Leusden Leusden ISB gemeentedag 1993 Opgavebon regclrubrick l vergaderagenda huren in de Hamershof GEMEENTE (BDU WOENSDAG 29 SEPTEMBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden Op de agenda van alle commissies staat komende maand de gemeentebegroting - 1993. De begrotingsstukken, inclusief de belastingvoorstellen en de lijst met nieuwe projecten, liggen ter izage bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis en bij de bibliotheken dinsdag 5 oktober, commissie Welzijn en Onderwijs (W&O). Aan de orde komen ondermeer het definitief adviesrapport over de uitvoering van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG), de reactie van B&W op de door de Seniorenraad eind vorig jaar uitgebrachte nota Participerende Senioren, een overzicht van de in 1992 aangerichte schade aan scholen en een voorstel 52 duizend gulden beschikbaar te stellen voor de bouwkundige voorzienin gen in De Til. De vergadering wordt in verband met een presentatie door het zwembadbestuur gehouden in het zwembad Octopus en begint om 19.30 uur. eerste keer bleek groot succes Afgelopen zaterdag deed Leusden voor de eerste keer mee aan de landelijke gemeentedag. Vooraf had de organisatie niet durven hopen op veel bezoe kers. Bovendien regende het pgpestelen. Dat beloofde weinig goeds. Maar zelfs de grootste pessimisten kregen ongelijk. Bijna duizend bezoekers en veel positieve reacties vielen de organisatoren ten deel. woensdag 6 oktober, commissie Sociale Zaken, Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEMj. Belangrijkste punten op de agen da van deze commissie zijn een keuzevoorstel over de toekomsti ge inzameling van groente-, fruit- en tuinafval, het rapport van de regionale milieu-inspectie over het in Leusden in 1992 gevoerde milieu-beleid, het plan van aanpak van milieutaken in het 4e kwartaal van 1993 en een evaluatienota over het bermbeheer. donderdag 6 oktober, commissie Openbare Werken, Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken en Volkshuisvesting (OREV). In de vergadering van deze commissie komen o.a aan de orde de plannotitie voor het nieuwe bestemmingsplan Achterveld, het regionaal verkeers- en vervoersplan en de stand van zaken van de afsluiting van de Lockhorsterweg Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur, tenzij anders ver meld. De volledige agenda's met de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. 48 luxe en 32 urban villa appartementen Tot 1 november aanstaande kunt u inschrijven voor één van de 48 luxe huurappartementen of 32 urban villa appartementen die in de Hamershof worden gebouwd. De woningen worden gerealiseerd door de Woningstich ting Leusden en zijn in beginsel bestemd voor 55 plussers. De 48 luxe huurappartementen zijn verdeeld over drie woonlagen en beschikken over een ruime woonkamer en een, twee of drie slaapkamers. De woningen zijn be reikbaar via een centrale hal en beschikken over een lift. De huur prijzen variéren van 949,-- en 1.136,--, excl. servicekosten. Verdeeld over zes bouwlagen be schikken de 32 urban villa wonin gen over een royale living, luxe keuken en badkamer en twee of drie slaapkamers. De vier penthou ses hebben een riant dakterras. Ie der appartement heeft een eigen parkeerplaats. De huurprijzen lig gen tussen 1.232,-- en 1.591,— excl servicekosten Als u zich wilt inschrijven moet u: - economisch gebonden zijn aan Leusden; - of twee jaar in Leusden wonen; - of een sociale huurwoning ach terlaten; - of 55 plusser zijn en kind hebben wonen in Leusden. De volgorde van kandidaten wordt bepaald door loting door de nota ris. De indeling van de lotingsgroe- pen: - 55 plussers die doorstromer zijn; - 55 plussers die geen doorstromer zijn; - jonger dan 55+ die doorstromer zijn; - jonger dan 55 die geen door stromer zijn. Voor informatie, inschrijfformu lieren en folders kunt u zich richten tot de Woningstichting