Vijftig strakke billen in een stretch-broek loncrlor Itrnni de schijnwerper „De gemeente moet duidelijkheid geven" Nieuws uit de verenigingen Kleding inzameling Toneelavond Culdoto Open dag IJsbreker Wandeltocht Amnesty Country-avond Nieuws uit de verenigingen Mient Jan Faber bij IKV Open dag Valleihorst Live-muziek in The Wish Concert Koningshofkoor Kermis in Leusden Concert Jazz Sociëteit Sportmanifestatie Hamershof trok veel belangstelling Woensdag 22 september 1993 Pagina6 LEUSDEN - Op 5 oktober houdt het Vrouwenontmoe- tingscentrum (VOC) een win- terkledingbeurs in de maten 62 tot en met 176. Naast gewone kleding worden ook sportkle- ding, regenkleding, rubberen regenlaarzen, skikledingen snowboots ingenomen. De in te leveren kleding dient heel, schoon en pas gewassen te zijn. Alle kledingstukken dienen van labels te worden voorzien. Deze zijn verkrijgbaar op Tiendvrij 12, Kuperssingel 204, Bolderikhof 13, Bruin- horst 15, Lamoen 19, Benedic- tijnenhove 22, Valkenhoeve 15, Grienden 3 en Louise de Colig- nylaan 6. En in 't Vooronder op dmsdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Van de opbrengst is 80 voor de eigenaar en 20 voor het VOC De inname van de kleding is in 1 Vooronder aan de Burgemeester van de Postlaan op maandag 27 sep tember van 13.00-15.00 uur, op dinsdag 28 september van 9.00-11.00 uur en op vrijdag 1 oktober van 19.00-21.00 uur. De uitbetaling en het ophalen van niet-verkochte kleding is op maandag 11 oktober van H 20.00-21.00 uur. Voor inlich- r- tingen kunnen belangstellen den contact opnemen met An- net Tiggelman (tel.:951702) of Trees Meurs (tel.:940413). ACHTERVELD - De toneel vereniging 'Culdoto' brengt dit jaar het stuk 'De Italiaanse meesterhand' op de planken. Het stuk wordt opgevoerd op de zondag 3 oktober om 20.00 uur en zondag 10 oktober om 14.00 uur. De entreeprijs be draagt voor volwassenen 7,50 en voor kinderen tot en met 12 jaar 4,-. De voorstel lingen worden gehouden in 'Ons Gebouw'. Het toneelstuk speelt zich af in in een afgelegen landhuis waar de vijf volwassen kinde ren van een zojuist overleden man wonen. Het was een zon derlinge man en ook zijn kin deren, die als kluizenaars le ven, zijn niet helemaal in orde. Het verhaal gaat over de erfe nis die tot schrik van de kinde ren met een buitenstaander ge deeld moet gaan worden. Het geld blijkt te zijn verdwenen en ook de erfgenamen verdwijnen stuk voor stuk van het toneel. LEUSDEN - Zaterdag zal het nieuwe jongerencentrum 'De IJsbreker', in het kader van de Gemeentedag, voor het pu bliek te bezichtigen zijn. Er zullen demonstraties gegeven worden van de diverse facili- - teiten die het gebouw te bieden I heeft. Op de eerste etage is er een overzichtstentoonstelling over het jongerenwerk in Leus den in de periode 1981-1993 De open *dag duurt van 10.00 tot 16.30 uur. LEUSDEN - Amnesty Inter national zal zaterdag 25 sep tember een herfstkleurenwan deltocht houden. Er kan 5, 10. 15 en 25 kilometer gelopen worden. Deelnemers kunnen tussen 10.00 en 13 00 uur star ten bij sporthal De Korf. Het inschrijfgeld bedraagt 4,- Aile deelnemers zullen een me daille ontvangen. De opbreng sten zullen worden gebruikt om het werk van Amnesty te financieren. ACHTERVELD - In de 'Ros kam' zal vrijdag 24 september een country muziek dans avond gehouden worden. Op deze avond zullen tevens de nieuwe cd's van 'The Lucky Man Emma' en 'Chuck Bar- linger' aan het publiek gepre senteerd worden. De zaal gaat om 20.00 uur open, waarna de avond om 21.00 uur zal beginnen. De en tree bedraagt 10,-. De 'Ros kam' is te vinden op de Hessen weg 212. LEUSDEN - De kern Leusden van het Interkerkelijk Vredes beraad zal ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een bij eenkomst houden. Als spreker zal Mient Jan Faber optreden, de secretaris van het landelijke IKV. Hij zal spreken over de situatie in Europa en met name in voor malig Joegoslavië en het thema van de vredesweek 'Europa vlucht' uitwerken. Deze avond zal ook 'Mechale Shabat Klezmorim' optreden Dit is een Amsterdamse mu ziekgroep die joodse volksmu ziek met Slavische invloeden speelt. De bijeenkomst wordt op 1 donderdag 23 september om 20.00 uur gehouden in 'De Kom' aan de Hamersveldse- weg. Hier voorafgaand zal er om 19.30 uur