Leusder Krant Sisss sssissertjes Vertrek De Weerdt roept vragen op tijdens ledenvergadering PvdA ezuiniging en belastingverhoging beheersen begroting Bruidschat kan tekort niet verhullen Nieuw beleid De inkomsten inkomsten begroting 1994 De bezuinigingen jnsdag 29 september 1993 Pagina 3 m- 1993 1994 1995 1996 1997 i ixreod-gocdbelasfing siddcldc woning 200.000.)l •bruikers d-eraren 239.00 294.00 242,00 299,00 242,00 299.00 242.00 299.00 242,00 299.00 *bioffenheffing/reinigingsrechten tnpersoonsbuishoudens .enge huishoudens ednjven 266.00 312,00 312.00 288,00 339,00 354.002 292,00 344.00 354,00 297.00 349.00 354.00 301,00 354,00 354.00 cd recht 68,00 74.00 77,00 81.00 85.00 jdenbelasting (één hond) 87.60 97,80 97,80 97.80 97,80 ul (excl hondenbelasting) ^bruikers rgeairen en gebruikers 619,00 913.00 655,00 954.00 663.00 962.00 672,00 971.00 681.00 980,00 oog geen rekening gehouden met de hertaxatie OGB uf gebaseerd op 100% kostendekking uitgaven begroting 1994 naar hoofdfunktie openbare veiligheid (3.6%) bestuursapparaat (33.1%) JSDEN - Het gemeentelijk houdboekje kan de ko lde vier jaar alleen klop- d gemaakt worden na een e ingreep in de uitgaven en verdere verhoging van de istingdruk. Zonder die in- ien zou het tekort volgend oplopen tot 863.000,—. jaren daarna wordt dat te- weliswaar minder groot, n het 'gat' tussen uitgaven inkomsten is, als er niets aan zou worden, in 1997 ruim 464.000,-- groot, geluiden bij de begroting vorig jaar waren veel opti- tischer en bezuinigingen den toen achterwege blij- Sindsdien werd wethou- Vroon van Financiën ech- geconfronteerd met enkele e tegenvallers. Met name Den Haag kwam minder binnen dan verwacht en ziet ernaar uit dat dat de lende jaren zo blijft. Met grote bezuinigingsopera- worden de gevolgen daar binnen de perken gehou- leuke boodschap van on dus, die deze week de ste begroting vóór de ver ingen van volgend jaar enteerde Toch durfde hij uitspraak aan dat hl] het iwe college niet opzadelt een loodzware erfenis, ir met een bruidschat van a 700 000,—De verkoop het kabelnet aan NKM de gemeente namelijk i windeieren gelegd. Met de st daarvan kan het nieuwe !ge doen wat zij wil. ndanks die meevaller kon niet voorkomen, nadat usdag 29 september 10 uur: Inloopavond Ijs ver, Bavoortseweg 25. uur: Triviantavond, 't ronder, Burgemeester van bstlaan 2. iderdag 30 september 10 uur: Inloop- en spel- idag Zuidzij, de Woelige ik, Prinses Irenelaan. 5 uur: Scholierencafé in IJsbreker, Bavoortseweg uur: Presentatie kandi- gemeenteraadsverkie- ;en D66. De Kom, Hamers- 'seweg 51. •0 uur: Inloopavond De ireker, Bavoortseweg 25. idag 1 oktober 15 uur: Scholierencafé in IJsbreker, Bavoortseweg 10 uur: Prikkeldisco in de Hamersveldseweg 30 10 uur: Open huis Dans- ool Tacke 10 uur: Inloopavond De ireker, Bavoortseweg 25 erdag 2 oktober iele dag:Oud papieractie S, Achterveld 10 uur: Open huis dans- ool Tacke uur: Dansavond voor 'enstaanden in De Mof. ihemseweg 95. i0 uur: Louisiana Night in IJsbreker, Arnhemseweg dag 3 oktober 10 uur: Toneelstuk 'De laanse meesterhand' door doto in Ons Gebouw, Ach- tld. sndag 4 oktober uur: Verhalen over onsch Leusden bi] De dzij in de Woelige Hoek, ises Irenelaan. isdag 5 oktober uur: Kledingbeurs in 't -ronder, Burgemeester van Postlaan 2. ensdag 6 oktober '0 uur: Kledingbeurs pskerk in 't Trefpunt, Arn- öeweg 75 '0 uur: Start creatieve Wek van het