iet is zakelijker geworden" Antilopen laat Revival verzuipen .Leusder Krant. \DS0 3 veel te sterk Hockeysters delen de punten Leusdenaren in marathon van Amsterdam BV079 wint eerste weekend dminton Club Leusden viert vierde lustrum sdag 29 september 1993 Pagina 15 DEN - Het keerpunt in schiedenis van de Bad- Club Leusden (BCL) is ar 1981, het moment dat orf' in gebruik genomen Voor die tijd was BCL leine, gezellige vereni- lie met zestig leden in 'De speelde. Daarna groei- t ledental maar bijna mderd en steeg het spel- van de club. BCL be- begin oktober twintig dat was de reden dat wij rie oude getrouwen rond el gingen zitten om terug ken op de ontwikkeling ■JCL. Aan de tafel zaten en oud-voorzitter John 'eyden, zijn voormalige rhand Rob de Haan en iuil, voormalig lid van de Jat sche commissie van BCL an enwoordig belast met het ariaat van het 'Open toernooi. Jack Adelaar, man van BCL, was ook :ig. Adelaar is pas drie van de vereniging. Het :n nostalgisch gesprek. Kuil en Rob de Haan beginnen ook te stralen als het over de begintijd van BCL gaat. „Toen was het nog pionieren. Er wa ren weinig mensen met erva ring. Maar we hadden wel een sterke onderlinge band", voegt Gijs Kuil daaraan toe. De op richtingsdatum van BCL en de datum van ingebruikname van 'De Meent' vallen dan ook niet helemaal toevallig samen „Hans Plas was in die dagen onze secretaris", herinnert Rob de Haan zich. „Wij hadden toen nog een grote wachtlijst. Plas had altijd visitekaartjes bij zich. Daar schreef hij altijd de namen van de mensen, die lid wilde worden op. De kaar tjes stopten hij gewoon in de zakken van zijn pak. Een keer in de zoveel tijd gooide hij de kaartjes op tafel. Degene, die dan bovenop lag, kwam boven aan de wachtlijst te staan." „In die tijd hielden wij de ledenad ministratie bij op bierviltjes. Dat was handig, want we gin gen na het spelen toch altijd naar het café bij 'De Meent'. Tegenwoordig werken we professioneler", stelt Kuil ge rust. „Bij de eerste ledenvergade ring heb ik het initiatief geno men", vertelt Ter Weyden. „Er waren geen statuten en er was geen huishoudelijk reglement Ik vond dat dat er wel moest komen. Ik kwam in het bestuur en een jaar later verhuisde de voorzitter. Toen ben ik geko zen. Nee hoor, dat was geen bliksemcarrièrre. Er waren zo weinig mensen, dat als Je je mond opendeed, je al in het bestuur zat. Ik heb samen met Rob de Haan het eerste club kampioenschap georgani seerd. Wij deden de meeste dingen voor de club samen." Amandelen De Haan herinnert zich die gebeurtenis nog terdege. „Ik was in die dagen nog lid van de Badmintonclub Zeist. Ik kwam op de vereniging en ik kon met een veel klussen doen. Er lie pen veel onervaren mensen rond. Zij dachten: 'Hij heeft er verstand van'. Vlak voor het eerste clubkampioenschap kreeg John last van zijn aman delen. Hij werd opgenomen in het ziekenhuis. En ik kon het allemaal alleen doen", lacht De Haan, bij wie deze gebeurtenis duidelijk geen blijvende wond geslagen heeft. Kuil herinnert zich de eerste keer dat hij het open toernooi m 'De Korf' organiseerde „Ik ben er toen gewoon ingeluisd. Ik werkte samen met iemand. Iwndleggers van BCL Gijs Kuil, Rob de Haan en John ter Weyden: „Het was echt pionieren." Hans Roggen) die zei dat hij ervaring met het organiseren van zulke evene menten had Uiteindelijk her innerde hij zich daar nog maar weinig van. Wij trekken ge middeld zo'n tweehonderd mensen, die in twee dagen driehonderd partijen moeten spelen. Je kan je voorstellen dat het een hele klus is