een speciale ge bedsdienst worden gehouden in het kader van de vredes week. Deze dienst zal worden gehouden in de Sint Jozefkerk naast 'De Kom'. LEUSDEN - De woongroep van ouderen 'De Valleihorst' zal zaterdag 25 september een open dag houden. Aangezien het woningengeheel nog niet is opgeleverd zal een gedeelte van deze opendag m 'De Kom' aan de Hamersveldseweg wor den gehouden. Daar zal infor matie worden gegeven over het groepswonen van ouderen. De dag begint om 10.00 uur en is speciaal bedoeld voor mensen die overwegen in een groep te gaan wonen. Belangstellen den kunnen contact opnemen met J. Leeuwenkamp (tel.: 942010) of H. ter Haar (tel.: 951603).LEU LK bericht.lwo LEUSDEN - In café The Wish aan de Zwarteweg zal zaterdag de band 'Black Label' uit Hen gelo optreden. Het optreden zal om 21.00 uur beginnen en de toegang is gratis. LEUSDEN - Onder goede weersomstandigheden is op de Hamershof de sportpromotie- markt gehouden. De publieke belangstelling was groot en vooral voor de jeugd was er veel te zien en te doen. Op het grote podium dat voor deze gelegenheid op het Erf ge bouwd was, lieten de dans- en sportscholen demonstraties zien waar soms de vonken van af vlogen. De sportscholen kwamen zeer geavanceerd voor de dag met flitsende pak jes en spectaculaire micro foons, die op de gekste plaatsen gemonteerd waren. De dansjes van de sportscholen werden begeleid door harde, onge nuanceerde muziek. Eén van de organisatoren van deze manifestatie, René Roof, noemde de dag zeer ge slaagd:,,Het jammer dat er maar zo weinig verenigingen meededen, maar alle vereni gingen die aanwezig waren hebben zich positief ingezet. De dag is geworden wat we er van verwachtten. Het was mooi weer. Het publiek is hier in grote getalen op af gekomen en kon zich uitstekend verma ken met de demonstraties en de diverse activiteiten van de ver enigingen De winkeliersver eniging zal zeker pogingen on dernemen om dit festijn vol gend jaar te herhalen." Het winkelend publiek kon zich inderdaad bij veel vereni gingen vermaken Hetzij door een demonstratie die ze te zien kregen, hetzij door zelf bezig te zijn. Zo kon men bij de Schaakvereniging Leusden een partij tegen een computer spelen Bij Sport 2000 konden belangstellenden hun conditie laten meten en bij de stands van de badminton- en squash- verenigingen kon men alle in formatie over deze sporten krijgen BCL gaf een demon stratie badminton in de loop padden van het winkelcen trum. Deze blokkade trok wel veel aandacht. Het grootste gedeelte van de activiteiten speelde zich af op het Erf waar op het podium de demonstraties van de sport- en dansscholen plaatsvonden. Deze trokken grote belang stelling van het publiek. De de monstraties op het podium werden afgewisseld met de monstraties op het plein er voor. Hierbij trok vooral gymnas tiekvereniging Impala de aan dacht met mooie turndemon- straties. De vereniging had daarbij de pech dat het waaide cales de Pétanque hadden op het Erf banen aangelegd waar op belangstellenden een bal letje konden meegooien. Ook bij volleybalvereniging £>upa- co/Leos konden bezoekers meedoen, er was door deze ver eniging een volleybalnet ge spannen, maar van een demon stratie kwam niet veel, omdat de volleyballers het massaal af lieten weten. Ballonnenwedstrijd Niet alleen voor het publiek was het leuk om de sportmarkt te bezoeken, ook voor de deel nemers zelf was het leuk om mee te doen. Wil Dake beman de deze dag de stand van de Leusder Handbalvereniging (LHV). Volgens haar is deze dag voor haar vereniging bo ven verwachting verlopen:,,We hadden handbaldoeltjes neer gezet waarop kinderen moch ten schieten, hiermee konden ze bovendien een prijsje win nen Ook hebben we een bal lonnenwedstrijd gehouden waaraan massaal werd meege daan. We moesten eerder stop pen met deze activiteiten om dat de prijzen en ballopnen op waren." De handbalvereniging had een leuke ballonnenwedstrijd georganiseerd. De blauwe en witte ballonnen waren in een tros gebonden. De ballonnen werden opgelaten terwijl Wil Dake riep dat zij hoopte dat de tros uit elkaar zou waaieren. Dat gebeurde tot droevenis van LHV niet. Maar het was wel een mooi gezicht, die blauw witte tros ballonnen in die strakke zonnehemel. On danks deze kleine