Leusden, Landweg 236, telefoon 944 262 of tot Schoeman Makelaars, winkel centrum Hamershof, telefoon 941 100. Twee thema's stonden tijdens de gemeentedag centraal. In de eerste plaats natuurlijk het landelijke the ma. Dat was het europees jaar voor de ouderen en de solidariteit tussen generaties. Dat thema was op een aantal mameren uitgewerkt. Zo waren de Seniorenraad en de WOL vertegenwoordigd met een kraam in de hal van het gemeentehuis. Ook de solidariteit tussen genera ties was op een indringende manier uitgewerkt. Tijdens een raadsver gadering van jongeren, die in totaal uiteindelijk meer dan drie uur duurde viel het besluit om een sub sidie te verstrekken van 1.000,-- voor een toneelproject Tijdens een aantal voorstellingen zal door jongeren de leefsituatie van oude ren worden gespeeld. Op die ma nier verplaatsen jongeren zich makkelijk in de positie van oude ren. Binnenkort zult u van dit pro ject meer merken. Als u er vragen over hebt, kunt u zich wenden tot de heer dr. A. Kmyswijk, telefoon 946230. Het andere thema waaraan tijdens de gemeentedag aandacht werd be steed was de afstand tussen burger en bestuur. Aanleiding daarvoor is onder andere de slechte opkomst tijdens de raads- en commissiever gaderingen en de matige belang stelling voor de politiek in het alge meen. Ook dit thema is op een aantal manieren uitgewerkt. In de eerste plaats door centraal in de hal van het gemeentehuis een aantal kramen te plaatsen, voor elke frac tie uit de gemeenteraad één. Daar naast zongen de raadsleden een speciaal voor de dag geschreven lied: de Leusder Ballade. Tenslotte was er aan het einde van de dag het politiek café. Tijdens de gemeentedag bestond de mogelijkheid om zonder de ver plichtingen die daar normaal ge sproken aan verbonden zijn, in het huwelijk te treden Acht 'echtpa ren' maakten zaterdag van die mo gelijkheid gebruik. Sommigen om gewoon eens te oefenen, anderen omdat daar een goede aanleiding voor was. Tot verbazing van velen traden ook de wethouders Corn Verduin en Joost de Jongh in het huwelijk. Volgens sommigen het begin van een paarse coalitie. Vol gens anderen een foutje. Hoe het ook zij, dit huwelijk trok veel be langstelling. Ook buiten het ge meentehuis was de 'plechtigheid' te horen. Omdat alles wat binnen ge beurde via geluidversterking bui ten te horen was. Door het slechte weer viel het be zoek aan het afvalstation aan de Spieghelweg en de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg tegen. mers geen gemeentelijk gebouw. De reden dat de bus voor ons nieu we jongerencentrum stopte was, dat het centrum onlangs officieel werd geopend en de gemeente de stichtingskosten heeft gesubsi dieerd. Trouwens, over de busdienst ge sproken, het slechte weer had dui delijk consequenties voor de bus dienst, die speciaal voor de ge meentedag was ingesteld. Een bus reed een rondje tussen alle ge meentelijke gebouwen inclusief de IJsbreker. Een andere bus pendel de tussen Achterveld, Stouten- burg, Leusden Zuid en Leusden Centrum. Aan het einde van de dag hadden de chauffeurs tussen de tachtig en de honderd mensen ver voerd. Tijdens de gemeentedag konden de bezoekers meedoen aan een ballonnenwedstrijd. In totaal wer den meer dan duizend ballonnen opgelaten. We wachten nu maar in spanning af welke ballon het verst komt. Er was ook een gemeentelijke quiz. Van de afdeling Ruimtelijke Ordening en Algemene Zaken. De hoofdprijs bestaat uit een vaart in een luchtballon. De prijswinnaar is inmiddels bekend en op de hoogte gebracht van het feit dat zij binnen kort in de ballon mag stappen. De medewerkers van de afdeling Gemeentewerken hadden veel lijd en moeite gestopt in het presenteren van hun activiteiten op de gemeentewerf en het afvalstation. Helaas was het slechte weer er de oorzaak van dat zij nauwelijks bezoekers kregen, (foto: Luc Kessen) Enkele tientallen bezoekers kwa men