Ouderenbeleid, een belediging 1.79 SB 3 5 10 Mixed HockeyClub pakt groot uit 1.69 Vertrek De Weerdt 'n kwestie van'hij eruit of ik eruit' Parson stopt als raadslid Leusder Krant OPGAVEBON lONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN 't Hamersveld laat ergenis merken Ouderenbonden steunen actie SERVA VOLVO Ruiten bekrast Snorfiets gestolen Presentatie kandidaten D66 Inbraak bedrijf Rijden onder invloed Winkeldieven aangehouden ISchouderkarbonade Nieuwzeelandse C QO Kiwi's Magere runderlappen van de AA schouder Deurmat HOOGVLIET* BDU Begroting Emancipatiewerkster Schijnwerper Ouderen EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT n I Leusder Krant UITGAVE BOU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB 8ARNEVELD LEUSDEN - De afgelopen week vierde de Mixed Hockey Club Leusden haar twintigjarig bestaan. Vrijdag was de dag dat de Leusdense bevolking bij het feest betrokken werd. Op het Valleisportpark werd het wereldduurrecord hockey verbeterd. Deze poging trok veel publiek en veel standjes met koopwaar. Fotograaf Hans Roggen schoot deze foto in de avonduren, toen het publiek behalve langdurige sport ook dixie-land muziek en een disco voorgeschoteld kreeg. Het lustrum was erg goed georgani seerd en oogstte veel lof. In de krant uitgebreid verslag over alle activiteiten, die in het kader van het vierde lustrum gehouden werden, (foto: Hans Roggen) LEUSDEN - Harde actie', betekent bij de bewoners en medewerkers van 't Hamers veld, gebak, snert en bingo. Volgens directeur J.W.G. de Bruyn zijn de meeste bewoners het met het personeel eens dat LEUSDEN - De actie in 't Hamersveld heeft de volle steun van de plaatselijke afdelingen van de oude renbonden. Dat laten de afdelingen van ANBO, PCOB, Unie KBO en NBP in een gezamenlijke pers verklaring weten. „Voor ons is de maat nu vol. De voorgenomen WVC-bezui- niging van 282 miljoen gulden op de verzorgings huizen moet van de baan", aldus de ouderenbonden. Om het protest kracht bij te zetten zullen de ou derenbonden donderdag 30 september een petitie aanbieden aan burge meester Panis. Tegelijker tijd zal directeur De Bruyn van 't Hamersveld een ad hesiebetuiging in ont vangst mogen nemen. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsierdamsweg 7 - iel 033-6JU15- LEUSDEN - In het weekend zijn bij een school aan de As- schatterweg door onbekenden zes ruiten bekrast. LEUSDEN - Maandagavond is tussen 19.45 en 21.00 uur de snorfiets van een 23-jarige Amersfoortse gestolen. Het rij wiel stond op de Eikenlaan ge stald. De snorfiets was een groené Peugeot met het verze keringsplaatje SLN 322. de manier waarop minister Hedy d'Acona met ouderen omgaat, niet te pruimen is. Dat moet deze week op enigszins ludieke wijze duidelijk ge maakt worden. De protesten zijn speels om de bewoners niet lastig te vallen met nog meer ellende dan de wisselende be richtgeving over hun positie al geeft. Gebak bij de koffie om de zure smaak van de plannen van de minister weg te spoelen op woensdag. Snert eten omdat men het een snert beleid vindt en gratis taarten om op te eten omdat het zonde is deze aan de minister te vergooien. De reden voor de acties kent een nieuw Nederlands begrip; YVOZO- CO's. In de allereerste plaats heeft De Bruyn de bewoners duide lijk gemaakt dat zij niet te we zen hebben. Wie nu in een ver zorgingstehuis woont, mag daar blijven wonen, van de mi nister. Zondag heeft zij dit op de regionale bijeenkomst van de PvdA nog eens nadrukkelijk gezegd. Daarmee is de onge rustheid voor het eigen wonen bij de huidige bewoners mis schien weggenomen, het be zwaar tegen de door haar voor gestelde maatregelen wordt gedeeld door iedereen die bij de zorg voor ouderen betrok ken is. De manier waarop de mi nister wil bezuinigen heeft niet alleen betrekking op salarissen en arbeidsplaatsen. Al zullen de voorgestelde maatregelen leiden tot een besparing van ruim 140 miljoen (zegt d'Anco- na) en ruim het dubbele (denkt De Bruyn). „De minister re kent de effecten van haar voor stellen niet mee. Zoals de ge volgen voor de CAO's, de func tiewaardering en het feit dat de pot van de pensioenfondsen leeg is", aldus De Bruyn in een toelichting. De voorgestelde