dat goed te laten verlopen. De eerste keer heb ik er echt nachten van wakker gelegen. Maar het ver liep allemaal toch nog soepel. Nu hebben we een goede inge werkte groep en wij hebben een draaibpek opgesteld. Dat werkt een stuk makkelijker. Dat kan ik je verzekeren." Ter Weyden heeft ook jaren lang in de inmiddels ter ziele gegane sportstichting gezeten. „Ik had maar één doel: zorgen dat er een sporthal in Leusden kwam. De gemeente voelde daar niet zoveel voor. Zij zei den: 'Dat is niet nodig voor een plaats als Leusden'. Maar de binnensporters zaten aan zo'n hal te springen. Wij ook. Wij zouden als we een grote hal hadden veel meer mensen kunnen ber gen, en dus een groot gedeelte van de wachtlijst wegwerken. Bovendien zou in een sporthal het plafond hoger zijn Dat was vervelend, hoor, als je voortdu rend met je shuttle de ringen raakte." Gekkenwerk Toen duidelijk werd dat de gemeente zou besluiten 'De Korf' te laten bouwen, heeft de badmintonclub direct maatre gelen getroffen. „Wij dachten dat het niet goed zou zijn om in een keer van zestig naar drie honderd leden te gaan", vertelt De Haan. „Wij hebben een be leidsplan opgesteld. Het leek ons een goed idee om vaker te gaan spelen. Wij hebben toen voor meer avonden zalen gehuurd. Zo konden we gefaseerd aan het grotere ledenaantal wen nen", vertelt De Haan. „Wij vonden het bovendien erg be langrijk dat de club goed geor ganiseerd werd, met een sterk bestuur en goede commissies. Daar hebben we veel tijd inge stoken. Maar het is de moeite waard geweest." „Wij speelden zes avonden per week", lacht Kuil. „Het be stuur reisde van het ene zaaltje naar het andere om te voorko men dat er clubjes binnen de club zouden ontstaan De men sen moesten zich welkom voe len en wij konden ze niet laten zwemmen. Maar het was soms wel gekkenwerk", zegt Kuil, die zijn baan als lid van de techni sche commissie uitlegt als 'shuttles kopen en zorgen dat er baanfunctionarissen wa ren'. BCL speelt tegenwoordig op dinsdag- en donderdag avond in 'De Korf' Integratie Ondanks het voorbereidende werk van het bestuur ging de integratie van de verschillende groepen niet zonder slag of stoot. „De groep uit 'De Meent' kende elkaar en gmg goed met elkaar om. Maar al die andere clubjes voelden zich in het be gin wat verloren op die grote club. Er gingen ook mensen weg, omdat zij niet aan de mas saliteit konden wensen", her innert Ter Weyden zich. „Het is allemaal veel zakelijker ge worden Toch heeft de overgang naar 'De Korf' wel gebracht waar de club opgerekend heeft. „Wij zijn een stuk groter geworden en dat betekent het niveau om- hooggegaan is. Wij hebben nu perfecte trainmgsfaciliteiten. Bovendien hebben we de trai ning voor de jeugd altijd ver plicht gesteld. Dat heeft veel vruchten afgeworpen. Wij zijn er trots op dat veel spelers uit onze opleiding nu op een hoog niveau spelen. Weliswaar niet bij ons, maar dat maakt niet uit. Wij hebben zo toch wat bijgedragen aan de ontwikke ling van het badminton in Ne derland en dat is heel belang rijk", zegt De Haan trots. Adelaar meldt dat de jeugd afdeling nog steeds erg sterk is en die goed getraind wordt door Cliff Edwards. De beste spelers krijgen bovendien bij scholing van de seniorentrai ning Bob Saliha. Het is altijd het beleid van het bestuur ge weest de jeugd zoveel mogelijk bij de senioren te betrekken en de doorstroming te bevorde ren. Adelaar kan bevestigen dat zijn voorgangers de boel goed op de rails hebben gezet, want het huidige bestuur volgt nog steeds in grote lijnen de