tegenslag was Wil Dake tevreden, ook al omdat veertien Leusdenaren zich opgaven voor een proef- training bij de handbalvereni ging. „Bovendien hebben we veel mensen kunnen informe ren over de handbalsport in het algemeen en onze vereniging in het bijzonder Dat vond ik zelf ook het leukste, het contact met mensen die bij onze stand kwamen en belangstelling hadden voor onze informatie. We hopen hierdoor een aantal mensen zo enthousiast te heb ben gemaakt dat ze lid worden van onze vereniging." Deze sportpromotiemarkt is zeker voor herhaling vatbaar al zou het leuk zijn als ér meer verenigingen mee zouden doen zodat de Leusdense bevolking over zoveel mogelijk sporten en verenigingen geïnformeerd kan worden. LEUSDEN - Het Koningshof- koor zal zaterdag 9 oktober een concert geven. Het concert zal om 19.30 uur beginnen in de Koningshofkerk aan de Ha mersveldseweg. Aan het con cert zullen verder het Leusdens Kinderkoor en het gospelkoor 'All Rise' meewerken. De en tree bedraagt voor volwasse nen 6,- en voor kinderen tot en met 12 jaar 3,50. LEUSDEN - De gemeente heeft een kermisexploitant toestemming gegeven om van woensdag 20 tot en met zater dag 23 oktober een kermis te houden op de parkeerplaats bij winkelcentrum 'Biezenkamp' Dinsdag 19 oktober mag er be gonnen worden met de op bouw Hierdoor kunnen om wonenden en bezoekers van dit winkelcentrum parkeer- en geluidsoverlast ondervinden. De gemeente zal al het mogelij ke doen deze overlast tot een minimum te beperken. Er kan geparkeerd worden bij de Ho geschool voor de Gezondheids zorg aan de Larikslaan. CEUSDEN - De Jazz Sociëteit Leusden zal zondag in restau rant 'De Mof' een concert hou den. Hierbij zal het Utrechts Jazz Orkest optreden. Zij zal gebruik maken van trompet ten, trombones, saxofoons, gi taren en slagwerk. In de pauze treedt de zangeres Monique van Roosmalen begeleid door het Combo John van Asten op. Het concert zal om 15.30 uur beginnen. De toegang is voor leden van de Jazz Sociëteit gratis, niet-leden betalen 7.50. zodat de attributen, die over gegooid werden, vaak niet op de bedoelde plaats landden Dansschool Tacke gooide niet gehinderd door de matige temperatuur een schaars ge klede dame in de strijd Zij werd vergezeld door een part ner in een sjiek pak en een groep dansers, die allemaal heel verstandig een lekker warme sweater aan hadden getrokken en dus vrolijk lach ten. De hele catalogus van dan sen werden aan het publiek getoond terwijl de harde mu ziek over het winkelcentrum spoelde. Op sommige momen ten klonken de klanken van de Hamersfield Stompers, de or gelman en het podium door el kaar. De beide jeu de boulesver- enigingen Hakhorst en Ami- tract voor één jaar. Maar naarmate het jaar ver streek kregen we steeds meer de hoop dat we hier langer zouden kunnen blijven omdat we het idee kregen dat de gemeente ons belangrijk vond al dus Ftipse. Dit maakte zij onder andere op uit het feit dat zij bij een com missievergadering de toegzegging kreeg voor een financiële bijdrage voor vijftig stoelen en dat commissieleden zich posi tief over het CML uitlie ten. Ook kwam er een ambtenaar op bezoek, waarvan zij overigens de naam niet wil noemen, die opmerkte dat zij hier nog wel een aantal jaren zou zitten. Ook vindt zij het op vallend dat zij toendertijd van wethouder Verduin toestemming kreeg om de ruimte groots te openen. Dit hebben zij toen in sa menwerking met andere natuur- en milieuclubs gedaan. Wij hadden gehoopt dat de gemeente net als tv ij zou vinden dat onze ruimte in de 'Wegwijzer' een natuur- en milieucen trum zou moeten worden. Het moest een adres wor den waar mensen met vragen over de natuur en het milieu terecht zouden kunnen", vervolgtFlipse. Voorlopig zal het CML geen grote activiteiten or ganiseren, zij zal zich be perken tot het lesgeven op de basischolen „Eerst moet de gemeente duide lijkheid geven over onze toekomst. Want deze ba sisschool is momenteel aan het groeien en dus bestaat de kans dat we h ier weer weg zullen moeten. We wachten ook eerst af tot de gemeente een medewerker Nat uur- en milieu-educatie be noemt. Dit zou per 1 sep tember jongstleden ge beurd zijn, maar dat is dus niet zo. Ik hoop dat de gemeente milieu- en natuureducatie zo belang- De werkgroep milieu-edu