Franciskaans gerenwerk in Stoutenburg. hij vorig jaar het bezuinigings- spook na jaren de deur uit wist te werken, dit keer het mes er weer in zal moeten zetten. Vol gend jaar zal een bedrag van ruim 590.000,— bezuinigd moeten worden. Dat bedrag loopt de komende vier jaar op tot ruim 922.000,--. Welke organisaties daarvan de dupe zullen worden, was voor een deel al bekend vóór de publikatie van de begroting. Zo kreeg het bestuur van de Muziekschool al voor de zomer te horen dat zij per jaar 50.000,— minder subsidie krijgt. Nu krijgt echter ook de zwembadstichting, die de Oc topus beheerd, te horen dat zij de borst nat kan maken. Vol gend jaar is er 47.500,— min der beschikbaar voor het bad en dat loopt in de jaren daarna zelfs op tot 95.000,— De verhogingen van de be lastingen lijken op een herha lingsoefening van vorig jaar. De gemeente probeert al ja- Ondanks de bezuingingen en de belastingverhogin gen is er in Leusden de ko mende jaren toch nog ruimte voor nieuw beleid. Volgend jaar kan er 272.000,— besteed wor den aan nieuwe zaken. Dat loopt in de jaren daarna tot en met 1997 op tot 790.000,—. Voor oplei ding, vorming en training van ambtenaren is jaar lijks een bedrag van 20.000,-- beschikbaar. Een noviteit is de aan schaf van stemmachines. Geen overbodige luxe, want volgend jaar staan maar liefst drie verkiezin gen op de agenda, zodat de zeer moderne machines, die gemiddeld ƒ40.000,— per jaar kosten, zichzelf te rugverdienen. De aanschaf van nieuwe bushokjes kost gemiddeld 35.000,— per jaar. Met de beveiliging van scholen, die te kampen hebben met de gevolgen van toenemend vandalis me is jaarlijks 20.000,-- gemoeid. Ook voor de ver bouwing van de Korf is geld beschikbaar: 60.000,-- per jaar. Die verbouwing was ook een wens van de Culturele Raad, maar het vorstel van het college zal voor de Culturele Raad ongetwij feld een teleursteling zijn. De Raad wilde een verdie ping op De Korf, zodat het gebouw als cultureel cen trum gebruikt zou kunnen worden. Er is echter geko zen voor ver- en nieuw bouw van Groot-Krak- horst, die deze functie zal moeten gaan vervullen. Minder grootschalig dan de Culturele Raad wenste, maar ook goedkoper: 20.000,-- per jaar. Voor de uitbreiding van de kleedhokken van Roda en LHV (een gezamelijk project) is 16.000,-- per jaar uitgetrokken. In het jaar van de ouderen kan de WOL rekenen op ƒ31.000,— per jaar. Het Kunstkwartier wil een Nationaal Monument ter nagedachtenis van de TD- groep, die in de oorlog on der leiding van Leusde- naar Brouwer persoonsbe wijzen vervalsten. Daar was al een bedrag van 30.000,-- voor weggezet, maar daar komt een aan vullend budget van 10.000,- bij. Voor de aansluiting van het buitengebeid op de riolering zijn forse investe ringen nodig. Eenmalig kost dat de gemeente een bedrag van 1.600.000,--. Daarbij komen jaarlijks de lasten die tot 1997 oplopen tot 96.000,--. De uitvoe ring van een natuur- en milieu-educatieplan kost de gemeenschap per jaar 64.000,-. renlang haar dienstverlening aan de burger kostendekkend te maken. Tot nu toe legt zij er per huishouden 34,00 bij, maar de kosten van het ver werken van het huisvuil blij ven de komende jaren stijgen. Ook de prijsstijgingen, die de gemeente moet betalen, rekent zij door aan de burger Vorig jaar ging Vroon er nog vanuit dat hij daarvoor 4 procent moest rekenen. De inflatie viel echter mee, zodat het