zich daar melden. Bij de brandweerkazerne turfde men uit eindelijk nog vierhonderd bezoe kers. Hoewel dat beduidend lager was dan men had verwacht, was dit aantal niet dramatisch slecht. De IJsbreker was ook opgenomen in de lijst van de te bezoeken lokaties. Daar ontving men gedurende de dag ongeveer driehonderd men sen. U zult zich afvragen waarom dit gebouw in de route van de bus dienst was opgenomen. Het is im- vragen en antwoorden prijsvraag afdeling ruimtelijke ordening en al gemene zaken la Hoeveel gemeenteraadsleden telt de gemeenteraad van Leus- den? 21 b Welke politieke partijen heb ben zitting in de gemeenteraad? CDA, VVD, PvdA, D66, GPV, SGP, Leusden '90 2 Wat betekenen de afkortingen'' a A.P.V. Algemene Plaatselijke Verordening b W.S.L. Woningstichting Leus- den 3 Hoeveel inwoners telt de ge meente Leusden per 1-1-1993? 27.675 4 Hoe luiden de namen van de bur gemeester en van de wethouders van de gemeente Leusden? Burgemeester Panis en wethouder Verduin-Munnik, de Jongh Vroon 5 Wat is de naam van het nieuw uit te geven bedrijventerrein in Leus den? de Horst 6 Uit welke kernen bestaat de ge meente Leusden? Leusden, Leusden-zuid, Achter veld en Stoutenburg Hoeveel rijksmonumenten telt dc gemeente Leusden? (goede ani woord omcirkelen) a. 9 b. 18 c. 24 het goede antwoord b B (18) 8 In welke maand en jaar is dt opening van het nieuwe winkelcen trum 'de Hamershof gepland? In september 1994 9. Hoe luidt de naam van hei woon- en zorgcentrum in Achter veld? Sint Joseph 10. Hoeveel woningen denkt dr gemeente Leusden te bouwen of de nieuwe woningbouwlocatie Vliet? (goede antwoord omcirke len) a 610 b. 665 c. 690 het goed ant woord is C (690) 4 BEKENDMAKINGEN GEMEENTE voorbereidingsbesluiten De gemeenteraad van Leusden heeft op 16 september 1993 voorbereidingsbesluiten ge nomen voor: - het perceel Verj. Ruiterweg 9 te Achterveld i.v.m. de bouw van een dubbele woning (ter vervanging van de bestaande woning); - het perceel Hessenweg 212 te Achterveld (de Roskam) i.v.m. uitbreiding. De besluiten treden in werking op maandag 4 oktober 1993 en liggen vanaf die datum, op werkdagen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis (met uitzondering van de vrij dagavonden) ter inzage op de afdeling ruimte lijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). ontwerp-bestemmingsplan CLAVERENBLAD- WILDENBURG Met ingang van maandag, 4 oktober 1993 ligt bij de afdeling ruimtelijke ordening en alge mene zaken van het gemeentehuis gedurende een maand (op werkdagen tijdens de gebrui kelijke openingsuren, met uitzondering van de vrijdagavonden) voor een ieder ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan Claverenblad-Wil- denburg. Dit bestemmingsplan omvat de be staande woonwijk Claverenblad-Wildenburg en voorziet voornamelijk in een gedetailleerde regeling van de bestaande toestand. Gedurende de periode dat het ontwerp-plan ter inzage ligt kan een ieder eventuele bezwa ren tegen het plan schriftelijk indienen bij de gemeenteraad van Leusden. toepassing artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening Burgemeester en wethouders zijn voornemens om tijdelijk vrijstelling van het bestemmings plan te verlenen ten behoeve van de plaatsing van opslagruimte bij het bestaande gebouw aan de Hamersveldseweg 123a. Met ingang van maandag, 4 oktober 1993 ligt bij de afde ling ruimtelijke ordening en algemene zaken gedurende twee weken op werkdagen (tijdens de gebruikelijke openingstijden m.u.v. de vrijdagavonden) een situatie-tekening ter in zage. Eventuele bezwarep tegen het verlenen van vrijstelling kunnen gedurende de genoemde termijn schriftelijk bij burgemeester en wet houders worden ingediend. