)nzekere toekomst voor 35-jarige AMBC isiduna verdient het 0 -Leusder Krant. De Rossenberg viert zilveren jubileum Ter zake 150 gulden Heuvelachtig teirein Wintertijd IÏÏL I T.1 ROMEYN lïï- THTTl Bibliotheek zoekt vrijwilligers Reimusen Snel /oensdag 29 september 1993 Pagina 7 CHTERVELD - Op 17 okto- >r 1993 bestaat de Achter- ldse Auto- Motor- en Brom- •tsclub 35 jaar. Om dit heu- lijke feit te vieren is er op ndag 3 oktober een jubi- umpuzzelrit met aanslui- nd een barbecue voor leden. ;t begon allemaal in 1958 ;t hebben van een auto was en nog een bijzonderheid, anneer men zich de luxe van auto kon permitteren, oest er natuurlijk getoerd orden, vandaar dat het des- ds een rage was om puzzel ten te rijden. Een liter ben- ie kostte toen zo'n 0,55 en woord 'milieuvervuiling' -stond nog niet. i ontstond het initiatief om n Achterveldse Auto- Mo- r- en Bromfietsclub op te hten. Dit vond plaats op 17 tober 1958 in Hotel Café Estaurant De Roskam in :hterveld; tegenwoordig het UBC-nest en startplaats van puzzelritten. club had een snelle start, uien het jaar vloog het le- ntal van 14 naar 73 Voorzit ter van de vereniging was toen zelfs de heer J M Schouten. In 1973/74 telde de club zelfs meer dan 100 leden Daarna ging het bergafwaarts, het le dental daalde tot een dieptere cord van 30 begin dit jaar. Annemarie Grolleman is sinds afgelopen januari secretaresse bij de club. Ze vertelt. "Eén van de oorzaken van dit leden verlies was de oliecrisis in 1973/74 waardoor de auto-loze zondag werd ingevoerd, ter wijl de ritten juist op zondag gereden werden Later ont stonden er ook nog problemen binnen het bestuur, waardoor er geen beslissingen meer ge nomen konden worden en ie dereen zich met elkaar be moeide, 3 van de 5 bestuursle den besloten hun functie neer te leggen, tegelijkertijd beslo ten wederom een aantal leden op te stappen." Op dit moment zit de ver eniging toch weer in de op gaande lijn, met een stevig be stuur bestaande uit drie leden dhr. G. Vink, voorzitter. Me vrouw J.A.M. Grolleman, secretaresse (zij verving afge lopen januari dhr. H. Schop ping) en penningmeester me vrouw G.M. Bebingh. Dit be stuur zet zich volledig in om AMBC nieuw leven in te bla zen. Zo heeft Annemarie bij voorbeeld de kosten van het clubblad voor haar pri vé-reke- ning genomen, zodat het jubi leum-feestje toch nog gevierd kan worden. Annemarie: "We hebben sponsors gezocht en gevonden! Onze jubileumrit wordt bijvoorbeeld ge sponsord door hotel café res taurant De Roskam, een Ach- tervelds benzinestation heeft de afgelopen Koninginnerit gesponsord en toegezegd dit elk jaar te zullen doen. Wij zijn daar erg blij mee. Verder krijgen belangstellenden ons clubblad 3 maanden gratis toegestuurd en zijn er folders van onze vereniging verspreid bij soortgelijke clubs De jaar lijkse contributie bedraagt 12,50 7,50 inschrijfgeld per rit." De bestuurlijke inzet heeft al resultaat geboekt. Het leden tal is inmiddels gestegen van 30 begin dit jaar tot 38 op dit JSDEN - Burgemeester is en de wethouders Vroon )e Jong gaven vrijdag het tsein voor de lotenaktie muziekvereniging Lisi- a met de woorden: 'Lisi- verdient het'. De unifor- lactie werd op deze manier sloten. Op dit moment is iog een bedrag van onge- 20.000,- nodig. De bur- ieester en wethouders be- ligden hun woorden met het kopen van enkele loten. De voorzitter van de muziek vereniging, Th. Wouters, prees de gemeente voor haar subsi die. „Desondanks is er nog steeds veel geld nodig: de uni formen zijn na 18 jaar aan ver vanging toe". Hij hoopte dat door de lotingsactie deze jeug dige en gezonde vereniging voorlopig zonder geldzorgen verder kan gaan. Burgemeester Panis bena drukte dat elke inwoner van Leusden door een klein be drag te geven Lisiduna een goed eind op weg helpt. Panis, die naar