bezuinigingen zou 't Hamers veld 250.000,- tot 280.000,- kunnen schelen, goed voor 2 tot 2,5 arbeidsplaatsen minder. Op een totaal van 37 full-time arbeidsplaatsen volgens de di recteur 'een behoorlijke klap'. De Bruyn; „Onze bewoners begrijpen dat ze met minder personeel minder aandacht en zorg kunnen verwachten. Zij zien beter dan welke deskundi ge buitenstaander dan ook wat dit in de praktijk betekent Opheffen De'Bruyn„Maar erger nog dan het geld dat de minister wil weghalen door een reeks van maatregelen, is wat ze met de opbrengsten van de bezuini gingen wil doen. Ze wil de ver zorgingstehuizen opheffen!" Door 100 miljoen extra aan de verpleegtehuizen te geven en 50 miljoen extra voor de thuiszorg, wil d'Ancona berei ken dat ouderen langer zelf standig kunnen wonen en als het echt niet langer kan naar een verpleegtehuis gaan De Bruyn: „Op zich is daar mets op tegen. Maar de nu voorgestelde herverdeling gaat over het nu aanwezige perso neel en de huidige bewoners heen. Want terwijl het geld no dig voor de zorg van nu wordt weggehaald, is de nieuwe orga nisatie nog niet klaar." Het verschil tussen wat d'A cona voorstelt en 't Hamers veld te bieden heeft is dat de minister 'hulp op afspraak' wil, zoals de thuiszorg dat kan bieden. De verzorgingstehui zen staan voor hulp op afroep, 24 uur per dag. Hoeksteen in het voorgestelde beleid zijn de zogenaamde WOZOCO's, de woonzorgcomplexen. De Bruyn; „De minister gaat er volgens mij terecht van uit dat de ouderen tegenwoordig lie ver niet meer op een kamertje van 16 vierkante meter willen wonen, maar de beschikking willen hebben over twee tot drie kamers. Prima idee, maar het ombouwen van de huidige verzorgingstehuizen tot woon complexen betekent een enor me financiële last. De huur van die twee-, driekamerflats zal tussen de 1 500,- en 2.000,- gulden per maand komen Bedragen die moeilijk op te vervolg op pagina 6 LEUSDEN - Een sluimerend en onuitgesproken gebleven conflict tussen de PvdA- raadsleden Gert de Weerdt en Nico Klerk heeft het vertrek van de eerste ingeleid. Dat zegt Gert de Weerdt in een inter view met de Leusder Krant, deze week. Het vertrek van De Weerdt veroorzaakte deze zomer poli tieke deining. Met name de verschillende lezingen die de betrokken partijen gaven over de reden van het vertrek baar den opzien. Afdelingsvoorzit ter Geiske Hibma hield het desgevraagd op 'rugklachten', terwijl De Weerdt in zijn ont slagbrief aan de burgemeester 'aandrang van het afdelingsbe stuur' als reden ten tonele voerde. Het afdelingsbestuur corrigeerde haar lezing later in een officiële persverklaring, waarin werd gesteld dat De Weerdt was gevraagd zich te rug te trekken 'teneinde een frisse ploeg de kans te geven zich in te werken voor de nieu we raadsperiode' De Weerdt noemt echter een controverse tussen hem en fractiegenoot Nico Klerk als belangrijkste reden voor zijn uiteindelijke vertrek Klerk zou, volgens De Weerdt, het bestuur hebben gezegd dat verdere samenwerking onmo gelijk was geworden. Een kwestie van 'hij eruit of ik er uit'. De Weerdt zegt in het in terview niet te weten wat de diepere oorzaak van de ver meende slechte samenwerking tussen de fractiegenoten is. Tot nu toe hebben partijen geweigerd nader in te gaan op de achtergronden van het con flict. Ook tijdens de ledenver gadering van de PvdA, die maandag werd gehouden, ble ven die zaken onder tafel. Op de ledenvergadering van de PvdA wilden de leden wel weten waarom De Weerdt het veld moest ruimen. In de pers was de indruk gewekt dat er problemen op persoonlijk vlak waren. Voorzitter Geiske Hib ma ontkende dat dit het geval was. Het bestuur had zich twee jaar geleden zorgen gemaakt over de continuïteit in de frac tie, omdat Corri Verduin met de politiek zou stoppen. De Weerdt had ook plannen om zijn politieke carrière te beëin digen. Het bestuur leek het geen goed idee leek met een geheel nieuwe fractie de nieu we periode in te gaan. Daarom was De Weerdt gevraagd te verdwijnen. Zie verder elders in deze krant. LEUSDEN - WD-fractie- voorzitter Alrich Parson zal na de gemeenteraads verkiezingen niet terugke ren in de raad. „Na een jaar of twaalf ('vraag me niet precies hoe lang, dat heb ik niet