Deel Juliusput wordt mogelijk stortplaats Leusder Krant de schijnwerper 'Geen voorkeursbehandeling en om 10 uur het licht uit' Nieuws uit de verenigingen Bibliotheek Zuidzij Ledenavond Eemkwartier Kinderboeken Collecte Concert Koningshofkerk Bijeenkomst NCVB Zuid amershofloop Nieuws uit de verenigingen uziek-theater pelare jeenkomst VB Centrum Vrouw gewond Automobilist veroordeeld Aanrijding ock 'n Roll ensdag 6 oktober 1993 Pagina 5 LEUSDEN - Bibliotheek Nieuw-Langenbeek aan de Hamersveldseweg is op zoek naar vrijwilligers. De werk zaamheden omvatten voorna melijk het innemen, uitlenen en opruimen van boeken, cd's en andere media Kandidaten dienen tussen de 16 en 70 jaar oud te zijn Voor nadere in lichtingen en aanmeldingen kunnen belangstellenden te recht bij de bibliotheek (tel.: 942417). LEUSDEN - Stichting De Zuidzij zal donderdagmiddag een inloop- en spelmiddag houden. Maandag zal me vrouw De Kimpe over slacht offerhulp komen vertellen Beide middagen beginnen om 13.30 uur en zijn bedoeld voor 55-plussers. De middagen zul len gehouden worden in De Woelige Hoek aan de prinses Irenelaan. Belangstellenden kunnen contact opnemen met L. van Kalkert (tel. 945628). LEUSDEN/SOEST - De im kersvereniging Eemkwartier zal vrijdag de eerste leden avond in het winterseizoen houden. Deze avond zal zal er een lezing worden gehouden over het bijenprodukt Propo lis Eemkwartier is een subver eniging van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland en heeft leden in Amersfoort, Leusden, Soest en omliggende gemeenten. De bij eenkomst zal gehouden wor den in de kantine van handbal vereniging BDC aan de Hen- riëtteBlaeckweg in Soest Voor nadere inlichtingen kunnen belangstellenden contact op nemen met E v.d. Molen (tel/ 756470). LEUSDEN - De kinderboe kenweek wordt dit jaar van 13 tot 23 oktober gehouden en heeft als thema:'Vriendjes, maatjes, kameraadjes'. In de Leusdense bibliotheken zullen een aantal activiteiten plaats vinden. Zo zal er een tentoon stelling van bekronde kinder boeken zijn, is er een kleur- wedstrijd, bouwplaten, een letterpuzzel en voor ieder le zend kind een boekenlegger. Woensdag 13 oktober zal er door ouderen aan kleine kinde ren worden voorgelezen in bi bliotheek Nieuw-Langenbeek, terwijl donderdag 14 oktober de kinderboekenschrijver Paul van Loon te gast zal zijn LEUSDEN - Van maandag 11 tot en met zaterdag 16 oktober zal er een nationale collecte voor mensen met een verstan delijke handicap worden ge houden. De opbrengsten van deze collecte zullen worden ge bruikt om deze mensen te hel pen met talloze voorzieningen. LEUSDEN - Zaterdag zal in de Koningshof aan de Hamers veldseweg een concert worden gegeven. Het Leusdens Kin derkoor, het Koningshofkoor en het gospelkoor All Rise zul len deze avond optreden. Zij zullen onder andere The Young Messiah brengen. Het concert begint om 19.30 uur en de toe gang bedraagt 6,- voor vol wassenen. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen 3,50 LEUSDEN - De Nederlandse Christen .Vrouwenbond (NCVB) afdeling Leusden- Zuid zal dinsdag een bijeen komst houden. Er zal deze avond een lezing worden ge houden door de heer Bloemen- daal uit Maarssen met als on derwerp'Luther, het verhaal van zijn leven'. De bijeenkomst wordt gehouden in Het Tref punt aan de Arnhemseweg en begint om 19 45 uur. u jSDEN - Zaterdag zal voor ,ierde maal de Hamersho- p worden gehouden Tus- 13.00 en 14 00 uur zullen de rs starten vanaf de Cohen- teijj g achter de Korf. Recrea- ipers kunnen kiezen uit een van 1, 2 1/2, 5 en 10 kilo- er Voor wedstrijdlopers is en 10 kilometer wedstrijd. Ier alle deelnemers zullen zen worden verloot, terwijl p de 10 kilometer voor de rlii sten in diverse klassemen- prijzen zijn te winnen. Het hrijfgeld voor de 1 kilo- igi erloop bedraagt 3,-, voor 1/2 en 5 kilometer 4,- en de 10 kilometer 8,-. In- ijven is mogelijk tot een uur voor de start. Inlieh- en zijn verkrijgbaar onder elefoonnummers 728525 en 'lnJ 183. lUTENBURG - De Fran- aanse muziek-theater- p Pipelare zal zaterdag in ;apel van kasteel Stouten- g een spel opvoeren. Het heet 'In de spiegel van de e' en gaat over Clara van isi De avond begint om 10 uur aan de Stoutenbur- aan 5. De toegang is gratis. id- j BARNEVELD/LEUS- DEN - Het Leusder deel van de Juliusput gaat in de toekomst mogelijk dienen als stortplaats voor rivier-, gracht- en slootslib. Dat wordt desgevraagd be vestigd door de provincie Utrecht en de gemeente Leus den. Of de plas, gelegen op de grens tussen de gemeenten Leusden en Barneveld, daad werkelijk wordt dichtgegooid, is nog volstrekt onduidelijk. Uit het relaas van de provin cie-woordvoerder blijkt dat het definitieve besluit daar omtrent pas halverwege 1995 genomen wordt. „Dat duurt dus nog even." Bij de gemeente Leusden is men niet erg te spreken over de geopperde plannen voor de plas. „Het lijkt me geen logi sche oplossing, temeer daar het grootste deel van de Juliusput op Barnevelds grondgebied ligt Voordat er überhaupt iets gebeurt, zal er eerst met de gemeente Barneveld en de pro vincie Gelderland moeten wor den overlegd." Bij de gemeente Barneveld is vooralsnog niets bekend over de plannen. „Ik heb met de wethouder en de gemeentese cretaris gesproken," aldus voorlichter J Kieskamp, „maar zij weten van niets. We wachten rustig af." (Foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising Noorderinslag/ Heiligenbergerweg/Groene Zoom is zaterdagavond om 20.05 uur een 47-jarige vrouw uit Den Haag gewond geraakt. De vrouw zat in de zijspan van de motor van haar 55-jarige echtgenoot. De motorrijder reed de kruising op en verleen de daarbij geen voorrang aan een 47-jarige automobilist uit Leusden. Deze reed tegen de motor aan De vrouw liep een gebroken sleutelbeen op en de motor met een waarde van 75.000,- raakte total loss. LEUSDEN - Omdat hij met een borrel teveel op heeft gere den in Leusden, is een 26-ja- rige inwoner van Amersfoort maandag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot een boete van 750 gulden. De Amersfoorter reed op 16 ja nuari van dit jaar over de Arn hemseweg in Leusden. De po litie hield de man aan omdat hij in een auto reed waarvan de linkervoorband ontbrak Toen de agenten alcohol ro ken, werd de ademtest afgeno men. Daaruit bleek dat de Amersfoorter een alcoholge halte had van 395 microgram, terwijl maximaal 220 micro gram is toegestaan. De man vertelde tegen de agenten dat hij zo'n tien glazen bier op had. Verder vertelde de verdachte dat hij onderweg een klap band had gekregen, maar dat hij toch was doorgereden. De officier van justitie hield bij zijn eis van 750 gulden boete rekening met het feit dat de verdachte al eens eerder was veroordeeld wegens rijden on der