catie geeft les in het nieu weonderkomen in De Klimrakker (foto: Hans Verhorst rijk vindt dat er binnen korteen medewerker aangesteld zal worden besluit Flipse. Helaas is het zo dat de Stichting Comité Milieu zorg Leusden dooreen gebrek aan vrijwilligers niet aan alle aanvragen voor het geven van lessen kan voldoen. Daarom is deze stichting dringend op zoek naar vrijwilligers die het leuk vinden om aan kinderen in de basi- schoolleeftijd dingen over de natuur en het milieu te leren. Een grote natuur- en milieukennis is hierbij niet echt noodzakelijk, enthousiasme is belangrij ker. Belangstellenden kunnen contact opnemen met A nnemarie Flipse (tel.:947126). Een vermoeiend dansje op het podium op 't Erf. De deelnemers kunnen er zelf nog wel om lachen. (foto: Jan Pit) LEUSDEN- Het Comi té Milieuzorg Leus den (CML) is op last van de gemeente verhuisd. De oude lokatie, die de orga nisatie sinds 1 november van het vorig jaar in ge bruik had in basisschool 'De Wegwijzer is door de gemeente toegewezen aan de stichting Humanitas. CML is nu aangewezen op een lokaal in basis school 'Klimrakker'. Het CML is hier, bij monde van Annemarie Flipse, niet blij mee. Het CML bestaat uit een groep vrijwilligers die is opgedeeld in de werk groepen milieu-educatie, ruimtelijke ordening en milieubeheer. De milieu organisatie ziet educatie als het belangrijkste doel. Met name het lesgeven op basisscholen heeft priori teit. Deze werkgroep heeft dan ook de meeste leden; veertien De werk groepen ruimtelijke orde ning en milieubeheer heb ben ieder drie d vier le den. De lessen die de mi- lieu-educatiegroep geeft bestaan voornamelijk uit een lesbrief, een diaserie en een praktijkgedeelte. Het praktijkgedeelte be staat uit bijvoorbeeld wil gen knotten, paddestoelen zoeken in het bos, heide schonen of het vangen van waterdiertjes. Verder organiseert deze werk groep onder andere het overzetten van padden en kikkers, excursies in sa menwerking met de Cul turele Raad, een cursus 'Natuurverkennen voor kinderen 'van Latent Ta lent en de boomfeestdag. De werkgroep milieube heer houdt zich bezig met afvalscheiding en -beper king. Zij volgt het beleid van de gemeente en neemt deel aan de com missievergaderingen. De werkgroep is daarnaast betrokken bij de opstel ling van het gemeentelij ke afvalstoffenplan Te vens ziet zij Hét als haar taak om de Leusdense be volking voor te lichten over de afvalproblema- tiek. Ook onderhoudt zij contacten met andere groeperingen die actief zijn op het gebied van milieubeheer De werkgroep Ruimte lijke Ordening tenslotte houdt zich bezig met de milieu-aspecten binnen de ruimtelijke ordening. Dit doet zij door bijvoorbeeld streek- en gemeentelijke bestemmingsplannen en de plannen van de Val lei-commissie te bestude ren. Als zij dat nodig vindt zal zij hierop in commissievergaderingen commentaar leveren A nnemarie Flipse is voorzitter van de u)erk- groep milieu-educatie van het CML. Zelf is zij actief in de werkgroep milieu educatie. De lessen op de basisscholen worden ge geven door ongediplo meerde vrijwilligers. Flip se: „Het is waar dat wij ongediplomeerd zijn, maar wij scholen onszelf Zo hebben wij pas een paddestoelencursus ge volgd, soms gaan we ook naar tentoonstellingen toe om meer over een onder werp te weten te komen. Ik denk bovendien dat het niet zo belangrijk is of een vrijwilliger die hier lesgeeft veel van de na tuur afweet, veel belang rijker is het dat h ij of zij enthousiast kan vertel len. Flipse beaamt dat het CML er in ruimte op ach teruit is gegaan: „In de Wegwijzer hadden we een dubbel lokaal tot onze be schikking. Dat hadden we helemaal ingericht in de hoop dat het een perma nent milieucentrum zou worden. Zo hadden we zelf kasten gemaakt. Toen ons het bericht bereikte dat we zouden moeten verhuizen was ik dan ook zeer teleurgesteld. "De nieuwe ruimte van het CML in de 'Klimrakker' bestaat uit één lokaal. Er staat middenin een grote tafel met stoelen erom heen. Er is ruimte om te vergaderen, maar bijvoor beeld niet om les te ge ven. Flipse:,, Toen we hier in september vorig jaar inkwamen wisten we dat het in principe een tijde lijke huisvesting zou zijn want we kregen een con- Comité Milieuzorg Leusden verhuisd

Leusder Krant | 1993 | | pagina 6