'Over 6 jaar spelen wij op het hoogste niveau' )oelpuntenregen tegen LHV .Leusder Krant. Leos verslaat Vollkei Haaien dolt WZ PC Zwaar bevochten overwinning Roda Al Ambitieuze jeu de boulers scheiden zich af van De Hakhorst Auto's niet langer veilig bij Buiningpark In één week twee auto's gestolen landbalsters werden gedeklasseerd door Fidelitas iensdag 6 oktober 1993 Pagina 11 USDEN - Sinds 5 augustus Leusden een jeu de boules- «niging rijker. Een aantal tevreden en ambitieuze le- van de al bestaande vercni- j 'De Hakhorst' een nieuwe eniging 'Amicale de Pétan- opgericht. Twee van deze sidenten zijn Ruud Dam en ?n Bisschops. Bisschops is voorzitter en Dam de vice- orzitter en wedstrijdleider Amicale de Pétanque. De reden dat de beide heren t enkele anderen besloten nieuwe vereniging op te hten is dat zij prestatie- •rters meer de kans willen ,en zich te ontwikkelen. Bi] Hakhorst kwam volgens hen recreatie-aspect teveel op voorgrond te staan. Dam rover: „Bij de Hakhorst wa de recreatiesporters in de erderheid. Op zich vind ik geen bezwaar, maar zij be tten ook over zakèn die de statiesporters aangingen en dat ze bij de ledenvergade- in de meerderheid waren rd hun stem gehoord. Wij loren bij de Hakhorst veel ispelers omdat ze bij ons niet een hoog niveau konden tien en trainen. Met deze iiiwe vereniging willen we in jaar naar de top, wij denken dit gezien het niveau van :e spelers geen onrealiseer- ar streven is Omdat we een suwe vereniging zijn moeten in de laagste klasse begin- i, en er zijn vijf klassen bij nationale bond, dus kunnen we in zes jaar in de hoogste klasse zijn." Toch vinden de beide be stuursleden dat er ook in deze nieuwe vereniging voor re creatiespelers ruimte moet zijn om op een ongedwongen ma nier hun sport te bedrijven. Dam:,,Wij willen met onze nieuwe vereniging vooral wed- strijdgericht bezig zijn, waarr bij we de recreatiesporters niet willen verwaarlozen. Dit laat ste komt trouwens ook in onze naam tot uitdrukking. Amicale de Pétanque betekent in het Nederlands letterlijk vrienden van de pétanquesport en bo vendien betekent amicaal ook vriendschappelijk Om de belangen van de top- spelers te beschermen hebben zij een voorstel gedaan:,,Wij hebben voorgesteld om de be langen binnen de vereniging te scheiden. Dat wil zeggen dat de prestatiespelers over de zaken die hen treffen zelf mogen be slissen Je ziet dat meerdere sportverenigingen hun recrea tie- en prestatietak gescheiden hebben Dit voorstel moet echter nog door de ledenverga dering worden aangenomen." Hoewel de sport in de volks mond jeu de boules wordt ge noemd, is dit feitelijk onjuist. Bisschops:,,Jeu de boules is een verzamelnaam voor allerlei verschillende Franse balspor ten waaronder pétanque Pétanque is een wereldsport geworden die in ruim veertig landen wordt gespeeld In Ne derland zijn er momenteel ongeveer 13.000 spelers aange sloten bij de nationale bond. Amicale de pétanque was de 284e vereniging. Amicale beschikt nog niet over een eigen lokatie, zij heeft hiertoe wel een verzoek inge diend bij de gemeente. Dam- :„We spelen momenteel op de oude banen van de Amers- foortse vereniging 'Randen broek' in het gelijknamige park. We hebben bij de ge meente een verzoek ingediend om toewijzing van een lokatie. We verwachten dat de ge meente hierover binnenkort een principebesluit zal ne men Bisschops vult aan:,,Wij zijn een creatieve vereniging met een grote zelfwerkzaam heid. Voor onze sport hebben wij niet zo heel veel ruimte no dig. Alleen wat grond om een paar velden op aan te leggen en een ruimte voor materiaalop slag, toiletten en een kraantje om onze handen te kunnen wassen In Nederland bestaan er voor jeu de boulers die de top willen bereiken twee-mogelijk- heden Of ze gaan in