percen tage beperkt kan blijven tot 1,5 procent. Om de riolering de komende jaren 'kostendekkend' te kun nen onderhouden en te beheren moet het rioolrecht elk jaar met ƒ5,— worden verhoogd Daarbovenop komt een bedrag van 3,22 per huishouden, om dat het buitengebied de ko mende jaren op het riolerings telsel zal worden aangesloten. Nog niet in de berekeningen opgenomen zijn veranderingen in de tarieven van de Onroe rend Goedbelasting. Op dit moment voeren deskundigen m opdracht van de gemeente een hertaxatie uit van het Leusdense woningbestand. Dat zou in sommige gevallen tot verhoging van het tarief en in andere gevallen tot verla ging kunnen leiden De ver wachting is dat de netto-op brengst voor de gemeente ge- verkeer, vervoer en waterstaat (17.0%) ruimtelijke ordening en volkshuisvesting (3,3%) volksgezondheid (5.4%) sociale voorzieningen en maatschappelijke dienstverlening (13.3%) lijk blijft Hoe de verhogingen van de gemeentelijke belastingen voor de individuele burger de komende jaren uitpakt is in het staatje hieronder af te lezen. Zie ook de kaders elders in deze krant Uit het onderstaande gra fiekje is af te lezen waar de gemeente haar inkomsten vandaan heeft. Belangrijk ste financier is het rijk, die maar liefst 62,6 procent van de gemeentelijke in komsten voor haar reke ning neemt. Een deel daar van (doeluitkeringen) is bestemd voor specifieke doeleinden, zoals de aan leg van wegen en dergelij ke. Het overige deel ^can de gemeente naar eigen in zicht besteden. De afhankelijkheid van het rijk maakt de gemeente ook kwetsbaar. De ge meente heeft geen enkele invloed op de hoogte van de uitkeringen, want het parlement in Den Haag be paalt hoeveel geld er naar de gemeeentes wordt door gesluisd. Elk jaar wordt de afdeling financiën van de gemeente weer gecon fronteerd met de grillen en grollen van 'Den Haag'. In regelmatig verschijnende circulaires wordt duidelijk gemaakt welke gaten in de de gemeentelijke begro ting gedicht moeten wor den. Zo is nu al bekend dat Leusden kan rekenen op flinke kortingen die kun nen oplopen tot maximaal 2,5 miljoen gulden per jaar. Reden daarvan is dat grote gemeentes, die kam pen met moeilijk op te los sen sociale problemen, meer geld krijgen ten koste van de kleine 'probleemlo ze' plaatsen. Een andere zaak, die de komende jaren een rol gaat spelen is de zogenaamde decentralisatie. Taken die tot nu toe door Den Haag werden uitgevoerd, wor- uitkering gemeentefonds (36,6%) overige inkomsten (10,1%) doeluitkeringen (26,0%) rijksbijdrage volkshuisvesting*"", et. (7.4%) hMngci a x retributies (9,1%) den nu op de bordjes van de gemeentes geschoven. Een voorbeeld daarvan is de Wet Uitvoering Voor zieningen Gehandicapten. Wie een aangepaste wo ning of een rolstoel nodig heeft, moest tot nu toe aan kloppen bij verschillende instanties. Vanaf volgend jaar nemen de gemeentes die taak op hun schouders. Zij krijgen daarvoor wel geld van het rijk, maar niet het bedrag dat er nu be schikbaar voor is. Den Haag gaat er namelijk van uit dat de uitvoering van dergelijke taken efficiën ter kan, als ze 'gedecentra liseerd' worden uitge voerd. Er blijven drie inkom- stenposten over, waarop de gemeente wel direct in vloed kan uitoefenen. De belastingen, de heffingen en retributies en de overige inkomsten. Het meest voelbaar voor de burger zijn de veranderingen van de gemeentelijke belas