De bak in.... Vethouder Vroon wil bezuinigingen doorzetten 3 5 7 Nachtelijk Ponverkeer binnenkort verboden ÖfóOÖIEASSOflïMENF van den top tuincentrum BDU Leusder Krant n )NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Indanks protesten van betrokken instellingen SERVA V0LV0 MOLENAAR CITROEN riüiiwwreN mwrmmmmo Schoolspullen Schijnwerper Huis uit EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT 0PGAVEB0N L_ Leusder Krant UITGAVE BDU BV - TELEFOON 03420-94911 - NIEUWSTRAAT 15 - POSTBUS 67 - 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - Wegens het foutief beantwoorden van een naagstuk over het Nederlandse recht in de quiz 'Elke Nederlander wordt geacht de wet te kennen' mocht de 42-jarige Leusdenaar li. van de Brink 24 uur plaatsnemen in een echte politiecel. Deze RTL- quiz wordt gepresenteert door Frits Bom. In dit programma wordt de aandacht gevestigd op herkenbare zaken en conflictsitua ties die heel dichtbij de mensen liggen. In het spel, waarin de kennis van de wet getest wordt, neemt een deskundig panel het op te gen de kijkers. De Leusdenaar verloor vorige week namens het publiek de quiz en moest zijn straf, geheel in de stijl van het pro gramma, uitzitten. Afgelopen vrijdag om 17.00 uur sloot de celdeur zich, achter de onfortuinlijke quiz-deelnemer. Elders in de krant een uitgebreid verslag, (foto: Rob ter Haar). DEN HAAG/LEUSDEN - Het gemeentebestuur zal binnen kort het nachtelijk vrachtver keer bij Pon s Automobielhan del aan de Zuiderinslag verbie den. Tussen 23.00 en 7.00 uur is dan het vrachtverkeer van en naar het grootschalige opslag terrein verboden. De gemeente heeft dit dinsdag bekend ge maakt tijdens de behandeling van deze kwestie bij de Raad van State in Den Haag. Buurtbewoners uit de nabij gelegen woonwijk Wildenburg protesteren al enige tijd tegen tegen het vrachtverkeer van en naar Pon's bedrijfsterrein. Het bedrijf trekt zowel overdag als 's nachts veel verkeer aan. Vooral scheepsladingen van het Spaanse automerk Seat ko men op onregelmatige tijden in havens aan en worden dan via diepladers over de weg naar Leusden vervoerd. ,,De houding van de ge meente tot nu toe hebben wij opgevat als een weigering om op te treden", zo verdedigde advocaat mr. Bos de belangen van de buurtbewoners „Vaak begint het vrachtverkeer al om 2 00 of 3.00 uur 's nachts of gaat het de hele nacht door. Zowel het verkeer dat van de bedrijfsuitgangen aan de Zuiderinslag als aan de Kle- pelhoek gebruik maakt, zorgt daarbij voor veel overlast, ter wijl veel vrachtwagens 's nachts ook nog eens bij het tan ken veel lawaai maken." Verbod Onlangs heeft Pon in het ka der van nieuwe vergunningen een geluidsrapport bij de ge- l 'meente ingediend „De meeste overlast geeft het nachtelijk vrachtverkeer tussen 23.00 en 7.00 uur", constateert ge meentelijk ambtenaar Van de Heuvel. „Dit is reden voor de gemeente om het nachtelijk vrachtverkeer binnenkort te verbieden. Via een dwangsom zullen wij dit verbod op beide uitgangen afdwingen. Hetaan- en afrijden van personenauto's valt buiten dit verbod." Bednjfsadvocaat mr. Otten reageerde namens Pon ge schokt op deze mededeling: „Wij wisten niets van deze aan kondiging en zijn er door over vallen. Het nachtelijk ver- voersverbod, op basis van ons eigen geluidsrapport, brengt het bedrijf in de problemen en maakt het concurreren moei lijker. Alle andere importeurs in Nederland zijn wel 24 uur per dag bereikbaar." Hij kondigde aan, zodra het gemeentelijk besluit formeel genomen is, onmiddelijk be zwaren in te dienen bij de Raad van State „Dan komt deze zaak hier terug", zo conclu deerde staatsraad mr. Veringa, voorzitter van de afdeling 'Ge schillen van Bestuur' bij de Raad van State. „Dan volgt te vens de uitspraak of de ge meentelijke maatregel inder daad