toda weet wat het moet doen Agenda eminisme Dubbele winst voor volleyballers Leos Achterveld blijft in de winningmood eusdenaren redden seizoen met belangrijke zege op koploper Sporting RODA '46 - ADVENDO '57 Op het scorebord Sport Leusder Krant jensdag 13 oktober 1993 per Vuyck speelde een goede wedstrijd tegen Sporting, maar raakte geblesseerd en is mintens weken uit de roulatie. Roda moest winnen en deed dat ook. (foto: Hans Verhorst USDEN - Roda'4 6 zondag het volgende seizoen graag klasse hoger spelen dan de fdklasse district Utrecht, elftal speelt dit seizoen d delijk georganiseerder dan ig seizoen, maar dat leverde vier wedstrijden nog maar punten op, geen resultaat aanspraken op promotie te ken. Bovendien kan Roda de >te periodetitel met eeh ge- I hart vergeten. De kans dat Leusdenaren kampioen :den is ook al niet erg groot. Zeist over een ijzersterke val en 's Graveland over l- sterke ploeg blijken te be- d l! schikken. De vijfde wedstrijd was dus van groot belang voor de zondagelf. Niet alleen kon bij winst de aansluiting met de rest van de ranglijst behouden blijven. Maar omdat de KNVB in haar ondoorgrondelijke wijsheid bepaald had dat de wedstrijd tegen het Utrechtse Sporting voor de derde periode k kom nog weieens in de itine van Roda'46 en heb nooit de indruk dat ik me ren dependance van 't (ronder bevind. Sterker het lijkt er op dat de ile, tweede en derde golf het feminisme volledig de Leusdense voetballers rbij gegaan is. Dat maakt opwinding die bij Roda staan is over gemengd js tballen slecht te begrijpen, lannen, die thuis nog it een afwasborstel van itbij gezien hebben, willen leens stimuleren dat jon en meisjes samen in één al gaan voetballen. Dit de emancipatie van de uw bevorderen. Het zou js uurlijk kunnen, maar het (ij bij korfbal, moderne rt trouwens, nooit opge- en, dat de vrouwen zo je tnancipeerd waren, ten iste niet boven het lande- gemiddelde. De korfbal gedragen zich wel veel chaafdcr dan de voetbal- De speelsters zijn daar meest gedreven en slepen ieren mee. vraag me af of het wel goed idee is om meisjes jongens te laten voetbal- Ik bedoel: zijn de knullen iel aan toe, kunnen ze het Grote kans dat het uit- ~it op grote schoppartijen, leien en aan de haren ken. Vrouwen gaan nu ee- il veel ruiger met elkaar De vrouwen, die het enige lesvoetbalteam van de bemannen, verklaren htig: „Wij zijn bikkels" ji !üegen er nog een keer D hard in. In dat geweld den die arme knulletjes 1 staande moeten houden, ,g vreselijke gedachte. Oscar ie sprak al de wijze woor- Voetbal als sport is ui- iate geschikt voor ruwe ien, maar niet voor tere, slige jongens." Koen Koster A.S. ZATERDAG De wedstrijdbal voor wordt aangeboden door PASVICION Van Bemmelstraat 1 Amersfoort Specialist in autotelefoons meetelde, was het van het grootste belang dat er gewon nen werd. Dat deed Roda, met 3-1 en doet dus nog mee in de strijd om de hoofdprijzen. Op voorhand was Sporting niet de meest geschikte tegen stander om het seizoen te red den Vorig seizoen waren de Utrechters niet bijzonder op dreef maar wonnen zij wel in een dramatische wedstrijd op het Buiningpark van Roda. Sporting werd toen door Wil lem Gentenaar getraind, die in de zomer de overstap naar de Leusdense voetbalclub maak te, waar hij jeugdtrainer werd Sporting, dat in tegenstelling tot de afgelopen voetbaljaar gang weinig last van blessures heeft, was vast van plan om de oude trainer te laten zien dat zij het ook zonder hem konden bolwerken. Bovendien stond Sporting