tingtarieven. Verhoging daarvan lijkt uit finan- cieel-technisch oogpunt ook de gemakkelijkste ma nier om eventuele tekorten in de begroting te dekken. Politiek gezien is het natuurlijk niet zo eenvou dig. Belastingverhoging, hoe goed het doel ook moge zijn, is bij de burger na tuurlijk nooit populair. In een verkiezingsjaar, zoals wij dat nu tegemoet gaan, lijkt het nemen van derge lijke maatregelen op het verzoeken van de goden, (zie ook het kader over de belastingdruk) Vorig jaar bleef Leusden ervan verschoond, maar dit jaar was er niet aan te ontkomen. Het rijk kon digde aan minder geld naar Leusden over te ma ken en dus moest er weer bezuinigd worden. Her overwegen heet dat in Leusdens ambtenarenjar- gon, want het begrip be zuinigen heeft een te ne gatieve klank. In 1994 moet er bijna 600.000,-- heroverwogen worden. Dat loopt tot en met 1997 op tot ruim ƒ922.000,-. De Muziek school 50.000,— per jaar) en zwembad 95.000,—) zijn voorbeel den van organisaties die het moeten ontgelden. Door het personeel van het gemeentehuis te vra gen aan de koffie en thee mee te betalen wordt er 20.000,— bezuinigd. Eenzelfde bedrag wordt bespaard door inschake- .ling van personeel van de sociale werkplaats bij het schoonmaken van het ge meentehuis. Een efficiëntere regeling voor het schoolvcrvoer le vert 50.000,-- op. Het op gaan van Soccle in een nieuwe stichting is goed voor 52.000,--. Opval lend is verder het schrap pen van de inzameling van klein chemisch afval. Dat gebeurde twee keer per jaar. Achterwege laten van deze inzameling bespaart de gemeente 30.000,—. De belangrijkste bespa ring wordt echter gevon den door het opzij zetten van 1000.000,--. De rente daarvan levert de ge meente jaarlijks een be drag van ongeveer 100.000,- op. L LEUSDEN - „Als dit waar is, ben ik door het bestuur voor gelogen", riep aftredend ge meenteraadslid Gert de Weerdt tijdens de discussie over zijn vertrek op de leden vergadering van de PvdA ver baasd uit. De leden wilden graag weten waarom De Weerdt het veld moest ruimen. De discussie die deze vraag op riep verliep uiterst verward. Het bestuur gaf toe dat de kwestie 'De Weerdt' ongeluk kig in de pers gekomen was en betreurde dat ten zeerste. Maar Geiske Hibma, de voorzitter van de afdeling, kon alle leden geruststellen- een persoonlijk conflict heeft niet aan de basis van het aftreden van Gert de Weerdt gestaan. Zijn vertrek heeft gewoon te maken met goed politiek beleid. De ledenvergadering van de PvdA zijn in de regel openbaar, maar voor de pers bij deze ver gadering aanwezig mocht zijn, moest er gestemd worden. Geiske Hibma kon zich name lijk voorstellen dat de leden in de beslotenheid van de eigen kring over het concept verkie zingsprogramma wilde praten. Bij de stemming was het over grote deel van de aanwezigen voor toelating. Maar voor het verkiezings programma tegen het lucht ge houden werd kwam het terug treden van Gert de Weerdt aan de orde. De leden waren onge lukkig met de manier waarop zijn aftreden m de pers geko men was. Bovendien wilden zij weten wat er nu eigenlijk pre cies gebeurd was ,.Je wordtp straat aangesproken en je weet als lid niet wat je moet zeg gen." ,,Dit gaat stemmen kos ten." „Het lijkt wel of De Weerdt een wegwerpartikel is, als dat waar is wil ik niet lan ger lid van de partij zijn", wa ren enkele reacties uit de zaal. „Wij willen van De Weerdt zelf horen wat