door kan gaan." Gemeentevoorlichter Hans Hermans ontkent dat Pon niet op de hoogte zou zijn van de aangekondigde maatregel. „Wij hebben het bedrijf vrijdag verteld dat zij een aanschrij ving zal krijgen waarm deze maatregel wordt aangekon digd. Pon moet voor 15 oktober een hinderwetvergunning aan vragen als zij de ingang aan de Zuiderinslag niet verplaatst. Dit verplaatsen is volgens Pon technisch gezien niet mogelijk. JSDEN - De commissie zijn en Onderwijs kreeg be rk van de Muziekschool iden, die protesteerde te- de bezuining van 50.000,- 1995. De commissie onder ding van wethouder Bram in hield de vergadering in embad 'Octopus', die het t een ton subsidie minder !t stellen. Beiden organisa- verklaarden met hun hand het hart dat zij met geen lelijkheid aan de gestelde in konden voldoen. Maar dit ikte weinig indruk op de nmissie. Parson van de WD rwoordde de stemming als |t: „Er moet bezuinigd wor- in de culturele sector waar de Muziekschool bijhoort. wij de Muziekschool de id boven het hoofd houden ;ten we een andere instel- korten." Wethouder on een extern bedrijf inscha len om de toestand in de Oc- ius te analyseren. Het zwem- d verwacht dat het tekort de mende jaren minstens een hoger uit zal vallen. Vroon ludt voorlopig vast aan de eilorgenonien bezuiniging. De Muziekschool deed een tedige poging de raad van de onmogelijkheid van de bezui nigingen te overtuigen. De commissieleden werden met muziek ontvangen in de hal van het zwembad, omdat men hoopte de politiek zo van het belang van muziekonderwijs te overtuigen. De politici luister den welwillend naar de mu ziek, maar waren vastbesloten. De Muziekschool zou subsidie in moeten leveren. Later op de avond legde Paul Jansen, voorzitter van het be stuur van de Muziekschool, uit wat 50 000,- voor zijn school betekent: vermindering van vijftig leerlingplaatsen, afsto ten van het vak kerkorgel en wachtgeld, verdere verhoging van de toch al pittige taneven, verlies van werkgelegenheid en afbraak van de Muziek school. Jansen noemde dat on verantwoord. Geijsberts van D66 consta teerde nuchter dat dc Muziek school 600,- subsidie per leerling per jaar krijgt en indi rect zou de school nog eens het zelfde bedrag opstrijken Geij- berts vond dat een groot be drag. Hij meende dat de poli tiek moet beslissen of de Mu ziekschool zoveel geld kon be zuinigen. „Als wij vinden dat het verantwoord is dat de school' met 50.000,- minder op een lager niveau draait, is dat onze verantwoordelijk heid." Jansen vroeg de raad een in houdelijke discussie te starten over de plaats van de Muziek school in het Leusdense leven en de hoogte van de bezuini gingen. De commissieleden waren graag bereid mee te den ken „Als er ongetalenteerde leerlingen les hebben, moeten ze gewoon van school gestuurd worden", vond Blaauw van Leusden '90. „Ik zal wel op te nen gaan staan met deze op merking, maar zó zie ik dat." De docenten en leerlingen, die op de publieke tribune zaten waren het er inderdaad niet mee eens. Uiteindelijk beloof de Vroon dat er in de komende maanden een discussie over de plaats van de Muziekschool zal komen. Voorlopig hield hij vast aan het genoemde bedrag. „Maar dat bedrag kan nog veel hoger uitvallen", stelde Docenten en leerlingen van de Muziekschool Leusden verwelkomen de commissieleden van Welzijn en Onderwijs met een werk van Arthur Frankenpohl. (foto. Hans Roggen) Blaauw de docenten niet echt gerust. Octopus De commissieleden waren naar de Octopus gekomen in de veronderstelling dat zij zouden horen hoe de heroverwegings- taak ingevuld zou worden. Daar was Menno van de Klas horst, vice-voorzitter van het bestuur van de stichting Octo pus, duidelijk over „Wij heb ben op alle mogelijke manieren geprobeerd de bezuiniging te halen, maar wij zouden niet weten hoe wij het