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: vergroten entree Platanenlaan 6 verbouw woning Kon. Julianalaan 64 bouw hondenkennel Walstro 28 vergroten dakkapel Valkenhoeve 19 uitbreiden woning Schutterhoeflaan 51 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afde ling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) Wet Milieubeheer Op 20 september 1993 is aan J.J. Verhoef een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Wet Milieubeheer verleend voor een veehouderij met mestop- slag op het perceel Hessenweg 66 te Stouten burg. De vergunning en de bijlagen liggen van 29 september 1993 tot 29 oktober 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijk heid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na tevoren gemaak te telefonische afspraak, telefoon 033-961759. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen de ont- werp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen de ontwerp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht tenzij voor deze da tum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. kennisgeving ingevolge artikel 8.41 wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Leusden hebben op 17 september 1993 een melding ingevolge de AMvB Propaan een kennisge ving ontvangen van T.W. Traa voor een pro- paantank op de Hessenweg 133 te Leusden. verleende vergunningen bouwvergunningen plaatsen dakkapel Valkenhoeve 6 plaatsen dakkapel Valkenhoeve 8 vergroten entree Snoekbaars 10 plaatsen dakkapel Vicarishove 5 oprichten schietbaan Kol. van Royenweg bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het ver schijnen van deze bekendmaking bezwaar schriften indienen bij het college van burge meester en wethouders, postbus 150,3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756; diverse vergun ningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij de af deling Groen, Hamersveldseweg 105, telefoon 961 752. Aantal regels 1 Regelrubriek 4,41 2 8,82 3 13,23 4 17,64 5 22,05 6 26,46 7 30,87 8 35,28 9 39,69 10 44,10 11 48,51 12 52,92 Bewijsnummer (uitsluitend op verzoek) 3.- extra. Brieven onder nummer 3.- extra Bij niet kontante betaling wordt 3.- administratiekosten berekend. De BDU-Krantenkombinatie biedt een viertal optimale mogelijkheden tot het plaatsen van rubrieksadvertenties. Stuk voor stuk genereren de kranten die deel uitmaken van dit regio-kwartet veel response en directe reacties. Kortom, wanneer u een gerubriceerde advertentie plaatst in de editie(s) van de BDU-Krantenkombinatie, gaan er vanzelf talloze bellen rinkelen. Of u nu iets wilt verkopen, bekend wilt maken of woonruimte zoekt, maak dan gebruik van hel hoge bereik dat de BDU-bladen ten opzichte van andere verschijnende kranten kenmerkt. Vul de bon in en geef 'm af op ons kantoor: Of stuur de bon in een gefrankeerde enveloppe met giro- of bankcheque (geen kontanten). BDU BV, verkoop binnendienst Uitgeverij, Postbus 67, 3770 AB Barneveld, met de titel van de kombinatie. Naam; Adres: Postcode-Plaats: Plaatsingsdatum: Rubriek Handtekening: Let op: Gebruik voor elk leesteken, letter of cijfer een apart vakje en laat achter elk woord of leesteken een vakje open. Achter de laatst géschreven regel leest u de kosten af per kombinatie De kosten zijn per kombinatie Ik kies voor: 1 BDU-NOORD oplage 94.750 exemplaren (De Stad Amersfoort. Hoevelakens Nieuwsblad. Leusder Krant, De Stad Nijkcrk, Zeewolder Krant. Drontens Nieuwsblad en Barnevcldse Krant - wo.) 2 BDU-MIDDEN oplage 77.450 exemplaren (De Woudenberger, Scherpenzeelsc Krant, Doornse Krant "De Kaap", Nieuwsblad Geldermalscn, Ede Stad - ma. en Barnevcldse Krant - ma.) 3 BDU-ZUID oplage 67 950 exemplaren (Ede Stad - wo.. Hoog en Laag, Bennekoms Nieuwsblad en Barnevcldse Krant - di 4 GROOT-BARNEVELD oplage 55.000 exemplaren (Bameveldse Krant - do. (incl De Barnevelder) vr. en zat.) Uiterlijk inleveren/insturen zie regclrubrick colofon van deze krant. Knbrickstulrcrlenlics in <!c HDl -bltttlcn. nw tt'ttftnU'ii on/ in k'/ink'cnt/c druien.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4