voorgangers BCL heeft in haar twintigja rig bestaan nooit landelijk ge speeld. Dat verdriet de oud-be stuursleden niet „Wij zijn al tijd realistisch geweest", zegt Kuil. „In Amersfoort spelen traditioneel grote sterke bad mintonclubs. Daar gaat veel talent naartoe. Ik vind dat op zich niet erg, als het beter is voor hun ontwikkeling moeten ze gewoon gaan", vindt Ter Weyden. „Wij hebben altijd geprobeerd iedereen plezier in de competitie te laten houden, als wij dachten dat een team het niet zou kunnen redden, trokken we ze liever terug. Als iedereen met de pest in zijn lijf gaat spelen is dat alleen maar negatief." De Haan heeft nog een ver klaring voor het feit dat BCL nog steeds relatief laag speelt, zeker als men kijkt naar de sterke jeugdopleiding. „Wij hebben te maken met een dub bele zuigkracht. Niet alleen van de Amersfoortse clubs, maar ook van de studentenste den Als onze badmintonners net goed zijn, gaan ze studeren en zijn wij ze kwijt. Dat is wat ergens wel jammer, maar al die spelers hebben nog een goede band met de club. Zij komen naar de open toernooien en dat is toch ook een goede zaak. Wij heb ben altijd gezorgd voor een harmonieuze opbouw van de club. Wij wilden niet dat het gat tussen het eerste en de an dere teams te groot zou wor den. dat zou het voortbestaan van de club in gevaar kunnen brengen. En het voortbestaan van BCL is het allerbelangrijk ste." Gerhard te Winkel DEN - Afgelopen zon- verd het badmintonsei- 993-1994 geopend, kele weken van voorbe- ig begaven zich weer luizenden competitiespe- ussen de lijnen voor de competitiewedstrijd, erste team van BC Leus- omt dit seizoen uit in de klasse van het district um en mag volop tegen- verwachten van SO 3, Vollenhove 1, une Rijnstreek 1, 't Slot ne 2, Inside'82 3 en Eem- eerste wedstrijd mocht -eusden 1 thuis in sport- ie Korf' de strijd aanbin- egen BADSO 3 uit Soes- 'g. De confrontatie ein- in een teleurstellende 1- irlaag. t de jeugd overgekomen :1 van Dijk mocht het sei- in het mannen enkelspel :n tegen J. Meijer na- BADSO. Dijk had zich de ouver- anders voorgesteld. De set ging nipt naar xmet 16-18 en door licha- ke ongemakken bij van was de tweede set snel Sten: 2-15. de tweede heer van BC den, Paus Dinnessen, zijn meerdere erkennen eereweer van BADSO. srstand in conditie leidde •rs verlies in twee sets: 3- 4-15. «tekende al snel een 0-2 irstand voor BCL maar ouwen zouden met winst m enkelspelen de span keer terug kunnen bren- Even zag het daar naar oen Inge Verhoef (ook al^ de jeugd overgekomen) eerste set tegen Van 1 met veel overtuiging en spel op haar naam wist sngen: 11-0. Onzekerheid echter in het spel van oof en met 9-11 en 0-11 fe partij naar Kieft. Marion Klinkenberg van BCL geniet momenteel van een va kantie en invalster Joyce van Bruijnsvoort uit het derde team wachtte een moeilijke klus tegen De Bruin van BADSO. Ondanks enorme strijdlust had zij geen schijn van kans tegen de behoorlijke slag kracht van haar tegenstand ster. In twee sets moest zij moegestreden het hoofd bui gen. Met een sprankje hoop op een gelijkspel werd aan de dubbelspelen begonnen. Het Leusdense herendubbel Kanter Hormann/Michel van Dijk begon voortvarend aan de partij tegen Meijer/Keere- weer. Het duo had nog niet veel wedstrijden gespeeld en gaven daardoor onnodig pun ten weg. De setstanden waren 8-15 en 8-15. Met meer wed- strijdervaring kunnen we ze ker meer van ze verwachten. Beter ging het met het gele genheidsduo Inge Verhoef en Joyce van Bruijnsvoort tegen de dames Kieft/de Bruin