Leusden Leusden gemeente biedt helpende hand WANDÜ maak van het plantsoen geen vuilnisbelt vergaderagenda stookgedrag kan milieu aantasten voorkoming misdrijven Lockhorsterweg wordt in tweeën geknipt WOL- WEELDE LIESHOUT Aktie 0( WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 178 d.d. 6 oktober 1993 De gemeente doet nogal wat aan de aanleg en het onderhoud van openbaar groen. Dat kunt u dagelijks waarnemen. Onze gemeente is erg groen. Om dat zo te houden is ook uw medewerking nodig. Met name als het erom gaat sommige dingen niet te doen. Want nog steeds komt het voor dat het openbaar groen als stort- plaats voor afval wordt gebruikt. Sommige mensen vinden dat ze best wat puin en tuinafval in het openbaar groen kunnen gooien. Er zijn ook mensen die vinden dat hun eigen tuin te klem is en daarom een stukje gemeente- lijk groen bij hun tuin trekken. Het spreekt natuur lijk voor zich dat de kwaliteit van de groenvoorziening en daardoor ook van ons milieu daarmee ge weld wordt aangedaan. Dit soort zaken werkt als een kettingreactie. Een plantsoen met een klein beetje rommel lijkt wel ui te nodigen om er steeds meer afval in te depone ren.. Het gevolg van het storten van tuinafval^is in de eerste plaats een lelijk gezicht. In de tweede plaats leidt het tot verstoring van het groen Typische 'storingsplanten' zoals brandnetels schieten dan uit de grond en het groen krijgt een steeds minder leuke aanblik. Over het algemeen worden dit soort overtredingen al snel gecon stateerd. De overtreders krijgen dan een aanschrijving waarmee ze worden verzocht de rommel op te ruimen of de aange- brachte clan destiene verharding weg te halen. Als aan zo' aanschrijving geen ge volg wordt gegeven zal de gemeen te de werkzaamheden op kosten van de overtreder utivoeren. Een dure grap! Bovenstaande praktijken zijn echt niet nodig! Niet veel ge- meenten in Nederland hebben zoveel en zo goed gespreide stort- plaatsen voor tuinvuil. Het is in Leusden een klei ne moeite om uw tuinafval naar een stortplaats te brengen. Puin kunt u kwijt op het overlaadstation aan de Hamersveldseweg. Ook het zomaar annexeren van stukjes grond is niet nodig Enkele jaren geleden heeft het gemeente bestuur vastgelegd welke stukken openbaar groen kunnen worden verkocht Wendt u dan ook tot de gemeente als u uw tuin wilt uitbrei den. Uit het bovenstaande blijkt: de ge meente doet er veel aan om het openbaar groen mooi te houden. Maar een helpende hand van u, als inwoner van Leusden kan zeker geen kwaad. op zoek naar bouwtekeningen Wie plannen heeft om zijn huis te verbouwen, zal vrijwel altijd willen beschikken over de tekeningen van dat huis. De kans is groot dat in zo'n geval de afdeling Interne Zaken de helpende hand kan bieden. Op die afdeling worden de bouw- en constructietekeningen bewaard van alle wonin gen in de gemeente Leusden waarvoor een bouwvergunning is afgegeven. Wanneer u op zoek bent naar de tekeningen van een huis gebouwd na 1945 kunt u haast altijd worden geholpen Voor een woning die voor 1945 gebouwd werd, is dat soms wat moeilijker Voor alle wo ningen geldt dat bestekken en sterkteberekeningen slechts in een enkel geval aanwezig zijn. Die stukken zijn meestal alleen te ach terhalen via de architect van uw huis. Dat kan een probleem ople veren, als het om een wat oudere woningen gaat, maar meestal kan de afdeling Interne Zaken u wel helpen aan de naam van die archi tect. Kopieën van bouwtekeningen wor den alleen verstrekt aan de eige naar van de woning of aan degene die in opdracht van de eigenaar handelt. Aan het verkrijgen van de kopieën zijn kosten verbonden: een A4 kopie kost 0,50, Een A3 kopie 1,-. Lichtdrukken kosten 4,90 per stuk. Voor lichtdrukken geldt een levertijd van twee dage- n.oor het inzien van bouwte- ke ningen en het krijgen van kopieën bent u elke werkdag welkom bij de afdeling Interne Zaken 's Och tends tussen 8.30 en 12.30 uur Bo vendien op woensdagmiddag tus sen 13.30 en 17.00 uur. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen met tele- foonnummer 961622. Met het aanbreken van de herfst begint ook het stookseizoen weer. Dat is ook de tijd dat aliesbranders en open haarden weer volop in gebruik worden genomen. Helaas kleven daar nogal wat bezwaren aan. Het stoken van een allesbrander of open haard kan het milieu ernstig verontreinigen. Zeker als er verontreinigende stoffen in de haard of kachel worden verbrand. Maar zelfs als deze stookinstalla- ties zo goed mogelijk worden ge bruikt, komen er stoffen als kool- monoxyde, kooldioxyde, roet en zwaveldioxyde vrij. In buurten waar veel kachels en open haarden worden gebruikt kan de luchtver ontreiniging, zeker als het mistig is, behoorlijk oplopen. geen afvalhout Kiest u toch voor een allesbrander of haard, stook dan geen gebruikt hout. Dat hout is namelijk meestal geverfd, gelakt, gelijmd of geïm pregneerd. Daardoor kunnen er bij het stoken zeer gevaarlijke gassen ontstaan. De naam allesbrander klinkt goed maar in feite zijn deze kachels alleen maar geschikt voor kolen en hout. Bovendien werken ze het beste als u zich aan een brandstof houdt. Het stoken van kartonnen dozen, lege melkpak ken, oude schoenen en dergelijke is uit den boze. Het leidt tot aantas ting van de kachel en veroorzaakt veel stank en luchtverontreiniging. stook verantwoord Let erop dat het vuur goed en re gelmatig brandt. Bij onvolledige verbranding komen er ook extra verontreinigende stoffen vrij. U kunt controleren of u goed stookt door op de kleur van de rook te letten. Witte.of kleurloze rook duidt op goed e verbranding Als de rook grijs, blauw of zelfs zwart is, is er sprake van veel luchtver- ontreiging jammer genoeg geen overbodige luxe Het voorkomen van misdrijven is een zaak van de politie en u. Als er ergens iets gebeurt dat niet in de baak is, bv een diefstal of vernieling, dan vernacht u van de politie dat die er iets aan doet. Terecht. Maar om te kunnen optreden, moet de politie wel weten dat er iets gebeurt. Ook de politie kan niet alles zien. De meeste misdrijven gebeuren als er geen politie in de buurt is. Maar als u nu toevallig ziet dat er iemand bezig is iets te vernielen of zich verdacht gedraagt, wat let u dan om even de politie te bellen? fietsdiefstal Het valt niet mee een Nederlander te vinden van wie nog nooit een fiets is gestolen. Valt daar dan niets aan te doen? Zeker wel. Heel veel zelfs. Uw fiets goed op slot zetten met een goed slot, uw fiets laten graveren bij de rijwielhandelaar en altijd aangifte doen als uw fiets toch nog gestolen wordt. inbraak Een briefje aan de deur of aan het raam waarop staat dat u afwezig bent, is natuurlijk vragen om een inbraak. Doe dat daarom dan ook niet. Zorg ook dat uw kostbare spullen niet van buiten af zichtbaar zijn. Vraag of bekenden een oogje in het zeil houden. En...ontdekt u verdachte dingen, zoals iemand die overdreven veel belangstelling heeft voor het huis van uw buren, neem dan contact op met de poli tie. zakkenrollers Elke dag slaan zakkenrollers hun slag. Op straat, in de bus en in de trein, overal en elke dag weer. Pro beer zoveel mogelijk maatregelen te nemen om te voorkomen dat u van deze praktijken het slachtoffer wordt. Houdt in ee volle bus of trein de sluiting van uw tas naar u toe. Laat u met afleiden. Zakken rollers werken graag in groepjes De een leidt het slachtoffer af en de ander slaat zijn slag. autodieven Elk jaar worden er in Nederland meer dan 10.000 auto's gestolen. Bovendien