Leusden Leusden gemeentedag Opgavebon r huren in de Hamershof milieuexpositie minder afval heb je zelf in de hand raad zingt uit volle borst! GEMEENTE JBDU te WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden ÉNS 48 luxe en 32 urban villa appartementen tot 25 september in hal gemeentehuis Tot 1 november aanstaande kunt u inschrijven voor één van de 48 luxe huurappartementen of 32 urban villa appartementen die in de Ha mershof worden gebouwd. De wo ningen worden gerealiseerd door de Woningstichting Leusden en zijn in beginsel bestemd voor 55 plussers. De 48 luxe huurappartementen zijn verdeeld over drie woonlagen en beschikken over een ruime woonkamer en een, twee of drie slaapkamers. De woningen zijn be reikbaar via een centrale hal en beschikken over een lift. De huur-( prijzen variëren van 949en 1.136-, excl servicekosten. Verdeel over zes bouwlagen be schikken de 32 urban villa wonin gen over een royale living, luxe keuken en badkamer en twee of drie slaapkamers. De vier penthou ses hebben een riant dakterras, le der appartement heeft een eigen parkeerplaats De huurprijzen lig gen tussen 1.232,- en 1.591,— excl. servicekosten. Als u zich wilt inschrijven moet u: - economisch gebonden zijn aan Leusden; - of twee jaar in Leusden wonen; - of een sociale huurwoning ach terlaten; - of 55 plusser zijn en kind hebben wonen m Leusden. De volgorde van kandidaten wordt bepaald door loting door de nota ris. De indeling van de lotingsgroe- pen: - 55 plussers die doorstromer zijn; - 55 plussers die geen doorstromer zijn; - jonger dan 55+ die doorstromer zijn; - jonger dan 55 die geen door stromer zijn. Voor informatie, inschrijfformu lieren en folders kunt u zich richten tot de Woningstichting Leusden, Landweg 236, telefoon 944 262 of tot Schoeman Makelaars, winkel centrum Hamershof, telefoon 941 100. Tot 25 september aanstaande kunt u in de hal van het gemeentehuis een bescheiden expositie komen bekij ken. Die gaat over afval en geeft een aardig beeld over de ontwikkelin gen daarin. De expo maakt aan de hand van materiaal op een twaalftal schotten duidelijk dat we niet door kunn gaan met het scheppen van nieu; afvalbergen Ook door gebruik maken van interactief mateni wordt duidelijk welke ontwikkel; gen er een rol hebben gespeeld nog steeds spelen bij de problem: die we vandaag de dag hebben het gebried van het verwerken vi afval. u bent welkom op de 25e! geconcentreerd Als bijlage bij deze krant vindt een speciale uitgave. Het is een special over de gemeentedag die op 25 sep tember plaatsvindt. De gemeentedag begint om half tien en eindigt om half vijf. Gedu rende de dag vinden er allerlei leu ke activiteiten plaats. Zo kunt u deelnemen aan een rondleiding die elk heel uur van start gaat en twin tig minuten duurt. Vakbekwame rondleiders laten u het gemeente huis zien op een manier die u niet elke dag meemaakt. Nieuwe inwoners van de gemeen te, dat wil zeggen mensen die tus sen 1 januari 1992 en 1 juli 1993 in Leusden zijn komen wonen, krij gen een 'speciale behandeling' Zij zijn inmiddels uitgenodigd tussen twaalf en twee uur deel te nemen aan een speciale ontvangst, waarbij de diapresentatie 'van Lisidiyia tot Leusden' wordt vertoond Een redelijk unieke activiteit is de vergadering van de jongeren-ge meenteraad. De gemeenteraad van jongeren vergadert vanaf 10.30 uur in een openbare zitting. Deze ge meenteraad is samengesteld uit Leusdense jongeren. Het is een eenmalige bijeenkomst. De raad behandelt een raadsvoorstel waar in een aantal voorstellen wordt ge daan voor het subsidiëren van pro jecten voor ouderen. We zijn heel benieuwd of de jongeren het beter doen dan hun 'normale' collega's uit de raad. 