Lustrumviering hockeyclub groot succes .Leusder oorzaakt door vakmanschap Acht procent door elegant ste len van ideeën. „Als al deze dmgen niet helpen moet u zelf iets verzinnen." De Bruyn legde uit dat crea tiviteit te maken met de ver beelding. Verbeelding veroor zaakt vervorming. Hij illu streerde dat met dia's van schilderijen van Dali en Ernst. „Ik had niet verwacht dat er zo veel dames in de zaal zouden zitten", zei De Bruyn. „Ik dacht het is laat en mijn gehoor bestaat uit mannen, laat ik schilderijen met lingerie en blote dames meenemen. Dat houdt de aandacht vast." De Bruyn had nog graag creatieve spelletjes met de zaal willen doen, maar dan was het te laat geworden. Hij bond de Leus dense ondernemers op het hart hun creativiteit te ontwikke len. Leusden-gevoel Voorzitter Pim Goldsmann was één van de oprichters van MHCL. Hij heeft door de jaren heen veel functies binnen de hockey-club. Goldsmann is een kenner van het 'Leusden- gevoel'. „Wij zijn een club met een hele specifieke sfeer, die moet je als bestuurder aan voelen, anders gaat het ver keerd." Donderdag 30 september wordt de ledenvergadering van de MHCL gehouden. Golds mann kijkt vooruit naar de thema's. „Er zal een contribu tieverhoging voorgesteld wor den. Wij hebben geld nodig om één van de twee kunstgrasvel den te laten reviseren Wij stellen voor om het nu te laten reparen en over drie jaar een nieuw veld neer te laten leggen. Dan hebben wij twee hoog waardige nieuwe velden. Ik heb in de beginjaren vaak ge zegd dat de contributie om hoog moest om reserves te kweken Dat is toen niet ge beurd en achteraf vind ik dat jammer. Wij zijn een financieel gezonde vereniging Maar het had veel beter kunnen zijn.' Eigenlijk zou een derde kunstgrasveld noodzaakelijk zijn. „De bond eist dat eerste teams op kunstgras spelen. Dus zou de jeugd ook op die ondergrond moeten trainen. Met een kunstgrasveld zijn wij uit de problemen. Dan mag de gemeente haar gras houden. Ik heb het al eens aangezwengeld bij de gemeente. Ik weet niet wie dat derde veld zou moeten betalen Wij kunnen dat in ie der geval niet Wij hebben al twee velden gekocht en betalen ook voor het onderhoud." De hockeyclub zal er de ko mende jaren op toezien dat de spelers en de toeschouwers zich niet misdragen. „Wange drag is een belangrijk ge sprekspunt binnen de hockey- bond. Scheidsrechters krijgen de opdracht eem protesterende spelers vijf minuten weg te zenden. Ook gescheld op mede spelers zal hard aangepakt worden Bovendien zullen we racisme langs en op het veld niet tolereren. Het is nu gezel lig op en langs het veld en dat moet zo blijven." Goldsmann roemt de sfeer op de club. „In mijn lustrum- toespraak heb ik gezegd dat wij positief moeten denken. Er wordt regelmatig geklaagd over dingen, die verkeerd gaan. Het komt natuurlijk omdat er zoveel goed gaat, dat de kleine foutjes opvallen. Ik vind het eigenlijk een goede zaak als mensen het over zulke dingi hebben. Dat betekent dat 2 meeleven Dat si belangr voor de club." „Soms is het moeilijk 0 vrijwilligers te vinden. Di lij ligt het voor de hand om te zq lvl gen dat niemand iets voor i club wil doen. Dat is niet waz Ik weet nog dat in de pionier tijd van de hockeyclub vrouwen kampioen kondt worden. Wij speelden toen 1* op gras en de gemeente had h f 1 veld niet goed gemaaid. To* zijn alle echtgenoten van 1 speelsters naar huis gegaan 1 ra hebben grasmaaiers opgi 'r; haald. Op het door ons gemaa il de veld zijn de vrouwen kan 6' pioen geworden. Ik was to: il coach van dat team. Een jas 0 later zijn we onder mijn leidir 2( gedegraderd met één punt u alle wedstrijden. Maar ieder t: een bleef zijn best doen. lede: een bleef trainen. Er is gee lei wanklank gehoord. Dat is to St< Leusden-gevoel", volgens Pr Goldsmann. f Pagina Woensdag 29 september 1993 Wethouder Bram Vroon doet de