er gebeurd is." De Weerdt vroeg zelf geen spreektijd aan. „Ik zeg alleen iets als het heel erg wordt. In december 1992 zijn de eerste gesprekken over mijn aftreden gevoerd, meer wil ik er niet over kwijt Geiske Hibma leg de de gang van zaken uit. „Wij maakten ons zorgen over de continuïteit in de fractie. „Wij wisten al langer dan twee jaar dat Com Verduin ook de poli tiek zou verlaten Daarom heb ben we besloten aan Gert de Weerdt te vragen of hij het veld wilde ruimen." Corn Verduin betreurde dat de kwestie De Weerdt zoveel negatieve publi citeit heeft opgeleverd. „Onze tegenstanders en de media hebben deze affaire gebruikt om de PvdA een schop na te geven. Dat vind jammer, want onze intenties achter het weg sturen van De Weerdt waren goed." Hibma gaf toe het ver trek negatief in de pers is geko men. „Er is sprake geweest van communicatie-fouten. Dat is jammer De leden van de PvdA vroe gen zich af of het feit dat Kees de Kruif de plaats van De Weerdt in nam betekende dat de fractie voor de komende vier jaar in de gemeenteraad al vast stond. „Het gaat landelijk niet zo goed met de partij en deze commotie zal ons stemmen gaan kosten. Wij zullen abso luut niet meer gemeente raadsleden krijgen. De leden worden gepasseerd." Fractie voorzitter Nico Klerk zag dat anders: „Het is gewoon goed dat De Kruif ervaring opdoet. Maar als u straks zegt dat er beter kandidaten binnen de PvdA zijn dan Kees en ik, hebt u het recht ons naar huis te sturen. Het gaat alleen maar om de continuïteit in de frac tie." Toch bleef bij veel leden het gevoel bestaan dat er sprake was van een persoonlijke vete. Corri Verduin probeerde die twijfel weg te nemen. „Ik heb twee jaar geleden al aangekon digd dat ik uit de politiek zou gaan. Dat mocht niet naar buiten gebracht worden, om dat dat mijn functioneren als wethouder zou schaden. Toen hebben wij al over het aftreden van De Weerdt gehad. Het heeft allemaal wat langer ge duurd dan wij verwacht had den. Maar het is allemaal an ders gegaan dan wij dat wil den." De Weerdt merkte op: „Als dat waar is, dan heeft het bestuur mij iets op de mouw gespeld Uiteindelijk wilde de zaal weten of het alleen de kwestie van continuïteit geweest was die tot de val van De Weerdt geleid heeft. Hibma bevestigde dat er geen persoonlijke con flicten waren. Gert de Weerdt deed ook een duit in een zakje. „Niemand kan mij dwingen de fractie te verlaten als ik dat niet zou willenVerduin meldde: „Er gaan geruchten dat ik door Felix Rottenberg gedwongen zou zijn om te ver trekken. Ik had al besloten weg te gaan voor hij op het toneel verscheen." Verkiezingsprogramma Na de pauze kwamen de in houdelijke zaken aan bod De programmacommissie vertelde dat zij geprobeerd had een kort en duidelijk verhaal te schrij ven. De vergadering meende dat dat gelukt was, maar dat het niet erg concreet en duide lijk in de stellingname was. Daar werd hangende de verga dering iets aan veranderd. De paragraaf over de volks huisvesting leverde veel dis cussiestof op De commissie stelde de tekst voor: „De PvdA vindt dat eerste Het Vliet moet worden volgebouwd voor be spreking van andere locaties aan de orde is. Bij de planning van nieuwbouwprojecten wor den natuur en milieu zoveel mogelijk ontzien." De Weerdt was het daar niet mee eens „Dit is een veel te aaibare hou ding ten opzichte van andere partijen." Verduin viel hem bij. „Wij hebben