Leusder Krant. Buitenkans voor de liefhebber Theaterprogramma Lieve Vrouw begint in oktober Woensdag 29 september 1993 I mm Pagina 12 AMERSFOORT - Een over zicht van het programma van Theater de Lieve Vrouw dient noodgedwongen voorzien te worden van het predikaat voorlopig. Voor zover totnutoe bekend. Want zoals de vaste kern van bezoekers van De Lieve Vrouw weet, worden verschillende voorstellingen pas op het laatste moment in gevuld. Veel voorstellingen ko men ook in try out. Dominique Deutz en haar bevlogen vrij- willigersstaf moeten die nog eerst zelf gaan bekijken om ze definitief te programmeren. Aanvankelijk zijn het nog steeds opties. Zeker geldt dat voor december. Zo is op dit moment de enige voorstelling in december die vaststaat 'The Lover' van Pin ter op woensdag 22 december. The Lover gaat over twee men sen die met elkaar leven. Die het tegenover elkaar spannend willen houden of maken. Ze vertellen elkaar dat ze een minnaar hebben. Het is een ty pisch Pinterverhaal. Dat sinds de lancering een jaar geleden als voorstelling is gegroeid. Het stuk is mooi vormgegeven. Heel vlak. Heel eenvoudig. Met luxaflex Nog niet eerder program meerde De Lieve Vrouw op woensdag. Voor de 22ste de cember is echter gekozen om dat vrijdag, zaterdag en zon dag rond de kersttijd mensen hun eigen kerstaktiviteiten hebben. Moeilijk naar het theater zijn te branden Is er iets kersterigs voor het publiek te beleven op Lieve Vrouwe straat 13? Ook daarover is Deutz in onderhandeling De Regionale Muziekschool Amersfoort zou dit jaar heel graag een kerstconcert in het theater willen geven Daar is donderdag 23 december voor uitgekozen. Wat de RMA gaat uitvoeren is nog niet bekend OKTOBER Op 1 oktober brengt Uitverko renen de kabaretvoorstelling 'Niet uit het raam Derde pro gramma. In try out Geen gege vens nog. De try outs komen vaak naar De Lieve Vrouw om dat het om goede groepen gaat die alleen op deze manier voor het theater betaalbaar zijn. Hier komen ze uitproberen Gaan dan in Bellevue of De Toneelschuur in première. Vaak blijkt dat het voorstellin gen zijn die zó goed zijn dat ze öf in het Theaterfestival komen óf prijzen krijgen. Een buiten kansje voor de Amersfoortse liefhebbers die vertrouwen hebben in de professionele speurneus van De Lieve Vrouw om zo'n voorstelling op voor hand te kunnen bekijken. Een heel mooie voorstelling die op zaterdag 2 oktober in De Lieve Vrouw staat is 'Callas' van Jean Yves Picq. Gespeeld door Sigrid Koetse van Toneel groep Amsterdam. In een soort monoloog wordt het leven van de beroemde diva verteld Ge lukkig blijft de gossip over On- assis en haar familie achterwe ge. De voorstelling gaat geheel over Callas' artistieke loop baan En over wat zij als vrouw gevoeld heeft Haar twijfels. Haar wensen Het moeder wor den of het alleen maar zingen. Uit interviews heeft Picq haar persoonlijke uitspraken opgepakt Voor het eerst Callas De laatste dans (foto: Marco Borggreve) zélf aan het woord over haar suksesvol èn tragisch leven. Vrijdag 8 oktober weer een try out Muziektheater Jan Rot met 'Rot is Liefde'. Een mooie zangstem. Sfeervolle liedjes en verhalen Gitaar en accordeon Mug met de Gouden Tand speelt zaterdag 9 oktober 'Lost in hotel Paradise'. Joan Ne- derlof in de rol van de cabare tière die tegen wil en dank haar kunstjes moet vertonen. Vrij dag 15 oktober brengt Theater voorziening Midden- Neder land De Paardenkathedraal Wies Merkx' choreografie 'De laatste Dans'. Wies Merkx is een opkomende dansvrouw. Van wie De Lieve Vrouw in februari '94 'De Piano' over Clara Schumann uitbrengt. Merkx kan gezien worden als de opvolger van Truus Bronk- horst. Anne Affourtit danst. Rachel Ann Morgan zingt. Aan de piano Marjès Benoist. 