van BADSO. De eerste set ging duidelijk met 4-15 verloren maar de tweede en derde set wisten zij overtuigend met 15- 9 en 15-7 winnend af te sluiten. Een knappe prestatie. In de gemengd dubbelspelen gingen beide punten naar BADSO Te weinig wedstrijd ritme gaf de doorslag tijdens het dubbelspel van Verhoef/ Hormann. Zij verloren in twee sets van Kieft/Meijer: 6-15 en 12-15. Dinnessen met invalster van Bruijnsvoort konden geen vuist vormen tegen de Bruin- /Keereweer Ook hier ont brak het nodige wedstrijd ritme om goed op elkaar inge speeld te zijn: 2-15 en 11-15. De eindstand werd daarmee 1-7. De volgende competitiewed strijd van BC Leusden 1 op za terdag 2 oktober tegen Vollen hove 1 is vanwege het lu strumfeest verschoven naar februari 1994. LEUSDEN - In verschrikke lijk slecht weer en op een zwaar veld heeft Antilopen zijn derde overwinning van dit seizoen behaald. Revival kon op geen enkele wijze het collectief sterk spelend Anti lopen van de ruime winst af houden. In de eerste helft werd de basis gelegd voor de 12-5 overwinning. Voor de wedstrijd waren er wat twijfels over het laten doorgaan van de wedstrijd. In het verleden bleek Antilopen niet een van de beste "slecht weer-ploegen" te zijn. De mentale instelling van de ploeg was meestal niet vol doende om de slechte weers omstandigheden het hoofd te bieden. Zaterdag was dat heel anders. „We hebben de hele week eigenlijk hard getraind. Juist op het mentale vlak zijn er een aantal kleine spannin gen geweest op de training, die de groep goed heeft opge pakt", gaf Bert Brandsen aan. „Je kon merken dat men er als groep echt iets aan wilde doen. Als je zo'n sfeer aantreft dan moet daar zaterdags iets van terug te vinden zijn. Ik had dan ook het volste vertrouwen in de goede afloop van de wed strijd." Het heeft niet veel gescheeld of de scheidsrechter had de wedstrijd niet door laten gaan. Maar beide ploegen wil den spelen, omdat beiden dachten voordeel te hebben uit de slechte weersomstan digheden. Het veld was zwaar maar goed bespeelbaar en na enig aandringen van beide aanvoersters zette de scheids rechter het licht op groen. Het werd in de eerste minuten van de wedstrijd al duidelijk dat Antilopen deze middag niet te verslaan zou zijn. In de inmiddels vertrouwde opstel ling (Fokker, Den Heyer, Vee- nendaal en Van Dongen eerste aanval en Buisman, Verwey, Osnabrugge en Van Dijk eer ste verdediging) draaide Anti lopen zijn tegenstander Revi val de duimschroeven aan. De gevaarlijke aanvoerdster van Revival kreeg te maken met een getergde Petra van Don gen. Binnen een paar minuten maakte Petra van Dongen haar tegenstandster duidelijk dat zij weliswaar een debu tante is, maar zeker in staat is een speciale opdracht uit te voeren. Meteen in de eerste aanval kreeg zij een strafworp mee, die Jack den Heyer verzil verde, en een paar minuten la ter schoot zij van afstand 2-0 erin, doordat haar tegenstan der, geschrokken van het eer ste doelpunt, te veel ruimte gaf. „Petra is in staat om dit soort tegenstanders in te pak ken. Zij heeft de snelheid voor de doorbraak en een goed af standschot", oordeelde Bert Brandsen tevreden. „We zijn dit jaar bezig haar spel wat meer op het afstandschot te richten. Daar had ze in het be gin van de competitie nogal wat moeite mee, maar nu de resultaten komen begint ze het te herkennen en kunnen we de volgende fase in met haar." Lengte overwicht In de tweede aanval was het Rene Verwey, die van afstand na zeven minuten 3-0 liet aan tekenen en daarmee was de trend in de wedstrijd