bijgehouden') vind ik het wel genoeg, ik wil er mee stoppen", vertelt Par son desgevraagd. Parson: „Als ik op de achterliggende tijd terug kijk, heb ik als raadslid twee duidelijk verschillen de perioden meegemaakt. De tijd tot het aantreden van het huidige college was bepaald een roerige. Eufemistisch zou ik die tijd op zijn minst als 'le vendig' willen karakteri seren. Er was duidelijk minder structuur in het be stuur, waardoor er meer verrassingen waren. Als raadslid was je daardoor directer betrokken bij het bestuur. Het is nu allemaal veel rustiger geworden. En daardoor voor mij in ieder geval ook minder interes sant. Dat speelt ook een rol in de afweging om ermee te stoppen", aldus Parson, die in de loop der tijd bijna alle raadscommissies be mande namens de WD. De laatste tijd fungeerde Par son als fractievoorzitter. LEUSDEN - De afdeling Leus den van D'66 zal de Gemeente raadsverkiezingen ingaan met een lijst van dertien kandida ten. Donderdag 30 september zullen deze kandidaten zich in een openbare vergadering pre senteren. Er kunnen door be langstellenden vragen gesteld worden. Heel ongebruikelijk in de politiek is dat de volgorde van de kandidaten op de lijst uitsluitend door de leden be paald wordt en niet alleen door de bestuursleden. Na de pre sentatievergadering zullen de leden via poststemming de de finitieve volgorde van de kan didatenlijst vaststellen. Alleen de lijsttrekker wordt op 22 no vember in een openbare verga dering gekozen. LEUSDEN - Bij een inbraak in een bedrijf in de Biezenkamp is een geldbedrag van twintig duizend gulden buitgemaakt. Onbekenden forceerden de deur om binnen te komen. De inbraak is tussen zaterdagmid dag en maandagochtend ge pleegd. LEUSDEN - Woensdagnacht om half één is een automobilist door de politie aangehouden vanwege een defect remlicht. Toen een agent hem daarover aansprak rook hij alcohol. Hierop werd de man. een 40- jarige Amersfoorter, aan de blaastest onderworpen. Hier uit bleek dat hij teveel gedron ken had en werd meegenomen naar het bureau. Hij kreeg een rijverbod van één uur en een geldboete van 400,- opge legd. Bij een alcoholcontrole op de Heiligenbergerweg heeft de politie vrijdagmiddag om 16.10 uur een 33-jarige Amersfoorter aangehouden. De man bleek vijf maal zoveel gedronken te hebben dan de toegestane hoeveelheid Hij kreeg een rijverbod van vijf tien uur en zijn rijbewijs werd ingenomen. LEUSDEN - De politie heeft dinsdagmiddag op het Erf drie verdachten aangehouden. Een 37-jarige vrouw en een 21-jan- ge man uit Amersfoort en een 27-jarige man uit Nijmegen kregen een procesverbaal we gens het stelen van goederen uit enkele winkels. Zij hadden in elk geval drie pakketten vlees meegenomen zonder te betalen. (advertentie) k"»™ u.yo 5o. 500 Gram Pak 175 Gram u 500 Gram .4^. 'sr ALLE AANBIEDINGEN GELDIG VAN 27-09 ""'M 02-10*93 35 x 60 cm. Diverse kleuren. bewezen de goedkoopste! r: WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 De Leusdei Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Krantenkombinatie Midden Nederland Kantoor. Asschalterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 22 INHOUD Geen loodzware erfenis, maar een bruidschat belooft wethouder Vroon het nieuwe college Toch moest hij deze week een begroting met tekorten presenteren De remedie is bezuinigen en belasting verhoging. Louise Mennes begon onlangs haar werk zaamheden als emancipatiewerkster. Daarmee ging een lang gekoesterde wens van de Vrouwenraad in vervulling. Loui se zou het liefste willen dat je je buur- vtouw in 't Vooronder tegenkomt. Inge Boele reisde onlangs af naar Athene en werd daar verrassend derde bij de we reldkampioenschappen karate. Karate is nog geen olympische sport, maar als het aan Inge ligt is zij er in 2000 in Sydney bij. Deze week, na afwezigheid tijdens de zo mervakantie, keert de Ouderenpagina te rug Deze keer staat de 'mobiliteit' Cen traal. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen Eon eigen kram die u op de hoogte houdt over alles wat er r uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker. Vul dus snel do onderstaande opgavebon in' JA, ik wil natuurli|k een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1