bovenaan, zodat Roda een stevige tegenstander had. De Leusdenaren begonnen fanatiek en drukten de Utrechters terug op eigen helft. Het was dan ook een stevige domper dat Sporting al na ze ven minuten op een voorsprong kwam Casper Vuyck speelde de bal verkeerd af en uit een counter werd de bal onder de goedkeepende Dylan Staneke door geschoven. Roda liet zich niet van de wijs brengen. Sander van Dongèn, die al weken goed in vorm is, strooide met mooie passen en zette eerst Sander Schimmel en later Je roen Zaal vrij voor de Utrecht se keeper. Tot ontsteltenis van de trainers en de supporters van Roda'46 misten zij de kan sen op een haar na. Hoe Roda ook zwoegde de bal wilde in de eerste helft niet tussen de palen verdwijnen. Andere opstelling De tweede helft begon te laat, omdat een toeschouwer onwel werd. Toen de bal weer rolde, voerde Roda de druk op. De verdediging van Sporting wankelde nadrukkelijk. In de tiende minuut zette Van Don gen de bal voor. De opgekomen Peter Knijf ramde de bal kei hard de bovenhoek in. Na deze goal was Roda helemaal niet meer te houden. Onder leiding van de uitblinkers Sander van Dongen en Ferry Houtveen werd Sporting op de knieën ge dwongen. Twee minuten na de ope ningsgoal raakte een schot van Sander van Dongen de lat, na dat een prachtige volley van zijn schoen vertrokken was. Met vlotte combinaties schiep Roda zich kansen, maar het duurde tot de negenentwintig ste minuut tot Jeroen Zaal de Leusdenaren de dikverdiende voorsprong bezorgde. Het doelpunt oogde een beetje rom melig, maar telde wel en dat was het belangrijkste. In de veertigste minuut maakte Sander van Dongen met een schot in de kruising een einde aan alle twijfel. Roda had deze uitermate belangrijke wedstrijd verdiend gewonnen en kan vol verwachting naar het restant van het seizoen kij ken, want deze zege bewees dat de achtste plek die de Leusde naren op de ranglijst bezetten eigenlijk veel te laag is. Een domper op de feest vreugde was dat aanvoerder Casper Vuyck geblesseerd het veld moest verlaten. Bij een on gelukkige botsing kreeg hij zo'n klap dat er botsplinters loslieten. De verwachting is dat Vuyck drie tot vijf weken aan de kant moet blijven. Dat komt slecht uit, omdat Henk Weishaupt nog steeds last van zijn knie heeft en voorlopig niet mee zal kunnen spelen. Bovendien is Edwin Boog ook nog altijd niet van de partij. Deze mutaties maken Roda be paald niet sterker Opvallend was dat Dylan Staneke nog steeds het Leus dense doel verdedigde, ook al was Edwin van de Tweel terug van vakantie. De terugkeer van Sander Schimmel kostte San- der Zaal zijn plek en René de Leeuw stond zijn basisplaats af aan Marcel van der Brink. Hulp-trainer Eef van Dongen was duidelijk in zijn commen taar: ,,Roda wist wat het moest doen en deed het ook. Dit was een uitermate nuttige overwin ning Wij kijken vanaf nu weer naar boven." LEUSDEN - Zowel het eer ste damesteam als het eerste herenteam van volleybalver eniging Dupaco/Leos hebben het afgelopen weekend hun ongeslagen status behouden. Waar de heren hun wedstrijd in Bussum tegen Oily B met 0- 3 wonnen, daar gingen de da mes in en tegen Volendam met een 1-3 winst naar huis. De dames, die dit jaar weer uitkomen in de tweede divisie B, haalden met deze overwin ning weer drie punten naar Leusden, en komen daarmee op een gedeelde eerste plaats. De winst van de dames kwam tot stand in een rommelige wedstrijd die gekenmerkt werd door veel fouten aan beide kanten. Het rommelige spel van Volendam gaf de uit