de hoogste afdeling spelen, of ze doen mee aan de Boule d'or. Dit is te ver gelijken met de bekercompeti tie bij andere sporten. Hierbij mag iedereen inschrijven, van hoog tot laag. Via een afval- systeem blijven uiteindelijk 32 teams over die op de laatste zondag van het seizoen in een competitie elkaar bevechten. De uiteindelijke winnaar wordt samen met de landskam pioen afgevaardigd naar de wereldkampioenschappen De Boule d'or is voor Ami cale zeer belangrijk:,.Doordat wij als startende vereniging op een laag niveau spelen is de Boule d'or voor ons een uitgele zen mogelijkheid om prestaties neer te zetten en zo ons gezicht bij de vaderlandse top te laten zien." Amicale de Pétanque heeft mo menteel bijna veertig leden. Dit zijn voornamelijk presta tiesporters ,,Wij willen voor namelijk trainen om ons ni veau te verbeteren, dit willen we doen door techniektraining en trainingspartijen van een hoog niveau te spelen." 's Zomers wordt er buiten gespeeld en 's winters binnen. Hiervoor maakt men vaak ge bruik van maneges. „Enkele plaatsen zoals Amersfoort en Hilversum hebben overdekte banen, deze zouden we van de winter kunnen huren. Ook worden hier op donderdag, zaterdag en zondag winter competitie van de afdeling Utrecht gespeeld." Bij jeu de boules spelen alle leeftijdendoor elkaar.,.Iemand van acht kan bij wijze van spreken met of tegen iemand van veertig spelen. Het pro bleem is echter dat kinderen vaak de concentratie en het ge duld niet op kunnen brengen om wedstrijden te spelen Er worden namelijk meerdere wedstrijden op één dag worden gespeeld en ze dan vaak de hele dag bezig zijn." De reactie van 'De Hakhorst' op de uitspraken van Dam en Bisschops is bij monde van se cretaris Ton Jacobs enigszins opmerkelijk:.,De argumenten die de beide heren aanvoeren vind ik vreemd omdat zij die nooit hebben laten horen toen zij nog lid waren. Vanaf de op richting in 1980 zijn zij lid ge weest en hebben een aantal ja ren met mij in het bestuur ge-r zeten Zij zijn nota bene twee van de personen geweest die het beleid hebben gemaakt. Wat betreft het vertrek van topspelers wil ik opmerken dat het team van de Hakorst dat het hoogst speelde nog steeds lid van onze vereniging is Het tweede team is weliswaar weg gegaan, maar twee leden zijn naar andere verenigingen dan Amicale de*Pétanque gegaan." Op 8 september is Amicale de Pétanque officieel door de Nederlandse jeu cle boulesbond erkend. Op dezelfde dag wer den de statuten door de notaris goedgekeurd. Coen Bisschops heeft, zoals zo veel mensen, een droom De zij ne is wel bijzonder: „Mijn droom is een Erf vol jeu de boulesbanen zoals we die za terdag bij de sportmanifestatie ook hebben aangelegd. Dit zou bijvoorbeeld goed kunnen bij de opening van het tweede ge deelte van de Hamershof vol gend jaar. Het is goedkoop, ge makkelijk en gezellig om te or ganiseren. Op het Vrijthof in Maastricht doen ze het ook elk jaar en daar spelen dan onge veer zesduizend jeu de bou lers." LEUSDEN - De parkeerplaat sen op en rond het sportcom plex Burgemeester Buining park aan de Bavoortseweg lij ken de laatste tijd in toene mende mate als werkterrein voor criminelen te dienen. Re gelmatig worden er auto's opengebroken of zelfs gesto len. Het lijkt erop dat onge wenste bezoekers, met name op het eerste parkeervak aan de overzijde van het sportpark ongestoord hun gang kunnen gaan. In de laatste twee weken werden daar liefst twee auto's gestolen en een aantal andere opengebroken. Hier werden de radio's uit weggenomen. Nic Laheij is oud-bestuurs lid van korfbalvereniging An tilopen. Het zijn vooral de le den en bezoekers van deze ver eniging en die van de Leusder Handbalvereniging die ge bruik maken van de voorste parkeerplaats aan de Bavoort seweg. Laheij