aflsag voor het wereldduurrecord. Hij wordt begeleid door voorzit ter Pim Goldsmann. Op de achtergrond staat de voorzitter van de lustrum-commissie Tjaard Horlings (in de blauw-witte sweater(foto: Hans Verhorst) Het publiek luistert ademloos naar de voordracht van de Ant werpse prof. De Bruyn. Hij stal de show met een geestige voor dracht over creatief denken (foto: Hans Verhorst) Het was vreselijk dimk tijdens de receptie van de hockeyclub, (foto: Hans Roggen) Hevige strijd om de bal tijdens het wereldduurrecord hockeyen Het was droog, druk en gezellig het Valleisportpark, (foto: Hans Roggen) LEUSDEN - De lustrum com missie van de Mixed Hockey Club Leusden had een ambi tieus plan opgesteld om het twintigjarig bestaan van de club te vieren. Zij hadden een boek, een feestje voor 220 kin deren, een bedrijvenavond, een wereldduurrecord-poging, een receptie, een feest en een af sluitende middag georgani seerd. De schrik sloeg de licht gelovigen om de hart: als dat maar allemaal goed gaat. Het ging niet alleen goed, het ging uitstekend. Andere Leusdense sportvereniging, die binnenkort jubileren en net zo'n goed programma neer willen zetten, weten dat er werk aan de winkel is, heel veel werk. Vlak voor de kindermiddag zou beginnen, vielen de eerste druppels uit de grijze hemel. De weerman had enkele buien voorspeld, en het was inder daad af en toe even droog, maar er viel toch vooral over vloedig regen naar beneden De kinderen waren wel blij met dit weer. De houten vlonder voor de grote tent werd tot glij baan gepromoveerd. En overal op het Valleisportpark stamp ten de kleintjes enthousiast door de modder. Hun moeders keken niet zo vrolijk Het bleek nog een hele on derneming om 220 vreselijk enthousiaste kinderen aan het spelen te krijgen Op de velden stonden de spelletjes te wach ten en in het clubhuis probeer de Marjan Bronkhorst, die de leidmg van de middag had, de massa kinderen uit te leggen wat de bedoeling was. Toen zij de microfoon pakte om de inde ling van de teams bekend te maken werd zij bedolven onder kinderen, die vooral geen woord die van haar lippen rol de wilden missen. Nadat Bronkhorst de laatste naam had voorgelezen, vroeg zij: „Is er nu nog iemand van wie ik de naam niet heb genoemd" en keek zij de kantine rond Er was niemand meer Iedereen was bezig met de slalom op de fiets, de rupsband, het puz- zelspel, vier op een rij of een van de andere leuke spelletjes. De spelletjes vielen in de smaak bij de kinderen, die vol enthousiasme deelnamen. Tij dens de eerste ronde zei de be geleider van het Flip Fluitke- tel-spel, kinderen moesten met helmen waarop bekertjes wa ter stonden op en neer hollen, tegen een ploeg dat zij voor stonden De ene groep begon ajs feen zak spnngbonen jui chend op en neer te bewegen De andere groep deed er nog De heren Jansen, De Bruyn, De Jongh, De Goede, Hesse en Verhoeven vormden het forum tijdens de bedrijvenavond. De Jongh neemt een slokje en Verhoeven overdenkt zijn zonden. twee laatste sprekers van de avond, die hun betogen over sportsponsoring en creatief denken verhelderden met voorbeelden over lingerie. Hesse van de Stichting Spel Sport vertelde zijn gehoor dat zij veel profijt kunnen hebben van sportsponsoring. „Maar dan moet u wel weten wat u wil bereiken, duidelijke eisen stellen en een sport zoeken die bij het imago van uw produkt of bedrijf past. Het heeft geen zin om de vereniging 'Het Bel gisch Peerd' te sponsoren als je lingerie verkoopt." Hesse stelde dat het ook las tig kan zijn om als sponsor te fungeren. Het kost veel tijd en veel clubs hebben de structuur en organisatiegraad niet om aan de eisen en verwachtingen van de sponsor te voldoen Hesse stak de hockeyclub een veer op de hoed, omdat zij van het ambitieuze plan 'De stich ting Vrienden van Mixed Hoc key Club Leusden' een succes gemaakt