eindelijke doorslag. Via een eenvoudige setwinst in de eerste en tweede set (11- 15 en 7-15) kwam Volendam toch nog terug in de derde set, maar mede door de speelsters Karin Deen en Anita Visser kwam Dupaco/Leos er in de vierde set weer bovenop, wat resulteerde in een 12-15 winst. Komende zaterdag spelen de dames van Dupaco/Leos hun eerste thuiswedstrijd tegen Blok '71 in sporthal Groen houten (aanvang 15.30 uur). Degraderen Het eerste herenteam van Du paco/Leos speelt als gevolg van het degraderen in het vo rige seizoen dit jaar in de tweede klasse B. De eerste wedstrijd tegen SoVoCo 2 ein digde in een 2-2 gelijkspel. Maar in de tweede wedstrijd tegen Oily B uit Bussum ging de winst vrij gemakkelijk naar de Leusdenaren. Twee gemakkelijk gewonnen sets (6-15 en 9-15) leidden ertoe dat er wat gemakzuchtig gespeeld werd in de derde set, wat re sulteerde in een 10-4 achter stand. Maar door het spel te versnellen en vooral uit te gaan van eigen kunnen, won nen de heren de derde set met 10-15. Ook de heren van Dupaco- /Leos spelen aanstaande za terdag thuis. Aanvang van deze wedstrijd is 13.30 uur. ACHTERVELD - Zondag liet de formatie van s.v. Achterveld weer zien dat men vast beslo ten is om in de top van de eerste klasse afdeling mee te draaien. Met veel zelfvertrouwen in het spel werd de wedstrijd tegen Bunnik afgewerkt. Waardoor de tegenstander met een 3-1 nederlaag naar huis werd ge stuurd. Op het Kerstenssportpark was het afgelopen zondag druk. Veel toeschouwers kwamen op de wedstrijd tegen Bunnik af. Met goed voetbal werd tegen stander Bunnik vanaf het be gin flink onder druk gezet. De zijkanten van het veld werden goed gebruikt en de snelheid waarmee Achterveld aanvalt leidt veelal tot doelpunten. Het team dat tegen KWA zo suc cesvol was, werd ook deze zon dag opgesteld. Zeker de eerste vijftien minuten werd de Bun- nikse formatie goed onder druk gezet. In deze tijd wist men nauwelijks de middenlijn te passeren. Achterveld creëerde in deze periodé een paar zeer goede kansen maar de bal wilde niet in het net. Een schot van Erik Hak vanaf de rand van het strafschopgebied verdween net naast de verkeerde kant van de paal en een schot van Peter van Ruitenbeek werd door de Bunnikse doelman goed gestopt Toen het alle maal niet direkt lukte, nam Achterveld wat gas terug. Bun nik kwam daardoor wat onder de Achterveldse druk uit en verscheen enkele malen ge vaarlijk voor het doel van Ger- brand van Zandbrink. Een voorzet van Bunnik werd fraai ingebracht en op de doellijn moest Erik de Jong zijn doelman assisteren. Achter veld was dus gewaarschuwd en nam weer meer initiatief. In de twintigste minuut ging, na aangeven van Erik Hak, Peter van Ruitenbeek de linker vleu gel weer eens opzoeken. Vanaf de achterlijn trok hij voor en voor het doel stond zoals de supporters dit seizoen van hem gewend zijn Peter van Midde laar. Deze wist de Bunnikse doelman te verschalken en zette daarmee Achterveld op een 1-0 voorsprong. Bunnik ging er nu op zijn beurt wat feller tegenaan Dit bracht hun enkele serieuze kansen. Een strak schot werd door de Ach terveldse doelman keurig ge stopt. Na balverlies bij een wat al te slordige Achterveldse aanval nam Bunnik snel over. Uit deze counter werd 1-1 ge scoord en kon Achterveld weer opnieuw beginnen. Wederom werd Bunnik teruggedrongen en werd er weer door de oranje formatie aangevallen Doordat Peter van Middelaar twee keer een kans onbenut liet werd de rust bereikt met een 1-1 stand. Feller Na de thee kwam Bunnik