ergert zich al een tijd aan de toenemende crimi naliteit op de parkeerplaats: „Het is belachelijk dat er van- uit de gemeente niets aan wordt gedaan. De parkeer plaats is geheel omsloten door groen waardoor personen die verkeerd willen ongestoord hun gang kunnen gaan. Boven dien is het er 's avonds zeer schaars verlicht waardoor de auto's minder zichtbaar zijn Naar mijn idee zou het even tuele onverlaten afschrikken als de parkeerplaats opener zou zijn waardoor er een beter zicht op is en vijf lantaarns er bij zou ook geen overbodige luxe zijn." Laheij vermeldt overigens nadrukkelijk dat hij de politie niets verwijt: „De politie heeft te weinig personeel om hier voldoende toezicht te houden, zij patrouilleert hier wel maar niet consequent genoeg." La heij heeft inmiddels overleg gevoerd met wethouder De Jongh. De gemeente is van plan de verlichting op de Bavoortse weg, ter hoogte van het nieuwe jongerencentrum De IJsbre ker, aan te passen. Laheij heeft De Jongh gevraagd in die werkzaamheden ook te bekij ken of er iets gedaan kan wor den aan de parkeerplaatsen aan de Bavoortseweg Politiewoordvoerder Henk te Roller wil niet zeggen of en wat de politie extra doet om de autodiefstallen en -inbraken te bestrijden, hij kan evenmin zeggen of de politie aan de ge meente adviezen heeft gegeven hoe zij de parkeerplaats veili ger kan maken. Te Roller; „In het algemeen zullen we m zul ke gevallen adviseren struiken te snoeien als ze te hoog groeien en extra verlichting aan te brengen." Gemeentevoorlichter Marcel Pellikaan merkt op dat het probleem van de auto-inbra ken algemeen is omdat het overal steeds vaker voorkomt. „We zijn regionaal £ezig het probleem aan te pakken. Dat er bij de Bavoortseweg extra veel auto's het slachtoffer worden is mij niet bekend. Er zijn ook geen extra maatregelen in de maak om het probleem hier op te lossen." Laheij hoopt dat de ge meente op zeer korte termijn stappen zal ondernemen om de situatie voor geparkeerde au to's bij het Burgemeester Bui ningpark te verbeteren. Zodat bezoekers hun auto's weer kunnen parkeren zonder dat hij bij terugkom^ is openge broken of zelfs helemaal ver dwenen. ■USDEN - De competitie- dstrijden van de mannen en ouwen van de Leusder mdbal Vereniging (LIIV) 'nden afgelopen weekend in 1 teken van het slechte weer. vrouwen speelden hun wed- ijd terwijl de regen onop- udelijk uit de lucht bleef omen. De mannen kwamen niyege deze zelfde regenval din actie. De scheidsrechter d naar de lucht gekeken en s thuis gebleven. Voor de vrouwen van LHV tegenstander Fidelitas "delijk een maatje te groot. ■°ral in de eerste helft liep de wisploeg op het Burgemees- Buiningpark achter de fei- aan. LHV speelde niet in ar vaste opstelling Bianca van de Berg, Elly de Jager, To Schoenmakers en Monique Hovenkamp ontbraken. Daar stond tegenover dat Hi 1de Steenbeek weer terugkeerde in het team van coach Rainer Rut- schek De junioren Frederike van Garderen en Jessica van de Brink completeerden het team Zij speelden een verdienstelij ke wedstrijd. Fidelitas startte overrom pelend en nam een 0-4 voor sprong Bij deze stand kon Wil van de Burgwal het eerste en enige LHV-doelpunt in de eerste helft scoren. De Amers- foortse gasten breidden hun voorsprong uit en zodoende was de wedstrijd bij de rust feitelijk al'beslist. Want Fide litas kon met een 1-9 voor sprong thee gaan drinken. De tweede helft leek in het begin een kopie van de eerste te worden. Fidelitas scoorde in korte tijd driemaal voordat LHV wat kon doen. Bij een 1 - 12 achterstand was het Corina Schothorst die voor de tweede LHV-treffer aan kon leggen. Vanaf dit moment werd het zowaar nog een echte wedstrijd die gelijk opging LHV kreeg grip op de tegenstander en was vanaf dat moment gelijkwaar dig aan de Amersfoortse ploeg Na een tegentreffer scoorde Jessica van de Brink voor de thuisploeg waardoor de score weer een wat draaglijker aan zien kreeg. Bij de stand van 3 - 14 waren Corina Schothorst en Frederike van Garderen nog succesvol voor LHV waardoor er een 5-14 eindstand op het scorebord kwam te staan. Coach Rainer Rutschek zag ondanks de zware nederlaag van zijn team toch nog een lichtpuntje.