invloed LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising Groene Zoom/ Noorderinslag zijn zaterdag avond om 18.15 uur twee auto's total loss geraakt Een 30-jari- ge man uit De Glindt reed over de Groene zoom in de richting van de Maanweg. Bij de krui sing met de Noorderinslag verleende hij geen voorrang aan een 57-jarige Leusdenaar. De auto's botsten tegen elkaar, waarna de auto van de Leusde naar over de kruising schoof en de aütö van een 63-jarige man uit Veenendaal raakte Er vie len geen gewonden, de auto's van de Leusdenaar en de man uit De Glindt raakten total loss. IJSDEN - In restaurant De 1 zal zaterdag een dans- Kid voor alleenstaanden ■den gehouden De avond Int om 20.00 uur op de Arn- Iseweg 95. JSDEN - Dinsdag zal de ïolieke Plattelandsvrou- Organisatie een bijeen- st houden. Er zal deze )d aandacht worden be- aan de rechtvaardige iel Dat wil zeggen de han- |die minder let op winst meer oog heeft voor van rbeids- en leefomstandig- Jn in de derde wereld. Aan jjand van dia's wordt uitge- hoe een plukje katoen van katoenplant wordt ver- ct tot een onderdeel van kledingstuk. Deze avond |ook de Wereldwinkel uit aanwezig zijn De id begint om 20.00 uur in lom aan de Hamersveldse- JSDEN - De Maatschap- jke Tuinbouw en Plant je .Groei en Bloei', afde- Amersfoort en Omstreken dinsdag een lezinghouden. lessor Zonderwijk uit Ben- om zal komen vertellen de ikkeling van de natuur bij orvvegen, dijken, wegher en sloten. Het thema van avond is: „Linten in het idschap". Tevens wordt er dacht besteed aan de toe ing van wilde planten in openbaar groen De avond int om 20.00 uur in Groot ikhorst, Bolderikhof 18 De ee is voor leden gratis en niet-leden gratis. USDEN - In het jongeren- kum 'De IJsbreker' zal een cursus Boogie agie Rock 'n Roll starten, •gie Woogie is een vorm van 'n Roll dansen maar zon- zwaar tilwerk. De cursus ^at uit acht lessen. Tijdens aatste les op 3 december is afdansavond kosten van de cursus bedra- 35,- per persoon Aan- den kan bij De IJsbreker L 945691) of bij de eerst les ^ijdagavond om 21 00 uur *§int De les duurt tot 22.30 De Leusdenaar gaat een lange nacht tegemoet in zijn cel. Geen voorkeursbehandeling voor de deelnemer aan de RTL-quiz. (foto: Rob ter Haar). :kfc< JSDEN - Maandag zal de re afdeling Leusden-Cen- een bijeenkomst houden /Dienstencentrumaan de gemeester De Beaufort- Deze avond zal mevrouw der Wilt uit Tienhoven ellen over de Vecht met rbuitenplaatsen eh parken, bijeenkomst begint om 5 uur Natuurlijk was er, net als bij echte arrestanten, gelegenheid tot douchen, maar ook dat gebeurde geheel in stijl onder be geleiding. Het is echt met zo dat we pal op de man bleven staan, er zit een scheidingswand tussen, maar echt privé kun je dit nauwelijks noemen. Tja zo zijn nu eenmaal de re gels". Tijdens een dag cel krijgt de 'bajesklant' drie maaltijden, koffie en thee en wordt hij gelucht, ver der blijft hij in de cel. Als de 'arrestant' niet kan slapen, krijgt hij niet de kans om te lezen of te rommelen, de lichten gaan om tien uur uit, en dat is dat. Nogmaals, het hele plan gebeurt met in stemming van de deelne mer maar daarin kun je je nog lelijk verslikken. Ik vind het knap dat deze man het heeft gehaald. Het gevoel van engte ont staat bij iedereen, opge sloten zitten onder welke voorwaarde dan ook is al tijd ontzettend moeilijk". Exact 24 