voor elkaar zouden moeten krijgen." Vroon was duidelijk in zijn antwoord. „Ik zag de begroting van het zwembad voor 1994 en dat bezorgde me een schokef fect. Het begrotingstekort loopt fors op en het zwembad vraagt om geld om te kunnen investeren om het verlies niet nog meer op te laten lopen. Ik stel voor een extern bureau aan te trekken om te kijken hoe de bezuinigingen gehaald kunnen worden. Bovendien wil ik ze ker weten dat de mogelijke in vesteringen ook echt het be loofde resultaat halen." Het bestuur en de directie van de Octopus hadden een prachtige presentatie voorbe reid om de commissie uit te leggen waarom de uitbreiding van het zwembad onontkom- baar is. Met de uitbreiding zou- deji een aantal knelpunten ver holpen worden en zou de te rugloop in het aantal bezoekers gekeerd worden. Renting van het CDA vond het allemaal mooi. „Ik ben hier alleen niet voor gekomen Ik wil weten hoe het met de her- overwegingstaak zit." Over de nieuwbouwplannen waren de raadsleden het roerend eens. „Als het een bewezen feit is dat het aantal bezoekers na vijf jaar terug begint te lopen, om dat het nieuwtje van het zwem bad af is, kom je toch in een vicieuze cirkel terecht", aldus Klerk van de PvdA. „Elke vijf jaar komt hetzelfde probleem weer terug." Het was duidelijk dat het bestuur van de.'Octo pus' nog een lange weg te gaan heeft van haar plannen werke lijkheid te maken Konijntje in de Wetering PON MOET INGANG SLUITEN Werkeerfdepoort'... (advertenties) AMERSFOORT DEAfcER AmsierdamseWeg 7 - tei 033-630' 5- Nijvertieidsweg Noord 61. Amersfoort Tel. 033-630304 Donderdag koopavond UVIMTRIONSHer TUINCENTRUM EN BOOMKWEKERIJ BARNEVELD Weaselseweg 46 03420-13054 imwwg rz Soutantwo. T« 033-040644 wrowwjajmxuq qmoten vr^oaq koopavond volc parkeerruimte WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende tot de BDU- Krantenkombinatie Midden Nederland. Kantoor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 25e JAARGANG NO. 23 SB INHOUD r: Pabo-studente Judith van Loenen reist binnenkort af naar Paramaribo om op een basisschool stage te lopen. Er heerst een chronisch tekort aan school spullen, zoals leermethodes, maar ook vanzelfsprekende zaken als pennen en papier zijn er maar mondjesmaat. Daarom probeert zij zoveel mogelijk van die spullen mee te nemen. Zij vraagt de Leusdenaren haar daarbij te helpen. Een Leusdenaar liet zich afgelopen vrijdag vrijwillig opsluiten in een po litiecel in Lelystad, Hij deed dvorige week mee aan het RTL-programma 'Iedere Nederlander wordt gezcht de wet te kennen'. Hij slaagde er niet de juiste oplossing te vinden voor het juri dische vraagstuk. De Leusdenaar kon aan den lijve ondervinden dat het geen pretje is te moeten 'brommen', ook al was het maar voor 24 uur. Claudia Bakker woont al enige tijd met enkele vrienden in een tot woning om gebouwde stal in het buitengebied. „Illegaal," vindt de gemeente, die het huizenbestand in het buitengebied niet uitgebreid wil zien. Bakker en haar vrienden moeten er daarom per 1 ja nuari volgend jaar uit. Zij staat dan letterlijk op straat en doet daarom een beroep op de gemeente haar aan huis vesting te helpen. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer m Leusden. de puzzel, de sei-vrcerubnek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen... Eon eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wal er uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritiscf'i commentaar voorziet Iedere week berichten wi| uover zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met oen overheerlijke taart van uw plaatseli|ke bakker Vul dus snel dc onderstaande opgavcbori in! JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,95 half jaar 27,40 jaar 53,80 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1993 | | pagina 1