beleidsvoorne mens, waaruit projecten kun nen worden betaald, die oor spronkelijk niet in de begro ting waren opgenomen. Burge meester en wethouders stellen de gemeenteraad nu voor het tekort uit dit potje te halen. LEUSDEN - Een vrouw uit Baarn is maandagmiddag om 14.45 uur op de Arnhemseweg onwel geworden. Zij reed met haar auto in de richting van Woudenberg toen zij in een bocht onwel werd en daardoor rechtdoor ging. Zij raakte daarbij een boom en een ver keersbord. Na onderzoek door de GG GD is zij door om standers naar kennissen in Woudenberg gebracht. LEUSDEN - Een 15-jange voetballer heeft maandag avond om 21.15 uur tijdens de training op het sportcomplex Burgemeester Buiningpark zijn linkerarm gebroken. Hij is voor behandeling naar het Eli sabeth Ziekenhuis afgevoerd vervolg van pagina 1 Om half vier begint er in het gemeentehuis een politiek ca fé. In een wisselende samen stelling discussiëren plaatse lijke politici en vertegenwoor digers van plaatselijke instel lingen en organisaties over ac tuele lokale onderwerpen Maar niet alleen in het ge meentehuis zijn er activiteiten. Ook bij de brandweer, op de gemeentewerf in jongeren centrum de IJsbreker en op het afvalstation is er een groot aantal activiteiten waar de in woners van Leusden van harte welkom zijn. De hele dag rijden er twee bussen in Leusden en tussen Leusden, Leusden-zuid. Stoutenburg en Achterveld. Bezoekers van de gemeentedag kunnen gratis van deze bus dienst gebruik maken. De bus sen en de halteplaatsen zijn herkenbaar aan het opschrift Busdienst gemeentedag." 's Morgens zullen de burge meester en de wethouders als conducteur op de bussen fun geren. Er is dus op de vijfentwintig ste van alles te doen, meer nog dan hierboven vermeld. Zo kan men zich ook in de nep-echt laten verbinden, meedoen aan een quiz waarmee een tocht met een hete luchtballon is te winnen, een gratis uittreksel uit het persoonsregister laten maken of uw stem uitbrengen met behulp van een stemma- chine. Het complete program ma (bijlage 1) treft u hieronder aan. Wie nog meer wil weten over de gemeentedag kan bel len met het bureau Voorlich ting, telefoon 961 618 Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. '...Ze zijn pas over zes maanden, maar de eerste teke nen zijn al te merken. Langzaam maar zeker maakt politiek Leusden zich op voor de gemeenteraadsver kiezingen volgend jaar maart...' '...De redactie kreeg van enkele partijen de verkie zingsprogramma 's, al dan niet in concept, reeds toege schoven. onder het motto: „Je kunt die jongens van de krant niet vroeg genoeg informeren"...* '...Over de inhoudelijke kant van die programma's zullen wc het hier niet hebben, daar komen wij in de krant de komende maanden nog vaak genoeg op te rug...' '...Zeker is nu al dat enkele bekenden na de verkiezin gen in maart niet meer in de raadszaal zullen terugke ren. Met name de fractie van de PvdA is nu al bezig zich grondig te vernieuwen. '...Wethouder Corri Verduin gaf te kennen, dat zij er mee stopt, omdat zij het welletjes vindt en nieuwko mers in de fractie de kans wil geven zich tijdig in te werken... '...Dat is ook de reden van het opstappen van Gert de Weerdt, die afgelopen donderdag afscheid nam van de gemeenteraad. Helemaal vrijwillig was dat vertrek niet, zo bleek onder meer uitenkele artikelen deze zomer in De Leusder Krant...' '...De Weerdt nam dus met pijn in zijn hart afscheid van zijn collega-raadsleden. Zowel burgemeester Pa- nis en als het oudste raadslid Ep Oostra (D 66) verwe zen in hun afscheidstoespraken naar het gevoel voor humor van De Weerdt...' '...In zijn laatste gemeenteraadsvergadering gaf De Weerdt nog een staaltje daarvan ten beste. Aan de orde was een verzoek om schadevergoeding, inge diend door een bewoner van de Platanenlaan. De man zou volgens Joop Kool van Leusden '90 zeer veel last ondervinden van een nieuwe opbouw op het dak van bet nabijgelegen café...' '...Een uitlaatpijp voor een gasapparraat zou er ver antwoordelijk voor zijn dat er kwalijke geuren in de slaapkamer van de klager zou komen. Volgens Kool wordt het woongenot van de man daardoor zo aange tast, dat een schadevergoeding op zijn plaats zou zijn...' '...De Weerdt vond het allemaal wel mee vallen. „Ik heb ook wel eens last van geuren in mijn slaapkamer," zei hij in de richting van Kool. Die kreeg vervolgens geen kans meer de voorzet voor open doel te scoren. „Die geuren komen van buiten,voegde De Weerdt er voor de duidelijkheid aan toe...' '...Het blijft trouwens zorgelijk rondom de partij van De Weerdt. Op landelijk niveau rollen de kopstukken vechtend over straat en je kunt natuurlijk ook de nodige vraagtekens zetten bij de wijze waarop De Weerdt het veld moest ruimen. Dat kan de sociaal-de mocraten bij de komende verkiezingen, zowel voor het parlement als voor de gemeenteraad natuurlijk nooit geen goed doen...' '...De plaatselijke afdeling, die het komende jaar drie verkiezingen staat te wachten, waarbij zij een actieve rol in de campagnes zal moeten spelen, krijgt het niet gemakkelijk... '...De zorgen worden er alleen maar groter op, want financieel staat de Leusdense afdeling er ook niet rooskleqrig voor. In een briefje, dat aan het partijpro gramma was vastgeniet, wordt naar die slechte finan ciële situatie verwezen...' '...Of de ontvanger van het programma een extra bijdrage in geld zou willen leveren, zodat ook op dat gebied het verloren terrein kan worden teruggewon nen. Heeft De Weerdt's opvolger na maart nog wel een plekje in de raad, vragen wij ons daarom af?...' '...Enkele maanden geleden werden wij getroffen door televisiebeelden van asielzoekers, waarvoor geen plek meer was in een asielzoekerscentrum ergens in Nederland en die daarom een slaapplaats zochten in de nabijgelegen maïsvelden. '...Deze week had bet er even schijn van dat dergelijke taferelen zich ook in Leusden afspeelden. Dat moet tenminste de politieman gedacht bebben, die met zijn bond in de buurt van een Leusdens maïsveld liep... '...De hond begon opeens te blaffen en even later kwamen er drie mannen van buitenlandse afkomst uit het veld. De politieman kreeg al snel bet ware verhaal te horen. De mannen waren alvast met de maisoogst begonnen...' '...In hun land van herkomst was het een gewoonte, waarvan zij dachten dat zij die zonder probleem in Nederland konden voortzetten. Zij hadden inmiddels 15 kolven geplukt...' '...Of de mannen afkomstig waren uit het Leusdense asielzoekerscentrum laat de historie overigens onver meld. En ook is niet duidelijk of zij wisten dat de maïs niet geschikt was voor menselijke consumptie...'

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3