feller uit de startblokken De thee had hun kennelijk goed gedaan en Achterveld werd te ruggedrongen Na van de schrik te zijn bekomen ging het spel een tijd gelijk op De aan vallen golfden van het ene naar het andere doel en beide ploe gen maakte er een vooj- het pu bliek leuke wedstrijd van. Bei de teams krgen in deze fase van de strijd enkele goede kansen om de sfand te veranderen, de beide doelmannen bleven de situaties echter meester. Nadat Achterveld weer wat meer op de winst ging spelen kwamen de kansen, middels enkele af standschoten, weer terug. In deze fase werd vergeten de vleugelspelers te gebruiken, iets waar Achterveld het juist van hebben moet. Na goed werk van de uiterst actieve Kees van de Bremer kon uit diens voorzet Erik de Jong raak koppen: 2-1. Op dat moment een verdiende score. Na deze achterstand ging Bunnik alles op alles spelen. Er werd wild aangevallen en dat resulteerde soms in onover zichtelijke situaties voor het Achtervelse doel. Peter van Middelaar raakte geblesseerd en werd vervangen door Harrie van Dalen. Een rentree van deze speler dus. Door goed werk van de achterhoede, on der leiding van de uitstekend keepende Gerbrand van Zand bergen, wist Achterveld stand te houden. Door goed spel van onder andere Corno Kok, Je roen Tolboom en Fred van de Pol werd de druk op het doel van de mannen van Jan Drost wat minder. Na een goede onderschep ping van een Bunnik-aanval, nam Achterveld ^nel het heft weer in handen. Robbie de Vette gaf met een fraaie pass de bal mee aan Alex Boersen, die de doelman een stukje vor zijn doel zag staan. Met een prach tige lob bracht hij de stand op 3-1 voor Achterveld. Bunnik profiteerde nu van het feit dat de Achtervelders dachten de wedstrijd al te hebben gewon nen. De concentratie liet de Achtervelders wat in de steek en dat leverde troch nog en doelpunt op voor Bunnik. 3-2. Geheel onnodig overigens en over dit concentratieverlies zal trainer Drost de selectie dan ook zeker nog aanspreken Onnodig ook was daarna de druk van Bunnik bij hun jacht op de gelijkmaker. ,,Wil men in de top meedraaien is het zaak de volle negentig minuten bij de les te blijven in deze afde ling De verschillen onderling zijn niet van dien aard dat een wedstrijd op het gemnak ge wonnen kan worden", aldus elftalleider Van der Goes. Reeds vijf minuten in blessu retijd floot de scheidsrechter af en kon Achterveld wederom de punten op het conto bijschrij ven Komende week speelt Ach terveld weer thuis en treedt dan om 14.30 uur op het Kerst enssportpark aan tegen koplo per BW Een wedstrijd waar Achterveld met snel vleugel spel en geconcentreerd spelen zeker kansen moet hebben de verworven koppositie te be houden. Na een koude start lijkt Achterveld de draai in de competitie gevonden te hebben, (foto: Hans Verhorst Voetbal za. Voetbal zo. Zaterdag, KNVB Derde klasse B Advendo'57 - DESTO 1-0 Roda'46 - NSC 3-0 Derde klasse B Stand: De Beursbengels 5-8(15- 5) Roda'46 5-8(13- 8) Scherpenzeel 5-7(12- 8) FC Horst 5-6(11- 6) Eemdijk 4-4( 8- 8) DESTO 5-4( 9- 8) Advendo'57 5-4(10-12) CSW 5-4( 9-11) NSC 5-4(10-15) Amstelveen 5-4( 4- 9) Middenmeer 5-3( 6-10) Stroe 4-2( 3-10) Hockey hockey vrouwen stand tweede klasse D Leidse Stud. 5-8 Huizen 4-7 Weesp 4-7 Baarn 4-5 Overbos 4-4 Leusden 4-4 Bennebroek 4-4 AMVJ 5-4 FIT 5-3 Be Fair 4-2 Roomburg 4-2 Hoorn 3-0 Schaakvereniging Leusden uitslagen 6e ronde huiscompetitie Halkes - Samih Ali Halil 1-0 Van Dalen - Hubert 1-0 De Rijke - Agterberg 0-1 H. Peperkamp - Aghlani