uur na aan vang mocht de Leusde naar het politiebureau verlaten Zijn cipiers brachten de opgeluchte Van de Brink tot de voor deur, waarna de 'gestraf te' richting Leusden kon afreizen. Na afloop van de ingrijpende ervaring had de Leusdenaar geen be hoefte over zijn tijdelijke 'detentie' te praten en reageert op vragen hier over met: 'Geen commen taar'. Annelies Heuvelink LEUSDEN - De Leusde naar H. van de Brink viel vorige week 'in de prij zen'. Het panel van het RTL-programma 'Iedere Nederlander wordt geacht de wet te kennen had het goede antwoord gegeven en dat maakte het publiek de verliezer. Inmiddels heeft de ongelukkige quiz-deelnemer zijn 'straf er op zitten. Publieksvertegenwoor- diger Van de Brink moest 24 uur 'brommen' in een politiecel. De locatie, waar Van de Brink zelf vrijdag naar toe reed, was het politiebureau van Le lystad. Geen voorkeursbe handeling, zo luidde de opdracht aan het team, dat hem moest 'bewaken' Klokslag 17.00 uur werd de Leusdenaar achter slot en grendel gezet, onder de hoede van chef arrestan tenverzorging en meldka mer: P. Castelein Alle kandidaten die mee doen aan het pro gramma weten welke con sequentie daar aan vast zit, maar volgens Caste lein weet eigenlijk nie mand wat het inhoudt om ook daadwerkelijk al die tijd alleen in een cel te moeten zitten. De opzet van het RTL- programma 'Elke Neder lander wordt geacht de wet te kennen' is ondanks de prominente rol van deskundigen in feite heel simpel Aan de hand van waar gebeurde zaken, waarover een rechter reeds een uitslag heeft ge daan, mogen deskundi gen, het publiek en men sen in den lande voor spellen hoe de uitspraak is geworden. In de studio zit. een deskundig panel, bestaande uit een advo caat, een jurist en een rechter die in eerste in stantie een eensluidend oordeel moeten vellen. Daarna mag de Neder landse bevolking haar mening spuien. Degene die als antwoord de offi ciële wettelijke uitslag geeft, mag zich kampioen noemen. Het is dus een kwestie van winnen of verliezen, het panel of het publiek. Bij verlies van het publiek wordt de deelnemer, die per tele foon de vraag beant woordt, geheel in de stijl van het programma ge straft, en wel met 24 uur opsluiting in een politie cel. Castelein:Vierentwin tig uur is echt ontzettend lang, ik vind het een enorm zware belasting voor de deelnemers, die niet weten wat hen boven het hoofd hangt. Er wordt gemakkelijk over gespro ken, maar de praktijk wijst uit dat het heel zwaar is." „Dit ondanks het feit dat de mensen weten dat zij er na die periode weer uit mogen. Er is dus geen voorkeursbehandeling, maar de deelnemers kun nen er altijd mee ophou den. Dat is een kwestie van even melden en de deur gaat open." Voor de Leusdenaar zit het er op, maar het avontuur ging voor hem wel degelijk ge paard met veel twijfels Castelein: „Met name 's nacht heeft Van de Brink het heel moeilijk gehad. Met alleen een boek als gezelschap heeft hij waar schijnlijk de uren zitten te tellen Hij vertelde me dat hij op een bepaald moment niet dacht het nog vol te zullen houden. Ik kan me dat goed voor stellen, een dikke deur, drie muren vlak op elkaar en een tafel, zo ziet de cel eruit. Geen bed maar en kel een verzonken gedeel te waar een matras op ligt, meer is het niet." Leusdense deelnemer RTL- quiz 'bromt' 24 uur in politiecel

Leusder Krant | 1993 | | pagina 5