eigen zeggen, een zwak voor fanfares en harmo- niën heeft, verzekerde dat Li siduna het verdient. Binnenkort zullen de muzi kanten beginnen met. de ver koop van de loten moment. Annemarie: "Men schroomt vaak om lid te wor den omdat puzzelen afschrikt. Deze puzzelvrees is onnodig; een nieuweling kan eventueel starten aan de zijde van een kundig puzzelcoureur. Ook worden de nieuwkomers weg wijs gemaakt in het puzzelreg lement van de vereniging Daarin zijn afkortingen die tijdens de rit worden gebruikt te vinden Van puzzelgriezelritten is hier dus geen sprake. Annemarie: "De puzzelritten zijn 30 km lang, duren anderhalf uur en worden gereden binnen de ge meente Leusden, waaronder ook Achterveld en Stouten- berg vallen De gemeente geeft op aanvraag van de club elk jaar een vergunning af en zegt toe op welke wegen gere den mag worden. De gemid delde snelheid van een rit be draagt 20 km per uur. Dit lijkt een 'slakkegangetje', nee, dit is een slakkegangetje. De re den hiervan is natuurlijk dat er steeds gestopt wordt om raadselachtige vraagstukken op te lossen." Bestaan de ritten dan voorna melijk uit optrekken en stil staan? en is dit niet milieu vervuilend7 Annemarie: "Ach bij zo'n lage snelheid valt dat echt wel mee, de ritten wor den met 10 a 20 auto's en 2 motoren gereden, bromfietsen hebben wij op dit moment niet in ons bestand. Daarbij rijden wij maar 4 tot 6 ritten per jaar." Het is niet bekend of er in de toekomst meerdere ritten per jaar gereden gaan worden. Ge zien het lage ledental heeft de Achterveldse Auto- Motor- en Bromfietsenclub een twijfel achtige toekomst, zo zegt An nemarie. Zou er met 20 km per LEUSDEN - Basisschool 'Rossenberg' stond afgelopen week in het teken van het 25-jarig bestaan. Van woensdagochtend tot en öet zaterdagavond vonden er verschillende festiviteiten plaats. Dit jubileum had het thema 'circus' meegekregen, waarbij de diool als circustent fungeerde. De school was voor deze gelegenheid met vlaggetjes, slingers en ballonnen versierd. De jubileumweek werd geopend in de kerk met een dienst. Hierna was er voor alle kinderen een groene Rossenbergpet, gebak en *n ballon. De ballonnen werden gezamelijk opgelaten. In de klas stonden bakken met Lego waarvan dingen die met het thema órcus te maken hadden gemaakt konden worden. Donderdag werd er een vossenjacht rondom de school gehouden. De Oerkrachten speelden hierbij voor circusartiesten, 's Middags werd het schoolplein omgetoverd tot een circusterrcin. Er werden Qikerspinnen gemaakt, gesprongen op een springkussen en gefietst op hobbelfietsen. Ook werden de kinderen als clowns Schminkt. Vrijdag trokken de kinderen onder politiebegeleiding naar sporthal de Korf waar spelletjes uitgezet waren, 's Middags stond lier een voorstelling van twee clowns op het programma. Het jubileum werd voor de leerlingen vrijdagmiddag afgesloten met een led een ijsje. Vrijdagavond werd er een receptie voor ouders en andere belangstellenden gehouden terwijl de jubileumweek zaterdagavond 'erd afgesloten met een reünie voor oud-leerlingen van deze school, (foto: Hans Verhorst) uur zonder gebrom gefietst kunnen gaan worden bij de Achterveldse club? Nieuws gierigen kunnen zondag 3 ok tober een proefrit maken tij dens de Jubileumpuzzelrit, die voor deze gelegenheid waarschijnlijk vol verrassin gen zit. Inschrijven voor de rit kan vanaf 13.30 uur in hotel café restaurant De Roskam, Hessenweg 212 in Achterveld. Om 14.00 uur wordt het start sein gegeven. LEUSDEN - Bibliotheek Nieuw-Langenbeek aan de Hamersveldseweg is op zoek naar vrijwilligers. De werk zaamheden omvatten voorna melijk het innemen, uitlenen en opruimen van boeken, cd's en andere media Kandidaten dienen tussen de 16 en 70 jaar oud te zijn. Voor nadere in lichtingen en aanmeldingen kunnen belangstellenden