jarenlang gezegd dat de huizen, die in Het Vliet gebouwd worden de laatste zullen zijn. Daar kunnen we nu niet ineens vanaf stappen. De Weerdt en ik hebben ons daar jarenlang sterk voor gemaakt." De leden vroegen zich af of het wel verstandig was om te zeggen dat de huizen in Het Vliet de laatste zullen zijn. „Dat zullen er nooit meer dan vierhonderd worden", merkte iemand op. „Als ik nummer vijfhonderd op de lijst zou zijn, zou ik niet op de PvdA stem men. Die partij onthoudt mij een huis." Maar Verduin en De Weerdt waren het daar niet mee eens. Zij wilden vast aan het standpunt dat Het Vliet gefaseerd volgebouwd moet worden. En dat het dan afgelo pen moet zijn „Wij moeten uit sluitend bouwen voor eigen be hoefte", verklaarde Verduin Op verzoek uit de zaal werd aan de passage over Leusden buiten de grenzen toegevoegd dat de PvdA zich vierkant achter het asielzoekerscen trum stelt. De PvdA is boven dien van mening dat de ge meente Leusden zich actief be zig moet houden met de opvang van vluchtelingen. Een lid stelde voor het be houd van de tuingroendepöts op het programma te zetten. Verduin was daar tegen. „Uit onderzoek is gebleken dat de depóts duur en onpraktisch zijn. Ik vind dat er handiger methoden zijn om het tuin- groen op te halen. Het is goed dat die depóts verdwijnen En dus verdwijnen die depóts De PvdA vindt dat op 'De Hamershof' betaald moet ge parkeerd worden. Dezelfde man vond dat geen goed idee „Ik kan maar een keer per week boodschappen doen en dan moet dat met de auto Daar word ik nu door mijn eigen partij voor gestrafd." Maar ook deze opmerking viel niet op goede aarde. De miskende meedenker verzuchtte: „Als wij ons uit de markt willen prijzen, moeten we dat vooral niet nalaten." Gerhard te Winkel Sisssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94: '...De Gemeentedag zit er op en werd zo mogen wij aannemen van de afdeling voorlichting een succes. Rond de duizend mensen bezochten het gemeentehuis op 'tErf, de brandweerkazerne, de gemeentwerl of het nieuwe jongerencentrum bij de ijsbaan...' '...Het was niet zeker of de Leusdenaren zich wel voor hun gemeente interesseren. Het was namelijk de eer ste keer dat Leusden aan de landelijke dag meedeed. Tot overmaat van ramp kwam de regen met bakken tegelijk uit de hemel vallen, dus een fiasco leek niet uitgesloten. Dat de belangstelling van het publiek aan alle verwachtingen voldeed maakt het succes alleen maar groter... '...Op het gemeentehuis hebben ze de laatste tijd trou wens de smaak te pakken van het aan de weg timme ren. De kloof tssen burger en gemeente dient dringend te worden overbrugd, want op 't Erf bestaat het gevoel dat niemand in Leusden weet hoe hard de ambtenaren werken en boe goed de plaatselijke politici het alle maal bedoelen...' '...Eén van de manieren om die kloof te overbruggen is de burger te laten zien dat het bij de gemeente net mensen zijn. Burgemeester Panis, die vaak wat stijfjes en afstandelijk overkomt, gaat daarin deze week voorop...' '...Hij schreef een voorwoord in het lustrumboekje van de jubilerende hockevvereniging MHCL. Daarin geeft hij een fantasie prijs, die de lezer op z'n minst een: ,,oh jee, nooit gedacht van Fons", zal ontlok ken...' '...De Leusdense burgervader bekent in de fraai vormgegeven uitgave dat hij ia Oisterwijk en Tilburg zijn hockeyjaren doorbracht vanwege zijn buurmeis je...' '...Al