's Middags vindt er op het Erf een ballonnenwedstrijd plaats. Daarna zal de gemeenteraad een speciaal geschreven lied ten gehore bren gen, dit zal gebeuren om ongeveer drie uur. Om half vier tenslotte houden we in één van de vergaderkamers van het gemeentehuis een politiek café. In een wisselende samenstelling discussiëren plaatselijke politici en vertegenwoordigers van plaatselij ke instellingen en organisaties over actuele lokale onderwerpen. Maar niet alleen in het gemeente huis organiseren wij activiteiten Bij de brandweer, op de gemeente- werf, in jongerencentrum de Ijs- breker en op het afvalstation bent u ook van harte welkom. U kunt natuurlijk gebruik maken van de speciaal voor deze dag inge stelde busdienst, 's Morgens zullen burgemeester en wethouders con ducteur zijn op die bussen. U ziet het: er is op de 25ste van alles te doen Trouwens er is nog veel meer te doen dan wat we hierboven hebben gemeld. U kunt zich in de nep-echt laten verbinden, u kunt meedoen aan een quiz, u bent wel kom voor een hapje en een drank je, kortom te veel om op te noe men Als u meer wilt weten over de ge meentedag kunt u bellen met bu reau Voorlichting Telefoon 961 618 Tijdens de gemeemtedag op 25 september zingt de gemeenteraad een speciaal voor deze dag geschre ven lied: de Leusder Ballade. Om 15.00 uur zullen de leden van de raad het lied ten gehore brengen in de raadszaal De tekst van het refrein van het lied, gebaseerd op de Zuiderzee- ballade, is geschreven door de me dewerkers van bureau Voorlich ting. De coupletten kwamen van de hand van de verschillende fracties. Om u alvast een kijkje in de keu ken te gevebn drukken wij hier het refrein af. Om het hele lied te ho ren bent u van harte welkom tij dens de gemeentedag. Leusder ballade Eens inde vier jaar dan kunt u kiezen voor de gemeenteraad van deze plaats. U brengt uw stem uit, kunt niet verliezen de politiek die is uw kameraad Steeds in de weer voor uw zaak soms een heel zware taak Leusden is dat vast en zeker waard dus daarom zingen wij hier nu voor u dit fraai gemeentelied met veel plezier Geconcentreerd is in! Jarenlang hebben we ons rot gesjouwd met zware pakken of zakken wasmid delen. We haalden wekelijks vele flessen of pakken frisdrank in huis Maar gelukkig zijn de fabrikanten er achter gekomen dat het anders kan. Wasmiddelen zijn opeens in leuke kleine doosjes verpakt. Van vruch tesappen en soepen kun je liters in huis halen zonder dat je je vertilt. Want ze zijn geconcentreerd, zeg maar ingedikt en kunnen met ge woon water op de juiste sterkjte worden gebracht. Deze trend zal waarschijnlijk flink doorzetten. Want niet alleen scheelte het ons, consumenten, veel gesjouw en ruimte; het scheelt de fabrikant veel verpakkingsma teriaal. Door het concentreren van wasmiddelen komt er nu bijvoor beeld al een miljoen kilo minder MET DE NIEUWE LIJST CHEMISCH AFVAL IS ER GEEN TWIJFEL MEER MOGELIJK. IIM DUID MIIIIU DIOINT «li JIZIIF verpakkingsafval op de grote berg dan vijf jaar geleden. Een school voorbeeld hoe milieu en gemak hand in hand kunnen gaan. BEKENDMAKINGEN bouwaanvragen GEMEENTE wet milieubeheer kennisgevingen ingevolge artikel 8.19 Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 13 september 1993 een melding ingevol ge artikel 8 19 tweede lid van de Wet Milieube heer een kennisgeving ontvangen van A. Steen beek, Emelaarseweg 8 te Achterveld. De kennisgeving betreft een wijzigng in de vee bezetting: 60 mestvarkens worden omgeruild tegen 20 fok- zeugen en 25 schapen. Tevens wordt hierdoor de stalindeling gewij zigd. Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 13 september 1993 een melding ingevol ge artikel 8.19 tweede lid van de Wet Milieube heer een kennisgeving ontvangen van Firma Van Dijk, Langesteeg 7-a te Leusden De kennisgeving betreft dat de hogedrukreini- ger van de wasplaats niet meer gebruikt wordt, en dat de wasplaats als brandstofvulpunt wordt gebruikt. De kennisgevingen en de bijlagen ligggen van 22 september 1993 tot 6 oktober 1993 op elke werk dag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. kennisgeving ingevolge artikel 8.41 Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 10 september 1993 een melding ingevol ge de AMvB Opslag Propaan een kennisgeving ontvangen van R.P. van Daatselaar voor een propaantank op de Driftakkerweg 6-a te Leus den. de volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen z(jn