'De laatste Dans' is een danscon- cert over leven en werk van de Nederlandse componiste Anna Cramer (1873-1968). In haar tijd vergeten en verguisd. Het Belgisch gezelschap De Korre komt zaterdag 16 okto ber met Carlo Goldoni's to neelstuk 'Mirandolina'. Gere gisseerd door Karst Woudstra. Over de jonge weduwe die een pension runt. Gasten en perso neel aan zich bindt door De Verleiding. Wereld vol eroti sche voetangels met een du bieus happy end. Een cabaret try out op don derdag 21 oktober. Arno van der Heyden met 'de voorkant van het ongelijk'. Luchtige toonzetting. Conférences. Bi zarre scènes. Vrijdag 22 okto ber de Belgische aktrices Tania van der Sanden en Arlette Weygers met 'Klaar voor mis bruik' Uitgangspunt van de produktie zijn ze zélf. Wie ze zijn. Hoe ze in de wereld staan Kaal theater Kartonnen doos. Produktiekern Amersfoort brengt op zaterdag 23 oktober 'Mert' m de grote toneelzaal. Van Astrid Roemer. Konflik- ten tussen ouders en kinderen veroorzaken de stap om ou derlijk huis en culturele ach tergrond te verlaten. Het stuk overstijgt de problematiek van buitenlanders in een vreemde omgeving. Geeft inzicht in de aard van dit soort breukmo menten Met Kim Coppes, Carla Oonk, Vedat Gültekin, Gilberto Slengard. Zondag 31 oktober theater sport. Bruin Tapijt uit Amers foort tegen De Stortbak uit Groningen. Het gaat om thea ter maken en wedstrijd spelen. Twee teams van vier personen 'Play Strindberg' (foto Reijn van Koolwijk) dagen elkaar uit om binnen twee minuten een afgeronde scène neer te zetten Een vak bekwame jury beoordeelt het spel op inhoud, techniek en kwaliteit. Volwassenenliteratuur Elke vierde zondag van de maand komt er Volwassenen literatuur in Theater de Lieve Vrouw Het contract is op dit moment nog niet getekend 24 oktober begint het. Hoogst waarschijnlijk dus. Rein Ed- zard, Jannie Houweling en Wik Jongsma spelen 'Liefdes Schijnbewegingen' naar Rem- co Campert. Beeld van menta liteit, gedachtenwereld en mode jaren '60. Samenhang tussen literatuur en leven Ver beeld in personages uit ver schillende milieu's. Een spette rend spel met ironie. Voor de eerste keer in De Lieve Vrouw twee voorstellin gen van eenzelfde stuk. Een kleine serie zowaar. Art Pro met Dürrenmatts toneelstuk 'Play Strindberg' Op vnjdag 29 en zaterdag 30 oktober. Het toneelmmnend publiek moet kunnen toestromen. In de regie van Frans Strijards spelen Porgy Franssen, Trudy de Jong en Evert Vermeulen de huwe lijkstragedie Dodendans. Over de oude majoor die tig jaren met zijn vrouw samenwoont En hoe de verloedering toe slaat Elkaar vernederen. Het elkaar weer nodig hebben Aantrekken. Afstoten. In elf scènes in elkaar gezet. Steeds wranger wordend. Een heel mooie voorstelling NOVEMBER Een korte blik op november. Jim van der Woude en René van 't Hof op vrijdag 5 novem ber met 'Flossen'. Speciale aandacht voor zaterdag 6 no vember. De voorstelling met Margot Nies in 'Rose R. A brief awakening'. Naar 'neuroloog Oliver Sacks boek Awake nings. Over zijn patiënten die ooit getroffen worden door de slaapziekte Jarenlang in coma blijen. En weer ontwaken. Rose R. slaapt op haar 21ste in. Ontwaakt door toediening van een medicijn op haar 64ste. Voelt zich 21 Boeiende voor stelling. Complexe thematiek. Op zo'n manier neergezet dat het verhaal niet wordt omgezet in woorden Maar via bewe ging en fases in gedrag. Dat maakt de bijzondere kant van deze theatervoorsteling uit. Zondag 28 november mati nee 14.30 uur. 'Wilde about Oscar'. Gebaseerd op 'De Pro- fundis'. De literaire brief die Oscar Wilde in 1897 uit de ge vangenis schrijft aan zijn min naar Lord Alfred Douglas, 'Bo- sie' Amersfoortse kunstenaar Zaterdag 27 november lan ceert De Lieve Vrouw voor het eerst het idee om eens per maand, gedurende vier of vijf keer, een avond te organiseren voor een Amersfoorts kunste naar. In augustus kwamen ze bij elkaar. Nu in september wordt de zangeres Marjan van Oord gevraagd. De kans is groot dat op héér avond Thea ter De Lieve Vrouw zijn aange kochte vleugel voor het eerst in huis zal hebben Dan wordt het een volledig Amersfoortse aan gelegenheid. Van Oords bege leider zal de vleugel bespelen.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 12