hebben. Daarna wandelde de Ant werpse professor De Bruyn over het podium. De Belg werd het succesnummer van de avond. Hij hield een interes sante lezing over creatief den ken en omdat De Bruyn zijn college had aangekleed met talloze grappen was hij boven dien de gangmaker van de avond De Bruyn vertelde on der andere dat de Nederlan ders niet bang hoeven te zijn dat Belgen zich willen aan sluiten bij Nederland. „Jullie voetballen veel te slecht." Deze opmerking ging er bij de hoc keyers in als koek. De Bruyn definieerde creati viteit als: „verrassend, origi neel m de context en ter zake". Hij zei dat het doel van de mens was gelukkig te zijn en dat creativiteit alleen maar eèn middel tot dat doel is. £)e Bruyn legde er voortdurend de nadruk op dat creativiteit al tijd een duidelijk omschreven doel moet dienen. Negentig procent van succes wordt ver een schepje bovenop en strui kelde bijna over hun eigen be nen Alle kinderen hadden dro ge kleren mee moeten nemen Verstandige moeders hadden een mars uitgeloofd voor elk kind dat ongehavend en met volle bepakking terugkeerde van het feest. De volgende dag bleek dat alle kinderen veilig thuis gekomen waren en het erg leuk gevonden hadden. Dolfijn Wethouder Joost de Jongh was de eerste spreker op de drukbezochte bedrijvenavond mét een langdurig en zwaar programma Hij legde in een kort, bondig en grappig ver haal uit waarom ondernemers zich vooral in Leusden moeten vestigen. „De gemeente is een dolfijn. Een dolfijn duwt na de geboorte van een kleine het kind naar de oppervlakte om het adem te laten halen Zo is de gemeente Leusden ook." De Jongh wees er verder op dat Leusden het geografisch mid delpunt van Nederland is „Dat zegt Den Helder ook, maar bij ons is het echt waar." De Jongh was de enige spreker, die geen gebruik maakte van lichtbeelden bij zijn verhaal „Dit is het land van de klom pen, molens en sheets. Je kunt geen lezing meer bezoeken of de spreker toont lichtbeelden. Ik doe daar met aan mee." Na de wethouder nam Paul Verhoeven, hoofd advisering van het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf, plaats op het spreekgestoelte. Hij had de mantel van de onheilsprofeet omgeslagen en kraakte enkele harde noten over de uitbrei ding van 'De Hamershof'. Ver hoeven vertelde dat hij het een slechte zaak dat het winkel centrum uitgebreid werd op grond van matig onderzoek door MBO. „Er bestaan geen DPO's (distributie planologische on derzoeken, redactie), DPO's geven aan hoe de koopkracht zich ontwikkelt en welke con sument op welke plaats geld uitgeeft, over Leusden. Ik snap niet dat je op deze manier een winkelcentrum gaat uitbrei den Trouwens de Hamershof deugt niet Er is geen trekker zoals een Hema met een vers afdeling. Bovendien heeft de Leusdense consument geen bindmg met de plaats." Voorzitter De Goede meldde nadat dit verhaal dat De Jongh erg boos was op Verhoeven. Tijdens de vragenronde stapte Pim Berghuizen, de voorzitter van de winkeliersvereniging Hamershof, naar voren. „Als wij meneer Verhoeven moeten geloven, kan de firma Schoon hoven beter morgen beginnen met het slopen van 'De Ha mershof'." Het bleek bij nader inzien erg mee te vallen. Berghuizen maakte Verhoeven iest wijzer „Op de Kamer van Koophan del, waar u toch ook uw kan toor hebt, liggen de DPO's van Leusden." De Jongh meldde dat het gemeentehuis ze ook gratis ter beschikking stelde. Verhoeven zat er beteuterd bij te kijken. Hij had bij hoog en laag volgehouden dat hij goed onderzoek voor zijn lezing had gedaan. Hij was niet op DPO's gestuit. De Jongh wreef nog even zout in de wonde: „Wij hebben wel aantrekkelijker winkels dan een Hema met een vers-afdeling. In de Hamershof II komt bijvoorbeeld een ge specialiseerde lingeriewin kel." Met deze laatste opmerking refereerde De Jongh aan de

Leusder Krant | 1993 | | pagina 16