gezet. Antilopen speelde met heel veel inzet en door scherp vóór- verdedigen kon Revival geen diepte inbrengen in zijn aan- valsspel en daardoor moeilijk tot scoren komen. Dat werd nog eens aangevuld met het feit dat alle heren een duide lijk lengte overwicht hadden, waardoor ook in de rebound Antilopen sterker was. Na 3-1 door een wat ongelukkige doorloopbal pakte Antilopen verder uit. Petra van Dongen scoorde van achter de korf haar tweede doelpunt en had vanaf dat moment geen last meer van haar tegenstandster, die in de tweede helft dan ook teleurgesteld gewisseld werd. Revival had hierna zijn laat ste wapenfeit voor de rust. Uit een goed genomen vrije bal scoorde men bekeken 4-2. Vanaf dit moment was het al leen nog Antilopen wat de klok sloeg. Het tempo werd hoog gehouden en de kansen werden goed afgerond In twintig minuten tijd schoot Antilopen zijn tegenstander naar een 9-2 achtertand. Rene Verwey liet zijn tweede aante kenen, Jeroen Buisman pakte zijn goaltje mee en Chris Fok ker scoorde zeer overtuigend tweemaal van afstand. Vlak voor rust was het Joyce Osna brugge die met een afstand schot de ruststand bepaalde. Revival gaf zich gewomien. Voor de wedstrijd had men zich een kans toegedicht om met veel inzet te spelen. Anti lopen liet zaterdag echter zien dat er geknokt kan worden en als dit wordt gekoppeld aan het technisch en tactisch goed spel Revival geen schijn van kans heeft. Controle over de wedstrijd Na de rust controleerde Anti lopen de wedstrijd. Revival was niet bij machte om iets aan de stand te doen en bij An tilopen hadden de grote in spanningen van de eerste helft zijn sporen nagelaten. Met name in het tweede aanvals- vak kwam er wat zand in de machine. Door een ongeluk kige botsing raakte Joyce Os nabrugge even uit haar spel. („Het oog zal wel alle kleuren van de regenboog krijgen"). Het verband was hiermee een beetje uit het aanvalsspel. Co- rine van Dijk had de gehele wedstrijd uitstekend steu nend werk gedaan, maar be gon hoe verder de tweede helft vorderde haar tol te betalen voor haar harde werken. Verheugend was wel dat Irene Veenendaal de tot nu toe beste wedstrijd speelde. Zij was aanvallend duidelijker aan wezig en scoorde weer van af stand. Jack den Heyer liet bij een van de betere aanvallen zien hoe je kort van achter de korf je tegenstander kan ver schalken. Corine van Dijk zette de kroon op haar harde werken door het laatste doel punt van Antilopemte maken. Twaalf minuten voor tijd werd Jeroen Buisman gewis seld voor Trevor Nefkens. „Hij deed het zeer verdien stelijk", zei Bert Brandsen na de wedstrijd. „We hebben aan het begin van het jaar afge sproken om hem af en toe er varing op te laten doen in het eerste achttal. We kunnen zien hoe ver hij komt. Trevor speelt nu voor het tweede jaar bij de senioren. Zijn spelin zicht is zijn sterkste punt, maar hij zal hard moeten wer ken aan zijn aanvalskracht en mentale weerbaarheid. Van middag ging dat goed. Hier zal hij verder op moeten bou wen." Hiermee is de derde overwin ning van Antilopen een feit en handhaven ze zich op een ge deelde tweede plaats achter het nog steeds ongeslagen KOAG, dat met 8-13 de uit wedstrijd tegen SKF won. TZ gaf Odik met 12-4 klop en blijft hiermee een belangrijke concurrent van Antilopen. DWS-Sparta werd afgelast. Volgende week de uitwed strijd bij Sparta uit Zwolle. In deze wedstrijd kan bepaald worden of de rest van de com petitie de strijd om de boven ste twee promotieplaatsen zal gaan tussen KOAG, TZ en An tilopen of dat er nog