afg. v.d. Bilt - Boemaars afg. van Kampen - Elschot 0-1 Rietveld - Gerrits 0-1 Moed - Van Ooik 1-0 J. Nijhof - G. Nijhof 0-1 Te Winkel - Helmers 0-1 Zaal - Oosting 1-0 Van de Pol - Wijnbelt 0-1 M. Ilmer - Fransen 0,5-0,5 P. Ilmer - Bekius 1-0 Uitslagen bekerwedstrijden: Vos - Langman 1-0 Veenendaal - Verschuur 0-1 Zondag, Afdeling Utrecht Hoofdklasse Zeist - Ultrajectum 8-0 MSV - Vreeswijk 0-2 Celeritudo - Limvio 4-2 BFC - SVF 4-1 Roda'46 - Sporting 3-1 EMM - 's Graveland 1-1 Hoofdklasse stand: Zeist 5-9(24- 6) Celeritudo 5-8(11- 3) Sport ing 6-8(19-12) 's Graveland 4-7(10- 3) EMM 5-6( 9-11) Vreeswijk 5-6( 9-11) MSV 5-5(13-10) Roda'46 5-5( 8- 8) SVF 6-4 8-15) Limvio 5-2(10-14) BFC 5-2(12-19) Ultrajectum 6-0( 5-26) Voorlopige stand eerste periode: Sport ing 5-8(18- 9) Zeist 4-7(16- 6) 's Graveland 3-6( 9- 2) Celeritudo 4-6( 7- 1) MSV 4-5(13- 8) EMM 4-5( 8-10) Vreeswijk 4-4( 7-11) SVF 5-4( 7-11) Roda'46 4-3( 5- 7) Limvio 4-2( 8-10) BFC 4-0( 8-18) Ultrajectum 5-0( 5-18) Voorlopige stand derde periode: Zeist 1-2(8-0) BFC 1-2(4-1) Celeritudo 1-2(4-2) Roda'46 1-2(3-1) Vreeswijk 1-2(2-0) 's Graveland 1-1(1-1) EMM 1-1(1-1) Limvio 1-0(2-4) Sport ing 1-0(1-3) MSV 1-0(0-2) SVF 1-0(1-4) Ultrajectum 1-0(0-8) Handbal Korfbal Veldkorfbal Tweede klasse D Antilopen - DWS 10-10 KOAG - Tweemaal Zes 14- 7 ODIK - Sparta 12-10 SKF - Revival 9- 8 handbal standen: vrouwen tweede Klasse B UDSV 4 - 7 Fidelitas 5-7 Celeritas 5-7 Fortissimo 4-6 Nijenrodes 5-3 BHC 4 - 2 LHV 5 - 0 Mannen derde Klasse A Veldkorfbal Stand Tweede Klasse HVN/Attüa 5 - 10 D: Fortissimo 5 - 7 KOAG 6-12(84-46) Fidelitas 4 - 6 Antilopen 6- 9(65-46) Shot '73 5-5 Tweemaal Zes 6- 8(64-58) LHV 5 - 4 DWS 5- 4(55-67) Adrastea 4 - 3 SKF 5- 3(53-61) BSV 4 - 2 Sparta 5- 3(50-61) Baarn '73 5-1 ODIK 5- 3(45-63) Revival 6- 2(49-63) L JU Donderdag 14 oktober 09.00 uur - 10.30 uur: SSD - Sportinstuif, De Korf, (zij-in gang). 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Trimmen, start boerderij Ooie- vaarshorst/Treekerweg. 15.00 uur - 17.00 uur: Indoorbowls, De Korf, (zij-ingang) 20.00 uur - 21.30 uur: SSD - Jeugdsportinstuif, gymnas- tieldokaal Lijsterbeslaan. Vrijdag 15 oktober 09.30 uur - 11.00 uur: SSD - Tennis, LTV Eemelaar, Ach terveld. 10.15 uur: SSD - Indoor Ten nis, LTV Eemelaar, Achterveld 13.00- 14.00 uur: SSD-Ten nis, LTV Lockhorst. 13.30 en 14.30 uur: SSD - In doorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD - Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD - Fitness, Sport 2000, Hatners- veldseweg. Zaterdag 16 oktober 14.30 uur: Voetbal: Roda'46 - Advendo '57, Burg. Buining park. 15.30 uur: Korfbal: Antilopen - KOAG, Burg. Buiningpark 15.30 uur: Volleybal, vrouwen: Dupaco/Leos Madjoe, De Meent. Zondag 17 oktober 12.45 uur: Hockey- vrouwen: Be Fair - Leusden. 14.30 uur: Hockey- mannen: Hurley - Leusden. 14.30 uur: Voetbal: Celeritudio Roda'46. 14.30 uur: Voetbal. Achter veld - BW, Kerstensportpark. Maandag 18 oktober 09.00 uur: SSD - Yoga, ruimte Kameleon, zwembad Octopus. 09.15 uur - 10.15 uur: SSD - Grondgymnastiek, De Korf (zij-ingang). 13.30 uur - 15.00 uur: SSD - Badminton, De Korf, (zij-in gang). Dinsdag 19 oktober 09.00 uur - 18.00 uur: SSD - Midgetgolf, zwembad Octo pus. 13.30 uur - 14.30 uur: SSD - Indoorbowls, De Korf, (zij-in gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD - Indoorbols, De Korf, (zij-in gang). Woensdag 20 oktober 10.00 uur - 11.00 uur: SSD - Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. V

Leusder Krant | 1993 | | pagina 11