als jongen van vijf jaar was hij jaloers op haar, als zij op zaterdagmiddag naar het hockey\'eld fietste. Zijn grootste wens was daarom deel te mogen uit maken van de grote hockeyfamilie...' '...Visioenen van geurend gras, zwetende lijven en limonade na afloop bleven hem niet bespaard, schrijft hij in zijn bijdrage aan de viering van het het 20-jarig bestaan van MHCL...' '...Dat jubileum brengt bij hem de herinnering terug aan zijn buurmeisje. ,,Zou ze het nog doen?" vraagt hij zich af. „Met alu-stick of hout?...' '...Antwoord zal hij wel nooit krijgen, schrijft hij berustend. Wij wel, want wij weten nu dat de kloof tussen burgers en gemeentebestuurders minder groot is dan wij soms denken. Het zijn gewoon mensen... '...In deze tijd van bet jaar zijn wij gewend aan grote stapels post, waarbij soms een dikke envelop of een opvallend pakketje eruit springt. Wij zijn wat dat betreft dns wel wat gewend... '...Deze week zat er in onze postbus in bet postkan toor een kaartje met de mededeling dat wij even moesten aanbellen bij het loket, omdat er een pakje op ons wachtte...' '...Nieuwsgierig bekeken wij de doos van alle kanten. Erg gewichtig kon de inhoud niet zijn. want het geval liet zich als een veertje optillen. Dat kon maar twee dingen betekenen: óf de afzender had vergeten de doos te vullen óf er zat iets zeer bijzonders in... '...Dat was dus twee keer mis. In de doos, die ons door Polaroid (van de zonnebrillen) was toegestuurd, zat een persbericht en een wat in vaktermen advertorial beet. Een tekst, die lijkt op een journalistiek stuk, maar bedoeld is om de lezer aan te zetten tot de koop van het erin beschreven artikel... '...Polaroid zet de voordelen van haar produkten op een rijtje en baalt er zelfs het milieu bij. Het groeiende gat in de ozonlaag maakt het dragen van een (pola- roid)zonnebril bijna tot een levensnoodzaak, lijkt de conclusie... '...Als het bedrijf, dat gevestigd is in Amersfoort, echt wil bijdragen aan het milieu, dan kan zij volgens ons beter zorgen voor een milieuvriendelijker verzending van haar persbericb ten. Dus niet meer in zo'n verspil lende kartonnen doos, maar gewoon in een envelop... '...Een sympathiek initiatief voor het bestrijden van burenlawaai kwam deze week onder onze aandacht. Een aantal instellingen zoals de Bond van Nederland se Architecten, de Nationale Woningraad en de Ne derlandse Stichting Geluidshinder streeft ernaar het burenlawaaiprobleem terug te dringen, laten zij in een persbericht weten...' '...Of zij daarin zuilen slagen, is voor ons nog maar de vraag. De wijze waarop zij hun campagne willen laten beginnen lijkt ons namelijk niet erg effectief. Met een officieel startschot krijg je volgens ons de buurt niet echt stil... '...Een riunoerige ledenvergadering van de PvdA met ais een van de thema 's de affaire Gert de Weerdt - lees er meer over elders in deze krant - deed bijna vergeten dat er ook nog een verkiezingsprogramma te bespre ken was. Dat kwam ondanks alle tumult toch nog aan de orde. Eén ideetje vonden we opmerkelijk...' '...Er werd de suggestie gedaan de nieuwe parkeer dekken bij bet gemeentehuis als concertzaal in te ruimen. Zowel geschikt als open lucht accommodatie (boven) ais binnenzaal (beneden). Meteen doen, be spaart een hoop geld en een eindeloze discussie over een nieuw cultureel centrum in Leusden...*

Leusder Krant | 1993 | | pagina 3