„We hebben geluk kig de tweede helft goed ge speeld, het is jammer dat we zo snel op zo'n grote achterstand kwamen. Maar Fidelitas was duidelijk te sterk voor ons. Al had deze wedstrijd gezien de weersomstandigheden niet door mogen gaan Opstelling LHV: Caroline van de Wel, Jessica van de Brink, Wil van de Burgwal, Tonny Davids, Frederike van Garderen, Ivonna van Haaster, Carin Nijhuis, Corina Schothorst en Hilde Steen beek. i- Roda 6 heeft een sponsor gevonden in het resibureau Star Travel. Afgelopen zaterdag konden de mannen hun nieuwe kleren opha len. LEUSDEN - Dc wedstrijdse lectie van deLZ&PC De Haaien heeft afgelopen zater dag de eerste wedstrijd ge zwommen in het kader van de C-competitie. Aan deze com petitie, bestaande uit zes wed strijden over het seizoen ge spreid, nemen ruim zestig zwemverenigingen deel. Voor de competitie gelden niet zo zeer de individuele prestaties, maar vooral de prestatie van de selectie als geheel. Uiter aard wordt het eindresultaat postief beïnvloed door goede individuele resultaten. Omdat de zwemselectie in de hogere leeftijdsgroep (vanaf 14 jaar) niet zo breed is heeft iedereen een zeer zwaar programma moeten afwerken. Als de groep zo door gaat ziet het er naar uit dat de doelstelling van dit seizoen, ruime hand having in de C-competitie, ge realiseerd kan worden. Ondanks het zware pro gramma lieten de zwemmers en zwemsters zien dat de stij gende lijn van de afgelopen weken wordt doorgezet. Wer ner van den Berg, die hard traint om zich te kwalificeren voor de Nederlandse Kam pioenschappen sprint, verbe terde zijn tijd op de 100 meter vrije slag met 1/10 seconde tot 58.5 sec. Op de 400 meter vrije slag kwam hij op indrukwek kende wijze tot 4.30.8 een ver betering van zijn persoonlijk record met 15 seconden. Zijn 200 meter rugslag verbeterde hij tot 2.32.6. Op deze afstand kwam Vin cent Oosterbroek tot 2.31.7. Aansprekende verbeteringen van persoonlijke records op de 200 meter vrije slag kwamen op naam van Terry Ikking (2.51.8), Maartje van Stralen (2.42.8) en Karlijn van Stralen (2.25.1). Op de 200 meter schoolslag kwamen Arjan van den Berg en Ewout Paulusma aan de start. Zij kwamen tot persoonlijke records van resp. 2.57 5 en 2.52.3. Op de 200 me ter wisselslag maakten bij de jeugd Arjan van Duijn en Bas- tiaan Tamminga indruk. In resp. 3.06.9 en 3.04 8 zwommen zij vele seconden van hun oude tijd af. Dc overige prestaties kwamen van: Sandra van Wegen: 100 meter vlinderslag 1.12.5; 200 meter rugslag 2.48.2; 50 meter vrije slag -30.8; Sarah Lugthart: 100 meter vlinderslag 1.32.0; 200 me ter wisselslag 3.11.7; 100 meter vrije slag 1 16.6; Vincent Oosterbroek: 400 meter vrije slag 5 03 4; 100 meter vrije slag 1.01.4, Bastiaan Overvest: 100 meter rugslag 1.33.2, 100 meter schoolslag 1.38.5; Arjan van Duijn: 100 me ter rugslag 1.24.6; Bastiaan Tamminga: 100 meter rugslag 1.21.8, Christiaan Mannaart: 100 meter rugslag 1.21.5; 200 meter wisselslag 2.52.4, Maartje van Stralen 200 meter wisselslag 3.08.6; 100 meter vrije slag 1.15.1; Evelien Brfenesse: 200 me ter schoolslag 3.12.2; 200 meter rugslag 2.59.4; Simone Sybrandy: 200 meter schoolslag 3.04.5; 50 meter vrije slag -.31.2; Annemieke van der Werf: 100 meter vrije slag 1.14.9; 100 meter schoolslag 1 37.8; Haike van Stralen: 100 meter vrije slag 1.16.2; 100 meter schoolslag 1.37.4, Petra