andere ploegen mee willen dingen. In ieder geval toont deze nieuwe Antilopen-ploeg tot nu toe aan, dat zij terecht bovenin meespelen en dat promotie tot de mogelijkheden behoort. Maar de weg is nog zeer lang. LEUSDEN - De derde competitiewedstrijd van dit seizoen eindigde in een remise. Met de eindstand 0-0 was eigenlijk niemand tevreden In de eerste helft waren de aanvallen op het doel van Weesp wat meer gecoördineerd, maar het bleef zonder resultaat. De aansluiting van mid denveld naar de voor hoede ontbrak zodat er geen echte scoringskansen ontstonden. Dat was jam mer, want de Leusdense dames speelden gemoti veerd en enthousiast voor een talrijk publiek. Coach Hans van der Lin den probeerde in de tweede helft een wat an dere opstelling, maar dat bleek geen succes te zijn Ook de - overigens schaarse - strafcorners liepen niet zoals het zou moeten lopen. Toch was het spel zodanig, dat er vertrouwen is in de toe komst want de teamgeest is er wel Ook de felheid en de drang om resultaten is aanwezig. En dat zijn twee heel belangrijke ele menten om uiteindelijk een goed resultaat te boe ken. Mannen De mannen van het eerste elftal speelden een oefen wedstrijd tegen Nijme gen. Het was een aantrek kelijke wedstrijd waarbij het spel op en neer golfde. Weliswaar was Nijmegen als routipier in de over gangsklasse de betere ploeg, de Leusdense man nen lieten-zich letterlijk en figuurlijk niet uit het veld slaan. Na ongeveer 15 minuten spelen wist Nij megen een verdedigings- fout af te straffen en werd de uitstekende doelverde- diger van Leusden Gert Jan van der Groep gepas seerd. De achterstand liep in de tweede helft op tot 2- 0 maar werd daarna terug gebracht tot 2-1 door een doelpunt van Robert Krei- kamp uit een "snoei"harde strafslag. Voortgekomen uit een goede voorzet wist Ri chard Knoppien alleen in de cirkel te komen waar hij door een verdediger onreglementair van de bal werd gezet. Coach Van Dorrestein was niet onte vreden over het spel van de mannen van Leusden. Ook de toeschouwers heb ben waar voor hun geld gehad en men ging na de wedstrijd dan ook met plezier naar het thé-dan- sant welke ter ere van de afsluiting van het vierde lustrum in het clubhuis was georganiseerd. LEUSDEN - Na maan den van voorbereiding hebben Hannie van Dalen en Patrick Romeyn, bei den werkzaam bij Pim Berghuizen, de marathon van Amsterdam gelopen. Wat begon als een grap is afgelopen zondag wer kelijkheid geworden. Hannie heeft de 42 195 m afgelegd in 3 uur, 18 min. en Patrick kwam 6 minu ten later over de streep. De straffe wind en vele re genval maakten deze ma rathon tot een van de zwaarste van de afgelopen jaren. LEUSDEN - De kop is eraf: de eerste competitiewedstrij den zijn gespeeld afgelopen week. BVO gaat dit jaar weer aan het werk met acht teams. Team 1 speelt eerste klasse en Eric Berg, Erik Vink, Belinda Out en Eef van de Berg gingen zondag direkt goed van start. Met 6-2 werd Zeewally versla gen. Eric Berg verloor zijn sin gle, maar wij verwachten dat dit de laatste zal zijn. De vrou wen-dubbel was erg span nend, maar werd in beide sets in de verlenging verloren. BVO 2, met de gebroeders van Kleef en de dames Marriette van Meeteren en Carin Brun- del kwam gemakkelijk aan een 7-1 overwinning op Selby 2. BVO 3, een team in geheel nieuwe samenstelling, liep zonder al te veel moeite naar een 7-1 winst op Selby 2. Overige uitslagen: Houten 5 - BVO 4. 4-4 BVO 5 - KBVA 6 4-4 ABCA 12 - BVO 6. 3-5 Reflex 2 - BVO 7: 3-5 BV0 8-Irene6: 3-5

Leusder Krant | 1993 | | pagina 15