te recht bij de bibliotheek (tel.: 942417). LEUSDEN - In de aap gelogeerddat waren Hans Greefhorst en zijn kersverse echtgenote Yvonne vorige week vrijdag toen ze na het sluiten van het huwelijk terugkeerden bij de woning. Vrien den en kennissen hadden het gehele pand behangen met een enorme hoeveelheid fietsbanden, het resultaat van een aantal maanden noeste verzamelwoede. Het feit dat Hans werkzaam is bij een lokale fietsenzaak is aan een en ander waarschijnlijk niet vreemd. Voor de zesde maal in suc cessie heb ik wederom niet genoten van het door de rege ring toegezegde extra uurtje slaap. Het biologische klokje van mijn koters blijft hard nekkig volhouden aan vaste gewoonten. Ik begrijp best dat het voor kinderen moei lijk te snappen valt. Ik bedoel maar, vier jaar oud en dan moeten bevatten dat mannen vinden dat de klok al naar gelang het seizoen een uurtje vooruit, danwel een uurtje te rug moet worden gezet, in het belang van 's lands economie; dat is zelfs voor mijn kinde ren te hoog gegrepen. Wan neer komt die meneer dan, mama? Zo naïef om tot drie uur te wachten om de klok te ver zetten ben ik niet, maar de avond verlengen in plaats van echt vroeg naar bed te gaan is wel een logisch gevolg. Om een uitslaapochtend zeker te stellen en een soepele over gang van zomer- naar win tertijd te bewerkstelligen was het de opzet om dit jaar de kinderen lang op te houden. Het resultaat was hangerige, bleek weggetrokken knaapjes. De jongste hield het zelfs al eerder voor gezien, ondanks de herhaalde aangeboden flesjes roosvicee. Nadat de baldadigheid was omgeslagen in huilerige toestanden mochten de kinderen einde lijk om negen uur naar bed. Dodelijk vermoeid en totaal uitgeput van het eindeloze bezighouden van het kroost stort ik me twee uurtjes later ook maar in mijn bed. Ach, toch maar even wat lezen want eigenlijk is het nog maar tien uur. Een wekker alvast in de nieuwe tijd gezet en de andere nog maar even zomertijd gelaten om voor de volgende ochtend de feiten op een rijtje te hebben. In de veronderstelling dat iedereen toch een uur later zal wakker worden ook maar even naar de nachtfilm gekeken. Hoezo half één; het is toch eigenlijk nog maar half twaalf? Nog wat lezen en dan heerlijk wegzakken met het prettige gevoel dat we morgen een uurtje langer kunnen blijven liggen. „Mama!" Totaal ontred derd kijk ik op de twee wek kers. Het is zeven, nee, acht, nee zes uur. Om kwart over heb ik eindelijk door hoe laat het is; te vroeg. Wintertijd: zes uur; kindertijd: zeven uur; mijn tijd: midden in de nacht. Ik mopper dat ze vol gend jaar op de gewone tijd naar bed moeten. Niet onder de indruk wil eentje nog wel even weten of ze bij Telekids wakker zijn. Want dat is voor hem de enige juiste tijd. Annelies LEUSDEN - Na een jarenlange periode van samenwerking heb ben Reimus en Snel besloten deze te beëindigen. Reimus zet zijn bestaande activiteiten voort onder de namen Reimus Makelaars, Reimus Assurantiën en Reimus Taxaties. Hiervoor zal in Leusden een tijdelijke vestiging worden geopend in afwachting van de oplevering van het nieuwe kantoorpand op de hoek van de Mul derijlNoor derinslag/Burgemeester van de Postlaan Snel zal zijn bestaande activiteiten onder de naam Snel Partners opnieuw opstarten vanuit de oude vestiging in Leusden, aan de Hamers veldseweg. (advertentie) 18 9 19 9 3 95 JAAR MODE IN BARNEVELD Ter gelegenheid hiervan is ons JUBILEUM-MODE-MAGAZINE bij u thuis bezorgd. Mei JUBILEUM AANBIEDINGEN en CONTANTE KADO-CHEQUES in totaal ter waarde van Indien u dit Mode-magazine niet ontving, VRAAG ER NAAR IN ONZE ZAAK. U bent feestelijk welkom. e 11 i K c li I c n P r i ni n y c k I e v tl P MANNENMODE m IANOSTRA..T I I 0»RNE .C.D JULIA JEUGDMODE ^1'tóSTOilT jl M.MIf.l .III BARNEVELD

Leusder Krant | 1993 | | pagina 7