Knoppers: 100 me ter vrije slag 1.25.8; 100 meter schoolslag 1.45.6; Mathijs Lugthart: 100 me ter vrije slag 1.15.8; 100 meter schoolslag 1.35.3; Robin Hoendervangers- 100 meter vrije slag 1.18.9; 100 meter schoolslag 1 49 4; Terry Ikking: 200 meter rugslag 3.13.9; Jurre van Dijk: 100 meter schoolslag 1.32.2; Arjan van den Berg: 100 meter schoolslag 1.20.3; 200 meter wisselslag 2 53.5; Ewout Paulusma- 100 me ter schoolslag 1.18.6; 100 meter vlinderslag 1.21.4; Karlijn van Stralen: 100 meter vlinderslag 1.23.4; Marjolein van der Werf: 100 meter vlinderslag 1.34.4; 100 meter vrije slag 1.14.7; Kevin Mori: 100 meter vlinderslag 1.21.1 Roda moest de vijfde com petitiewedstrijd spelen te gen de Utrechters SDO Al. Op papier was dit niet zo'n moeilijke wedstrijd, maar de Leusdenaren had den de grootste moeite om deze ploeg te verslaan Na een paar kleine kans jes van Roda's kant wis ten ze daarvan geen een te benutten zodat het een lange tijd in de eerste helft 0-0 bleef. De eerste helft was over het algemeen genomen een beetje tam zodat we de rust in gingen met een 0-0. In de tweede helft kwam Axel de Heer er in voor Michel van Ooyen orndat er namelijk meer druk moest komen voorin wat aan een gelijk spel had Roda weinig. Roda was de tweede helft constant in de aanval zo dat er een paar goede kan sen kwamen met namen van Michel Snoek en Her man Rood maar deze wer den jammer genoeg niet benut. Kort daarop kreeg SDO ook nog de mogelijkheden om op voorsprong te ko men. Maar de goed voet ballende verdediging met name Maikel Timmerman wist dit te voorkomen In de laatste 25 minuten werd Albert Hoeve gewis seld voor Marco Kaspers. In het laatste kwartier pompte Roda de ballen steeds naar voren want er moest gewonnen worden. De lange Robin Rijnders ging aan de linkerkant een keer zelf; hij kwam voor de keeper en met een stiftballetje ging deze over de keeper de goal in. De vreugde was erg groot, 1-0. Kort daarop werd de bal vanaf de zijkant voorgege ven en Michiel Snoek was daar om de bal mooi in te koppen, 2-0. LEUSDEN - Dupaco/Leos heeft de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Vollkei met 3-2 gewonnen. In eerste in stantie leek het er op dat Leos een gemakkelijke 3-0 overwin ning zou behalen, omdat de Amersfoorters in de eerste set niets in te brengen. Dupaco/ Leos gaf de Amersfoortse vrouwen de kans terug te ko men. In de vijfde en beslissende set haalde Leos alsnog de winst binnen. De wedstrijd in Amersfoort was niet erg hoogstaand, om dat beide teams rommelig speelden. De Leusdense vrou wen wonnen terecht, omdat zij iets meer lijn in het gebeuren tussen de lijnen brachten. In de eerste set waren zij opper machtig Het leek er op of de Leusdense formatie een gewel dige start zou maken en via een 3-0 overwinning de volle buit binnen zou halen. Maar in de tweede set begon Leos te rommelen en gave"n zij Vollkei de kans terug in de wedstrijd te komen. De scheidsrechter maakte er ook niet veel van, zodat de wed strijd weinig memorabel was. De derde set liet een duidelijk opleving van de Leusdense volleybalsters zien. Zij waren duidelijk de beste in deze mati ge pot. Het zag cr naar uit, dat het in vier sets bekeken zou zijn Maar ook in de vierde set bezondigde Leos zich aan slor digheden, die de Amersfoor ters de kans bood bij te blijven. Vollkei greep de laatste stro halm en dwong een vijfde set volgens het ralleypoint-sys- teem af. Het werd een echte thriller tussen beide teams, die hetzelf de spelletje speelden In de zin derende slotfase bleek dat de Leusdense ploeg het spelletje net iets beter beheerste. Uit eindelijk trok Leos de winst met 16 - 14 verdiend naar zich toe. Een goed begin van het nieuwe seizoen.

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11