wordt er elke dag voor kapitalen gestolen uit geparkeerde auto's. Wees waakzaam en ver standig! Veel diefstallen hadden gemakkelijk voorkomen kunnen worden. Bij bureau voorlichting is een folder verkrijgbaar waarin een aantal tips staan. meer weten? Het bovenstaande is maar een greep van alle tips die er bestaan om misdrijven zoveel mogelijk te voorkomen. Als u meer wilt weten, kunt u contact opnemen met de politie. Telefoon 944 444. Op de agenda van alle commissies staat komende maand de meentebegroting - 1993. De begrotingsstukken, inclusief de lastingvoorstellen en de lijst met nieuwe projecten, liggen image bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis en bij bibliotheken. woensdag 6 oktober, commissie Sociale Zaken. Volkshuisvestii Emancipatie en Milieu (SVEM). Belangrijkste punten op de da van deze commissie zijn een keuzevoorstel over de toekonn ge inzameling van groente-, fruit- en tuinafval, het rapport van regionale milieu-inspectie over het in Leusden in 1992 gevocr milieu-beleid, het plan van aanpak van milieutaken Tn hei kwartaal van 1993 en een evaluatienota over het bermbehee; donderdag 7 oktober, commissie Openbare Werken, Ruimtebj Ordening, Economische Zaken en Volkshuisvesting (OREV|. de vergadering van deze commissie komen o.a. aan de orde plannotitie voor het nieuwe bestemmingsplan Achterveld, regionaal verkeers- en vervoersplan en de stand van zaken van afsluiting van de Lockhorsterweg. maandag 11 oktober 1993, commissie Algemene en Bestuurlij Zaken. De leden buigen zich onder andere over de vervane van een tankautospuit. Met de vervanging van het voertuig w« mee bosbranden kunnen worden bestreden is eenm bedrag i ei 435.000,- gemoeid. De huidige autospuit dateert uit 1974 dinsdag 12 oktober, commissie Financieel Beleid en Beheer, halve over de financiële aspecten van de voorstellen die m andere commissies worden behandeld, vergaderen de leden de wijziging van een groot aantal verordeningen. Die wijzigin» [j zijn nodig in verband met de verhoging van bedragen en percer. ges. Alle vergaderingen beginnen om 20.00 uur. U bent van h- welkom. De volledige agenda's met de bijbehorende stukl liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting in het gemeentehi Naar verwachting kan half novem ber worden overgegaan tot het plaatsen van een verkeersobstakel dat het - behalve voor politie, brandweer en ambulance - onmo gelijk maakt om via de Lockhor sterweg van de Heigenbegerweg naar de Arnhemseweg te rijdeoi omgekeerd. Onderstaande tci ning geeft een beeld van de mee situatie. In de rubriek bekends l. kingen vindt u nadere inform! over de afsluiting van de Lockfci sterweg JS GEMEENTE BEKENDMAKINGEN GEMEENTE wet milieubeheer kennisgeving ingevolge artikel 8.19 Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 27 augustus 1993 een melding ingevolge artikel 8.19 tweede lid van de Wet Milieubeheer een kennisgeving ontvangen van G.J. Hooijer, Stoutenburgerlaan 16-a te Stoutenburg. De ken nisgeving betreft uitbreiding van een open op slagloods (machineberging). De kennisgeving en de bijlagen ligggen van 6 oktober 1993 tot 20 oktober 1993 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. kennisgeving ingevolge artikel 8.41 Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben op 24 september 1993 een melding ingevol ge de AMvB Melkrundveehoudenjen een ken nisgeving ontvangen van A.A. van Daatselaar voor een melkrundveehoudenj op de Horster- weg 19-a te Stoutenburg. ontwerp-beschikking hinderwet De ontwerp-beschikking op een verzoek van de heer J. v.d. Hengel om een nieuwe, de gehele innchting omvattende vergun- ning in het kader van de Hinderwet ligt van 6 oktober 1993 tot 20 oktober 1993 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor een veehouderij op het perceel Hessenweg 195 te Achterveld. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stukken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrij dag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren ge maakt telefonische afspraak, telefoon 033- 961759. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strek king hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. fysieke afsluiting Lockhorsterweg Momenteel is de Lockhorsterweg in de gemeente Leusden afgesloten voor gemotoriseerd verkeer, uitgezonderd vergunninghouders en bestem mingsverkeer. De Lockhorsterweg zal nu afge sloten worden voor het doorgaande gemotori seerde verkeer en de weg wordt aangewezen als fietspad. Dit betekent dat de woningen en de percelen gelegen aan de Lockhorsterweg per mo torvoertuig voor iedereen toegankelijk zijn. Mo torvoertuigen kunnen echter niet langer van de Heiligenbergerweg via de Lockhorsterweg naar de Arnhemseweg rijden en vice versa. De overwegingen voor afsluiting van de Lock horsterweg zijn de volgende: - naast de verbinding tussen Leusden en Amers foort via de Lockhorsterweg zijn er nog 3 andere goede verbindingen met Amersfoort en de A28 beschikbaar; - de capaciteit op de kruising met de Hertekop zal vergroot worden door afname van ver keersaanbod van een zijde; - de Lockhorsterweg wordt intensief gebruikt door het langzaam verkeer en maakt deel uit van het gemeentelijk fietsnetwerk maar het bestaande fietspad langs deze weg is te smal en onveilig; - er gebeuren relatief veel ongevallen zowel bij het autoverkeer als bij het langzame verkeer; door de weg te onttrekken aan het doorgaande gemotoriseerde verkeer kan het fietsverkeer gebruik maken van deze weg waarbij de veilig heid van het langzaam verkeer (fietsers) kan worden gewaarborgd; - de woningen en percelen blijven bereikbaar, ofwel via de Arnhemseweg of via de Heiligen- bergerweg; - uit overwegingen van veiligheid krijgen alleen hulporganisaties de beschikking over een sleu tel om in geval van nood gebruik te maken van de Lockhorsterweg. uitvoering Het gedeelte van de Lockhorsterweg, gelegen tussen 20 meter ten westen van de brug in de Lockhorsterweg tot de uitrit van perceel nr. 4 wordt aangewezen als verplicht fietspad. Ten oosten van de brug wordt een fysieke afsluiting aangebracht. Het betreft een flexibele afsluiting waardoor hulporganisaties in geval van nood toch via de Lockhorsterweg van de Heiligenber- gerweg naar de Arnhemseweg kunnen rijden en vice versa. Het bestaande fietspad langs de Lockhorster weg wordt weggehaald. Het is destijds tijdelijk aangelegd op grondgebied van de Stichting Het Utrechts Landschap en dient over- eenkomstig de afspraken opgerooid te worden. De verlich ting langs dit pad wordt verplaatst naar de weg. Ook de kruising Lockhorsterweg - Heiligenber- gerweg wordt aangepast ten behoeve van de nieuwe verkeerssituatie. Het fietspad langs de Heiligenbergerweg aan de noordzijde wordt verbreed, zodat het berijdbaar wordt m twee richtingen. Vooral de fietsers uit of naar Groen houten en Claverenblad/ Wildenburg profiteren van deze maatregel, want zij hoeven minder over te steken. Nadat de procedure rond dit besluit is afgehandeld zal de uitvoering van de fysieke afsluiting naar verwachting half novem ber plaats vinden. Een gedeelte van de bovenge noemde werkzaamheden ten behoeve van het fietsverkeer langs de Heiligenbergerweg en op het kruispunt Lockhorsterweg-Heilgen-berger- weg wordt in de herfstvakantie uitgevoerd. Het fietsverkeer wordt pas op de Lockhorsterweg toegelaten als de fysieke afsluiting is aange bracht. Daarna wordt het fietspad opgerooid. procedure Dit verkeersbesluit is een vervolg op het in februari 1993 genomen besluit en het komt voort uit het verkeersplan voor Leusden dat in okto ber 1992 door de raad is vastgesteld. Het ligt ter inzage op de afdeling Civiele- en Bouwtechni sche Werken, gemeentehuis kamer 201. Tegen bovenstaand besluit staat binnen 30 da gen, na de dag van bekendmaking, beroep open bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de Commissaris van de Konigin in de provincie Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH Utrecht. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: - verbouw woning Kwintlaan 18 t.b.v. tandart senpraktijk - uitbreiding van de Klaveet aan de Postweg 1 - bouw van een woning op het perceel Kon. Julianaweg 8 - aanbouw aan de woning Schutterhoeflaan 51 - bouw van een klompenhok bij de woning Nab- bert 73 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 7 oktober tot en met woensdag 20 oktober 1993 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddag van 13.30 uur tot 16.00 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en alge mene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: plaatsen dakkapel Nabbert 81 bouw van een garage Hamersveldseweg 51 wijziging gevel Beverhoeve 59 vervangen luifels en plaatsen fietsenstalling Kas tanjelaan 3 bouw van een garage Bouwdriest 24 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) verleende vergunningen bouwvergunningen dakkapel op voor- en achterzijde Rentinckstraat 7 bouw woning met garage op kavel D aan de Walstro kapvergunningen Maisland 13, een berk in de voortuin; Beekforel 3, een kronkelwilg in de achtertuin; Princenhoflaan 2, een berk in de achtertuin; Kornoelje 2, een berk in de voortuin; Verjaagde Ruiterweg 1 A, een berk in de voor tuin; Beemden 11, een berk in de voortuin; Landweg 66, een berk in de voortuin; Parelduiker 4, een berk in de voortuin; Gersteland 6, een sierkers in de achtertuin. diverse vergunningen Reclamecommissie Markt Leusden: gebruik geluidsinstallatie 21 en 28 september en 5 okto ber. Wiegers ballonvaarten: ballon opstijging; ACOM: Drank- en Horecawetvergunning; Geerars Communicatie: plaatsen aankondi gingsborden; Dineshop Quick Easy: vergunning art. 38 Drank- en Horecawet; REMU: standplaatsvergunning; Sport 2000: jubileumfeest. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over: bouwvergunningen bij de afdeling ROAZ, ka mer 208, telefoon 961 756; diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729; kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha- mersveldseweg 105, telefoon 961 752. MOOI OP DE VLOER: Wol heeft alle eigen schappen die je van een goed tapijtgaren mag verwachten. Het is warm, zacht, verend en oersterk. Bij de Tapijtmeester vindt u het fraaiste dat de betere merken op het gebied van weelde rig wollen tapijten te bieden hebben. En.uw vakspecialist adviseert en verleent u de service waar u recht op heeft. TAPIJTMEESTERS INTERA1EU8EL NU ÓÓK IN AMERSFOORT VERHUUR VERKOOP VAN EROTISCHE VIDEO'S FILMCABINES LINGERIE LEE PRETARTIKELEL LECTUUR EROTISCHE HULPMIDDELEN EROS-SHOP ZUIDSINGEL 9 AMERSF0C I MARNIXLAAN 22 - UTREO Openingstijden 1 Ma. tm vnj.. 12 00-22.00 Zal 12 00-18.0C X~ ^3 <3l ktie... Het plaatsen van een rubrieks advertentie in de BDU-Krantenkombinatie, laat vele bellen rinkelen. Bewijs temeer, dat de BDU-bladen verreweg het best worden gelezen. Zelfs nagepluisd worden. Als u nu aktie onderneemt, zorgen de BDU-bladen voor de reakties. Bel snel 03420-94888 voor het opgeven van uw rubneksadvertentie(s). RUBRIEKS ADVERTENTIE? Laat een belletje rinkelen: 03420- 94888, en bij u gaan de bellen vanzelf rinkelen. Rubrieksadvertenties in de BDU-bladeti zetten uw woorden om in klinkende daic der rgir

Leusder Krant | 1993 | | pagina 4