ontvangen: plaatsen dakopbouw Clarenburg 50 vervangen loods Moorsterweg 13 bouw klompenhok Nabbert 3 uitbreiding woning Walstro 51 plaatsen dakkapel Boekweitland 24 uitbreiding woning Rozendaallaan 8 Deze piiblikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) de volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: uitbreiding woning Kokmeeuw 3 plaatsen tuinhuisje Hessenweg 44 uitbreiding woning Ruige Velddreef 6 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 23 september tot en met woensdag 6 oktober 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en alge mene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schnftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen bouwvergunningen bouw schuurtje Travertijn 40 bouw berging Landjonker 50 uitbreiding berging Houtvester 10 plaatsen tuinhuisje Beerzewijk 26 plaatsen dakkapel Hilhorstpoort 9 en 11 uitbreiding kantoor Lankslaan 1 plaatsen dakkapel V.d. Lagemaathof 35 plaatsen dakkapel M. Stuartlaan 10 bouw dubbele woning Agnietenhove 17 en 19 herbouw woning Hamersveldseweg 25 plaatsen dakkapel Landjonker 53 kapvergunningen Populierenlaan 9 - een eik in de achtertuin Burg. de Beaufortweg 10 - een naaldhoutbosje in de achtertuin Vlasland 23 - twee berken in de achtertuin Maanweg 20 - een spar m de voortuin Kon. Beatrixlaan 15 - een berk in de achtertuin Travertijn 18 - een berk in de achtertuin Albast 15 - een berk in de achtertuin Waarden 45 - een acacia en twee berken in de voortuin Hessenweg 325 - achterste gedeelte op het kerk hof Treekerweg 23 - vier beuken in de voortuin(met herplantplicht) diverse vergunningen Belangenver. Winkelcentrum Hamershof: sport-promotiedag; W. Seggers: najaarskermis 1993; Stichting Moespot: Drank- en Horecawetver- gunning; Stichting Hobbieskoop: plaatsen aankondi gingsborden; Prinses Beatrix Fonds: ophangen spandoek; Bestuur A.V. Triathlon: Hamershofloop. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij dö afdeling Groen, Hamersveldseweg 105, telefooh 961 752. Aantal regels 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Regelrubriek 4,41 8,82 13,23 17,64 22,05 26,46 30,87 35,28 39,69 44,10 48,51 52,92 Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 3.- extra. Brieven onder nummer 3.- extra Bij niet kontante betaling wordt 3.- administratiekosten berekend. De BDU-Krantenkombinatie biedt een viertal optimale mogelijkheden tot het plaatsen van rubrieksadvertenties. Stuk voor stuk genereren de kranten die deel uitmaken van dit regio-kwartet veel response en directe reacties. - Kortom, wanneer u een gerubriceerde advertentie plaatst in de editie(s) van de BDU-Krantenkombinatie, gaan er vanzelf talloze bellen rinkelen. Of u nu iets wilt verkopen, bekend wilt maken of woonruimte zoekt, maak dan gebruik van het hoge bereik dat de BDU-bladen ten opzichte van andere verschijnende kranten kenmerkt. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten), BDU BV, verkoop binnendienst Uitgeverij, Postbus 67, 3770 AB Barneveld, met de titel van de kombinatie. Naam: Adres: Postcode:Plaats: Plaatsingsdatum.A Rubriek: Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open Achter de laatst geschreven regel leest u de kosten af per kombinatie. De kosten zijn per kombinatie. Ik kies voor 1 BDU-NOORD oplage 94 750 exemplaren (De Stad Amersfoort, Hoevelakens Nieuwsblad, Leusder Krant, De Stad Nijkerk. Zeewolder Krant. Drontens Nieuwsblad en Bamcvcldse Krant - wo.) 2 BDU-MIDDEN oplage 77.450 exemplaren (De Woudenberger, Schcrpenzeelse Krant, Doomse Krant "Dc Kaap", Nieuwsblad Geldermalsen, Ede Stad - ma. cn Barneveldse Krant - ma.) 3 BDU-ZUID oplage 67.950 exemplaren (Ede Stad - wo.. Hoog en Laag. Bennekoms Nieuwsblad en Barneveldse Krant - di.) 4 GROOT-BARNEVELD oplage 55.000 exemplaren (Barneveldse Krant - do. (incl. De Barnevelder) vr. en zat.) Uiterlijk inleveren/insturen zie regelrubriek colofon van deze krant Rnbrieksadrerlenlics in do lil)I -bltulcn. rellen me irnorden (tin in blinkende daden.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4